'Je moet nu helemaal naar Rotterdam tuffen' JW. SPORT 19 oBALDADIGo Jos Spar la verlaat DHS nu definitief Verkeersmaatregelen voor het Beatrixpark fÊÊÊPBfm mé iêfê'ÊË .JlW&wm V3 Orgelconcert en be vrij dingsdiseo Hl -A. Schapen op 9straat "Stose/v/ce Eiqenraam jji Vlaardingers willen ecologisch voedsel Voor vierde maal actie 'Schiedam Schoon' r- ■- mÊtKÊtm Hf! r'v- glg 1 g Europese belangstelling voor energie besparing ONS IPEUGEOTTALBOT»! "Als het moet kan ik nog zes jaar mee a*' NSF wil accommodaties vrij van og-belasting Oefenreeks Satelliet Gijs de Jong hulptrainer Schiedam Een aantal voet-, fiets- en bromfietspaden in het Prinses Beatrixpark in Schie dam krijgen in de toekomst een nieuwe 'functie*. De mees te paden zijn voetpaden, een klein deel fietspaden en de pa den aan de randen van de par ken mogen tot op heden alleen door bromfietsers worden ge bruikt. Enige tijd geleden is ten noorden van de A20 tussen de Sehiedamseweg en de 's Gravelandsweg een fietspad aangelegd, dat samen met en kele paden in het Beatrixpark in een verkeersbesluit een nieuwe functie krijgt. Het ge bruik van paden in het park door ruiters wil het college te gengaan. Het Duivenpad wordt gesloten voor verkeer in beide richtin gen, behalve voetgangers, fiet sers en bromfietser. Voor alle paden ten westen en noorden van het volkstuinencomplex Thuriede (tussen de verlengde Parkweg en de poldervaart) geldt in de toekomst hetzelfde, evenals voor de Sehiedamse weg, het pad tussen de toe gangsweg naar de W. A. van Lïeflandsehool en het pad oos telijk van de Poldervaart. De Sehiedamseweg, het pad ten westen van de Poldervaart en ten zuiden van het Duivenpad is binnen afzienbare tijd ver boden terrein voor alle ver keer, inclusief brommers met een in werking zijnde motor. De Sehiedamseweg. het ge deelte tussen de ingang naar het parkeerterrein bij Bad Groenoord en de Sporthal straat wordt in de toekomst in beide richtingen gesloten voor alle motorvoertuigen. %y: Diverse wegen in het Beatrixpark krijgen een andere functie. B en W van Schiedam stellen zich voor het westelijk pad van de twee die ten oosten van de Poldervaart liggen tussen het Duivenpad en hei nieuw aangelegde fietspad langs de A 20 als fietspad aan te mer ken. Dat geldt ook voor het noordelijk pad tussen het par keerterrein aan de Parkweg en het pad ten oosten van de Poldervaart. Alle overige pa den op het sportpark worden voetpad. Vlaardingen/Maassluis Zo wel de liefhebbers van klassie ke muziek als van pop kunnen vanavond aan hun trekken komen in een tweetal concer ten, die gehouden worden in het kader van bevrijdingsdag, In de Grote Kerk op de Markt Vlaardingen Een clubje Vlaardingers, dat een ecologi sche consumentenkring wil oprichten, heeft de belangstel ling voor dat idee gepeild. Zo'n twintig mensen kwamen naar het gebouw van het stedelijk instituut voor samenlevingsop bouw aan de Oosthavenkade. Een paar toonden zich bereid mee te werken. Dai was vol doende voor de initiatiefne mers om door te gaan met hun plannen. Uiteindelijk zou de consumen tenkring moeten resulteren in een winkeltje voor ecologische voeding, maar dat is nog toe komstmuziek. Een van de mensen achter de plannen. Mare Mandeville. zei het zot te vinden, dat er in Vlaardingen nog niet zo'n winkeltje is. „In plaatsjes met twintigduizend inwoners hebben ze soms wel een consumentenkring of een ecologische winkel. Vanuit Vlaardingen moet je helemaal naar Rotterdam tuffen om verantwoord voedsel te kun nen kopen. Dat is niet 'zo ge lukkig." De bedoeling is via de consu mentenkring eten in te kopen dat niet is bewerkt met