li 11 Een striptease als presentje... GRAAG .GEDAAN. -SS* «Si.; BEL VOOR 010-144144 TEGEN TARIEFSVERHOGING OPENRAAR VERVOER Kustvaarder lekgeslagen op Moeder en kind verongelukt Jeugdkampen in Hoeksche Waard en Riesbosch Speelgoed pistool maakte geen indruk Inbrekers aangehouden Taxi-centrale automatisch meg* .S'^'i'&ÊÊ Vrouw uit auto geslingerd Inbraken City Promotions start bureau voor life-telegrams yty 'r-4f promot^ns fj o"*?"" 'v W°°«PUar7 rgielx wer] dei: sten TBt! ik Khpiu tlarna Ptife Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 21 maart 1983 Rotterdam De eigenaar van een winkel aan de Van Citter- Straat was vrijdagavond niet erg onder de indruk van een overvaller, die met een speel goedpistool de inhoud van de kassa opeiste. Laconiek zei de winkelier, dat hij moest op houden met die onzin. Over bluft liep de overvaller snel weg. 'Rotterdam De politie heeft gisteravond twee Rotterdam- •mers (28 en 25 jaar) in hun woning aangehouden, omdat zij even tevoren hadden inge broken in het huis van een kennis. Zij stalen voor 6400 "Ruiden aan elektrische appara SchiJWuUr bijéet ':1§i f Rotterdam Met ingang van u1; -volgend jaar zal de Taxi Tele- Jjj'föoncentrale (TTC) volledig al wf geautomatiseerd zijn. Alle aan- vragen voor taxivervoer zul- nDrv 'Jeri vanaf dEe lild Pcr cor«pu- 25 ter.worden geboekt en doorge- -e -ccven aan de circa 600 wagens |W die'rijden voor de TTC. rDe computer verzorgt en eon- De T tro^eert de gegevens van elke 'riten zorgt voor een juiste f Verdeling van de te rijden rit- ten. Per dag zullen ongeveer 4500 ritopdrachten door de cycli -computer worden uitgegeven bcktf en afgehandeld. 4 Daarvoor wordt elke taxi d voorzien van een klein beeld scherm, waarop de gegevens van de uit te voeren rit wor- 11111111* <jen geioonu. ue cnauueur IIlIlIJÜHdan op elk gewenst moment die gegevens opvragen. Bo vendien zal het mondelinge contact( tussen de centrale en de chauffeurs voor een groot deel komen te vervallen, om dat men ook via het beeld scherm kan communiceren. Ook zal de computer alert kunnen reageren op alarotsi tuaties, dankzij de toepassing Veiijvan de computer in combina- javoc tie met digitale mobilofonie, inna; De meldkamer beschikt in .0. Hi dergelijke gevallen over atle unt'fl gegevens van de wagen en de rit,die op dat moment wordt uitgevoerd, t wdpe capaciteit van het systeem rkan zonder problemen worden uitgebreid tot duizend aange sloten wagens. Ook kunnen U jlhdere regionale taxibedrijven de computer worden aange sloten.' Eét gehele project kost ruim vier miljoen gulden. Hei is ge deeltelijk gefinancierd uit een subsidie van een kwart mil joen gulden van het ministerie van economische zaken. De invoering van de computer heeft geen invloed op de werkgelegenheid bij de tele fooncentrale. bedn s.Toe Veel bij val voor protestactie Rotterdam Een actie van de Sociaüstiese Partij (SP) tegen de voorgenomen tariefsverhoging van het openbaar vervoer heeft zaterdagmiddag veel bijval van de passagiers gekregen. Ongeveer zestig leden van de SP hadden zich in groepjes van twee verdeeld over een groot deel van de bus-, tram- en metrolijnen in de Maasstad. De actievoerders plakten stickers over de gleuven van de kaartjesautomaten, zodat het publiek de rittenkaarten niet kon afstempelen. Via folders werd duidelijk ge maakt, dat het een protest betrof tegen de plannen van minister Smit om de tarieven drastisch te verhogen. Ook in Den Haag vond een zelfde actie plaats. Veruit de meeste passagiers stemden in met deze actie- vorm en maakten gebruik van de mogelijkheid tot een gratis ritje. Een enkeling durfde dit risico niet te nemen en liet zijn kaart bij de bestuurder afstem pelen. Uit de reacties bleek, dat de voorgenomen tariefsverhoging enorm leeft onder de mensen, die zijn aangewezen op het openbaar vervoer, over het al gemeen toch al niet de meest vermogenden. Vooral de be jaarden reageerden zeer posi tief op de actie. De leden van de SP werden de hele middag bedolven onder de compli menten. 