WATERWEG VVD en CPN boos over geheim houding PA810Ï SPORT a 'Een echte eye-catcher' Tegen Fred Meerhof is niet op te springen Frans is het zwarte Schaap 'Voorkomen dat mensen in apathie wegzakken' Rotterdams Nieuwsblad loting WlSCN-CHim RIJNMOND 'In elke huiskamer wordt erover gepraat' 't (§uö ^dolianbscf] Paiffte crt llerjorgt uui bruiloften m recepties SPECIALITEITEN EETHUISJE Eethuisje St. Jan Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. VOP komt met goedkoper kunstwerk Jeugd- wielerronde Satelliet lang gelijke van Hermes D VS. maar DRZ in verlenging langs Schiedam Vlaardingen benut kansen beter Henk Roomer reikt prijzen uit Excelsior'20 schrikt pas laat wakker Excelsior '20 morgenavond Zwaluwen beslist Reserves SVV moeiteloos Hoek van Holland verder Schiedam De fractieleiders van VVD en CPN ergeren zich aan de geheimhou ding, die soms moet worden betracht over politieke kwesties. Deze week kwam dat duidelijk naar voren, toen Ge rard Verhulsdonk en Eef Collé met klem aandrongen op een openbare be handeling van agendapunten, die met de schuldsanering en het fraudebeleid bij de sociale dienst in Schiedam te maken hadden. Herman Posthoorn, juist één van die Schiedamse wethou ders die de naam hebben voor 'tamelijk vergaande openbaar heid te zijn, weigerde die pun ten in aanwezigheid van pu bliek te bespreken. Als de commissie hem zou adviseren dat toch te doen," kon het wel eens zijn, zei Posthoorn, dat hij gewoon zou weigeren die pun ten in behandeling te nemen. Dal standpunt heeft Verhuls donk en Collé in hoge mate verbaasd. Ook na afloop van de besloten vergadering kon den zij er niet achter komen wal nu voor Posthoorn het pi kante aan die kwestie had kunnen zijn. VVD'er Verhuls donk gistermiddag: „In elke Nederlandse huiskamer wordt over fraude gesproken. En dan zal je er in zo'n eommissietje in Schiedam niet in het openbaar over kunnen praten?" Eef Col lé van de CPN vulde aan: „Er rust kennelijk nog een taboe op, dat is toch onzin?" Naar verluidt zou Posthoorn jvülen voorkomen, dat het Ad- vocatencollectief Schiedam byer de fraudebestrijding in deze stad net zo'n vermanende brief schrijft als de juristen aan het Vlaardingse gemeente bestuur hebben gedaan. Het* gaat hier om dezelfde discus sienota over fraudebeleid, die in Vlaardingen wèl in het openbaar is behandeld. Voor het Advocatencollectief was het venijn, dat anonieme tips over uitkeringstrekkers ook in behandeling kunnen worden door Kor Kegel genomen. Het is de vraag, of dit in Schiedam ook te gebeu ren staat. Dat zou dan in ieder geval haaks staan op de kri tiek, die met name de huidige Pvd A-afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer halver wege de jaren zeventig spuide op 'sociale recherche' en, wat hij noemde, „dit soort inbreu ken op dc privacy." Collé sluit niet uit, dat de PvdA op dit punt van mening is veranderd en dat daarom de zaak achter gesloten deuren zou moeten worden behan deld. Maar hij zou dat onjuist ADVERTENTIE Hmir een gesellig hapje koffie. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 S?'S? 8R/EUE TEL.CIS/0-296O r~ - De bediening is tot in 9 Hrooeer net de puntjes verzorgd en de prijs zal u mee vallen RIJNMOND! SCHIEDAMI eensin. Ho tel- Cafè-Restauran t Op aanvraag zenden wij u gaarne onze menu-suggesties. NIEUWLANDPLEIN 12 - SCHIEDAM - TEL. 010-738666. Voor uw zakenlunch of. s(eervoi dmer gezellige bar voor Schiedam - Tel. 732977 borreluurtje Grote Markt 2 Zondags geopend Lanoekerkstraat 88 vinden: „Nergens is over per sonen of geldzaken gesproken, dus het had makkelijk open baar behandeld kunnen wor den." Geheimzinnig Verhulsdonk: „Ik heb de hele tijd zitten wachten, tot er nou eens iets op tafel zou komen waarvan ik kon denken: *dat moet geheim blijven. Nee, ik vraag het mij nog af." De VVD-fractieleider zegt dat hem vooral van Posthoorn deze geheimzinnige houding