SPORT Knetemann denkt toch aan doorgaan Lawaaipapegaai uit Kuip nu verlosser van MVV Dielis op dreef Eggens echte zandhaas m AZ '67-Ajax toch op 9 april Vier wereldrecords op wonderhaan Maastricht dweept met Clemens Westerhof AYR ziet af van aanschaf kantine :en lekker toetje Kornelis stopt Duitse bond zit Schuster dwars Borussia het wel vergeten Bergetappe voor Van de Velde VASTEN AKTIE Van der Smissen: kans op werk APPIE HAPPiE HOUDT VAN Van Duimen toch in Ammerzoden Midlotto De Vroedt in plaats van Blok Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 26 maart 1983 Alkmaar - Het gemeentebe stuur van Alkmaar zal niet naar de noodverordening grij pen om AZ '67-Ajax, van za terdag 9 april op die datum te verbieden en dus op een ande re dag vastgesteld te krijgen. Gisteren heeft hel gemeente bestuur overigens de KNVB per hrief zijn ongenoegen mee gedeeld over de onwil die in Zeist bestaat om mee le wer ken. Doeiinchem - Cees Kornelis stopt aan het eind van dit sei zoen met betaald voetbal. De 36-jarige aanvoerder van De Graafschap kan het niet meer opbrengen nog langer als se- mi-prof door te gaan. Kornelis speelde twintig jaar betaald voetbal. Frankfort - Bernd Schuster dreigt een schorsing voor de bekerwedstrijd die zijn club Barcelona woensdag bij Athle tic de Bilbao moet spelen. De Westduitsc bond beweert dat Schuster hel volste recht heeft om af te zeggen voor Albame- -West-Duitsland van volgende week woensdag. „Waar", zegt Schmidt van de DFB, „in dat geval is Schuster ook niet speelgerechtigd voor Barcelo na. Wij hebben op dat punt al les duidelijk laten vastleggen in de transferovereenkomst met Barcelona." Wanneer Bar celona Schuster desondanks in Bilbao laat spelen, kan de Westduitse bond een schade loosstelling eisen. Düsseldorf - Borussia Dort mund kan de Westduitse titel wel vergeten. Gisteravond verloor Borussia thuis tegen Fortuna Düsseldorf met 1-2. Borussia bleef daardoor op de derde plaats met 34 punten, drie minder dan koploper Hamburger SV, dat een wed strijd minder speelde. In het tweede vooruitgespeelde duel won Hertha BSC met 2-0 van Arminia Bielefeld. Gent Een emotionele Ger- deus de wielerwedstrijd ne Knetemann zei het giste- dwars door België zwaar ten ren in zijn Gentse ziekbed; ,val kwam. ..Mijn genezing in het zie- Knetemann reed in kenhuis zal zeer zeker twee maanden vergen, waarop ik dan nog wel twee, drie maanden zal moeten ravali- deren. Dit seizoen kan ik dus volledig afschrijven. Toch denk ik er nog niet aan om definitief met wiel rennen te stoppen". De dok toren in het academisch zie kenhuis van Gent zullen overigens pas maandag een medische verklaring afge ven over de situatie van de renner, die donderdag tij- groep achterblijvers op een geparkeerde auto en werd met arm- en beenbreuken naar het ziekenhuis ver voerd, waar de behandelen de artsen donderdagmiddag en -avond met de 32-jarige ex-wereld kampioen bezig zijn geweest. Vooral zijn ge broken arm. die door de ach terruit van de geparkeerde auto is gegaan, vergde een intensieve behandeling, om dat de pezen waren afgesne den en een slagaderlijke renner nog bloeding moest worden ge stelpt. Aan zijn op drie plaatsen gebroken scheen been werd de niet geholpen. Gisteren leed hij veel pijn. Ploegleider Peter Post, die in nauw contact staat met Gerrie's vrouw Gré, die haar intrek heeft genomen in een Gents hotel: „Gerrie heeft donderdag en vrijdag ver schrikkelijk veel moeten verwerken. Hij is ook erg bang dat het niet meer in orde zal komen". Knetemann, die over 14 da gen in de Ronde van Ameri- c-v Knetemann hoopt toch op de fiets te kunnen terugke ren. ka zou starten, wordt in deze wedstrijd vervangen do or Bert Oosterbosch. Tarassa - De vijfde en afslui tende etappe van de Catalaan se Week heeft gisteren een dubbel Nederlands succes op geleverd. Johan van de Velde won de bergrit over 165 kilo meter in 4 uur 35 minuten en 49 seconden. