WATERWEG Schiedam ook voor hele 'oortjes' Kritiek op bouw van kantoorpand SPORT DVO '32 lonkt naar derde klasse moet weer aangeven waar je voor staat' Nieuwkomer gar( t|e Leeder'Je TSB verrast Fortuna FC Den Bosch-SVV zonder belangen VFC blij met punt HBSS uit beker Belasting- kantoor hielp 1000 mensen I Ruit beschoten ONS moppert op 'papierpikkers' hesf.mnde aansluitingen vooralle verkeer volgt Dijkhuizen op ''Stedebouwkundig wangedrocht .Reünie Prins Hendriksehool naar vrijdag Maassluis nu eigen comité zomerzegels Loting Ben Versteege teleurgesteld in CION SPORTAGENDA Vlaardingen Ook de ge meente Schiedam is bereid zich sterk te maken voor hele 'oortjes' aan rijksweg 19 vlak bij de Beneluxtunnel, nadat de halve 'oortjes' zijn gereali- - seerd. Eerst zullen de bestaande af- ritten voor verkeer vanuit de tunnel naar Schiedam/Vlaar- dingen en vanaf bet Kethel- plein naar beide gemeenten worden verbeterd en openge steld voor alle verkeer. Later zullen opritten aan beide kan ten van de rijksweg worden gerealiseerd. Tot voor kort noemde Schie dam en Rijkswaterstaat een volledige aansluiting, waarop de gemeente Vlaardin- Schiedam Hoofdinspecteur rar. J. Buiier van de belasting dienst aan de Lange Nieuw- straat is zeer te spreken over de belangstelling, die er de af gelopen weken bestond voor de geboden hulp bij het invul- j len van het belastingformulier, Ruim duizend Schiedammers maakten telefonische een af- 1 spraak, en het leeuwendeel daarvan werd direct geholpen. Ook volgend jaar zal de belas- tingdienst hier gelegenheid toe j bieden. Alleen zal deze hulp niet meer op koopavonden worden gebo- den. Van de vijf avonden, dat het belastingkantoor open was, maakten maar 28 mensen ge- bruik. Soms gingen de belas tingambtenaren bij mensen i thuis langs, als dezen door een lichamelijke of geestelijke handicap zelf niet langs kon- den komen. I i Belastingplichtigen, die hun formulier nog niet hebben in- gevuld, wat eigenlijk voor 1 J april had gemoeten, krijgen, nog tot het eind van deze maand de tiid. I Vlaardingen Een onbeken- 1 de heeft gistermiddag met een katapult een ruit van een huis aan de Van Beeth ovensingel _in Vlaardingen aan diggelen geschoten. Het steentje ging door het slaapkamerraam. In die kamer was op dat moment niemand aanwezig. De schade bedroeg vijfenzeventig gulden. Schiedam Hoewel de vuil nisophalers van de ONS j enorm gedemotiveerd worden door vroege vogels, die voor ,.'hun neus de stapels oud papier 'wegkapen, zal voorlopig toch „nog met het experiment wor den doorgegaan. Het ophalen van oud papier is op die ma nier voor de ONS niet renda bel, maar het argument dat huisvuil zoveel mogelijk bij de bron gescheiden moet worden, Weugt voor de openbare nuts .''bedrijven zwaarder. Wel on- "derzoekt de ONS andere mo gelijkheden om oud papier op '„te halen. Het is een kwestie van slimmer zijn dan de zoge- 'naamde morgensterren en daar is men nog niet uit. Voorlopig zal de proef op 'woensdag 27 april weer wor den voortgezet in Schiedam- 'Oost en -Zuid. De vorige drie keer haalde de ONS slechts twee ton oud papier op; dat is 'evenveel als" de particuliere papierpikkers' vergaarden, ;die ongevraagd voor de offi ciële ophalers uitreden. i gen al geruime tijd aandringt, een onhaalbare kaart. Nieuw overleg tussen Vlaardingen, Schiedam en Rijnmond heeft echter opgeleverd dat Schie dam het standpunt van 'halve oortjes' heeft laten varen. Noch in Schiedam, noch in Vlaardingen willen de betrok ken wethouders commentaar op die besprekingen leveren. Over de de op- en afritten wordt nu al jaren gepraat en beide gemeenten