ROTTUM 171 Het ging dus mis met RSV. V/HST AGENDA GRAAG .GEDAAN ffiosawr- I t ff rm s'- >-• In patiënten kunnen nn naar Wegloophuis 4, ^fgjgj Voor RDM is het vandaag erop of eronder I I Rotterdams Nieuwsblad donderdag BL/EZ/RV/RY/RW/RS 23 apni 1933 Waarnemend voorzitter van de raad van bestuur J. van Rijn (links) en voorzitter van de raad van commissarissen ir. L.M. Kretzers achter de tafel. Een onbevredigende séance rond een RSV in surséance Oud burgemeester W. Thomassen ...aanvallen op RSV zi]n onbil lijk... Botterdam Het gingr dus mis met RSV en de oorzaken lagen elders. Niemand kon er eigenlijk iets aan doen. De .gekortwiekte raad van bestuur en ook een enkele com missaris van het geteisterde Rijn-Schelde-Verolme ble ven het gistermiddag meer dan drie uur lang een in de Clauszaal van het Groothandelsgebouw in Rotterdam verzamelde groep bezitters van aandelen en certificaten 'RSV voorhouden. Een strop in Algerije, een in elkaar zakken van de Ameri kaanse kolenmarkt en nog een paar van die trieste affaires. Een enkele aandeelhouder sputterde, maar toch niet meer dan dat. Het was een voorspel bare séance rond een in sursé ance van betaling verkerende onderneming. Persfotografen mochten slechts één minuut hun werk doen vatt commissarissen- voorzitter ir.L.M. Kretzers. Televisie- en radio-opnamen in de zaal waren taboe. Van een schrijvende journalist werd het bandopname-appa raat weggedragen. Waarbij de enige verklaring kan zijn dat men bang was dat er onbe hoorlijke dingen zouden wor den geregistreerd. Aan het eind van de vergade ring kreeg de militante aan deelhouder Dubbeldam er erg in wat er rond de pers was gebeurd. De man die als secretaris van de 'Vereniging van Aandeelhouders en Hou- 'ders van Certificaten van Aandelen RSV' de laatste we ken bij de raad van bestuur te vergeefs had geprobeerd de vergadering uitgesteld te krij gen, teneinde meer duidelijk heid te kunnen verzamelen over de situatie bij RSV. Na mens de vereniging had hij ook om eer» schriftelijke uit eenzetting over de gang van zaken gevraagd en dié was er. Drie velletjes gedrukte tekst, met weinig nieuws. Met aan hel slot de opmerking van raad van bestuur en commis sarissen 'dat gegeven de dra matische ontwikkelingen van de afgelopen maanden en de betekenis hiervan voor de in dustriële toekomst van ons land, zij begrip hebben voor het verlangen van velen naar onderzoek en reconstructie van beleid'. Verenigings-secretaris en aan deelhouder Dubbeldam noem de de beknotting van de pers .'een kwalijke zaak, die een •volgende keer niet meer moest voorkomen'. Een aarzelende Kretzers had 't in een reactie daarop toen over gemaakte af spraken; hij bekende dat het inderdaad anders had gekund. Dezelfde aandeelhouder wilde weten wat minister-president Lubbers maanden geleden al weer bedoeld had met zijn op merking dat de boekhouding van RSV 'groezelig' was. Kret zers kon hem een kersvers antwoord geven, want Lub bers had hem twee dagen te rug geantwoord op een soort gelijke vraag van Kretzers zelf daarover. Lubbers had niet over onjuiste handelingen ge sproken, zo bleek, maar over het teveel aan kruisverbanden en de moeilijkheid dié te ont rafelen. 'Een onontwarbare knoop', zou een betere be woording zijn geweest, schreef Lubbers in zijn brief aan de RS V-top. De attente en op 't financiële vlak ervaren aandeelhouder viel tevens over de hoeveel heid aandelen die de 38 aan wezig aandeelhouders verte genwoordigden. Kretzers had in eerste instantie gesproken over 2.655.696 stuks, maar dat kon onmogelijk, zei deze aan deelhouder. Er werd opnieuw geteld en het aantal bleek in derdaad verkeerd geteld; het waren er 1.823.118. Statuten De vergadering was bijeenge roepen omdat de statuten zeg gen dat het door aandeelhou ders verstrekken