Jozefschool bedankt ouders met musical Juwelier gelooft niet dat Maarleveld komt Gesprek over renovatie Oost y VUAROINGS DAGBLAD SCBIf DAMSGHE COBRANT NIEUWE WATERWEB COURANT Lubbers: 'Leeuwarden' pas over enkele weken hallage ïoudt t schiedam ïu roor gezien lorgen leslissing over ifvoeren murthuisnota Uit op gestolen brommers In Woudhoek zit nog meer gif De eerste meters zijn geschilderd Ateliers aan Havenstraat? her twee weken praten in Den Haag Schuttersveld bebouwen met hulp van artikel 19 Ook tweede sociaal- raadsvrouwe vertrekt Sloophuizen uitgebrand Gegriefde kapitein en echtgenote op de vuist met Schiedamse politie MAANDAG 21 MAART 1983 Schiedam Minister-pre sident Lubbers heeft laten weten, dat de benoeming van een burgemeester voor Leeuwarden nog wel enige weken op zich kan laten wachten. De benoe ming is nog niet hij het kabinet 'aangemeld', zoals dat formeel heet. Dat houdt met andere woor den in, dat de Schiedamsc burgemeester Te Loo een tijdje in de wachtkamer mag zitten. Want in Fries land geldt hij momenteel als de belangrijkste kan didaat voor die post. Te Loo zou van de com missaris der koningin in Friesland, Hans Wiegel, de voorkeur krijgen bo ven de PvdA-parlementa-, riër Hessel Rincks. Als dat inderdaad zo is, mag Te Loo Wiegel dubbel dankbaar zijn. Want toen Te Loo voor Schiedam kandidaat-burgemeester was, was Wiegel minister van binnenlandse zaken en gaf deze hem een streepje voor boven de toenmalige Groningse wethouder Jacques Walla ge. .3 chiedam PvdA-kamerlid ïcques Wallage beantwoordt i i vraag of hij straks opnieuw aar de burgemeesterspost in :hiedam zal solliciteren, met i e opmerking: „Ik ben voor ier jaar in de Tweede Kamer ikozen en ik ben van plan ie tijd vol te maken." Verder rithoudt Wallage zich van jmmentaar. Hij heeft de in- ruk dat het aan de vroege ant is om over het Schiedam- burgemeesterschap te spe- lieren. hallage solliciteerde drie jaar deden, toen hij nog wethou- i sr in Groningen was. ook aar Schiedam en hoewel hij itstekend in de markt lag, zag i, ij zich gepasseerd door de finschoter burgemeester }hn te Loo. u het ernaar uitziet, dat Te i, oo als burgemeester van eeuwarden teruggaat naar et noorden, heeft Wallage einig trek om Schiedam nog ?ns re proberen. Volgens een vdA-Iid speelt hierbij een ral at de politieke verhoudingen i Schiedam veranderd zijn, aarbij de linkervleugel van e PvdA werd lamgelegd. 'laardingen Het college an B en W zal morgen tijdens e wekelijkse collegevergade- ing beslissen of de nota 'Taak p functie van het club- en uurthuiswerk' wordt afge- oerd van de agenda voor de aadsvergadering van volgen - e week woensdag. De vasl- lelling van die nota staat als lünt 13 op de agenda, maar let is zeer waarschijnlijk dat B iiW het voorstel terugnemen. Weliswaar stemden vijf van de icht commissieleden voorsoei- al-eulturele aangelegenheden [Qrige week vóór de nota, naar uit de stemming bleek U er in de gemeenteraad warschijnlijk geen meerdcr- teid te vinden zal zijn voor. ilVD n D'66 stemden tegen, venals een belangrijk deel 'an de PvdA-fractie. Spïjkenisse Een avondje uit pp gestolen bromfietsen. Dat deden drie jongens van zestien ;n zeventien jaar oud uit Spij- Kinderen met letters op hun buik brengen de musical 'De ietterboerderij'. Schiedam Voorafgaand aan het patroonsfeest van Sint Jo zef, zaterdag, hebben de leer lingen en het onderwijsteam van de Sint Jozefschool vrij dagavond een musical opge voerd in het Passagetheater, die vooral bedoeld was om de ouders te bedanken voor de grote inzet, waarmee ook het afgelopen jaar gewerkt is. Want op de Sint Jozefschool zijn de ouders opvallend actief, volgens enkele onderwijzers beduidend meer nog dan op veel andere scholen. Niet al leen helpen de ouders met het huiswerk, of met het activitei tenprogramma, maar ook bij het onderwijs zelf wordt met terdaad ingesprongen. Terwijl de ouders met de kinderen