ii ROTTERDAM Tennisparken opgeknapt Exploitatietekort baart zorgen Ledenaanwas stokt Toernooien Vijf nieuwe verenigingen Meer teams in de competitie Fusie van 'parkverenigingen' om praktische en financiële redenen Wachtlijsten zijn verdwenen Teams zoeken sterke dame Versterking voor Victoria Wijziging B-lijsten :9:i Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 1 apnl 1983 RL./RV/RW/RS Nieuwe impulsen voor Charlois '83 Rotterdam Nieuwe impulsen op het Zuidelijk Rand- park, waar vanaf vandaag de grootste tennisvereniging van Rotterdam-Zuid is gehuisvest. Charlois '83, de naam van de nieuwe club, is een samensmelting van Asterix en Pendrecht. Een fusie om praktische- en fi nanciële redenen. De gedachte was om de drie verenigingen, die gebruik maken van het vijftien ba nen tellende park aan de Krabbedijkestraat, samen te smelten tot één grote club. Ondanks uitputtende onder handelingen lukte dat niet, omdat de TV Challenge uit eindelijk niet wenste te fu sioneren. „Jammer", constateert Wim van der Ham, die als voorzit ter van de nieuwe club Char lois '83 fungeert. „Challenge was bang hun identiteit te ver liezen. Men wilde nog een tijd je zelfstandig blijven en dat hebben we gerespecteerd." Het werken aan de fusie verg de evenwel zoveel tijd, dat on danks de samensmelting voor de competitie de namen van Asterix en Pendrecht nog moeten worden gebruikt. De tennisbond kan administratief het samengaan niet op korte termijn wijzigen, omdat alle programma's reeds zijn ver vaardigd. Een jammerlijk feit, waaraan op het Zuidelijk Rand park echter niet zo zwaar wordt getild. „Voor onszelf zijn we de namen van Asterix en Pendrecht vergeten. We zijn Charlois '83 en dragen dat ook zo goed mogelijk uit", al dus Wim van der Ham. Realiteitszin leidde tot de nieuwe club, die tennisenthou siasten vrij voordelig gelegen heid biedt hun sport te bedrij ven. Pim Blokland, voorzitter van de Technische Commissie: „Het was natuurlijk waanzin om, zoals vroeger, met drie verenigingen dertig kaderle den te hebben voor ruim vier honderd leden. Alles was er in drievoud. besturen, TC's, jeugdcommissies, competitie leiders, redactieteams, kascon- trolecommissies en noem maar op. We leefden naast elkaar en als je dat allemaal in ogen schouw neemt, is dat een rare situatie." In 1980 werd voor het eerst al door Hans Coolegem gedrieën een toernooi gehou den. Een jaar later mondde dat uit in een open-toernooi op naam van één van de clubs en vorig seizoen stonden de geza menlijke verenigingen voor dit evenement borg. „In eerste instantie was een fusie niet de achtergrond. Maar nadat de technische commissies zo goed hadden samengewerkt en het gezamenlijke project zo goed beviel, waarom zouden we dan niet samengaan", zegt Char- loïs-penningmeester Carl Keij- ser. „Slechts een heel klein percentage van de leden, een aantal dat echt te verwaarlo zen is, was het niet eens met de fusie. Ook was men angstig, dat een grote vereniging niet gezellig zou zijn. Daar heeft een fusie niets mee te maken. Of het gezellig blijft ligt aan de mensen 2elf, niet aan de vereniging." Vooralsnog is de gedaantewis seling iedereen goed bevallen en kijkt de club reikhalzend uit naar de activiteiten tijdens het seizoen, Joke van Kleef, die zich als TC-lid ook met de jeugd bezighoudt: „Charlois '83 Rotterdam Door de enorme toename van ten nishallen in de laatste ja ren, is in feite de tennis sport niet alleen meer een zuivere zomersport. Ten nis wordt ook in de win