SPORT/WATERWEG Heracles geeft SVV gevoelig pak slaag VFC punt achter op de begroting Geen illegale sensatie voor De Glazen Stad NOAD met een been in eerste divisie In wat voor lamp draai je eigenlijk een reflectoriamp? Nol de Ruiter: 9 We zijn terecht weggespeeld Reserves machteloos Vlaardingers doen laatste plaats over aan DRL m steV* FlSBSÜ Philips heeft voor elke lamp de juiste gloeilamp. •••UPS PHILIPS ODO incasseert eerste veïdverlies Westland Marathon 'S3 geslaagd en toch ook niet Den Bosch wint, maar verliest Plaat W armenhoven weer eerste Scylla kampioen 21 Up houdt kans Midweeks inhalen Blaydon beste rugby ploeg Skadi heerst in regatta Trekvogels in de put Brit Hinchey neemt revanche op Seigneuric Berry Janse oppermachtig Vriend laat Dooper niet in de steek Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 5 apnl 3983 Almelo Niet zozeer het pak slaag op zich, alswel de manier waarop de nederlaag tegen Heracles (5-1) gistermiddag tot stand kwam, schoot SVV-trai- ner Nol de Ruiter volledig in het verkeerde keelgat. „Dat je verliest is tot daar aan toe", mokte hij na afloop. „Maar hier zakt mijn broek toch van af. Het is een kwestie van kwaliteit en van mentaliteit en van beide kwamen wij tekort. Als je toch ziet hoe wij die pe nalty en die kansen voor rust missen, dat is toch niet te gelo ven. Ik had bij wijze van spre ken wel 2e5 spelers kunnen wisselen, dat had nog niks uit gemaakt We zijn terecht weg- SVV begon inderdaad onbe grijpelijk lauw aan het duel met Heracles, dat gisteren de indruk wekte volkomen ten onrechte onderaan te staan. Voordat de Schiedammers goed en wel beseften waar ze mee bezig waren, leidde de Al melose ploeg al met 1-0 door een doelpunt van de Engelse spits PauL Davtes. Die treffer gaf Heracles vleugels en ter wijl SVV besluiteloos ronds- jokte, sloeg de formatie van trainer Arie Stehouwer nog voordat er een half uur was verstreken nog tweemaal toe via respectievelijk Langhenkel en Unaola. Heracles liep met het hoofd in de wolken, maar kon de weel de kennelijk niet aan, waar door SVV de gelegenheid kreeg alsnog in de wedstrijd te groeien. Binnen de kortste ke ren schiepen de Schiedammers zich tegen de plotseling schut terende Almelose defensie een reeks van kansen, die resul teerden in schoten op de paal van Könemann en Van Dijk en een strafschop, nadat Lang henkel Koevermans beentje had gelicht. Tot zijn ontzetting zag Könemann echter dat He- racl es-doel man Rijkens zijn vingertoppen nog tegen de bal kreeg, die vervolgens via de paal het veld weer in caram boleerde. Alleen voor Rijkens kreeg Meerhof even later als nog de kans om de achterstand terug te brengen, maar ook hij bleef in gebreke. Tweede treffer Na rust was Heracles direct weer bij de les en bracht dat onmiddellijk tot uitdrukking in een tweede treffer van Da- vies, die nog brood zag in een Volendam In een van beide kanten aantrekke lijke partij voetbal nam FC Volendam pas in het laatste kwartier afstand van de SVV-reserves* 2- 0. Verdedigend klopte het prima bij de ploeg van Aad Putters, maar aanvallend kon SW nauwelijks een vuist ma ken, iets dat zich steeds nadrukkelijker voordoet bij de Schiedammers. Een reden te meer voor Putters om in de regio naar aanvallers op zoek te gaan, Rob Glimmer veen, de talentvolle lin kerspits van Excelsior'20, staat bovenaan zijn lijstje. SW 2 oefent