1WATERWEE Eerste schetsen \nieuwhouw Oost gereed SPORT 17 'We worden straks een soort kleine ondernemertj es' DRIES Ursus redt het niet Nel en Bea van Bellenea Horeca-toernooi viert tienjarig jubileum Jouke Post en Henk Reijenga werken tekeningen nader uit Stedelijk krijgt dozijn aquarellen Formaties Jeugdland stapje opzij voor stads vernieuwing Stankoverlast Onzichtbare auto schade? Kies Dries!Da's zekerder! Activiteiten Reserves uit beker Fortuna speelt weer om 'Zilveren Haringlogger' DSS '26 eerst naar Monster TSB finalist Fortuna gelijk SPORTAGENDA glIirilllllllll!IIIIIIIIIIlllllllt!!lIIIIllII!IIIllll)IIIIIIItllf|jlllIllt|lli||||||l|llll!lll!inilllllllllllIllllllfII!IIIMnilllllllllllfll!llllll|[ltlllll!ll(Nlllllllllirilllll]lllllIIIIIIIIIIillllllllII>illll!li!lllllllllIlinHlllllllll]IIIIIIIfIIIIMIIIIIIIflllllllil[IIIIIIillllllll]lllll!lilllllIIJ Vlaardingen De archi- teeten JouJce Post en Henk Reijenga werken hard aan de plannen voor de nieuw- bouw in de Zeehelden- buurt, in de Vlaardingse Oostwijk. De eerste sehet- I sontwerpen zijn gereed ge- komen, nu de verkaveling I van de grond in grote lij- i nen is afgerond. De bedoe- i ling is dat het eerste deel van het plan, voor het ge- bied rond de huidige Van Kinsbergenplaats, al in ok tober bestekgereed en aan besteed bij het ministerie wordt ingediend. Het twee de deel, dat bestaat uit het gebied rond de Piet Hein- straat en het Evag-terrein, wordt daarna afgerond. In de eerste globale tekenin gen voor de nieuwbouw in de Zeeheldenbuurt valt op, dat de vroegere Van Kinsbergen plaats, een besloten terreintje waarvan door sloop inmid dels niets is overgebleven, min of meer is opgeschoven, In de plannen is in de omge ving van de Piet Heinstraat een soortgelijk hofje opgeno men, dat sterke gelijkenis met de vroegere Van Kins bergenplaats vertoont. i Energie-arm 1 Het bouwplan voor de Van 2 Kinsbergenplaats omvat in de voorlopige opzet 106 gesta pelde woningen, waarvan 88 3- en 4-kamerwoningen en 18 kleine huizen voor een- en tweepersoons huishoudens. Dit project wordt, in op dracht van woningbouwver eniging Samenwerking, door Reijenga voorbereid. Het gaat om energie-zuinige wonin gen, die volgens de huidige berekeningen niet meer aan stookkosten dan 100 gulden per maand zullen kosten. Aan de toekomstige huurprij zen hebben de bewoners bin nen de projectgroep hoge ei sen gesteld. Voor de grotere woningen mag die huurprijs de 390 gulden per maand niet te boven gaan; de kleine wo ningen zouden maximaal 240 gulden per maand mogen kosten. In het plan zijn aan de zijde van de Aert van Nesstraat twee parkeergarages opgeno men, met half daarboven blokken woningen, die op het dak van de garages de beschikking krijgen over 'op getilde' tuinen. Met die gara ges zijn de bewoners nog steeds niet zo gelukkig: zij vinden het een te overdadige luxe in een bouwplan dat zich vooral richt op bewoners met lage inkomens. Zoals be kend houdt de gemeente ech ter absoluut aan die garages vast. Afgewacht moet nog worden of het rijk er inder daad subsidie voor geeft. Ook in de nieuwbouwplan- nen voor de Piet Heinstraat (73 woningen) en het Evag- terrein (41 woningen) is met enkele parkeergarages reke ning gehouden. Het feit dat er in deze tweede fase van het plan minder woningen gerealiseerd kunnen worden dan in de omgeving van de Van Kinsbergenplaats is door Paul Houkes vooral gelegen in het feit dat woningbouwvereniging Pa trimonium, in wiens op dracht de beide terreinen worden bebouwd, er aan vasthoudt dat in de nieuw bouw ook een aantal eenge zinswoningen wordt