MÉMiiiliiiiii! Zonwering: overbodige geen luxe Exclusieve meubel expositie in Hilton MEUBELFABRIEK „MODERN" licht vorm EËRAG I t i gratis vloerbedekking Bches(| Isotex Hobbyrol N ES S E L CO. Si 1 00RC0 WONINGINRICHTING DE LAAGSTE PRIJZEN VOOR KWALITEITSMEUBELEN Voor u beslist, kom eerst vrijblijvend kijken bij 'MODERN'. Wölcken Zn. ss mMwmrr BANKSTEL .MEUBELEN 'Brie/se Gtashandell Llchtarchltektuur Elektrotechniek Kan niet! Wel geven wij tot 40% KORTING tapijten J3 r Wie kijkt niet met verlangen uit naar een flinke portie zonne schijn? Maar breekt dat zon netje eenmaal goed door, den kan dat als knap hinderlijk er varen worden. Want wij hou den van zon, maar 't moet wel aangenaam blijven. In alle jaar getijden. Want zelfs een mager laagstaand winterzonnetje kan met zijn schelle licht brutaal de woning binnendringen. En 's zomers kan de zon het binnen shuis onaangenaam warm en benauwd maken. Om nog maar te zwijgen over het ver schieten van meubels en gor dijnen. Daarom wordt bij zonneschijn a! gauw aan zonwering ge dacht. Zowel door particulieren als door bedrijven en ïnstelin- gen. Zonwering, die huis en hoofd koel houdt en het licht op aangename wijze filtert en verzacht. Methoden Bij zonwering kan gekozen worden uit verschillende soor ten zonwering: te weten de binnenzonwerlng, die aan de binnenzijde van de ramen aan gebracht wordt, zonwering tus sen dubbele beglazing, buiten zonwering en de zogenaamde 'mini-rolluiken', die, afgezien van hun zonwerende en isole rende functie, tevens een in braak-preventieve waarde hebben. Elk soort is weer in diverse ty pen onder te verdelen. Het spreekt vanzelf dat de diverse soorten en typen in de praktijk elk weer hun eigen plus- en minpunten hebben. Een goed advies vooraf is dan ook on ontbeerlijk voor het maken van de juiste keus. Naast een goede advisering is ook het vakkundig aanbrengen van zonwering heel belangrijk. Helaas geldt ook hier, net als in andere branches: de ene le verancier is de andere niet. Daarom is het goed te weten, dat er een speciale vereniging van rolluiken-, markiezen- en zonwermgsbedrijven bestaat, kortweg ROMAZO geheten. Deze vereniging stelt hoge ei sen aan vakkundigheid en be trouwbaarheid van haar leden. Zij zijn namelijk verplicht één jaar garantie te geven op het elektrische gedeelte en twee jaar op alle overige door hen geleverde materialen plus de installatie. De garantie omvat tevens het arbeidsloon en de voornjkosten voor het oplos sen van gerechtvaardigde klachten tijdens de garantiepe riode. Let op: deze regeling geldt met voor zogenaamde binnenzonwermgen, want daarop zijn fabrieksgaranties van toepassing. Verder kent ROMAZO een centrale klachtenbehandeling voor het geval een afnemer en zijn leverancier het niet eens kunnen worden. Garantie bepa lingen slaan xwart-op-wit ver meid op een genummerd ga rantie-certificaat, dat door de aangesloten bedrijven bij de factuur wordt geleverd. De ver eniging ROMAZO is opgericht in 1923 en telt momenteel ruim 80 leden, verspreid over het hele land. De leden zijn her kenbaar aan een speciaal vig net. Kortgeleden heeft de vereni ging ROMAZO een nieuwe brochure uitgegeven, waarin veel nuttige informatie is opge nomen over de verschillende typen zonwering die in ons land bij de bonafide