vanavond thuis tegen ZW. Aanvang 19.30 uur. afzwaaier van Unaola, na een grove blunder van Van der Heide. Nol de Ruiter probeer de het tij nog te keren door Dercks voor Koevermans en Van Alphen voor de falende Van der Heide te laten opdra ven, maar beide wissels sor teerden nauwelijks effect. Des ondanks illustreerde Köne mann met een lob op de lat dat er wel degelijk meer voor SVV in had gezeten als de za ken van meet af aan wat ener gieker waren aangepakt De Ruiter wenste zich echter niet te verschuilen achter de blessures van Warnaar en Schaap. Hij onderschreef de Almelose superioriteit, maar had, nogmaals, wel moeite met de wijze waarop zijn ploeg He racles in de kaart had ge speeld, Pas nadat Brandes, die bij He racles met flair de plaats had ingenomen van de niet geheel fitte Unaoala, voor 5-0 had ge zorgd, mocht SVV iets terug doen. Dat was in de laatste mi nuut en het was een pleister op de wonde dat het schitte rende schot waarmee Van der Vlist doel trof de schoonheids prijs van de middag verdiende. De SVV'er Meerhof kreeg de gele kaart wegens een vergrijp tegen Prijs, die op zijn beurt, geel zag omdat hij een fluitsig naal van arbiter Smeenk ne geerde. "2%. a Teun Kornaat belaagt de DBGC-doelman van afstand. Opnieuw zonder succes. De Korenbeurs moet zich nog redden Schiedam NOAD heeft de viering van de promotie nog even aangehouden tot zaterdag in de uitwedstrijd bij Onkyo 1. Maar de Schiedammers weten zich al met meer dan een been gepromoveerd naar de eerste divisie. Zelfs bij een 6-4 neder laag kan nog de vlag in top. Stadgenoot De Korenbeurs daarentegen staat nog op het randje van degraderen. Slechts een overwinning op Seylla 2 kan De Korenbeurs van een verdere daling op de competi tieladder behoeden. Dat de poort voor het kampi oenschap van NOAD zich nog niet eerder opende, dankt het aan De Korenbeurs. t Met Jan Vlieg in de ploeg won De Ko renbeurs beide derby's met 6- 4. Maar tegen de overige teams in de afdeling bleek NOAD het meest constant en werd er alleen nog maar van Scylla verloren. Het is alleen jammer dat NOAD het officiële binnen halen van de titel niet in de ei gen Beurs kan vieren, maar dat dat in Haarlem moet ge beuren. NOAD boekte in de uitwed strijd bij het gedegradeerde Gispen een 4-6 overwinning. De zege kwam overigens ge makkelijker tot stand dan de uitslag doet vermoeden, want toen NOAD eenmaal met 2-6 voorstond spanden Jan Simons en Jan Landsbergen zich in hun slatpartij niet bijster meer in. De grote man bij NOAD was opnieuw Hans van den Broek, die het gehele Culem- borgse trio Klaverstein, Brons en Faber aan de zegekar bond. Samen met Simons won Van den Broek ook in het dubbel, terwijl Simons alleen van Kla verstein en Landsbergen al leen van Faber konden win nen. Korenbeurs Door de ?-3 thuisnederlaag op SM Zwolle duikelde De Ko renbeurs van de tweede naar de voorlaatste, degradatie, plaats. Het al dan niet meespe len van Jan Vlieg bleef tot kort voor de wedstrijd onze ker, maar een telefoontje leer de dat de Groninger toch met paasvakantie was gegaan. De nederlaag tegen Zwolle was dan ook snel verklaard. Invaller Kas van Koetsveld slaagde er niet in een partij op zijn naam te brengen, terwij] Ron van der Aa van de beide broers R. en H. Harthold won. Het dubbel ging ook verloren, zodat het derde punt op naam kwam van Ronald van Kam pen. De