ROTTERDAM 17 Toestemming stortbak bij Booy Clean milieuverbetering Ri nmond woedend op Zuid-Holland GRAAG £EDAAN. BEL VOOR 010-144144 Ambtenaren Poortugaal vechten tegen tachtig ontslagen Geen politiedwang bij schoonmaken EMK- terrein Rijnmond praat over berging havenslib /ÖOlV 1 Rijnmond beantwoordt kritische vragen: MC van havenbedrijf geeft college 'rode kaart' f Zaterdag voorverkoop voor 'Fame' Debat over RSV slecht bezocht li GROOT ALBRANDS VMR&G? WOK» OM2C gAMitf SESRIM Muziek- en Dansschool protesteert GALGOl REDDINGS BOEI ƒ12.50 fTw,oonp' Rotterdams Nieuwsblad woensdag RZ/RV/RY/RW 23 maart 1983 Rotterdam Rijnmond had geen enkele reden om Booy l Clean toestemming: te weige- ren voor het in gebruik ne- ';*men van een overdekte l' stortbak, ook al was de hin- i, derwetvergunning nog niet verleend. De bak betekende een verbetering van de mi- lieusituatïe en voldeed aan de eisen, die daarvoor in de hinderwetvergunning zijn gesteld. Dit antwoordt het dagelijks bestuur van Rijnmond op vra gen van het PvdA-Rijnmond- raadslid mevrouw A.A.E. van Veenen, Rijnmond stelt met nadruk, dat er geen illegale leiding op de stortbak is aan gesloten. Alleen aan het aan leggen van een verbinding tussen de morsplaat vóór de bak en het riool heeft Rijn mond een einde gemaakt. Het dagelijks bestuur van Rijnmond stelt, dat alleen in uitzonderingsgevallen toe stemming wordt gegeven om iets te doen voordat de hinder wetvergunning er is. De voor waarden, waaronder die toe stemming wordt verleend, zijn in principe gelijk aan die in de te verlenen vergunning staan. Bij niet naleven van de eisen kan de toestemming worden ingetrokken, zodat controle mogelijk is. Verplichting De vraag van mevouw Van Veenen of het Rijnmond be kend was. dat er een justitieel onderzoek naar het handelen bij Booy liep, toen de hinder wetvergunning werd ver leend, beantwoordt het dage lijks bestuur bevestigend. Vol gens Rijnmond staat het verle nen van vergunningen los van een justitieel onderzoek. In de vergunningen worden aan het bedrijf voorwaarden ten aan zien van het milieu gesteld. Die voorwaarden gaan verder dan de bestaande vergunnin gen en betekenen dus een ver betering van de situatie. Bo vendien is de overheid ver plicht om vergunningen af te geven, als een bedrijf aan de daarin gestelde eisen voldoet. Rotterdam De medezeg genschapscommissie van het Rotterdamse havenbedrijf is verontwaardigd en veront rust over de wijze, waarop de gemeente de voorgeno men bezuinigingen heeft ge presenteerd. „Een rode kaart is hier zeker op zijn plaats", aldus de leden van de MC. De leden spreken in een open brief van een onbe hoorlijke wijze, waarop de gemeentelijke overheid als grootste werkgever om springt met de belangen van het personeel door diep-in- grijpende bestuurlijke aan wijzingen met personele ge volgen via de pers aan het personeel te geven. „Als een Rotterdamse multinational zo zou handelen, zou het per soneel de poorten vermoede lijk sluiten en zou de ge meente Rotterdam waar schijnlijk afkeurend reage- ren", aldus de medezeggen schapscommissie. Z De MC van het havenbedrijf zegt zich bewust te zijn van de slechte tijd, waarin we ons allemaal bevinden en toont zich bereid om positief mee te werken om uit de problemen te komen. „Door het volgen van bovenge noemde onsympathieke werkwijze schaadt het ge meentebestuur de relatie werkgever-werknemer", al dus de leden van de mede- zeggensc hapscommissi e. Rotterdam De