WATERWEG Kraakbuurt is van aardbodem verdwenen GRAAG £EDAAN. /bon SPORT Tb GTB wil graag naar Thurlede Bloementuil Auditie voor nieuwe musical van Carrousel Nol de Ruiter op tweesprong goud VZC: viermaal en driemaal brons Lindenhof nu historisch Clubhuis De Dijk: 'Wij deden niets' Brommer botst legen bejaarde Wijk- overleg VOPnu donderdag Zestig jaar getrouwd Gespreks groep voor gescheiden mannen ONS kijkt 150 kilometer waterleiding na op lekken Jongerencentra onder één beheer 'Ondersteuning hard nodig' aï" Luub Hafkamp: Waardering voor plannen Benefiet UVG naar eindstrijd Zilver voor De Snayer ISchiedam De jongeren van ^clubhuis De Dijk, aan de West- Ifrankelandsedijk in Schiedam, deggen er de nadruk op dat !niet zij verantwoordelijk zijn ;voor het omtrekken van twee 'verkeerszuilen in de Lek straat, vorige week. De jon gens en meisjes zijn bang, dat zij er nu door de buurt of door de gemeente op worden aange keken, omdat zij wel ter plek ke waren. Maar zij hebben zirh bij de blokkade van de Ltxstraat alleen passief opge steld en zich niet aan vandalis me schuldig gemaakt. Dat wordt beaamd door jongeren werker Kees te Gussinklo. Schiedam Een 80-jarige in woonster van Botterdam is met een arm- en een beenfrac tuur naar hel Schielandzie- kenhuis afgevoerd, nadat zij was aangereden door een 17- jarige bromfietster uit Schie dam. Dat gebeurde op de Nieuwe Damlaan ter hoogte van dien stencentrum 4 Molens. De be jaarde vrouw liep naar de bus halte, maar zag de naderende bromfietster niet. Vlaardingen Het uitgestelde overleg tussen het college van B en W van Vlaardingen en de wijk Vettenoordsepolder zal nu donderdagavond in het buurthuis De Pijpelaar plaats vinden. Het college van B en W heeft dat besloten naar aan leiding van de bezwaren, die de wijk vorige week maakte legen het feit, dat bij de eerder geplande bijeenkomst slechts één wethouder Jelle Wijn slok aanwezig zou zijn. Het college had daartoe besloten omdat de agendapunten die de "OP had opgevoerd niet van dien aard waren, dat daarvoor "teerdere collegeleden moes ten worden vrijgemaakt. Tijdens de wijkbijeenkomst yan donderdag zullen vier wethouders aanwezig zijn, zo ligt althans in de bedoeling. Volgens Bram Vlasblom van de wijkvereniging zal de agen da die besproken wordt dezelf de zijn als die van de uitgestel de vergadering. Schiedam De kraak buurt in S- ;edam is vrij wel geheel gesloopt, bijna 2onder protest. Het zijn nog enkele pandjes aan de Lange Achterweg, die op het punt staan geamo- veerd te worden. Maar de buurt, waar in 1974 enke le tientallen jongeren uit Schiedam en elders neer streken, is nagenoeg ge heel verdwenen. Op de driesprong van de Laan en de Lange Achterweg heeft men nu een ruim uitzicht op de Grote Kerk en de nieuwbouw van Muwi in de binnenstad. Voormalige krakers wijten het aan de geleidelijkheid, waar mee de gemeente Schiedam in de loop der jaren te werk is gegaan. Al enkele jaren gele den werd een eerste pandje neergehaald na een brand. Het tastte het karakter van de woonomgeving onmiddellijk aan. Sindsdien is er onder de krakers veel doorstroming ge weest. Alle actievoerders van het eerste uur verdwenen naar andere wijken of zelfs naar buiten Schiedam en de nieuwe krakers beschouwden de Laan slechts als een tijdelijk woon oord, om aan een dakloos be staan te ontkomen. Zo werd er nauwelijks meer gerenoveerd. De buurt verpauperde en tel kens kon bij leegstand weer een pandje worden ge sloopt. Alleen de historische vereniging Schiedam heeft hier nog wel eens met zorg op gewezen, omdat de Laan min of meer een grens vormde voor het toekomstige be schermd stadsgezicht. In politieke kring gaat men er 'rog steeds van uit, dat het voormalige weeshuis De Lin- denhof gerestaureerd zal wor den en dat er plaats is voor 23 kleine woningen. Op handha ving van het monument wordt al tien jaar aangedrongen. Toch begint hier en daar lang zaam de vrees te