ROTTERDAM De krant op uw vakantie adres in de Benelux «^ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Joop Linthorst over zijn taak als wethouder Vakantiecentrum De Staaiberg Camping in Zeeland O.A. VAKANTIE CAMPING CARAVANS8**! WATERSPORT WATERSPORT i 1 1 1 I 1 1 li .1.. 1 l 1 1 1 I 1 i IJ ~p n Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 21 mei 1953 Kunstzaken tij dens de bezuinigingen Wethouder kunstzaken ii Rotterdam, Joop Linthorst. Joop Linthorst is wethouder van kunstza ken, en tevens van financiën. In deze bezui- nigingstijd lijkt dat een frustrerende com binatie, maar zelf ziet hij dat anders. Lin thorst over zijn taak, zijn ideeën over kunst, de recessie, de subsidie-verdeling, de Rotterdamse Kunststichting, het dure kunstbeleid, kwaliteit, het wethouder schap. ,.De taak van de wethouder Kunstzaken is het bevorderen van het tot stand komen van een kunst en cultuurbeleid, het realiseren van dat beleid conform de verlangens van de gemeenteraad en binnen de randvoorwaarden die daar voor zijn gesteld, met name ook in financiële en organisa torische 2in. Dat is nogal ab stract, hè?" Het is een uitgangspunt voor deze vraag: Stelt een socialistische wethou der kunstzaken zich een ande re taak dan een niet-sociaiisti- sche? „Ik denk 'i wel. Ofschoon ik denk dat je onderscheid moet maken tussen theorie en prak tijk. Ik denk dat in theorie so cialistische cultuurpolitiek nogal wat verwacht van sti mulering van kunst en cultuur in een vrij breed spectrum, 20- wel van hoogwaardige kwali tatieve kunstuitingen tot het element musische vorming. Dat men door het stimuleren van dat breed spectrum van culturele activiteiten denkt daarmee toch wel een bepaald cultuurbeeld op te roepen dat past bij een socialistische be leidsvisie voor een maatschap pelijke situatie op langere ter mijn. Ik denk dat in de praktijk een socialistisch cultuurbeleid uit eindelijk toch in belangrijke mate leidt tot het laten bloeien van vele bloemen, duizend bloemen, wat in de praktijk nogmaals toch zal kunnen lij ken op een liberaal cultuurbe leid, maar dan liberaal in de hele goede 2in van het woord dus inderdaad heL zoveel mo gelijk ruimte geven aan zoveel mogelijk stromingen en uiting en. Op zo groot mogelijk ver schillende niveaus." Echt kunst Wat is kunst voor u in de eer ste plaatsiets sociaals? ..Kunst heeft voor mij maar dan echt kunst primair te maken met kwaliteit. En kwa liteit dan in een hele brede in terpretatie. En dat betekent onder andere dat iets nieuws, iets vernieuwends, haast altijd kwaliteit heeft omdat het 2ich daarmee al onderscheidt van het bestaande." Heeft u zelf niet als vvef- houder van kunstzaken, maar als Joop Linthorst een be paalde specifieke belangstel ling voor kunst? „Nou. ik heb niet heel echt uitgesproken voorkeuren, ik doe ook zelf niet aan kunst. Dat heb ik altijd een groot ge mis gevonden: in mijn opvoe ding werd ik op geen enkele wijze daartoe gestimuleerd. Tja, specifieke interesses: mu ziek, ballet en beeldende kunst. Wat minder het theater, het toneel." Wordt een kunstbeleid tijdens de recessie principieel anders dan daarvoor? „De dilemma's worden veel groter in tijden van recessie, 't Punt is dat je de dilemma's nauwelijks meer kan ontlopen, watje in tijden van groei wel kan. Op heden kan je gedwon gen worden verdomd moeilij ke keuzes te maken. De reces sie is een heel eigenaardig spanningsveld. Een dilemma waar je tegenop loopt vind ik: enerzijds is een heel belangrijk element van kunstbeleid de bewaarfunctie, het in stand houden van een kunstverzameling maar bij voorbeeld ook het in stand houden van kunstinstellingen