les sen doornemen en bijvoor beeld leesspelietjes doen, kan de juffrouw of de meester meer aandacht besteden aan de achterblijvende scholieren. Dat werkt voortreffelijk, op de Sint Jozefschool aan de Nas- saulaan is het onderwijsteam de ouders hier zeer erkentelijk voor. Sinds enkele jaren wil men als tegenprestatie, als blijk van fcerst stalen ze een brommer i Spijken sse waarmee ze iaar Oud-Beijerland gingen. Na daar enige tijd te hebben vertoefd, gingen ze met een andere brommer naar Rotter dam. Daar hield de politie hen aan. De jongens zijn overgele gd aan de rijkspolitie in Oud-Beijerland. Ook bodemonderzoek bij Bijker en Veveo waardering, iets terugdoen voor de ouders. Schoolhoofd Mar Elzen doorn stemde er daarom in toe, dat hel Passa getheater werd afgehuurd. Vrijdagavond waren het eerst de drie laagste klassen, die een musical opvoerden: "De Ietter boerderij". waarbij de kinderen met letters op hun buik een bonte boerderij vormden. En daarna kwamen de vierde, vijfde en zesde klas aan bod met de musical 'De geheime piratenzender', over de avon turen van een lokale tv-piraat. Passage zat tjokvol. En al was het feestelijk gebeuren be doeld om iets terug te doen voor de ouders, die zelfde ou ders hadden het toch niet kun nen laten om ook alweer bij hel maken van decors en kle dij een helpende hand toe te steken. „Zo zie je maar, hoe hier de samenwerking is," zei een vader na afloop van de voorstelling. Vlaardingen Er wordt hard gewerkt aan 'het grootste schilderij van Vlaardingen'. Zater middag gingen in het ontmoetingscentrum in de Westwijk meer dan honderd schoolkinderen op de knietjes om op dc vloer gelegde deuren te beschilderen. Op het ko mende haring- en bierfeest worden al die deuren naast el kaar gezet en op het Liesveld viaduct tentoongesteld. Voor het schilderij, waaraan iedereen die dat wil mee kan kwasten, is het thema wonen gekozen, maar daar trokken niet alle kinderen zich iets van aan. Zo lieten ze op de deuren vrolijk scheepjes voorbijvaren. De door de kinderen beschil derde deuren vormen de eer ste tientallen meters van het kunstwerk, dat uiteindelijk tweehonderd meter lang moet worden. Schoolkinderen gingen zaterdagmiddag op de knieën om het 'grootste schilderij van Vlaardingen' te maken. Vlaardingen Politiek en cultureel Vlaardingen ziet met enige verwonde ring uit naar de eerstvol gende ontmoeting, zake lijk of privé, tussen wet houder voor cultuur Arij Maarleveld en de juwelier Chris van Roon, kandi daat-gemeenteraadslid voor het CDA. In de commissie voor cultuur, emancipatie en vorming heeft Maarleveld beloofd dat hij Van Roon eens zal aanschieten over diens panden aan de Ha venstraat. Daar zouden vol gens sommige commissieleden best aardige ateliers voor kunstenaars ingericht kunnen worden, maar zoals het er nu naar uitziet, zijn die panden voor kunstenaars te duur. Een ruimte 'doet' op het moment circa 450 gulden. Van Roon heeft vrijwel alle ruimte als opslagplaats verhuurd, maar dat is voor onbepaalde tijd. Maarleveld deed de toezeg ging, dat hij het met de juwe lier zal hebben over een moge lijke „uitwisseling" van pan den, want ook de gemeente heeft er in die zelfde straat een paar leeg staan. VVD- raadslid Pauline Thiele-Geurt- sen vindt dat zonde en raad pleegde de wethouder erover. Maarleveld: „We komen Van Roon nogal eens tegen. Dan zullen wij eens praten," Maar gisteren had Van Roon nog niets gehoord. „En dat ge beurt ook niet", zei hij scep tisch. Als er in Vlaardingen iets te regelen was voor kuns tenaars, was dat al lang ge beurd, in zijn visie. De ge meente heeft zelf al veel pan den leeg staan, maar de reden dat er niets mee gebeurt, is volgens Van Roon doodeen voudig omdat het opknappen te duur zou worden- Zeker in een tijd van bezuinigingen kan de gemeente zich „die grap pen" niet veroorloven, meent Van Roon, Hij kan zich niet voorstellen, dal Maarleveld hem als