18 Al honderd inzendingen voor milieu film festival OR Müller-Thomsen stemt in met verkoop terminals m ter meulen natuurlijk 798: m Parachutist verwondt vrouw j-iïmi 'Mens en water' in Rotterdam l Grote i fraude j met tv's Tachtig ambtenaren zoeken werk Graanoverslag: voorstel semicontinu Franse boycot opgeheven Heroïnedode g-ii 'Parlement liet RDM in steek' Ambtenaren demonstreren Rotterdams Nieuwsblad woensdag' 11 mei 1983 RZ/RV/RY/RW Rotterdam De politie heeft een 33-jarige Hagenaar, een i 23-jarige inwoner var. Helle- voetsluis en een 40-jarige man uit Maassluis aangehouden in l verband met een omvangrijke fraude met audiovisuele appa ll ratuur. De drie voerden door allerlei frauduleuze handelin- i gen vooral steeds tv-toestellen ons land in en uit. waardoor de belasting werd getild. Voor een bedrag van vier miljoen zijn de fiscus en de bedrijfs- vereniging dan ook de grootse schuldeisers. In de woningen 1 van de verdachten werd te- vens administratie in beslag genomen. i Poortugaal Tachtig ambte- naren van de gemeenten Poor- i tugaai en Rhoon hebben zich 1 in een advertentie in het blad Binnenlands Bestuur aangebo den als werkzoekenden. Zij dreigen zonder werk te raken door de gemeentelijke herin- deling op West-IJsselmonde, waarbij Poortugaal wordt ver- kleind en daarna wordt sa- mengevoegd met Rhoon. De tachtig ambtenaren willen met de advertentie in Binnen- lands Bestuur de aandacht vestigen op de gevolgen van de 'onredelijke' herindeling. Rotterdam De directies van "f de Rotterdamse graanoverslag- bedrijven GEM, Grainwave en Maashaven Silo hebben giste- ren bij het eerste gesprek over J een nieuwe cao voor dit jaar de vakbonden een semiconti- 'l nu-werkschema voorgelegd. J Het gaat uit van een werk- i week van zondagavond 24 uur l tot zaterdagavond 24 uur. in vier ploegen. t Zowel de Vervoersbond FNV als de Vervoersbond CNV hebben laten weten enige moeite te hebben met dit sche- j ma, vooral met werken op za- terdagmiddag, zaterdagavond 3 en in de nacht van zondag op l maandag. Het nieuwe werkschema houdt in dat de werkweek zal kunnen worden teruggebracht van 38% uur tot 33% uur, met inlevering van loon. Over de t financiële aspecten van een f eventuele introductie van het t nieuwe werkschema is giste ren nog niet onderhandeld. Op 25 mei volgt een tweede cao gespreksronde. Parijs De bij het pro- -cornmunistische Franse vakverbond CGT aange sloten havenwerkers hebben hun boycot van Nederlandse schepen in Franse havens opge schort. De Nederlandse reders hebben op hun beurt besloten hun ge rechtelijke actie tegen de CGT op de lange baan te schuiven. Vertegenwoordigers van de twee partijen werden het dinsdag eens over dit compromis, tijdens een gesprek op het ministerie voor zeevaart in Parijs. In oktober kunnen de twee partijen hun actie hervatten als er dan nog geen overeenkomst is over de vraag of schepen in particuliere havens ge lost zullen worden Sinds vorige week donderdag hebben vele Nederlandse schepen te lijden gehad van de boycot door de Franse havenwerkers, die op deze manier wil den protesteren tegen een eis tot schadevergoe ding die de Nederlandse reders hadden ingediend tegen de CGT-bond voor havenwerkers. De Nederlandse reders eisten van de CGT onge veer 90.000 gulden scha devergoeding omdat de havenwerkers vorig jaar augustus tijdens een sta king Nederlandse sche pen weigerden te lossen in de havens Bayonne en Nantes. j Rotterdam De organisatie van het tweede Europese mï- lieufilmfestival, dat In het najaar in Rotterdam wordt afgewerkt, heeft al honderd