die een lange traditie hebben en daardoor een grote kwali teit hebben opgebouwd. Dus enerzijds een extra noodzaak om het bestaande aan kunstac tiviteiten te bewaren, ander zijds zou je juist in tijden van recessie extra stimulansen wil len geven aan allerlei klein schalige en vaak ook minder kostbare initiatieven. Dat is een heel eigenaardig di lemma. Omdat het in feite tot twee volstrekt verschillende aanwendingen van geld leidt. Enerzijds de gevestigde insti tuties, anderzijds juist de nieu we initiatieven." Vakwethouders U bent niet alleen wethouder van kunstzaken, maar ook wethouder van financien, U zult als wethouder kunstzaken zo weinig mogelijk proheren m te leveren, terwijl u als wet houder finanien zult proberen hel onderste uit de kan te ha len. „Ja, dat past wel in het tradi tionele beeld van vak wethou ders. Ik heb mezelf nooit zo'n wethouder gevoeld. Ik vind mezelf een lid van het collegi- door Jaap Koopmans aa! gemeentebestuur en ik pretendeer ook dat ik in be langrijke mate vanuit die op tiek probeer deze stad ie be sturen. En het gemeentebestuur in z'n totaliteit staat in de huidige tijd van economische recessie gewoon voor een gigantische klus, waar je met z'n negenen tegenaan moet. Ik zie dus niet die enorme spanning die er dan ineens zou zijn tussen de portefeuille kunstzaken en de portefeuille financien. Ik vind dat een vrij marginale span ning." Ik heb gelezen dat u zichzelf ook een brief schrijft zo nu en dan. „Ja, dat is inherent aan de sec torale opsplitsing van de be leidsvoorbereiding dat op een gegeven moment de wethou der kunstzaken gaat corres ponderen met de wethouder financiën." Dat Is natuurlijk alleen maar om anderen te laten zien dat ergens zo en zo over gedacht wordt. „Dat heeft te maken met de wijze waarop we op deze se cretarie de beleidsvoorberei ding georganiseerd hebben, maar uiteindelijk komen al die brieven en al die meningen van al die mensen met al die verschillende petten natuurlijk in het college samen. En wat van belang is. in mijn optiek, zoals ik het bestuur zie, is datje zonder volstrekt te ne geren van wat je in een be paalde situatie met een bepaal de pet op gezegd en gemeend hebt, dat je uiteindelijk, In laatste instantie, als collegiale club om de tafel zit, waarin je samen uit bepaalde problemen moet kunnen komen. En dat houdt dus in dat je dan af en toe afstand moet nemen van hetgeen je in een eerder stadium met een andere pet op gezegd hebt." 't ïs niet zo dat u als bezuini gende wethouder financiën om een voorbeeld te stellen extra diep in eigen vlees snijdt. Dat zou toch kunnen „Ja, dat zou kunnen. Dat lijkt mij een zwaktebod, als je op die manier als wethouder fi nancien je zin moet krijgen. Plus dat 't ook weer uitgaat van hel model, dat de wethou der financien zich puur als wethouder financien opstelt en daarvoor zelfs 2'n portefeuille Kunstzaken gebruikt om z'n financiële doelstellingen te verwezenlijken. Zo werkt 't niet en. zo zit ik niet in elkaar. Kijk, als ik me bij voorbeeld alleen als wet houder financien had opge steld, dan was er ook een an dere voorjaarsnota verschenen dan er nu ligt. In puur boekhoudkundige zin valt er nog wel iets anders te vertellen over de positie van onze stad. Daar ligt uiteinde lijk een collegestuk, dat niet meer traceerbaar is- of dat nou een financiën-, kunstzaken- of personeelszaken-standpunt bij uitstek of in eerste instantie Vier musea Over bezuinigingen op het ge bied van de kunsten; er wordt nu overal aan geknabbeld, zou het niet gemakkelijker zijn voor het bestuur om één groot project gewoon te schrappen? Zodat de rest in z'n volle