HLLl- kkam' VANDAAG -l HET WEER intensu l suh Zestienhoven krijgt lijn op Hamburg en Skyway-motel terug Lijfwachten Mitterrand per heli naar restaurant •BON Jt mmmüiyTeÏÏwsblad mzi9!2sBm Minister kondigt nieuwe maatregelen aan Kabinet niet achter VVD-idee schilderwerk Pretoria weert Hiijffignuma zwarten uit parken Lubbers roept op tot meeleven met prins Claus Vijftien Corsicaanse bommen in Franse steden Kinderbijslag 0,5 procent omlaag Eeuwenoude fundamenten blootgelegd Jongen gooit hamer naar Hirohito 1 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD UITGAVE SITTHOFF PERS COOLSINGEL 67 3012 AC ROTTERDAM TEL. 010/144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD VOOR DE RANDSTAD HOOFDREDACTIE: G. A. DE KOK EN MR. K. I. DE BRUÜN ZATERDAG 30 APRIL 19S3 NR. 31666 24 PAGINA'S LOSSE NUMMERS II. 050 Chin A Sen Nes aan den Amstel isopgelucht nu Chin A Sen heeft beslo ten geen dorpsge noot te worden. Pagina 4 Eerst perioden met zon. Later toene mende bewolking en mogelijk regen. Maximum 15 gra den. Binnen anderhalf jaar heelt Slavenburg's Bank een be smette naam gekregen. De verliezen zijn inmiddels dras tisch opgelopen en de nieuwe eigenares Crédit Lyonnais zal binnenkort niet alleen 700 miljoen gulden in Slaven- burg's Bank hebben gepompt, maar ook haar naam" hebben gegeven: Crédit Lyonnais Bank Nederland. Op de voor pagina van de Zaterdagbljlage schrijft Robert van de Roer de rol van mr.Jan Pieter van Soest, hoofd juridische dienst bij de bank. Zijn onbuigzaam gedrag leidde tot de zich snel opeenvolgende reeks schan dalen. m Bechterew is een ziek te, die nauw is verwant aan reuma. Wij volg den onlangs een groep bechterew-patiënten op een reis naar Oos tenrijks. Daar vonden zij tijdelijke verlichting van hun lichamelijk en geestelijke pijnen. Onze correspondent in Londen, Ewout Janse, reisde af naar het glooiende Wales. Daar immers zal onze krooti- -prins Willem Alexander zijn schoolopleiding gaan genie ten. En al mogen de leerlingen hun leraren bij de voor naam aanspreken, veel ruimte voor afwijkend gedrag is er in St. Donat's kasteel niet. In de serie 'Het Portret': Anne- marie Grewel, de voorzitter. Zij zegt: 'De vrouw is weer ontzettend kwaad aan het worden' Op de pagina 'Sport Speciaal' een gesprek met Aad de Mos. Hij wijst op het geluk, dat een trainer óók moet hebben.'Maar aan de wissels fees je de goede trainer af zegt de Rrjswijker in De Meer. Boete voor zwartrij den naar/40 Den Hang Iemand die te weinig of niet betaalt voor een rit per bus, tram of trein loopt binnenkort het risico te worden be boet met ƒ40. Nu is die boete nog 25. Het aantal controleurs zal aanzienlijk worden uitgebreid. Den Haag Het kabinet is niet van plan hel idee van de VVD-fractie in de Tweede Ka mer over te nemen, om bui tenschilderwerk als belasting- aftrekpost in te voeren. Dit blijkt uil de reacties van mi nister Ruding (CDA, finan ciën) en diens staatssecretaris Koning (VVD) op vragen van de VVD-fractie. Ruding en Koning verwerpen de VVD-visie dal het logisch is ook buitenschilderwerk onder de regeling voor het onder houd te laten vallen. De be windslieden zeggen ook te be twijfelen of de door de VVD- fractie gewenste regeling zal leiden tot een vermindering van de werkloosheid in de schilderbranche. Ze wijzen erop, dat het best mogelijk is dat door toepassing van aluminium, hardhout en andere onderhoudsarn 2 mate rialen, alsmede door meer doe- het-zelf werk, de vraag naar schilders alleen maar verder zal afnemen. In hun antwoorden herhalen Ruding en Koning de eerder door premier Lubbers al geda ne mededeling, dat het kabinet zich niet zal verzetten tegen oen toevoeging van het buiten schilderwerk aan de aftrek re geling voor groot onderhoud wanneer een duidelijke meer derheid van de Tweede Ka mer dat wil. Ze stellen daarbij echter wel als voorwaarde, dal die maat regelen de staatskas geen cent extra mogen kosten. Boven dien moet de manier, waarop een kamermeerderheid het verlies aan inkomsten zou wil len compenseren, voor het ka binet