chemi sche middelen. Dat moet voed sel van het seizoen zijn en uit deze streek komen. Een enke ling had daar vraagtekens bij. ,,'t Is in deze streek slecht voedsel produceren. Wat hier uit de lucht komt..." Maar vol gens Braaksma valt dat nogal mee. Er zijn inmiddels contac ten met een verdeekentrum va.i ecologisch voedsel, maar ook de kleine boerenbedrijfjes in de omgeving moeten een kans krijgen, vinden de plan nenmakers. De meeste aanwezigen zagen het wel zitten om niet alleen eten te kopen bij de kring, maar ook mee te helpen met de inkoop en de verdere distri butie. Theo Braaksma had daar met klem om gevraagd. „Er is geen andere weg, je moet actief zijn. Anders komt het allemaal op één figuur neer." De consumenten kring in op richting gaat nog deze maand verder praten over de te kie zen organisatievorm en het zoeken van ruimte en inventa ris. Ze hebben hun oog laten vallen op het voormalig bad huis in de 2e Van Leijden Gaelstraat. Ook werkgelegen- heidsbureau De Grote Klus heeft daar belangstelling voor. Volgens Theo Braaksma zou dat uitstekend samen kunnen gaan, want een van dc plan nen van de Grote Klus is het opzetten van een restaurant voor ecologische voeding. Na de zomervakantie hopen de initiatiefnemers hun consu mentenkring op poten te heb ben. Schiedam Bij de actie 'Schoon Schiedam* wordt dit jaar de nadruk gelegd op de zelfwerkzaamheid van de bur gers bij het schoonmaken van de woon-, leef- en werkomge ving. Reden hiervoor is dat ie dereen veel invloed heeft op zijn omgeving en dat iedereen die kan verbeteren door z'n omgeving te gebruiken. Medewerkers van de Gemeen telijke Plantsoenendienst en het Reinigingsbedrijf hebben in de laatste maanden veel werk verricht om het stads beeld te verbeteren. Tussen half maart en half april wer den de parken in Schiedam aangepakt. Hoewel de doelma tigheid van het schoonhouden van Schiedam is verbeterd, blijkt dat er steeds meer afval op straat en in de plantsoenen terecht komt. Veel aspecten van stadsverfraaiing en leef baarheid worden via 'open da gen' van gemeentelijke instel lingen onder de aandacht ge bracht. Onder verantwoordelijkheid van de werkgroep School en Natuur wordt een lesbrief uit gegeven voor de basisscholen. Vijfendertig lagere scholen hebben ingeschreven voor de excursie naar de ONS. Vee! scholen doen dit jaar mee aan het schoonmaken van de naas te omgeving. Scholieren van de Albert Magnusschool geven het schoolplein en een gedeel te van de Parkweg een op knapbeurt. Op 10 mei gaan de lagere scholen van het Bach- piein aan het werk. Zij maken het plein schoon nadat er markt :s gehouden. Zaterdag 14 mei wordt op het plein achter de HEMA in -Schiedam-centrum een gerani- ummarkt gehouden. Deze staat onder leiding van dc plantsoe nendienst en de Koninklijke - Maatschappij voor Tuinbouw «n Plantkunde. Op die dag is ook de stadsk weke rij voor be langstellenden geopend. Van half tien tot vier uur 's mid dags kan een bezoek worden „gebracht aan de kwekerij Fok kerstraat. Het is de vierde maal, dat 'Schoon Schiedam' wordt ge houden. Schapen en geitjes op wat v-oeger de 4e Industriestraat was. De meubeifrabriek Ouwenbroek kocht de straat voor uitbreiding, maar door de economische slechte tijden gingen die plannen In de ijskast. „Een bekende had die beesten in zijn tuin lopen. Die zag dit terreintje liggen en heeft gevraagd of hij zijn schapen hier mocht laten grazen", zegt directielid Van Teijiingen. Wie vanaf de Industrieweg de 4e Industriestraat inrijdt, komt halverwege voor een hek te staan, met daarachter de blatende beestjes. De rest van het veldje is in gebruik