ontstaan, nu de historische arbeidt rswonin- gen in de onmiddellijke omge ving van de Lindenhof bijna allemaal zijn gesloopt, dat eventuele nieuwe problemen rond de restauratie funest kunnen zijn. Historisch gezien slaat het oude weeshuis nu volstrekt op zichzelf, los van een passende omgeving. „Een monumentaal eilandje", vol gens een deskundige, die vreest dat dat nadelig kan zijn voor de toekomst van het ge bouw. Waar eerst de Schiedamse kraakbuurt was, kan men nu voor het eerst sinds eeuwen de afmetingen van de Grote Kerk aan de zuidzijde zien. Hoek van Holland telt weer een diamanten echtpaar onder de inwoners. De heer P. Redert (87) en zijn 83-jarige echtgeno te mevrouw A. M. Redert-Ba- rendregt waren gisteren zestig jaar getrouwd. He echtpaar woont sedert 21 jaar aan de Van Spilbergenstraat 13, maar de heer Redert bracht zijn jeugd ook in De Hoek door. iiiiiiiiiiiMiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiJiiiFiifiiiiiHiimmmnimiiiHiinmiii Vlaardingen Het Vlaardingse VVD-lid Jetske Bleeker heeft van de liberale raads fractie een bos bloemen toegestuurd gekre gen vanwege het lijvige bezwaarschrift, dat zij had opgesteld tegen het verkeerscircula tieplan, dat inmiddels bij de Raad van State in behandeling is genomen. Dat wordt in het VVD-afdeiingsblad gemeld. Mevrouw Bleeker schreef als dank voor de bloemen een gedichtje aan de fractie, dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat: Bedankt voor die schitterende bloementuil! lllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIlllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIlllllirlllliilllllllllllllllllllflIilIlllllllllllHlllllllIIlllll Voor werk, waarvan ik bepaald niet pruil. Want ik graaf graag een grote kuil voor politici van een andere kleur of zuil die met een misselijk grote muil zorgden voor een VCP zó vuil. En vallen ze zich daaraan weer een buil, dan bouwen we samen een feestje in ruil! Vlaardingen Het Musical Theater Carrousel uit Vlaar dingen houdt woensdag 30 maart in de soeieteitszaal. van De Harmonie aan de Schie- damseweg in Vlaardingen een auditie. Carrousel wil de musi cal "Applause* opvoeren, maar is nog op zoek naar personen met dans. zang of acteererva- ring, die willen meedoen aan de opvoering van de musical. 'Applause' is gemaakt naar aanleiding van de film 'All about Eve' met Bette Davis en Marylin Monroe en ging in 1971 in première in New York. De tekst is van Betty Courden en Adolhp Green. De muziek werd gecomponeerd door Charles Strouss. De show werd tot 1976 opgevoerd op Broad way en verdween daarna voor een periode van twee jaar naar Londen. Carrousel doet nu een poging om 'Applause' ook in Neder land op de planken te bren gen. De produktie weer in handen van Eduard Verkade en Chris van Bezooijen. De ar rangementen zijn geschreven door Dick Borst en de choreo grafie van Els Weber. Regis seur is Eduard Verkade. Hij geeft ook verdere inlichtingen (01899-18831). Vlaardingen Twee maat schappelijk werkers, Linda Snel en Leen van Andel, wil len begin april in het Centrum voor Maatschappelijke Dienst verlening aan de Emmastraat starten met een gespreksgroep voor gescheiden mannen. Het gaat om acht bijeenkomsten. Snel en Van Andel zijn tot de conclusie gekomen dat veel mannelijke cliënten met de zelfde problemen kampen. Daarom is de oprichting van de gespreksgroep gewenst. Aan de orde komen onderwer pen, die te maken hebben met de scheiding, de reacties van de omgeving en de kinderen en welke mogelijkheden er be staan om als gescheiden man op een voor zichzelf aanvaard bare manier in de maatschap pij te kunnen staan. Schiedam De Openbare Nutsbedrijven van Schiedam gaan in de nacht van maandag 4 op dinsdag 5 april gedurende twee maanden 150 kilometer hoofdwaterleiding in de stad controleren op lekken. Dat gebeurt, m verband met het lawaai dat het verkeer produceert, tussen tien uur 's avonds en zes uur 's