opgeno men. Patrimonium vreest voor leegstand, wanneer ook op deze beide terreinen uit sluitend gestapelde huurwo ningen zouden worden gere aliseerd. Die vrees wordt door de projectgroep en de bewoners niet gedeeld, maar Patrimonium heeft tot nu toe wat dit betreft geen conces sies willen doen. Er zitten hier en daar nog wei enkele knelpunten in de nieuwbouw voor de Zeehel denbuurt. Zo is er nog een conflict met de bewoners over de toekomst van een blokje van zes woningen en twee winkels op de 2e Van Leyden Gaelstraat, op het Evagterrein. De ambtelijke leden van de projectgroep vinden die huizen een sta-in- de-weg, vooral omdat juist op die plek één van de parkeer garages zou moeten komen. De bewonersleden vinden dat de architect maar een dusdanige oplossing moet be denken, dat het blokje kan blijven staan. Duidelijkheid is er ook nog met helemaal over de 68 woningen in de zogenaamde schil van de Zeeheldenbuurt: op de 2e Van Leyden Gaelstraat, de De Ruyterstraat en de Spoor- 5ingel. Zoals bekend wil het ministerie geen subsidie ge ven voor renovatie; ook over een lager bedrag dan oor spronkelijk was aangevraagd valt niet te praten, zo is in middels gebleken. Patrimoni um, eigenaar van de wonin gen, en de gemeente vinden dat de woningen aan de Spoorsingel kunnen blijven staan, maar dat de huizen in de De Kuyterstraat en in de 2e Van Leyden Gaelstraat moeten worden afgebroken. Een definitieve beslissing moet nog worden genomen. De planvorming voor de nieuwbouw in de Zeehelden buurt, waarvoor een aparte deelprojectgroep is ingesteld, gebeurt met een behoorlijk grote inspraak van omwo nenden. Daarbij is niet, zoals oorspronkelijk als uitgangs punt was genomen, gepro beerd al toekomstige bewo ners van de nieuwbouwhui zen erbij te betrekken, omdat vooralsnog onduidelijk is wanneer de woningen zullen worden opgeleverd. Het wer ken met andere bewoners uit de Zeeheldenbuurt gaat ech ter ook, ai zegt Lansheer wel van het werken met dit sy steem: „Het is minder bevre digend. Je hebt soms wel eens het gevoel dat je beslui ten neemt in het belang van de toekomstige bewoners, waarvan je niet echt weet of ze die besluiten straks wel op prijs zulfèn stellen. Dat blijft koff iedik-kijken De bedoeling is, dat in 1984 ogenblikkelijk begonnen kan worden met bouwen in het gebied rond de Van Kinsber genplaats. Of de tweede fase, de nieuwbouw rond de Piet Heinstraat en op het Evagter rein, aansluitend zal kunnen plaatsvinden is tot teleurstel ling van de projectgroep en de Oostwijkbewoners nog geenszins zeker. De proble men met de te lage contin genten hebben wat dat be treft flink roet in het eten gegooid. illlll!ll!lllllll!llllllllllllllll!ll!llllllil!llll!!lllll!llll]llllllllini!lllllilllll!llll!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIINIIIIIIII!llinilllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII![IIIMIIII!lll!!IIIIIIIIMIIIIIIIIII!lllllllllllllllllllllllllllllllltlUII!IIIIIIIIIIIIIIIHIII!llllp ^Schiedam De kunstenaar «Erik Pape heeft twaalf van ,'zijn aquarellen cadeau gedaan '^dan het Stedelijk Museum in Schiedam. "*Pe aquarellen zijn gemaakt in 1979 en 1980 in samenhang ■met de drie olieverfschilderij- .*en, die het Stedelijk Museum rin het verleden heeft aange kocht. De aquarellen stellen vlandschappen voor, die zijn te ruggebracht tot de meest ken merkende lijnen van het land- schap. schilderingen stonden al -énige tijd op het verlanglijstje .van het Schiedamse museum, ^tnaar geld om de collectie met .'de aquarellen uit te breiden *was er niet. ^Daarom heeft Pape besloten s,de waterverfschilderijen te ^chenken. 