Zes makelaars gaan nauwer samenwerken 'Waarom houdt SSSN zo vast aan eigen gelijk?' V1MRDIN6S DAGBLAD SCHILDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Rotterdams Nieuwsblad Gap 1983 DRZ dolgelukkig na winst op MW '27 Wachten op werk Ongelukken bij HVO en W ilton Gemeente en SISO werken aan werk- gelegenheidpro j eet Straten Nieuwland worden opgehoogd Bedrijfsarts Zeelenberg: Klant krijgt meteen hele woningaanbod te zien 'Leg volks tuintjes aan op rijksweg 19' Dode door alcohol in 't verkeer ■MttMnen Ook protest buurthuis Oost tegen bezuinigingen Dief vlucht op oude bakfiets Doorbraak in Ariënsstraat Bejaarde (81) op zebra onder auto WOENSDAG 27 APRIL 1983 drijtsarts neemt het het SSSN- bestuur uitermate kwalijk, dat hij op zo'n manier ineens be trokken is geraakt bij 'het Schiedamse roddelwereldje*. Schiedam Met verbazing heeft bedrijfsarts Zeelenberg, in dienst bij de Bedrijfsvereniging voor de Gezondheid (BVG) in Rotterdam, kennis genomen van aantijgingen aan zijn adres door bestuurders van de stichting samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord (SSSN). Zeelenberg vraagt zich af waar het bestuur op uit Is. „Waarom houdt dit bestuur toch zo vast aan het eigen ge lijk? Feitelijk hebben die be stuurders er helemaal geen be lang bij, ol het zou een princi pieel punt moeten zijn, want het zijn vrijwilligers. Ik krijg echter de indruk, dat de afwe ging, of beroepskrachten niet belangrijker zijn, niet gemaakt wordt." Zeelenberg doelt hierbij op de houding, die het bestuur tegen de stafkrachten aanneemt. Zo werd tijdens de SSSN-verga- dering, maandagavond, heel moeilijk gedaan over een stu dietoelage voor jongerenwer ker Edgar Kerssenberg, die van zijn eigen bestuur maar vijftig procent vergoed kreeg, terwijl B en W van Schiedam al met vijfenzeventig procent akkoord waren gegaan. Ook het ongeloof, dat bij voor zitter Paul Verspeek bestaat over het ziek zijn van jonge renwerker Jaap van der Graaf, komt hieruit voort. Be drijfsarts Zeelenberg echten „Voor mij staat vast, dat Van der Graaf duidelijk arbeidson geschikt is." De bedrijfsarts benadrukt dat hierbij psychi sche factoren een rol spelen, wat voor sommige mensen kennelijk wat moeilijk waar te nemen valt. Zeelenberg 2egt zeer benieuwd te zijn naar de boze brief, die de SSSN aan de BVG wil stu ren over zijn opstelling in de affaire-Van der Graaf. De be- STAfiDBN Fer Groenweg, geholpen door MW '27 voorzitter Jan Kroes, koppelt de clubs aan elkaar die zich voor de derde ronde hebben geplaatst. Maasland De Schiedamse afdelingsclub DRZ zorgde voor de grootste verrassing tijdens de tweede ronde van de Rotter dams Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. Tegen MW '27 bleef het na 90 minuten 0-0. De Schiedammers namen de noodzakelijk geworden strafschoppen beter. Een uitblinkende doelman Mario Krabbendam zorgde ervoor dat DRZ een ron de verder kwam. In de goed gevulde en uiterst gezellige kantine van MW '27 verraste Excelsior M trainer Fer Groenewcg de afdelingsclub met een thuiswedstrijd. De winnaar van de donderdag te spe len wedstrijd MSV '71-Schiedam komt aan de Schiedamseweg in actie tegen DRZ. „En met die loting zijn we erg bhj,oor deelde de spelersgroep direct na afloop van de loting Fer Groeneweg, die juist afgelopen zaterdag met zijn pioeg promotie naar de hoogste klasse van het zaterdagvoet ba i be werkstelligde. toverde nog meer interessante ontmoetingen uit de beker. Op de sportpagina de resultaten en de loting voor de derde ronde, die dinsdag 3 mei wordt afgewerkt. Fusie visserij musea is niet realistisch Joop van Dorp wijst suggestie Schriel af f Ir ><s'' tz. Vlaardingen Directeur Joop vac rp van het Vlaardingse Visserijmuseum vindt de suggestie van CD A-fractieleider Jo Schriel, om te bekijken of de drie visserijmusea in het land wellicht zouden kun nen fuseren, 'niet realistisch\ De CDA'er deed die suggestie onlangs in een artikel over de bezuinigin gen in het plaatselijke CDA-hlad. „Er is steeds meer sprake