glo rie kan blijven doorgaan? „Of 't gemakkelijker is weet ik niet. Kijk: ik heb de illusie dat we dat soort keuzes bij de hui dige invulling van die tweede bezuinigings-operatie nog net hebben kunnen voorkomen. Ik denk als je nu verder gaat bezuinigen dat je dan voor dat soort keuzes kan komen te staan. Je zult proberen dit soort keu zes zo lang mogelijk voor je uit te schuiven omdat je iets af snijdt waar niks voor in de plaats komt. Als je sec kijkt naar het totale pakket van de kunst-instellingen, blijf ik er bij dat de gemeente Rotterdam relatief het ruimst in zijn jasje zit in de museum-sector." „Er is geen stad in Nederland die er vier gemeentemusea op nahoudt. Maar de raad heeft bij herhaling het handhaven van het brede pakket van mu seale voorzieningen bepleit. Als ze al op dat terrein in feite zeggen je mag niks onherstel baars doen door dingen op te heffen of in belangrijke mate in te krimpen door vestigingen te sluiten of wat dan ook, ja dan denk ik dat de politieke bereidheid om unieke voorzie ningen te schrappen gering is. Want daar praat je dan vrij snel over: je hebt maar één or kest en je hebt maar één re pertoire-toneel." Je zou kunnen zeggen: alle subsidie die we aan toneel be steden geven we aan het HO Theater. „Binnen het toneel heb je ook nog een beetje dat keuze-as pect hè, we hebben in het ver leden gekozen voor het To- neelraad-model, ook weer een beetje met van elk wat wils, behalve experimenteel toneel, vormingstheater, kindertoneel -zo marginaal, niet binnen To- neelraad-verband-, ook het re pertoire-toneel. 't Zou denkbaar 2ijn dat je daar explicietere keuzes in gaat maken. Dat je op een ge geven moment voor die nood zaak komt dat je gewoon zegt geef ons geen repertoire-ton eel meer of geen experimenteel toneel meer." Diskus verdedigbaar Een groep als Diskus, dal is vormingstoneel. Ik zou den ken: dat zou uit een ander pot je moeten komen. „Als je over potjes praat ben ik het met je eens: ik vind de re latie met het vormingswerk, club- en buurthuis-activiteiten, opbouwwerk zelfs in zekere zin ook groter dan de echte re latie met het kunstbeleid, maar dat zegt nog niks over de wenselijkheid van de activi teit. Ik vind -met behoorlijk veel kritiek die ik wet heb hoor- op zichzelf het feit dat voor niet al te bar veel finaniele midde len dit soort activiteiten in een grote stad kunnen plaatsvin den een te verdedigen zaak. Aan de andere kant moet ik ook weer toegeven dat ik het eingelijk ook niet zo onaardig vindt dat je je als kunstsector ook verantwoordelijk weet voor een groep die buiten de gebaande paden en podia van de kunstsector zich tot heel andere lagen van de bevolking wendt dan de gebruikelijke kun sti nstel linge n." Een 'opstapfunctiezoals het Lijnbaancentrum in de beel dende kunst? „Je hebt als kunstsector altijd de neiging om inderdaad zo'n groep primair te beoordelen naar artistieke criteria: in wel ke mate draagt 't inderdaad bij tot doorstroming naar meer gevestigde kunstinstellingen en zo, hier zie je ook elke keer de grootste kritiek in de kunstsector. Het toetsingska der van dit soort instellingen wordt natuurlijk toeh in be langrijke mate bepaald door de sector waarbinnen ze opere ren." Ad hoe Zal de Rotterdamse Kunst stichting blijven opereren zo als ze nu doet, of geeft een be stuurlijke aanwijzing in de be- zuingingsnoia aan, dat ze zelfs eventueel wel opgeheven kan worden? Er staat'Past de Kunststichting überhaupt nog in een kunstsector, die op een aanzienlijk lager uitgaven ni veau moet werken?' „Nee, wat mijnerzijds daarmee wordt bedoeld is dat er een kunststichting gegroeid is in de loop