voor opslag. „De plannen voor uitbreiding bestaan nog steeds", aldus Van Teijiingen. „En een deel van het terrein hebben we wel degelijk voor ons bedrijf in gebruik." Zolang het niet tot uitbreiding komt, mogen de schapen er lopen. Eigenlijk niet volgens het bestemmingsplan, maar dat zal de beestjes een zorg zijn... wordt vanaf acht uur een or gelconcert gegeven door de Vlaardingse organist Aad Zou tendijk. Op het programma staan ander andere werken van John Travers, Georg Berg en Johann Sebastian Bach. Ook is er een improvisatie over bekende vaderlandse lie deren. Het concert vindt plaats onder auspiciën van de werk groep wandelconcerten. In gebouw Triangel is vanaf acht uur, onder verantwoorde lijkheid van de stichting Na tionale Gedenkdagen en met medewerking van de CJV-so- cieteilen In the Mood en De Stoof, een bevrijdingsdisco. Hiervoor is de Veronica drive- in show uitgenodigd. Alfred Lagarde is als disc-jockey aan wezig. Toegangskaarten kos ten 3,50 gulden. In Maassluis wordt vanavond in ontmoetingscentrum Ko ningshof een bevrijdingscon cert gegeven door de amateur vereniging Kunst na Arbeid. Schiedam Een groep direc teuren van internationale gas- research-instituten uit Europa, verzameld in de GERG, heb ben gisterochtend een bezoek gebracht aan de Openbare Nutsbedrijven in Schiedam (ONS). Zij werden daar ontvangen door de directeur van de ONS, dr. ir. J. van Willigen, die hen inlichtte over de in Schiedam gebruikte methoden om gas te besparen en het gebruik van energiebesparende installaties als de zonnecollectoren en de windturbine. Mevrouw S. Saakes van de ONS hield daarna een inleiding over de technische werking van de in stallaties. Haar uitleg werd la ter bij het bezoek aan de in stallaties aangevuld door ONS- xnedewerker Van Gog. Door de samenwerking van de insti tuten kunnen ervaringen en kennis worden uitgewisseld en overleg worden gevoerd op het gebied van gastoepassin- gen. De echtgenoten van de direc teuren hebben gisterochtend een bezoek gebracht aan het Stedelijk Museum in de Hoog straat. Zij werden rondgeleid door de directeur Hans Paal man. Ook werd het Schiedam- se Gedistilleerd Museum be zocht en werd een kijkje geno men op de expositie 'Was gete kend'. Deze tentoonstelling gaat over het leven in het doorgangskamp Westerbork tijdens de Tweede Wereldoor log en is gisteravond geopend. Na afloop van de rondleidin gen is het gezelschap afgereisd naar Delft. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 5 mei 1983 ADVERTENTIE Pi »>E4jC«ot 3 Van Beethovensingel 124, Vlaardingen, tel. 010 - 35 79 00* u Het eerste van DSS '26 heeft in zes wedstrijden maar één keer gescoord Het is aan de bijdrage in de doelpunte- nactie te merken Het derde team le vert de hoogste bijdrage Het zaalvoet balteam van VI is ter ziele De verma kelijkheidsbelasting is direct afgeschaft in de Margriethal Kees Jansma is evenwel benaderd door Excelsior '20 Ron van Straten en Frank Vork (Excel sior M) poseren binnenkort voor de 'piay-gtrl' Zal direct wel het einde van het blad betekenen Pollux zit drin gend verlegen om bestuursleden Wil len de keepers van die vereniging aan het einde van het seizoen wel alle spul len inleveren Nu degradatie dreigt voor w Vlaardingen, is ook de humor uit het sportpark in de Broekpolder ver dwenen Morgenavond komen bij Schiedam de voorzitters van de Schie- damse voetbalverenigingen in actie te gen bestuursleden van Schiedam Nico Mout liep om die reden dinsdagavond nog het materiaalhok van GSS leeg te roven John Wessels (ook GSS) blijkt overigens voor vrijdagavond gecontrac teerd te zijn voor de