SPORT Knetemann haalt het weer niet Kelly kan meer dan sprinten 'Als het even regent, sta je tot j e enkels in het water' UITSLAGEN12345678 RZ zesde Zoetemelk niet in Primavera Michel Vogel en Johan Hageman in polo-selectie ter meufen Schoon werk van Drop V Succes Oosterbosch schrale troost China naast Nederlands ij shockey team Jeugdelftal op kop Schaatsers willen Louwmans Schaakfederatie berispt Russen Ehrens tweede Zoetemelk moet diep buigen Petjes gestolen Gijs van 't Verlaat (SVDP): T enniskampioen- schappen in Ridderkerk Imperator Cup voor Aad Roos Bolnes naar derde klasse PAARDESPORT Rotterdams Nieuwsblad donderdag 17 maart 1983 Boedapest China heeft xieh, naast de Nederlandse ïjshoc- keyploeg, aan de kop geplaats van de strijd om het wereld kampioenschap ijshockey in de C-groep. De Chinezen be haalden, zonder tot het uiter ste te gaan, in Boedapest een duidelijke overwinning op De nemarken, 6-1. De uilslagen: China - Dene marken 6-1 <2-1, 4-0, 0-0), Spanje - Bulgarije 4-4. De stand: Nederland 4 4 0 0 8 40- 8 China 4 4 0 0 8 21- 4 Hongarije 3 0 16 39-16 Denemarken 4 2 0 2 4 14-13 Bulgarije 4 112 3 12-20 Frankrijk 4 1 0 3 2 27-19 Spanje 4 0 13 1 6-30 Noord-Korea 4 0 0 4 0 5-54 Weert Het Nederlands voet balelftal van spelers tot zestien jaar heeft in Weert met 5-0 ge wonnen van Luxemburg. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap. Bij de rust leidde Oranje met 1-0. Door de zege heeft Nederland de lei ding genomen in de groep, waarin verder Denemarken en Zwitserland uitkomen. Hilversum De rijdsters uit de schaatskernploeg willen in het Olympisch jaar Henk Louwmans als trainer-coach behouden. Tijdens een bijeen komst in Hilversum hebben de Nederlandse topschaatsenryd- stcrs gestemd voor het aanblij ven van Louwmans. In het na- -gesprek over het gehele schaatsseizoen dat binnenkort met de KNSB-top wordt ge houden, zal de wens van de dameskernploeg naar voren worden gebracht. Amsterdam De wereld- schaakfederaue (FIDE) heeft de bond van de Sowjet-Unie een ernstige reprimande gege ven naar aanleiding van de houding ten opzichte van het jongste Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee. De berisping volgt op een klacht van de Ne derlandse schaakbond over het terugtrekken van de Russische grootmeesters ondanks een schriftelijke toezegging. Dortmund Rob Ehrens is bij het concours hippique van Dortmund als tweede geëin digd in een van de kwalifica tiewedstrijden voor de grote prijs. Met Sir Price gebruikte hij in zijn foutloze barrage een halve seconde meer dan de winnende combinatie Eddie Macken (Ier) - Royal Lion. Kasparow dicht bij kwalificatie Moskou Gary Kasparow is heel dicht bij de kwalificatie voor de volgende fase in het kandidaten schaaktoernooi ge komen. Hij zegevierde in de achtste partij over 2ijn landge noot Aleksander Beljavski en heeft nu nog bij een stand van 5-3 een half punt nodig voor plaatsing. Theo Bakker coach damesploeg ZoetermeerDe tafelten nis- bond (NTTB) heeft Theo Bak ker benoemd tot coach van de