SPORT J III Belangstelling overweldigend Boelie Vermeer kan niet terug ROTTERDAMS RN-tenniscircuit beheerst toernooikalender NIEUWSBLAD Punten volgens GP-normen Spwriartikelen of Wimbledon Meuwerkerk blij met eindtoernooi Zo was hel vorig jaar 'Ik móét slagen bij Winterslag Jan Peters' klaagzang over Kortrijk 'Houwaart ook al op z n getikt' Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 19 maart 1983 Rcterdam Een eindze ge n het tenniscireuit kan eer eerste prijs van sport- artkelen ter waarde van vijhonderd gulden ople- veen. Deze prijs wordt in allt vier de categorieën, zovel dames als heren, uitjereikt. Ook bestaat er voc de eerste prijswin- naxs van de eindronde de m(jelijkheid om mee te dirgen naar een verzorgde dridaagse reis naar Wim- bldon, als volgend jaar juli de open-Engelse kam- pionschappen worden ge noden. Voor deze inter- .nalonale titelstrijd is te- vee een extra toegangsbe- 'wij beschikbaar. Deze reis wodt naar keuze verloot oner de eerste prijswin- nars. De gelukkige ont- vagt dan niet het bedrag aar sportartikelen waar hijof zij recht op zou heb ber Naast de hoofdprijs vor de eindwinnaar(res) zijner nog tal van andere priem Tn alle catego ries zowel bij de dames alsbij de heren, is er een twede prijs sportartikelen ter waarde van 275 gul- der een derde prijs sport- ankelen ter waarde van 15( gulden en een vierde prs sportartikelen ter warde van honderd gul- de: Voor de overige deel nemers aan het eindtoer- ncH, die niet in aanmer kten komen voor deze prsen, is er een Dunlop S.7 sporttas beschikbaar. Rotterdam Na het succes van vorig jaar zal ook dit seizoen voor de toernooi- tennissers in het district Rotterdam van de KNlrTB het tenniscireuit van het Rot terdams Nieuwsblad worden gehouden. De belangstelling voor dit circuit is zo groot, dat op de nieuwe toernooikalender bijna dertig procent meer toernooien mee tellen voor het tenniscireuit. Was de belangstelling vorig jaar bij het eerste evenement al verheugend te noemen; in De jongste 1983 zullen maar liefst 87 toer- deelneemster nooien, die onder auspiciën Sasja Basoski van de KNLTB in het district feliciteert na Rotterdam worden gehouden, afloop van de *n aanmerking komen voor finale Mario- puntenwaardering (Zie leln Vreeke °°k de speciale advertentiepa- met haar zege gna ,e!ders Jn kram>- ie 0. De kleine Va"af maanda« ,21 ,maar' Bi-itterdamso ln Nieuw Lekkerland en Poor- hSft etSel tugaal de<*rató toernooitm- neen evenwei n[ssers Zxch verzamelen tot en met 4 september, als bij Kra- lingen'77 het toernooi wordt afgesloten bestaat er dus volop moveert en in de gelegenheid om in de en- B-2 verder kelspelen bij de beste acht in zoveel talent, dat zij twee klassen pro- gaat. Rotterdam De tennistoernooien voor het Rotterdams Nieuwsblad tenniscireuit worden aan de hand van de Grand Prix normen gewaardeerd. De puntenwaardering is als volgt: finalist Stercategorie (bij min. 200 deeln.) Categorie 1 J lijst van 128 (bij min. 96 deeln.) Categorie 2 1 lijst van 64 (bij min. 48 deeln.) Categorie 3 3 lijst van 32 (bij min. 24 deeln.) Categorie 4 winnaar 175 122 verliezende verliezende '/i finalist 'm finalist 70 40 35 30 20 lijst van 16 (bij min. 12 deeln.) Categorie 5 lijst van 8 (bij min. 5 deeln.) Voor bepaling van de categorie waarin het toernooi wordt gerangschikt, geldt het werkelijke aantal deelnemers (byes en walk-overs tellen dus niet mee). Een toernooilijst van 32 betekent dus niet automatisch dat het toernooi in de cate gorie 3 valt. Daarvoor zullen er minimaal 24 deelnemers in dat