morgens. Door deze controle wil de ONS onnodig waterverlies voorko men. Vijf tot zes jaar gelegen is voor het laatste een derge lijk onderzoek uitgevoerd. Per nacht kan ongeveer vijf kilo meter worden gecheckt. De meetaparatuur zorgt ervoor dat lekken worden ontdekt, die anders veel moeilijker zijn op te sporen. Vooral bij droog te kan het lang duren, voordat een lek wordt opgemerkt. De apparatuur, die men bij zich draagt bestaat uit een kastje, een koptelefoon en een schijf aan een lange steel. In deze schijf, die tijdens het onder zoek wordt voortbewogen, be vindt zich een microfoon. Hiermee wordt het geruis van water, dat uit de buis ontsnapt, geregistreerd. De twee medewerkers van de ONS bewegen zich dus vanaf tien uur 's avonds nogal opval lend voort door de straten. Volgens de ONS kan dat ver dacht voorkomen, omdat de ervaring heeft geleerd, dat de meeste lekken in de waterlei ding zich voordoen bij de ge vels van woningen. Daarom moeten de onderzoekers ook in voortuinen van woningen hun werk doen en op terrein- tjes tussen de huizenblokken. De bewoners van straten, waar de controle wordt gehou den worden niet persoonlijk door de ONS benaderd. Maassluis Op korte termijn moet in Maassluis een beheers stichting worden opgericht voor de twee jongerencentra. Daartoe heeft hel college van B en W in principe besloten. Door de jongerencentrum Ozo- bleu en De Toevlught was om een. dergelijke beheersstichting gevraagd. De nieuwe instelling zal de be heerstaken van de accommo daties, de exploitatie van de horecavoorzieningen en het personeelsbeleid op zich ne men. Het stichtingsbestuur, dat uit zeven personen zou moeten bestaan, moet komen uit de onder de nieuwe stichting val lende jongerencentra. Vlaardingen De vacature, die in april door het vertrek van opbouwwerker Ton Jo- chems ontstaat bij het stedelijk instituut samenlevingsopbouw (SISO), moet zo spoedig moge lijk vervuld worden. De vere niging Mensen zonder werk heeft daar in een brief aan het Vlaardingse college van bur gemeester en wethouders op aangedrongen. De vereniging is bang dat door het niet ophullen van de open gevallen plaats hun begeleider bij het SISO, George Herders, het te druk zou kunnen krij gen met andere zaken om hen nog goed te ondersteunen. De vereniging schrijft dc onder steuning van het SISO nodig te hebben, om op den duur zo ver te komen dat ze zelf het beleid kunnen uitwerken. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een sierlijk olielampje. n Postcode- I Wo»nplaa(s. hel°lKimV'lc"oor^ I "aam; AdreS: V Postcode; ,drïlPj'e Moeite eJ®fOOfl; f Stuurc/e Rotterdams Nieuwsblad dinsdag *?W 22 maart 1983 aiBtiiiiraiiiiiiiiiiiiNniiiiiniiimiiiiMiiffliitiiiiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiiiwnwiiijiiiiiiiiiiHiiiiiuiitiiiuMiiiiiiiniiiiimiiBiiiiiiiiiHümmiiiiniiiiiiiig Schiedam SVV-trainer 5 Nol de Ruiter heeft gister- middag een eerste, oriente- rend gesprek gevoerd met voorzitter Cor de Vries. De Schiedamse zakenman heeft in ruwe lijnen de mogelijk heden voor volgend seizoen geschetst, waarin de finan cien een zeer belangrijke rol spelen. Hoewel aan deze in formele bespreking geen di recte conclusies kunnen worden verbonden, is bet De Ruiter wel duidelijk gewor den, dat SVV hem graag wii behouden en dat de kansen op verlenging van zijn con tract wat steviger gestalte hebben gekregen. „Er is, althans voor mij, een behoorlijke basis om door te gaan", aldus De Ruiter, die nog altijd niet is geïnfor meerd over het vonnis, dat de arbitragecommissie inza ke de confrontatie De Rui terWageningen heeft ge veld. Volgens afspraak zou de oefen meester van SVV gisteren op de hoogte wor den gebracht. „De uitspraak schijnt er te zijn", weet De Ruiter. „Twee weken gele den werd mij gezegd, dat het niet langer zou duren dan eer> dag of veertien, maar ik weet nog steeds niets". Die uitspraak kan ook voor het bestuur van SVV mee spelen in de volgende