nationale damesploeg. Bakker, de trainer/coach van het Leid- se Scylia, zal de damesploeg begeleiden tijdens de wereldti telstrijd in Tokio. Bakkers contract geldt slechts voor dat WK-toernooi, dat van 28 april tot 9 mei wordt gehouden. San Benedetto del Tronto Er lijkt voor Gerrie Knete mann een vloek te rusten op de Tïrreno-Adriatico. Werd de Nederlander vorig jaar in de laatste sprint door boni ficaties (totaal zeven seconden) uit de leiderstrui gere den door Giuseppe Saronni, gisteren moest de Kneet weer buigen voor een verschil van vier seconden. In de afsluitende tijdrit was Knetemann wel anderhalve mi nuut sneller dan de wereldkampioen, maar hij liep slechts vijf tellen in op diens landgenoot Roberto Vïsen- tini, die daardoor onverwacht eindwinnaar werd van de Italiaanse etappewedstrijd. Een schrale troost was de snel- im—m ste tijd van Bert Oosterbosch, die in het slechte weer op zijn experimentele fiets 23.34 min. over de 38,3 kilometer reali seerde. Tijdens de rit van Oos terbosch plensde de regen uit de asgrauwe hemel. Toen de topmannen van het klasse ment hun race tegen de klok begonnen was de regen ge stopt. maar de wind uit zee veel sterker geworden. Knetemann, die al in zoveel tijdritten excelleerde, raakte zelfs met onder de indruk van een lekke achterband bij het inrijden vlak voor de start. Op zijn aanwijzingen veranderde mecanicien Jan Legrand zelfs nog van pion, omdat het mate riaal lichter zou zijn. Daarna knalde de Kneet er op los, om zonder tegenslag zo hard mo gelijk 'naar huis' te rijden. „Ik heb gegeven wat ik had. Ik kon echt niet harder. Als ik San Benedetto del Tronto Tijdens de laatste nacht van de Tirreno-Adriatico hebben Ita liaanse onverlaten één van de auto's van de Raleigh-ploeg opengebroken. Behalve de ma teriele schade constateerde ploegleider Peter Post, dat hij alleen van een aantal wieler- petjes was beroofd. kele kans meer op de eindzege had, nam de wereldkampioen geen risico's meer. Zijn uitein delijke negende plaats in het eindklassement spreekt voor zich. door Hans Coolegem dan nog sneller ben dan Vi- sentini en ik word geen eind winnaar. dan moet ik toch een fikse brok in m'n keel weg- happen". Inderdaad bleek het een twee strijd tussen de 25-jarige Ro berto Visemini en Gerrie Kne temann te worden, Giuseppe Saronni, die op de voorlaatste dag de leiderstrui van de Ne derlander had overgenomen, spande zich slechts een paar kilometer in. Op het moment dat zijn ploegleider Algeri via de koersradio vernam dat Sa ronni al twintig seconden ach terstand had op het zij-aan-zij- strijdende duo en dus geen en- Spannend Dat het duel Visentini-Knete- mann ongemeen spannend zou worden, kon al worden afge leid uit de tussentijden. Knete mann, die in het algemeen klassement negen seconden moest overbruggen om met Viseniini gelijk te komen, had na acht kilometer slechts drie tellen winst (11.38 om 11,39 min.) kunnen boeken. Daarna kwam nog de lange winderige boulevard van San Benedetto del Tronto, die eerst met te genwind en na