'Ontvoerd' Ook de meerderheid van het RET-personeel reageerde posi tief op de actie, die niet tevo ren was aangekondigd. In het begin was er wel enige ver warring onder de bestuurders, maar nadat vanuit de mobilo- fooncentraïe was doorgegeven, dat de actie met de nodige soe pelheid tegemoet getreden moest worden, deden de mees te chauffeurs en controleurs dat ook. Wel kregen ze op dracht om de stickers aan het eindpunt van de automaten te verwijderen. Een kleine minderheid van het RET-personeel kon de ac tie minder waarderen. Zo maakte een chauffeur van buslijn 33 zich zo kwaad, dat hij de twee actievoerders be lette om de bus te verlaten. Hij 'ontvoerde' ze naar het eind punt bij vliegveld Zestienho ven, waar ze uiteindelijk mochten uitstappen. „Het is mijn bus en daar blijf je van af* liet de bestuurder hen we ten. Een paar controleurs deelden bekeuringen uit aan metropas sagiers, die hun Kaart met hadden afgestempeld. Later zijn de bekeuringen ingetrok ken. Zij vormden een uitzon dering. Veel controleurs en be stuurders lieten in het bijzijn van de passagiers blijken dat zij het met de actievoerders eens waren. Om een reactie van de RET uit te lokken, heeft de SP een brief geschreven, waarin aan de directie wordt gevraagd of zij zich „ook keert tegen de overheidsmaatregelen, die de kwaliteit en betaalbaarheid van het openbaar vervoer aan tasten en de werkgelegenheid van het personeel in gevaar brengt." Aangezien de directie vanmiddag de brief heeft ont vangen, is zij nog met in de gelegenheid geweest om te re ageren. Stickers op de kaartenautomaten. Rotterdam De 37-jange mevrouw J.J.M.G. van Donkelaar - van Driel en haar 4-jarig kind uit Rot terdam zijn zondag in Oud- dorp verongelukt, toen de auto waarin beiden zaten frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De be stuurder van het voertuig, de echtgenoot van het slachtoffer, en een tweede kind zijn gewond in een ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie reed de tegenligger, afkomstig uit Hellevoetsluïs, op de ver keerde weghelft, waardoor deze frontaal op de auto van het gezin Van Donke laar inreed. De Z4-jartge motorrijder Chris de Bruïjn en de 16-ja- rige duo-passagiere Petra de Wild, beiden afkomstig uit Dinteloord, zijn zondag bij een verkeersongeluk op de Noordlangeweg in hun woonplaats om het leven gekomen. De motor van De Bruijn en de motor waarop Petra de Wild meereed, werden frontaal aangere den door een personenauto, bestuurd door een inwoner van Ridderkerk. De Rid derkerker wilde de oprit van rijksweg 29 oprijden maar kwam, volgens de po litie, op de verkeerde weg helft terecht. Hoek van Holland De Westduitse kustvaarder Alm ut is zaterdagochtend omstreeks vijf uur lek geslagen op de blokkendam, bij de Zuiderpier van de Nieuwe Waterweg. De reddingboot Koningin Juliana uit Hoek van Holland heeft de vijf bemanningsleden kort daarna van boord gehaald. Ze zijn in een zeemanshuis onder gebracht. Het schip kwam op de Noord zee in moeilijkheden nadat het de schroef had verloren. De Almut ging op de rede van Hoek van Holland ten anker, maar raakte op drift. Door de straffe wind dreef de kust vaarder stuurloos naar de bij de Maasvlakte gelegen blok kendam. Volgens bergingsdeskundigen van Smit Internationale blijft de Almut drijven omdat diver se rotsblokken van de dam door de bodem van de lege kustvaarder steken. De machi nekamer en de ruimen staan onder water. Vandaag wordt er een beslissing genomen hoe de berging zal worden aange pakt. De politie houdt