ge- door Donald Bax spreksronde. Wordt De Rui ter in het ongelijk gesteld, dan zal SVV het salaris van haar trainer aanzienlijk moeten bijsturen. In ieder geval is De Ruiter niet te be roerd Veenendaal te verla ten en in de omgeving Rot terdam een nieuwe woning te hetrekken. „Maar", zegt hij terecht, „dan zal ik ook moeten weten, waar ik vol gend seizoen aan toe ben. Ik heb in dit gesprek een goeie indruk gekregen. Ook het bestuur vindt, dat SVV vol gend jaar beter voor de dag moet komen". De contacten met PEC Zwolle zijn inmiddels tot bij na nul teruggebracht. „Ik heb begrepen, dat Cor Brom pas na 1 april wil beslissen wat hij doet", verklaart De Ruiter dit stilzwijgen van Zwolse zijde. „Als SVV mij een redelijk aanbod doet, dan blijf ik in Schiedam". Of dat eind deze week gebeurt, wanneer De Vries en De Ruiter nogmaals tegenover elkaar plaatsnemen, moet worden betwijfeld. Wel hoopt de eerste zo snel mo gelijk bet financiële plaatje voor zowel dit als volgend seizoen definitief gestalte te geven. ïïiiiitiiiHiiiiiiiiiiiiiiUfiiiiiiiiiiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiüiitniiiniiniiiiiiiiiiMifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüMiiiiiitiaiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Schiedam Als de fusie tussen PPSC en HBSS in derdaad doorgaat, dan legt GTB een claim op de vrijkomende velden en de accommodatie van PPSC. De Schiedamse afdelings club is al jaren op zoek naar een geschikte loeatie, maar heeft van de ge meente tot op heden tel kens nul op het request gekregen. Momenteel maakt GTB gebruik van door Chris Woerts de kantine op de wieler baan van Harga en. speelt het de competitiewedstrij den op het tweede veld van SVDPW. Een allerminst ideale situatie. Secretaris Rinus Hendriks: ,,Wïj hebben van de gemeente de verzekering gekregen, dat het eerste veld dat vrij komt, voor ons is. Eerst zouden we naar Woudhoek verhuizen, maar nu het veld van PPSC eerder vrijkomt, is dat natuur lijk een ideale oplossing. Wij hebben al gesprekken achter de rug met PPSC en HBSS en ook de wethouder is inmiddels van onze claim op de hoogte." De fusie tussen HBSS en PPSC komt voor GTB precies op het juiste moment. Hen driks: „Al moeten we nog maar afwachten welke finan ciële consequenties er aan een Nu staat er nog PPSC op de kantine in Thurlede, volgend jaar kan dat de naam van GTB zijn. Hoek van Holland - Een elf tal samengesteld uit spelers van Hoekse Boys en Hoek van Holland, speelt op 29 maart een benefietwedstrijd tegen een combinatie van Feye- noord. De opbrengst van de ontmoeting komt geheel ten goede aan de strandexploilan- ten, die tijdens de winterstor men een groot deel van hun bezittingen verloren. De toe gangsprijs is vastgesteld op 2,50 gulden. Het Hoekse elftal wordt sa mengesteld uit de volgende spelers: Bos, Bosgieter, Van Dop, Van Dijk, Van Os. Van der Pijl, Seiiers (allen Hoekse Boys), Van Oosten, H. Boon, Den Boer, P. Boon, Bouma, Buying, Jansen en Kenters (al len Hoek van Holland). overgang verbonden zijn. Wij zijn een betrekkelijk kleine vereniging met weinig finan ciële armslag. Ais het finan cieel niet haalbaar is voor ons, moeten we toch afhaken." Positief Sportwethouder Luub Haf kamp geeft, zo is nu duidelijk geworden, zijn steun aan een fusie: „Het is allemaal redelijk plotseling op mij afgekomen, maar ik heb de bestuursleden van zowel PPSC als HBSS ge zegd, dat ik de plannen posi tief waardeer. Ik vind ook, dat de gemeente dan voorwaarden moet scheppen moet het ge heel door te laten gaan." De clubs hebben een aantal wensen gedeponeerd bij de wethouder. „Ik kan daar nog niets over zeggen. Ik begrijp dat de clubs op korte termijn uitsluitsel willen hebben, maar ik ga niet communiceren via de pers. Als ik het plaatje rond heb, praat ik er eerst met de direct betrokkenen over. öf GTB inderdaad het com plex van PPSC krijgt, is aller minst zeker. Hafkamp: „Na tuurlijk, GTB