ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Softbalster prijst Arnhemse collega 9s GRAAG .GEDAAN. !Boti Oude huur blijft bepalend voor huurgewenning Feyenoord te kijk MINISTERIE VERWERPT ROTTERDAMS VOORSTEL Vat lek: 12 mensen naar ziekenhuis Eerste afvaller in recordpoging Gratis zomer mg Ontslag in stukgoed gaat door Eisen tot tien jaar voor heroïne- koeriers Supporters tegen NS-poIitie I l f - I ZATERDAG 7 MEI 1983 Rotterdam De huurge- wenningsbijdrage bij het betrekken van een gere noveerde of nieuwbouw woning blijft afhankelijk van de oude huur, die men betaalde. Staatssecre taris Brokx heeft een voorstel van Rotterdam afgewezen om in alle ge vallen uit te gaan van een oude huur van honderd gulden. De gemeente Rotterdam had al een honderdtal aanvragen voor huurgewenning naar het ministerie gestuurd, waarbij van een oud huurni veau van honderd gulden was uitgegaan. De aanvragen zijn terug gestuurd. Rotter dam zal op de aanvragen nu de werkelijk betaalde oude huur invullen en ze dan op nieuw naar het ministerie zenden, met het verzoek ze met voorrang te behandelen. Het voorstel van Rotterdam om bij huurgewenning uit te gaan van een oude huur van honderd gulden was ingege ven door de ongelijkheid, die er bestond in de hoogte van de huren bij het aangekochte bezit. Zelfs bij gelijkwaardige Woningen kwamen grote huurverschillen voor. Bij verhuizing naar een gereno veerde of nieuwbouwwoning kreeg degene, die de hoogste huur had betaald een lager bedrag aan huurgewenning dan degene, die een lagere hu ui1 had betaald. Het gemeentebestuur vond het eigenlijk niet eerlijk dat mensen, die in het verleden een hoge huur hadden be taald, in de nieuwe situatie nog eens minder huurgewen ning kregen. Daarom is aan het ministerie het voorstel gedaan om bij huurgewen ning, ongeacht de betaalde huur, uit te gaan van een oude huur van honderd gul den. De staatssecretaris gaat ervan uit dat het doel van de huurgewenning is de huur ders aan een hogere huur te wennen. Volgens hem doet het daarbij niet ter zake of de oude huur feitelijk aan de hoge kant was of niet. Rotterdam Twaalf personen hebben zich gistermiddag moeten laten behandelen in het ziekenhuis, omdat zij in de Maashaven in de buurt verkeer den van een lekkend vat thionylchloride. Dit is een stof, die ge vaarlijk is voor de ademhalingsorganen. Een paar mensen had de thionylchloride in geademd, de anderen werden uit voorzorg in het ziekenhuis be handeld. Allen kon den een paar uur later naar huis terugkeren. Het vat was tijdens het laden in de Neder landse coaster Mar griet Daniëls tegen de reling lek geslagen. De brandweer plaat ste het vat later in een overmaats vat. Door het papier weg te halen voor de we reldbeker, de Europa Cup en de UEFA-beker heeft Wim Jansen de expositie Feyenoord 75 jaar geopend. De tentoonstelling in de hal van het Rotterdams Nieuwsblad geeft een beeld van de jubilerende club in driekwart eeuw. Naast de kostbare trofeeën, door de stadionclub voor honderdduizend gulden ex tra verzekerd, is ook een videopresentatie van de belangrijkste Feyenoord-gebeurtenis- sen te zien. Met ex-doe!man Eddy Pfeters Graafland bestudeerde de middenvelder een foto van een spelmoment. De tentoonstelling is de eerste grote festivi teit van de jubilerende club. Op donderdag 12 mei begint de sportclub met een aantal voetbaltoernooien voor de jeugd. Eén van de hoogtepunten van het jubileum is de wed strijd Feyenoord-Celtic anno 1970, toen in Milaan de Rotterdammers de Europa Cup veroverden. Beide elftallen van toen bekam pen elkaar op 28 mei in Stadion Feyenoord. Voor dit treffen zijn al duizenden kaarten a 5 en 7,50 verkocht. De expositie aan de Coolsingel duurt tot 28 mei en is op werkdagen geopend van 9 tot 17 uur. Op zaterdag is de expositie van 9 tot 13 uur te bekijken. Wilton:'Dokken RDM welkome aanvulling' Even mijn wasgoed wegbrengen9 