de kustvaar der in de gaten, om eventuele diefstallen te voorkomen. De Almut was op weg naar de Botlek, om lading op te halen. De Almut op de blokken dam. •'x Rotterdam In de Botlektun nel is vrijdagnacht een auto over de kop geslagen. Een in zittende, een 23-jarige inwoon ster van Spijkemsse, werd daarbij uit de auto geslingerd. Zij raakte gewond en is in het St. Ciaraziekenhuis opgeno men. De bestuurder, de 23-jarige echtgenoot van het slachtoffer, bleef ongedeerd. Hij verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. De auto botste tegen de tunnelwand en sloeg vervol gens over de kop. Rotterdam Uit een woning in de Boreelstraat is 19000 gul den weggenomen. Een deur aan de achterzijde van de wo ning was geforceerd. Uit een auto, die in de Ver schoorstraat stond geparkeerd, zijn twee spaarbankboekjes ge stolen, waarop een bedrag van 17.000 gulden staat. Voor 17.000 gulden aan sport- kleding is er weggenomen uit een magazijnruimte van een bedrijf aan het Stationsplein. De deur van het magazijn was opengebroken. ^Rotterdam Een kennis Jis jarig. Al weken piekert ;u over een presentje. Over •pakweg een week is de Ikeuze niet moeilijk meer. Dan bezorgt u de jubilaris gewoon een life-telegram. Een striptease danseres al dan niet compleet met ver vaarlijk kronkelende boa constrictor? Het kan. Een •ranger, die uit volle borst •Het Happy Birthday inzet? Geen enkel probleem. Een -mannequin die hoogst per- 'Soonlijk de nieuwe bontjas voor mevrouw komt sho wen.,? Met ingang van deze week J.kan het allemaal. Ook Rotter- -dam heeft nu zijn bureau voor ;Jife-telegrams. En dit dan in .navolging van Amerika, waar deze manier van het bezorgen v_an 'gelukstelegrammen' al &inds jaar en dag de normaal ste zaak van de wereld is... initiatiefnemer is John Koot, manager en coördinator van .City Models, een bureau dat zich tot voor kort uitsluitend bezig hield met het organise ren van modeshows en de op leiding van mannequins en «ressmen. De uitbreiding op bet terrein van het artist ma nagement heeft er toe geleid «at ook de naam werd veran derd in City Promotions. Spe ciaal voor dit doel verhuisde het bureau naar een pandje in de Jan van Vugbtstraat 3b, evenwijdig aan de Claes de «Tieselaan in de Rotterdamse «rijk Middelland. John Koot (liggend) met achter hem een greep uit zijn bestand. Op de voorgrond (v.l.n.r.) zangeres lise Abra hams©, life-telegrambezorg- ster Shert-Lee Whitetock en mannequin-fotomode! Gerda Tuinfort, Op de achterste rij (v.l.n.r.) bodyguard Leo Kui per, privé-detective Hans de Wit en zanger Lou Prince. De opzet van het bureau ver keert nog in het beginstadium. Dwars door allerlei activitei ten heen, zoals het eindexa men van de mannequin-oplei ding, talentenjachten en de verbouwing van het pandje, probeert John Koot ook zijn afdeling life-telegrams van de grond te krijgen. „Enige tijd geleden ben ik er mee begonnen", zegt hij ero ver. „Eerst met het plaatsen van advertenties, want voor we van start konden gaan moesten we eerst een hoeveel heid mensen in ons bestand hebben. Het er voor zorgen dat we voldoende mensen in huis hadden, was dan ook de eerste fase. De tweede fase gaat deze week in, als we operationeel zijn. Vanaf dat moment kan men ons gaan bellen. Wij zor gen er dan voor dat men krijgt wat men vraagt." Dat hij hierbij niet over een nacht ijs gaat, bewijst wel dat hij voor de beschikbare zan gers ook Lou Prince strikte, die binnenkort zijn nieuwe plaat Music op de markt brengt. Ook andere bekende artiesten hebben in dit opzicht hun medewerking toegezegd. Grote doos Hij geeft een voorbeeld hoe het bureau denkt te gaan wer ken. „Stel, een vrouw wil haar man verrassen met een life-te legram, het zij een stripteuse, een buikspreker of een tap- dancer. We hebben