nummer moeten hebben gespeeld. Bij minder dan 24 deelnemers (en meer dan 12) valt het toernooi onder cate gorie 4. Nieuw is dit jaar, dat de districtskampioenschappen één ca tegorie hoger gewaardeerd zullen worden, dan waarin ze op grond van het aantal deelnemers thuis zouden horen. Valt een districtskampioenschap door de omvang al in de stercategorie, dat wordt een puntenwaardering gegeven van de stercategorie en categorie 5 tesamen. de categorieën BI, B2, C en D te komen. "Voor dit selecte gezelschap wordt er op zaterdag 17 en zondag 18 september een zoge naamd M asters-toernooi ge houden op het tennispark van de Tennisclub Nieuwerkerk, dat ook in het afgelopen jaar het decor vormde voor de eindtoernooi. Nieuw in het re glement is, dat de deelnemers- (sters), die in aanmerking wil len komen voor het eindtoer nooi minimaal in drie toer nooien punten moeten hebben gehaald. Omdat het district Rotterdam van de tennisbond de B-cate gorie met ingang van dit sei zoen naar niveau heeft ge splitst, is ook het circuit aange past. In 1983 dus vier in plaats van drie klassen (zowel dames als heren), hetgeen automa tisch ook een uitbreiding van het prijzenpakket tot gevolg heeft. Voor het nieuwe circuit is ruim achtduizend gulden aan prijzen in natura beschik baar. De acht eindwinnaars (vier dames en vier heren) worden tevens in de gelegenheid ge steld om mee te dingen naar een driedaagse reis naar Wim bledon, om in 1984 de Open- Engelse tenniskampioenschap pen te bezoeken. □lek Bier: „ledereen vol Rotterdam De Tennisclub Nieuwerkerk is erg ingeno men met het feit, dat ook in het tweede jaar het eind toernooi van het Rotter dams Nieuwsblad-Tennis cireuit op de zeven banen van het tennispark aan de Europalaan wordt gehou den. Dick Bier, voorzitter van de TC Nieuwerkerk: „Na het succes van vorig jaar, toen we twee mooie dagen heb ben gehad, heb ik bij de prijsuitreiking direct ge zegd, dat ons park in 1983 opnieuw beschikbaar is. Een toezegging zonder onze leden te raadplegen. Op de jaarvergadering was echter iedereen vol lof en was er alleen maar goedkeuring en enthousiasme, dat de eind strijd op 17 en 18 september weer op ons park wordt ge houden". De TC Nieuwerkerk wil het publiek en de topspeelsters en spelers van het district weer een grandioze ont vangst aanbieden. Dick Bier tenslotte: „Wij vinden het erg fijn dat dit evenement weer bij ons komt. Er ziin plannen om van dat week einde iets moois te maken. Hoe we het exact gaan doen is nog niet te zeggen. Daar is het nog te vroeg voor. Over een half jaar hopen we echter alle belangstel lenden zo goed mogelijk te ontvangen. Indien het weer dan opnieuw meewerkt staat ons een fijn weekeinde met tennis van niveau te wachten". Rotterdam Vorig jaar werd voor de eerste maal het Rotterdams Nieuwsblad-Tenniscircuit gehouden. De eindwinnaars met tussen haakjes de verliezende finalis ten waren: B-klasse dames: Ilonka Leyten (Barbara Kamp) B-klasse heren: Paul de Haan (Norbert Salari) C-klasse dames: Carin de Groot (Petra Janssen) C-klasse heren: Arjan Besteman (Marco Scheele) D-klasse dames: Marjolein Vreeke (Sasja Basoski) D-klasse heren: Stephan Veldhoven (Arjen Schipper) Gcifc „De engelbewaarders hebben Winterslag verkten", jammert een oude mijnwerker in het clulokaal van zijn favoriet. „Ge had het duel met Watrschei moeten aanschouwen. De splinters vlo- genvan paal en lat, maar de ballon wilde er ge woel niet in. Daarom denk ik dat wij met zoveel peel aan het einde van het seizoen zullen afvallen. Hetis niet anders". Some re