16 WATÏ JVEG George Don:9Ik kan niet meer stoppen met hanenbemiddeling Hartpatiënten trekken lotgenoten uit 'vacuüm' qüfi Alcantara en zomer mantels 'Als apostelen de banen af' 'En dan komt alles vanzelf voor elkaar' 'Voor werklozen en andere minderheden' Vereniging voor- en nazorg hartpatiënten en partners Rotterdams Nieuwsblad ■woensdag 4 mei 1983 RW Vlaardingen „Ik voel me een beetje verwant met de minister van sociale zaken", zegt voorzitter George Don van de Stichting Oud Speelgoed (SOS). Die club werd in december 1980 door Don en zijn vrouw opge richt en doet inmiddels niets meer met oud speelgoed. Banenbemïddeling is de nieuwe activiteit. Ook dat ge beurt onder de naam SOS. „Ik dacht: ik heb die stich ting SOS liggen, waarom zou ik dat helemaal gaan ver anderen." Don heeft nog meer plannen: hij wil ook een bond voor werklozen en andere minderheden oprich ten, waarbij hij zich „voorlopig beperkt tot Nederland." De stichting begon drie maan den geleden te adverteren in landelijke dagbladen en in no- time hingen het gewestelijk arbeidsbureau en later het mi nisterie van sociale zaken bij de voorzitter aan de telefoon, om te vertellen dat arbeidsbe middeling volgens de wet aan strenge regels is gebonden. „Ze vonden dat ik een vergunning moest hebben. Belachelijk", zegt Don. George Don zegt het nog steeds niet te begrijpen. „Dat wist ik niet eens, van die ver gunning. Ik was zo enthousiast bezig." De stichting SOS had als doelstelling met de verkoop van oud speelgoed „de hulpbe hoevenden in de derde wereld, alsmede zij die in Nederland woonachtig zijn", te helpen. Toen dat niet goed liep be dacht hij, dat werklozen ook mensen in nood zijn, en hij ging aan hanenbemiddeling doen. Apostelen Een telefoon, een informatie- band, een postbus en een giro nummer en de zaak was wat Don betreft voor elkaar. „Wij gaan als apostelen de banen af. U staat niet meer alleen", roept de stem op de band de luisteraars toe. Zesentwintig gulden naar het gironummer van de stichting, een brief met persoonlijke gegevens, „en dan komt alles vanzelf voor el kaar", heet het luchtig. „Hel is begonnen ais experi ment", 2egt Don. „Mensen die bij een werkgever voor zich zelf moeten pleiten zijn daar vaak niet toe in staat, door de zenuwen, de spanning. Toen heb ik bedacht: Als je nou mensen voor een ander laat solliciteren, dan speelt die spanning geen rol. 'A' gaat met de baangegevens van 'B' op stap en andersom. Mensen zijn voor een ander vaak veel mondiger. Dat gaat veel be ter." Op het tafeltje in zijn huiskamer ligt een rommelig stapeltje brieven, bijeengehou den met een elastiekje. Ge richt aan de stichting SOS, af deling hanenbemiddeling. De laatste oogst uit de postbus. Sinterklaas „Het wordt minder", zegt Don. Na de waarschuwing van het ministerie van sociale zaken zette hij de informatieband een tijdje uit. „Ik heb beloofd een afwachtende houding aan te nemen, ik heb gezegd: „Uit die band." Maar ik mocht niet stoppen, de mensen bleven bellen." Als Don het voor het zeggen had zou de overheid dit soort initiatieven zeker niet belemmeren. „Als je overheid bent, en er is iemand die initi atief toont, dan moet je zeggen: „Joh, wat wil je hebben voor je sinterklaas." Op het minjsterie van sociale zaken praat men daar wat minder gemakkelijk over. Ar beidsbemiddeling is aan stren ge voorwaarden gebonden. De belangrijkste is wel dat dege nen die bemiddelen er zelf geen belang bij mogen hebben. Er moet een vergunning zijn. en die