tegenvalt. Juist nu de VVD twee wethouders levert, is hij niet blij met het imago, dat B en W veel achter gesloten deu ren zitten te vergaderen. Schiedamse journalisten zeg gen echter de indruk te heb ben, dat in toenemende mate zaken ten onrechte op een be sloten vergadering aan bod ko men, De manier, waarop het college van B en W zijn weke lijkse besluiten (niet) toelicht, wordt een schrijnend voor beeld genoemd van de huidige wijze van voorlichting. De we kelijkse persconferentie, die B en W na elke collegevergade ring zou gaan houden, is in middels alweer twee maanden niet doorgegaan, óf omdat er belangwekkende agendapun ten zouden zijn, èf omdat het zo moeilijk van tevoren te voorspellen was hoe laat de collegevergadering afgelopen zou zijn. Verhulsdonk, ver baasd: „Waarom doet B en W daar nou zo moeilijk over? Ik snap dat niet. Maar ja, mis schien denk je daar anders over, als je eenmaal macht hebt." Vorige maand drong de CPN aan op openbaarmaking van een stuk, dat op de besloten agenda van de commissie voor economische aangelegenheden stond. Wethouder Scheeres re ageerde toen: „Tjonge, ja. Ik weet eigenlijk ook met, waar om dit besloten moest worden behandeld. Het zal wel auto matisme geweest zijn." De VVD en de CPN zijn ver- •bijsterd over de lakse houding, die de PvdA en het CDA in dit verband innamen toen maandag voor openbaarheid werd gepleit. Van deze twee partijen kwam geen reactie. Wel constateerde PvdA-raads- lid Jos van der Lugt droog: ,,Het is vervelend, dat de voor zitter nu eenmaal de gang van zaken in de commissie be paalt." De kleine linkse partijen zul len Van der Lugt aan deze uit spraak herinneren, als zij bin nenkort met hun voorstel ko men om de commissiestruc tuur ingrijpend te veranderen. Rotterdams Nieuwsblad 1 woensdag £W 11 mei 1933 John Fekkes en Pieter Figdor bij een maquette van hun nieuwe ontwerp. Vlaardingen Met een beetje geluk en me dewerking van de gemeente kan er na de zo mervakantie eindelijk een kunstwerk op het plein voor het buurthuis in de VOP staan. Precies een jaar geleden maakten John Fekkes en Pieter Figdor htm eerste, omstreden ontwerp. Binnenkort wordt het tweede ingediend: een elf meter hoge staal constructie met rondom drie grote reclame borden, „Een echte eye-catcher", aldus Fek kes. De makers hebben geprobeerd in hun nieuwe ontwerp de be zwaren tegen het vorige te on dervangen, Het is een stuk goedkoper en kinderen kun nen er niet zo gemakkelijk in klimmen. „Gemeentewerken had tegen het vorige object wel twintig bezwaren", zegt Figdor. „Een deel daarvan was uit de lucht gegrepen, maar te gen de berekeningen van ge meentewerken, die uitwezen dat het te duur zou zijn, kon den wij niets inbrengen. Ze wilden het gewoon niet." Voor het kunstwerk was slechts 3500 gulden beschik baar. De meest voor de hand liggende oplossing was ge weest een kant-en-klaar kunstwerk in buurthuis De Pijpelaar te hangen. Daar heb ben de makers bewust niet voor gekozen. „De ingang tot het buurthuis heeft niets her kenbaars. Daar willen wij met deze staalconstructie iets aan Open dag over werkeloosheid Vlaardingen In totaal vijftien instanties werken mee aan de open dag over de werkloosheid en werklozenprojecten, die aan staande maandag in wijkcentrum 't Nieuwelant wordt gehou den. Het motto voor deze dag is: We kunnen niet werkeloos toe zien. De open dag is bestemd voor iedereen, die een uitkering heeft. Om meer ruchtbaarheid te ge ven aan de open dag zijn met medewerking van het arbeids bureau 1200 exemplaren van het informatiekrantje 'Achter grond' verspreid, waarin het programma voor de dag is op genomen. Ook via het GAK worden er nog een aantal ver spreid. Doel van het evene ment is onder meer het onder de aandacht brengen van be staande werklozenprojecten en nieuwe initiatieven, het inven tariseren van de instanties, die 'zich bezig houden met mensen