van uitstel voor het opmaken van de jaar rekening op z'n laatst in de maand april dient te gebeuren. De raad van bestuur heeft die rekening over '82 namelijk on mogelijk op tijd kunnen ma ken, omdat op dit moment de financiële duidelijkheid rond- De aandeel houders... door Bram Qosterwilk om RSV nog verre van helder is. Over die raad van bestuur ge sproken: de per 1 april afgetre den voorzitter ïr. Allard Stik ker ontbrak en dat werd door velen betreurd. Diverse aan deelhouders vonden dat hij de morele plicht had verantwoor ding af te leggen. „En waar is Molkenboer, de regerings waarnemer?", vroeg een an der. „Ik wil niet op de man spelen, maar ook hij had hier moeten zijn." Molkenboer was er dus ook niet, dat zal duidelijk zijn. Of het tweetal een reëlere bijdra ge hadden kunnen en willen leveren aan de vage, obligate beantwoording van de aan deelhouders-vragen dan Van Rijn en Kretzers deden, is ove rigens hoogst Uvijfelachtig. Hoe kón dit fiasco ontstaan, hoe hebt u als verantwoorde lijk bestuur van formaat zulke risico's kunnen nemen? De aandeelhouder die daar met deze vragen opheldering over wilde hebben, hoorde van Van Rijn dat het allemaal positie ver zou zijn gelopen als de ko lenmarkt in de Verenigde Sta ten niet was ingestort op het ogenblik dat RSV daar nu juist met de zelf gefabriceerde ko- lengravers aan het werk ging. Met machines die werden ont wikkeld in tijden dat de steen kool-toekomst zonnig leek en ook het inmiddels geleden verlies van tweehonderd mil joen gulden op een project in Algerije nog volstrekt onzicht baar was. 'Geen donder' ,.Ik begrijp er geen donder van wat er hier achter de tafel wordt gezegd", zei een keurig grijs gekapte en dito geklede aandeelhouder in de micro foon. „Hoe heeft u met z'n al len zo dom kunnen zijn om met een te klein vermogen zó- veel risico's aan te gaan. En ik speel graag op de man. Want u hebt met ons geld gespeeld. Dit is grof mismanagement en ik ben hoogst verbaasd dat u hier nog steeds zit. U moet de consequenties trekken". Kret zers c.s. en de drie presente le den van de raad van bestuur naast Van Rijn waren dat ook Th.A. Jansen en ir, M.J. Spanraft, die bij vergissing door iemand uit de zaal ais 'Spankracht' werd betiteld deden het uiteraard niet. Maar op de in oktober te houden vergadering waar de jaarreke ning wèl aan de orde komt, zal men de mogelijkheid onder ogen zien. RSV's 'financiële brein' Van Rijn hamerde regelmatig op hetgeen er nü te gebeuren staat en dat is: redden wat er te redden valt bij de diverse ondernemingen van het inge wikkeld geconstrueerde con cern. En daar heeft hij gelijk in. Behoud van zoveel moge lijk werkgelegenheid: dat heeft de hoogste prioriteit. „Alleen gaat 't velen te traag". Van Rijn weet dat en zei 't ook. „Maar de complexiteit is groot en zoiets neemt tijd. Ik denk trouwens dat er meer te redden is dan sommigen ver moeden." Verontwaardigd Rotterdams oud-burgerneester Wim Thomassen ooit zes jaar commissaris bij RSV en als zodanig in 1980 vertrokken nam het op voor zijn vroe gere collega's en ook voor de raad van bestuur. „Ik ben ver ontwaardigd door de openbare aanvallen op RSV. Die zijn on billijk." Hij riep op tot redding van zoveel mogelijk delen van RSV. En ook Thomassen ge looft dat het er meer zullen zijn dan velen vermoeden. Maar welke bedrijven, hoe en op wat voor termijn: het bleef duister. Op een 'verplichte' aandeelhoudersvergadering, die, als 't om verschaffen van helderheid gaat, eigenlijk niet gehouden had behoeven te worden. „We hadden deze middag geen prettige berichten voor u". zo richtte Kretzers zich aan het eind van de bijeenkomst tot de bezitters van stukjes RSV. „Niettemin hebben we gepro beerd een en ander toe te lich ten. En ik hoop dat we on danks de sombere omstandig heden toch een open discussie hebben gehad." Een discussie die hij met déze woorden dichtdeed. 