[12 WBWlBWiB~SPÖHf| Leden hebben het laatste woord Fusie PPSC en HBSS bijna rond Zouteloze derby slaapverwekkend Pollux promoveert Evenwicht bij ZBVH en DSS'26 Succes gaat gewoon door 5s-GravenzandeMVV'27: 0-0 Van Oosten en Henneveld zeker van EK Zwaluwen verrast n ;èr Maassluis komt sterk terug k li Rotterdams Nieuwsblad maandag 21 maar! 1983 RW Schiedam Als de ledenvergaderingen van HBSS en PPSC accoord gaan, zullen de twee zaterdag clubs binnenkort een fusie aangaan. Tussen de be sturen onderling is al geruime tijd uitvoerig over leg geweest en er is ook al gesproken met sportwet houder Luub Hafkamp. Als de gemeente Schiedam eind deze week de garantie geeft, dat de nieuw op te richten vereniging volgend seizoen kan beschikken over vier voetbalvelden, dan staat een samengaan niets meer in de weg. Al een aantal jaren terug was er sprake van een fusie tussen eersteklasser PSSC en vierdeklasser HBSS. Door allerlei ontwikkelingen ging het toen niet door, maar nu acht zowel het bestuur van PPSC en HBSS de tijd rijp om alsnog met elkaar in zee te gaan. Het is een publiek geheim, dat PPSC-voorzitter Arie Bel een vurig voor stander is van een fusie. Bel: „We zijn een relatief kleine vereniging, die wèl op het hoogste niveau speelt. Een kind met een waterhoofd eigenlijk. In Schiedam zijn teveel verenigingen, dat is een duidelijk zaak. Het wordt ook steeds moeilijker om een club draaiende te houden. Daarom is een fusie hele maal geen gekke gedachte." Accommodatie PPSC kwam al snel bij HBSS terecht. Geen opmerkelij ke keuze. Bel: „Je gaat op zoek naar een club, die zo'n beetje hetzelfde in elkaar zit. We zijn met elkaar rond de tafel gaan zitten en het bleek dat het op bestuurlijk ni veau snel klikte. Als alles doorgaat, verdwijnen wij na tuurlijk van Thurlede. HBSS heeft de beste accommoda tie. Dat is een duidelijk zaak. Het is wel de bedoeling om een nieuwe vereniging op te richten. Dus ook een nieuwe naam en een nieuw teneu." De twee verenigingen hebben in de onderhandelingen met de gemeente een lijstje met wensen (lees eisen) naar voren gebracht. Arie Bel: „Als we het doen, moeten we het wel direct goed doen. Vier velden zijn onontbeerlijk, omdat je straks met veertig elftallen de competitie In moet Ook willen we een lichtinstallatie neerzetten. Eind deze week geeft de wethouder ons uisluitsel. Kijk, als er geen vier velden beschikbaar komen, kunnen we er beter meteen mee ophouden. De wethouder, zo is ons tenmin ste gebleken, staat positief tegenover onze plannen. Ie dereen weet dat hij fusies wel ziet ziten." door Chris Woerts Is op bestuurlijk niveau bijna alles rond, de leden heb ben het laatste woord. Opnieuw Bel: „We moeten het ge woon reëel bekijken. Als de leden niet willen, is het van de baan. Maar ik ben er niet bang voor, dat onze leden een fusie tegen zullen houden. Als ze het horen zullen ze wel van hun stoel vallen, maar als ze er een tijdje over nagedacht hebben, zullen ze er zonder twijfel positief te genover staan. We hebben al een aantal mensen binnen de club ingeseind en die stonden er positief tegenover. Als je alles op een rijtje gaat zetten, moet je inderdaad tot de conclusie komen dat een fusie gewoon het beste is." Is Arie Bel uiterst enthousiast over de plannen, HBSS reageert behoedzamer. Secretaris Wolff: „We wilden het voorlopig niet naar buiten brengen, maar het blijkt maar weer eens, dat zoiets niet geheim te houden is. Of het echt allemaal doorgaat, is natuurlijk nog van vee! factoren afhankelijk. Het is allemaal nog in een prema> tuur stadium. Verder kan ik er weinig medelingen over doen. Het is gewoon even afwachten". Positief Vervolgend: „De leden