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door ploeggenoot Gerard Veldschol- ten, die 34 seconden later over de finish reed. Beiden waren overigens kansloos voor de eindzege, die naar de Span jaard Alberto Fernandez ging. Eindklassement: 1. Fernandez 23.49.45; 2. Ruperez op 32 sec; 3. Dietzen op 44 sec; 4. Coll op 1.15; 5. Julian Gorospe (Spa) op 1.38. Alma Ata - De schaatsinterland tussen de Sovjet- -Unie en Oost- -Duitsland heeft op de eerste dag vier wereldre cords opgeleverd. Op de „wonder haan" Medeo bij Alma Ata dook de Oostduilse Christa Rothen* burger als eerste vrouw op de 500 meter onder de veertig second en- -grens. Rothen- burger kwam uit op 39,69 seconden. Natalja Petroesje- va maakte haar seizoen voor een deel goed door de 1500 meter te winnen m de nieuwe toptijd van 2 minuten en 4,04 seconden. Het oude record stond reeds op haar naam met 2.05.39. Bij de heren was de Rus Pegov (26) do grote man. Hij verbeterde zowel op de 500 als de 1000 meter het wereldrecord. Op de sprint het Pe gov de fabelachti ge tijd van 36,68 seconden noteren. Van het wereld record op de 1000 meter, tot vrijdag in handen van de Canadees Bou cher met 1.13,39 (Davos 31 januari 1981), snoepte hij bijna een seconde af: 1.12.58. ADVERTENTIE, om het recht van de zwaksten I GIRO 5850 ZEIST In de zes jaar dat hij achtereenvolgens Vujadin Bos- kov en Vaclav Jezek in de Kuip assisteerde, produ ceerde Clemens Westerhof eigenlijk alleen maar veel lawaai. Maar dat doet het slechtste wiel van de wa gen ook - redeneerde men in de nuchtere randstad - dus maakte al die, tamelijk koude, drukte amper in druk. Halverwege deze voetbaljaargang kreeg hij evenwel de kans om het bijna doodgebloede* MVV nieuw leven in te blazen, 'üs MVV-;.e', zoals de club in Maastricht vertederd wordt genoemd, loopt nu weg met de man die bij Feyenoord zijn biezen kon pakken. Van hoog tot laag is men enthousiast over hem. Van voorzitter mr. Max Tripels via aanvoerder Bert van Marwijk tot dc Angel Side, ons eigen Vak S, maar dan een gedisciplineerd, zoals Westerhof het uitdrukt. Dat Maastricht op het ogenblik dweept met dc 42-jarige enthousiasteling Is begrijpelijk. Zeven maal achtereen bleef de Westerhof-brigadc Immers ongeslagen, waardoor de ploeg plotseling nadrukke lijk naar de eredivisie lonkt. Tevens kreeg Westerhof het publiek opnieuw naar De Geusselt; maakte hij heel Maastricht weer voetbalgek. Kortom. Clemens Westerhof, de lawaaipapegaai uit de Kuip, wordt nu in het Zuiden als de verlosser van MVV beschouwd. Clemens Westerhof na de 4-2 zege van Feyenoord op Ajax in december '60. een wedstrijd die hij al dertig, veertig*"keer op de video terugzag. Rucphen Hoewel de Ja panse crack Nobuaki Ko- bayashi perfectionist Ludo Dielis op de eerste dag liet struikelen, heeft de Belg on tegenzeggelijk aangetoond dat de wereldtitel bandsto ten, die hij in Rucphen ver- dedigt. hem opnieuw toebe hoort. Dielis deed dat met een geweldige exhibitie in de derde ronde, toen hij in drie ronden het wereldre cord van de Fransman Fran cis Connesson (april 1978) evenaarde. Slachtoffer werd Jan Arnouts, die na het verlies van de