Botterdam „Even mijn wasgoed naar mijn zuster brengen.Met die medede ling is één van de deelne mers aan de recordpoging klaverjassen gistermorgen even uit café De Schans weggegaan. Ze is niet meer teruggekomen, daarmee drie klaveijassers in de steek la tend De rest, acht klaveijassers en de barman Joe Will em se, hebben de eerste zware nacht goed doorstaan. Vol goede moed gaat men het weekeinde in. Barkeeper Joe WWemse, die samen met de kaartgroep 102 uur vol wil maken: „Ik voel me opper best en ben er zeker van dat ik het vol zal houden. Ik denk dat hetzelfde geldt voor de rest van de ploeg. Overigens is de recordpoging al op donderdagochtend be gonnen, en niet een dag Ja- ter. Hoewel het weer allesbehalve aan de zomer herinnerde, werd gisteren alweer het tweede 'Gratis- Zomer- Evenement' gehouden. Ditmaal met een optreden van het koor van de United States Army Band, dat een programma van negro spirituals, soldaten liedjes en musicalsongs bracht. Geheel naar de traditie van de bekende verfilming tilden de heren de dames op bij een van de songs uit Oklahoma. Na ze op de knie te hebben gezet. Rotterdam Er zal voor mi nimaal 850 man in de stuk goedsector van de Rotterdam se haven ontslag worden aan gevraagd, 600 bij de stuwa- doorsbedrijven en 250 bij de 'havenwerkerspool' van de Stichting Samenwerkende Ha venbedrijven SHB, De werk geversorganisatie SVZ heeft door Bram Oosterwijk dit gisteravond meegedeeld tij dens het overleg in de zoge noemde Commissie II. De ontslagaanvraag zal niet yoor 1 juli aanstaande worden ingediend, omdat werkgevers- en1 werknemersorganisaties onlangs overeenkwamen in net kader van een per die da- wm af te ronden herstructure ringsplan voor de stukgoedter- reinen niets op het vlak van de werkgelegenheid te zullen doen. De werkgevers hebben vol gens SVZ-directeur G. Zee- bregts tot deze maatregel moe ten besluiten, omdat de lee- gloopkosten van het stukgoed- personeel onverantwoord snel stijgen. Vorig jaar bedroegen die kosten 65 miljoen gulden, een bedrag dat tot 250 miljoen in 1985 zal oplopen als het aantal arbeidsplaatsen niet drastisch zal worden vermin derd. Bij een minder positieve ontwikkeling zullen er mini maal nog enige honderden ha venwerkers meer ontslagen worden. De SVZ vindt het dringend noodzakelijk dat na realisering van het ontslag de helft van de bij de stukgoedbe- drijven resterende circa 2500 man naar de SHB-pool wordt overgeplaatst, zodat de haven in zijn totaliteit flexibeler kan gaan werken en er een even wicht tussen de bedrijven en de pool ontstaat. Tenslotte wil de SVZ dat personeel waar voor tijdelijk geen werk is tij dens die periode niet meer het volledige loon ontvangt, maar 80 procent. De vakbonden hebben nog geen officieel standpunt ingenomen, voorlo pig wijzen zij gedwongen ont slagen nog steeds af. Rotterdam „Wat de speel sters van ESCA voor mij hebben gedaan is fantastisch. Toen ik net in bet ziekenhuis lag voelde ik me ellendig en eenzaam, maar dat was gauw voorbij: ze hebben me om beurten elke dag bezocht. Echt, dat is onbetaalbaar." De Rotterdamse softbalster Roos Pieters <22) neemt haar lot lachend op. Niet alleen om dat de uit Curacao afkomstige eerste kl a ssespeelster van de softbalelub St. Lodewijk uit Rotterdam van nature erg vro lijk is, maar ook omdat haar collegaatjes uit Arnhem een enorme steun zijn geweest na dat ze op 10 april met een ge broken nek in het Arnhemse gemeenteziekenhuis belandde. „We hadden een trainings- weekeinde, toen ik tijdens een wedstrijd tegen ESCA uit gleed. Ik was net aan het eer ste honk, maar het was wat glad door de regen. Ik viel achterover, wat er verder ge beurde, weet ik niet meer". Later pas besefde ze dat het heel wat erger had kunnen af lopen, omdat ze aanvankelijk nog van het veld is gedragen. Bestuurslid Ton Geenen van St. Lodewijk is zo geroerd door de zorg van de Arnhemse