razend po pulaire dans-, zang- cn mu ziekgroep 'The kids from Fame' komt op 24 april voor het eerst naar Neder land. Die dag zal de groep, bestaande uit twintig tot vijfentwintig mensen, twee concerten geven in Ahoy'. Het optreden is gebaseerd op de televisie-versie van Fame en dus met op de film. De organisatoren ver wachten dat Ahoy' volledig uitverkocht zal zijn. Ruimte voor een eventueel derde optreden is er niet. De voorverkoop bij de be kende adressen (waaronder Ahoy', VVV en het be spreekbureau van het Rot terdams Nieuwsblad) begint komende zaterdag. De toe gangsprijzen zijn 25, 30 en 35 gulden. De optredens op 24 april beginnen respectie velijk om vier uur 's mid dags en acht uur 's avonds. Krimpen a/d IJssel De gemeente Krimpen aan den IJs- sel en het Openbaar Lichaam Rijnmond mogen vooralsnog geen politiedwang gebruiken om de bovengrondse opslag op het sterk verontreinigde EMK-terrein in Krimpen op kosten van de huidige eigenaar te laten verwijderen. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft aanschrijvingen van deze overheden op dit we zenlijke onderdeel geschorst. ADVERTENTIE. »5g o -D a S..S g ff 5'N? t Krimpen en Rijnmond deden hun aanschrijvingen op grond van de hinderwet, de woning wet en de plaatselijke algeme ne politieverordening. De nieuwe eigenaar, Stormpolder Vastgoed BV. ging in beroep. Wordt politiedwang wel toege staan, dan betekent dit volgens de raadslieden van Krimpen en Rijnmond, dat dc overhe den te maken kosten van grondverwijdering (in dit ge val bijna tien miljoen gulden) zeker op de eigenaar kunnen verhalen. Rijnmond-milieugecommit- teerde, mevrouw Leni van Rijn, verklaarde, dat de rijkso verheid inmiddels heeft toege zegd de kosten voor het oprui men van de bovengrondse op slag (met name tanks en ver ontreiniging) op basis van de wet bodemsanering voor 90 procent te vergoeden. De ge meente moet tien procent be talen. Rotterdam Het debat over Rijn-Schelde-Verolme, dat de Rotterdamse afdeling van de Internationale Kommunisten- bond (1KB) gisteren in het Ni- voneentrum hield, is zeer slecht bezocht, De ongeveer 25 aanwezigen weten dit aan de zwakke onderlinge solidariteit binnen RSV. Bovendien zou een groot aantal mensen zijn weggebleven, omdat ze lopen de onderhandelingen niet wil len schaden. "Diverse sprekers stelden gis teravond dat de werknemers in de bedrijven verdeeld zijn en tegen elkaar worden uitge speeld. Het gebrek aan actiebereid heid en solidariteit ontneemt de Industriebond FNV veel macht. „Hoe moeten we als ar beiders een vuist maken was een vraag die gisteravond bij herhaling terugkwam. Botterdam Het dage lijks bestuur van Rijn mond heeft heftig gerea geerd op de nota 'Het spoor hijster', waarin ge deputeerde staten van Zuid-Holland zich verzet ten tegen splitsing van de provincie in Midden-Hol land en ^aid-Holland (het huidige Rijnmondge bied). Rijnmond noemt de titel terecht gekozen: de provincie blijkt inder daad het spoor, volstrekt hijster te zijn. In zijn boze reactie zegt het dagelijks bestuur van Rijn mond, dat het provinciale be stuur terug wil naar de situatie van twintig jaar geleden. De bestuurlijke ontwikkelingen in dit gebied lenen zich echter niet meer voor een terugkeer langs gepasseerde stations en al gevolgde sporen, aldus de reactie. Rijnmond bestrijdt, dat er na splitsing provincies oude stijl ontstaan. Hoewel de reorgani satie van het binnenlands be stuur stagneert zijn er tal van uitvoeringsbepalingen