zijn bang dat een onvertogen woord de rea lisering van de 'oortjes' weer jaren vertraagt. Dat is in het verleden ai eens gebeurd, toen de Vlaardingse wethouder fel is uitgevaren tegen zijn Schie- damse collega over de 'oortjes- kwestie'. Men is overeengeko men dat de voorlichting zal worden verzorgd door een woordvoerder van Rijnmond, die ook bij het overleg is be trokken. Het resultaat van het overleg is een stapje verder op weg naar verwezenlijking van de oortjes. Schiedam verklaarde dus ook het liefst in beide richtingen aansluitingen te zien. In ieder geval zal nu- worden gewerkt aan het ver beteren van de afritten, die momenteel alleen gebruikt mogen worden door openbaar vervoer, politie, brandweer en ambulances. Knelpunt voor een oprit in zuidelijke richting is de korte afstand tot aan de tunnel. En bovendien liggen aan beide zijden van de weg een sportpark en een volkstui nencomplex in de weg om rui me opritten te maken. Vijf miljoen Men is ook dichter bij elkaar gekomen in de verdeling van de kosten- in totaal zo'n vijf miljoen gulden. Hoewel exacte en bindende afspraken daar over niet zijn gemaakt. Om in aanmerking te komen voor subsidies, moet het verkeers plan zo snel mogelijk worden gerealiseerd. Rijkswaterstaat stelt dit als één van een drietal eisen. De kosten moeten ver der laag en sportpark Vijfslui zen moet ongeschonden blij ven. En juist dat laatste punt heeft nog steeds heel wat voeten in de aarde. Het sportpark moet onaangetast blijven, daar is ie dere partij van overtuigd. Maar het optimisme wordt evenwel enigszins getemperd door de blijvende onenigheid over de oprit aan de Vlaar dingse kant van het tracé. Schiedam en Rijkswaterstaat willen een aansluiting direct' langs rijksweg 19 leggen; het Vlaardingse gemeentebestuur kiest voor een oprit, die vlak langs Vijfsluizen ligt en dus wat verderaf van de rijksweg. Schiedam Hoewel hij al enkele jaren actief is op politiek gebied, is Bart de Leede in 'het wereldje' nog een onbe kende. De 23-jarige stu dent in de politicologie wordt in de mei-verga dering van de gemeente raad van Schiedam beë digd als raadslid en ver vangt dan definitief Eric Dijkhuizen, die in sep tember het raadlidmaat- schap op zich nam. Dijkhuizen moest echter, ge zien zijn drukke werkzaam heden als directeur van de bibliotheek in Capelle aan den IJssel, na slechts enkele vergaderingen afhaken. Het werk werd hem te veel, „Be grijpelijk", meent vierdejaars door Bert van Elk student politicologie De Lee de, „kleine partijen moeten met slechts enkele raadsle den evenveel doen als grote. Een partijen combinatie als die van PPR en PSP kan wel beschikken over een steun- fractie, maar die mogen niet overal bij zijn. Hoewel de le den ervan veel van je kun nen overnemen, blijft het veel werk," De Leede zegt dan ook groot voorstander te zijn van het zogenaamde duo-raadslidmaatschap. Het vele werk, dat hij in het vooruitzicht heeft, schrikt De Leede echter niet af. „Voor dat ik de beslissing heb geno men is er uitgebreid met Herman Noordegraaf en Eric Dijkhuizen over gesproken, maar ik denk dat ik de nood zakelijke vijfentwintig tot dertig uur per week wel kan missen zonder dat het mijn studie in gevaar brengt", zegt het raadslid in spé. Hij heeft de plaatselijke politiek sinds december op de voet gevolgd en voordien „alleen de grote zaken." De studie van De Leede vloeit voort uit zijn interesse in de politiek. „Bij deze stu die wordt niet alleen de poli tiek of de maatschappij be studeerd, maar wordt aan dacht geschonken aan eigen lijk alle vraagstukken waar bij macht een rol