termaanden intensief be oefend, al blijft buiten- tennis de absolute voor keur genieten. Ook de Koninklijke Neder landse Lawn Tennisbond propageert deze sport net zo goed in de wintermaanden als in de zomermaanden, zo als moge blijken uit de orga nisatie van officiële Neder landse indoorkampioen schappen. Ook het district Rotterdam is hierin niet ach ter gebleven, terwijl ook par ticulier initiatief resulteerde in het organiseren van vele i ndoor-toernooien Toch wordt elk jaar op 1 april het echte tennisseizoen offi cieel geopend en kijkt iedere tennisser uit naar de dag, dat men op de buitenbanen gaat spelen. Meestal gaat dit ge paard met een groot openings feest, zodat eventuele nieuwe leden al direct in het cluble ven opgenomen worden, wan neer de goede wil van beide kanten er is. De komst van nieuwe leden is echter bij vele clubs een pro bleem geworden. Ondanks de enorme vlucht, die de tennis sport de laatste jaren heeft ge nomen, met als gevolg, een grote toename van het aantal geregistreerde tennissers in 1982 (3008 leden) in het district Rotterdam van de KNLTB, zo dat het totaal aantal leden in dit jaar opliep tot 53.101, blijkt nu bij aanvang van het seizoen 1983, dat het einde van deze spectaculaire groei in zicht is. Er kan zelfs van een stilstand gesproken worden. Dit verschijnsel ziet men zeer duidelijk bij de meeste vereni gingen in Rotterdam. De grote wachtlijsten, die bij vele clubs jaren bestonden, zijn totaal verdwenen. Er zijn zelfs vere nigingen, die door werving en door Jan Koekebacker advertenties trachten hun le denbestand op peil te houden, een absolute noodzaak om de begroting rond te krijgen. Een situatie, die in jaren niet meer is voorgekomen. Gevolg Een gevolg hiervan is, dat de clubs die niet over een eigen park beschikken, minder ba nen huren, waardoor de eige naren van deze parken ook deze terugslag merken. Kees van 't Hoen van tennispark Blijdorp en Jaap van der Tor- re van de parken Overschie en het Schiedamse Spieringshoek constateren dat ook. Het is zelfs zo, dat er op zondagmor gen nog banen gehuurd kun nen worden, hetgeen xn de af gelopen jaren nimmer is voor gekomen. Jaap van der Torre vindt dit wel beangstigend, maar nog niet verontrustend. t men hen, en ook bestuursle den van diverse clubs, naar de oorzaken van deze teruggang, dan zijn hun antwoorden una. niem hetzelfde. Volgens allen is de economische recessie dg belangrijkste reden, waarbit Jaap van der Torre het be treurt, dat dit vooral zijn te- rugslag heeft bij de jeugd. is geen zeldzaamheid meèr, dat in vele gezinnen, waar {ie kinderen twee a drie sporten beoefenden, vanwege de eco nomische recessie nu gekozen moet worden voor één sport Zo vindt de zelfde Jaap van der Torre, dat er een verzadi- ging is gekomen in het aanta] tennisparken, vooral in tfe randgemeenten. Er is prac- tisch geen dorp meer zonder tennispark, hetgeen lot gevolg heeft, dat de zogenaamde ten- nisforensen uit de grote stad verdwenen zijn, en hun ten- nisvertler gevonden hebben ia hun eigen woonplaats. En dan hierbij te bedenken, dat in de komende jaren, nog nieuw aan te leggen tennisparken en uit breiding van huidige parken in de stad Rotterdam verwe zenlijkt zullen worden. Zoals een nieuw park voor Alexan dria '66 en de uitbreiding van het tennispark Schiebroek Toch ziet men in het algemeen bij de meeste clubs, enkele uit zonderingen daargelaten, de toekomst niet somber in. Men heeft een vaste kern, waar men op kan rekenen. 