vakhandel verkrijgbaar zijn. Handig is ook de achter in de brochure opge nomen 'checklist' voor pro- dukt-beoordeling en prijsver gelijking. De brochure 'Hou 't zonnetje erbuiten' is op aanvraag ver krijgbaar bij ROMAZO, Post bus 2119, 2301 CC Lelden. Het telefoonnummer is 071- 14 07 41. Liefhebbers van zeer exclusie ve meubels kunnen binnenkort hun hart ophalen. De Rotter damse meubelzaak 't Catshuys zal namelijk op 13, 14 en 16 mei in het Hiltonhotei een ex positie geven van meubels, die weliswaar voor de gemiddelde Nederlander onbetaalbaar zijn, maar altijd aardig om eens te bekijken. Het initiatief is afkomstig van mede-eigenaar Ruud van Eijs- den, die samen met zijn moe der en zijn echtgenote de meu belzaak runt. „Vroeger ston den wij altijd op de beurs 'Bin nenhuis' maar toen Ahoy' ver huisde naar Rotterdam-Zuid is dat eigenlijk een beetje verwa terd. Enkele maanden geleden echter kwamen we op het idee toch maar weer eens iets te or ganiseren. Vandaar deze expo sitie." Daarvoor werd 'Le Jardm-zaal* van Hilton besproken. „We hebben voor Hilton gekozen, omdat het toch een wat exclu sieve klank heeft. En dat past hier heef goed bij omdat dat in feite ook voor de meubels geldt." Show Exclusief is het zeker. De zaal zal voorzien worden van nieu we vloerbedekking, die hetzelf de motief, krijgt als de even eens nieuwe gordijnen. Daar naast wordt een marmeren schouw aangebracht en komen er grote spiegels, een lamp, bedekt met een laagje zilver, een volledig marmeren wand- kast en een keur aan marme ren tafels. Het is slechts een kleine op somming van hetgeen er op de expositie wordt geboden. Waarom het zo exclusief en dus duur moet zijn, verklaart Van Eijsden met: „De meeste mensen zien dit soort overdre ven dure meubels altijd alleen maar in boeken staan. Wij vin den het leuk ze nu ook eens de kans te bieden het in het echt te bekijken. Het is gewoon een soort show die niet echt op de verkoop is gericht." De expositie beantwoordt ove rigens niet geheel aan de nïeu- 0 Interieur van 't Catshuys, exclusief en duur. in het pink sterweekend te zien in het Hiiton. we mode op meubelgebied. „Alleen de kleuren zijn wat lichter geworden. Dat zullen we proberen te tonen. Lichtgroen leer en vooral gebroken wit. We proberen gewoon een zo evenwichtig mogelijke combi natie samen te stellen." Het doel van de expositie is vooral de mensen wat meer in te lichten over de meubels uit de betere klasse, „We hebben niet de illusie een bankje van tienduizend gulden aan de man te brengen of een hang klok van vijfentwintigduizend gulden. We willen aantonen wat er op woongebied allemaal mogelijk is. Misschien leren de mensen er nog wat van". De expositie is gratis toegan kelijk. De openingstijden liggen gelijk aan de openingstijden van de winkels, 's Ochtends om tien uur gaan de deuren open. Zondag is de expositie gesloten in verband met de winkelsluitingswet. Isotex Hobbyrol is een af doend produkt tegen kou- doorlatende muren. De rol len, 10 meter lang en 50 cen timeter breed, bestaan uit een 5 millimeter dikke poly- stryleenlaag, die met de daarvoor bestemde lijm te gen de wand wordt geplakt. Koude en vocht worden hier door buitengesloten en de kamerwarmte kan niet door de muur naar buiten verdwij nen. Ook bij geluidsoverlast heeft