Markants bomen blijven op Van Hogendorplaan VVD niet tevreden over bestri j ding van racisme Werkgroep moet CDA dichterbij de kiezers brengen DRZ verrassend in halve finale Kwakkelstein veegt bewoner mantel uit VLAARDINOS DAGBLAD SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT mssiit v, Jh't Geen 'Schiedamskunststukje'in Vlaardingen Jeugdhaven definitief naar Mastenbroek ^rallelweg blijft kaal Vingers bekneld Rotterdams Nieuwsblad Cup 1983 Sleepvaart- museum in de steigers Brandweer spuit olie van de weg Schiedam- Centrum: maximum van 30 km Kyhra doet niets VL 142 in IJmuiden met averij WOENSDAG 1 MCi 19S3 Vlaardingen De Van Ho gendorplaan in Vlaardin gen krijgt bij de recon structie waarschijnlijk ge scheiden fietspaden. Alle leden van de commissie verkeer vinden dit een veel veiliger variant, dan een Van Hogendorplaan met één fietspad, waarop In beide richtingen kan wor den gereden- De bomenrij, volgens de gemeente 'mar- kant', zal blijven staan. De afdeling verkeer van ge meentewerken had twee va rianten bedacht voor de re constructie van de Van Ho gendorplaan. Die met de ge scheiden fietspaden kreeg gisteravond duidelijk de voorkeur. „Daar zijn we heel gelukkig mee", zei wet houder Bas Goudriaan. De bomenrij op de laan vormt volgens gemeentewer ken een ernstige beperking van de mogelijkheden tot re constructie. VVD'er Floor Quast wilde daar niet zo maar aan. „Die bomen kun nen in de herfst, als ze lang zaam groeien, best verplaats worden", zei hij. „Dat kunst stukje heb ik ze in Schiedam al vaker zien uithalen." Verkeersingenieur Jan van Loosbroek wees die moge lijkheid echter resoluut van de hand. „Die bomenrij is al leen markant zoals ze nu staan in een lange rij. Dan kun je er niet een paar ver plaatsen." Het verplaatsen van alle bomen leek Van Loosbroek iets teveel van het goede. 'Laai ze iets doen; al is het schoonmaken9 Schiedam De Nieuwland' se 'lieverdjes' van jongeren werker Frans Ekel verhui zen binnenkort naar de voormalige Mastenbroek- school. Tussen bestuur van de Jeugdhaven en de ge meente Schiedam is nu in principe overeenstemming bereikt over de verhuizing van de stichting en haar ac tiviteiten. Een exacte datum Is niet genoemd. Naar verwachting wordt in de junivergadering van de com missie voor welzijn en volks gezondheid het voorstel ge daan de formatieplaats voor het jongerenwerk van twintig uur per week uit te breiden naar veertig uur per week. De verhuizing van de peuterspeel zaal van de Jeugdhaven vindt eerst plaats als het filiaal van de bibliotheek is verplaatst. De verbouwing van de Masten- broeksehool kost volgens de offerte van het Schiedamse aannemingsbedrijf Leenderts 380.000 gulden. De leden van de commissie toonden zich tevreden met de overeenstemming tussen Schiedam en Jeugdhaven. VVD'er Gerard Verhulsdonk was opgelucht. „Ik slaak straks een zucht van verlichting, We kunnen nu tenminste weer vergaderen zonder de hete adem van de jongeren in onze hek", stelde hij. Ulfed Bruse- ker (CPN) was minder opge lucht. Hij vroeg zich af hoe nu aan de jongeren moest worden verteld dat zij waarschijnlijk later in de Mastenbroekschool terecht kunnen dan 1 juni. In een onderhoud met ambtena ren, enige tijd geleden, zou die datum zijn genoemd. De vertegenwoordiger van de afdeling cultuur van de ge meente Ben Hakkenbroek hief daarbij ontkennend de armen. Hem was niets bekend van. hetgeen Bruseker zei. Hakken broek vertelde de commissie leden dat niet eerder dan half juni alle procedures, waaron der het verkrijgen van de bouwvergunning, rond zouden zijn. Frans Ekel, die de vergadering van de