der jaren hier, waarbij men een hoop activiteiten on der eigen paraplu is gaan doen, waardoor relatief vast beslag op kunstgelden werd gelegd, 't Werden allemaal min of meer gevestigde insti tuties en je zou bij krappere kunstbudget-middelen in een situatie terecht kunnen komen dat je veel meer op ad hoe ba sis, meer op projectmatige ba sis moet gaan subsidiëren wil je ook met name die doorstro ming en die verdieping binnen je sector zoveel mogelijk in stand houden. Dat dilemma, dal ik zo even schetste, dat je echt godwon- gen wordt tot een keu2e en zegt: dat zijn instituties die echt, ook in tijden van terug gang, bewaard moeten blij ven... Maar het soort activitei ten waarvoor we ons niet kun nen veroorloven ze vast te leg gen in een institutie met vast personeel -al dan niet in een ambtelijke rechtspositie- moe ten we veel meer op ad hoe basis subsidie ren. In feite hebben wij in Rotter dam op een hele dure manier kunstbeleid gevoerd de afgelo pen jaren. In Amsterdam werkt men al veel meer op dat ad hoc-model. Allerlei groepe ringen krijgen project-subsi- dies, maar werken met een uitkering. Het werken met een uitkering gebeurt in Amster dam al sinds jaar en dag. Het is een beleid van armoe, maar het betekent wel dat je de be schikbare kunstgelden veel breder kan aanwenden dan wanneer alles vast ligt in vaste dienstverbanden en rechtspo sities. Ik voorzie een situatie waarin de kunststichting veel meer voor dat soort keuzes komt te staan: dat houden we in huis en dat houden we als institutie in stand, al dan niet in een af zonderlijke stichtingsvorm. En dat bouwen we af en daarvoor in de plaats gaan we meer ad hoe en projectmatig subsidie- ren." Musische vorming In de bezuinigingsnota worden uitgangspunten genoemd die vragen opwerpen. Bij voor beeld: 'Het volume voor ama teuristische kunstbeoefening, voor migrantencukuur, voor vrouwenactiviteiten, voor acti viteiten waaraan veel jongeren deelnemen, blijft in tact, wordt zo mogelijk uitgebreid; meer activiteiten voor werklozen en voor vrijwilligerswerk worden aangeboden. We hebben het over een kunststichting.- waar wordt het voor de kunst bestemde geld aan besteed? „Nee, nou twee dingen De kunstportefeuille heeft de pre tentie in Rotterdam zich niet alleen bezig te houden met zeg maar de kwalitatieve boven laag van de kunstinstellingen, maar ook met al dat andere: die verbreding, de musische vorming, amateuristische kunstbeoefening, dit alles zit daarin. En dat zijn dus kwalitatieve aspecten die een heel andere vorm aannemen, daar ligt de kwaliteit veel meer in de ver breding, het feit dat je nieuwe groeperingen bereikt, dan in puur artistieke kwaliteit. Sommige aspecten hadden we bij wijze van spreken ook kun nen onderbrengen bij de sectie Jeugdzaken en Vormings werk, maar dat is nu eenmaal niet gebeurd. Gegeven dit feit dienen we voor dit soort acti viteiten. waar de kunststich ting een belangrijk subsidie kanaal voor is, als we amateu ristische kunstbeoefening sti muleren, extra aandacht te be steden aan jongeren en aan migranten. Dan is het dus niet meer, dat je dit soort activiteiten stelt te genover allerlei kwalitatief hoogwaardige activiteiten, dit is het 'en-en-verhaal' en in dat verhaal worden bepaalde prio riteiten gesteld." Benijdenswaardig Is het op het ogenblik nog wel leuk om wethouder te zijn? „Nee. Ik vind het niet zo'n erg leuk vak op 't ogenblik. Maar 't blijft natuurlijk toch een be nijdenswaardig feit dat jc op mijn leeftijd (34) een functie mag vervullen die zoveel spanning geeft. Je hebt toch het idee dat je niet volstrekt nutteloos bezig bent. Daar moet je op zichzelf uitermate tevreden over zijn. Het feitelijke werk gaat op *t ogenblik met ontzettend veel narigheid gepaard, ik denk dat ,'t een aantal jaren geleden een wat gemakkelijker vak was." ■BWWPiïï.: ZOMERTIPS TRIO TRIP. Ponypark Slagharen. 