Stimuleren winkelcentra soms nadelig yoor buurt SPORT oBALDADISo Fortuna in nood n J y Renovatie bejaardenflats laat lang op zich wachten Schiedam moet ook op kleintjes letten 'Huurdersraad Holy functioneert niet' 'Waar ligt Vlaai-dingen?' Stadsarchivaris over vergeten facetten oorlog Accommodatie laat veel te wensen over J. J. van Resteren Cees Bot: 'Geen commentaar' Tanis weg bij TOP Ministerie nog niet akkoord Informatie over medicijnen Drank gestolen 1 ij Dirkzwager Just Palm kampioen UVG naar eindstrijd Schiedam Bij het stimuleren van winkelcentra moet de gemeente Schiedam goed uitkijken, wat zij doet. Het lijkt aardig om koopcentra aantrekkelijk te maken, 'maar er kunnen wel eens onverdachte nadelen aan .vastzitten voor de buurLwinkels. Vhardingen 'Waar ligt Vlaardingen?' Vol gens een Vlaardingse on dernemer worden zijn buitenlandse relaties, met de auto in de buurt van Rotterdam gekomen, re gelmatig geplaagd door die vraag. De man uitte zijn klacht aan het colle ge van burgemeester cn wethouders en de Kamer van Koophandel, na het overleg dat die twee had den gevoerd. „Je moet al door Schie dam heen zijn, wil je bor den tegenkomen, waarop Vlaardingen staat aange geven", aldus de ont stemde ondernemer. Ook wethouder Bas Goudri aan vond dat onplezierig, zei hij, maar zijn pogen om meer ANWB-borden naar Vlaardingen te la ten verwijzen, zijn tot nu toe vastgelopen op weige ring van de ANWB. Volgens de regels van de ANWB mogen er maar twee plaatsnamen op een bord staan. Maar volgens ondernemer en wethou der wordt verwarring daardoor juist in de hand gewerkt. Goudriaan zeg de toe nogmaals zijn best te doen om de verwijzing naar Vlaardingen op meer borden te krijgen. De Groenelaan heeft nu reeds een zuigende werking op de consument in Schiedam-Zuid. Zou die straat worden opgeknapt, dan zat dat hier een opleving betekenen, die wel eens na delig kan uitpakken voor andere winkeliers in de Gorzen. f v De markt trekt extra klanten naar de binnenstad. De gemeente heeft geen inzicht in de consequenties voor winkelcentra en buurtwinkels in andere wijken. Als het aan Jaap Kiepke ligt, traint de GSS-selectïe alleen nog maar op gym schoenen Na Jan Jongbloed lijkt ook Norbert Kleinherenbrink een onver wachte rentree als doelman te maken In de zaal, bij Excelsior 120 Wim Mole naar, elftalleider bij VFC, wil met ieder een wedden dat zijn ploeg vierde van onderen wordt Die zelfde Molenaar verzorgt onder bepaalde voorwaarden ook keeperstrainingen Hans Abraham- sen (GSS 3) werd zaterdag opgeschre ven, omdat hij 'koleerlje' riep De scheidsrechter verstond koeïe—Dat woord bestaat niet eens De damesju- nioren van UVG kunnen niet alleen aar dig zingen Ook het handballen gaat hen redelijk af Opnieuw kon er een kampioenschap worden gevierd Ex celsior M 14 gaat zware tijden tegemoet Sterspeler André Bruins is voor werk zaamheden vertrokken naar Saoedie Arabië Dinsdag speelde hij zijn af- scheidswedstrijd tegen VDL 7 Het om- ogelijke is dan toch gebeurd Volgens Jeanine van Noortwijk gelooft Ton van den Berg nog steeds in sprookjes Na vraag op alle Vlaardingse en Schiedam- se tennisbanen heeft uitgewezen, dat Van den Berg en Van Noortwijk de laat ste tijd niet meer tegen elkaar gespeeld Met de kleine van Jeanine en Bas gaat overigens alles naar wens Dat geldt ook voor die van Leny en Ruud van Dijk De hele familie Schaap, Caroline en Frans, zit in de lappenmand Gerard Wiegman, de pr-functionaris van Excel sior M, heeft toch verstand van voetbal Dat hadden we nooit achter hem ge zocht Gertie Baas handelt nu ook al in antiek Bij Hoekse Boys is sinds kort Herman Zuiphof weer actie! Wim Bru- ning vreest voor zijn plaats bij de vete ranen van Excelsior '20 Henk Zuyder- wljk is zijn grootste concurrent Bru- ning gooit zijn volle gewicht ïn de strijd Door wie is Rob Kiebert eigenlijk ge- scout voor SW? Het haar van Aad