speelt." Teleurstelling Bart de Leede werd op 17-ja- rige leeftijd lid van de PSP. Nadat hij in 1977 was toege treden, werd hij in 1978 be stuurslid van de plaatselijke afdeling. Eerst was hij pen ningmeester, daarna propa gandist en de laatste jaren se cretaris. Een politiek verlanglijstje Bart de Leede; „Het had progressiever gekund." heeft De Leede wel, maar hij wil er voorlopig niets mee doen. „Om teleurstellingen te voorkomen", zegt hij. „Ik ben straks best bereid om ini tiatieven te nemen en me he lemaal in te zetten voor za ken, die ik gerealiseerd wil zien, maar ik wil eerst even afwachten wat er te verwe zenlijken valt" De raadscommissies (finan ciën, volksgezondheid, cul tuur en onderwijs), die hij overneemt van Eric Dijkhui zen liggen in zijn interesses feer en sluiten aan bij het vrijwilligerswerk dat Bart de Leede doet bij het Noodop- vangcentrum in Vlaardingen. Vraagstukken als racisme en fascisme hebben zijn aan dacht. „Ik vind het jammer dat er juist in de Schiedamse nota over het minderheden beleid zo weinig aandacht ■wordt geschonken aan dit vraagstuk, temeer daar de si tuatie in bepaalde wijken van Schiedam toch wel zorgelijk Bezuiniging De bezuinigingen vindt hij een interessante materie. „Ze worden nog erger", weet hij stellig. „Uiteraard moeten we blijvend protesteren tegen onredelijke bezuinigingen, maar er moet ook een lange termijnbeleid worden ont wikkeld om grote bezuinigin gen op te vangen, want de plaatselijke politiek moet niet klakkeloos kortingen doorbe rekenen. Het positieve van bezuinigingen is dat er weer politiek inhoudelijke beslis singen worden genomen. Er moet nu weer bewust worden gekozen voor of tegen iets. Kortom een partij moet weer aangeven waarvoor ze staat." De Leede zegt dat het niet zijn bedoelng is de het raads lidmaatschap te gebruiken als springplank voor een po litieke carrière. „Ik heb er geen zin in. Ik ben ook niet lid van een partij, waarin dat streven vruchten afwerpt", verduidelijkt hij. „Als aanko mend politicoloog kijk ik wel met interesse naar hetgeen in de hogere politieke regionen plaatsheeft." Bart de Leede zegt het wel jammer te vinden dat de on derhandelingen tussen de PvdA en de overige progres sieve politieke partijen in Schiedam op niets zijn uitge lopen. „Er was een raads- meerderheid geweest, als de PvdA ja had gezegd. Dan hadden we een progressiever koers kunnen varen. Dat komt er nu niet van", vindt hij. Maasland De Open Groepering in Maasland noemt het plan voor een kantoorpand op de Kas tanjehof een stedebouw kundig wangedrocht. „De Kastanjehof wordt een klein pleintje en de voor gevel van het kantoor is geen aanwinst voor het plein. Dat willen wij de -'Vlaardingen Door een '.overweldigende belangstel- heeft de Vlaardingse '.Prins Hendriksehool het - tijdstip van haar reünie ver plaatst. De hereniging van .-oud-leerlingen en -leerkrach- ~i ten is één van de activiteï- r.ten. die de voormalige 'School E' ontplooit. De Hen driksehool bestaat 1 mei van dit jaar 75 jaar. Naast allerlei spelletjes die voor de huidige schooljeugd worden bedacht, wil de jubi leumcommissie ook een reü nie houden. Eerst zou die op 20 april plaatsvinden. Om dat echter zoveel oud-scho lieren hebben laten weten te zullen komen en vaak van ver buiten de stad is de hernieuwde kennisms king verschoven naar vrij dag 22 april. Maaslandse bevolking niet aandoen", aldus fractie voorzitter Piet Houtenbos. De Open Groepering is dan ook tegen een wijzi ging van het bestem mingsplan om het kan toorpand mogelijk te ma ken. Het kantoorpand (ten behoe ve van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij OBM) komt ongeveer vijf meter uit de rooilijn en krijgt een lengte van twaalf meter. Het dorpspleintje wordt der halve zo'n zestig vierkante meter verkleind. ,Het komt precies in de loop en doorkijk van de Stations straat", aldus Houtenhuis. „Die straat dreigt daardoor een doodlopend slopje te worden." De OBM had aanvankelijk .zijn oog laten vallen op het nog niet ingevulde stuk ter rein aan de Stationsstraat zelf. Die grond, waar tijdelijk wat groen is gezet, is echter bestemd voor woningbouw. De oplossing om dit "kleine bouwplan te vullen is nu ge vonden door er drie wonigen te bouwen en het kantoor pand grotendeels op de Kas tanjehof te zetten. De woningen, gebouwd voor rekening van de OBM, wor den woningen in de premie A-sector. Om de woning bouw mogelijk te maken heeft er een grondruil plaaatsgehad met het schil dersbedrijf Van der Burgh, die daardoor naast het kan toorpand aan de Diepen- burchstraat-zijde de gelegen heid krijgt een garage te bouwen. Ten opzichte van de Kastanjehof komt de ingang van het kantoorpand, dat laagbouw met een schuin dak wordt, aan de achter kant. Het zat er al en kele maanden aan te komen, maar nu is het dan zover; Maassluis heeft een eigen co mité voor zomerzegels. Nie mand anders dan burgemees ter Fred van Es zal aanstaande dinsdagmorgen als eerste de zomerzegels kopen. Dat ge beurt in het standje van het plaatselijk comité, dat in het hoofdpostkantoor in de Ko ningshoek is gevestigd. De laatste lezing, die het Theosofisch Genootschap dit seizoen in Maassluis houdt, zal dinsdag 19 april gaan over oos terse wijsheid voor de westerse mens. In ontmoetingscentrum Koningshof zal de internatio naal leider van het genoot schap, D.J.P. Kok, onder meer ingaan op de overeenkomsten tussen alle grote wereldreli gies, die volgens de theosofi sche leer één gezamenlijke bron hebben, maar die door het buitenwaarts gerichte den ken van de mens van elkaar zijn gaan verschillen. Zijn le zing begint om acht uur 's avonds. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 15 april 1983 Satelliet-DVO '32 2-0 Satelliet nam in de strijd om het Vlaar- dings kampioenschap op spor tieve wijze revanche voor de in de competitie geleden ne derlaag tegen DVO '32*. Het werd in sportpark 't Nieuwe- lant een verdiende 2-0 over winning. De beide doelpunten vielen in de tweede helft van de wedstrijd en kwamen voort uit terecht toegekende straf schoppen. Beide buitenkansjes werden verzilverd door Hen- nie Boerdam. Cion-DSS '26 0-1 AI in de eer ste omloop van de ontmoeting had DSS '26 een groot veldo- verwïcht. Het ontbrak de frontlinie aan scherpte om de kansen te benutten, totdat Hans Nieuwenhuizen wèl de juiste richting vond. In de tweede helft ging Cion ver geefs op jacht naar de gelijk maker. Fortuna. Vlaardingen-TSB tk 1 TSB streek verdiend de eer op. Toch waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Vlak voor het einde van de wed strijd, iedereen had zich al verzoend met een gelijkspel, was het Wïm Stoevelaar die de Vlaardingen De lo ting voor de tweede ronde van het Vlaar- dings voetbalkampi oenschap leverde het volgende resultaat op: 28 april: RKWIK-HVO en DSS *26-TSB. Op 5 mei Satellïet-Vlaardin- gen en VFC-Zwaluwen. Alle ontmoetingen be ginnen om 18.15 uur. beslissing alsnog forceerde. Tussen drie verdedigers van Fortuna in, presteerde hij het om via de punt van zijn schoen de winnende treffer te scoren*. 