top pers op de eerste dag, na zijn twee nederlagen weer wat hoop had gekregen. Die illusie werd door Dïclis de grond m geboord. Met series van 8, 73 en 119 liet Dielis Arnouts niet op temperatuur komen, waar door de Nederlander slechts vier caramboles verzamelde. Jn drie partijen heb ik 26 beurten gehad en nog nul matchpunten. Dit brengt me in een diep dal", verzuchtte de man uit Etten-Leur. Ik wist wat me te doen stond Maastricht Clemens Westerhof straalt vandaag- dc-dag als het ware het succes uit. Hij geniet zicht baar van de belangstelling die andere clubs plotse ling voor hem tonen; geniet van het feit dat MW op het ogenblik verwoede pogingen in het werk stelt om hem snel een nieuw contract te laten teke nen, hetgeen volgens manager Nico Jongen overi gens dezer dagen voor elkaar zal komen. De Arnhemse eigenaar van een café-restaurant Old Dutch - zijn vrouw runt momentcel de zaak - in de Maastrichtse Taverne Jean, waar hij deze maanden logeert: „Mijn eerste wedstrijd in De Geusselt was een vriendschappelijke. Tegen Roda JC. Terwijl ik naar de dug out loop, kijk ik effe om. Om te zien hoeveel mensen er zalen. Ik schrok me te pletter. Nog geen 900 man. Maar met een dacht ik erbij: Clemens, jongen, hier valt dus wal op te bouwen". „Ik ben gaan werken. Scholen langs, prijsvragen uitschrijven, een beeldschone tambour maï- Rucphen Christ van der Smissen maakt een grote kans op werk. Deze mededeling vernam de werkloze biljarter van zijn burgemeester Du Chatinier, die de deelnemers van het wereldkampioenschap bandstoten op het gemeente huis ontving. door Hans Coolegem na die eerste dag, die voor mij gedeeltelijk mislukte", veront schuldigde Dielis zich bijna. -De titel wil ik graag behou den, Om lot de laatste partij daarvoor in aanmerking te ko men, moest ik wel aanvallend spelen. Wederom verlies zou funest zijn". Dielis ontbeert nu alleen nog het wereldrecord hoogste serie in deze spelsoort, dat Francis Connesson met 199 °P zijn naam heeft staan. Ove- fgens werkte Dielis gedreven aan het verbeteren van zijn persoonlijk record. Hij zocht weer veelvuldig de kop van de •afel op, maar schroomde niet wn met 'grote ballen' zijn to- {aal zo snel mogelijk op 200 te brengen. Ludo Dielis: „Dit re cord geeft me veel meer vol doening, dan die partij van Connesson, toen hij tevens zijn recordserie bijeen speelde. De hallen lagen toen ïn een putje «i hij hoefde slechts hetzelfde stootje naar de band te herha len". Dielis, wat minder op dreef te gen Scherz, die hij desondanks met 200149 achter zich Het, weigert na het opvoeren van zijn moyenne om met de borst vooruit te gaan lopen. „Want er komt voor iedereen weieens een ontnuchtering. Die man met de hamer, zoals Arnouts die is tegengekomen, staat voor iedereen klaar". Opvallend is dat Van der Smissen gisteren erg gecon centreerd aan de tafel stond en achtereenvolgens de niet-Eu- ropeanen Berardi en Kobayas- hi klopte. Tegen de Japanner kreeg hij steun van zijn oppo nent, toen Van der Smissen in de slotfase door de arbiter werd afgeteld. De Japanner weigerde echter om naar de speeltafel te gaan, omdat hij zag dat Van der Smissen wei had gecaramboleerd. De arbi ter herzag zijn beslissing en Van der Smissen maakte zijn werk in tien beurten af (200— 49). Dielis en Van der Smissen ge ven elkaar dus niets toe, maar kijken gespannen naar Wolf gang Zenkner, die als enige nog geen nederlaag leed. De Westduitser klopte gisteren eerst Scherz en zette nadien Oswaldo Berardi aan de kant (200—126). Zenkner kan voor een grote verrassing zorgen. Dielis, die de slotpartij tegen de Westduitser speelt: „Ik heb van het eerste moment al re kening met Zenkner gehou den". Stand na ronden- l Zenkner 8 pnt, 2 OteOs 6. 