Putters is sinds die tijd opmerkelijk dunner geworden Sandor Popovic en Rob Jacobs vertrokken zelfs bij SVV Misschien is een functie bij UVG iets voor hem Leen Warnaar heeft een nieuw bijbaantje Taxi-chauffeur voor Jan Könemann Het tennïsseizoen staat weer voor de deur is Wim Pas- schier nu wel of geen familie van Dïck? Ger de Ligt heef! eindelijk zijn baard (aten bijwerken Het zaalvoetbalteam van Excelsior M is kampioen geworden Hans Voets speelt tijdens het horeca- toernoos met café Rotterdam niet in de kleuren van De Hollandiaan Zeker bang om als laatste te eindigen Aad van Hassel begeleidt op 22 mei per soonlijk Vanessa Ronald Schotel staat weer in de belangstelling van een club Het is voor hem te hopen dat Rob Kie bert niet komt kijken De selectie van Fortuna VI bezoekt sinds kort ook boks wedstrijden Tegen Zwijndrecht wer den de eerste oefeningen in de praktijk gebracht Hans Stout was bij Excelsior '20 te gast bij het klaverjassen Stout wil nog wel eens verzaken Baldadig doet dat nooit. Peter Spek: ,,De toekomst van de vereniging hangt van de nieuwe baan af." Friezen uit Vlaardingen en omliggende plaatsen, die weer eens een toneelstuk in hun moedertaal willen zien, kun nen vrijdagavond vanaf acht uur terecht in zaal Triangel aan de Fransenstraat in Vlaar dingen. De leden van de Frie se vereniging Lyts Bigjtn ver zorgen de opvoering zelf. Het clubhuiswerk in Schie dam-Zuid houdt vrijdag weer .een ruilbeurs in het hoofd- I i kwartier aan de Dwarsstraat J 42, het vroegere onderkomen 1 i van de gemeentelijke techni- 1 J sche bedrijven. Het duurt van I half acht tot tien uur. t De Vlaardingse jeugdvereni- J ging CJV houdt zaterdag een J kledingbeurs in zaal Triangel -aan de Fransenstraat. De op- {'"brengst komt ten goede aan de prenovatie van het ziekenhuis in Mafeteng, een plaatsje in Lesotho. De verkoop van de kleren is van tien uur 's mor gens tot vijf uur 's avonds. Met die waarschuwing m het achterhoofd, de2e week ge daan in de economische com missie van de gemeente Schie dam. zijn B en W vanmiddag begonnen aan een informatie ve bijeenkomst met het Sehie- dam.se bedrijfsleven in het ste delijk museum. De middag is georganiseerd op verzoek van het departement Schiedam van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. PvdA-wethouder Reinier Schee res kreeg deze week een voorproefje op de verwachte discussie over het economisch klimaat in Schiedam. Het wa ren niet eens de ondernemers, die bezorgdheid uitten. De waarschuwende geluiden kwa men van gemeenteraadsleden, die het weten kunnen: Aad Wiegman, in de PvdA wel va ker genoemd als meest ge schikte plaatsvervanger indien Scheeres ooit mocht vertrek ken; VVD'er Piet Prins, zelf winkelier op de Hoogstraat: en Ulferd Bruseker van de CPN, in het dagelijks leven werk zaam als econoom en onder zoeker bij Konsumenten Kon- takt in Den Haag. Wiegman vooral kwam met de waarschuwing, dat het stimu leren van koopcentra ten kos te kan gaan van buurtwinkels. Worden koopcentra extra aan trekkelijk, dan kunnen de Schiedammers wel eens aan hun vertrouwde winkeliers voorbij lopen. Scheeres zei dat daar wel op gelet wordt en dat hij zich daarover geen zorgen maakt, maar zijn voorbeeld was min der gelukkig gekozen. De wet houder noemde de Hoogstraat als voorbeeld, waar een win kelcentrum ts opgekalefaterd door herbestrating. „Daar heeft geen buurt win keitje last van", aldus Scheeres, die wel licht over het hoofd zag dat dit probleem nu juist in de bin nenstad minder speelt. Daarom informeerde Prins of bijvoorbeeld het winkelgebied je De Ketel er niet onder lijdt dat het Hof van Spaland er is gekomen. Dit was een concre ter punt, maar hier kon Scheeres niet veel meer over zeggen dan dat het 'ook gere kend wordt tot ons aandacht- gebied'. De belangrijkste maatregelen voor de middenstand zijn te gen de zomer te verwachten, want dan zal naar verwach