'Vies woord' Een voortdurend om het woord vragende bezitter van aandelen die volgens een mede-gedupeerde als 'oud pa pier' kunnen worden gerang schikt kende een nieuw vies woord; kruisverbanden. ;De man probeerde er enigszins mee aan te geven dat talloze 'menen dat RSV slachtoffer is geworden van het financiële web waarin het concern zich de afgelopen jaren zelf, overi gens met hulp van de rijkso verheid, heeft geweven. Kruisverbanden; iedereen die RSV heeft gevolgd, is de voor bije maanden rc\et dat woord 'doodgegooid'. Rotterdam Wethouder van der Have van sociale zaken en volksgezondheid heeft gisteren aan de Mathenesserweg een Wegloophuis geopend. Het Wegloophuis vangt psychiatri sche patiënten op, die de in richting waar ze in zitten wil len verlaten, omdat ze niet te vreden zijn met hun behande ling en de resultaten daarvan. De vrijwilligers van het We gloophuis zijn niet te spreken over het functioneren van de psychiatrische inrichtingen, Volgens hen ontstaat bij pa tiënten een afhankelijkheid van de hulpverlening en een angst om terug te gaan naar de buurt waar zij woonden. Van der Have ze» die opvattin gen te delen, maar hij zag toch een taak weggelegd voor de inrichtingen. „Er zijn ook mensen die in een situatie te recht komen waarbij intensie ve hulp nodig is." Hij benadrukte dat die hulp wel menselijk moet zijn. „Ik denk daarbij aar\ kleinschali ge, tijdelijke woongroepen van zo'n acht a zestien mensen due zoveel mogellijk hun eigen zaakjes regelesi en hulp krijj- gen als het nocfig is." Mensen, die net uit een inrich ting komen en niet meteen te rug willen naar de maatschap pij, kunnen oak in het We gloophuis terecht. Bovendien kan het huis fungeren ais on derduikadres voor mensen die zijn weggelopen. Vooralsnog is er plaats voor zes mensen, die ongeveer drie maanden kun nen blijven. Demonstratieve blijdschap op het terrein van Delta in Poortugaal over het nieuwe Wegloophuis. Voor een kleine vijfhon derd gezinnen op Hey- plaat is het vandaag een spannende dag: lukt het toch nog. of lukt het hele maal niet een nieuwe re- paratiewerf voor de RDM van de gTOnd te krijgen. Als het doorgaat, gebeurt er een klein wonder. Het is dan aan de vasthou dendheid van de initia tiefnemers te danken dat tegen alle verdrukking in de RDM overeind blijft. En als het uiteindelijk misloopt, valt hen in elk geval niets te verwijten. Er is een ploeg mensen bij de RDM en in het stad huis. die er dag en naeht voor heeft gevochten. Zonder ook maar iets af te doen aan de betekenis van ieder van de knok kers voor de RDM is wet houder Roel den Dunnen (haven en economische ontwikkeling) de spil in deze reddingsoperatie. Hij draagt de politieke ver antwoordelijkheid, hij jaagt zijn medewerkers achter elke mogelijkheid tot behoud aan en hij sti muleert telkens weer nieuwe oplossingen voor plotseling opkomende problemen. Hij mobili seert Jan en Alleman, tot en met ministers toe. En elke keer ligt er een nieuwe hindernis op de weg naar het (voortbe staan. Het begon met het ministerie van Economi sche Zaken, dat geen gul den wil steken in het red dingsplan. Toen het red dingsplan redelijk stevig in elkaar zat, was er het Bedrijfsfonds voor de Me taalindustrie, dat hals starrig blijft vasthouden aan de claim van vijf, zes miljoen aan uitkeringen, die intussen aan het ont slagen personeel zijn ge daan. Of dat bedrag een veelvoud daarvan wordt als de claim gehandhaafd blijft (want dan zinkt het reddingsplan in de Nieu we Maas) deert het fonds kennelijk niet: principe is principe. Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was, ver schenen de curatoren eind vorige week bij Den Dun nen met de boodschap, dat zij twaalf miljoen willen hebben voor de dokken en de terreinen. En dat ter wijl er niet meer dan één symbolische gulden voor beschikbaar is. Achtergrond van de eis van de curatoren is, dat de Nationale Investe ringsbank (lees het minis terie van Economische Za ken) aan RS"V een boedel krediet van 66 miljoen heeft verleend en daar voor de bezittingen van RSV in onderpand heeft gekregen. In de afwikke ling van het faillissement moet dat geld er zoveel mogelijk weer uitkomen door die bezittingen te gelde te maken- In die constructie is de toekom stige reparatiewerf aange slagen voor twaalf mil joen. Ga er maar aan staan. Het is de kracht van Den Dunnen dat hij als een terrier achter zijn karwei blijft aanlopen. In de raadscommissie voor de haven deed hij daar giste ren verslag van. De in spanning voor zijn Dorus Rijkers-operatie komt voort uit het gegeven, dat sinds 1 april op Heyplaat vijfhonderd man thuiszit ten, die zo weer aan de slag zouden kunnen. 'Er is werk voor KDM-repara- tie, maar er is geen werf'. Niets is zo funest als een bedrijf tijdelijk stil te moeten leggen en later weer op gang te brengen. Scanmarine en Boele, aandeelhouders in de nieuwe werf. hebben de acquisitie voor hun RDM- dochter voortgezet. Den Dunnen: 'Ik heb gezegd: doorgaan; hoe het betaald moet worden zien we la ter wel. De gemeente ver leent hand- en spandien sten. Voor het verkeer met agenten overal in de wereld maken we maar gebruik van de telex van het Havenbedrijf'. Als het Den Dunnen lukt vandaag de zaak rond te krijgen kan er op Hey plaat maandag alweer worden gewerkt. 'En dan is het nog nergens in de wereld vertoond in deze tijd een werf te stichten die zo efficiënt kan wer ken, dat er een imrprijs kan worden gevraagd, die onder de prijs van andere werven in Nederland en Europa ligt'. Die sterke concurrentie positie mag dan ook wel, want er moet meer werk te halen zijn uit de thuis- door Koos de Gast vloot van 9000 schepen, waarvan relatief een te klein deel in Nederland wordt gerepareerd. Het slagen van de red dingsoperatie hangt af van de uiteindelijke op stelling van het bedrijfs fonds en van de curatoren (lees de Nationale Inves teringsbank, lees Econo mische Zaken). Tussen haaltjes: over de mede werking van Sociale Za ken heeft Den Dunnen al leen maar lof. Den Dunnen ziet een mo gelijkheid om alsnog met het bedrijfsfonds tot een akkoord te komen, waar door er voor het fonds geen precedent geschapen wordt en de oprichting van de werf toch kan doorgaan. Onzekerder is het wat er met de vordering van 12 miljoen van de curatoren gaat gebeuren. Centraal staat de vraag of dokken en terrein dat bedrag waard zijn. Voor de werf in oprichting hebben ze natuurlijk waarde: zonder is geen begin mogelijk. Maar strandt de het plan doordat er meer dan één gulden voor moet worden betaald, dan zijn die dok ken 'monsters' zonder waarde. Wie zal ze willen of kunnen kopen voor die prijs? Wilton Fijenoord zou be langstelling hebben, maar deze al geredde tak van RSV heeft evenmin mil joenen ter beschikking. Alleen al het overbrengen van de dokken naar de overkant kost een paar miljoen. Verkoop naar het buiten land? De dokken zijn niet zeewaardig. Afgezien van het feit, dat er internatio naal geen vraag naar is: voor het transport moeten ze in tweeën worden ge brand en na de reis weer in elkaar worden gezet. Dat maakt de koopprijs een miljoen of tien duur der. Vandaag blijkt uit het nieuws hoe het allemaal afloopt. Men mag bidden, dat er een eind komt aan het voor alle partijen slo pende gevecht. Als we er vandaag niet uitkomen, moeten we het verder vergeten', aldus Den Dunnen. Maar in dit gevecht van er-op-of-er-on der zal niemand willen aanvaarden, waarom die 500 RDM'ers hebben moe ten verliezen. Donderdag 