van onderling contact tussen de drie musea", vindt Van Dorp. Schiedam/Vlaardingen Zes makelaardijen (De Wit te, Timmermans en Spuijbroek in Vlaardingen; Wasse naar en Dupont in Schiedam; en Roest in Maasland) gaan in nauwe samenwerking proberen de klantenser- ïce te verbeteren. De zes makelaars, allen lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerend goed (NVM), spreken zelf van 'een verheugend initia tief voor het Waterweggebied'. Zij zullen als gemeenschap pelijke gids voor de markt van koopwoningen fungeren. Dat komt in de dagelijkse onderhandelingen met ko pers en verkopende partij tot uitdrukking, maar ook in ad vertenties. Maandag is een gezamenlijke gids uitge bracht. Het woningaanbod in de regio staat hierin beschre ven, met name de koopwo ningen in Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis en Maas land. De zes behouden hun eigen identiteit in de vorm van hun zelfstandige kantoren ter plaatse. Maar wie bij A aanklopt, zal automatisch de mogelijkheden van B tot en met F onder ogen krijgen. Ook de zakelijke afhandeling heeft een gemeenschappelij ke stroomlijning ondergaan, met als leidraad de eenzijdige vergoeding, die sinds l fe bruari 1983 als norm van de NVM de tweezijdige is opge volgd. Het fotosysteem, waarbij de lelangstellenden het aanbod ,n beeld krijgen, is eveneens collleetief. Dit geldt tevens voor de gebruikelijke facili teiten als taxaties, hypo theekbemiddeling, verzeke ring enzovoorts. Schiedam/Vlaardingen De regionale werkgroep 'Stop Rijksweg 19' verzamelt nu al vast zoveel mogelijk alterna tieven voor het toekomstig ge bruik van de zanddijk, die tien jaar geleden door Midden- Delfland werd aangelegd om de nieuwe rijksweg te 'dra gen', De werkgroep gaat er van uit dat aanleg van de rijksweg tot 1988 niet te ver wachten valt, en misschien daarna ook niet meer. Daarom wil men mogelijkheden zoe ken voor een alternatief ge bruik. Bij Riete Kouwenhoven en Tom Jongeling, twee Delftse leden van Stop Rijksweg 19, zijn tientallen suggesties bin nengekomen voor een ander gebruik. Een kleine groep is voor afgraving van het zandli- chaam, maar een andere groep vindt dat onnodig duur. De aanleg van volkstuintjes op bet rijkswegtracé is een sug gestie, die wellicht meer men sen warm kan maken voor de alternatieve oplossingen, hoopt de werkgroep. Andere ideeen gaan uit naar sportvelden, bo~ saanplantingen en fiets- en wandelpaden. Bleiswijk Een 38-jarige au tomobilist uit Hoek van Hol land is gisteravond in Bleis wijk betrokken geweest bij een dodelijk verkeersongeval. Volgens de politie schepte hij op de kruising van de Kooi- laan en de Merenweg de 63-ja- rige mevrouw P. M. Wester man, die daarbij om het leven kwam. Volgens de rijkspolitie stak de vrouw op de fiets de kruising over, waarbij zij geen voorrang kreeg van de man uit Hoek van Holland. Deze zou onder invloed van alcohol zijn geweest. „Wat dat betreft is er de laat ste tijd erg veel veranderd. Maar een fusie zou niet te rea liseren zijn. Het is gemakkelijk ge-egd, maar in de praktijk zie ik dat nog niet gebeuren. Ze ker de musea in Seheveningen en Katwijk, die zich specifiek richten op de visserij van die gemeenten, zullen er zeker niets voor voelen hun zelfstan dige positie op te geven en ïk denk dat dat ook voor het Vlaardingse museum geldt. Daar komt bij dat de musea in Katwijk en vooral in Seheve ningen een groot toeristisch belang hebben. In Katwijk is men zelfs bezig een nieuw vis serijmuseum te openen. Nee, zo'n verregaande vorm van sa menwerking zit er zeker niet in, We moeten wel proberen doublures te voorkomen en dat gebeurt dan ook." De sa menwerking, die zo langza merhand tot stand is gekomen, zou er volgens Van Dorp wel toe kunnen leiden dat er geza menlijk aan tijdelijke exposi ties kan worden gewerkt. „Op die manier kun je verspilling voorkomen." Het bestuur van het Vlaar dingse Visserijmuseum heeft in een brief aan de gemeente raad ook gereageerd op het ar tikel van Schriel. Het bestuur gaat daarbij