ting een verordening klaar lig gen voor de gemeenteraad, die steun belooft aan bedrijfjes, die in moeilijkheden verkeren in de stadsvernieuwingsgebieden Schiedam-Oost en -Zuid, On langs werd een dergelijke steunmaatregel al getroffen voor bedrijven in Sehtedam- West, die door de stadsver nieuwing (wegtrekkende klan ten) in de problemen komen. Vlaardingen De huurders- raad in Holy-Noord, inge steld voor het zogenaamde complex-1969 in de Hoofd - stedenbuurt, functioneert to taal niet. De bewoners weten nauwelijks van het bestaan af en van raadplegen van de achterban is vrijwel geen sprake. Dat is althans de mening van de wijk vereniging in de Er is al met al inmiddels een behoorlijke vertraging mei de renovatieplannen opgetreden. De oorspronkelijke opknap- plannen waren al in juni 1982 gereed. Het ministerie vond de plannen toen echter te duur, zodat toestemming onthouden werd Na een flinke bezuini gingsronde en het zoeken van een andere aannemer, omdat de oorspronkelijke, BV Kuy- pers, inmiddels failliet was ge gaan, zijn de tekeningen m de cember opnieuw ingediend. Het gemeentelijk woningbe- neer is toch nog steeds opti mistisch over de kansen voor het renovatieplan „We hopen toch uiterlijk deze maand uit sluitsel te hebben", aldus een woordvoerder van het ge meentebedrijf. Intussen staan diverse van de woningen al geruime tijd leeg. Zolang de kansen op het door gaan van de renovatie aanwe zig zijn worden woningen die leegkomen met meer ver huurd, Zou dat wel gebeuren, dan zouden bejaarden die in een van de flats hun intrek nemen binnenkort weer twee keer moeten verhuizen: eerst naar een wisselwoning en daarna, als de renovatie is af gerond, terug naar hun verbe terde woning. Hoofdstecienbuurt en van een aantal leden van de commissie voor stadsontwikkeling. Tij dens de vergadering van de commissie uitte een vertegen woordiger van de wijkvcrem- ging ernstige kritiek op de huurdersraad. Dat gebeurde vooral pmdat de werkgroep woningen van de wijkverem- ging zelf ook actief is als inter mediair tussen bewoners en het gemeentelijk woningbe drijf, in voorkomende geval len. De wijk vereniging wordt door het woningbedrijf volko men geaccepteerd, behalve als men met opmerkingen over eomplex-'69 komt. Daar wordt de huurdersraad nog steeds als de officiële bewonersvertegen woordiging beschouwd. Ook het VVD-bd Wim van Klink uitte in de commissie twijfels over het functioneren van de huurdersraad. Volgens hem worden de weinige ver gaderingen die de huurders raad uitschrijft door vrijwel niemand bezocht, terwijl de raad zelf ook vrijwel mets on derneemt. Dal Van Klink zo goed op de hoogte van de situ atie in het complex is, is met zo vreemd. Zijn vrouw is se cretaresse van de wijk vereni ging van de Hoofd steden buurt Wethouder Goudriaan voelde er niet veel voor, om naar aan leiding van de kritiek op de huurdersraad dit orgaan maar op te heffen. „We hebben des tijds tot het oprichten van dte raad besloten Ik kan het niet helpen als die huurdersraad niet zoveel doet: dat moeten die mensen zelf bepalen De huurdersraad blijft wat het college betreft in het betref fende complex toch de officie- Ie vertegenwoordiger van de huurders, al wilde Goudriaan wel eens een gesprek arrange ren tussen de huurdersraad en de vvijkvereniging, om te pro beren de problemen op te los sen. Vlaardingen Stadsarchi varis Theo Poelstra houdt vanavond in de burgerzaal van het stadhuis een lezing over Vlaardingen in de tweede wereldoorlog. Bij alle publiciteit rond verzetsgroep de Geuzen zijn andere ge beurtenissen uit die tijd op de achtergrond gebleven; die bespreekt Poelstra. De avond wordt georganiseerd door twee boekhandels in ver band met de komende boe kenweek. De stadsarchivaris vertelt over de rol van de NSB in Vlaardingen, de 'duitse* bur gemeester. de hongerwinter, razzia's en de Vl-lant-eenn- richting. Hij begint