Schiedamse junior van R. Harthold en dat betekende zijn eerste winstpartij in deze competitie. De zaterdag te ver spelen laatste ronde is voor de beide Schiedamse teams in de tweede divisie A derhalve zeer interessant. Voor NOAD om de promotie naar de op een na hoogste tafeltennisafdeling te bevestigen en voor De Koren beurs om aan de degradatie te ontsnappen. De stand: 1. NOAD 9-12, 2. Scylla 2 9-10, 3. Onkyo 9-10, 4. SM Zwolle 9-9, 5. De Koren beurs 9-9, 6. Gispen 9-4. ADVERTENTIE De Philips reflector- tamp geeft 'n gerichte lichtbundel. Erg geschikt dus voor spots, die een schilderij of boeket bloemen het licht- accent geven, waardoor je er nog meer van geniet. Vlaardingen Hard werken, ontzettend hard zelfs, lijkt de enige remedie te zijn voor VFC, dat ondanks alle neerslag van tweede paasdag met een opgelucht gevoel de laatste plaats kon overdragen aan DRL. Na de 1-1 deling in Oude Tonge was ook gisteren aan de Vlaardingse Sportlaan het evenwicht onaangetast (0-0), maar bleef eveneens de door Wïm van der Zwart begrote overwinning („Ik had dit we keinde op drie punten uit twee wedstrijden ge rekend") achterwege. Niettemin gloort er voor VFC een dun straaltje zonneschijn aan de hori zon, dat nog slechts één punt heeft goed te ma ken op DHS en daarvoor zelfs twee wedstrijden over mag doen. Maar, nogmaals, slechts op inzet lijkt VFC het verblijf in de tweede klasse met een volgend jaartje te kunnen rekken. Met de kwaliteit is door Donald Bax het zelf zo erg gesteld, dat de twee dagen eer der op Flakkee vrij ernstig aan de ribben ge blesseerde (gekneusd) Peter Jeup door schei dende oefen me ester Wim van der Zwart onder de wapenen werd geroepen. Zijn optreden duurde welgeteld vijfendertig minuten om vervolgens met een van pijn ver trokken gezicht zijn plaats af te staan aan Fred Grudelbach. „Jeup bindt altijd twee tegenstan ders aan zich, al staat hij er alleen maar", licht te Hagenaar Van der Zwart, die nog steeds naarstig op zoek is naar een nieuwe club, zijn keuze toe. Het was tekenend voor de inventiviteit, dat VFC pas dan de erg ver achter zijn laatste lijn opererende Piet de Koning in beroering kon brengen, als vrije verdediger Pim van der Burg en voorstopper Chris Hendriks zich aan het front waagden. Zelfs de technicus Teun Kor naat, die op het loodzware veld regelmatig z'n afkeuring uitte over de onnauwkeurigheid, kon de grote lijnen niet voor z'n rekening nemen. Lastig Voorin was dus slechts de jeugdige John van Mil een lastige handenbinder voor DBGC, dat 2ich in alle rust kon uitleven op het eigen op de tegenstoot gebaseerde spelletje. „Ik vond", meende Van der Zwart, „dat Aijan Stade het uitstekend deed tegen Hans Teijn. Dat blijft toch het brein van DBGC". Daadwerkelijke mogelijkheden kreeg VFC, dal vanavond de selectie informeert over de identi teit van de nieuwe trainer, niet. Het beperkte zich tot schoten uit de tweede lijn (Stada, Kor naat, Teunisse), die veelal de gewenste precisie misten. Na de hervatting nam de amusentswaarde toe, maar dat vloeide hoofdzakelijk voort uit het veelvuldige balverlies aan beide kanten. Op nieuw creeerde VFC een optisch overwicht, maar opnieuw zonder bloedstollende taferelen voor het Flakkeese doel. Alleen Chris Hendriks was met een kopbal uit een hoekschop, goed gestopt door Cees van der Velde, dicht in de buurt van een Vlaardmgs feestje. Maasland