3. Van der Smissen 6; 4. Vlaral 8, S. door Rob Venie tre, Anouk genaamd, naar De Geusselt halen, cheergirls er bij, huisorkesten, enfin, aller lei toestanden. Had je de boel nu zaterdag, na mijn vierde thuiswedstrijd, moeten mee maken. Zo'n 8000 man op de tribunes. En na de 5-1 allemaal overeind. Op de banken. Toen mijn spelers naar de kleedka mer wilden gaan, heb ik ze ook naar de tribunes terugge stuurd. Ga ze bedanken, nep ik. geef het publiek erkenning, zorg dat het terugkomt". "Publiek is toch zó belangrijk. Neem Feyenoord. Dat bezit het beste supporterslegioen van Nederland. Geloof me, zo'n vak S levert per seizoen heel wat punten op". Met een dromerige blik in de ogen: „Ik heb wel dertig, veer tig keer de video afgedraaid van die Feyenoord-Ajax, dat Vaclav Jezek er niet was. Ja, die 4-2 in de sneeuw dat ik coach was. Mensenkinderen. de rillingen lopen elke keer weer over mijn rug als ik dan het Feyenoord-Iegioen hoor. Machtig, machtig. En dan zie ik Richard Budding weer twee •keer scoren. Die Richard, na die wedstrijd geen deuk meer in een pakje boter geschopt. Maar ik blijf erbij dat hij een van de beste rechtsbuitens van Nederland is. Zoals Pierre Vermeulen dé beste links buiten is. Een Limburger hè. Moet hier maar weer komen voetballen" Feyenoord Over Feyenoord, dat hem toch vrij wreed uit dc Kuip kiepte, zul je Clemens Westerhof geen kwaad woord horen zeggen. Serieus, en beslist zonder enig cynisme in zijn stem; „Toen Jezek er vertrok, waren er bij Feyenoord hoge heren die vonden dat een man van naam hem moest opvolgen. Het werd dus Hans Kraay. Kon ik vrede mee hebben. Hans heeft capaciteiten. Als sportjourna list deed hij het ook uitste kend. Als trainer vind ik hem niet zo geslaagd. Ook al omdat zijn gezondheid hem steeds in de steek laat. Héél erg, die handicap. Ik heb werkelijk diep medelijden met hem. En dat hij ooit uitriep 'die Wester hof niag nóóit in dc Kuip te rugkeren', ach, dat neem ik hem niet kwalijk. We zeggen allemaal wel eens wat". Peinzend: „Bij Feyenoord moet er nu maar één ding ko men: rust. En een manager. AI doen bestuursleden nog zo hun best, ze zijn toch nóóit elk mo ment van de dag beschikbaar. En in de voetballerij kan nu eenmaal elk moment van de dag de lont in het kruitvat schieten. Kijk. als er bij Feye noord een manager was ge weest, hadden ze mij - vanwe ge die fout met de ontslagbrief - niet tot en met december nog moeten doorbetalen. Dadelijk moeten ze Hans Kraay zelfs volgend seizoen helemaal doorbetalen. Kost wat hoor, die geintjes". „Tussen haakjes, meneer Brox was een prima manager. Een vaderlijk type. Zette mij op m'n plaats, remde me af, jende me, jutte me op, liet me lekker werken. Ik heb veel waarde ring voor hem. Trouwens, vol gens mij ben ik ook dankzij meneer Brox bij MVV geko men. Hij had namelijk goede contacten met MVV-voorziUer Tripels". Mei de blik op oneindig: „Ik hoop ooit nog eens bij Feye noord terug te keren. Nee, nu is de tijd er nog niet rijp voor. Maar aan de club bewaar ik dierbare herinneringen. Ik heb er ook twee echte vrien den aan overgehouden. Fred Blankcmeijer, die man heeft werkelijk ontzettend veel ver stand van voetballen, en Wim- pie Jansen. Als ik Wimpie nog eens naar MVV zou kunnen krijgen om er de jeugdoplei ding voor zijn rekening te ne men, man, dat zou een goud* goede zaak