heeft de stichting SOS niet. Dat zou Don op een boete kunnen komen te staan. „We hebben directeur Van Lent van het gewestelijk arbeidsbu reau in Schiedam gevraagd om te bekijken wat er bij de stich ting SOS gebeurt", zegt een woordvoerder. „Voor we die rapportage hebben worden er door ons geen stappen onder nomen." Op 25 april heeft het ministerie de stichting schrif telijk gevraagd om meer infor matie. Visboetiek Don is zelf werkloos. „Dan ga je dit soort plannen beden ken." Na een zeevarende jeugd was hij een tijdje assistent pa tholoog-anatoom in het Holy- ziekenhuis, „Nou, ik kan je wel vertellen dat dat een van de moeilijkst plaatsbare beroe pen is." Hij vertelt dat het idee is, dat er voor iedereen indivi dueel bemiddeld wordt. „Ik ga voor jou alleen op pad Peet, niet voor vierhonderd men sen", zegt hij tegen de secreta ris van de stichting. Peter Pot ting. Die knikt. De werkloze voorzitter is voor zichzelf nog niet erg gelukkig geweest bij het zoeken naar een baan. Zijn grote ideaal was een viskraam op het Vlaar- dingse Hoofd, maar dat werd na bezwaren van omwonen den tegengehouden. Onlangs vroeg hij de Visbank te mogen huren om daar een visboetiek te vestigen, maar de gemeente wist een hogere bieder te vin den. Hij werd er mismoedig van en zo vergaat het volgens hem veel werkzoekenden. „Er wordt ons steeds maar verteld dat er geen werk is. Als je dan GAB-directeur Van Lent moet de stichting SOS on derzoeken. na een heleboel sollicitaties nog geen baan hebt geef je de moed op." Al is het Don niet gelukt, ba nen zijn er volgens hem nog wel, al denkt hij dat het er niet zo veel zijn. Hij noemt schoonmaak, de metaal, admi nistratief werk. „En metsel werk in het buitenland", 2egt secretaris Peet Potting. „Ja", voegt Don haastig toe, „maar dat moeten de mensen dan wel zelf willen." De meeste men sen die de stichting schrijven hebben al een baan. „Dat is ongeveer zestig procent, Maar er zijn mensen die schrijven, die zijn wel werkloos en die hebben papieren waar ik van ga blozen." Op de vraag of de meeste brie venschrijvers uit Vlaardingen komen antwoord Potting vol mondig ja. „Nee, die komen vooral uit Zeeland, Groningen, die contreien", zegt de voorzit ter echter. „Eh, zei jij ja. Peet?" Volgens Don willen alle mensen die de stichting schrijven dolgraag werken. „Er was zelfs iemand die schreef: „Al moest ik ervoor naar Saoedi-Arabië." Geheimzinnig Met de hanenbemiddeling loopt het volgens Don niet zo goed. „Een heleboel mensen betalen die zesentwintig gul den niet." Maar hij is nog niet door zijn plannen heen. In middels heeft hij zich op de verkoop van zachte contact lenzen gestort. Maar daar wil hij liever niet veel over kwijt. „De stichting is importeur, maar ik kan je niet vertellen waar ik die vandaan heb. Het is een heel nieuwe lens, ik moet er nog een naam voor verzinnen", zegt hij geheim zinnig. De prijs is opvallend laag' hon derdvijfennegentig gulden. „Dat kan wel", zegt een Schie- damse opticien, „als je een hele partij koopt. Maar dan worden ze niet aangepast aan de ogen." Volgens Don echter zijn het de beste die er be staan. Maar ook daar blijken de mensen geen vertrouwen In te hebben. „Ik ben een beetje de moed kwijt. De mensen ko pen ze helemaal niet", ver zucht hij. Don wil met met de lenzen geld verdienen en daarmee de arbeidsbemidde ling bekostigen, die naar zijn zeggen veel duurder is dan de bijdrage die de stichting vraagt. Werklozen bond Omdat niemand anders het doet is Don nu ook