Als het op het veld met ODO net zo gaat als in de zaal, dan is er nog niets aan de hand. Toen het onge slagen zaalrecord uiteindelijk werd gebroken, werden de Maaslanders toch kampioen. Na zeven overwinningen in de eerste helft van de veldcom pe titie, weet ODO nu daar ook weer wat verliezen is. Op ei gen veld beet ODO tegen KOAG met 1-4 in de modder. De voorsprong van ODO op DVS slonk daardoor tot drie punten en bleef op DES vier punten, zij het dat DES nu een wedstrijd minder speelde. Tegen KOAG heeft ODO de verwachtingen niet in kunnen lossen, integendeel, OP de zware grasmat en tegen de gure wind in kwam ODO niet in het gebruikelijke spel. Het door oud-ODO trainer Piet Kersbergen geleide KOAG was steeds wat sneller bij de bal, vond elkaar beter en wist ook de korf te vinden. Met dat scoren had ODO het zelfs heel erg moeilijk, want ook twee strafworpen bleven onbenut! Na 1-1 kwam ODO, waarin de pas 16-jarige Margret Broek met onverdienstelijk debuteer de, opnieuw op achterstand: 1- 2. Maar de door Martin Bosc- hma geforceerde strafworp werd door de voor de nog steeds geblesseerde Kees van der Kooij opgestelde Henk Goedendorp tekort genomen. In de tweede heft kreeg ODO wel scoringskansen, maar de juiste richting ontbrak. KOAG daarentegen scoorde wel (1-3), al was ODO daarmee dank zij de vakwissel niet eens onge lukkig. De verwachte doelpunten ble ven uit, omdat Pia Hanemaaij- er een vrije bal niet afmaakte en Cees van der Vaart van de driemeterstip over de korf mikte. Het typeerde slechts de offday van ODO, dat KOAG destijds in Krimpen aan den IJsscl probleemloos naa r een nederlaag speelde. Zelfs werd het in de slotfase nog 1-4, al maakte dat weinig meer uit. Westland De strijd tussen de Westland- se en Rotterdamse Marathon heeft, al te rugblikkend op de publicaties vanaf het moment dat er van een kilo goud sprake was, de waarheid geweld aangedaan. In ieder geval wat betreft het Westland, waar Piet Vroeg, éên van de organisato ren, altijd heeft beweerd dat het aboluut zeker was dat er minimaal vijf lopers zou den zijn, die het parcoursrecord gingen breken. Hij lepelde daarbij alvast de na men van Cor Vriend, nu viervoudig win naar, en van de Australiër Ballinger op. „Die overige drie recruteren wij uit de rij van acht man, waar wij nu mee bezig 2ijn", zei hij vorig jaar december. „En als er een paar niet kunnen komen, trekken wij daarvoor weer anderen aan". Zoals bekend mag worden verondersteld, bleef Vriend op het 42.195 meter lange parcours één seconde van een nieuw re cord steken (2.13.39 om 2.13.28) en is Bal linger in het Westland niet van start ge gaan. De 'anderen' kwamen, op nummer twee Jacques Valentin na, niet onder de 2.14, Als excuses zouden kunnen gelden dat er harde wind was en dat ook nu de fietsers, hoewel minder dan normaal, vaak hinderlijk bezig waren. Maar toch kan dit geen verontschuldiging zijn, want waar slaat anders het 'absoluut zeker' dan op. De eerdere uitspraken van Vroeg lij ken dan ook meer op rancune bedoeld om Rotterdam, dat komende zaterdag aan de beurt is, de loef af te steken. Toch kan de organisatie van de Westland Marathon tevreden zijn, want er eindig den tien lopers binnen de 2.20, wat in Ne derland nog nooit is gepresteerd. Conclu sie: een goede marathon met veel sterke lopers, maar zonder sterren. Want de door de KNAU gestelde