parti culiere eigenaar wil aanspre ken op het beter benutten van onroerend goed, waar de ge meente Vlaardingen dat zelf al nalaat. Gaardingen Het ge- •?5 prek, dat een Vlaarding- delegatie op het minis- erie van ruimtelijke orde- •J ing wil voeren over de ïnovatie van de wonin- -n In de schil van de :4 eeheldenbuurt, zal naar - erwaehting over twee 'V teken plaatsvinden. Wet- '3 ouder Goudriaan zegde 3 orige week in de com missie voor stadsvernieu wing toe, dat ook het col lege aan een dergelijk ge sprek zal meewerken. De projectgroep wil nu de eerder gemaakte renova- tieplannen door het minis terie zijn afgewezen om dat ze te duur waren duidelijkheid over de vraag, tot welk bedrag per woning mem kan gaan bij de opknapbeurt. Projectcoördinator Jan Lands heer geeft achteraf toe dat de projectgroep bij de gemaakte plannen aan de hoge kant heeft gezeten met de kosten. Men kwam uit op 90.000 gul den per woning: 7000 gulden meer dan het maximale be drag, dat voor renovatie door gaans ter beschikking komt. Als norm wordt op het minis terie aangehouden, dat een hoogwaardige renovatie niet duurder mag uitvallen dan 80 procent van de bouwkosten van een nieuwbouwwoning. De projectgroep had geen re kening gehouden met de opge treden daling van de bouwkos ten van de nieuwbouw. Wethouder Goudriaan toonde zich deze week pessimistisch dat de renovatie in de Zeehel denbuurt, van woningen op onder meer de Spoorsingel en de 2e Van Ley den Gaelstraat, nog door zal kunnen gaan, „Misschien dat het nog lukt als je met een plan komt van zo'n 40.000 gulden per woning", zei hij tijdens de vergadering van de commissie. Hij stelde dat de panden op de Spoorsingel en enkele woningen in de De Ruyterstraat misschien nog voor renovatie binnen te sle pen zijn, maar die in de 2e Van Leyden Gaelstraat zullen volgens zijn inschatting toch gesloopt moeten worden. Schiedam De bouw van energiezuinige woningen op het Schuttersveld, waarvan er een flink aantal in principe bestemd zal zijn voor woonwa genbewoners aan de Schieka- de, zal mogelijk gemaakt moe ten worden met behulp van artikel 19 op de wet op de ruimtelijke ordening. Dat is het in Schiedam al zo vaak ge bruikte middel om bebouwing mogelijk te maken, vooruitlo pend op het goedkeuren van een bestemmingsplan. Het is een manier, waarbij niet afge wacht hoeft te worden, hoe de provincie of het rijk staan te genover eventuele bezwaar schriften tegen zo'n bestem mingsplan. Vanavond komt het Schutters veld aan de orde in de Schie damsc gemeenteraad, zo blijkt uit een nagekomen raadsstuk. In het oude bestemmingsplan voor Nieuwland was op het Schuttersveld nog bijzondere bebouwing gepland, maar de nu te realiseren woningbouw valt daar niet onder. De be stemming moet dus officieel* gewijzigd worden en van avond wordt van de raad een uitspraak gevraagd, of hij met de voorbereiding hiervan wil instemmen. Alleen als de gemeente er blijk van geeft, dat het bestem mingsplan een wijziging aan het ondergaan is, kan de toe passing van artikel 19 van de wet RO worden aangevraagd. Schiedam Minister Winsemius heeft een kre diet in het vooruitzicht gesteld voor een nader on derzoek naar de bodem verontreiniging in Woud- hoek-Noord, in Spaland en op de terreinen van het galvanisch bedrijf Bijker aan de Bettoweg en de voormalige verffabriek Veveo aan de Willemska de. Dit jaar zal hier het onderzoek plaatsvinden, in samenwerking tussen de gemeente Schiedam en het openhaar lichaam Rijnmond. In Woudhoek gaat het om het openbaar groen, dat aan de orde komt, nu de sanering van de tuintjes in de Boten buurt plaatsvindt. Die tuintjes kre gen voorrang, maar nu het af graven inmiddels een feit is, zal ook onderzocht moeten worden wat er gebeurt met de verdere verontreinigde grond. Omdat het om openbaar groen gaat, is het de vraag of ook hier sanering zal moeten plaatsvinden, of dat bijvoor beeld met het ophogen met