commissie bijwoonde, was duidelijk teleurgesteld over de genoemde datum. Vol gens hem is i juni wel toege zegd. „Het is nu rustig onder de jongeren, maar dat duurt niet lang meer. Al na Schiepop werd onder de jongeren ge sproken over kraakacties, als 2e na 1 mei niet aan de slag konden", aldus de bezorgde ongerenwerker. Wethouder -amb Hafkamp zei daarop te onderzoeken of de toezegging is gedaan. Nog volgende week bericht hij de Jeugdhaven wat er binnenkort door de jonge ren al kan worden gedaan in het pand, „Laat ze iets doen", aldus Ekel, „al is het maar schoonmaken," Schiedam Tien jaar na de doop van 34 woningen aan de Parallelweg, achter het NS- station Schiedam/Rotterdam- West, zijn er voor de gemeente Schiedam nog allerlei finan ciële verwikkelingen over. B en W maken daar nu maar eens een einde aan, Het college heeft besloten geen pogingen meer te doen om van minister Winsemius een bij drage te vragen voor de ex ploitatie. Er komen geen wo ningen meer voor in de plaats. Om dat te onderstrepen heeft het college de grond boek houdkundig overgeheveld van bel woningbeheer naar het grondbedrijf. Bedrijfsruimte komt er ook niet. De grond blijft voorlopig braak liggen. Schiedam Het jaar verslag van maatschap pelijk werkster Jolanda Goumeri-Wolters over haar werk voor culture le minderheden in Schie dam heeft bij WD-frac- tieleider Gerard Ver hulsdonk een zeer onbe haaglijk gevoel achter gelaten. Hij is aller minst tevreden met haar conclusie, dat een aan vaardbare oplossing voor het latent aanwezi ge racisme 'toekomstmu ziek' lijkt te zijn. Verhulsdonk vraagt om een meer actieve aanpak van het racisme, dat volgens Jolanda Goumeri voornamelijk in de oude wijken van Schiedam leeft. Volgens haar komt het nooit openlijk tot uiting, maar worden discrimineren de opmerkingen vaak heel subtiel gemaakt. „Mocht u bij het lezen het onbehaaglijke gevoel krijgen, dat ik open deuren intrap zonder met een deugdelijk alternatief te komen, dan hebt u gelijk. Mijn enige antwoord is dat ik het ook niet weet, maar dat ik blijf proberen," schrijft de maatschappelijk werkster in haar jaarverslag. Het spijt Verhulsdonk bijzon der, dat zolang na de tegen Schiedamse Turken gerichte rellen in 1976 nog geen manie ren zijn bedacht om racisme te bestrijden. Hij verwijt dat Goumeri niet, want zij werkt pas één jaar in Schiedam, maar hij ziet het meer als alge meen p;obleem, waaraan te weinig gedaan wordt. „Deze Jolanda moet echter niet het moede hoofd te snel in de schouders leggen. Zij moet er vooral niet in berusten, maar meer actief ten strijde trekken tegen racistische geluiden", meent Verhulsdonk. Andere gemeenteraadsleden voegden hieraan toe, dat de maatschappelijk werkster on danks deze tendenzen de laat ste tijd meer ervaring en en thousiasme in haar werk on dervindt. Zij hebben hier veel vertrouwen in; Verhulsdonk ook, maar dat is hem niet ge noeg, zegt hij. Vlaardingen De 29-jarige C.A.F. Woermeijer uit Schie dam heeft gistermiddag bij werkzaamheden aan de kant pers bij een bedrijf aan de George Stephensonweg de vingers van zijn beide handen ernstig verwond. Zijn handen kwamen tussen het plaatwerk en het mes van de kantpers te recht. Het slachtoffer werd door de GGD onmiddellijk overgebracht naar het Holy- ziekenhuis. De arbeidsinspec tie onderzoekt het geval. Vlaardingen De gepaste vreugde bij voetbalvereni ging Vlaardingen sloeg na de loting van de halve finale in de strijd om de Rotterdams Nieuwsblad Cup voor de Wa terweg om in een lichte vorm van teleurstelling. De ploeg van Jaap de Roode won wel iswaar met 2-0 van stadsge noot VFC, maar