Jimiettijd voor uitzen ding naar de WK in Helsinki (2.13) werd door niemand gehaald. Te laat Voor sommige lopers begon de marathon iets te vroeg. Toen de start al vier minu ten oud was, wringden enkele laatkomers zich nog langs de volgwagens om te trach ten aansluiting met de groep te krijgen. door Gerard van den Ende Per volgbus ging dat evenwel gemakkelij ker. Bij elk stoppunt werd bekeken wie waar lag, om vervolgens, na het voorbij komen van de kopgroep, weer krachtig door te scheuren. Dat daarbij wel eens een verkeersovertredinkje moest worden be gaan, was niet zo'n punt. De achterblijvers, de recreatielopers, de doorzetters die na drie-en-een-half uur of later pas binnenkwamen, zag je niet. Alle aandacht was gericht op de top, waarbij er volop werd gespeculeerd of Vriend, toen hij eenmaal met Valentin was gedemar reerd, de Marathon zou weggeven aan de Wateringer, die vorig jaar als 'haas' voor Vriend had gefungeerd. Maar nee, de ille gale radio De Glazen Stad kon niet jui chend een Westlandse winnaar verwelko men, Westlands? Eerst was er sprake van de ex-Westlander, maar via een wakkere luisteraar kwamen de feiten toch op hun pootjes terecht. Sensatie In het enthousiasme van de piraat ('sensa tie, ongelooflijk, mensen wat er nü ge beurt') werd de afstand van de Marathon schromelijk overschat. 'Op naar het einde van de 49 kilometer', jammerdg de omroe per. En: 'het lijkt erop, beste luisteraars, dat Vriend er wat pïpjes uil ziel. Hij is niet meer zo fit. Zou er dan toch een Westlander als eerste over de streep gaan, dat zou sensationeel zijn...' Op het ge noemde omroepmoment was er evenwel van 'sensaties' weinig sprake. Vriend was weggelopen van Valentin en had een voorsprong van 200 meter genomen. En pïpjes was hij pas na afloop Dé sensatie werd echter door de Belg Ka- rel Lismom gemaakt. Lopend in de kop groep werd hij na 30 kilometer bevangen door hoge nood. 'Een sanitaire stop ge maakt', meldde de boordmobilofoon. Lis- mont kon zich hierna niet meer naar de eerste twee terugvechten en eindigde als derde. Zouden die clichés nu tóch waar Den Bosch Er blijft de Bossche basketbalploeg Nashua dit seizoen niets bespaard. Want na de 90-81 overwinning op Hatrans uit Haaksber gen. de eerste wedstrijd van de finale om het Nederlands kampioenschap, kwam uit het ziekenhuis het bericht, dat Mitchell Plaat een hersenschud ding had opgelopen en waarschijnlijk in deze wedstrijdenreeks niet meer op het veld verschijnt. Voor 2.500 toeschouwers werd in de Maaspoort door de beide finalisten een prima wedstrijd gespeeld. Vooral in de eerste helft toen de oostelijke ploeg, waarin na een afwezigheid van twee maanden ook Ron Kruithof weer meedeed, zonder enige schroom speelde en maar liefst 74 procent raak schooi. Na een 46-50 ruststand gooide het geroutineerde en geharde Den Bosch er eenvoudig een schepje bovenop, het tempo omhoog, de verdediging nog sterker. Haaksbergen, dat voor rust zo soepel draaide, begon het moeilijk te krijgen. De rust verdween uit het spel, er werden wat ballen weggesmeten, de zorgvuldigheid bij het schieten werd minder en eigenlijk vrij eenvoudig kwam Den Bosch langszij en liep uit naar een voor sprong die maximaal 11 punten be droeg, 84-73. Alles verliep prima voor Den Bosch tot het moment dat Plaat tegen de grond ging. Den Bosch zal hel mor gen in Haaksbergen zeker zonder