zijn". Om daarna weer terug te ke ren naar het heden, naar zon dag: „MVV zal het in Den Haag vreselijk moeilijk krij gen. Vanwege drie factoren. Hel publiek, dat gratis het Zur- derpark m mag en daardoor als één man achter het elftal zal slaan. Verder vecht FC Den Haag zich kapot, omdat het bij een nederlaag de pro motie wel zo'n beetje kan ver gelen. En bovendien kent Cor van der Hart uit zijn Maas trichtse periode MVV nog uit stekend. Ik zal in elk geval met één punt al tevreden zijn". Generatie Tot slot over trainers: „Er is nu dus een nieuwe generatie in opkomst. Mensen zoals Leo Beenhakker. Bert Jacobs. Fritz Korbach en ik. Mannen, die het iedereen recht voor z'n raap zeggen. De gevestigde orde - gedegen, gelouterde trainers als Spitz Kohn en Va clav Jezek bijvoorbeeld - zal zijn schouders wel over ons ophalen; vinden dat wij veel meer aan discipline moeten doen. Maar we doen het toch mooi op onze manier. Zo van: whaam er tegenaan". „Overigens, weet je wie ik als trainer altijd als mijn grote voorbeeld heb genomen? Ernst Happel. Ik denk, dat ik ook wei tien procent van hem heb. Maar tk wi) er méér van ma ken, Ik zou dan ook dolgraag in Hamburg eens een weekje stage bij hem lopen". Waarop Clemens Westerhof nog eens onderstreept dat hij toch beslist geen minderwaar digheidscomplex bezit: „Maar voorlopig heb ik ervoor ge zorgd dat MVV weer lééft. Dat kregen andere trainers toch met voor elkaar. Ozo. En ik ben ervan overtuigd, MVV kan volgend seizoen in de ere divisie meedraaien. Als Fortu na SC, Roda en Excelsior dat kunnen, kunnen wij dat ook". Rotterdam - Tijdens de alge mene jaarvergadering van de atletiekvereniging Rotterdam heeft het bestuur besloten om de kantine van het nog in aan bouw zijnde gemeentelijk - sportcomplex Nenijto aan de Bentincklaan na oplevering te pachten in plaats van tot aan koop over te gaan. Het krach thonk (annex jeugdhonk), dat ook een onderdeel vormt van het gebouwencomplex, zal wel in eigendom van AVR over gaan. Hoe graag AVR de kan tine wilde kopen, het is, na be studering van vele mogelijk heden (zelfs een obligatie-le ning behoorde tot de voorstel len) geen haalbare kaart om de benodigde 3,5 ton op tafel te brengen. De gemeente wil de atlettekclub nu een jaarlijk se pachtsom van ongeveer 25.000 gulden tn rekening brengen. Ammerzoden De Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) zorgt er voor dat de wegraces op twee de paasdag in Ammerzoden doorgaan. De bond heeft zich garant gesteld voor een even tueel verlies dat zal worden geleden. Dat gebaar was nodig omdat vijf rijders het faillisse ment van het organiserende MC Den Boet hadden aange vraagd vanwege een vorde ring over 1982 en de garan tstelling door de KNMV een eis was van de curator. Op de persconferentie, waarin de problematiek werd uitge legd, kwam de vraag of Boet van Duimen in zijn eigen woonplaats aan de start ver schijnt. De organisatie ant woordde bevestigend. Maar de coureur zelf zei het nog niet te weten. Spoedoverleg had als resultaat dal Van Duimen toch zal starten, waarbij hij overi gens een flink gedeelte van zijn financiële eisen moet laten vallen. Den Haag - De winnende getallen van de midlotto 11a. die gisteravond werd gespoold. zijn: A - 13 - 23 - 26 - 30 - 41. Reservegat al 9. Aantal deelnemers: 517.518. Inleg: t. 2J44.766.CX). Beschikbaar pripenbe- drag: f. 1.113.763,85. Cljferspel; 0 6 1 2 4 6. Extra trekking t. 10.00 op 55; t. 25,00 op 466; 1. 