van nieuwe wetten gedelegeerd aan regionale overheden. Er ontstaan wel degelijk provin cies met trekken van de nieu we stijl. Opnieuw Het dagelijks bestuur wijst in zijn reactie het idee van gede puteerde staten om gemeenten tot regionale afspraken te la ten komen volstrekt af. In plaats van ze een bruikbaar al ternatief te geven stelt u de gemeenten opnieuw experi menten in het vooruitzicht, waar ze terecht langzamer hand genoeg van hebben, meent Rijnmond. Ook bestrijdt Rijnmond, dat splitsing zoveel duurder is: het verschil voor het rijk bedraagt niet meer dan 7Vi miljoen. lil praktijk Rijnmond stelt teleursgesteld vast. dat het provinciale be stuur zijn ervaringen met ge meenten, die zich verzetten te gen opheffing, nu zelf in de praktijk brengt. Het dagelijks bestuur vraagt de provincie met klem niet op de weg van nieuwe experi menten voort te gaan. Rijn mond en de Rijnmondgemeen ten hebben de afgelopen jaren vrijwel alle alternatieven uit geprobeerd en de conclusie was eensluidend: Rijnmond moet provincie worden. Het dagelijks bestuur wil wel met gedeputeerde staten in geprek blijven, maar dan moet het provinciaal bestuur belangrij ke nuanceringen aanbrengen in zijn opvattingen. ADVERTENTIE Raadsvergadering tegen een achtergrond van spandoeken. Rechts op de foto de pop, die door de demonstrerende amb tnaren heen en weer werd getrokken: tussen galg en reddingsboel. Rotterdam Onder het motto „Ben je 'betoeter'd" houden personeelsleden en leerlingen van de Rotterdamse Muziek- en Dansschool (RMDS) op donderdag 31 maart een pro testoptocht tegen de bezuini gingsmaatregelen van minister Deelman. Het protest is ge richt op de tweede bezuini gingsronde, waardoor de schoolleiding vreest zo'n 2,/z miljoen gulden te moeten inle veren. Eerder werd anderhalf miljoen gulden aan subsidie bekort op de RMDS. „Juist door de werkloosheid en. werktijdverkorting wordt momenteel een groot beroep gedaan op onze school", aldus schoolleider J, de Jong. „De bezuinigingen op een dergelijk drastische wijze zorgen ervoor dat het werk van ons wordt afgebouwd. Dat is onverteer baar." De Jong vreest dat door de bezuiniging voor de tweede keer in korte tijd ontslagen onder de leerkrachten zullen vallen waardoor weer minder leerlingen aangenomen kun nen worden. De protestoptocht begint om 16.15 uur op het Schouwburg plein. Een half uur later zal de groep voor het stadhuis optre den. Een „voorstelling", die wordt afgewisseld door spre kers. Bovendien krijgt wet houder J. Linthorst later in de middag het resultaat van een handtekeningenactie aangebo den. Portuugaal Ambtenaren van de gemeente Poortugaal hebben gisteren tijdens een vergadering van de gemeen teraad gedemonstreerd te gen de ontslagen die tachtig van hen boven het hoofd hangen. De gemeentelijke herindeling op West-IJssel- monde is de oorzaak van dat dreigende verlies aan ar beidsplaatsen. Doordat het grootste deel van het dorp aan Rotterdam komt te ver vallen en die gemeente juist het ontslag van 2000 eigen ambtenaren heeft aangekon digd, is de toekomst van Poortugaals ambtenaren ui termate somber, menen zij zelf. Gisteravond vroegen de be dreigde ambtenaren steun van het gemeentebestuur. „Maak een eind aan het politieke ge krakeel en gekissebis. Kom niet met bewogen bla-bla-ver halen in de trant van wij. doen ons best voor jullie", hield woordvoerder Joop Jacobs de politici voor, Jacobs vroeg de gemeenteraad om een unanie me uitspraak