zijn ver handeling om acht uur In de pauze wordt de film De Overval vertoont, die ook al gaat over het Nederlands verzet in de oorlog Tijdens de bijeenkomst neemt burge meester Fred van Lier het door Wim Kan geschreven boekenweekgeschenk in ont vangst. De toegang tot de burgerzaal is gratis en het kopje koffie dat geschonken wordt ook. J. J. van Kesteten, adjudant bij de Schiudnmse gemeente politie. gaat per 1 april na UB jaar politiedienst met pensioen De adjudant heeft een leiding gevende functie bij de geüni formeerde dienst Vanmorgen kreeg hij uit handen van bur gemeester Te Loo de gouden ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau De pensionaris krijgt vrijdag lussen kwart vooi drie en vier uur een receptie aangeboden op het hoofdbureau, Lange NicuwstraaT 55 Een ieder die Van Kesteren de hand wil schudden is welkorn Vlaardingen De nood is atletiekvereniging Fortu na nu echt tot aan de lip pen gestegen. De accom modatie van de Vlaar dingse sportvereniging laat veel, zo niet alles, te wensen over. Het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn verandering in deze situatie komt. Goed, de gemeente Vlaar dingen heeft voor het jaar 1986 een bedrag van 1,3 miljoen gulden gereser veerd voor de aanleg van door Chris Woerts een nieuwe atletiekbaan, maar door alle bezuinigin gen is het bestuur van Fortuna bang, dat die for se investering van het lijs tje wordt geschrapt. „Wij willen duidelijkheid hebben over wat ons tc wachten staal," verklaart voorzitter Peter Spek de on rust binnen zijn vereniging „Wij willen niet wachten tot de wethouder met hel be richt naar buiten komt dal de investering van de baan is" Het bestuur van Fortuna heeft inmiddels een brief ge- Vlaardingen Sport wethouder Cees Bot wil nog niet zeggen of de investering van 1,3 miljoen gulden al dan niet van het investe ringsprogramma wordt geschrapt. „Binnen het college zijn we bezig om de meer jarenbegroti ng rond te krijgen. Op 31 maart komen wc met de plannen. Voor die tijd wil ik er nog niets over zeggen. Vo rig jaar deden we een maand van tevoren mededelingen over het buurt- en clubhuis werk. Vervolgens kreeg ik iedereen over me heen. Dat wil ik dit jaar niet weer meemaken. Op 31 maart weet Fortuna meer." Maassluis Gerard Tams vertrekt aan het einde van dit seizoen als trainer van het da mesteam van TOP De volley- halsters kunnen zich niet meer verenigen met de manier, waarop de trainingen worden verzorgd. De m Maassluis woonachtige trainer begeleidde m de drie jaar, die hij dan werkzaam is geweest bij de volleybalclub, de Brielse dames van de eerste klasse naar de promotieklasse en versterkte het team met enkele speelsters van buitenaf. Zeker is welhaast, dat Jacque line Tanis. zijn dochter, en Saskia Donkers TOP net als de trainer de rug zullen toeke ren stuurd aan alles raadsleden cn aan de Raad voor Sport cn Recreatie. Een brand brief, waarin de noodsituatie nog een wordt uitgelegd Opheffen Peter Spek- „Het is vooi ons echt vijf voor twaalf Komt de nieuwe baan er niet, dan kunnen wij de vereniging wel opheffen. In Rotterdam komt nog du j.nai een kunst stof baan gereed en die zal ze ker aantrekkingskracht uit oefenen op atleten uil de re gio. Wij zijn bang dat ook le den van Fortuna naar Rot terdam zullen uitwijken, om dat daar de mogelijkheden nu eenmaal veel beter zijn Wij hebben momenteel rede lijk talent binnen de vereni ging Jaap Dijksrna bijvoor beeld Eén van de ginotste talenten Ik denk dat hel moeilijk is om hem voot do vereniging te behouden als de gemeente niets aan de si tuatie doet." Het ledenaantal van Fortuna stijgt, ondanks alle handicaps die moeten wurden over wonnen, nog steeds „Onbe grijpelijk eigenlijk," aldus Spek „Het ts echt behelpen met de huidige baan Techni sche nummers komen mo menteel bijna niet aan bod Hoogspringen en polsstok- hoogspringen is niet moge lijk. Wij zijn