Visserij museum kan verbouwen 'Vegin zat zeker in onze VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gomputersets voor openbaar onderwijs College neemt WD-plan over Rotterdams Nieuwsblad Cup 1983 m Regendans9 op Korte Haven enige protest BBC op zijn vroegst in 1984 op de kabel Langer wachten niet verantwoord VFC en DHS niet blij met elkaar Dankzij zomer- postzegels Veel belangstelling voor baan bij politie Veel bekeuringen Dievenbende opgerold DINSDAG 12 APRIL 1983 Schiedam De kwaliteit van de Engelse iv-beelden, die hier ontvangen zouden kunnen worden, laat nog zoveel te wensen over, dat de openbare nutsbedrijven Schiedam (ONS) het nog niet verantwoord vindt deze 'door te kabelen'. Er zou een kostenverhoging voor de centrale anten ne- mrich ting mee gemoeid zijn, waar de abonnees rela tief weinig goeds voor krij gen. Daarom zal het zeker niet vóór 1984 zijn, dat Schiedamse tv-kijkers de BBC kunnen ontvangen Voor Vlaardingen geldt het- zeide. aangezien het Vlaar dmgse kabelnet van signa len wordt voorzien via de antennes op de Van Beetho- venflat in de Schiedamse wijk G roenoord. Wel zei ONS-directeur dr. ir. Jaap van Willigen gister middag bij het verlaten van het Schiedamse stadskan toor, dat hij dit jaar wel de nodige besprekingen zal voeren met onder andere de gemeenten Rotterdam en Naaldwijk over het doorsei nen van Engelse tv-pro- grarama's. Tijdens de commissieverga dering over economische aangelegenheden zei wet houder Seheeres gistermid dag; „Het zal mij een zorg zijn hoe die beelden hier komen, als het maar goed koop is." Volgens Van Wil ligen is er in Schiedam nog geen sprake van, dat men sen hun abonnement op de CAI opzeggen vanwege de tariefsverhoging. „Dat ge beurt wel m gemeenten, waar de tarieven veel hoger zijn dan hier," aldus de ONS-directeur. Vlaardingen Dc gemeente Vlaardingen wil 16 computer- sets aanschaffen voor de scho lengemeenschappen De Vaart en Professor Casimir. Na ver schillende studies is het college Bouw Steendijkpolder moet doorgaan Maassluis Het college van Maassluis, net als andere ge meenten m de problemen ge komen door de uiterst beperk te contingenten voor gesubsi dieerde woningbouw, wil de bouw in de Steendijkpolder- Noord toch zo snel mogelijk op gang brengen. Het denkt daar bij, zoals ook de VVD bij mon de van fractievoorzitter John Scheerstra al bepleitte, vooral aan goedkope huizen in de vrije sector. Hei contingent gesubsidieerde huizen wil Maassluis gebrui ken voor de plannen voor het Verto-2-terrein. „Gelet op het inmiddels geïnvesteerde be drag bedrag op het Vertok-ge bied achten wij daar de hoog ste prioriteit om te bebouwen aanwezig", schrijft het college in antwoord op vragen van VVD-fractieleider John Scheerstra. Maassluis heeft tachtig wo ningwetwoningen toegewezen gekregen. Alleen al de eerste fase van de plannen voor het Verto-terrein omvat 193 van zulke huizen. Het college ver wacht met de huidige contin genten nog wel vijf jaar nodig te hebben om het hele terrein vol te bouwen. De bouw in de Steendijkpoi- der-Noord zou daardoor in de knel kunnen komen. Maar het college wil de bebouwing daarvan, ook een prioriteit jbinnen het beleidsprogramma, i niet laten rusten. Voor het winkelcentrum Westeinde is i volgens het college alle wo- jningbouw in de polder gunstig. Het onderzoekt daarom de door Scheerstra aangedragen mogelijkheden om in dat ge bied buiten de gesubsidieerde bouw om iets te doen. „Anders zal er een onaanvaardbare achterstand in de woningbouw ontstaan." van B en W tot de conclusie gekomen, 'dat langer wachten met het invoeren van compu ters m het openbaar voorgezet onderwijs in Vlaardingen niet verantwoord is'. Beide scholen krijgen acht sets. Docenten maken tegenwoor dig naast het aloude zwarte schoolbord en de krijtjes steeds meer gebruik van dia- en overheadprojectie, films, grammofoon, video- en band recorders. En ook rekenma chientjes in de klas zijn amper nog een bijzonderheid. Om 'leerlingen goed voor te berei den op een adequaat functio neren in maatschappelijk in zicht'. zo wordt de gemeente raad voorgehouden, is het on derwijs verplicht op de voort- schreidende elektronica in te spelen. Om die reden wil Vlaardin gen. nu de prijs ook aanzien lijk is gedaald, computersets (bestaande uit onder anderen een microcomputer, data-cas setterecorder, kieurenmomtor en een printer) aanschaffen. Met de aankoop hiervan is 48.000 gulden gemoeid. Voor het openbaar voortgezet on derwijs worden het de eerste computers op school. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de sets bij wiskunde gehanteerd worden. De loting voor de eerste ronde van de Rotterdams Nieuws blad Cup 1983 (Editie Waterweg), die dinsdag 19 april wordt afgewerkt, leverde gisteravond in het gezellige clubgebouw van Excelsior Maassluis bijzonder inleressante ontmoetingen op. RVB-voorzitter Hans Kamman, die op deze foto wordt geas sisteerd door de kalende sportverslaggever Donald Bax, slaagde er moeiteloos in om VFG en DHS dit seizoen voor de derde maal aan elkaar te koppelen. Beide ploegen, die bezig zijn het vege lijf te redden in de tweede klasse zondag, kon den de loting maar matig waarderen. Temeer daar de twee teams elkaar ook nog voor de competitie ontmoeten. RKWIK en Vlaardingen troffen het eveneens niet. De twee ploegen spelen vanavond tegen elkaar in de eerste ronde van het Vlaardings kampioenschap en treffen elkaar volgende week dinsdag opnieuw in sportpark 't Nieuwelant. Meer over de loting van de Nieuwsblad Cup pagina 15. Eendracht start bouw van 'historische' flat Schiedam Voor het eerst in het bijna 70-jarige bestaan van bouwver eniging Eendracht heeft gistermiddag .een eigen bestuurslid, Aad Goud zwaard, een heipaal de grond in geslagen voor een door Eendracht zelf ontwikkeld project. Er was in het verleden wel het Eendracht-bestuurs- lid Nieuwstraten, die tweemaal een eerste paal sloeg, maar dat was dan voor projecten van de woningcorporaties Sint Jozef en Schiedam Voor uit. En ook was het enkele jaren geleden de onlangs overleden bestuur der Gerrit van Toor, die de eerste steen metselde voor het project De Put op de Rotterdamsedijk, maar een steen is nog geen paal. Eendracht- bestuurslid Aad Goudzwaard slaat de eerste echte eigen paal van de bouwvereni ging. Het deed de grond dave ren. Vandaar dat de bouwvereni ging gistermiddag met gepaste trots toezag hoe de heipaal de grond deed daveren op dc Korte Haven. De Eendracht- bestuurders Jan Vermeulen en Anton Wiegel, tevens voorzit ter van de overkoepelende SSSW, gingen voor de zeker heid even na tot hoever de grond in de omgeving na dreunde. Dc enige, die er echt last van heeft, zijn de 74-jarige kunstenaar Theo Wiegman en zijn vrouw: zij wonen pal naast het bouwterrein. Later' bij het vieren van de eerste paal in café De Malle molen' prees aannemer Van Mierlo het echtpaar Wiegman om die lankmoedige houding en soepele medewerking aan het project, dat in totaal 41 wo ningen telt in vier a zes bouw lagen. Wiegman bleek goede maatjes geworden met Een dracht-bestuurder Henk van Veen, die tijdens de voorberei- Vlaardingen Het in een benarde financiële positie verkeren de Visserijmuseum kan de grote schepenzaal verbouwen, dank zij een gift van de landelijke stichting comité voor dc zomerze- gels. Bestuurslid mevrouw J. Hirsehel en directeur Joop van Dorp bedankten gistermiddag de dames en heren die in Vlaar dingen hebben meegeholpen met de zomerzegelactie „Uw oarmhartigheid zij alle mensen bekend", prees Van Dorp de aanwezigen. De mensen van het zomerze- geleomité waren gistermiddag uitgenodigd in het museum om te horen wat er van 'hun' veertienduizend gulden ge daan wordt Het museum wil daarmee de zaal, waarin de scheepsmodellen staan, aan passen aan de eisen des tijds Het museum is met die herin richting al vanaf 1971, toen het gebouw aan de Westha- venkade werd betrokken, stukje bij beetje bezig. Het geld ontbreekt om grote extra uit gaven te doen De gemeentelij ke overheid dreigt op het mu seum, dat het toch al niet breed heeft, nog verder te kor ten. De garantiesubsidie van het comité zomerzegels is daarom een welkome gift, Het museum heeft de afgelo pen jaren op andere manieren geprobeerd om geld binnen te krijgen voor de verbouwing. De schepenzaal, die door de subsidie van het comité zomerzegels eindelijk kan worden opgeknapt. maar zonder resultaat Mei het nu verkregen geld worden de vitrines aangepast en de ver lichting verbetert. „Als het door andoren moest worden gedaan zou het meer dan een ton kosten", zei directeur Van Dorp. Er is echter een man verbonden aan het museum. Leen Moerman, die zowel de ontwerpen en tekeningen maakt als het werk uitvoert Daardoor kan de verbouwing voor weinig geld plaatsvinden. Het Vlaardmgse comité voor de zomerzegels kreeg na de uitleg van directeur van Dorp een rondleiding door het mu seum. Vlaardingen Een voorlichtingsavond op bet bureau heeft de Vlaardmgse politie een groot aantal sollicitanten opgeleverd. Het Vlaardingse korps kwam in