even een paar uur de tijd nodig om de zaken te regelen, maar op het afgesproken tijdstip rijdt er dan op hei bewuste adres een bestelwagen voor. Vervolgens kruipt zij - zeg maar de strip teuse - in een grote doos, waar een lint om wordt gedaan en twee potige kerels bezorgen de gelukkige het pakket. Die maakt het open en vervolgens komt de zangeres of danseres in actie." Een dergelijk presentje kost de klant honderdvijftig gulden. Duurder kan ook, al naar ge lang de wensen van de per soon die het life-telegram be zorgd wil zien. John Koot: „In Amerika gaan ze al veel ver der. Daar is het mogelijk een volledige Oosterse avond te la ten bezorgen, compleet met haremdames en hemelbed. Zo ver zijn we hier nog niet, al wil ik zeker niet uitsluiten dat ook iets dergelijks te realiseren valt. Alleen wordt het dan wel wat duurder. Dit regelen we in overleg." Echt uitgebreid is het assorti ment te bezorgen personen van het bureau nog niet. Het bestand zit stampvol met pri- ve-aeiectives, bodyguards, mannequins, dressmen, zan gers en zangeressen. Maar aan specialiteiten op het gebied van striptease, goochelen, acrobatiek en dergelijke is nog behoefte. Gewoon leuk „We zoeken met name nog goed uitziende dames, die op een leuke manier een striptea se kunnen opvoeren. Niet zo als in een sexclub, maar an ders, gewoon leuk. Ik denk dat er genoeg mensen 2ijn die het best aardig vinden om in pak weg tien minuten zo'n hon derd gulden te verdienen." Of er vraag zal zijn naar deze wijze van het bezorgen van te legrammen, is ook voor John Koot nog wat onduidelijk. Zui len de mensen het leuk vinden om de jubilaris van onbespro ken gedrag op kantoor een 2woeIe stripteasedanseres op zijn dak te sturen, of een jarige relatie te verrassen met een uitbundige ballade? Wendt men zich straks voor het hu ren van een legertje lijfwach ten of voor het inschakelen van een al dan niet doorge winterde speurneus tot het bu reau? „Ik denk van wel", zegt John Koot voorzichtig. „Voorop staat dat wij werken met men sen die representatief zijn. Dat is bij ons een eerste vereiste. En als dan blijkt dat we een gat in de markt hebben aange boord, dan is dat alleen maar plezierig. Wij hebben de men sen er voor in huis. Maar of het zal aanslaan zullen we moeten afwachten..." Rotterdam Het Christelijk Jongerenverbond Zuid-Hol land houdt deze zomer jeugd kampen in de Hoeksche Waard en in de Btesbosch. Tussen 30 juli en 6 augustus wordt een waterkamp gehou den aan de Binnenmaas in Westmaas, Het kamp speelt zich voor een groot deel op het water af. De groep kan ge bruik maken van zeilvletten en roeiboot. Sport en spel vor men een belangrijk deel van het programma. Dit kamp is bedoeld voor jeugd van 14 tot 17 jaar. Een kampweek in Nu- mansdorp (30 juli tot 6 augus tus) speelt zich af rond het scoutinghuis bij de voormalige rijkshaven. Grote spelen ais vlaggeroof en levena stratego worden gespeeld in het bos en bij het water. Jongeren tussen 8 en 12 jaar kunnen met dit kamp mee. In de Biesbosch zijn twee kampen, één voor 13- tot 15-ja- rigen (30 juli tot 6 augustus) en één voor 14- tot 17-jarigen (6 tot 13 augustus). De ietwat pri mitieve kampen worden ge- nouden op een eiland. Het CJV heeft daar dan tenten neergezet. Deelnemen aan één van de kampen kost rond 200 gulden. Meer informatie is te krijgen via het CJV/YMCA Zuid-Holland, Postbus 21276. 3001 AG Rotterdam, tel. 010- 124701. Er zijn mensen die onze krant nog met f lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar even verandering m. - Adres Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst M pQSf en goed beloond! Wan! voor die kleinej- - moeite krijgt u een kruïdenwij2er. ',tvinqt I Adres,- Postcode. vts Rog,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 11