in op de suggesties om bet begrotingstekort van het museum, dat door de ge meente wordt bijgepast, te ver minderen. Daar zouden vol gens het bestuur mogelijkhe den voor zijn, maar zo simpel als Schriel het stelt is het niet. Volgens directeur Van Dorp is het museum bereid in te leve ren, al zou dat flinke conse quenties hebben. „Bij gelijk blijvende dienstverlening kun nen we niet meer bezuinigen: dat is uitgesloten. Je zult aan die dienstverlening dus iets moeten doen. Het zou beteke nen dat we de komende jaren niets meer kunnen aankopen en dat ook de tijdelijke exposi ties tot een minimum moeten worden beperkt of helemaal afgeschaft. Op die manier kun je geld besparen. Mensen ont slaan helpt niet om het tekort omlaag te brengen. Vrijwel alle medewerkers hebben de zelfde rechtspositie als ambte naren, dus je zou met enorme wachtgelden blijven zitten. Daar los je niets mee op." Het bestuur van nel museum geeft in zijn brief aan dat het artikel van Schriel is geschre ven *in vriendelijker bewoor dingen dan wij tot nu toe van de auteur van het artikel ge wend waren'. m Gedrieën liggen de Amerikaanse 'All purpose off-shore* in de Koningin Wilhelminahaven, Vlaardingen In de Vlaar dingse Koningin Wilhelmi nahaven liggen al geruime tijd drie zogenaamde 'AU purpose off-shore' boten te wachten op opdrachten. De splinternieuwe schepen, die staan geregistreerd in de Verenigde Staten, zijn ge bouwd in het noorden van Noorwegen en worden in Vlaardingen uitgerust voor het specifieke werk dat zij gaan- uitvoeren. De schepen zijn van Tide Water Marine Services in New Orleans en heten 'Bru te Tide', 'Majestic Tide1 en 'Mighty Tjde'. De thuisha ven is Morgan-City aan de golf van Mexico. Een vierde, genaamd "Master Tide', waaraan momenteel in Noorwegen de laatste hand wordt gelegd, verwacht men in juni in Vlaardingen. Van een afstand zien de vaartuigen er uit als sleepbo ten, maar ze kunnen veel meer dan alleen slepen. Zo beschikken ze ieder over tanks voor 800 ton gasolie, 400 ton boorolie en 200 ton water voor de bevoorrading van booreilanden. Ook kun nen ze 800 ton lading aan dek kwijt. Verder zijn ze ge schikt voor het verankeren en verslepen van booreilan den, Het motorvermogen is 8000 paardekrachten, dat wordt geleverd door twee hoofdmotoren. De vaartuigen zijn uitermate geschikt voor zwaar weer en zijn speciaal gebouwd voor werkzaamheden op de Noordzee en de Atlantische Oceaan ten noorden van Ca nada. Ze hebben een lengte van circa 65 meter en een breedte van 12 meter. De be manning van een boot lelt elf koppen. Vlaardingen Na buurt huis De Haven (Centrum) en de Pijpelaar (Vette- noordsepolder) heeft nu ook buurthuis Oost alarm geslagen over de voor- gstelde bezuinigingen van ruim vier ton op het club- en buurthuiswerk. „Met deze bezuinigingen staan wij met de rug tegen de muur," aldus buurthuis Oost in een brief aan alle fracties van de in de ge meenteraad vertegen woordigde partijen. Oost stelt dat het er niet aan ontkomt beroepskrachten te schrappen. „Dat vormt een ernstige bedreiging voor het uitvoerend werk van de buurthuizen," aldus Oost. Volgens de plannen van B en W krijgen de buurthuizen in de toekomst ieder nog maar de beschikking over een be roepskracht. Oost heeft het afgelopen jaar al noodge dwongen moeten draaien met slechts een beroeps kracht. „Voor veel activitei ten viel de begeleiding en daardoor de continuïteit weg en een aantal zaken moest (tijdelijk) uit het programma worden geschrapt. Veel vrij willigers zijn in die tijd afge haakt, omdat het allemaal te veel en te zwaar voor ze was," zo schrijft buurthuis Oost, dat er op wijst dat de wijk een van de belangrijk ste stadsvernieuwingsgebie den is met alle problemen van dien. Schiedam Oude tijden keerden weer even terug in Schiedam, zei hoofdinspec teur Piet van den Hengel vanochtend. Gistermiddag hield de politie op de Willem de Zwijgerlaan een 25-jarige Schiedammer aan, die op een oude bakfiets reed. Dat was een ongewoon gezicht. De man bleek