bezig een bond voor werklozen op te richten. „Voor werklozen en andere minderheden", zegt hij zelf „Ook voor bejaarden. Voor alle mensen die op dit moment in de kou worden ge zet. Daar wil ik een vuist voor maken In woord en geschrift." Hij is nu op zoek naar mensen die ervaring hebben in vak bondswerk, naar juristen, naar allerlei mensen die hem zou den kunnen helpen bij het op zetten van zo'n bond. De voor zitter van de stichting SOS wil klein beginnen met zijn vak bond, „We richten ons op dit moment op Nederland. Ik wil echt dat er wat gaat gebeuren in dit land. Ik geloof dat we dat allemaal wel willen." Hij meent dat er heel wat recht te zetten is in Nederland. Hij zou dat graag willen doen. „Maar als ik daarmee klaar was zou ik me terugtrekken. Lekker een huisje aan de dijk", zegt hij lachend. Om dan te consta teren: „Het probleem is dat dit land wordt geregeerd door mensen die een baan hebben." Rotterdam „Je stuit soms op zeer dramatische toestan den. Mensen die in geestelij ke nood zitten doordat ze met niemand over hun pro blemen, hun angsten en on zekerheden kunnen of wil len praten. Partners en fa milieleden willen ze er vaak liever niet mee opzadelen. Dan kun je helemaal wel achter de geraniums krui pen en komen je kinderen helemaal niet meer op be zoek, redeneren ze." Dat is in het kort de problema tiek die (ex)hartpatienten heb ben gesignaleerd bij lotgeno ten. Uit die nood is in Rotter dam een nieuwe vereniging voor- en nazorg hartpatiënten en partners geboren. Een ver eniging die zich bedient van 'patiémenbezoekers'. Dat 2ijn mensen die zelf een hartopera tie of hartinfarct hebben ge had, dat probleem goed heb ben verwerkt en op die ma nier een steunpunt voor ande ren kunnen betekenen. In de praktijk betekent het, dat de vereniging in een zee van problemen duikt. Iedere maand komen er in de regio Groot Rotterdam alleen al zo'n tweehonderd nieuwe hartpa tiënten bij. Hoewel het aantal sterfgevallen afneemt, blijkt hart- en vaatziekte nog steeds volksziekte nummer één. :,Maar als je niet begint, bereik je helemaal niets" is het ant woord daarop van, voorzitter H.C. Hemelsoet. Het werkge bied strekt zich uit over Rot terdam-Zuid, de Zuidhollandse eilanden, Eiland van Dor drecht en West-Alblasser- waard, in totaal 2<>'n zestig ge meenten, waar financiële steun is aangevraagd. Onzekerheden De vereniging is een idee van dokter H.A.C.M. Kruijssen, cardioloog in bet Zuiderzie kenhuis. Hij zegt: „Het aantal onzekerheden voor en na een operatie is onvoorstelbaar groot. In het Zuiderziekenhuis ebben we weliswaar een pri ma revalidatieprogramma, maar als je iedere patiënt zou begeleiden zoals dat eigenlijk zou moeten, ben je per patiënt een halve dag kwijt. Per con sult kun je trouwens niet meer dan een paar mededelingen WÊÊÊmÊÊÊËÈÊÈÈÊÊ rs-sv-ï. kwijt, want de rest gaat toch aan de mensen voorbij, al was het alleen maar door de span ning van het ziek-zijn. Het ge volg is, dat mensen, eenmaal thuisgekomen in een soort va cuüm terecht komen. Ze blij ven zitten met heel praktische vragen zoals 'mag ik autorij den, mag ik vuilniszakken versjouwen, kan ik op vakan tie gaan'. Het sexuele speelt ook een heel belangrijke rol. "Veel hartpatiënten raken im potent, grotendeels door de angst." De vereniging is gebaseerd op het simpele principe dat men sen die het zelf hebben meege maakt, de meest essentiële steun kunnen bieden aan lot genoten die nog middenin de problematiek zitten. Zoals de heer E.W.M.van Baren