zullen natuurlijk moeten beslis sen, maar het is duidelijk dat we positief tegen de plan* nen staan. Het mag ook duidelijk zijn dat we op on$: sportpark blijven. Het is wel de bedoeling, als alles rond komt, om half april een ledenvergadering te houden. Willen we tenminste het komende seizoen al als nieuwe vereniging van start. Lukt het niet, dan moeten we mis schien nog een jaartje wachten." ,Vv 's-Gravenzande Voor aanvang en in de pauze van de wedstrijd tegen MVV'27 lieten bestuursleden van 's- Gravenzande, tussen de koffie door, hun ongenoegen doorschemeren over de hoeveelheid aandacht die hun verenigingen via verslagen toebedeeld krijgt. De afwezigheid van verdedi ger Kees van der Ende en goaltjesdief Peter Bax (beiden gebJesseerd) konden door de thuisclub niet worden opge vangen. Vervanger Huib Troost deed het zeker niet slecht, maar de routine cn de schreeuwende aanwijzingen van Van der Ende werden node gemist. Er zat totaal geen lijn in het spel van de West landers. Alleen Rens Gerrits speelde op zijn eigen niveau. Trainer Win van Buuren: „We hebben een punt voor de moeite gekregen, maar daar Na afloop waren die zelfde be stuurders het met elkaar eens, dat deze derby kon worden af gedaan met heel weinig woor den. 's-Gravenzande en MVV'27 konden maar zelden boeien en speelden heel zwak. De 0-0 uitslag was dan ook een logisch gevolg. De thuisclub mocht daar nog hei meest te vreden mee zijn. want na de rust was MVV'27 de betere ploeg. De wapenfeiten van 'Rood Wit* konden gemakke lijk op de achterkant van een pak vloeitjes worden samenge vat. houdt (net v.ri] mee op. We zijn nu voor ik negende week on geslagen, maar bij de manier waarop, moet ik inderdaad vraagtekens zetten". Het was constant terugspelen op de keeper, er werd veel balverlies geleden en de partij door Hans Bos was behoorlijk hard. Het pu bliek viel bijna in slaap, maar de Bodegraafse scheidsrechter A.E. van Egdom zorgde er voor, dat dat niet gebeurde. De arbiter blies hele 'concerten', waardoor het spel vaak 'dood' lag. Tweemaal moest Van Eg- dom het boek erbij pakken. De eerste keer was overdreven, toen Rob Roelvink na een bot sing mei Hans van Trigt werd genoteerd en de tweede note ring was voor invaller Marlon Nbordam, die de bal wegtrapte na (al weer) een fluitsignaal- Gepasseerd MVV'27, dat de gepasseerde Barry Zuidgeesl op de bank had zitten ten voordele van Leo Jansen, kwam de eerste helft slechts eenmaal ïn moei lijkheden. Vlak voor de pauze school Henny Langenberg hard in, maar Van Trigt assis teerde zijn keeper op de doel lijn. Frans Louter, Jansen en Gert-Jan Broekman waren aanvallend gevaarlijk voor het domein van Rood Wit-doel- man Arie Boon, maar ook hij Handen- en voetenwerk bij 's-GravenzandeMVV. kreeg niet veel werk te doen." MVV'27-trainer Gerard We ber: „Hier gaan aanvallen, be tekent vragen om moeilijkhe den. 's-Gravenzande pakt thuis toch de meeste punten. Voor aanvang had ik zeker ge tekend voor een punt, maar als ik de mogelijkheden na de pauze zie, ben ik toch wel een beetje teleurgesteld". De Maaslandse oefenmeester had gelijk. MVV'27 was de tweede helft sterker, speelde beter voetbal en had een goede aanvalsopzet, maar faalde in de afwerking. Tot tweemaal toe Liepen twee MVV-ers el kaar zelfs in de weg. Jansen, Hans Laseroms en invaller Wim-Jan Kolpa verzuimden de openingstreffer te scoren. Ook Rood-Wit slaagde niet in die opzet, al was invaller Hen ny de Munniek er dichtbij, maar de bal werd door doel man Johan Verboon van zijn schoen geplukt. Pernis Zwaluwen verba$. de vriend en vijand door de al tijd lastige uitwedstrijd tegen: DOTO winnend af te sluiten 0-1. Het was een keiharde