2e vormen namelijk i'naar zijn oordeel met de drie Olieverfschilderijen een ge heel. Volgens directeur Hans 'Paalman is het uitzonderlijk, \dat aquarellen van eigenaar ^Zijn verwisseld. In de meeste tgevallen worden schilderijen ■Jin een dergelijk geval 'in lang durig bruikleen gegeven' aan %'een museum. TÜe werken van Pape, die in ^het bezit zijn van het Stedelijk ^fuseum, vormen tesamen een \kleine expositie, die tot 6 juni ^quurt. j Rotterdams Nieuwsblad vrijdag /RW/ 20 mei 1983 Benauwd moment voor Swift Boys. Ursus haalde het onderste uit de kan, maar verloor toch van de Rotterdammers. Schiedam Henk van der Veer kan een glim lach nauwelijks onder drukken. „Ja, het is iets unieks," weet de welbe spraakte Schiedammer als geen ander. „In andere steden was het na een paar jaar afgelopen met de horeea-toernooien, maar Schiedam heeft het eve nement nog steeds." Hij is er oprecht trots op. Sa men met Dick van Gelderen, de initiatiefnemer en de drij vende kracht achter het toer nooi, is alles in het werk ge- Schiedam Alle sport en spelmaterialen van Jeugdland, die zich nu nog in de Gorzen bevin den, worden overge bracht naar een school- pand aan de W.H. Vlie- genstraat in Nieuwland. Ik verhuizing vindt plaats om in Schiedam- Zuid ruimte te scheppen voor het projectteam stadsvernieuwing en de bewonersdeskundigen, die tot op heden werken in het oude hoofdkantoor van de GTB aan de Dwarsstraat, maar bin nenkort verhuizen naar de Koningin Wilhelmi- naschool, In dit gebouw aan de Leliestraat wor den voor de stadsver- nieuwers van Schïedam- Zuid twee lokalen vrijge maakt. Met dit alles is een bedrag gemoeid van 71.000 gulden. De spulletjes van Jeugd land blijven niet lang in Nieuwland. Het is de be doeling van B en W, dat de materialen een defini tieve opslagplaats krijgen aan het Edisonplein, na het: vrijkomen van de huidige kleuterschool Joepie Joepie. Bea Wilson (links) en Nel den Held:„We hebben ons ziek gesolliciteerd." Schiedam - Als het stil is leggen ze soms een kaar tje. Op zulke momenten gaan ze geen werk lopen zoeken. Komen er bij Bel lenea op zo'n moment toch klanten binnen, dan treffen die Bea Wilson en Nel den Held aan, terwijl ze elkaar proberen af te troeven. Dat moet kunnen vinden de beide meisjes. Waarom moet je de hele dag netjes staan te wach ten op klanten en zou je als winkelmeisje niet eens lekker een sigaretje mo gen opsteken als je daar zin in hebt? Sinds begin maart is het twee dehands kleding- en sieraden- winkeltje Bellenea aan de Lange Kerkstraat 56 geopend. Nel den Held en Bea Wilson houden het zaakje draaiende. Loon krijgen zö daarvoor niet. Hun inkomsten bestaan uit een sociale uitkering. Omdat Nel en Bea al geruime tijd werkloos waren, voelde de so ciale dienst wel voor hun idee voor een winkeltje. De plan nen werkten de beide meisjes uit met John Zwart van de stichting jongeren opvang pro ject (SJOP). Aanvankelijk stel de de gemeente voor tachtig gulden per maand een achter- afpandje beschikbaar aan de Baan. Lang hebben Bea en Nel het daar echter niet uitgehou den. want zonder gas, licht, water en een toilet is het moei lijk een winkeltje draaiende te houden. En nu zitten ze al weer bijna drie maanden in het door SJOP gekraakte ge- meentepand tegenover het Oude Kerkhof. Ze verkopen er tweedehands en zelfge maakte kleding en sieraden. Punk en vijftiger jaren rock and roll, zo omschrijft het duo, dat zelf ook in die stijl is ge kleed, hun handel- „We zagen elkaar regelmatig en hadden het erover dat het leuk zou zijn om kleren te ver