3 dgn. gratis onbeperkt gebruik maken van alle attracties, circusvoorstelling, gezellige familiea vonden, en 2 overnachtingen in een leuk zomerhuisje op 5 km af stand van het ponypark, all-ln prijs f 198 per gezin met max. 6 pers. Inl. en folder tel. 05231-1596-1317. ANWB, in samenwerking met RENT A TENT, verhuun op een aantal top-campingsin MiddBn- en Z-Frankrijk compl. inger. luxe bungalowtenten v.a, 399 p.w. voor 5 pers. incl. standpt. Vraag documentatie: 04750- 15583 (dag en nacht). Scheibaan 3, 5062 TM Olsterwijk. tel. 04242-84844. Mooie 2- pers. zit/slaapkamers met gebruik van warme maaltijd, pr. 180 p.p.p.w. Voor groepen spec, prijzen. Folder op aanvraag. Camping de Witte Plas B.V. MOLENDREEF 5, SCHIJF (GEM. RUCPHEN). TEL 01654-1766. 62 km vanaf Rotterdam: prachtige rustige jaar-, seizoen- en dag- staandplaatsen. Zwem- en kinderbad. Restaurant, snacks, terras, speeltuin, jeugdsoos, disco. Alle plaatsen voorz. van etectra, af voer-en wateraansluitingen. TeJef.aansluiting mogelijk. Tevens te koop.- z.g.a.n. caravans met jaarstaanplaais v.a. 6500.-, Op het eiland Tbolen, rustig gelagen. 35 m van het mooie schone water van de Oosferscheide. Je kan er PLANKZEILEN, VISSEN, ZWEMMEN en MOTORBOOT VAREN. Op da camping zijn alle voorzieningen aanwezig. OOK VERHUREN WiJ CARAVANS. Do cumentatie op aanvraag. Fijn om hier de vakanlie door te bren gen, of misschien wel een staanplaats voor het seizoen of gehele jaar. Op alle plaatsen water, elektra, riool, centr. ant. aanw. TE VENS VERHUREN WIJ MOOIE MOTORJACHTEN. INL CAMPING/JACHTVERHUUR STAVENISSE. Scheldseweg 3, tei. 01663-2535 of 2717 (met auto 50 min. v.a. R'dam). Spaanse zon voor weinig geld in de bekende badplaatsen Rosas en Blanes aan de Costa Brava bieden wij appartementen aan voor heel weinig geld. Tussen 28 mei an 25 juni EEN HELE WEEK VAKANTIE - studio {max. 3 pers.) 137.- - 2-kamerapt. (max. 4 pers.)-248,- - 3-kamerapt. (max. 6 pers.) 324.- Ja, u leest het goed! Met bijv. 6 personen voor slechts 324.- is 54.- per persoon per week. Extra korting 50% de 2e en 3e week binnen 28 mei en 25 juni voor de helft van de prijs. EIGEN AUTO VAKANTIES HET GOEDKOOPST 8L: REISBURO BOOT EN CO, MEENT 75. 3011 JE ROTTERDAM. TEL: 010- 113260: OF UW ANVR-REISBURO. T.k. gevr. toer-sta- en Veluwe maat CARAVANS. Contante betaling. 03402-48155. ERIBA CARAVANS: het best, gestroomlijnd, nu te zien tn onze' showroom. Auto- en Carav. Bedr. de Bras, Brasserskade 131a, Delft. Tel. 015-143440. BRUINISSE, de Poort tot de Grevelingen, De V.V.V. heeft voor U te huur. vak. woningen. Inl. V.V.V. Bruinisse, Kortering 3. tel. 01113-1412. Spanje-Rosas a/zee villa's en app. m. of zonder zwembad C.B.S. Autobusreizen 04704- 3535. RIBRU caravanbouw. Voor uw oaravanreparatie's Ook voor vernieuwen van uw dak, van plat naar schuin dak. Tel. 01862-3662. FIREBIRD aanhang- en bagage wagens, ook onderdelen. Cara vans te koop en te huur. Trek haken m. gratis momage. Para- dijsiaan 43, tal. 010-1223S4. FRANS SCHETS caravanbe- drijf, toer- en stacaravans. U zou 2e eigenlijk gezien moeten hebben. Charloise Lagedijk 652-656. Tel. 010-814652. Gewoon altijd met alles veel voordeliger!! Best gesorteerde camping speciaalzaak Gebr. v. ESVELD, Pascalweg 115, R'dam, Lombardïjen, Tel. 010- 325211- Vrijd- koopav. VERKOOPCENTRUM 2UID. Jan Llgthartstr. 