praat van een van de touwste getrouwen van de Mgisehe eerste klasser. Boek Vermeer heeft overi gens,niet meegeluisterd. De voomalige spitsspeler van het lotterdamse HION heeft zich)p het 'Pac Man' appa raat gestort. De nieuwste masa-hysterie, die mensen op d toppen van hun zenu- wemrengt. In Engeland zijn er Re Man- verslaafden in inriotingen opgesloten. Juistin het genoemde duel Wimrslag-Waterschei, voor de Imburgers een gevecht tussa 'kat en hond', maakte Arthr Vermeer (Boelie, van bolkje afgeleid, is zijn troe- telnam) zijn debuut. „Met een loelpunt", zegt hij. „Ik kree, de bal plotseling voor m'n meten en knalde met een. De Waterschei-doelman had pen tijd om te reageren. Dat ras een beste binnenko mer, maar daar bleef het hij". Wan de komst van Janusz Kowlik bij Winterslag ver- stooile de aspiraties van de Rottrdammer. „Brjganti gaf me en kans, maar Kowalik draaie alles weer terug. Het bestur eist nu prestaties en heef de trainer strikte op dragen gegeven. Dat bete- kentvoor^mij dat ik me in het feede' opnieuw zal moe ten fewijzen". Opgtve En at is geen geringe opga ve vor Vermeer, die reeds tes iaal scoorde bij Winter- slagDp een veldje van glas, stenn en zand ('Je mag be slist niet vallen') moet hij profaren opnieuw de hoofd- mact te bereiken. En hij Weethet, er is geen weg te rug, termeer heeft letterlijk kuisen haard verlaten voor het 'oetbalavontuur. Bij z'n laatse club HION, wist het bestuur niet eens waar de spits vertoefde. „Ergens in Limburg", meldde HION nuchter. „Ik woon nu bij een oom in Geleen", zegt Boelie. „Ik heb door Pleter van der Laan gekozen voor het voetbal. Ik kon niet anders. De sociale dienst zat me op de hielen. Ik ben eigenlijk ondergedo ken. Via m'n boezemvriend, Johan Versluis van SVV, ben ik hier terecht gekomen. Eerst probeerden we het bij Douai, maar die Franse taal is voor mij net koeterwaals. In de wedstrijd ging het uit stekend, maar ik had totaal geen contact met die gasten. Toen klopten we aan bij Winterslag. Een proefwed- strijdje tegen Hechtel. Ik scoorde twee keer, was veel aan de bal, maar had weinig conditie. Ik was zo moe dat ik een dag later met HION tegen HOV geen bal raakte. De trainer wist niet van mijn uitstapje af en vond mij 'erg mat'. Alleen Rokus en Frans van Houwelingen had ik het verteld. Een week later bel de Winterslag opnieuw en toen was de overgang snel geregeld". Boelie Vermeer in het club lokaal van Winterslag. „Ik ben a! acht kilo kwijtge raakt". Keihard Hij is al aardig aan het Belgi sche voetbal gewend geraakt. ,,'t Is technisch gezien niet slecht. Alleen gebruiken de clubs enorm veel fysieke kracht. Forse tackles zie je aan de lopende band. In het begin lag ik nogal eens tegen de reclameborden van Maes Pils, maar ik heb nu ogen in m'n rug. Ik pas wel op. We trainen ons de blubber om 'power' te krijgen. Daarom ben ik al acht kilo kwijtge raakt, wat aanvankelijk wel ten koste ging van die kracht". We lopen langs een aantal posters van 'De Vieze Man nen', zoals in het verleden de mijnwerkersploeg van Win terslag genoemd werd. Het huidige team van Kowalik is een bonte mengeling van oud en jong en buitenlan ders. Er speelt nog een 'OI- lander' in de selectie. WÜ. van Woerkum (32), ex-PSV, acteert al zeven seizoenen als puntspeler. „Doet het heel goed, die jongen. Een van de weinigen met overzicht. Hij draagt het elftal. En de doel man, Jean-Paul de Bruyne, dat is ook een kanjer. Aardi ge gozer overigens. Bij hem blijf ik 's middags over. Hij nodigde mij na de eerste ont moeting meteen uit voor het