hem moeten doen Hoe de ploeg deze klap gaal opvangen is nog maar de vraag. Topscorers Den Bosch; Lawrence 30. Plaal 20, Barker 16, Cramer 16. Haaksbergen: Downey 26, Van de La- gemaal 16, Richardson 12. Rotterdam De TOEG/RoUerdam- speler Roger Warmenhoven, die is ondergebracht in het tennls-internaat Geldrop, heeft ondanks een zware verkoudheid het Jarlno-jeugdtenms- arcuit in de categorie tot en met 14 jaar op z'n naam gebracht. Ais eerste geplaatst moest Roger Warmanhoven het in de eerste partij opnemen tegen Richard Krajicek utt De Lier. Bij een 5-4 stand in de eerste set In het voor deel van pupil van Marion Laudin was hij gedwongen op te gever» wegens een zware blessure (afgescheurde en kelbanden). In de halve finale ver sloeg Warmenhoven Hielke Bakker uit Friesland In drie sats met 4-6, 6-0, 6-3. en kwam in de finale tegen Leon Pasman, eveneens van het tenms-in- ternaai Geldrop. Warmenhoven won na een moeilijke beginfase met 1-6. 6-2. 6-2. tn de groep tot en met 18 jaar, bleek Mark Koevörmans de demonstratie- partij tegen Norbert Salari, ter gele genheid van het In gebruik nemen van twee nieuwe banen op het park van de tennisvereniging 'Triomf' in Bergschenhoek. nog in de benen te hebben. De overschakeling van gra- vel-burtenbaan naar binnenbaan ging hem een paar uur later in Nieuwegein in de eerste set var» zijn eerste partij nog goed at. In snel tempo won hi| in een zeer aantrekkelijke partij de eer ste set met 6-2 van Marc van Eeke ren uit Amsterdam, maar kon daarna het spel van de Amsterdammer met meer bij benen: 4-6. 3-6. Rotterdam Via een duidelijke 6-3 overwinning op rivale Torenstad in Zutphen behaald, zijn de dames var» Scylla (voorjaars)kampioen geworden in de eredivisie, waardoor ze zich het recht hebben verworven om zondag in het Tafeltenniscentrum in Zoeter- meer een beslissingswedstrijd te spe len om het algehele landskampioen schap van dit seizoen tegen de herfstkampioen. Dat deze herfslkam- pioen juist Torenstad was. zat voor de Scylla dames een reden te meer zijn om het resultaat van zaterdag te her halen. Eveneens op deze dag wordt In Zoelermeer tussen de heren van Scylla en De Veluwe om het lands kampioenschap In deze categorie ge streden. Vlaardingen Om de voet balcompetitie binnen de ge stelde termijn tot een goed ein de te brengen, wordt volgende week op kleine schaal begon nen met midweekse inhaal wedstrijden. Van de clubs uit deze regio komen dinsdag 12 april DSS'26 en Satelliet in ak- tie. DSS'26 speelt uit tegen Hermandad, Satelliet thuis te gen Alexandria'66. VFC gaat donderdag 14 april op bezoek bij Overmaas, waarna donder dag 21 april thuis wordt aan getreden tegen SVW. Alle wedstrijden beginnen die avond om 18.45 uur. genomen, het tien kilometerpunt in 32.45 minuten met steeds de wind te gen. Seigneuric In soepele stijl, con stant verscholen schier de zwoegen de Hinchey, die af en toe van weg helft veranderde on de Fransman in de wind te zetten. Deze had kennelijk nog af te rekenen met de vermoeie nissen van de halve marathon van za terdag in het Westland, waar hi( zege vierde in 1.05.13. Bovendien had hij' nog een ochtBndtralnmg van twintig kilometer in de benen. Rotterdam Het rugbyteam van Blaydon heeft op het sportcompïex Laagzesllenhoven het internationale Paas Rugby-toernooi van RRC op zijn naam gebracht. Het team uit Durham (Engeland) versloeg