1 Een deel van het kader van de fusfeclub Charlois *63. Vanaf rechts Joke van Kleef, Pim Blokland, Wim van der Ham en Carl Keijser. verkeert in de gelukkige om standigheid dat het op het Zui delijk Randpark beschikt over enorm veel speeigelegenheid. Wie van de leden overdag wil tennissen, kan ook daadwer kelijk op het park terecht. Want we beschikken niet al leen 's avonds over banen." Wisselprijs Omdat Charlois *83 ook gericht is op de toekomst, wordt ook een speciaal jeugdplan opge steld. Joke van Kleef: „De ge zelligheid hoeft niet verdron gen te worden door prestatie gericht tennissen. Toch zijn we nu in staat om talentvolle jon geren beter op te vangen. Dat gaat al beginnen met de pupil len." Om de tennissport te sti muleren heeft Charlois '83 Delbana bereid gevonden om een 'bronzen' tennisschoen be schikbaar te stellen voor de ta lentvolste speler of speelster van het open-toernooi. „Een wisselprijs", meldt Joke van Kleef niet zonde r trots. „Waarvoor, omdat stimulering van de tennissport voorstaan, geen fasenkinderen voor in aanmerking kunnen komen." Raamwerk Charlois '83, vertegenwoordigd in alle competities, ziet de in tegratie als een fikse stap vooruit. Voorzitter Wim van der Ham: „Iedereen is gemoti veerd. We proberen ook als bestuur zo functioneel moge lijk te werken. We zijn wel verplicht om dat binnen een vast raamwerk te doen, omdat we als vereniging uitsluitend als opbrengst de contributie van de leden hebben. Bar-op- brengsten kennen we niet, omdat de bar tot het indoor- complex van ons park behoort. Dat betekent, dat ons een hoop werk uit handen wordt geno men als het om bar-activïtei- ten gaat en als nadeel heeft, dat je, zoals andere verenigin gen wel hebben, ook geen bar- opbrengsten hebt. Met andere woorden, er is niets zinnigs te doen met onze begroting. De kosten gedeeld door het aantal leden is ook onze contributie. En gelukkig is die, zeker in verhouding met de speelmoge- 1 ijk heden, voor iedereen draaglijk." Rotterdam De vereni gingen Racketeers en Vic toria hebben moeilijkhe den met de samenstelling van hun hoogste teams voor wat de dames be treft. Beide verenigingen zoeken nog naarstig naar een sterke dame. De voorlopige opstellingen van de Rotterdamse teams, uitkomend in de hoogste afde lingen. van de landelijke com petitie, is als volgt: Toeg/Rotterdam, eredivisie: Marianne van der Torre, Mar- riëtte Pakker, Michiel Scha pers, Rob Mentink, Reserve: Onno Takx. Racketeers, le team hoofd klasse: Karin van Schaik, ;2e dame nog niet bekend, Frans de Haan, Carel de Bruin. Re-' serve: Karin Meuldijk, Jan Schoemaker. Racketeers, 2e team eerste klasse: Karin Meuldijk, Jac queline Leenheer, Jan Schóe- maker, Paul de Haan, Berry Janse. Victoria, le team eerste klis se: Ada de Laive-Bakker, ;2f dame nog niet bekend. Coen van der Marei, Norbert Sal^n, Mark Koevermans. Rotterdam Victoria kan zich verheugen in de komst van een viertal ui terst talentvolle tennis sers. Zo verwisselde Mark Koever mans TOEG voor Victoria en kwam Marco Meeldijk van Oud-Beijerland over. Ook de Waddinxveense jongeling Jac- co van Duyn vroeg overschrij ving aan, waardoor nu drie pupillen van de Eerste Rotter damse Tennisschool (ERTS) de kleuren van Victoria verdedi gen. Bij de dames meldde Mechli Tas zich aan. Zij speel de vorig seizoen geen competi tie, maar won als één van de sterkste B-speelsters de open- toernooien van Toeg Rotter dam en Hoogvliet. Victoria heeft bovendien een nieuwe trainer aangetrokken. De 42-jarige