jlé- tij voetbal in Pernis, waarbij de beide elftallen elkaar wei nig ruimte gaven om tot aa; vaardbaar voetbal te komen! De eerst helft gaf een sterke Zwaluwen te zien, dat echter erg onzurgvuldig met de kan sen omsprong. Schoten van Eric Visser, Theo Juistenga en Albert de Pee, misten precisie, terwijl ok een kopbal van Pe ter Romeijn niet van de juiste richting was voorzien. Aan de andere kant wist doelman Pe ter Eikelenboom met goede re acties 2ijn doelgebied schoon te houden. Na de hervatting deedde ploeg van trainer Cor Nieu- wenhuizen er nog een extra schepje bovenop, waardoor DOTO in het stuk niet mee; voorkwam. Het was uiteinde lijk invaller Cees Vogel die vlak voor tijd een voorzet vas Eric Visser op zijn schoen nam, waardoor de Vlaardio- gers verrassend de twee pun ten mee naar huis konden ne men. Romeijn en Juistenga moesten met blessures voortijdig tde kleedkamer opzoeken, maar de kwetsuren lieten zich niét ernstig aanzien. ki. .'gij tel de 'toe Vó koi l'ch; 'vet vei sul str na, ter ho der ;.Ht aflc noc der Ad lijk op I nig in vas wat daa kee leet En: wel wot Ble toot •zou moi acti gin] zeg zegi Woc kw, Ov GC£ óve win eer: sitie Noc sok het lem Vlaardingen De hockeydames van Evergreen speel den uit tegen Etten Leur en verloren onfortuinlijk door twee tegendoelpunten in de laatste vijf minuten. De heren moesten naar Bleiswijk en hier werden de punten eerlijk verdeeld: 2-2. De dames van Spirit kwamen in actie tegen Crayenhout en wonnen daar verdiend met 1- 2. De heren moesten uit tegen hei op papier sterke Dor drecht, maar wonnen toch met 1-2. De Pollux-heren ontvin gen Zwart Wit en dit werd een duel zonder treffers. De dames speelden uit tegen Voorne en zijn dank zij een 1-2 overwin - ning gepromoveerd. De heren van Asvion ontvingen Fores- cate en wonnen met 2-1 De dames wonnen ook Aeolus werd met 1-2 verslagen. AsvionForescate (h) 2-1 In de 24e minuut opende Bas Hesselmg voor Asvion de sco re via een 'tip-in*. na een voor zet van Ronald Jacobs. Fores cate kon de gelijkmaker pas in de tweede helft noleren. Uit eindelijk was bet zeven minu ten voor tijd Ronald Jacobs, die voor de winnende treffer zorgde AsvionAeolus (d) 2-1 As vion kan geen kampioen meer worden, maar wil wel aan spraak maken op de tweede plaats, zodat er keihard werd gewerkt. Na vijftien minuten opende Jacqueline van Dijk de score na een cirkel doelpunt Asvion bleef daarna zeer sterk offensief spelen met alle spe lers op de helft van Aeolus. Na een voorzet van Jacqueline van Dijk kon Loes Jorissen vrij de cirkel in lopen en 2-0 scoren. In de tweede helft wil de Asvion met vier spitsen spelen, maar Aeolus kon toch tegen scoren 2-1 Asvion speel de toen de wedstrijd op safe' uit Etten LeurEvergreen (d) 2-0 In de eerste helft zocht Evergreen de verdediging te gen een sterk aanvallend Et ten Leur, dat echter niet tot scoren kon komen. Beide teams kregen nog een straf- push mee, maar deze werden aan beide kanten gemist. De tweede helft ging gelijk op, maar Evergreen was al tevre den als het met een puntje naar huis mochtgaan. Toch kon Etten Leur in de laatste vijf minuten twee keer doel punten CrayenhoutSpirit (d) 1-2 Spint nam duidelijk het initia tief. Annehes "Willems opende de score na aangeven van An- net Hengst. In de tweede helft werd er bij Spirit slecht op het middenveld' gespeeld, maar dank zij doelvrouwe Anke Putten kwam Crayenhout met tot scoren. Tien minuten voor het einde scoorde de opko mende middenveldster An drea Lmdaert In de laatste minuut kon Crayenhout toch nog doelpunten, na een pa nieksituatie in de verdediging van Spirit. Pollux—Zwart Wit (h) 0-0 In de eerste vijf minuten werd Pollux