aanvaardbaar zijn, zo waarschuwen de bewindslie den van financiën ADVERTENTIE Dit blijkt uit de 'controlenota die minister Smit-Kroes (ver keer en waterstaat) gisteren heeft toegestuurd aan de Tweede Kamer. Er zullen werkloze jongeren bij de controle worden inge schakeld. Eerder was al be kend gemaakt dat in het kader van dit experiment 150 jonge ren taken zouden krijgen bij het openbaar vervoer in Rot terdam. Ambtenaren Mevrouw Smit wil voorts dat ambtenaren van de rtjksver- keerinspectie worden inge schakeld bij de controle tn de streekbussen. Zij wil daarnaast dit jaar nog proeven laten nemen met het meer inschakelen van de chauffeur bij de kaaricontrole. Aanstelling van conducteurs acht zij onhaalbaar. Hiermee zou een extra bedrag van bijna een miljard gulden gemoeid 2ijn. Voor de grote steden al leen zou het om een kwart miljard gulden gaan. 'Niet sportief' De bewindsvrouw wijst er m haar nota op dat sommigen het 'zwart- en grijsrijden' zien als een sportieve prestatie. „Maar het is niets minder dan een vorm van fraude en bedrog die mij zorgen baart". Mevrouw Smit gaat er van uit dat deze vorm van fraude moeilijker zal worden zodra vervoerkaarten zijn ingevoerd die machinaal kunnen worden gelezen. Op dit systeem wordt nog gestudeerd. Daarnaast wil zij samen met de vervoersbe drijven aan een campagne be ginnen die het zwart- en grijs rijden aan de kaak stelt. Der gelijke campagnes zijn eerder gevoerd in Frankrijk. West- D ui island en Zwitserland. Ga eons naar de SAUNA, u voelt zich ais herboren... ZONNEBANKEN Voor snelle bruining: Mathenesserlaan 408 -■» Rotterdam Pretoria De gemeenteraad van de Zuïdafrikaanse stad Pretoria heeft met grote meer derheid besloten zwarten de toegang te ontzeggen tot veer tien parken. Parkwachters met honden zullen toezien op de naleving van deze nieuwe regel. Drie andere parken in de stad zullen in tweeen worden ge deeld. De ene helft is bestemd voor blanken, de andere voor zwarten. Hilversum Premier Lubbers heeft vanoch tend in een toespraak voor radio on televisie ter gelegenheid van koninginnedag onder meer opgeroepen mee te leven met prins Claus. Hij vroeg koninginnedag te vieren „door uit drukking te geven aan gevoelens van ver bondenheid, steun en medeleven met prins Claus, met onze koningin en met hun kinde ren" De minister-president constateerde dat de zorgen rond de gezondheidstoestand van prins Claus „gelukkig zijn afgenomen". De premier drukte zijn «espect uit voor de wijze, waarop koningin Beatrix haar taak vervult, „ondanks zorgen rond de gezond heidstoestand van haar echtgenoot. Bezoek De koningin is vanochtend met onder ande ren prinses Margriet en mr. Pieter van Voi- ienhoven een bezoek gebracht aan Lochem en Vaassen. Vaassen was vanochtend voor velen overigens niet gemakkelijk bereikbaar. Door harde regenval waren de voor bezoe kers gereserveerde parkeerterreinen on bruikbaar geworden. Om 30.000 tot 50.000 verwachte belangstellen den naar Vaassen te vervoeren, is tussen ne gen en elf uur vanochtend een buspendel dienst ingevoerd. De bussen vertrokken van af onder meer het busstation in Apeldoorn en de bushaltes in Epe. Parijs In Franse steden zijn gisteren minstens vijftien bommen ontploft De verbo den Corsicaanse bevrijdingsbe weging FLNC zegt verant woordelijk 10 zijn voor een golf bomaanslagen. Er ts veel schade aangericht, er zijn geen gewonden gevallen. De bom men ontploften in Parijs, Mar seille en Aix-on-Provence. In Parijs waren de doelwitten vooral grote stations en een door onze correspondent jan van Etten in Parijs kantoor van Air France. In Marseille was het mikpunt een politicbureau In de Parijse voorstad Allott- ville zijn twee staven dyna miet in de brievenbus van het gemeentehuis juist op tijd on schadelijk gemaakt. De burge meester van die stad is Joseph Francesehi, de Franse staatsse cretaris voor veiligheid en po litie. De Franse politie heeft inmid dels enkele verdachten aange houden. di£ zij naar zij zegt al weken in de gaten hield. De FLNC zou willen bewijzen nog