Hans Costerman Boodt uit Wageningen neemt, het komende seizoen de hon neurs waar. Hij zal zich met recreatie- en wedstrijdten nis bezig houden. Rotterdam Hoewel de tennissport een lichte te rugval doormaakt, blijft de toernooikalender 1983 overvol met de 140 toer nooien, waarvan 87 toer nooien gelden voor het Sijthoff Pers ten niscircuit. Een toename van 18 toer nooien in vergelijking met 1982. Onder het aantal van 140 toernooien zijn 22 specifie ke jeugdtoernooien, zodat de jeugd zeker niet wordt vergeten. Het Bevertoer- nooi in IJsselmonde en het jaarlijkse toernooi van Z '67 bijten het spits af wat de stad Rotterdam betreft <4- 10 april) en als men dan ziet dat dit laatste toernooi een inschrijving heeft van 800 partijen, dan belooft dat wel wat. De gehele Rotterdamse tennistop mag tot de deelnemers worden gerekend. Zo komen in het heren en kei B Norbert Sa- lari, Wim van Gorp, Carel de Bruyn en Mark Koever- mans voor op de lijst. Bij dames hebben Mechli Tas en Barbara Kamp inge schreven. Het eerste team - van Toeg Rotter dam dat vo rig seizoen champagne liet vloeien en in dezelf de samen stelling dit jaar in de eredivisie uit komt. Rotterdam Het aantal nieuwe verenigingen in het district Rotterdam van de tennisbond is ook weer toegenomen. In 1983 heb ben zich vijf nieuwe vere nigingen aangemeld als lid van de KNLTB, waar door het aantal aangeslo ten clubs in het district op 147 is gekomen. De nieuwe verenigingen zijn: TCR Oaze in Rotterdam- Ommoord, TV Gouderak in Gouderak, TV De Dalle in Spijkenisse, TV Yellow Smash in Vlaardingen en TV Ad Astra in Gouda. De Tennisvereniging Oud- Beijerland is opgeheven, ter wijl de beide verenigingen Pendrecht en Asterix, spe lend op het gemeentelijk Zuidelijk Randpark aan de Krabbedijkestraat in Rotter dam, zijn gefusioneerd en de nieuwe naam Charlois '83 hebben aangenomen. Rotterdam In het nieuwe tennisseizoen zal men een totaal gewijzigd tennispark 'IJsclub Kralingen' aantref fen, Het bouwvallige clubhuis is van de aardbodem verdwenen. De tien oude banen liggen ook klaar voor afbraak en zijn al gedeeltelijk verdwenen. Een prachtig nieuw clubhuis met vier squash-banen, bar en een gezellig interieur is voor het oude clubhuis in de plaats gekomen. Van het vier jaar geleden, aangelegde nieuwe park zijn acht banen opnieuw gerenoveerd en in prima staat. De overige acht banen zijn in eigen beheer zodanig hersteld, dat deze ook bespeelbaar zijn en in de verre toekomst ook worden gerenoveerd. Het twee jaar geleden afgekeurde nieuwe park ziet er weer alleszins redelijk uit. De vertrouwde ingang aan de Kralingse plas is ook verdwenen en het park is nu te bereiken via de nieuwe ingang aan de IJs- clubdwarsstraat. Verder heeft men op het ten nispark van de vereniging Triomf in Bergschenhoek, twee van de zes banen van kunstverlichting voorzien. Het ligt in de bedoeling het aantal banen van het park tot acht stuks uit te breiden. De Tennisvereniging Alexandria '66 gaat in 1984 van het tennispark Alexan- derpolder verhuizen naar een door de gemeente nieuw aan te leggen accommodatie achter de sporthal Alexan- derpolder, dat voor meerdere sporten is bestemd. Voor de tennissers worden zes gra- velbanen aangelegd. Hier door zal de tennisclub Phoe nix alleen achter blijven op het tennispark Alexander- polder. De deelgemeente Schiebroek heeft haar goedkeuring gege ven voor de uitbreiding van het tennispark Schiebroek met drie banen. Het zal éch ter nog wel enige tijd vergen, voordat