softbalelub dat hij dat graag aan de grote klok hangt. „Ze hebben ontzettend veel voor haar gedaan. Roos voelde zich dat we hebben gi echt ellendig toen ze net hter lag, maar ze is helemaal opge fleurd." Als alles goed gaat mag Roos volgende week, haar hoofd nog stevig in een ruim tevaartachtig stangenstelsel geklemd, uit het ziekenhuis. Coach Johan Schunnk van ESCA heeft haar een week verblijf in Arnhem aangebo den om wat bij te komen. Het herstel van de Rotterdamse verloopt in elk geval voor spoedig, ze zal vrijwel zeker de softbaiknuppel weer ter hand kunnen nemen, ai is dit sei zoen uiteraard verloren. Gee nen: „Het mooi is dat ze on danks alles blijft praten over dat fijne trainingsweekeinde ;ehad," Rotterdam De Schiedamse werf Wilton-Fijenoord heeft nog altijd inte resse in één of meerdere dokken van de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. „Het is een welkome aanvul ling op v/at we nu hebben", aldus di recteur J.C. Melcherts. De interesse van Wilton-Fijenoord gaat voornamelijk uit naar één van de grote dokken van de RDM die als vervanging kan dienen voor een verouderde dok in de Schiedamse haven. De werf heeft on der meer de keus uit een zeventig jaar oud dok van Engels fabrikaat, dat nog in zeer goede staat van onderhoud verkeert en uit het droogdok, dat de RDM in sa menwerking met een Belgisch bedrijf in de jaren zestig heeft gebouwd. Beide dokken kunnen schepen hebben tot ze ventigduizend ton. Het is niet uitgesloten dat Wilton naast een vervanginginvestering ook geld zal steken in uitbreiding van de capaciteit. „We hebben immers nu de kans om tweedehands dokken over te nemen, die goed zijn", aldus Mel cherts. Alle zes dokken van de RDM zijn ge schat op een waarde van twaalf miljoen gul den. 'Juist op de kwestie van overname van de dokken (en de rijksgarantie daarvoor) mis lukte deze week het reddingsplan van de ge meente Rotterdam, Boele en ScanMarine. Nieuwe dokken zit er voor Wilton voorlopig niet in. Het plaatsen van een order zou de werf op zeker veertig tot vijftig miljoen gul den komen te staan. Wilton-Fijenoord dat verwoedde pogingen doet om uit surcéanse te komen en los van RSV verder gaat, zal bij de nieuwe start een gering eigen vermogen hebben. De huidige reserves zijn minimaal, maar er wordt op gerekend dat de overheid de Schiedamse werf bij een nieuwe start zal steunen met een veertig miljoen gulden, Rotterdam Tegen vier Turkse mannen zijn giste ren voor de Rotterdamse rechtbank celstraffen van drie tot tien jaar geelst, wegens hun aandeel in een heroïnehandel. De vier worden ervan verdacht en kele ponden van het verdo vende middel van Belgie naar Nederland te hebben gesmokkeld. Tegen een van de verdachten werd bovendien een geldboete van 100.000 gulden geëist. Volgens de officier van justitie, rar.K. de Groot, maakt het viertal deel uit van een grote organisatie, die heroïne van Turkije naar Nederland smokkelt. Toen twee van de verdach ten in februari van dit jaar op de Van Brienenoord- brug werden aangehouden wierpen zij twee zakjes met 750 gram heroïne over de brugleuning; die beide zakjes werden later terug gevonden op een grasveld onder de brug. De zaak te gen een vijfde verdachte Is voor verder onderzoek aan gehouden. Uitspraak over veertien dagen. Rotterdam Het voet balelftal van de suppor tersvereniging van Fey enoord speelt dinsdag avond om 19 uur op Varkenoord een wed strijd tegen hel politie team van de Spoorwe gen. De wedstrijd werd 27 april afgekeurd. Ei zijn mensen die onze krant nog met lezen. Uw beste vriend oi vriendin misschien. Breng daar even. verandering m. Maak hem oi haar abonnee. Zo gefikst en goed beloond! Want voor die kleine^ moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van de Laurenskerk. n°teer|n.J. ^<3aj7ï;_ Adres; I "««PW °nneG """■enskerk J ^dres; F SfülJrcjei p|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1