inzendingen binnen. De in gezonden (televisie-)films hebben betrekking op het thema 'mens en water', dat als een rode draad door het festival loopt. Prinses Mar griet en Pieter van Vollen hoven wonen op maandag 26 september de opening bij in de Doelen, waar onder ande ren minister Winsemius en loco-burgemeester H. van der Pols het woord zullen voeren. Het festival heeft ook een aantal forums op het pro gramma gezet. Maandagoch tend zal, onder leiding van Koos Postema, meteen al de vervuiling van de Rijn aan de orde komen. Minister Neeiie Smit-Kroes is een van de deelnemers. Ook de heer Athanase Andreopou- los, directeur-generaal mi lieubescherming, consumen tenbelangen en nucleaire veiligheid van de commissie der europese gemeenschap pen is van de partij. In de samenstelling van het programma heeft Rotter dam de kans aangegrepen om veel aandacht te vragen voor de problematiek van het havenslib waarbij 'het stoppen van de vervuiling aan de bron' als aangedra gen oplossing niet uit de Weg wordt gegaan. De Europese Culturele Stich- dershands voor 8,5 miljoen gulden de Lekhaven-terminal aan het stuwadoorsbedrïjf Stein weg-Handelsveem. Positief De ondernemingsraad van Müller-Thomsen vindt het verkoopbedrag van zestien miljoen gulden wat aan de lage kant, maar ze heeft niet temin positief geadviseerd, mede omdat ze een construc tieve bijdrage wi! leveren aan de herstructurering van de Rotterdamse stukgoedsector. De ondernemingsraad heeft wel als voorwaarde gesteld dat de directie van Müller-Thom sen het 24 miljoen gulden om vattende moderniseringsplan Ung, stuwende kracht achter festival, koos op haar beurt bewust voor Rotterdam als belangrijkste havenstad. Dr.Raymond Georis, secreta ris-generaal: „We bemerken in Nederland een kritische en internationaal georiën teerde milieu-lobby. We heb ben er daarom goede hoop op dat ons tweede festival voor de terminals aan de Prin ses Beatrixhaven en aan Waal haven Pier 6 doorzet. De be slissing daarover is vanwege de slechte situatie van de stuk goedsector in de Rotterdamse haven enige maanden geleden uitgesteld tot eind van dit jaar. Bovendien wil de onderne mingsraad de garantie dat Müller-Thomsen samen met het stuwadoorsbedrijf Seaport Terminals een rol kan blijven spelen in de nieuwe onderne ming die de fruitoverslag aan de 'nieuwe' Fruitpier aan de Merwehaven gaat verzorgen. Müller-Thomsen is een van de bedrijven die met een over schot aan havenwerkers zit. Op korte termijn zouden er honderd man moeten afvloei en. ertoe zal bijdragen, dat op Europees niveau de milieu problematiek nog meer in het middelpunt van de be langstelling komt te staan. Hef festival moet vooral voor cineasten een aanmoe diging zijn om via gerichte produkties kwesties aan de kaak te stellen." Niet alleen filmmakers uit West-Europa komen met (vi deo-) produkties naar de Doelen op 'jacht' naar de hoofdprijs van dertigdui zend gulden. Ook uit het Oostblok zijn inzendingen onderweg, uit Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Rus land, „Dit onderwerp heeft eigenlijk niets met lands grenzen te maken", aldus Georis. Opzet is dat de selecties deze zomer worden uitgevoerd. De ochtenduren van het tot 2 oktober durende festival zul len vooral gevuld worden met discussies, na vijven 's middags volgen de filmver toningen, die ook voor pu bliek toegankelijk zijn. Het festival valt in een na jaar. dat meer 'water-mani festaties' in Rotterdam her bergt. Op 26 en 27 september wordt een conferentie ge houden over de aanpak van kustverontreiniging en be gin oktober