0-1. Vlaardingen Gedachtig aan het gezegde dat een goede buur beter is dan een verre vriend, wilde DVO'32-overbuurman CION wel helpen om van trainingsavond te wisse len. Omdat CION-trainer Cees Goudswaard op maandag de trainerscur sus moet bezoeken, ver ruilde DVO de dinsdag voor de maandag. Nu ech ter diezelfde trainer Goudswaard bij DVO'32 niet voor het eerste elftal ïn aanmerking komende spelers tot overschrijving oproept, liet DVO-voorzit- ter Ben Versteege niet na daarover zijn gal te spu wen. „Ik moest dat een beetje kwijt", licht Versteege zijn re actie toe. „Gewoon omdat ik teleurgesteld ben in CION. Wij dachten CION blij te maken door de trainingsavond te rui len en nu doet trainer Gouds waard ook nog een beroep op spelers die bij ons gepasseerd zijn hen te helpen om te pro moveren naar de KNVB. Zo in de geest van: als je niet in het eerste komt, kom dan maar bij ons". „Het is niet de eerste keer dat zo iets gebeurt", verduidelijkt Ben Versteege. „Een aantal ja ren geleden vertrokken acht spelers naar CION, al had dat in eerste instantie te maken met zaalvoetbal. Een aantal van hen greep meteen hun kans voor een vaste plaats in de basis en CION promoveer de prompt van de tweede naar de eerste klasse in de afdeling Rotterdam. Er werd toen meesmuilend gezegd, dat CION kampioen was gewor den met het tweede van DVO". Conflict Overigens wil voorzitter Ver steege (57) niet al te lang bij het conflict stilstaan. 'Zijn' DVO immers, waarin hij in het elfde het oudste nog voet ballende lid is, heeft de KNVB, waar CION nog steeds naar lonkt, vorig jaar al be reikt. Precies vijftig jaar heeft DVO'32 erover gedaan om dat te bereiken, Een passender ju bileumcadeau was dan ook niet denkbaar. „Het was voor ons'een must om naar de KNVB te gaan", aldus Versteege. „Anders raakten we onze talentvolle jeugd toch kwijt". Jeugd uit wie, op Wim Stad en Aad Ben Versteege...'We laten de verreniging niet ophangen aan één speler'... Hanson na, de rest van het elf tal bestaat, die op haar beurt de van FC Vlaardingen overgekomen Wilco Wapenaar buiten beschouwing gelaten uit eigen kweek is gevormd. „Daar zijn we niet weinig trots op", aldus de directeur ver koop Nederland van Windmill BV, die van zijn 31-jarig lid maatschap nu negen jaar voor zitter is. „We hebben een ploeg die in de KNVB kan meedraaien", wijst Versteege niet weinig trots op de prestaties tot dus ver. Het gaat de Vlaardingers Inderdaad behoorlijk goed, ge tuige de eerste plaats die na het dubbele paassueces werd bereikt. Er zijn echter nog vijf directe belagers en één daar van is stadgenoot DSS, „Graag een beslissingswedstrijd tegen DSS om het kampioenschap", grapt Versteege vooruit op die in ieder geval theoretische ontknoping. Op de vlakte Trainer Gertie Baas houdt zich begrijpelijkerwijs wat meer op de vlakte. „Alles dat we nu nog meer behalen, is meegeno men", aldus de Schiedamse oe- fenmeesler, die eerst zou ver trekken. maar daarop toch te rug kwam. Voorzitter Ben Versteege geeft toe, dat het met klikken tussen Baas en Ad de Jong daarin een grote rol heeft gespeeld. „Als ik er naast sta, voetbal ik niet meer bij DVO", had de 21-jarige talentvolle De Jong zijn bestuur laten weten. „Hij is misschien onze beste spe ler", aldus Versteege, „maar als bestuur staan we achter onze trainer. We laten de ver eniging toch niet ophangen aan één speler. Die moei zich maar gewoon aanpassen". Schiedam De spelers groep van SVV heeft gela ten gereageerd op het be richt dat Nol de Ruiter de Schiedamse voetbalorgani satie aan het einde van het seizoen gaat verlaten. „Ach, na mij komt er echt wel weer een ander, dus het speelt niet meer zo bij de jongens/'aldus De Ruiter. Voor de competitie kan SVV geen rol van betekenis meer spelen. Kansen op de titel