deze wandisolatie goe de eigenschapen. Isotex Hobbyrol laat zich ge makkelijk verwerken en pu tjes en scheurtjes worden te gelijkertijd keurig wegge werkt. De toplaag van Isotex Hobbyrol bestaat uit een sterk karton, waarover kan worden behangen, geschil derd of gepleisterd met sier- pteister. Bijgaande toto toont: 1. de kale muur, 2. de aangebrachte banen Isotex Hobbyrol en 3. een fraaie textielwand bekleding van Wandvaria. Goudsesingei 249, Rotterdam, Tel.: 010-12.93.71. Al 26 jaar de betere en bijna goedkoopste woninginrichter van Rotterdam. Verkoop van uitsluitend merkartikelen o.a.: Weston - Desso - KVT - Parade - Bergoss - L. de Poortere - Auping - Pullman - Pirelli - Gardisette - Elvo - Hatëma - Boras - Boussac. Vrijblijvend meten en prijsopgave, Het meest vertrouwde adres voor al uw meubelen in eiken, modern en klassiek. Alle kwaliteitsmeubelen te bezichtigen op 2.000 m2 toonzalen. Bezoek vrijblijvend onze ruime slaapkamercollectie. Uitsluitend fabrieksprijzen inclusief onze unieke service. Ook uw adres voor stofferen van uw gebruikte meubelen. BUITENHAVENWEG 132^140 - SCHIEDAM"-TEL.7268815^262203 WAAR I VINDT U ONS7 Hoog- Stnat Hoe- 1 l merk t I EXCLUSIEVE MAATKLEDING EN CONFECTIE 100 jaar maatkleermakers. Rotterd amsedijk 409a Schiedam Teieloon 010-268164 In onze etalage altijd speciale aanbiedingen - 0^^*^ III U IJ ook een vertrouwd adres Kl§£w MOEDERDAGKADO'J aanbieding: KLEEDJES v a. 20. „XPOBT voorechte kwaliteitsperzen met garantie, waar u geen gulden teveel voor betaalt Boezem weg 136 - Rotterdam 200 meter van metrostation Oustpleln 010-140619 Freericksplaats 9 Rot t.-Ifil legers berg 010-187700 Rubensplein 12-Schiedam 010-261975 Wyyfóh, Geopend 9-18 uur. koopavond tot 21 00 uur maandags de gehele dag gesloten CU.muT-1 T'Si Reparatie en reiniging in eigen dtelie «im nw^—r voor IMPORT MeubelstD#efingsbeëfi}t Voor het §T OEEERENvsnu, komen wij vrijblijvend langt voor prijtopgave. Diverse MEUBELSTOFFENj voorradig v.a. 17,50 per meter LOSSE KUSSENS 53 x 53 cm. v.a. 25.- per stuk Telefoon 348784 Na 18 00 uur 34 15 83 Vlaardlngen Eendrachtstraat 52 Gaarne verzorgen wij voor u Alle voorkomende reparaties Isolerende beglazing (met subsi die-aanvrage) Geslepen glas Alle soorten figuurglas en gels op maat spie- TEL, 01810-4162, Maarland NZ 86b, Brielle, b.g.g.: 01881-1749/01810-4360. AL GEHOORD? Nu 30% isolatie-subsidie op huurhuizen. Vraag vrijblijvend offerte aan! Advies, verkoop en aanleg van eigentijdse verlichting voor woning, winkel en werk. jonker fransstraat 122-124 rotterdam, tel. 136080 ERSTHOLT ENNERS OPEN 60 jaar kofferspeciaalzaak OFFERS lederwaren reisartikelen Lijnbaan 59. Tel. 010-131122. Filialen: Nieuwe Binnenweg 349 Zuidplein Hoog 779 Binnenban 25 (Hoogvliet) op alle merken tapi/t en leggen gratis docr geheel Nederland Mjwrkoixn aie gordijnen en vitrages worden gratis gemaakt. Vraag altijd ónze oliede. Wij zijn beslist gocdkopc^an anderen. m Alle gordijnen took velours} gratis gendsid. datuurkoifekties. Al onze tapijten werden geleverd met 5 jaar schut lelijke garantie. Gratis vrijblijvend huisbezoek mei komplete sialenkoiieklie door geheel Nederland Strtfcslnee/ IfJ-llf. Aoft*rdam-H/U»g«tó»ry. tut. Q1Q-22A liOo/flIO-22.44J0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6