volgt het inter nationaal Watertribunaal, waarin een keur van des kundigen een licht zal wer pen op een aantal aanklach ten met betrekking tot de watervervuiling. Rotterdam De poli tie heeft gistermorgen in een woning aan de Busken Huetstraat het stoffelijk overschot ge vonden van een 25-jari- ge Rotterdammer. De man is vermoedelijk door heroïnegebruik om het leven gekomen. W--KV- i- Rotterdam De ondernemingsraad van het stuwadoorsbe drijf Müller-Thomsen gaat akkoord met de verkoop van drie stukgoed terminals aan de gemeente Rotterdam. Dat is giste ren besloten, nadat het gemeentelijk havenbedrijf vorige week bij de directie van Muller-Thomsen die voor verkoop een advies van de ondernemingsraad nodig heefteen laat ste bod van zestien miljoen gulden op de terminals aan de Maashaven, Merwehaven en Schiehaven had gedaan. Na on dertekening van het koopcontract zal het bedrijf de terrei nen, loodsen en dergelijke legen het symbolische bedrag van een gulden nog voor een bepaalde periode huren, tot het mo ment waarop Muller-Thomsen zich volledig kan terugtrek ken op de overblijvende terminals aan de Prinses Beatrixha- ven en aan de Waalhaven (Pier 1 en Pier 6). De transactie, die waarschijn lijk over enkele maanden offi cieel kan worden afgerond nadat de gemeenteraad goed keuring heeft verleendis van belang in het kader van de noodzakelijke herstructure ring van de stukgoedsector van de Rotterdamse haven. De vrijkomende terminals kun nen namelijk voor andere, be ter op het behoud van de werkgelegenheid afgestemde activiteiten worden gebruikt. De gemeente zal de terminals weer verhuren aan andere be drijven of combinaties van on dernemingen. Het terrein aan de Merweha ven zal deel gaan uitmaken van een gemoderniseerde en vergrote Fruitpier. De termi nal aan de Maashaven 2al met name voor opslag worden ge bruikt. Voor de lokatie aan de Schiehaven denkt het ge meentelijk havenbedrijf aan concentratie van zakgoed-acti- viteiten. Het nu nog op de ■§o,-8jfcg s Schiehaven-terminal gevestig de hoofdkantoor van Müller- Thomsen zal over enkele maanden naar de terminal aan de Prinses Beatrixhaven wor den verplaatst. Vorig jaar al verkocht Müller-Thomsen on- Een 'stuntje' dat gisteren werd uitgevoerd boven de Westwij k-mar kt in Vlaardingen, is op een drama uitgelopen. Om de aandacht te vestigen op de nieuwe opzet van de markt zouden drie parachutisten van The Flying Dutchmen uit Rotterdam op het marktterrein neerdalen. De eerste twee sprongen slaagden uitstekend, maar de derde parachutist kwam verkeerd uit en belandde in een boom, waaruit hij vervolgens naar beneden viel. Een 62-jarige vrouw uit Maassluis, die onder die boom naar het schouwspel stond te kijken, raakte daarbij gewond aan het hoofd. Het slachtoffer is naar het Holy-zlekenhuis vervoerd. Na behandeling mocht zij echter naar Maassluis terugkeren. De parachutist bleef ongedeerd. Werfpersoneel tegen Tweede Kamer: Bep Wieleman volgt de beraadslagingen....doek is geval len.... Rotterdam „De Tweede Kamer heeft de RDM ïn de steek gelaten. Ondanks moties dat minister Van Aardenne de nieuwe repa- ratiewerf een kans moet geven, hebben de parlementariërs het nagelaten hem aan te sporen tot daden. Met het bekende resul taat." Met deze frontale aanval speelde voorzitter Henk Spoor van het actiecomité 'Kedt de RDM' de vaste kamercommissie voor econo mische zaken gisteren de zwartepiet toe voor het mislukken van het reddingsplan. Tijdens de hoorzitting trachtte Spoor de parlementariërs met een gloedvol betoog 'voor het allerlaatst' op