overrompeld door Zwart Wit, maar het kwam la ter sterk terug. In de tweede helft brak Feike Cats door em kwam alleen voor de keeper, die de bal onreglementair stopte. De strafpush van Rob Leemans werd knap gestopt. In de eindfase kwam Pollux dan uiteindelijk dan toch tot scoren, maar deze treffer werd afgekeurd vanwege gevaarlijk spel. VoornePollux (d) 1-2 De dames van Pollux zijn gepro moveerd na de overwinning op Voorne. Pollux staat nu vijf punten voor op direkte belager Tempo, met nog twee wedstrij den te gaan. DordrechtSpirit (h) 1-2 Na verlies van vorige week was Spirit wat gespannen tegen Dordrecht. Rein Hengst open de na twintig minuten de score uit een strafbal. Direct daarna kwam Dordrecht gelijk: 1-1. In de tweede helft doelpuntte Rein Hengst 2-1, zodat de twee winstpunten alsnog binnen waren. BleiswijkEvergreen (h) 2- 2 Binnen drie minuten kwam Evergreen op een voorsprong via Jan McWirth die een veld- doelpunt scoorde. Na twintig minuten produeeeede Bleis wijk de gelijkmaker. De gasten kwamen op een voorsprong na een omstreden strafpush. In de tweede helft kreeg Evergreen vijftien minuten voor tijd een strafbal mee. die werd benut door Errol Bullman, De heren van Pollux kwamen tegen Zwart Wit niet tot scoren. f«\ Sjaak Tuanakotta (rechts) kan slechts toezien hoe een ZBVH'er een teammaat 'fopt'. Zuid-Beijerland Pas in de tweede helft besloten ZBVH en het bezoekende DSS'26 enig spektakel te bie den. De eindstand (1-1) was voor menigeen misschien wel geflatteerd, feit bleef, dat de bezoekers de overi gens schaarse kansen niet hadden benut. dat (nog) niet en daardoor ont stond er zo nu en dan irritatie. Gelukkig bleef iedereen bij de les. Gedurende de gehele eerste akte waren beide ploegen vol komen aan elkaar gewaagd. Niet vreemd overigens als men weet, dat er tussen de ranglïjstaanvoerder en num mertje acht slechts drie a vier punten verschil bestaan. Boventoon voerde derhalve de angst om niet vroegtijdig op achterstand te worden gezet, hetgeen ontaardde in het el kaar plichtmatig toeschuiven van de bal. DSS-oefenmeester Dirk Hoogenboom begreep als eerste dat dergelijk voetbal nimmer resultaat geeft en moedigde zijn discipelen aan tot meer agressie. Dit had tot gevolg, dat de be zoekers na de hervatting fu rieus uit de startblokken scho ten. Al direct moest ZBVH- goaly Walter van der Hoogen handelend optreden bij inzet ten van 'renpaard' John Klein en Najim Nasri. Het tempo werd duidelijk opgeschroefd en aanvankelijk had de thuis club daar moeite mee. In de wetenschap, dat indien men ZBVH laat voetballen je de kans loopt te worden wegge tikt dwongen de Vlaardingers de gastheren tot werken en bikkelen. De zeer jeugdige ploeg van trainer Lou Bij! kan Plotseling Tien minuten voor het einde werd het plotseling toch 0-1. Een hoog genomen hoekschop was te veel voor Van der Hoo gen en via de borst profiteerde John Klein. Even later hadden de bezoekers zelfs een riante mogelijkheid op 0-2, maar in eendrachtige samenwerking wisten Ronald Schotel en Klein beide palen van het door Van der Hoogen verlaten doel te raken. Het was overi gens het enige wapenfeit van Schotel, die gedurende de ge hele wedstrijd knap in toom werd gehouden door de beste man van het veld: Cees van Gemert. ZBVH profiteerde bijna on middellijk van de teleurstel ling over die gemiste kans op de definitieve beslissing. De getructe Dick Trouw bereikte eindelijk wel de tet dan on zichtbare Joop Kuisman en diens schuiver betekende 1-1. Nog even probeerde DSS de volle buit binnen te halen, maar ZBVH gaf geen krimp meer DSS' oefenmeester Dirk Hoog enboom. toonde zich teleurge steld. „Vooraf teken ik hier voor. Nu