Zwaluwen- doelman Peter Eikelenboom 'koppelde' in de kantine van voorzitter Sjaak Maat Vlaar dingen aan Excelsior '20. De Schiedammers spelen even wel een thuiswedstrijd In de kwartfinale won Her mes DVS met 3-1 van Satel liet en versloeg Excelsior '20 Peter Eikelenboom zorgde in de kantine van de vv Vlaardingen voor twee inte ressante wedstrijden tijdens de halve finale voor de Rot terdams Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. met 2-4 Zwaluwen. Hermes DVS lootte wederom een thuiswedstrijd. De ploeg van scheidende trainer Jan van der Velden komt nu uit te gen DRZ, dat verrassend Schiedam uitschakelde. Het elftal Joep den Bnnker won in de verlenging van Schie dam. Vlaardingen „Als u zo door gaat met links en rechts raads leden te beledigen, dan zouden, wij als commissie weieens kunnen besluiten geen minuut meer over de Van Linden van den Heuvellsingel te praten." Zo viel een woedende Willem Kwakkelstein (PvdA) gister- ovnnH in de commissie ver- keer uit naar 'beroepsinspre ker' G. Vons, bewoner van die singel. Kwakkelstein schoot uit zijn 1 slof, teen Vons beweerde dat de gemeente al tien jaar lang niets heeft gedaan aan de ver keerssituatie op de singel. De bewoners klagen al een tijd lang over zwaar vrachtver keer, dat vlak langs hun hui zen rijdt. Sinds het begin van dit jaar is de singel niet meer gesloten voor vrachtverkeer en dat heeft de gemeente al talloze brieven van klagende bewoners opgeleverd. De Raad van State heeft het beroep van Vons en de zijnen eerder al af gewezen. „Als u zegt dat er tien jaar niets gedaan is, dan hebt u tien jaar niet geluisterd", brieste Kwakkelstein. „U moet eens ophouden met uw beledigin gen." Vons liet zich echter de mond niet snoeren. „Het is mijn democratisch recht om hier het woord te voeren." Ook Rien Lensveld stootte zich aan de voortdurende ver wijten van Vons. Hij zag, evenals de andere leden van de commissie, geen oplossing voor de verkeersproblemen op de Van Linden van den Heu vellsingel „Die is nou eenmaal zo smal en u kunt daar ook geen centimeter bij verzin nen." Maassluis Aan het dak en de gevel van het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maas sluis wordt op dit moment groot onderhoud gedaan. Het dak was slecht en de kozijnen in de gevel verrot. Door ge meentewerken Maassluis is een begroting gemaakt voor de vervanging van de slechte ko zijnen en het herstel van het dak. De gemeenteraad van Maassluis heeft daarvoor 65.000 gulden beschikbaar ge steld. Medewerkers van restauratie- bedrijf Woudenberg zijn twee weken geleden begonnen met de werkzaamheden, die echter meer tijd in beslag nemen dan was voorzien. Het zeventiende eeuwse gebouw is eigendom van de gemeente. Omdat de werkzaamheden zich niet in de expositieruim ten afspelen blijft het museum op de gebruikelijke uren geo pend. Alleen voor Hemel vaartsdag en de beide Pink sterdagen zijn afwijkende re gelingen getroffen. Morgen is het museum alleen van twee tot vijf uur geopend. Eerste pinksterdag blijven de deuren gesloten. Tweede pinksterdag kan het museum tussen twee en vijf uur worden bezocht. Vlaardingen De brandweer moest gisteren rond het mid daguur het wegdek van de Mr. L. A. Kesperweg schoon spuiten, nadat vier vaten talk olie van een aanhanger waren gerold en op straat gevallen. Later strooide gemeentewer ken nog zand om het door de olie glad geworden wegdek weer berijdbaar te maken. De bestuurder en het Zoetermeer- se bedrijf waarvoor hij reed kregen een proces-verbaal. Oorzaak van de rollende vaten was het slechte hekwerk van de aanhanger. De wagen bleek bovendien te zwaar