het keerpunt met wind schuin in de rug moest worden gereden. De Kneet peurde er tot zijn grote ontzetting slechts een totaal van vijf winstseconden uit, zo dat de eindzege hem opnieuw ontging. „Het is ongelooflijk, als je er goed over nadenkt", trachtte Knetemann zijn leed te ver bergen. „Ik heb me de hele week moeten afdraaien en word op zo'n manier toch nog geflikt". Visentim, die m de proloog ook slechts vier secon den op Knetemann moest prijsgeven, beriep zich dan ook niet op toeval. De gebruinde Italiaan, die al vanaf 1978 be roepsrenner is, behaalde nog maar weinig overwinningen. Van de zeven zeges, die hij tot dit seizoen veroverde, sprak de overwinning in de Trofeo Baraechï van vorig jaar, samen met de Zwitser Daniel Gisiger, het meest aan. Voor Visentim leek de motivatie om jaarlijks zo goed mogelijk te presteren niet zo groot te 2ijn, omdat hij schatrijke ouders heeft en een luxueus vrijgezellenleven leidt. Dat de Nederlanders wel pres taties willen leveren, bewijzen de goede klasseringen in de tijdrit. Behoudens winnaar Oosterbosch kwam neo-prof Jahan Lammerts, samen met Knetemann op een gedeelde vierde plaats en klasseerden zich Frits Pirard (I3e) en Rene Koppert <I4e, ondanks een val bij het inrijden) nog voor be kende tijd rijders als Hinault, Moser en Lemon d. Vooral voor Frits Pirard, die zich onbekommerd in de strijd wierp, betekende dit een uit stekende afsluiting van de Tir- reno Adriatico. De Brabander, die de proloog door nervositeit als 80e beemdigde, klom, om dat hij elke dag in de eerste groep zat, op naar een ver dienstelijke elfde plaats in het eindklassement. Gerrie Knetemann: „AJs ik er ook elke dag bij was geweest, dan had ik de Tirreno-Adriati co gewonnen. Ze zeggen wel, dat het een gemakkelijke koers is. Maar met die aan komsten op die bergjes is het Op de speciale tijdritfiets was Bert Oosterbosch de snelste. toch verschrikkelijk lastig. Voor mij althans. Ik had ei genlijk gewoon op de voorlaat ste dag moeten aanklampen. Dan was er niets aan de hand geweest". De uitslagen: Tijdrit: 1. Oosterbosch 18,3 km m 23 min 34 sec.. 2. Dill-Bundi op 2 sec. 3. Torelli op 5 sec., 4. Knetemann op 11 sec., 5. Lammerts zt, 6. Visentini op 16 sec,, 7, Wilson op 22 sec., 8. Braun op 24 sec., 9. Flgnon op 26 sec.. 10. Veldscholten op 33 sec., 13. Pirard Op 40 sec., 14. Kopperl zt, 15. Hmaull op 43 sec., 16. Moser op 47 sec., 19. Lubberding op 59 sec., 41. Saronni op 1.41., 50. Lammertmk op 2.06, 79. Priem op 4.06, 87. Van Hau- welmgen op 4.45, 104. Van Vliel op 5.25. Eindklassement: 1. Visentim 22 uur 50 mm 20 sec.. 2. Knetemann op 4 sec.. 3. Moser op 59 sec.. 4. Lang zt. 5. Alberto Fernandez op 1.03, 6. Pe- plto op 1.09, 7. Flgnon zt, B. Demierre op 1.17, 9. Saronni op 1.19, 10. Le mend zt, 11. Pirard op 1.21. 12. Juan Fernandez op 1.23, 13- Chioccioii op 1.37. 14. fluperez op 1.41. 15. Oe Wolf op 1.44, 18. Veldscholten op 1.58, 23. Lubberding op 2.10, 30. Lammerts op 3.10, 55. Van Houwelin- gon op 15.01, 58. Koppert op 16.48, 59. Van Vliet op 16.54, 96. Lammer- tink op 37.44, 102. Oosierbosch op 39.16. 