250,00 op 3546; f 1000.00 op 68896; t. 25.000,00 op 767926. Ingcn AI jaren wordt ïn de motorsport gesproken over het gebrek aan opvol gers voor vedetten als Wil Hartog, Gerrit Wolsink, straks Boet van Duimen, Jack Middelburg en Gerard Rond, maar eindelijk lijkt het tij te keren. Bij de we- gracers is een begin ge maakt met een nieuwe klas se van 'boy-racers' wat aan slaat bij een grote groep cou reurs in spé, terwijl de mo torcross top de komende ja ren kan rekenen op meer concurrentie van vooral jon ge rijders. Bovendien is Ge rard Rond, die zelf furore maakt in de 500 cc klasse, al in een ver gevorderd sta dium van onderhandelen met zijn werkgever Suzuki om Nederlandse talenten te gaan begeleiden. De deelnemerslijst voor de eerste Grand Prix motorcross, meetellend voor het wereld kampioenschap 125 cc. morgen in het Brabantse Best, bewijst dat het nog niet zo slecht is ge- door Peter van Zwienen steld met de beloftevolle jeugd. Coureurs als John Hensen, Johnny Pon jee, Theo Eggens en de naar een zwaardere klasse overgestapte Gert Jan van Doorn zijn met ouder dan 21 jaar en hebben vorig sei zoen in de Grand Prix al be- 7W//VT/& 7ló£& EM HO óajR-jFr AfêCS. OP i T >6 W££R OCOH "OPPC&, (J£ KUNN|W VA VA wezen «wee te kunnen komen. Geen vatü heeu cle illusie het de BelgiscJib wereldkam pioen Eric Gcboers moeilijk te kunnen maken maar, zegt ook Honda-rijder Theo Eggens, „we moeten in de buurt kun nen blijven. De top bestaat uit zo'n zeven rijders, maar daar na ontlopen de krachtsver schillen elkaar niet zo tot de twintigste plaats". De I8-jarige crosser uit Wes- terbork bereidde zich in alle rust voor op de eerste Grand Prix van dit jaar. In het lande lijk gelegen Ingen, bij Nijme gen, bracht Eggens met zijn monteur Rieks van der Wal alle beschikbare uurtjes door om de motor optimaal aan de start te krijgen. En niemand minder dan Gerard Rond hield een oogje in het zeil en gaf adviezen. Alleen daarom a! aarzelde de Drent geen ogen blik om bij de gelouterde cou reur te gaan inwonen, „Die samenwerking is eigen lijk vorig jaar begonnen. Rond hielp me wel eens en aan het einde van het seizoen is de af spraak gemaakt dat we samen verder zouden gaan op die ba sis. Daar ben ik erg gelukkig mee." Rond zelf ook. „Het mes snijdt aan twee kanten. Als we samen trainen willen we alle bei harder dan de ander. Dat stimuleert niet alleen Eggens, maar ook mij. Bovendien breng ik hem wat andere za ken bij". De carrière van Theo Eggens begon op erg jeugdige leeftijd. „Mijn vader heeft een aantal jaren gecrosst en toen die stop te. begon ik. Een jaar of vijf zal ik zijn geweest toen ik voor het eerst op een motorfiets zat. Vanaf dat moment is het ei genlijk vanzelf gegaan. Vorig jaar werd ik tweede van Ne derland, maar een echt doel heb ik niet voor ogen. Zo van 'dat moet ik bereiken". Ik denk dat ik automatisch zal doorschuiven naar de 250cc en dan als eindpunt de halve liter klasse. Dat is het meest lo gisch." De Drent zal zich in Best, waar de eerste manche om 13.30 uur start, opperbest voe len. „Een zandcircuit iigt mij nu eenmaal beter dan een har de baan. Dat is toch wel een nadeel in Nederland, Alles is zand. Je moet naar het buiten land om aan de harde onder grond te wennen." D Zeist Ger Blok zal op 30 maart niet als waarnemer aan wezig 2ijn bij Joegoslavié-Roe- menié uit de kwalificatieron den van het olympisch toer nooi. Arie de Vroedt gaat in de plaats van Blok, die op die dag met de olympische selectie een oefenwedstrijd tegen AZ '67 speelt. Roemenie speelt op 27 april tegen Nederland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 7