kopen die je zelf leuk vindt", aldus Nel en Bea. „Boetieks hebben bijna allemaal dezelfde kelding en zijn bovendien erg duur. Wij wilden kleren ver kopen die we zelf mooi vinden én voor een redelijke prijs," vertelt Nel. „Bovendien ver kopen bijna alle winkels vrij wel dezelde spullen." Voorwaarde voor het bestaan van Bellenea is dat het win keltje geen valse concurrentie mag plegen. Volgens Bea heb ben enkele kledingzaken in de binnenstad wel met seheve ge zichten rondgelopen, maar wordt dat steeds minder, om dat Bellenea hoofdzakelijk ei gengemaakte spullen ver koopt. „Het komt er nu eigen lijk op neer dat ze ons becon curreren," vindt Bea. „Volgens mij doen sommige winkeliers bij ons nu ideeën op. Wij had den fel gekleurde punkbroe ken te koop en enkele weken later zag je ze ook bij andere winkels in de stad." „Indertijd heb ik me ziek ge solliciteerd," vertelt Nel den Held. „Ik heb een diploma kinderverzorgster, maar vol gens mij vonden ze me onvol wassen vanwege mijn punk- kleding. Ik werd telkens afge wezen." Ook Bea Wilson heeft dergelijke ervaringen. Als dochter van een schipper- sechtpaar werkte ze na de schipperssehool en twee jaar leao bij haar ouders, maar zelf aan de slag komen was er voor haar niet bij. Beide meisjes volgen momen teel een vakopleiding om zelf standig een winkel te kunnen 'runnen'. Ze hebben nu een jaar achter de rug. In totaal duurt de vakopleiding drie jaar. „Als we dat diploma heb ben, is het de bedoeling dat we de winkel zonder uitkering draaiende kunnen houden en SJOP huur gaan betalen voor het pand."vertelt Bea Wilson. „We worden dan zelf eigenlijk een soort kleine ondernemert- jes/'vult Nel den Held aan. „Dan zullen we financieel op eigen benen moeten staan. Nu maken we nog geen winst, maar dan is het de bedoeling dat we geld verdienen, waar mee SJOP weer andere pro jecten voor werkloze jongeren kan beginnen," Schiedam Bewoners van de Polderweg in Schiedam heb ben gistermiddag een tijdje in de stank gezeten, toen op een opgespoten terrein aan de Broekkade een pijpleiding open sprong. Blubber en zand spoelden weg in de richting van de Polderweg. Nadat de afsluiters dichtgezet waren was het leed snel gele den. Vandaag wordt de zaak gerepareerd. ADVERTENTIE Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervorming op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Brscmir- Ttr lyrnjtj SPAANSFPOLDER Bokelwerj 100, 3125 AD S;hiedam, iel. 010- 154540. Schiedam Op het terrein van SVV, waar ook dit jaar het Horeca-toernooi wordt afgewerkt, komen 2eer sterke formatiesin het veld tijdens de tiende editie van het evenement. Om een in druk ie geven hoe sterk sommige teams zijn, de opstelllngvan D 'Artag- nan. De Arepol en De Amstelbron. D 'Artagnan: Rob Hoppe. Leen Seek- les. Jan van der Mark, Chris Hendrik- sen. Herman Hoogerboord, Peter Jeup, Teun Kornaat, John Gordijn, Frank Vork, Mari Visser. Ron Hof- 'man, Cees Westerhout. Henk Slg- mond, Frans Bouman en Henk de Bruin. Amstelbron: Jimmy Kaiaboias, Hans Kroon, Jerry Visser, Kasper Visser, Anies Somoukil, Relmer Somoukil, André van der Heide. Karei Brans- geest, Hennie Letterman, Aad van der Sluis, Ton Mulder, Henk van Loe- nen en Andrê Schaap. De Aropol: Peter Eikelenboom, Ed Smit, Ruud de Jager. Andre vna Elde- ren. Jan den breejen, Boekïe, AJewjjn, Ronald Bongers, Klaas Kornaat. Ro nald Schotel. John van Min en Chris Bongers. Schiedam De organisatie van het Horeca-toernooi wil het jubileum niet zomaar aan zich voorbij laten gaan. Gedurende de gehele dag treden er artiesten op tij dens het toernooi. De