107. Priem ap 40.22. Nice Jarenlang is hij be schouwd als één van de be tere sprinters in het inter nationale profwielerpelo- ton. Sean Kelly, de in Franse dienst rijdende Ier, ontpopte zich vorig seizoen echter voor het eerst ook als ronderenner. Tegen alle voorspellingen in, ze gevierde hij in Farijs-Nice, de belangrijkste etappe- wedstrijd in het voorsei zoen. Kelly liet zich niet alleen als sprinter zien. Hij ging met de besten omhoog en in de slottij- drit op de Col d'Eze bij Nice toonde hij aan ook het indivi duele werk tegen de klok niet te schuwen. Vedetten, die tot het seizoen 1982 nog hadden geroepen 'wie is die Kelly nou eigenlijk wel', kregen ontzag voor de stoere Ier, die een in drukwekkende erelijst op bouwde. Deze week herhaalde Kelly in Parijs - Nice zijn krachttoer. Bijna liep alles mis, toen hij in de eerste etappe betrokken raakte bij een massale valpar tij. Kelly verloor 48 seconden op zijn belangrijkste concur renten. In de rit over de Mont Ventoux sloeg hij, in samen werking met zijn ploeggenoten Grezet, Bittinger en de uitste kend rijdende Steven Rooks, terug, Slechts Zoetemelk en Laurent konden zijn tempo volgen. Het groepje kansheb bers was na die vierde etappe gereduceerd tot zes. Zoetemelk had de leiderstrui om de schouders en Grezet stond tweede op negen tellen. Op dat moment nog riep Kel ly, dat zijn ploeg alles op de jonge Zwitser Grezet zou zet ten, omdat die nu eenmaal de beste papieren had voor de eindoverwinning. Kelly reed dus als knecht van Grezet. Het San Benedetto del Tronto Joop Zoetemelk zal zaterdag niet uitkomen in de voorjaarsklassieker Milaan-San Remo. Voor de 'Primavera' hebben zich 31 ploegen aangemeld. Van de belangrijkste formaties komt alleen de ploeg van Zoetemelk niet Het betekent dat 248 renners bij het Milane se kasteel van start gaan. Rotterdam Gijs van 't Verlaat schuift wat zenuw achtig op de bank heen en weer. De belangstelling voor zijn persoon is hij als trai ner van vierde klasser DVDP in Rotterdam niet ge wend. Het komend seizoen traint hij de zaterdagforma- ADVERTENTIE stevige visitetas... zowel ais hand- en schouder tas te gebruiken Met 2 vak ken, ntsmtddenvak, ritsvoor- vak en klem ritsvakje Van PU materiaal en geheel gevoerd in zwart, bordeaux, marine, wit. cognac of gebroken wit van 45.- voor tie van Schoonhoven (vierde klasse). In het Kralingse café Libanon, waar de kop pen dampende koffie in een behoorlijke regelmaat naar binnen worden gewerkt, zet de 33-jarige douanebeambte uiteen waarom hij Rotter dam als trainer verlaat. „Dat is In hoofdzaak wegens de beperkingen in trainings- mogehjkheden. De gemeente Rotterdam is altijd bijzonder lastig ais het gaat om betre ding van de velden. Begrijpe lijk, omdat we met twee vere nigingen de beschikking heb ben over slechts twee velden. Als het een keer goed regent sta je tot de enkels in het wa ter", meent Van 't Verlaat, die ooit nog als scheidsrechter de wei inging. „Dan