de oude kar gesto len te hebben aan de Hooi ka de. Schiedam/Vlaardingen Bij WÜton-Fijenoord heeft giste ren de 37-jarige voorman A.R. Azimullah bijna een oog verlo ren, toen hij aan boord van het schip Theodore A een lucht- slang tegen 2ijn gezicht kreeg geslingerd. De voorman zag toe op enkele grïtstralers, van wie er één een lekkende slang verwisselen. Maar er nog negen atmosfeer wilde stond druk op en daai door schoot de slang heen en weer. Azimul- lah, die in Vlaardingen woont, moest met oogletsel in het Schielandziekenhuis worden opgenomen. Bij HVO in de Vulcaanhaven vond eveneens aan boord van een schip een ongeluk plaats. Een werknemer verloor zijn evenwicht, toen hij de strop van een grijper trachtte te pakken. Hij viel drie meter naar beneden en kwam op een lager dek terecht. Met hoofd letsel werd de man naar het Holyziekennuis gebracht. Vlaardingen De Stichting Stedelijk Instituut voor Sa menlevingsopbouw (SISO) onderzoekt met de gemeente Vlaardingen de mogelijkhe den werkgelegenheidsprojec ten voor werklozen op te zet ten. Het doel hiervan is werklozen een betere positie op de arbeidsmarkt te bezor gen. Hierbij moet worden ge dacht aan bijvoorbeeld een timmermanswerkplaats of een klussenproject, een eet huisje of een tweedehands kledingzaak. De deelnemers behouden echter hun uitke ring. Een van de vele moei lijkheden bij het opzetten van een werklozen project is dat een project niet concur rentie-vervalsend mag zijn. De gemeente Vlaardingen springt in de beginfase fi nancieel bij, maar de projec ten moeten uiteindelijk zich zelf bedruipen. De gemeente zorgt verder voor vergun ningen en let erop, dat de deelnemers aan het project geen problemen krijgen met hun uitkering. Belangstellenden kunnen contact opnemen het met SISO (35.95.55). Maandag 16 mei wordt in wijkcentrum 't Nïeuweiant aan de goudse- singel een 'open dag' gehou den. Ook hier is volop infor matie te krijgen. Schiedam Eind 1983 of anders begin volgend jaar worden de Jan van Zutphen- straat, de Alfons Ariënsstraat en een gedeelte van de Bur gemeester Honnerlage Gre- telaan door de dienst ge meentewerken opgehoogd. Voor de herbestrating van het gebied wordt ongeveer een jaar uitgetrokken. Dit vindt vrijwel gelijktijdig plaats met de aanleg van de trambaan op de 's-Grave- landseweg. Tegelijk met deze activitei ten wordt in de Alfons Ariënsstraat een doorbraak gemaakt langs het gebouwtje van de ABN in de richting van de Burgemeester Van Harenlaan. Deze 'nieuwe weg* draait met een scherpe bocht naar de 's-Graveland- seweg af en loopt parallel aan deze weg naar de Burge meester Honnerlage Grete- laan. Op het kruispunt 's- Gravelandseweg/Honnerlage Gretelaan worden in de toe komst verkeerslichten ge plaatst. In verband met de werking hiervan moet het verkeer straks via de paral lelweg naar de Alfons Ariënsstraat. Op een informatie-avond van de gemeente hebben gis teren zestien, bewoners ge vraagd de bosjes op de par keerplaats in de Ariënsstraat te vervangen door tegels. De bomen moeten wel blijven staan. Om sluip verkeer via de Bur gemeester Honnerlage Gre telaan naar rijksweg 20 tegen te gaan vroegen bewoners, of het niet mogelijk is een ge deelte van de BHG-laan het verkeer slechts in één rich ting te laten rijden. Er wordt nog nader overleg gepleegd met de buurtbewoners. Schiedam Op de Boerhaa- velaan in Schiedam is gister middag om half één een 81-ja rige vrouw onder een auto ge komen. Zij liep daarbij ernstig letsel op en is in het Schie landziekenhuis opgenomen. De automobilist, een 21-jarige Rotterdammer, kwam van het Van 't Hoffplein en zag de oude vrouw op het zebrapad over het hoofd. Op de Rembrandtlaan gebeur de een ongeluk, toen een ne genjarige knaap van de laad bak van een rijdende vracht wagen afsprong. Hij was, zon der dat de chauffeur het wist, meegereden. Hij kwam leleijk terecht en hield er een diepe wond in een knie aan over. Ook de jongen moest naar het ziekenhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1