35 en 39, R'dam-Z., tel. 010-850909 of 851046. Dag. geopend v. 9-18 uur (za. tot 17 uur), vr. koop avond. Spec, aanbiedingen surfplanken, uitsluitend merk- planken en beslist geen 2e of 3e keus. Openingsstunt: Type Wln- dracer allround, 5,4 m2 norm, prijs compl. getuigd 1298 nu met surfpak, imperiaal, schoe nen en spanbanden onze prijs 1250. geheet compl. Type Wlndracer Regatta. 5.4 m2 norm. prijs compl. getuigd 1395. Nu met surfpak, imperi aal. schoenen en spanbanden bij ons compl. 1350. Type Wave Racer 5,4 m2. norm. prijs compl. getuigd 1475, kost bij ons 1295. Type Funboard Salsa, 5 m2 compl. met funtuig norm. prijs f 1895 bij ons slechts 1495. Dit is een zeer snelle sportieve plank. Type Plastlmo rondbodem, 6,3 m2, zeer snelle plank, norm. prijs f 1698, bij ons slechts 1498. Type Wlndracer Pintail, 5 m2, compl. met funtuig normale prijs 1598. nu slechts 1398. Type Demarage Flygher, compl. getuigd norm. prijs 2250, onze prijs 1775. Zeer snelle sportieve plank. Type Demara ge number one type 1983 compl. getuigd norm. prijs 1950, onze prijs 1555. Deze zelfde artikelen zijn verkrijgbaar bij: DHZ Centrum De Houthal. Vissarszljde 23, Geervliet. Tel. 01887-1085. Bedrijfs- en VAKANTIEAAN HANGERS, verkoop en verhuur. B. Voogd, Produktieslraat 17, Vlaardlngen. 010-3427Q1. Uw VOORDEEL! tot i 3250,- korting op div. moüeli.. Hobby. Knaus, Solifer, de Reu. de super lichtgewicht Beljerland(420 kg.) plm. 50 gebruikte. Nu ook sta caravans en chalets vouwwa gens v.a. 2695,-, Walker, Erka en Clipper ooc., voorten ten (geshowd), tot 15 kort. 1001 cara/an-acc Car. Cen trum Bos, Woutersweg 8, 's- Graven2ande. Tel. 01748-2683, b.g.g. 3531. Woensdag koop avond. CAMP-LET de snelst afzetbare vouwwagen. TRIO-caravan voortenten. Camping Sport „De Huifkar", Terbregseweg 258, R'dam, 010-20.99-33. Camping VREDENBURG Bergen op Zoom: is uniek gele gen, te midden van bos, water, hel en zandverstuivingen en heeft voor 1983 nog vaste en seizoen plaatsen te huur tegan vriendelijke prijzen. Tevens ver koop van caravans. Tel. 01640- 53522. EVER SPORTS Windsurfing de surfboard-specialist v.d. Rand stad, dealer van o.a. Aquata, HIFly, Alpha, Kiwi. Tig a en So- dlm. Allround board v.a. 995. Vraag onze gratis folder aan. Westdijk 1. Mijnsheerentand. 01862-3442. PUTTE, bungalowpark Haze- duinen, voor uw luxe bungalow in 1983. Tel. 01711-11500. Reserveer nu een jaar- of sei zoenplaats op Camping Joiiy te Moerdijk, dichtbij de Rand stad. uniek voor sportvissers en windsurfers. Er zijn ook nog sta caravans te koop van 5000,- tot 14.000.- met plaats. Tel. 01603-2456. EUSER speciaal transport voor caravans, trekwagens, salon wagens. units, graafmachines tot 20 ton. C. Euser, Baren- drecht. Middetdijk 46, Tel. 01806-15244. WATERSPORTERS opgelet!! Uw adres voor Epifanes lakken, teerprodukten. scheepsart.. bu- tagasart. Martens. Aelbrecht- skolk 33, Delfshaven. 010- 770879. Ook voor geschenken. Nu goed bereikbaar. Butagas en propaangas CAM- PINGG AS ARTIKELEN, alles voor verlichting, verwarming en koken. Flessen en fiHingen, na tuurlijk ook voor pelroleumarti- kelen en onderdelen. Het ad res: Mariens, Aelbrechtskolk 33, R'dam, tel. 010-770879. Ook voor geschenken. Het adres voor uw MERCURY b.b.-motor. Tevens onderhoud en service. Rana Zeewaardige visboten, Pioneer volgboten, div. accessoires. Naulïk Water sport Oothavenkade 15, Vlaar dlngen. Tel. 010-354083. Jachtbouw Goudappel Schiedam, tel. 010-374050. Te koop: motor- en zeiljachten. Ook voor reparatie en onder houdswerkzaamheden. en Vinta sailboard WINDY ACCESSOIRES Surfsport de Beus Oldenbarneveltslr. 127a, R'dam (C.), tel. 010-114080. Ook voor onderdelen. SURFMILL, uw specialist voor al uwsurfbenodigdheden. biedt aan uit faillissement verkregen; Blitz Regatta, geen 1.495.