zonder baan. „Op deze dag willen we er achter komen wat werklozen graag willen en laten zien en dat we hun suggesties serieus nemen", aldus Willem Oranje van de vereniging Mensen zonder Werk. „Daarbij moeten we bij het opzetten van projec ten wel opletten, dat het niet concurrentievervalsend werkt". Bart van der Gein, van de plaatselijke afdeling van het FNV; „We kijken wel uit, dat we de mensen geen worst voorhouden, waarin ze niet kunnen bijten. Er moet worden voorkomen dat de mensen in apathie wegzak ken." De verschillende deelnemende organisaties vertellen maan dagmorgen over hun werk zaamheden, terwijl 's middags een forumdiscussie wordt ge houden tussen enkele van de deelnemende organisaties. De hele dag kunen films en vi deo-opnamen worden beke ken. Ook is veel informatie materiaal voorhanden. De open dag wordt om half elf ge opend door wethouder Cees Bot en gepresenteerd door Hein Hanegraaf, coördinator van Vrijbaan, Het initiatief werd in februari door een aantal werklozen ge nomen. dn*"-'', ifcgt Figdor uit. Het ge brek aan geld heeft de kunste naars wat beperkingen opge legd, „Maar het is wel goed voor de creativiteit", vindt Fekkes. De kunstenaars zijn zeer te vreden met hun nieuwe ont werp. „Het is een dynamieke toren, geen suffe bende." De staalconstructie heeft voor hen ook iets te maken met de scheeps- en off-shore-indus- trie, waarin veel bewoners van de VOP werkzaam zijn of wa ren. Op die mensen rekenen ze ook als het tot neerzetten van de constructie komt; om het zuinig te houden wordt dat door vrijwilligers uit de wijk gedaan. De borden, die met een liertje naar boven en naar beneden kunnen worden bewogen, die nen om mededelingen op te doen. Fekkes: „Het leek ons aardig om er ook iets functio neels van te maken." Als het bouwwerk nu wordt goedge keurd kan de wijkvereniging belangrijke dingen via de bor den aan het kunstwerk aan kondigen. „Met de snelle spuitbus", zo stelt Fekkes zich dat voor. „Grafitti." Vlaardingen Zo'n driehon derd jeugdige wielrenners gaan morgen. Hemelvaartsdag, van start in de eerste jeugd- wielerronde vna de Babber- spolder. Wielrenners in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar, afkomstig uit heel Zuid- Holland, doen aan de wed strijd mee. Het parcours ligt langs de Goudsesingel, Hartmanstraat, Rotterdamseweg en Lyceum- laan. De eerste renners gaan om half tien van start. Het hoofdprogramma is natuurlijk de strijd bij de nieuwelingen. Liefst zeventig renners heb ben voor de wedstrijd inge schreven. Rond de klok van twee uur gaan zij van start, finish staat gepland voor drie. Schiedam Fred Meer hof loodste Hermes DVS in zijn eentje in de halve finale van de Rotterdams Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. De robuuste spits zette drie keer zijn blonde krullen tegen de bal aan en dat betekende even zovele treffers. Sa telliet, dat tot diep in de wedstrijd alle uitzicht had op een superstunt, dolf uiteindelijk met 3-1 het onderspit. De Vlaardingers hadden het uitsluitend aan zichzelf te wijten, dat de eerste helft niet met een (afgetekende) voorsprong werd afgesloten. Rob Dijkshoorn en Marcel Zeebrechts hadden het vizier niet op scherp staan of von den de Schiedamse doelman Hans Eggelmeijer in de baan. van het schot. Toen Marcel Bra at de bal in het straf schopgebied met de hand be roerde leek Satelliet eindelijk te gaan scoren. Hennie Boer- dam miste de toegekende strafschop echter. Hermes-trainer Jan van der Velden verving in de rust Rob van der Tuyn en Bart Kreft voor Hans de Roos en Wim de Haan. Laatstge noemde zorgde er voor dat er eindelijk wat goedlopende aanvallen opgezet konden worden. Uit één van die aan vallen kwam Leo van Hagen vrij op rechts en Fred Meer hof kon Hagens voorzet een voudig langs doelman Henk Kloppenburg kopppen. Vijf minuten later ging Martin de Zwart diep op links en op nieuw was