stel ik, dat we hier een punt hebben laten liggen". ZBVH-trainer Lou Bijl was meer realist. „Als je ze niet maakt, verdien je ook niet te winnen, al geef ik toe dat het nu wel erg 'kantje boord' was". Vlaardingen Na nog een enkele zaalwedstrijd is alle aandacht bij de korfballers gericht op het tweede deel van de veldcompetitie. ODO had nog een wedstrijd te gaan tegen DES (Delft). Het feest ging in Delft niet door, omdat het veld werd afgekeurd. Het ODI-veld in Schiedam werd na tweemaal te zijn goedgekeurd als nog op het allerlaatste moment afgekeurd, terwijl de tegenspelers reeds onderweg waren. In Ridderkerk en Poortugaal werd wel gespeeld CharloisSucces 2-8 Met de wind in de rug begon Succes overdonderend en bouwde een geweldig overwicht op. Het zag echter geen kans om dit overwicht om te zetten in doelpunten. Na 25 minuten wisselden de ploegen van vak met 1-1, "Voor de rust scoorde Succes nog tweemaal: 1-3. Na de thee zette Succes binnen drie minuten orde op zaken en sloeg een groot gat: 1-5. De Schiedammers controleerden nadien de wedstrijd en namen de tijd om tegen de wind op te tornen. Charlois moest jagen en maakte zodoende de fouten. De verdiende overwinning was met 8-2 voor Succes. De treffers kwamen op naam van: Ed de Jong, Marga Bijl(2), Poula de Geus, Nel Maijer(2), Mannheim De judoka's Leo van Oosten (Vlaardingen) en Rob Henneveld (Maassluis) hebben zich geplaatst voor de Europese kampioenschappen, die van 12 tot en met 15 mei in de Franse hoofdstad worden gehouden Tezamen met Bert Verhoeven en Jo Gevers deed dit tweetal tijdens de open Duitse titelstrijd met succes een greep naar het eremetaal. Van Oosten werd in de fi nale ut de klasse tot 95 kilogram verslagen, terwijl Henneveld tot 78 kilogram— de bronzen plak in de wacht sleepte Met een koka verschil ging de Vlaardinger Van Oosten in de eindstrijd onderuit tegen de West-Duitser Neureuther Voor de Maassluizer Henneveld was het toernooi na de partij tegen Sav er, eveneens een West-Duitser, afgelopen. Met yuko wis Saver, die vervolgens op zijn beurt in de eindstrijd zijn meerdere moest erkennen in wereldkampioen Neil Adams uit Groot-Brittannié ae sterkste. John de Bus en Kees GouWe- leeuw. PoortugaalMaassluis W De eerste klap was voor Maas sluis en binnen acht minuten stond er 0-3 op het scorebora Poortugaal gooide de beii's erin en 'vocht' zicht terug Maassluis was verbouwereera en keek halfweg tegen een W achterstand aan. In de rust zette Ronald Pieck orde op za ken en in de tweede helft nap1 Maassluis het initiatief weef handen. Het bleef met lid koppie' spelen en trok aan hêl langste eind. Van de ne""" treffers kwamen er zes stond uit strafworpen. Hei werd 6-9. Doelpunten: Marlhi van der Gaag(3), Leontiefi Hollaar, Martin Bergwerll Henny Nieman, Wilma Nie- man en Marian Gregoor. BolnesSpirit 12-1 In duel tegen de Rotterdarcp zaalkampioen had Spirit I#* in te brengen, Ket kreeg efr' geweldig pak slaag. Spin' moest zoeken naar de opsf iing, omdat het pas net aan veldtrainingen was begonnen- Bolnes was al langer bezig gesterkt door het succes in de zaal, was het heer en meestM op het veld. Spirit kreeg "T1 korfballesje. Het hield gee^fF kening met de weersinvlccd|D en kreeg goed klop. ff tweede helft redde Geen Moerman de Vlaardingse De overige verenigingen fenden. Harga speelde tegc de reserves van Vlaardïng^ en verloor met 8-6. Vlaardin gen speelde in Dordrecht gen de ploeg van Frans "Ver meulen, De Regenboog, verloor met 11-9. Rid. jimi )ljkl ain| „•teer JTor toed bad J Maa c,had ,twe< Slik nejf 'goal de a Doe! •kwa ■hoog veer i. 'want *ker 'UttVi 2-0 t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 12