beladen te zijn. Vlaardingen De CDA'er Jan Hoogerwerf is voorzit ter geworden van de nieu we werkgroep van de Vlaardingse christen-de mocraten, die er voor moet zorgen dat er een betere communicatie tot stand komt tussen de fractie en het plaatselijke partijbe stuur en de achterban. De werkgroep moet initiatie ven gaan ontwikkelen om meer contact met de Vlaar dingse kiezers te bewerk stelligen. Daar schort het momenteel nogal aan, meent het bestuur. De werkgroep wil regelmatig bijeenkomsten gaan houden m in een van de zalen van de Lijndraaier, waarin allerlei po litieke zaken kunnen worden besproken. Op die manier is er voor de CD A-kiezers en voor andere belangstellenden gele genheid ook eens persoonlijk contact te hebben met raadsle den en wethouders van het CDA. Hoogerwerf wil de ko mende tijd een inventarisatie maken van een aantal knel punten. die de laatste tijd zijn gebleken. Hij wil bijvoorbeeld antwoord op de vragen, waar om kennelijk steeds minder mensen zich in het CDA thuis- voelen, waardoor het sterke stemmenverlies valt te verkla ren en of de partij niet teveel bezig is „met een politiek die eigenlijk niet de onze is. Op de een of andere wijze mankeert er iets aan de communicatie tussen leden en bestuur en fractie en pers en de mens in de straat. Die verbindingen zullen verbeterd en waar no dig hersteld moeten worden", aldus Hoogerwerf. Wie het M. C. M. de Groothuis in Schiedam binnenstapt, stuit daar wei eens op een hond. Een noga/ grote hond, maar wees gerust: het dier doet niks. Soms iigt het hele kluiven vreed zaam te verbrijzelen, zo als op deze foto van Ben Bfumers, maar echt: het dier doet geen vlieg kwaad. Het is zelfs één der liefste honden van Schiedam Het is de zeven jaar oude Sint Bernhard Kyhra. de trouwe viervoeter van Nellie Boers, die als ad- junct-airectrice van de dagmavo voor volwasse nen werkzaam is in het M. C. Aft. de Groothuis. Kyhra is een naam die van de Eskimo's komt. Hij kan er dus tegen, ais de toegangsdeur naar het vormingshuis open en dicht gaat. Schiedam Directeur Harm- Gusiave de Block van de dienst gemeentewerken Schie dam onderzoekt de mogelijk heden van een maximumsnel heid van dertig kilometer per uur in hei hele stadscentrum van Schiedam. Het college van B en W heeft De Block hiertoe opdracht gegeven, na een schriftelijk verzoek van de be wonersvereniging Schiedam- Centrum. Deze vereniging ziet de snel heid van het gemotoriseerd verkeer graag teruggedrongen in het gebied, dat begrensd wordt door Broersvest, Gerrit Verboonstraat, Westvest, Vei le vest, Noord vest en 's-Grave- landseweg. Deze zóne telt veel nauwe straatjes, zodat bewo ners soms van de sokken wor den gereden. In het verleden heeft de bewo nersvereniging Schiedam- West al verzocht om invoering van dezelfde maximumsnel heid op de Vlaardingerdijk. Daar is tot nu toe nitts van ge komen. Vlaardingen De VL 142, één van de weinige vissers schepen uit Vlaardingen die na herstelwerkzaamheden weer in de vaart is genomen, kan met bepaald terugzien op een glad verlopen start. De verbeterde installatie aan boord van vrieshektrawler Voorwaarts blijkt uitstekend te werken een week lang is er met goed resultaat gevist maar nu heeft de motor het la ten afweten. Het schip van haringhandela- rïj en drogerij Hoogendijk, dat op de Atlantische oceaan ter hoogte van Wesi-Ierland ma kreel vangt, is teruggekeerd naar Nederland en ligt mo- menteel in de haven van IJ muiden. De oorzaak van de motorschade is nog niet be- j kend. Een aantal zuigers moet in elk geval vervangen wor den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1