mede werking is zeker van Jerry Mc Lean en Jack Roos. In de avonduren, bij de prijsuit reiking in Café Posthoorn, treedt het duo Life op even als Jack Roos en de groep DNI formation. Eerst lag het in de bedoeling om gerenommeerde arties ten uit te nodigen, maar daar is op het laatste mo ment van afgezien. Henk van der Veer: „Dat ging ge woon veel te veel kosten. steld om zondag, eerste pink sterdag, tot een groot succes te maken. „We doen het tenslotte voor de tiende maal en dat ju bileum willen we niet zomaar voorbij laten gaan." In die tien jaar is het Horeca- toernooi uitgegroeid tot een niet meer weg te denken sportevenement in Schiedam. De hele stad spreekt er inmid dels over en wanneer de 20 elftallen zondag aan de strijd beginnen, is de druk van de ketel voor Henk van der Veer en Dick van Gelderen. Gere nommeerde voetballers die- aan het toernooi mee. De ploe gen van FCN '66, HVO en Martinit komen met het com plete eerste elftal, terwijl in de andere teams bijkans alleen eerste elftaispelers van diverse verenigingen meedoen. Hot toernooi leeft en daar is Henk van der Veer blij mee: „In die tien jaar is ook geen wanklank gevallen. Ieder toernooi ver liep zonder problemen en dat is eigenlijk best wel uniek. Het toernooi is inderdaad ontstaan om de mensen die in de ver schillende horeca-bed rijven komen nader tot elkaar te la ten komen. Een soort verbroe dering dus. In die opzet zijn we aardig geslaagd. Bijna ieder café wil aan het toernooi mee doen, maar helaas is dat niet mogelijk. Het tekent wel de belangstelling die er voor het evenement is." Iedere bezoeker betaalt een entree van ƒ2,50. Ook de spe lers, scheidsrechter en de mensen van de organisatie. De opbrengst gaat naar een liefda dige instelling. Dit jaar is de keus gevallen op de Zieke nomroep Schiedam. Henk van der Veer: „Ieder jaar gaat de opbrengst naar een instelling. Twee jaar terug hebben wu het ook gedaan voor de Zieke nomroep. Dick en ik zijn toen gaan kijken wat er met het geld was gedaan. Nou. het was echt ongelooflijk wat die men sen voor apparatuur hadden gekocht. We stonden gewoon perplex." Vorig jaar kon de stichting Lentefeest een bedrag van ruim 12.000 gulden tegemoet zien. Henk van der Veer re kent dit jaar op meer: „Omdat het een jubileum is met veel extra activiteiten gaan we uit van ongeveeer 3.000 bezoe kers. Wc hopen een bedrag aan de Ziekenomroep over te kunnen maken van rond de 15.000 gulden." Nieuw Lekkerland De re serves van SVV liggen uil het bekertoernooi. Eersteklasser Nieuw Lekkerland bleek met 4-2 te sterk voor de Schiedam mers. Al na vijf minuten was het 1-0 via Arie vna der Ham, maar SVV kwam terug in de wedstrijd en zelfs op voor sprong door treffers van Eric Kolmeijer en Jos Wennekes. Nieuw Lekkerland was echter sterker en drukte het verschil uit in doelpunten via wederom Arie van der Ham en Kees Koudstaal (tweemaal). De laat ste mag zich overigens verheu gen in de belangstelling van SVV, dat met de spits van NL gaat praten ais Excelsior (nu mei hem in de slag) van hem afziet. Vlaardingen is ook uit het toernooi verdwenen. Tegen Hoek van Holland bleef het lang 2-2, maar in de slotfase trokken de Hoekenaren aan het langste eind. Rotterdam De 33 be haalde punten in twintig wedstrijden ten spijt zal Ursus nog een jaar in hét afdelingsvoetbal door moeten 'ploeteren'. De be slissingswedstrijd tegen Swift Boys werd met 2-1 verloren. In de eerste twintig minuten klopte er helemaal niets in de door John Segaar geleide de fensie. Keer op keer zagen de ruim 2000 toeschouwers op het Xerxes-veld de