men tot aanleg overgaan. De vraag is hoe de onderhandelingen zullen verlopen tussen de gemeente Rotterdam (Sport Recrea tie), die eigenaar van het park is en de tennisclub Schiebroek die als beheerder optreedt. Dat de financiële kant daarbij een voorname rol speelt, zal duidelijk zijn. Mechli Tas...nu weer competitie spelen.. Rotterdam Ook bij de tenniscompetitie in het district Rotterdam is van een teruggang nog niets te Rotterdam Met ingang van volksverhuizing heeft plaats 1 maart 1983 is de B-liist ge- gevonden van D-spelers(sters) splitst In twee aparte lijsten: naar de C-lijst, en van C-spe- Bi en B2, waardoor een ware lersfsters) naar de B2 lijst. Men is hiertoe landelijk over gegaan om een begin te maken met een eerlijker verdeling in sterkte, Het ligt in de bedoe ling in de toekomst ook de C- lijst te splitsen in C1-C2, waar toe diverse districten dit jaar reeds zijn overgegaan. merken, integendeel zelfs. Aan de competitie 1983 nemen 1937 teams deel, hetgeen een toename van 10.7 betekent ten op zichte van 1982, toen 1749 teams aan de districtscom petitie deelnamen. De competitie begint zowel landelijk als voor het district in het weekeinde 16/17 april en sluit inclusief de data voor de promotiewedstrijden op 19 juni. Een uitzondering hierop vormt de eredivisie en hoofdklasse, waarin res pectievelijk de eerste teams van Toeg/Rotterdam en Rac keteers spelen. Voor deze teams begint de competitie op 20 augustus en eindigt 11 september. Een belangrijke wijziging in de komende districtscompeti tie is, dat in navolging van de landelijke competitie, voor elke gewonnen partij een punt wordt toegekend en hiermee het oude puntensys teem komt te vervallen. Het ligt in de bedoeling dat dit jaar voor het eerst de dis- trictsdameskampioenen van alle 15 districten zullen spe len om het kampioenschap van Nederland. Met een gro te kans dat het district Rot terdam dit kampioenschap gaat organiseren. Rotterdam Ook de gemeentelijke dienst Sport Re creatie heeft momenteel grote moeilijkheden met de exploitatie van de Gemeentelijke tennisparken. Vol gens Hans Bezemer is de teruggang in de stad Rotter dam (voor de randgemeenten geldt dit in veel mindere mate) bij het niet georganiseerde, maar vooral bij het georganiseerde tennis, heel duidelijk te zien is. Uitgezonderd het park Alexanderpolder, heeft deze teruggang vooral betrekking op de parken in Rotterdam- Zuid, en dan wel in het bij zonder het Zuiderpark. „Binnenkort hopen wij met de KNLTB om de tafel te zit ten, en zullen dan ome visie betreffende dit probleem hard moeten maken", zegt Hans Bezemer. Ook Gerard Stoevelaar van S R, die o.a. de cursus 'Introductie tennis' organiseert (jeugd- volwassenen-recreatie) ziet een teruggang in vergekr king met de cursus 198*- Deze teruggang is evenredig voor jeugd en volwassenen- In 1982 werden in totaal hog 1683 deelnemers ingeschre ven, op dit moment is men pas aan ongeveer 1300 .in* schrijvingen. Alhoewel *.de inschrijving nog openstaat wordt het totaal van 1982 be slist niet gehaald, terwijl' tarieven zeer laag zijn-*?' vergelijking met clubeornW' natie of baanhuur per sö" zoen. *>j K-\ <A! tfVC t'te, «.lir Cer Ltïe Ara l Bi tier -Mei I lit str dit idt ny Ee att Ti' .Ph "pn ..Sm joc jna big ton Er Zar Hoi 10. 11. vlei kirij tak voc 21. 22. klei re» 29. keu 34. tuig Ver 1.1 god ■-der; stra voe zets -Jon "de touv stuk •22. 'Inaa 'wen •ving vloe zelfc .31. 33. pers

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6