steeds te bestaan, ondanks de komst van politieprefect Broussard naar Corsica, oin daar orde op zaken te stellen Rotterdam - Zeslienhoven krijgt in november de luchtlijn naar Hamburg terug en het Skyway-motel wordt begin volgend jaar weer hotel. De plannen om de voormalige luchtlijn van de NLM weer te starten en van het* voormalige motel bij de luchthaven weer een volwaardig hotel te maken zijn in een vergevorderd sta dium. Het vliegtuigtmportbedrijf NE AS, dat een luchtlijn op Hamburg wil openen heeft in middels één vliegtuig, een Dornier 228 voor negentien passagiers, gekocht voor con- tractv luchten, terwijl een tweede toestel in optie is geno men. Dit tweede toestel komt. als de plannen voor de lucht lijn slagen. Initiatiefnemer Th.L. Scbols, directeur van NEAb op Zes tienhoven, heeft ook »en optie op hel voormalig Skyway-mo tel. Hoewel de verkoop door de gemeente aan de heer Schols nog niet rond is. zijn de ontwerpen voor het nieuwe hotel klaar. Voor Zestienhoven staat eind van dit jaar nog een aantal ge regelde vluchten op de plan ning. Rotterdam Air Lines, dat na veel problemen aan de be nodigde vergunningen is geko men, wil in november starten met een lijn Zestienhoven - Londen Gatwick. De Engelse maatschappij Genair is bezig met vergunningen voor een tweemaal daagse luchtlijn Norwick - Rotterdam, uit te voeren met Shorts- toestellen voor dertig passagiers. Zie verder pagina 11 Lens De politie van het Noord franse Lens is woensdag de schrik om het hart ge slagen, toen zij in het centrum van de stad ineen., een helikopter zagen landen. Daar in: vier Hifwachten van president Mitter rand. die in de buurt op bezoek was. „Wat is er, wat is er?" riepen de op de helikopter door onze correspondent Jan van Etten in Parijs toesnellende plaatselijke gendarmes. De heli stond inmiddels stil op een plein, na een hek te hebben omgeblazen. „Oh, niets, maak je maar geen zorgen. We zoeken alleen een goed restaurant. Weten jullie er toevallig een in de buurt", luidde het laconieke antwoord. Waarop de aan vankelijke angst van de agenten omsloeg in woede jegens hun 'cowboy-collega's'. Het bureau oudheidkun dig onderzoek van de ge meente Rotterdam heeft de afgelopen weken enke le eeuwenoude fundamen ten van Huis te Riviere in Schiedam blootgelegd. De archeologen kregen de kans bij de ruïne te gra ven, omdat op die pfaats een keer lus voor tramlijn 1 moet komen die naar Schiedam-Noord gaat rij den. Het kasteelcomplex is In de dertiende eeuw gesticht in opdracht van gravin Aleyda van Henegouwen. Eeuwenlang heeft het het aanzicht van Schiedam be paald. Anno 1983 is er niet veel meer van over dan een vervallen toren met metersdikke muren. Na enkele weken graven heeft het nu weer een paar geheimen prijsgegeven aan archeologen. Zie verder pagina 13 Tokio Dc Japanse politie heeft gisteren een 14-jarige jongen gearresteerd, die een hamer naar keizer Ilnohito had gegooid De keizer, die gisteren zijn 82ste verjaardag vierde, nam op het balkon van zijn paleis dc gelukwensen van duizenden mensen in ont vangst. toen de jongen de ha mer wierp. De hamer stuitte af op een Den Haag De kinderbij slag gaat op 1 juli met een half procent omlaag. ÏIct ka binet is gisteren akkoord ge gaan met dit wetsontwerp van staatssecretaris De Graaf (sociale zaken en werkgelegenheid). Het is voor advies gestuurd naar de Raad van State. De verlaging komt in plaats van het kabinetsplan om de kinderbijslag voor kinderen die in hel buitenland wonen te verminderen. De Tweede Kamer heeft dit voorstel af gewezen. De maatregel le vert 50 miljoen gulden op. scherm van kogelvrij glas, dat rond het balkon was geplaatst. De jongen had ook een mes bij zich en zijn zakken zaten vol met stenen, aldus de politie. Ia, sluurn»] hel RotterdamsNieuwsblad Sport- I bijlage 'Uirbtjlage Zaterdagbljlage 14 I dagen gratis opproei j| Naam Adres Postcode Plaats Tel nr 1 Ineen open enve'oppe rondes posttegel opsturen! naar Antwoordnummer 834 3000 VB Roltetdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1