moest ik op Laag-Zestienhoven fluiten, op veld zeventien bijvoorbeeld. Moest je drie kwartier voor de aanvang al naar het veld lo pen, anders was je niet op tijd". Op zich heeft de man die ooit door Jos Pak het shirt droeg van Vrienden schaar in Culemborg het uit stekend naar de zin bij de Rot terdamse club. Is bezig aan zijn tweede seizoen als trainer. Autoritair, maar democratisch, zo omschrijft Van 't Verlaat zichzelf als trainer. Hij sollici teerde op de vacature bij Schoonhoven. „We waren vrij snel rond", zegt de stevig ge bouwde oefenmeester. „Het feit dat de selectie van Schoonhoven vrij jong Is, was voor mij doorslaggevend. An ders had ik het niet gedaan. Een spelersgroep bestaande uit voetballers van zeg negenen twintig jaar kun je weinig meer bijschaven. Die spelen hun eigen spelletje. Het enige dat je als trainer dan nog kunt doen is een optimale sfeer kweken, de eenheid vergroten en de mensen op de juiste plaatsen zetten, zodat de pres taties op die manier nog wat beter worden". „In Rotterdam zijn bijna geen clubs die clubgebonden spelers hebben. SVDP ook niet. Het zijn jongens die naar een vere niging gaan om het eerste te spelen. Staan ze dan niet vast in de basis, dan vertrekken ze net zo gemakkelijk. Bij vereni gingen in de regio is dat heel anders", weet Van 't Verlaat, Rotterdam De tenniskampi oenschappen in de klassen B-l, B-2 en C van het district Rot terdam zullen van 13 tot en met 19 juni worden gehouden op tennispark Reijerbos in Ridderkerk. De strijd om de ti tels in de D-klasse en de vete ranen vindt een week later plaats op het tennispark Blij- dorp. Voor het houden van de jeugdkampioenschappen hoopt het district Rotterdam zo snel mogelijk met verschillende tennisparken tol overeenstem ming te komen. Het betreft wedstrijden op 12, 13, 21, 22 en 23 mei en geldt voor de jeugd van 10 tot en met 18 jaar. Voor de voorronden op He melvaartsdag en 13 mei denkt men vijf tennisparken nodig te hebben, terwijl de finales op een tennispark zullen plaats vinden. Rotterdam Michel Vogel en Johan Hageman van Merwede uit Dordrecht maken deel uit van het nationale waterpoloteam, dat met de Pasen meedoet aan het zeslandentoernooi in Maas tricht. Het toernooi voor spelers tot 18 jaar geldt als voorberei ding op de Europese jeugdkampioenschappen, die van 6 tot en met 10 juli in Istanboel worden gehouden. Tijdens de EJK kan de waterpoloploeg zich plaatsen voor de we reldjeugdkampioenschappen in Barcelona. De eerste vijf ploegen van Europa zullen aan de WK mogen deelnemen. Uitgenodigd voor het zeslandentoernooi zijn: Joegoslavië, Frankrijk, Spanje, West-Duitsland, Italië en Nederland. De nationale selectie bestaat uit: Raymond van den Berge en Paul Metz (Zian/Vitesse), Michel Vogel en Johan Hageman (Merwede), Onno van Noort (VZC), Erik de Jong (Polar Bears), Reyer Holtmans, Bert Broecks, Ronald van Schooten, Simon Meyn, Ron Middelman, Hans de Jong (HZC/De Robben), Wim Helmsing (IJsselmeeuwen), Remco Pielstroom (AZC Microlife), Wilco van der