Meerhof bij de tweede paal paraat: 2-0. De Satelliet-spelers werden na deze snel opgelopen ach terstand door trainer Wim Poulus naar het vijandelijke doel geschreeuwd en dat re- sulteerde spontaan in een te gentreffer. Een hele curieuse overigens. Het schot van Marcel Zeebrechts belandde tegen de binnenkant van de paal, de bal stootte naar de andere kant van het doel om vervolgens tegen een recla mebord schuin achter de goal te belanden. De Hermes-spe lers hielden het er derhalve op dat de bal met heel eigen- aardigde 'kunststootcurve' aan ae buitenkant van de paal het hoekje om gegaan was. De scheidsrechter vond echter een gat in het net, dat wat groter dan gangbaar was en liet Schiedams hoogste zondagamateur aftrappen: 2- 1. Hermes DVS strafte de 'bru taliteit' van de Vlaardingse under-dog echter onmiddel lijk af. Wim de Haan ging dit keer eens zelf de vrije ruimte in en ook zijn voorzet bereik te Fred Meerhof op maat, die vervolgens Kloppenburg voor de derde keer kansloos liet. Schiedam DRZ is als enige afdelingsclub in de halve fi nale gekomen. Het zondag gedegradeerde Schiedam ging in de verlenging door de knieën: 3-2. Onder het kunstlicht van DHS kwam DRZ al na tien minuten op voorsprong door Wim Zagwijn. Sjaak van Huet scoorde tegen en Schie dam kwam op slag van rust zelfs op voorsprong toen Gijs Heyster de bal in eigen doel werkte. Bart Kinnegin zorg de er voor dat een verlenging noodzakelijk werd. Al in de vierde minuut werkte Henny van Dam de ba) in het Scbiedam-doel. De ploeg van trainer Cor Haber- mehi trachtte wanhopig deze stand ongedaan te maken, maar zoals zo vaak de afgelo pen competitie schortte het aan de afwerking. Vlaardingen De handen gingen glorieus de hoogte in na de eclatante 2-0 winst op VFC. De ploeg van Jaap de Roode was zeker niet beter dan VFC, maar toonde zich veel vaardiger in de afwer king. VFC kreeg de beste kansen via Ab Schiethoorn, Hans Jansen en Adrie Schip pers. In de tweede rvml*vm was VFC niet bij machte om de score te openen, Zelfs vrij voor de doelman faalden de voorwaartsen. Diep in de tweede helft was het Cees Post die een blunder van Wil Wolf koelbloedig afrondde. Even voor tijd maakte Jos van der Have aan alle onze kerheid een einde door uit een voorzet van Cees Post keihard uit te halen: 2-0. Hermes DVS DRZ Excelsior '20 —Vlaardingen Vlaardingen De wed strijden voor de halve fina le van de Rotterdams Nieuwsblad Cup voor de Waterweg worden dinsdag avond 17 mei gespeeld. De ontmoetingen beginnen in tegenstelling tot de eerdere ronden om 19.00 uur. Is er na 90 minuten een gelijke stand, dan wordt er twee- maai 7,5 minuten verlengd. Is er dan nog geen beslis sing gevallen, dan moeten strafschoppen de winnaar aanwijzen. Voor de halve finale hebben de elftallen van Hermes DVS, DRZ, Ex celsior '20 en Vlaardingen (zich geplaatst. De finale staat dan een week later op het program ma. Als gastheer zal de Schiedamse tweedeklasser DHS fungeren, öp het ter rein aan de Schiedamseweg wordt om 19.00 uur afge trapt. RV B-bestuurslid Henk Roomer, die tevens in de toernooicommissie zitting heeft, zal de prijzen aan de winnende en de ver liezende vereniging uitrei ken. Vlaardingen Het tweede elftal van Zwaluwen heeft het Excelsior'20 nog knap lastig gemaakt. Pas in de tweede omloop schrok de ploeg van Piet Roozen wak ker uit de zomerslaap en kwam via een 2-4 overwin ning alsnog in de halve finale terecht. In de eerste helft was de ploeg van hulptrainer Ton van der Leije, die zijn forma tie dacht te kunnen stimule ren met om de haverklap nietszeggende kreten het veld in te slingeren, zeker niet de mindere van Excel sior'20. Met de aanvallende impulsen van Gert-Jan Beze- mer werd doelman Jan van Veen vaak tot handelend op treden gedwongen. Het was Harry Boekhold die de score opende na een van de vele chaotische situaties die zich voor beide doelen afspeelden. Na