buitenspelval mislukken en al na drie minu ten moest doelman Rob Hoppe de doorgebroken trainer/spe ler Jan Everse bij de benen pakken (boeking). Hij probeer de dat een kwartier later weer, maar toen was Wil Lan sen hem te vlug af: 1-0. Het antwoord van Ursui was schit terend. Bert Ramaker haalde van dertig subliem uit en bracht beide partijen weer op gelijke hoogte. Ursus en Swift Boys speelden volop op winst (veel kansen) en namen daarbij ook wat be nen mee. Toen zo'n beetje ie dereen geblesseerd was ge weest, ging ook de voortdu rend in onmin met zijn grens rechters levende scheidsrech ter Kuys onderuit: kramp. Hij werd 'grens' en Ursus wenste dat hij dat had gelaten. Vijf minuten voor tijd verkoos Rob Hoppe onnodig een voorzet te stompen. De bal werd vervol gens over hem beengekopt en in een scrimmage bracht Maarten van de Wiel de Swift Boys-aanhang tot hysterie: 2-J. John Corver: „Er stonden maar twee verdedigers achter Hoppe. Zuiver buitenspel dus." De protesten mochten niet ba ten en als Anton van Oers vrij voor doel even later wat meer rust had gehad, was er nog niets aan de hand geweest... Fortuna Een oude traditie is weer hersteld bij Fortuna Vlaar dingen. Zaterdag 21 mei acteren vijf verenigingen weer om de 'Zilveren Haringlogger'. Het toernooi werd ongeveer dertig jaar geleden voor het eerst afgewerkt en aan hel evenement werd voornamelijk deelgenomen door voetbalclubs uit vissersdorpen. Scheveningen kwam, na driemaal het toernooi te hebben ge wonnen, definitief in het bezit van de imposane trofee. Een be zoek van bestuursleden van Scheveningen aan Fortuna leverde tastbaar resultaat op. Spontaan werd de 'Zilveren Haringlogger' opnieuw beschikbaar gesteld aan Fortuna Vlaardingen, om zo opnieuw van start te kunnen gaan met het toernooi. Aan de Marathonweg komen zaterdag de teams in actie van Scheveningen, Stormvogels (IJmuiden), IJsselmeervogels (Spa kenburg). een Vlaardings jeugdelftal met spelers tot 21 jaar en Fortuna Vlaardingen zelf. Vlaardingen DSS *26 begint de nacompetie, met als inzet promotie naar de derde klasse, met een uitwedstrijd tegen Monster. In het Wextland wordt morgen om 17,00 uur begonnen. Dinsdag komt DSS '26 in eigen omgeving in actie tegen Haaften (19.15 uur) en volgende week zaterdag komt Sportclub *46 op bezoek in Vlaardingen. Ook die wed strijd begint om 17.00 uur. *k Vlaardingen De finale van het voetbal kampioene hap van Vlaardingen gaat tussen HVO en TSB. Zwaluwen ging giste ren in de wedstrijd tegen TSB na het nemen van strafschop pen ten onder. Zowel in de normale speeltijd, als in de verlenging konden de beide teams niet scoren. Voor Zwlauwen misten Ernest Ke gel en Peter Romeijn, terwijl alleen Jos Odijk faalde voor TSB. f Vlaardingen Fortuna Vlaardingen speelde voor de competitie met 2-2 gelijk tegen Slikkerveer. Mari Visser open de voor de Vlaarsingers de score, maar Slikkerveer kwam terug tot 1-2. Kon Berveling presteerde het nog om een strafschop te missen, maar An dré de Haas stelde het gelijke spel alsnog veilig. Zaterdag 21 mei; KNVB-voetbal: 13.30 uur PPSC-SpijkBnisse, 13.30 uur Excelsior M-Splrlt, 13.30 uur Zwaluwen-Gelnoord. 13.30 uur Nieu- wenhoorn Hennes DVS, 13.30 uur Zwljndrecht DHS; Cricket: 11.00 uur HCC-Excelsior '20. Zondag 22 mal: 9.00 uur Horeca- voetbaitoamooi op het terrein van Maandag 23 mei: KNVB-voelbal'c 14.30 uur Hermes DVS-HOV, 14 30 uur Fortuna Vlaardlngen-Sllkkerveer, 14.30 uur DHS-VFC. Honkbal: 14.30 uur Vlaardingen Holy-Zwljndrechtl 14.00 uur Thunderbirds-Schiedam*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3