in de finale St.Katherlne's RFC uit Oxford met 6- 4. Bescheiden posities waren weggefegd voor de twee Rotterdamse deelne mers RRC en RSRC (Rotterdamse Studenten Rugby Club). Beide wer den laatste in hun poule. Met name RRC experimenteerde volop in dit toernooi om jonge talentvolle rugby ers kennis te laten maker» met de stoere Engelse stijl. Overigens liet Dusseldorf Dragons het afweten, maar de organisatie slaagde er op het laatste moment in Old Surbitonl- ans naar Rotterdam te krijgen. Dit team deed het met slecht en versloeg in de strijd om de derde en vierde plaats Bancroft uit Londen. Rotterdam Ondanks de slechte weersomstandigheden is de Eerste Kralmgse Pias Regatta —de opening van het roelseizoen— In sportief op zicht een succes geworden. Alleen de laatste manche moest worden afge last wegens te grote golfslag op de Kralmgse Plas. Op de roeinummers met stuur manwist Skadi geen prijs te be machtigen. Bij de dames heersten de formaties van Njord uit Leiden, terwijl bt) de heren Proteus Eretes (Delft) en Orca (bij de de oudere Jaars roeiers) de hoogste eer voor zich op eisten. Bij de mixed-roeiers slaagden Asopos De Vlfet en Okeanos er tn als eersten aan de meet te komen. De w»sse'bo- kaal ging eveneens naar het Amster damse Okeanos, dat m de series de meeste keren als winnaar de eind streep passeerde. Skadi wist tenslotte de paashaas te bemachtigen in de zogeheten 'Paas- haasioop' over een kilometer, een verplicht nummer voor alle roeiers, inclusief de stuurman. De Regatta werd besloten met een barbeque. Rotterdam Het tafeltennisteam van 21 Up heen de kans om in de vierde divisie te blijven spelen In eigen han den genomen Vriendenschaar, een week eerder kampioen geworden, ge tooide het wel. De Gouwenaars kwa men weliswaar na drie partijen met 3- 0 voor, maar lieten met 6-4 toch de punter aan de Rotterdammers, die in de laai sta wedstrijd legen Avantf 3 in Hazerswoude aan een gelijk spel ge noeg hebben om zich te handhaven FVT kon het in de semi-derby tegen het Schiedamse Noad 2 niet redden en ging met 4-6 ten onder, hetgeen de tweede plaats kostte. Roy Boedh- ram won iwee partijen tegen Ron van de Wijk en Aad van Opstal, Glen Boedhram versloeg alleen Peter van de Wijk Peter van den Broek had slechts aandeel in de dubbetwmst, welke hij samen met Roy Boedhram bereikte. Barendrecht De Engelsman Jimmy Hinchey heeft gistermiddag met over macht de vijfde Oude Maasloop in Barendrecht gewonnen, Me» de Fransman Yves Seigneuric als voor naamste opponent, voerde hij gedu rende achttien kilometer een boeiend gevecht. Totdat de 29-jange Brit on bedreigd op de finish van de halve marathon afstevende, die hij na 1 uur, 10 minuten en 37 seconden passeer de Supertijden op de door regen en wind geteisterde dijken door de Roonse en Carnisser grienden waren uiteraard riet te realiseren Toch passeerde hel Frans/Engelse duo. dat direct al een fikse voorsprong op het peloton had Rotierdam In het Paasweekemde waren er in de hoofdklasse korfbal twee wedstrijden Koploper DOS'46 bleef ternauwernood overeind tegen Allen Weerbaar. 