het uit drukt: „Als je als hartpatiënt in je bed ligt, Vang je nog niet de helft op van wat de dokter je vertelt. Na zijn uitleg krijgt de cardioloog dan ook steevast te horen: hebt u het zelf mee gemaakt? Welnu, wïj hebben het zelf allemaal doorgemaakt, wij weten waar we over pra ten, waar de gevoeligheden door Reina ten Bruggenkate liggen." Van Baren coördi neert de bezoeken die expa- tiënten brengen aan lotgeno ten. Daarnaast regelt hij het contact tussen partners van hartpatiënten, ais daar om ge vraagd wordt. Gebleken is na melijk dat partners van hart patiënten zich vaak heel held haftig gedragen als de-patiënt is opgenomen, maar dan in storten als de spannendste tijd voorbij is. Die ongeveer zeventien pa- tiéntenbezoekers, waarop de vereniging een beroep kan doen, zijn opgespoord uit het bestand van de cardiologen. Na een strenge selectie ont vangen ze een opleiding door de Nederlandse Hartstichting, waarbij *de belangrijkste voor waarde is, dat men goed moet kunnen luisteren. Van Baren: „In dat contact is het van groot belang dat je nieuwe pa- tiénten niet opscheept met mensen met wie ze helemaal niet kunnen opschieten, an ders breek je meer af dan je opbouwt. Zo moet je naar een erg hanige man die constant vrouwen discrimineert, geen vrouw sturen, lijkt me." De vereniging richt zich in haar werk op twee grote groe pen: hartpatiënten die geope reerd moeten worden en die tijdens de wachttijd behoefte Het bestuur v.l.n.r.: de he ren Van Baren, Hemelsoet en van Duffelen, mevrouw Dries, de heer Wondergem en car dioloog Kruijssen,Als je niet begint, bereik je niets"... hebben aan een gesprek èn mensen die na een hartinfarct of een operatie thuisgekomen, best een steuntje in de rug kunnen gebruiken. „Zo'n ge sprek kan enorm opluchten", aldus de heer Hemelsoet. Hij herinnert in dat kader aan een patiënt die zich zó ergerde aan het feit dat hii zijn oude be roep niet meer kon uitoefenen, dat hij verder van het leven niet meer kon genieten. Die angst voor het verlies van werk leeft enorm onder (ex- Jpatiënten. Zoals secretaris H.J. Wonder gem zegt: „Driekwart van de mensen raakt in paniek als ze hun baan zien wankelen. Het bezig zijn staat in zo'n hoog aanzien, maar je kunt mensen ook wijzen op dat hele scala dat nog wel rest. In kan me dan ook enorm ergeren aan de overlijdensteksten: hij leefde alleen voor zijn werk..." Cardioloog Kruijssen: „Je kunt misschien ook de misvatting wegpraten dat een hartpatiënt per definitie ten dode is opge schreven. Wat dat betreft kun nen familieleden en vrienden een patiënt zieker maken dan hij is. Hel zal niet de eerste keer zijn dat iemand na een fietstochtje opgewekt thuis komt en de buren zeggen: Zo joh, solliciteer jij naar een nieuw hartinfarct?" De vereniging doet meer dan het bieden van iotgenoten- hulp, die overigens gratis is. „We willen ook wegwijzertje spelen en aangeven waar al deuren open staan." Van Ba ren doelt daarmee op het dool hof waarin hartpatiënten ver zeild kunnen raken op zoek naar andere hulpverlenende instanties, plaatselijke clubs, verenigingen en gespreksgroe pen speciaal voor hartpatiën ten. De nieuwe vereniging is overi gens geen tegenhanger van de hartstichting. „Ons doel is al leen de voor- en nazorg. We bijten elkaar niet. Maar het feit dat er voor hartpatiënten zoveel verenigingen zijn, be wijst wel hoe nodig het is." De vereniging wordt bijgestaan door een raad van advies, be staande uit de cardiologen van het Zuiderziekenhuis, Ikazia en