eten. En dat schiep een band". Punch 'Een late nieuwkomer die punch bezit', schreef Het i* Laatste Nieuws. En tvrder: 'Een flankaanvaller met een spontaan schot en een be hoorlijk kopspel'. Boelie Ver meer glimlacht. „De pers schreef niet slecht over mij, hoewel ik echt geen glansrol len heb vertolkt. Maar ja, ze zien momenteel graag een redder. Iemand, die Winter slag voor degradatie behoedt.' Zo'n iemand ben ik niet hoor, laat dat voorop staan. Maar ik wil snel zo mogelijk terug in het eerste. Daar heb ik dat contract voor gete kend". Het is voor Boelie Vermeer te hopen dat Kowalik hem een nieuwe kans geeft. Hij heeft het al eerder bena drukt* er is immers geen wej terug.... Jan Peters In betere tijden: in het Feyenoord-shirt. Rotterdam Jan Peters heeft Southampton- manager McMenemy niet van zijn kwalitei ten kunnen overtuigen. Vorige week legde de ex-spits van Feyenoord een test af in Southampton, waar hij tevens een proef wed strijd speelde tegen Aldershot (0-0). „Peters is niet het soort spits dat we momenteel zoe ken", liet de manager van Southampton we ten, waardoor Jan Peters weer is overgele verd aan de nukken van de beheerraad van het Belgische KV Kortrijk. Jan Peters, bijna twee jaar geleden met veel ophef binnengehaald, wil weg bij KV Kort rijk! In het eerste seizoen ontpopte hij zich tot de lieveling van het publiek. Hij scoorde. door Piet Ocks zoals hij dat deed in zijn eerste seizoen bij Feyenoord. Jan Peters groeide uit tot de ko ning van Kortrijk, maar werd dit seizoen wreed afgezet. Zijn produktie stokte in die mate, dat trainer Henk Houwaart onlangs uitriep dat Peters nog geen doel vlak van vijftig bij vijftig meter kon raken. Jan Peters leeft in de schaduw van Zidane, de Algerijnse topscorer van Kortrijk. Hij kan er geen goed meer doen en nam onlangs der halve het besluit uit te zien naar een andere club. „Toevallig hoorde ik van de week dat het bij Kortrijk al zo'n tien jaar hetzelfde is: als je hebt laten weten dat je weg wil, kom je niet meer in het eerste. Die Belgen voelen zich dan beledigd. De trainer heeft er dan ook niets meer in te zeggen", weet Jan Pe ters. „Het bestuur beslist. Deze week werd Henk Houwaart ook al op zijn vingers getikt. Hij wilde een speler uit de jeugd naar de A- selectie overhevelen. Maar die speler gaat weg. Moest-ie een speler nemen uit het twee de die op doorbreken stond. Houwaart wilde zich nog verdedigen met: ik maak toch uit wie in de selectie komt. He bestuur heeft daarop woedend gereageerd. Voelen ze zich weer beledigd". Jan Peters haalt nog meer voorbeelden aan, waarover hij zich steeds weer verbaast. „Deze week werd de beheerraad gevraagd over een eventuele verlenging van het con tract van Houwaart. „Hij heeft nog geen voorstel ingediend", gaf de beheerraad als antwoord. Houwaart had dat allang gedaan, maar hij hoort gewoon niets meer. Aan de woorden van Houwaart te horen, krijg ik trouwens sterk de indruk dat hij weggaat aan het eind van dit seizoen". Beledigd Zelf zegt Jan Peters zijn werk te doen, zijn contract uit te dienen en af te wachten. „Houwaart haalt me zondag weer bij de se lectie en dan maar kijken hoe het bestuur re ageert. Ze zullen zich wel weer beledigd voe len. Als ze Houwaart en mij willen ontslaan, moeten ze dat zelf weten, wij zorgen ervoor dat ze ons nergens op kunnen pikken. We houden ons aan onze verplichtingen. Ik heb in mei een afspraak met Theo Laseroms. Hij wil me nog steeds mee naar Bahrein nemen. Dat zie ik wel zitten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 11