28 april De Doelen: 20.15: grote zaal. Rotter dams Philharmoniscb Orkest o.!v- •Herbert Blomstedl. sol- WLktor Li- oerman, viool. Werken van Weber. Sjostakowiisj en Tqaikowski. De Rotterdamse Schouwburg: 20.15, RO Theater met 'proper Operation', Hofplein theater 20.15: 'Boogie Woogie Bubble and Squeak". Piccolo Theater 20,3C: 'De Tafel', solotoneel. De Lantaren 1: 20 30: Mimestudio Haarlem met 'Squaredanee. De Lan taren 2: 21.00: Musk: Julyen Hamil ton, dans en Matthieu Keyzer, per cussie, Stadsgehoorzaal, Vlaardin- gen: 20.15: 'Opöle'; folkloristisch danstheater uit Polen. Berenei: 22 00: Burton Green Kwartet, jazz-bob. Hal 4, Utopia: 21.00: Orkaier met de ope ra 'Ballast'. W. Pieterse in poëzie: 10.00-16.30: Centre Culturel Francais i-S.ni. de R.K..S'. Oulipo-Workshop: 'Qudvrior de literature potentielle' (werkplaats voor potentiële litera tuur). Deelname gratis, toegang vrij. Dm 20.00 uur optreden van Oulipo- |rij5ae 29 april Sportpaleis Ahoy': 20.00, Golden Earring. De Doelen, grote zaal: 20-15: Rotterdams Philharmoniscb Orkest o.l.v. Herbert Blomstedc De Rotterdamse Schouwburg: 20.15: RO Theater met "Proper Operation', Theatercafé de Schouwburg: 23.30: No Panic met nieuwe liedjes, gratis. Theater Zuidplein, grote zaal: 2^15: Haagse comedïe speelt 'de vuurdoop' debuutstuk van Martin Hartkamp. Met o.a. Gaston van Er ven, Rick Nicolet, Jimmy Berghout en Monique Kerkhof. Hofpleinthea- ten 20,15: 'Boogie Woogie Bubble and Squeak'. Luxor Theater: 20.15: 'Als er liefde bestaat'; muzikaal program ma met Thijs van Leer. Duit, Gerrie van der Klei. zang en Henk van Ul- sen. voordracht. O.a. Chansons uit het repertoire van Brassens. Brél en Aznavour vertaald door Ernst van Altena. De Lantaren h 20.30: Mi mestudio Haarlem met 'Squaredan ee'. De Lantaren 2: 21.00: Musk: Ju lyen Hamilton, dans en Matthieu Keyzer. percussie. Theater de Tter- stoof: Schiedam. 21.00: Sieto Hoving, cabaret. Passage Theater: Schiedam. 20.00: Toonkunstkoor m.m.v. Harmo nie Orkest Streekmuziekschool. O.a muziek uit The Sound of Music. Sol. Nelli v.d. Sïjdc. sopraan. Harbour Jazzclub: 21.30: Swing Paraders. Jazzbunker, Boompjeskade II: 2».00: Dissonanten 1983: Alien en Niew Hip Stilen. Hal 4, Utopia: 21.00: Orkater met de opera 'Ballast'. W. Pieterse in poëzie: 20.30: Letter kundige workshop leest uit eigen werk. Gratis. W. Pieterse in poëzie: 17.00: Berhjns verslag door Bob den Uyl en Dick Rijnefce. Gratis. De Hoekstee, Rivierweg 15, Capelle a.d. IJssel: 20.00: Oranje-orgelcon cert. Bioscopen Alhdmbra 1: 'Sophie's Choice* (16) dag. 2.00 en 8.00 u. Alhambra 2; 'Garde a vue' (al) dag. 2.Ü0-7.00 en 9.30 u. Calypso 1: Tootsie' (al) dag. 2,00-7.00 en 9.45 u. Calypso 2: 'An officer and a gentleman" (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Calypso 3: 'Love you' (IS) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Cen traal: 'Liefde zonder schaamte' (18) dag. 12.00-1.45-3.30-5.15 en 7.00 u. 'Een wellustig vrouwtje' (18) dag. 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Who Dares. Wins* (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Ci neac (Bijenkorf): 'Game of death deel-2* (16) ma. en woe. 2.00 u. di. 2.00-7,00 en 9,30 u. Cinerama 1: 'Gandhi* (al) dag. 2.90 en 8.00 u. Ci nerama 2: Tootsie' (al) dag. 2,00-6,45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'Six Weeks' (12) dag. 2.00 en 7.00 en 9.30 u. Cine rama 4: 'De gendarme in paniek' (al) dag. 1.45 en 6.45 u. 