andere gedachten te brengen. De vaste kamercomissie voor economische zaken had spe ciaal aan de RDM een hoorzit ting gewijd. Dat als reactie op de acties, maandag- en gister morgen. op Heyplaat. Vanoch tend om half twaalf is het de bat over de RDM heropend. De paging van de RDM'ers om alsnog steun van de kamer meerderheid te krijgen, lijkt op voorhand te mislukken. Want, zoals Bep Wieleman van het actiecomité tegen af loop van de zitting zei: „In het laatste contact met het minis terie van economische zaken, een uur voor het begin van deze vergadering, werd duide lijk herhaald dat het doek voor de RDM is gevallen." Ook de meeste Kamerleden lijken die mening toegedaan. Uit de vragen die tijdens de hoorziting werden gesteld, hoeven de RDM'ers geen moed te putten. Hoofdzakelijk vroegen de kamerleden beves tiging van antwoorden, die zij al lang kenden. De concurren tiepositie en -vervalsing van de nieuwe RDM-reparatie kwamen werderom uitgebreid aan de orde, als ook de rol van de bedrijfsvereniging. Verrassend Het enige verrassende in de vragenreeks was de opmer king van voorzitter Arie van der Hek (PvdA). Hij vroeg de RDM'ers of zij konden zorgen voor de volledige rapporten van het reddingsplan van Rot terdam, omdat 'de kamerleden dat cijfermateriaal niet ken nen'. Ongemeen fel haalde Spoor gisteren uit naar de vroegere directie. „De steun van hen moesten we ontberen. In te genstelling tot andere RSV-be- drijven die in nood zaten als Verolme-Elektra en de Machi nefabriek Breda moesten wij het helemaal op ons zelf doen." Een veeg uit de pan had Spoor voor de voorzitter van de on dernemingsraad bij Wilton- Fijenoord, Etman, en Louis Couwenberg van Verolme Botlek. „Toen deze heren za gen dat de RDM kans van sla gen had, brachten zij via de pers talrijke negatieve berich ten naar buiten." Via SGP'er Van Dis kregen de acties op Heyplaat gistermid dag een onverwacht vervolg. Om principiële redenen wees de SGP'er de blokkades van de hand. De RDM'ers reageer den verontwaardigd op die aanval. „Er is niets ongeoor loofds gebeurd. Alles was erop gericht om de zaak netjes en ordelijk te laten verlopen. Om dat bij de laatste blokkade de ME dreigde te komen, zijn we zelfs vroegtijdig gestopt. We wilden onze goede naam niet te grabbel gooien", aldus Spoor. Rotterdam De ambtena renbond van het CNV is het niet eens met de bezuinings- plannen van de gemeente Rotterdam. Tijdens een gis teravond gehouden ledenver gadering stelden de bij deze bond aangesloten ambtena ren dat de gemeente moet af blijven van de salarisper spectieven en dat er geen ge dwongen ontslagen mogen vallen. Op 18 mei zal hier over overleg worden ge voerd met de wethouder. Op 26 mei, tijdens de vergade ring van de Rotterdamse ge meenteraad, zal 's middags tussen twaalf en twee uur een demonstratie worden ge houden voor het stadhuis aan de CoolsingeL ADVERTENTIE Eén blok HiFi... dit 2 x 30 Watt Nikko audio rack type^ Magnum. Bestaande uit een tuner; FM stereo en middengolf. Versterker; 2 x 2CN Watt kontinu, 2 x 30 Watt max. Ingebouwde^ elektronische klok met sluimerschakelaar op alle funkties Cassettedeck; o.a "soft eject" systeem, bandsoortschake- iaar, aansluitingen voor mikrofoons en hoofdtelefoon. Draaitafel; half-automatisch met arm lift en stroboscoop Boxen; 2-weg speakersysteem 30/50 Watt. 6 Maanden ga rantie. in metaliek brons. De kompiete set met 50 Watt boxen en rack met glazen deur en platenvak. Alléén dit weekend van 1098,- voor INKldS/ÉF 50 WATT BOXEN SHU laoa'oïn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4