dat men alles zal doen om de werkgelegenheid van de ambtenaren te redden. Unanimiteit was er gister avond niet in de raad. De me ningen lagen opnieuw ver deeld, zoals al jaren over de grenskwestie. Moties De PvdA kwam met een motie waarin de regering werd ge vraagd haar wetsontwerp voor de gemeentelijke herindeling in te trekken, maar m ieder geval de werkgelegenheid van de ambtenaren te behouden. Het CDA nep in een eigen motie de andere partijen op om allemaal de fracties in de Tweede Kamer te benaderen en zo een garantie te krijgen voor werkgelegenheid. De christen-democraten zijn met de VVD voor een gemeentelij ke herindeling en keerden zich dus tegen de PvdA-motie die desondanks met 11 tegen 6 stemmen werd aanvaard De CDA-motie werd door de ove rige partijen afgedaan als wei nig realistisch en met 13 tegen 4 verworpen. Pop Tijdens de stemming over de moties reden de demonstre rende ambtenaren een pop heen en weer tussen galg en reddingsboei, om op die ma nier de keuze van de raadsle den te symboliseren. Die de monstratie vond plaats lot groot ongenoegen van burge meester Van 't Veld die zicht baar gruwde toen de pop uit eindelijk werd opgeknoopt en die nog voor het einde van de vergadering eigenhandig het ding verwijderde. De ambte naren hadden voor dal einde van de vergadering de zaal al verlaten. Teleurgesteld omdat er toch geen unanimiteit was onder de raadsleden, maar vooral vanwege de houding van het CDA. Onmiddellijk na afloop van de raad kwamen de ambtenaren alweer bijeen om nieuwe acties te bespreken Acties die in ieder geval los van het gemeentebestuur zui len worden gevoerd. Want op de politici in het eigen dorp hebben de ambtenaren hun hoop mei meer gevestigd. GENEESKRACHTIGE EDELSTENEN gezet m zilveren hanger Eventueel thuisbezorgen 2.50 juwelier sativar v. Haefterolr. 4, tel 329493 Zijstraat Groene Htiledijk Rotterdam Het Open baar Lichaam Rijnmond heeft goede hoop dat het rijk binnenkort gemeen ten in die regio, door mid del van aanwijzingen, zal verplichten bergingsloka- ties voor verontreinigd havenslib op hun grond gebied te accepteren. Rijnmond zal daar donderdag in een gesprek met de be windslieden Smit (Verkeer en Waterstaat) en Winsemius (Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer) op aandringen. Volgens Rijnmondgecommit teerde Johan de Jong is daar over in ambtelijk vooroverleg in grote mate overeenstem ming bereikt. Alleen het de partement van Milieubeheer ligt nog dwars, omdat er naar Er zijn mensen die 0112e krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. zijn mening onvoldoende ge schikte lo ka tl es op land voor de berging zijn. Rijnmond is volgens De Jong al bereid de aanwyzingsproce- j dures voor een twintigtal loka-1 ties in gang te zetten, omdat overleg tot op heden niets heeft opgeleverd. Het starten van een dergelijke procedure, waarbij gemeenten verplicht worden de lokaties te accepte ren. heeft alleen zin indien de rijksoverheid deze op basis van de wet ruimtelijke orde ning met een gelijksoortige aanwijzing steunt. Komt het rijk niet met een toezegging de procedure te steunen dan zal Rijnmond niets anders kunnen doen dan de gemeente Rotterdam en rijkswaterstaat adviseren het verontreinigde slib met een ontheffing in zee te storten. dabo~_ sfcotfe- °°nPlaais De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een leuk setje miniatuurfietsen. e,e!o0zi. d

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5