een middelgrote vereniging die volgens leeht heeft op een volwaardige sportaccommodatie Een atle tiekbaan voor ons is het/elf de als een voetbalveld voor een voetbalvereniging." Veel wensen heeft de club eigenlijk met. Spek. „Het hoeft voor ons echt geen su- perbaan te worden. De tech nische moeten de ruimte krijgen. Voor een bedrag van 1,3 miljoen kun je leuke din gen doen Na 35 jaar altetiek in Vlaardingen hebben wij het verdiend om een goede accommodatie te hebben Onderzoeken Het bestuur van Fortuna wil dat de gemeenteraadsleden onderzoeken of de geplande reconstructie van de huidige baan inderdaad kan door-. Rotterdams Nieuwsblad 4 donderdag RVI 17 maart 1983 |(J gaan Of het herstel zo moge lijk eerder kan laten uitvoe ren en als laatste een nieuwe kostenraming te maken voor een zo eenvoudig mogelijke aanpassing van de beslaande «i ceo m m od at ie „We hopen maar dat er snel eon oplossing komt voor onze probe lemen De toe komst van on/e vereniging hangt er tenslotte van af." ai- dus een strijdbare Peter Spck ."Schiedam Nog altijd is er geen goedkeuring van de zijde van het ministerie van ruimtelijke ordening voor •de ingrijpende renovatie van de bejaardenwoningen in »de Emmaflat en de Nieuwlandflat, bij dienstencentrum '4 Molens. •De plannen zijn al in deeem- ber van het vorige jaar inge- J diend, maar reactie van die zij de is officieel nog niet verno emen. Het merendeel van de bejaarde bewoners van de flats izit ondertussen te popelen om ''met het karwei te kunnen be ginnen, hoewel er ook zijn die "het wel best vinden. ^De bejaard en flatjes in de beide -gebouwen worden, als de -goedkeuring inderdaad af komt, ngoreus opgeknapt. Per woning zal ongeveer een be drag van 70.000 gulden wor den uitgegeven. Voor dat geld worden de woningen onder andere veel logischer inge deeld, worden er moderne keukens in geplaatst en ko men er betere sanitaire voor zieningen. Het ontwerp voor de plannen is gemaakt door het gemeentelijk womngbe- heer, dat de woningen »n ei gendom heeft. Vlaardingen De Patiënten win kei en de groep 'Ver slik je niet' hebben voor vanavond een arts en een apotheker uitgenodigd om iets te vertellen over medi cijngebruik. Dat gebeurt rt buurthuis De Heipaal in Vlaardingen. Op de informatie-avond vertellen eerst de twee orga niserende groepen iets over hun werk. Daarna is er voor het publiek gelegenheid om vragen te stellen aan de mensen achter de tafel, waaronder de arts en de apotheker. De bijeenkomst begint om acht uur en de toegang is gratis. li Schiedam Bij distilleerderij Dirkzwager aan de Noordvest hebben inbrekers de wijn voor raad aangebroken. Ook andere spiritualiën verdwenen met dozen tegelijk De buit bestaat uit drank ter waarde van 6000 gulden. Si. hied am De voor de eerste keer gehouden lubkampioen- schappen van squash centrum 'Kï,iversluie' zijn een succes geworden Hei hgt in de be doeling om du evenement jaarlijks te organiseren Gezien (ie kleine houdeid deelnemers mag van een geslaagde ouvti - lute gesproken weiden Winnaar in groep A bij de he ren werd Just Palm In groep B gmg Henk Vun dei Mark met do eer strijken, terwijl Ju- lnndu Legert en Teddy Kerk- laan respectievelijk in groep A en B bij de dames kampioen werden Dit weekeinde wei den de finales van het Equity Law-toernooi in hel cen trum verspeeld Schiedam De damesju- m or en ploeg va n UVG speelt zateidag m Óp- heusden de voorronde voor het Nederlands zaalhandbal kampioen schap De Schiedamse dames, die worden ge traind door eerste team speelster Elleke Bierhof, zijn afgevaardigd door het district Rotterdam. Er wordt gespeeld in vier poules van vier ploegen. De tegenstanders van UVG zijn- VELO (district Den Haag). De Gazellen (Gelderland) en Heeten (IJsselstreek). De win naars van de poules spe len op 9 april in de Rijn hal in Arnhem de finale ronde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3