Zeeuw, Gijsbert van der Leden (LZ '86), Alex van der Dassen (Het Ravijn), Jan Wagenaar, Pieter Mosterd (AZPC), Marc van Belkum (De Zijt/LGB), Ronald Baks <Rapido*82). Rotterdam Aad Roos is tn een bijzonder spannende fina le winnaar geworden van het open toernooi om de Impera tor Cup, waaraan dit jaar 66 spelers hebben deelgenomen. Vier deelnemers hebben het evenement een bijzonder ca chet verleend. Ben Geveke, driemaal verliezer met het mi nimale verschil van een ca rambole als de ongelukkigste; Ron Schumann qua spel veruit de beste; Hans Arbouw, die met 1.129 het hoogste partij- moyenne neerzette en win naar Aad Roos die de regelma- tigste bleek en de concurrentie een punt voorbleef. Dit viertal, met ieder acht punten, stond in slotronde te genover elkaar. Roos versloeg nipt de ongelukkige Geveke en Arbouw benutt,'1 de nabeurt om tegen Schumann, met een negen scorer van de hoogste serie, eem remise af te dwin gen. Da eindstand: Roos 10-0.438-4; Ar bouw 9-0.695-7; Schumann 9-0.800- 9; Geveke 8-0.505-5: Wuyts 8-0.360- 4; Turk 6-0.545-5; Weers 4-0.320-3; Hofman 2-0.292-4. Af delingskampioen Rotterdam De korfbalvere niging Bolnes is er in geslaagd door het toernooi van de eer ste klasse-kampioenen in de zaalkorfbal-competitie van de afdeling Rotterdam van het KNKV op zijn naam te bren gen, waardoor promotie naar de derde klasse van het KNKV bereikt werd. Het beslissingstoernooi tussen de kampioenen Bolnes, Hoog vliet en Sagitta uit Ridderkerk bleef onbeslist omdat Bolnes en Sagitta beide van Hoogvliet wonnen maar tegen elkaar 5 5 gelijk speelden. Het doelsal do van Bolnes was juist een doelpunt beter dan dat van Sa gitta dat eigenlijk een betere indruk maakte maar niet tot scoren wist te komen. Hier door werd Bolnes dus afde lingskampioen. De onderlinge uitslagen luid den aldus: Bolnes- Hoogvliet 75. via 1—3, 53 met de rust, Saghitta-Hoogvliet via 13 een 54 eindstand. Ten slotte de wedstrijd Bolnes-Sag- hitta via 44 bij de rust en 4 5 tenslotte uit een strafworp een 55 eindstand. In de slottijdrit verdedigt Kelly met succes zijn leiders trui. beestachtige weer in de zesde en voorlaatste etappe speelde de Ier evenwel in de kaart. Van een ploegentactiek was geen sprake meer. In de helse afdaling naar Mandelieu-Ia- -Napoule, tussen de druipende mimosastrutken. wierp Kelly zich als een speer naar bene den. Niemand kon of durfde hem volgen en beneden aan de finishlijn zag Kelly zijn roe keloze actie bekroond met de witte leiderstrui. Zoetemelk was de enige se rieuze concurrent, die in de af sluitende tijdrit op de Col d'Eze Kelly nog van de troon kon stoten. Dal gebeurde niet. De veteraan uit Germigny L'Eveque moest diep buigen voor het geweld van de Ierse boerenzoon uit Tipperary, die opnieuw tegen de klok de sterkste was. Joop eindigde als tiende in de tijdrit en moest daardoor in het eindklasse- Rotterdam Het was gisteravond in de sporthal De Enk tn Rot terdam duidelijk dat voor de beide basketbalploegen Onro/Rot terdam-Zuid en Donar niets meer op het spel