Clara, een psycholoog, ju rist, huisarts en een maat schappelijk werkster. Zij hou den tevens een vjnger aan de pols als het' gaat om mensen die minder gauw geneigd zijn om hulp te vragen, hoewel ze die best zouden kunnen ge bruiken. De belangrijkste informatie geeft de vereniging aan het eind: het alarmnummer 010- 824876. Op dat nummer kan hulp worden aangevraagd. Daarvoor hoeft men geen lid van de vereniging te zijn. Le den zijn overigens wel van harte welkom. De contributie is twintig gulden per jaar. Het adres van de vereniging is Mo lenvliet 172, telefoon 010- 195230. Woensdag 4 mei De Doelen: (grote hal), 12.45, koffie concert. De Doelen; (kleine zaal) 20.15, Benefietconcert in het kader van de A IDA-manifestatie: Duo Ayui, Gustavo Pazos en Carlos Rivas, gitaar met Balodanpremière. Gele gen heidsensemble o.l.v. Hans Koning met composities van Baladan. Picco lo Theater 20.30, Rob van Reijn so- ioprogramma. In het kader van de AIDA-manifestatie. De Lantaren 1: 20.30, Onafhankelijk toneel met 'De Storm' van William Shakespeare. Metrostation Coolhaven: 14.00- Romivaart Dc-lfshaven, duur ca. 11/2 uur. Donderdag 5 mei De Doelen: (grote zaal), 13.00, orgel bespeling in lunchtijd door Arie Keij- zer, verzoeken en improvisaties, gra tis, De Rotterdamse Schouwburg: 20.15: 'De Tango, verdriet waarop ie kunt dansen", in het kader van de honderden verdwenen Argentijnse kunstenaars (AIDA-manifestatie). Het Nationale Ballet danst 5 tango's; Guus Jansse en Corrie Ambachtsheer spelen tangos's voor piano van Stra vinsky en Castro; Guarteto Cedron met de Argentijnse pianist Miguel Angel Estrella, traditionele tango's e.a. Theater Zuid plein: (grote zaal). 20.15: Zuidelijk Toneel Globe met 'Drie Zusters' van Anton Tsjechov. Met Huib Rooiimans. Guusje van Til- borgh, Liesbetn Coops, Nettie Blan ken e.v.a. De Lantaren 1; 20,30. 'De Storm', zie woensdag. De Lantaren 2: 21.00. Valeska met 'Ich bin ein Hexe'. M.m.v. Karina Holla, Pamela Koevoets, Peter Lunon en Matthias Maat. Het Berenei: 22.00, OAAO, jazz/improvisatie. Om 23.00 Willem Reinen Kwintet. Café Sjaan: 21.30, Drs. P., gratis. Salvador Allende Center: 21.00, Gitaartrio van Diek Visser. St. Laurenskerlc 20.15: be vrijdingsconcert. Lambertuskerk: (Kralingen), 21.30: Kees Bhjdorp, or ganist v.d. Studentengemeente Rot terdam op het gerestaureerde Maar- schalkerweerd-orgel (om 22.00 uur oekumenisch avondgebed). Voetbal Ver. Hoek van Holland: Hoekse Straatvoetbalkampiocnschappen om de titel 'Penalty Koning '83 voor jon gens en meisges. M.m.v. Eddy P. Graafland. Bioscopen Alhambra 1" 'Sophie's Choice* (16) dag. 2.00 en 8.00 u. Alhambra 2: 'Garde a vue' (al) dag. 7,00 en 9,30 u. Calypso I: Tootsie' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Calypso 2: 'An officer and a gentleman' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Calypso 3: 'Love you' (18) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. CentraaL 'Liefde zonder schaamte' (18) dag. 12.00-1.45-3,30-5.15 en 7.00 u. 'Een wellustig vrouwtje' (18) dag. 9.00 en 22.45 u. Cineac (Beurs): 'Who Da res, Wins' (al) dag. 2.00-7.00 cn 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): "Game of death deel-2' 16) ma. 2,00 u, di, en vr. 2 00. 7.00 en 9-30 u. do.za.zo. 7.00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'Gandhi' (al) dag. 2.00 en 8.00 u. Cinerama 2: Tootsie' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.15 u. Cinerama 3; 'Six Weeks' (12) dag. 2.00 en 7.