Schiedamse veld- èn zaalselectie De conditie van scheidsrechter Henk van der Veer is weer op peil Nu die van de voorzitters nog Ruud Kooymans (WK) staat in de spits Adrie Boer (SVV) is reserve Als Ben Versteege (DVO *32) zijn zenuwen zaterdag maar in bedwang kan houden Wij tippen DSS 26 als promovendus Of zou ZBVH de lachende derde zijn Spanning genoeg dus in de vierde klas se Ook GTB is zaterdag met een ge lijkspel kampioen De familie van De venter won het familie-toernooi bij Ex celsior '20 HBSS heeft een nieuwe jeugdtrainer H. Popovlc is de nieuwe man Geen familie overigens van de bij Waregem ontslagen Sandor Popovïc Bij Excelsior M neemt Henk Denkers de jeugd volgend seizoen onder zijn hoede Peter Frïederich en Eddy van der Roer kunnen volgend seizoen bij FCN weer verder met kattekwaad uithalen Nog twee weken en dan komt Lee Towers optreden bij SVV tijdens het horeca- toernooi Vanessa reikt 's-avonds de prijzen uit in café De Posthoorn Aad van Ha8sel is wegens een blessure ver hinderd om haar persoonlijk te begelei den Nieuwe kandidaten (met journa listieke achtergrond) kunnen zich vanaf vandaag melden Norbert Kleinheren- brink en John Bunte vallen af Ook Ruud van Houwelingen heeft geen kans Baldadig tipt Chris Woerta Van avond speelt PKC tegen Oranje Nassau Jaap de Keyzer wordt dan in de bloe metjes gezet Baldadig viert altijd feest Jos Sparla in actie tegen Olympïa: „Het voetballen is niet meer te combineren met mijn drukke werkzaamneden." Schiedam Evenals twee jaar geleden gaat doelman Jos Sparla weg bij DHS en neeft hij overschrijving aangevraagd naar Nieu werkerk. Niettemin her haalt de geschiedenis zich niet helemaal, want waar het Sparla destijds louter ging om nog prestatiege richt bezig te zijri, heeft hij nu het oog alleen nog maar gericht op recreatie voetbal. Jos Sparla stopt zelfs helemaal met kee pen, om in een lager elftal van Nieuwerkerk lekker mee te gaan spelen. Aan zijn leeftijd ligt het ver trek van Sparla bij DHS he- paald niet. Hij is immers pas 31 jaar, en zeker voor een kee per ligt het einde van een car rière dan nog lang met in het verschiet. „Wat dat betreft kan ik nog wel vijf of zes jaar mee", aldus Sparla zelf, die in de eredivisie heel wat oudere cracks als Doesburg. Schrijvers en Jongbloed nog aan de top weet. „De hoofdzaak voor mijn ver trek ligt echt in het heen en weer reizen", licht Sparla zijn besluit nader toe. „Ik woon m Nieuwerkerk, heb een drukke werkkring in Vlaardingen en voetbal bij DHS. Op maandag en donderdag heb ik al de keeperstraining bij Nieuwer kerk. Ik doe de hele week niets anders dan op en neer jakkeren tussen Nieuwerkerk, Vlaardingen en Schiedam. Twee jaar geleden vertrok Jos Sparla. advertentie-acquisiteur van beroep, ook van DHS naar Nieuwerkerk. Hij beleefde er twee succesvolle jaren, want al in het eerste jaar promoveerde Nieuwerkerk uit de afdeling Gouda naar de KNVB en werd daar het volgende jaar tweede. Met ingang van het volgende seizoen zwaait de huidige Fortuna-trainer Jan Postema er de scepter, om te proberen de weg naar boven verder in te zetten. Volgens Jos Sparla zeker niet met hem in het doel. Al blijft hij er wel de keepers trainen, en daarbij is ook de keeper van het eerste. „Ik ga in de buurt ook geen club zoeken die wat hoger speelt, maar stop met keepen en ga lager voet ballen. In het veld kan ik aar dig mee. terwijl t-n gcii.vje trap in de benvv. heb „Twee jaar ■letten", zo vet volgt Sparla. .heb ik mi ">»ch weer over la,n 1)., '-n run naar DHS te kom>en n-/. kwam dat mede domr m'n v.ujei', hier bij DHS de toto en ion- doet en het suS-J^chf-per-* mt - nooi organiseert 11 tte rugkeer er beslist taiL-t meer in". Jos Sparla. ooit bij Martinit be gonnen en na vijf jaar SVV bij DHS ui het doel gekomen, heeft toch wel enige moeite met zijn besluit. „Ik ben een echte DHS'er geworden. Diep in mijn hart wil ik ook wel blijven voetballen, maar het is vooral door mijn drukke werkzaamheden gewoon niet meer te combineren". Nog vijf wedstrijden scheiden Jos Sparla van zijn afscheid bij DHS. Hij behoudt aan de club de beste herinneringen over. Met als hoogtepunt de promo tie onder trainer Rob Jacobs naar de hoofdklasse, inmiddels alweer zo'n vier jaar geleden. Ondanks de DHS-tradilie van altijd veel komende en ver trekkende spelers of wellicht juist daardoor, is het met DHS de laatste jaren bergafwaarts gegaan. De club zakte naar de tweede klasse, waar het een der zes kandidaten is voor de degradatie. Volgens Jos Sparla weet DHS zich nog wel te red den. „Ik ben hier destijds bij een tweedeklasser gekomen en wil er ook als tweedeklasser weer weg gaan". Ridderkerk De Nederland se Sport Federatie (NSF) heeft in een brief de gemeentebestu ren van Nederland verzocht om sportaccommodaties vrij te stellen van de heffing van on roerend goedbelasting. De NSF doet dit verzoek onder meer aangezien de heffings grondslag gebaseerd op de 'waarde van een onroerend goed in het economisch ver keer' ten aanzien van incou rante onroerende goederen (sportvelden e.d.) niet kan worden gehanteerd ingevolge rechterlijke uitspraken. Om deze incourante onroerende goederen toch te kunnen be lasten is een heffingsgrondslag .op basis van de 'vervangings waarde' van het betrokken on roerend goed ingevoerd. In het verleden waren in tal van gemeenten sportaccommo daties vrijgesteld, zo niet dan was de economische waarde zodanig, dat geen belastinghef fing plaats had. Thans zullen, door de hantering van de nieuwe heffingsgrondslag, waarbij men wel concrete ge tallen kan invullen, sportvere nigingen met een forse lasten verzwaring geconfronteerd kunnen worden, tenzij de ge meenten ir» dc plaatselijk gel dende bcfastingvPTordeningen sportaccommodaties vrijstel len. De NSF is zich bij dit alles ter dege bewust van de moeilijke financiële positie waarin het merendeel van de gemeenten verkeert. Hierdoor worden de sportverenigingen echter reeds in toenemende mate gecon fronteerd via verhoogde (huur)tarieven en teruglopen de subsidies. Vlaardingen De selectie van Satelliet start onder lei ding van Wim Poulus training op 1 augustus. De eerste oefen wedstrijd wordt al vier dagen later gespeeld. Tegenstander in sportpark *t Nteuwelant is dan FSV Pretoria. Op het pro gramma staat ook nog een trainings weekeinde m het KNVB-sporttentrum te Zeist. De Vlaardingse voetballers vertrekken op 20 augustus naar de provincie Utrecht om daar aan de conditie te scha ven. Het volledige oefenprogramma ziet er als volgt uit: 4 augustus SatellietFSV Pretoria, 6 au gustus SatellietGTB. 9 au gustus SatellietSchiedam, 13 augustus SatellietGSS, 20 augustus vertrekt naar KNVBsportcentrum te Zeist, 23 augustus SatellietSFC. 27 augustus SatellietHoogvliet, 30 augustus SatellietAlexan dria '66. Schiedam Gijs de Jong neemt volgens jaar de hoogste jeugdelftallen en het tweede elftal van Excelsior '20 onder zijn hoede. De in Maassluis •woonachtige onderwijzer neemt de taak over van Eric Gudde, die door het bestuur van de Thurlede-vereniging is benoemd tot hoofdtrainer. Gijs de Jong was dit seizoen niet verbonden aan een vereni ging, maar had daarvoor on dermeer VDL en Unicum on der zijn leiding

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3