stond. Donar was de betere ploeg en won dan ook met 7790 na een 3042 rust stand. De Groningers zijn daardoor op de vierde plaats geëindigd en kunnen zich gaan voorbereiden op de play-offs waar ze in de eerste ronde te maken krijgen met Haaksbergen. Rotterdam-Zuid handhaafde zich op de zesde plaats. De topsco rers gisteravond in Rotterdam: Rotterdam-Zuid, Virgil 26, De Waard 16 en Visser 14. Donar; Moore 24, Kirkland 24 en Faber 16. AOVERTENTlf y y^Voor de VVV bijvoorbeeld knapt het op drop bv multiservice mathenesserlaan 374 rotterdam 010-777222 Nootdorp: Ear ito koara. 2000 meter 1. Werner Hano ver {A. Wollema) 2.65.1 1 27,6, 2. Viva Ca- vaJJos; 3. Vargar Amabiiis To1o- winnend I. 5.10 plaats t 2.SC f. 4.40 f. 2.00 koppel f. 62.20 Irlo f 450.70. Tvraada koar». 2000 meter- 1 Vulrlx K <S. Hartman) 2.53,4 1.2S.7. 2. Warrysonl West; 3. Winning of Hom (button weddenschap pen), 4. Valuable Star. Toto- winnend f. 8,40 plaats f. 3.30 f. 1.20 I 1,50 koppel I. 8,30 trio (comblnaiie 8/5/2)». 98.10 Darde koara. 2000 meier: l. Utvef (R. van Stam) 2.49.5 1.24,8; 2. Velita Lenirod: 3 Victory Spencer. Toto. winnend t. 7.40 plaats f. 1.80 f. 2.30 t. 1.80 koppel f 38.10 trio I. 503,50. Vierde koara, 2380 meter: 1. Theodora Lo be» (W. Porslus) 3 22.5 125.1; 2. Ted Oli vier 3. Vanda Cornelia. Toto: winnend t 3.20 plaats f. l.iO 1. 1.20 f. 1.60 koppel t. 17.80 trio f. 147.30. Vijfde koara, 2000 meien 1. Une de Way (A. Motlema) 2.46.7 1.23,4; 2. Vaguely Noble (1) en Steils Signal (5). Niet gestort: nummrr 4 {Piloot N). Toto: winnend t. 1.80 plaats 1.80 f. 2.20 f. 2,20 koppel I. 1.60 (7/1) l. 3,00 {7/5) trio I, 10.10 {7/1/5)1. 14.80 (7/5/1). Zaad# koara, 2000 meter: 1. Ullno Buiten zorg {Mej. M, Poort) 2.49.5 1.24,8: 2. Urmke B; 3 Unicum. Toto: winnend 1,1,80 plaats t. 1.40 I, 1,40 koppel f. 5,30 trio I, 27,70. Zevend» koara. 2380 mater: 1. Un Deux TrolS <J, Duivenvoorden) 3.22.1 1.24,9, 2, Ster W!ttostein: 3. Selly Scott. Niet gestan: nummer 2 (Tjeempie) Toto. winnend t. 1,50 plaats l 1.30 f. 2.00 f. 2,00 koppel t. 11.90 trio f. 60,90. Aeh»»l* koara. 2000 meten 1. Umienwll (W. Duivenvoorden) 2.46.4 1.23.2: 2, Theo Albe; 3 Tbeoef Toto: winnend i. 1.30 plaats f. 1,60 f. 1,80 koppel t. 1.90 trio t. 6.90. Negende koara, 2000 meter: 1. Uk ie V (H. Langeweg) 2.48.6 1.24,3, 2. udo Buitenzorg: 3, Santiago D. Toto. winnend f. 7,60 plaats f. 2.10 I, 1,40 f. 1,30 koppel f. 53.60 trfo t. 368.30. 'f Tiende koara, 1. WoloCome Jaeky (M van der Togt) 3 26,1 1 26,6; 2. Volo Refioboih. 3 vasco Regina. Nlat gestart' nummer 2 {V'ta- »s). nummer 3 (Vittorlo) en nummer 6 (Ulexis W). Toto: wiinerd I. 1,50 plaats f 1.30 4,10 koppel f. 4,70 trio 1. 9.&0 ToteÜMtofoimei. f. 310 701. TENNIS Toamooi In Rotterdam: Enkelspel, tweede ronde Nick Savtano{VStj - Jalmo Fillol (Chl) 6-4. 6-3: John Fitzgerald 6-1. Dubbelspel, eerste ronde Dyke/Frawfey (Aus) - Oavis/Dunh (VSt) 8-2. 3-6. 6-3. Mey er (VStJ/Poll (WDI) - Drewltt (Aus)/Feav0Tr (GBr) 6-4. 