zijn er al lang niet meer en ook een vooraan staande rol in de vierde pe riode is ook niet meer haal baar. „De jongens moeten nu tonen dat ze "över een winnaarsmentalitiet be schikken," blikt de schei dende oefenmeester, die nog geen contact heeft met andere verenigingen, voor uit op de confrontatie met FC Den Bosch. Rotterdam VFC toonde zich uitermate tevreden met het be haalde 1-1 resultaat in de inhaalwedstrijd tegen Overmaas. Het was in Rotterdam een rommelige confrontatie van beide team mocht aanspraak maken op de overwinning. VFC kwam aan de leiding door Peter Je up. De Vlaardingse speler, die eerder deze week ontbrak in de wedstrijd tegen HVO om het Vlaardings kampioenschap, had geen enkele moeite om van elf meter raak te schieten. In de tweede helft had Overmaas een groot veldoverwjcht. VFC moest zich beperken tot verdedigen, id kreeg het in de counter nog voldoende kansen om de score verder uit te bouwen. Hal verwege de tweede omloop kwam Overmaas langszij door een doelpunt van Henk Vorstenaar. Beide ploegen drongen nog wel aan, maar namen geen risico's meer. Door het gelijke spel heeft VFC nog alle kans om de positie in de tweede klasse veilig te stellen. Schiedam HBBS was in de strijd om de KNVB-beker niet 3pgewassen tegen de reserves van Feyenoord. De Schiedam mers begonnen erg sterk, maar moesten uiteindelijk met 2-4 het onderspit delven. Namens HBSS opende André van den Berg de score en nog voor de rust werd de voor sprong uitgebouwd naar 2-0 door een doelpunt van Ton van der Linden. Feyenoord liet het er niet bij zitten en kwam terug via een treffer van Cees Spaans. Via twee te recht gegeven penalty's kwa men de Rotierdammers via Stanley Brard en Mario Been zelfs op voorsprong. De eind stand werd tenslotte op 2-4 be paald door De Man. Zaterdag 16 april: KNVB-voetbal: 19.30 uur FC Den Bosch-SVV. 14.30 uur Kozakken BOys-PPSC. 15.00 uur Excelsior M-Geinoord. 14,30 uur De Zwervers-Zwaluwen. 14.30 uur Vlaar- dingen-JAC, 14.30 uur SVPTT-MVV *27. 14.30 uur Ter leede-Hoekse Boys, 14.30 uur VVOR-Satelliet, 14.30 uur HBSS-Hermandad. 14.30 uur DSS '26-Herkingen. 14.30 uur NVO- Goudswaardse Boys; RVB-voetbal; 15.00 uur DES '67-GSS, 14.00 uur Cion-Zuidland, 14.30 uur GTB-WIA, 14.30 uur Flakkee-VDL, 14.30 uur Zirkwegse Boys-WK; Korfbal: 16.00 uur DVS '69-ODO. 16.00 uur Sagitta- Harga, 16.00 uur Vetura Sport-Oranje Nassau, 16.00 uur Vitesse-Hoekse SV, 16.00 uur Maassluis-Spirit; Honk bal: Vriendschappelijk: 14.30 uur Vlaardingen Holy-Wassenaar, 14.30 uur Eurosiars-Schiedam; Softbal: Be ker; 17.30 uur Jeka-Schiedam; Vol leyt»*!: Heren: 14.45 uur Broleco Vlaardingen-VIerhout Valboval; Wa terpolo: Heren: 21.45 uur SZC-BZPC; Basket bal: Heren: 16.00 uur Green Eagels Blitz, Domei: 19.00 uur Green Eagles-Kimbria; Zondag 17 april: KNVB-voetbal: 14.30 uur Wiihelmus-Hermes DVS, 14.30 uur Hellevoetsluis-DHS, 14.30 uur DRL-Fortuna Vlaardingen. 14 30 uur VFC-Slikkerveer. 14.30 uur Schipluiden-Schiedam. 14.30 uur CKC-Excelsior '20. 14.30 uur Marti- nit-Woerden, 14.30 uur Leonidas- VDL. 14.30 uur De Holtandiaan-SSW. 14.30 uur Wit Rood Wit-RKWIK, 14.30 uur Hardlnxveld-FCN '66; RVB- vootbah 14.30 uur SFC-VOB, 14.30 uur Sch ie broek-Demos. 14.30 uur DRZ-Dfrksland. 14.30 uur Eureka-Ur- sus. 14.30 uur MSV '71-Bolnes. 14 30 uur USC-SVDPW. 14.30 uur RDM- Schiedamse Boys; Softbal: Vriend schappelijk: Heren: 11.00 uur Vlaar dingen Holy-Berchem (Belgie); Da- met: 11.00 uur Vlaardingen Holy-Ber- chem (België): Basketbal: Heren: 14.00 uur AMVJ-Juventus, Dames- 15.30 uur AMVJ-Juventus;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3