Ö0 en 9.30 u. Cinerama 4: "De gendarme in paniek' (al) dag. 1.45 en 6.45 u. 'Mis sing' (16) dag. 9.30 u. Cinerama 5: 'Best Friends* (al) dag. 7.00 en 9.15 u. Corso: The Verdict (16) dag. 2.00- 6.45 en 9.30 u. Kriterion: Victor. Victoria' (ai) dag. 7.00. 9.30 u. zO. 2.15. 7.00, 9.30 u. ma. av. 8.C0 u. Lumiere L 'First Blood' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: *Vroeger kon je lachen' (al) dag. 2.00 en 8.00 u. Lu miere 3: 'Sophie's choice' (16) dag. 2.00 en 8.00 u. Lumiere 4: The cho sen' (al) dag. 1.45. 6.45. 9.15 u. za. zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Metro 1: 'Yanks' (12) do.vr,za,zo,di. 8.00 u. m. en wo. bingo. Metro 2: "BJoöd Bro thers' (16) dag. 7.00 en 9.30 u.do.vr- .ma.di, 2.00 u. Rex: 'Privé-club Tan- garina O' (18) dag. van 10,00 u. s'mor- gens tot 24.00 s'nachts. Thalia: 'De vierde man' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. 't Venster-1: "Fanny Alexander' (16), dag. 19.30 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Jacques Tati-programma' (16) dag. 20.00 en 22.00 u. do: 'Jour de Fête', za. en zo.: 'Les Vacances de M. Hulot', di: 'Mon Oncle'. Ma. gesloten. *t VensteKl: 'En de tijd stond stil' (16) 19.30 en 22.00 u, ma. gestoten. De Lantaren; 'Outside In* (16) 20.00 en 22.30 u. Kindervoorstellingen Alhambra 2; 'Dark Crystal', dag. 2.00. 2o. 1.30 en 4.00 u. Cinerama-5: 'E.T'. dag. 1.45. zo. middag 100 en 3.45 u. Lumiere-4: 'Als je begrijpt wat ik bedoel', 2azo. 2.00 u. Metro- 1: 'Annie' dag. 2.00. Metro-2: 'Winnc- tou in de dodenvatlei', za., zo. middag 2.00 u. Passage: 'Billie Turf* za., zo., wo., 2.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waamemingsregeling. Men kan via hel antwoordapparaat of hel me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoed recept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222. Art- senboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam), Integraal Kankercentrum Rotter dam- „Telefoonbaken voor vragen over kanker" LK.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 01(5- 333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010*362244, Schie dam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijKe noden. Telefonische hulpdienst voor jon geren; Tel. 010-552539. dag. van 17.00-24.00 u. Telefonische Hulp dienst Spljkenlsse: (van 19.00 tot 03,30 u): Tel: O1880-25952. H.S.C.: Hulp- en informatiecentrum Post kantoor Coolsingel Tel: 172929. socia le en culturele informatie, reehts- hulp. studie en onderwijszaken, vaca turebank, Ioontechnische dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dmsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. Crisiscentrum Rotterdam: Mathenesserlaan 270, tel: 763944. Voor mensen met aceute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotterdam: Berg weg 307a, tel: 673815. voor mensen met alcoholproblemen. Stichting Rechtswinkel: tel: 525577 en 5256ÖO (op werkdagen van 10.00-14.00 uur): Kralingen: Goudserijweg 21. di. 17.00-19.00 u. Bloemhof: Violierstraat 1, di 17.00-19,00 u. Spangen: Potgie- temraat 8, do. 17.00-20.00 u. Bureaus voct rechtshulp: Zuid: Pleinweg 218-220, di t/m vrij. 10.00-12.30 u. Noord: Teüingerstraat 59, ma 13.00- 16.00 u, di. t/m vrij. 10.00-16.00 u. do. 19.00-21.00 u. vrijdag van 14.00-16.00 u. notaris aanwezig. West: Mathenes serlaan 173: do. 13.00-15.00 uur. af spraken ma. en di. van 13.00-16.30 uur. Grote keuze in ModahubB telefoon 010 26 74 16 Oonderoog koopovono

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2