6-3; Buhning/Guillkson <VstJ -- Amaya/Pfisier 6-7 6-3 6-4. Toe mooi in Munchen: Enkelspel, eerste ronde Brian Teacher (vst)- - Heinz Gu nthardt (Zwi) 7-6, 3-8, 6-1, Mark Dickson (Vit) - Ivan Lend) (Tsj) 6-1 6-2 Tweede ronde Bill Scanion (Vs!) - Ja™' Alexander (Aus) 6-2, 7-5; Wojtek Rbak (Por v er slaat Paul McNamee (VSt) 7-5. 6-0. BASKETBAL Eredivisie heren: Rotterdam Zuid - Doner 77-90, Landlusi - Den Bosch 81-105. leider^ - Noordkop 96-53 De sland: Den Bosch 33-56, Haaksberg»1 34-52. Leiden 34-50. Donar 34-46. TriStlW 33-34. Rotterdam-Zuid 34-24. Weert 34-22. Noordkop 34-22, Stars 34-16, Amsterdam 34-14. VOETBAL Engeland, eerste divisie: Stoke City - Not- tingnam Forest 1-0. Schotland, eredivisie' 5t Mlrren - Morton 2-3. ment genoegen nemen met de" vierde plaats. Grezet en Rooks onderstreepten met respectie velijk de tweede en de derde plaats de overmacht van de formatie van ploegleider De Gribaldy. Rooks, aan het einde van het vorige seizoen afgestoten door Peter Post, had een proefcon tract op zak bij De Gribaldy, maar heeft tot nu toe zijn grote waarde voor de ploeg bewe zen. Parijs-Nice was overigens vorig jaar ook „zijn" wedstrijd. Als amateur reed hij in 1982 bij de eerste twintig. Dat was het sein voor Post hem een contract aan te bieden. De doorbraak moet dit jaar wor den bewerkstelligd. De uitslagen- Zevende etappe (eerste deel) Manüe- lieu-La Napoule: 1 Vanderaerden 60 km in 1.31,11, 2 Andersen zt, 3, Lar- pe zt, 4. Sonnet zt, 5. Bourreau zt, 6 Castaing op 10 seconden, 7. De Wil de zt. 8. Van der Poel zt. 9. Kelly zt, 10. Coll zl. 13. Manders (Ned) zt. De overige Nederlanders: 25. Maas zt, 27. Rooks zt, 28. Zoetemelk zl. 49. Daams op 1.01. 57. Boom zt. 63. Peels op 12,29. 64. Moons zt. 65. Ta- kens zt, 66. PoeJs zt, 80. Kuiper zt, 83. Van Houwelingen zt. Tijdrit legen de Col d'Eze: 1. Kelly 11 km in 20 min 19 sec (gemiddelde snelheid 32.471 km per uur), 2. Gre zet op 37 sec. 3. Rooks op 46 sec, 4. Coil op 49 sec, 5. Van der Poel op 59 sec. 6. Haghedooren op 1.13, 7. Brun op 1.18, 8. Alonso op 1.27, 9. Jones op 1.28, 10. Zoetemelk op 1.34, tl, Maas op 1.38. 12. Boom op 1,43. De overige Nederlanders: 23. Daams op 2.35, 40. Poets op 3.27, 53. Manders op 4.16, 56. Peels op 4.23, 58, Kuiper op 4.29. 66. Moons op 4.58, 67. Van Houwelingen op 5.06, 80. lakens op 6.20 Eindklassement: 1. Sean Kelly 30.02.19, 2, Grezet op 1,03 min, 3 Rooks op 1.14, 4. Zoeiemelk op 1.42, 1 5. Laurent op 2.26, 6. Bittrnger op 3.59. 7. Haghedooren op 7,22, 8. Adn van der Poel op 7.28. 9. Jonas op 8.42, 10. Brun op 9.16, 11. Éazzo op 9.39, 12. Clere op 9.54, 13. Andersen 't op 10.05, 14. Vanderaerden op 10.26. 15. Moerlen op 10.27, 16. Vichol op 10.58. 17. Chaunn op 11.07, 18. Ser geant op 11.19, 19. Rossier op 11.22, 20. Nutens op 11.38. De overige Nederlanders: 26. Maas 1 op 16.13, 38. Kuiper op 31.16, 4$. Poets op 36.38, 52. Van Houwelingen op 42.24, 55, Daams op 46.40, 56 Peels op 47.02. 61, Manders op 49.15, 74. Takens op 1.10,07, 77. Boom op 1.15,59, 82. Moons op f 1.20,08.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 8