de hervatting waren de Schiedammers duidelijk ag- gressiever en dat resulteerde in een kwartet doelpunten die op naam van Adrie Bier huizen (2), Seheffers en Jan Luitgaarden kwamen. Het was weer Boekhold die de eindstand op 2-4 bepaalde. Excelsior'20 is door deze overwinning dichtbij prolon gatie van de twee jaar terug veroverde titel. Ook Michael van Alphen weg bij SVV door Donald Bax Schiedam SVV's nieuwe trainer Huib Ruygrok moet de komende weken naarstig op zoek naar een nieuwe centrumspits. Nadat het bestuur eerder al Ferry Meer hof van de lijst van contractspelers afvoerde, kreeg gis teravond Frans Schaap te horen, dat hem geen nieuwe overeenkomst wordt aangeboden. Schaap, dit seizoen veelal ge blesseerd, en Michael van Al phen, die eveneens gister avond deze minder plezierige mededeling ontving, complete ren het vijftal, dat volgend jaar brodeloos dreigt te wor den. Eerder al werden John Marrevee, Ruud van Dijk en Meerhof niet goed genoeg be vonden voor een nieuw con tract. De 25-jarige aanvaller, die vo rig seizoen overkwam van (toen nog hoofdklasser) De Musschen, zou in de ogen van het bestuur te vaak gebles seerd zijn geweest en daardoor niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Bovendien zou het bestuur bij een nieuwe van De half I Schiedam Excelsior'20 speelt morgenavond (aanvang 18.00 uur) de wedstrijd tegen Zwervers in z"n geheel over. Dit duel werd zondag na twin tig minuten spelen in de twee de helft bij een 2-1 voorsprong voor Zwervers gestaakt door de aanhoudende regen, die het veld van de Capelse club on bespeelbaar maakte. aanbieding ook aan De Mus schen een tweede vergoedings- SQiTi moeten overmaken. Schaap onderging deze mede deling gelaten, „maar", zegt hij ook, „ik ga nu echt niet m de put zitten. Je hebt niets te ver tellen. En ach, ik heb dit jaar toch wat nieuwe ervaringen opgedaan. Het is een leuk jaar tje geweest. Ik ben niet onte vreden over mezelf. Ik heb 23 wedstrijden meegedaan en heb vrij redelijk gepresteerd. Al leen was ik de laatste weken niet zo fit". Het is nu afwachten geblazen voor Schaap, die zich begin volgende week opnieuw in het ziekenhuis moet melden voor een onderzoek naar de scheur tjes in zijn ruggewervel. „Het zal wel een amateurclub wor den. Veel maakt dat niet uit, want de bal rolt toch overal hetzelfde", meent de oud-spe ler van Hermes DVS monter. Het is de bedoeling, dat het be stuur zich binnenkort in over leg met Ruygrok op de 'trans fermarkt' stort. Als kandida ten voor de vacatures worden thans genoemd Loek Bijl (De Graafschap) en de twee NA- C'ers Hans Neeskens en Leen Swanenburg, die beiden in het Bredase geen nieuwe verbinte nis kregen voorgechoteld. Vlaardingen In de strijd om het Vlaardmgs voetbalkampi oenschap won Zwaluwen met 0-1 van VFC. In de tweede helft besliste Leen Pijpers de wedstrijd door een terecht toe gekende strafschop te benut ten. De loting voor de halve fi nale leverde het volgende re sultaat op: HVO-Satelliet en Zwaluwen-TSB. De wedstrij den worden op respectievelijk 17 en 19 mei afgewerkt. Schiedam Het schaduw- team van SVV kende bijzon der weinig problemen in de bekerwedstrijd tegen Die Haghe. Gedurende de hele partij was er sprake van een richtingsverkeer naar het vijandelijke doel en dat re sulteerde uiteindelijk in ne gen doelpunten. Edwin Bleiksloot (3), Frans Schaap (3), John Munnik, Jos Wen- nekes en MarceL van der Ven waren de schutters na mens SVV. Hoek van Holland In een van beide kanten aantrekkelij ke partii voetbal heeft Hoek van Holland pas in de tweede helft afstand van Foreholte kunnen nemen. Na een 0-1 ruststand stelden achtereen volgens Edwin Zandstra, Rob Wessels en Albert Jansen orde op zaken voor de Hoekenaren. Door deze 3-1 overwinning is de ploeg van Piet Kattestaart weer een ronde verder in de KNVB-bekerstrijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3