schone grond kan worden vol staan, Voor het onderzoek bij Bijker en de Veveo (het laatste ter rein ligt braak) heeft minister Winsemius al geld gereser veerd, in totaal 45.300 gulden. De gemeente zal komende maanden met Rijnmond door nemen, hoe het onderzoek uit gevoerd gaat worden en welke maatregelen daarna genomen zullen moeten worden. Na de bouwvakvakantie hoopt de gemeente te kunnen starten met de bodemsanering op het GTB-ter rein. Momenteel zoekt men plaatsen in de industrie gebieden rond Gusto en Wil- ton-Fijenoord, waar de vergif tigde grond tijdelijk kan wor den opgeslagen. Er lijken bete re plekken voor handen dan de plaats tegenover de voor malige scheepswerf Gusto, waar vroeger de 181 woningen van Eendracht stonden. Schiedam Gemeente raadsleden hebben tot hun verbazing een twee de ontslagaanvraag bin nen gekregen van het in stituut sociaal raadslie den Schiedam, gevestigd op het Broersveld. Nadat vorige week bekend werd dat Geerie Maters vertrekt, krijgt de ge meenteraad nu vanavond ineens ook het verzoek om ontslag van Maters' collega C.C. de Leeuw op zijn bordje. Maters en De Leeuw vervullen samen de vacature, die ontstond na het vertrek twee jaar geleden van Hans Suy- ling. Beide raadsvrouwen zeg gen formeel dal hun ver trek op persoonlijke gronden is geHaseerd. Het vermoeden bestaat dat er achter de scher men meer speelt. Het in stituut voor sociale hulp blijft nu onbemand ach ter. Vlaardingen In twee sloop huizen aan de De Ruijterstraat is gisteravond brand uitgebro ken. Bij het blussen ontstond zoveel waterschade aan een daarnaast gelegen huis dat voor de bewoonster ander on derdak moest worden gezucht. De brandweer kon het vuur in de twee woningen snel be dwingen. Naar de oorzaak van de brand wordt nog een on derzoek ingesteld. In sloophui zen in de Zeeheldenbuurt is al vele malen brand uitgebroken, waarvan meestal later werd vastgesteld dal de brand was aangestoken. Schiedam Ursula, een 44-ja- rige Westduilse vrouw, heelt dit weekeinde samen met haar man, kapitein op een kust vaarder die momenteel in Vlaardingen ligt, een klacht ingediend legen de Schiedam se gemeentepolitie. De klacht heeft betrekking op de ma nier, waarop agenten Ursula zaterdag behandeld zouden hebben. De klacht loopt zo hoog op, dat zelfs het West duilse consulaat er vanochtend aan te pas moest komen. Bo vendien overweegt de betrok ken rederij een schadeclaim in te dienen. De vrouw had zaterdagmiddag niet voldoende Nederlands geld bij zich, toen zij rond half eén benzine tankte bij het pompstation aan de Vlaardin- gerdijk. Duitse marken wer den door de pompbediende niet geaccepteerd. De politie kwam erbij en er ontstond een woordenwisseling. Afgespro ken werd. dat zij met de auto geld zou halen bij haar kapi tein, die op dat moment aan de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen vertoefde op zijn schip. De agenten reden Ursu la achterna, maar gaven on derweg een stopteken. De vrouw reageerde niet. waarna de agenten haar klem reden. Hierop heeft de klacht vooral betrekking. Want na het klemrijden ont stond tussen de vertegenwoor digers van Hermandad en de Duitse vrouw opnieuw een woordenwisseling. Zij weiger de haar rijbewijs ter inzage af te geven, werd steeds bozer en zou de agenten geslagen heb ben. De vrouw werd daarom meegenomen naar het bureau, waar proces-verbaai werd gemaakt. Later vervoegde de vrouv zich, in gezelschap van ha.* echtgenoot, opnieuw op het politiebureau. Ze wilden een klacht indienen. Daar liep het boze echtpaar echter een van de agenten tegen het lijf, die die middag de vrouw hadden aangehouden. Er ontstond een handgemeen. Het echtpaar werd gearresteerd. Die middag had het schip ech ter uit Vlaardingen moeten vertrekken, maar zonder de 37-jarige kapitein kon dat niet. De betrokken rederij zegt hierdoor schade opgelopen te hebben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 9