'Missing* (t6) dag. 9.30 u. Cinerama 5: "Best Friends' (al) dag. 6.45 en 9.30 u. Corso: 'The Verdict' (16) dag. 2 00-6.45 en 9.30 u. Kriterion: 'Victor. Victoria* (16) dag. 8.QO u. Lumiere 1: 'First Blood* (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'Vroeger kon je lachen' (16) dag. 2.00 en 8.00 u. Lumiere 3: 'Sophie's choi ce' (16J dat 1.45-6.45 en 9.15 u. Lu miere 4: 'The chosen' (16) do. vrij. ma. en di. 1.45-6.45 en 9.15 u, woe. 4.15-6.45 en 9.15 u. Metro 1: 'Yanks' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. ma. en di. ook 2,00 u. Metro 2: 'Blood Brothers' (al) dag. 2.00-7.DÖ en 9.30 u. Rex: 'Privé- club Tanganna O' (18) dag. van 10.00 u. s'morgens tot 24.00 s'nachis. Tha lia: 'De vierde man' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. *t Venster-I: 'Fanny Alexander' (16), dag. 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Jacques Tati-programma' (16) dag. 20.00 en 22.00 u, do: "Jour de Fête", za. en zo.: 'Les Vacances de M. Hulot", di: 'Mon Oncle'. Ma. gesloten, 't Venster-3: 'En de tijd stond stil' (16) 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten. De Lantaren: "Outside In* (16) 20.00 en 22.30 Kindervoorstellingen Alhambra 2: 'Dark Crystal'. Cinera- ma-5: 'E.T' dag, 1.45 en 6.45 u. Lu- miere-4: 'Als je begrijpt wat ik be doel' woe. 1.45 u. Metro-1: 'Annie' dag 1.45 u. Passage: 'Panda's avon tuur* woe. 2.00 u. Spljkenisse Euro 1: 'First Blood' (12) vrij. 6.45 en 9.15 u, zat. en zond. 1.30-6.45 en 9.15 u, woe. 1.30 en 8 00 u. ma. en di. 8.00 u. Euro 2: 'PapiUon* (12) dag. 8.00 u. Euro 3; 'A Force One' (16) vrij. zat. en zond. 6 45 en 9.15 u. ma. en di 8.00 u. woe. 1 30 en 8.00 u. Euro 4: 'Monty Python en de heilige graaf (12) vrij zat. en zond. 6.45 en 9.15 u, ma di. en woe. 8 00 u. Kindervoorstellingen Euro: '101 Dalmatiërs* woe. 1.30 u, "Annie* woe. 1 30 u. Hellevoetsluis Tivoli-theater: 'E.T.' (al) do. en vry. 19.30 u. zaï. en zond. 14.00-17.00, za. zo. ma. 20.30 u. 'Maniac*, za. nacht 23.30 u. en di. 20.30 u 'Jonge wilde meisjes'. Brielle Apollo-theater 'E.T.' (al) dag. 2Ö.0D u. Kindervoorstellingen Apollo-theater: 'E.T.' zat zond. en woe. 14.00 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: The Deerhun- ter' (12) dag. 8.00 u. Zaal-2: 'De grote achtervolging' (al) do ma. en di. 8.00 u. vrij. 6.45 en 9.30 u. zat 1.45-6.45 en 9.30 u. zond. 1.45-4.15 en B.OO u, woe. 1.45 en 8-00 u. Zaal-3: 'Fust Blood' (16) do. ma. en di. 8.00 u, vrij. 6.45 en 9.30 u, zat. 1.45-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15 en 8 00 u, woe. 1.45 en 8 00 u. Eurq Cinema-4: (Voorstraat 294): 'An officer and a gentleman' (al) do. ma en di. 8.00 u, vrij. 6 45 en 9 30 u. zat. 1.45-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15 en 8.00 u, woe. 1.45 en 8 00 u. Cine- de: 'La femme enfante' (16) dag, 8.00 u. Kindervoorstellingen (al) Euro Cinema: (zaal-1) '101 Dalma tiërs' woe. 1.45 u Cinode: 'Winnetou keert terug' woe. 2,00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken Zijn dagelijks geopend van 8 30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemmgsregehng Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept. dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale. Tel: 010-361222. Art senboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardmgen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkel. Bergschenhoek en Bleiswnk Tel: 010- 333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schie dam 010-73U6L. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijke noden, Telefonische hulpdienst voor jon geren: Tel: 010-552539, dag. van 17.00-24.00 u. Telefonische Hulp dienst Spijkenisse: (van 19.00 tot 03.30 u): Tel: 01880-25952. Hulp- en informatiecentrum Post kantoor Coolsingel Tel: 172929. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. Maakhem of haar abonnee. Zogefikst en goed beloond! Want voor die kleine moeite krijgt u deze, twee zwaar verzilverde^ mini-poesjes thuisbezorgd W°ieef m O m*x-v 3 o„„tCj,r' P°stcode t Naam-, Adres; f P°stccde- e!OOjI; «J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5