heeft nog geen eigen complex, maar ik vind het te vroeg om nu al te zeg gen dat GTB inderdaad die ac commodatie krijgt. Wal er in het verleden is afgesproken weet ik niet. Nee, van de toe zegging dat GTB het eerste veld wat vrijkomt krijgt, weet ik niets af. Ik zal dat na moe ten kijken." Probleem Het grootste probleem voor PPSC en HBSS is momenteel het krijgen van een extra speelveld in Harga. Vier vel den vinden beide clubs onont beerlijk om de fusieclub rede lijk te kunnen laten draaien. Enkele jaren geleden raakte HBSS het vierde veld aan FCN '66 kwijt, omdat die vere niging begon met een jeugdaf deling, Bij een eventuele fusie zou HBSS dat veld weer terug krijgen. Wethouder Hafkamp laat in het midden of dat in derdaad ook gaat gebeuren: „Het is één van de mogelijkhe den. Ik doe daar verder geen mededelingen over. Ik ga eerst met de direct betrokkenen rond de tafel zitten." Dordrecht Tijdens de Speedo-jaargangwedstrijden kwam de zwemploeg van VZC weer goed voor de dag. In totaal werden vier gouden en drie bronzen medailles veroverd. Astrid van Ir- sen zwom zich tweemaal naar een gouden plak. Eerst op de 200 meter wisselslag in 2.55.9 minuten en later op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1,12.5 minuten. Danny van Hees zwom zich naar een eerste plaats op de 100 me ter rugslag (1.32.8) en Gertine van den Berg veroverde goud op 100 meter vrije slag (1.15.4 minuien). Brons was er voor Sonja Stein op de vrije slag, Carola van den Burg op de vrije slag en voor Carolien van Neuren op de vlinderslag. Op de landelijk ranglijst neemt de Vlaardingse Gertine van den Berg een derde plaats in op de 100 meter rugslag. Zij is daarmee al zeker van een startbewijs voor de nationale kampioenschap pen, evenals Reinier van de Bend en Astrid van Irsen. Voor de landelijke finale van de Speedo-wedstrijden hebben zich inmid dels Danny van Hees, Astrid van Irsen en Gertine van den Berg geplaatst. In Dordrecht kwam ook de zwemploeg van Viking '60 in actie. Wilma van Hofwegen kwam op de 100 meter vrije slag tot een tijd van 1.12.6 minuten en haar zusje Anja verbeterde haar per soonlijke record op dezelfde afstand met liefst vier seconden. De Vlaardingse kwam nu uit op een tijd van 1.28.5 minuten. Op de vier maal honderd meter vrije slag zwommen Remon van Dorp, Michel van Bommel, Mark Ketting en John Peters zich naar een nieuw clubreeord in een tijd van 5.24.4 minuten. Een verbete ring van het oude record met liefst 12 seconden. Schiedam Het junioren team van UVG is erin geslaagd zich te plaatsen voor de landelijke eindstrijd. De Schiedamse da mes werden gedurende twee jaar in de voorronde uitge schakeld, maar nu toonden zij toch hun klasse. Eerst werd Heeten met 14-6 teruggewezen en ook De Ga zellen was geen aprtij voor UVG: 17-8. De beslissing moest vallen in de wedstrijd tegen Velo, dat ook al twee wedstrijden had gewonnen. Na een 4-2 voorsprong bij de rust, kwamen de Westlandse dames na rust sterk opzetten en na men zelfs met 4-5 de leiding. In de slotfase herstelde UVG zich en won alsnog royaal met 11-5. De eindstrijd, waarvoor 2tch vier teams hebben geplaatst, wordt op 9 april in Amsterdam afgewerkt. De winnaar mag zich voor een jaar landskampi oen noemen. Den Haag Tijdens de City- Pier-City loop hebben de atle ten van Fortuna Vlaardingen voor goede prestaties gezorgd. Tijdens de loop over 21 kilo meter en 90 meter verbeter den liefst 26 atleten hun per soonlijke record. Marius de Snayer behaalde In de klasse veteranen-1 een tweede plaats in een tijd van i.05.55 uur. De overige noteringen waren: Henry Riedijk 1.08.52 uur, Bert Hendrikse 1.13.04 uur, Jan van der Gaag 1.13.35 uur, John Koopal 1,15.33 uur, Ed Schlërman 1,23.54 uur. Mari Paalvast 1.13.10 uur, Arie van Erpbden 1.19,22 uur, Rien Oele 1.12.49 uur, Sjaak Hoogendïjk 1.17.20 uur en Karei van Leeu wen 1.36.02 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3