de problemen door het vertrek van hoofdinspecteur Maarten Keizerwaard naar Hellevoetsluis, in wiens kiel zog acht agenten vertrokken. De politie hoopt nog in juli van dit jaar een aantal nieuwe aspi ranten te kunnen aanstellen. Het Vlaardingse korps had eigenlijk liever er varen agenten uit andere plaatsen laten komen, maar adverteren met de vacatures leverde geen kandidaten op. Nieuwelingen moeten eerst een opleiding van anderhalf jaar op de politieschool volgen en bieden dus voorlopig nog geen soe laas. Maar toch is de politie blij met het succes van de voorlichtingsavond, waar 52 mensen op af kwamen die er over denken om in Vlaardingen agent te worden. Voor de avond was een vrij grote advertentiecampagne op touw gezet. Barendreeht De verkeers- groep van de rijkspolitie heeft maandagmiddag tijdens het spitsuur 34 automobiltsten be keurd. die over de vlucht strook reden van rijksweg 21 "vanuit de richting Europoort naar rijksweg 16. Schiedam De commissie voor economi sche aangelegenheden heeft gistermiddag alsnog in het openbaar vergaderd over het voorstel van de Vegm om schuldenaren van de ONS zo nodig in contact te bren gen met de sociale dienst. Men bleek met het voorstel geen enkele moeite te heb ben. De indruk van alle commissieleden was dat het beleid in Schiedam wat beta lingsregelingen betreft al gunstig afsteekt bij de situatie in andere gemeenten. „Het lijkt wel alsof de Vegm bij ons in de raadszaal heeft zitten luisteren, alvorens met dat voorstel te komen." grapte CDA- raadslid Piet Roosen over het voorstel van de vereniging van exploitanten van gas bedrijven in Nederland, waar de ONS lid van is. De ONS blijkt tegenwoordig een soepele houding aan te nemen tegenover mensen. die hun rekeningen voor gas, ater en elektriciteit niet kunnen voldoen. Bij de nutsbedrijven tracht men eerst financiële regelingen te treffen, zonder de dreiging dat de leidingen anders meteen worden afgesloten. Sinds vorig jaar is het aantal schuldenaren van de ONS nauwelijks of niet toegenomen. Wethouder Seheeres meldde gistermiddag, dat er geen toename is van problemen. ding van de bouw naast hem lag in het Schielandzieken- huis. Het viel gistermiddag op hoe alle protesten tegen het bouw plan verstomd waren of hot zou de 'regendans* moeien zijn die Diet Wiegman, een zoon van de buur, symbolisch op voerde De bewoners van de overkant van de Korte Haven, die voorheen bezwaren in dienden tegen de bouw van de flat, waren allen afwezig bij de start van het bouwproject, dat ontwikkeld is door de Wad- dmxveense architect Kornel Polgar. Dc SSSW is de omwonenden in tegemoet gekomen in het bezwaar dat de nieuwbouw blauw als belangrijkste kleur zal krijgen. Deze kleur paste in het geheel niet in het ka rakter van do historische gracht. De protesten, die er ge weest zijn, en de aanpassing, qua kleur althans, aan hot ka rakter van de binnenstad ma ken de te bouwen flat nu al historisch. Dat de nieuwbouw, die eerst na een reeks van ontheffingen tot stand kon komen, door de omwonenden spottend 'Dc Ontheffing' werd gedoopt, bracht gistermiddag ook Een- dracht-bestuur Goud/waard in herinnering. Hij gebruikte zelf die naam m z'n speech. „Nog nooit hebben wij voor ons zelf een paal geslagen," zei hij. „en nu nog wel op eigen grond Goudzwaard hoopte dal de bouw niet teveel problemen met zich zal brengen voor dc school, die aan de West molen- stiaat staat Schiedam Met de arresta tie van vijftien jonge Schie dammers. in leeftijd varië rend van veertien tot zesen twintig jaar, heeft de politic- een hele reeks inbraken en diefstallen opgelost. Twaalf van de verdachten hielden zich bezig met diefstallen, de overige drie worden ver dacht van heling. De buit van de diefstallen, die het afgelopen half jaar werden gepleegd, bedroeg tienduizend gulden. Slechts een klein deel van de gesto len spullen kon worden ach terhaald. Heel Schiedam behoorde tot hel werkterrein van de ben-, de. Er werden inbraken ge pleegd in woningen, gvmza- len, bibliotheken, kelders, sportkantines, winkels en fa briekspanden. Ook ont vreemdden zij uit garderobes van kerken twee bontjassen tijdens diensten. De zaak kwam aan het rol len, toen enkele bendeleden werden gearresteerd, omdat zij in de Hoogstraat een jon getje hadden beroofd van een striphoek dat hij zojuist had gekocht. Enkelen van hen waren ook verantwoor delijk voor de beroving van een krantenjongen, die zij *s morgens vroeg omdeden van zijn weekloon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1