- maar nu al v.a. f 690.-, nieuw, compleet met imperial en span banden. Browning Racing poly ethyleen, geen 2.260- maar nu 999.-, geh. compl. Bora all round polyethyleen. geen 1.450.- maar ƒ999.- com pleet. Tiga allround onver woestbaar lupoleen 1.595.-en voor maar liefst 100.- extra een Tiga wetsuit, laarsjes, thule, imperial, spanbanden mei masthoudars. Tiga Jibe polyet hyleen, rond mastvoet, voet banden en vin 1.095.-. Voorts hebben wij het AJpha-program- ma in huis waar wij ook dealer van zijn, Alle losse onderdelen voorradig. Ook zijn wij Windy- dealer. Storm- en wedstrijdzei len '83 voorradig: 4.2 m2 Mylor met toplat, al voor 345.-; wets- ults v.a. ƒ225.-, losse bolero's v.a. 50.-. Freedress trainings pakken van 157.- ou voor 90.-. Trapezes al v.a. 47.50. Hopende, dat wij u „de klant" hier enigszins mee van dienst kunnen zijn en niet onze waarde collega's ermee tegen de haren hebben gestreken, verblijven wij:SURFMILL, Noordsingel 54, Rotterdam. Tel. 010-655811. Nog sleeds div. overjarige B.B.- MOTOREN, tegen zeer speciale prijzen. Bel voor informatie naar: Bouwmeester Watersport B,V. Binnendams 40 Hardinx- ve ld-G lessen dam. Tel. 01846- 5178. Mar. Spronklaan 53. Go- rinchem. Tel. 01830-25228. Ook rep. alle merken b.b.-motoren. „Hotel DREYEROORD", Oos terbeek 085-333169. Het hotel waar mevrouw zich uit en me neer zich ihulcvnelt MAK BV. Camplngsport/water- sport, Hoogstraat 125, Schie dam. Tel. 267982. Ruime sorte ring kampeerarlikelen. bunga low- en lichtgewicht tenten Ui- terst lage prijzen! AANHANGWAGENS enkel as- sers, andemassers, bagagewa gens, verkoop - verhuur - servi ce. Boer - Berkel, Rodenrijse- weg 37. Tel. Ü18S1-3812. Dit jaar is het weer mogelijk uw krant toegestuurd te krijgen op uw vakantie adres tn de Benelux. Gezien de slechte ervaring met toezending naar overige buitenlandse vakantiebestemmingen en de hieraan voor de abonnee verbon den hoge kosten, hebben wij be sloten déze mogelijkheid met meer open te stellen. In het bijzonder in de zuidelijke landen is de aankomst van de krant in de plaats van bestemming dermate onzeker dat het de kosten en moeite niet loont. Aan een versoek tot toe zending in Nederland, Belgie ol Luxemburg uwerzijds willen wij graag voldoen, reden waarom wij u de volgende noodzakelijke 'spelregels' moeten voorleggen. Opgave van vakantieadressen zal uit sluitend mogelijk 2ijn door inzending van bijgaande bon. Telefonische Svp in blokletlers invullen, in ieder vakje eea letter. Huidig adres opgaven kunnen helaas niet worden geaccep teerd Voor een correcte uitvoering van uw op dracht is het noodzakelijk dat de bon - voorzien van de gevraagde postcodes - uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek in ons bezit is Voor de toezending van uw krant is, behalve de gebruikelijke abonnementskosten, voor portokosten een bedrag van f.2,70 per week verschuldigd Voor de betaling van de verzendkosten wordt u een acceptgirokaart toegestuurd Voor gebeurtenissen diezicn voordoen nadat uw krant is verzonden kunnen wij uiter aard geen verantwoordelijk heid dragen PS Vermelding van uw tele foonnummer geeft ons de mo gelijkheid contact met u op te nemen wanneer er iets nietdui* 4 delijk mocht zijn Voar verdere informatie kunt u bellen: 010-144144, tsl. 129. ik ben jaar/kwartaal/maandabonnee i 1 i 1 i i j 1 1 i Postcode j Stad Periode voor verzending krant— Vakantieadres P/a Adres Postcode Land Stad b NIET INVULLEN Datum binnenkomst Postbus 959 Qj 3000 AZ Rotterdam VAKANTIEOPZENDING

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4