9-8. Blauw Wit ver loor opnieuw. Nu thuis van Deetos met 3-7. Stand hoofdklasse; DOS'46 10-16, Deetos 10-14. Archipel 11-13, Blauw Wit 11-12. Rohda 11-12. Fortu- na 9-11. PKC 10-11, Luto 11-8, Allen Weerbaar 10-7, Ons Eibernest 11-0. Trekvogels slaagde er niet in zijn be narde positie »n de promotieklasse C te verbeteren. Het moest op bezoek bij koploper PSV in Eindhoven, dal vanal het begin domineerde en bin nen het kwartier al met 4-0 leidde Halverwege stonden de vogels mal 7- 1 achter. Na de thee vlotte het bij Jan Hensen's équipe wat beter, maar ver der dan a-4 kwam men niet. Stand. PSV 9-16; Achillas 9-10, Rust Roest 9-9; Blauw Wit '51 en Zuiderkwartier 8-7; Fides Pacta 9-7; Trekvogels en Tjoba 8-6. In 2 A veroverde Kwiek(R) twee kost bare punten door Stormvogels met 7- 5 te kloppen, waardoor deze club nu op de laatste plaats slaat in 2 B bracht Eureka zijn puntental op tien door Quick met 5-2 te verslaan. In 2 C verraste KOAG door koploper ODO(M) de eerste nederlaag toe te brengen. Marjan Koot en Teun Schilt brachten KOAG bij de rust met 2-1 voor, waarna Jisje Hendriksma en Ri chard Dekker er 4-1 van maakten. Daarbij bleef het, omdat KOAG's de fensie van geen wijken wist. Stand. OOO(M) 8-14; DES 7-10; KOAG 9-10, DVS'69 8-11; Meorvogels 9-7, Oranje Wit 7-8, RWR 7-0; Top 8-4. Ridderkerk Berry Jansa, ooit een begenadigd jeugdtenmser met heel veel talent, heeft na afloop van het open-tennistoernooi van Reyerbos geweten, hoe Jacco van Duyn zich voelde. De talentvolle Van Duyn, die één van de deelnemers is aar de Eer ste Rotterdamse Tenmsschooi, werd in de finale van de B-categorte volle dig weggespeeld door de ook als ten- msleraar opererende Berry Janse <6- 1, 6-0). Het damestoernoo» m de B- groep werd wegens re weinig inschrij vingen met verspeeld In de hoogste categorie werd het he- recidubbel een titanenstrijd tussen de combinaties Jan Willem Dop/ Bart Jan Gerritsma en Wim van Gorp/fto- nald Gnethuyzen. Na 6-2 en 6-7 werd het uitetndelijk 6-4 voor Dop/Gerri1s- ma De uitslagen van de overige finales van het sterk bezette tennistoernooi in Ridderkerk, dat meetelt voor het Sijthoff Pers-tenniscircult; DEC: Le- ontien de Waal—ingrld Kloppen 6-1. 6-4. DDC: Aiie de Raad/Janme Kla ver—Desire Engeis/Henneke Heinz 6- 2, 4-6. 6-3 GDC: To en Piet Noorder- moer—Ageet Laan/Hans Plaat 6-7, 1- 6. HEC: Rolt Kok~N»el Walker 7-5.3- 6. 6-3. HDC: Van Kleef/De Groot— Willemse/Pijpers 6-3. 6-3. DED; Ellen KeesmaatBarbara de Kanter 6-3. 6-0. DDD: Van de Kle'/Spinhoven Van ZeyStMaarssen 6-0, 6-3. GDD; Elkelenstam /Borsten—Kraan/Kraan 3-6. 7-6. 6-2. HED: Wim de Roon— Roger van Mans 4-6. 5-7. HDD: Cul- lens/PootVan Veen/Biankestein 3- 6, 4-6. HED f/m 17 jr; M.Metselaar— F.Bosch 6-1. 7-5. HDD t/m 17 jr: Sweben/DrögeHoeven/Metselaar 4-6. 3-6. Wassenaar Twee dagen Duindigt en ondanks het slechte weer mocht het bestuur zich verheugen in een groot aantal toeschouwers. Nu was het programma op tweede paasdag, inclusief het supertrio en de Grote Paasprljs, ook best de moeite van een reisje naar Wassenaar waard. De supertrio-draverij bracht vijftien paarden aan de start. Hier moesten de spelers kiezen tussen Vriend, Ung- mer Hanover en de plaatselijke favo riet Teelje Ossewaard. Moeiteloos bleef Luud Dooper met Vriend aan de leiding en zelfs in de eindstrijd, toen Ungmar Hanover en Teelje Ossewaard opkwamen, was ei voor de leidende combinatie niets: aan de hand. Atsot het een trainmgs- ritje betrof, zo schoof Dooper zijn Vriend over de finish. De tweede plaats ging naar Ungmar. de derde plek was voor Teetje. Een trio uit het boekje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5