Vlaardingen komt met Turks/Arabische krant op wil in '84 buitenlandse top-act j de meun» 1411 ontlrr Ie uaaiT lil EDI irtFD GRAAG .GEDAAN. 'Ik verwachtte helemaal in VLAA8UJNGS DAGBLAD SGHfEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Spoorweg overgang Kandelaarweg krijgt halve bomen Entreeprijs wordt verdubbeld 'Topjournalisten'Knieriem en Man krijgt klap met een paraplu Inbraak in koffiehuis Het wiel uitgevonden? Zwembadfonds geeft moed op Pvd A-V laardmgen begint permanente verkiezingscampagne ALLES MOET BESLIST WEG, cKeukenQakrie Bulfböup Twee zuilen piatgereden Papierwagen rijdt weer I **-n i DINSDAG 24 MEI 1983 ^iiiiiiiiiiiiiiiiMiEiiiiiiiiiiiiif!tiiiii!iiiiiifiiiiiiiiitiijiiififiiiiiiiiiHiiiiiiuii|iiiif||j||]tiiiiiiig|||iniiiiii(iijitiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiBiiiiiuiiiiiiiiiiiiiunHiiiiiiu>n)ntuimiiiniHiiiiiiiuuiitti«iiitii J! VIaardingen Er moet een informatiekrant voor buitenlanders komen, i heeft het Vlaardingse 1 college van burgemees- ter en wethouders beslo- f .ten. De plannen zijn nog vaag, over de inhoudelij- ke kant is nauwelijks ge- sproken. Donderdag gaat 1 een Vlaardingse voor- lichtingsambtenaar naar een landelijke manifesto- tie in Utrecht, waar te zien is hoe verschillende - gemeenten voorlichting aan buitenlanders ver- zorgen. g Het, idee is opgepikt in het I provinciaal overleg voor ambtenaren die zich bezig houden met migrantenzaken. De krant moet actuele infor matie bevatten in het Turks en Arabisch. Hoe vaak het blad gaat verschijnen en hoe het verspreid gaat worden is nog niet bekend. De gemeen te denkt het bulletin neer te leggen op plaatsen waar bui tenlanders komen. Vlaardingen wil de voorlich ting aan migranten verbete ren omdat in de praktijk is gebleken, dat de publicaties voor migranten in hun eifgen taal op de gemeentelijke pa gina 'Gemeentegebeuren' in een van de huis aan huisbla den niet veel uithalen. Dp 14 juni spreekt het over legorgaan migranten, op die avond voor het eerst bijeen, over de vraag hoe het bulle tin eruit moet zien. Een woordvoerder van de ge meente rekent erop, dat het "blad niet lang daarna, zo te gen de zomervakantie, voor het eerst kan verschijnen. Die migrantenraad is een nieuw overlegorgaan, dat het college van Ben W gevraagd en ongevraagd moet gaan ad viseren in allerlei aangele genheden, die te maken heb ben met het welzijn van bui tenlanders in de gemeente. In de migrantenraad krijgen, naast enkele gemeenteraads leden en vertegenwoordigers van de ABC-groep en de Stichting Hulp aan Buiten landse Werknemers ook vijf migranten zitting. Wie voor zitter van het orgaan wordt is niet vantevoren afgesproken: die zal tijdens de eerste ver- gadering door de leden moe- i ten worden gekozen. ^iiiiiiuiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiMiiiiiHiiiniiiNniiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiinauHiuraiiiiaiiiiiiiiiaiuuiiiiiiniiiiiiiniiHiiiiimniHiiiiiniiujiiiiiiiiuinniiiuiiiiraiuiiiiiiiiiHUiuiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiMiiiiiiiiniiniiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiiiiii^iiiiiiiii Schiedam De levensge vaarlijke spoorwegover gang op de Kandelaarweg in Schiedam-Kethel krijgt eindelijk de door bewo nersvereniging Kethel- Noord gevraagde automa tische halve overwegbo-- men. „Het gaat de goeie kant op'*; aldus een tevreden Aad Ver speek, voorzitter van de vere niging. De bewoners hebben jaren aangedrongen op beveili ging van de overgang, waar al veel ongelukken gebeurden, waaronder één dodelijk. Eerder werden al meer licht masten bij de overgang mid den in de polder gezet. Dat bleek echter niet voldoende te helpen. Het kan nog wel an derhalf jaar duren, voor de halve overwegbomen er ook werkelijk staan. Verspeek Is echter al blij, dat het besluit is genomen: „Ik dacht wel, dat dit reden geeft tot tevreden heid." ti» n Ih-i-fc. witni**)! srh. itf ;(<l Schiedam De bestuursleden van de Stichting Planta- gefestilval Schiepop denken erover volgend jaar de en treeprijs voor het festival te verhogen. Dan kunnen ook betere groepen naar Schiedam worden gehaald. itillliKiiiiliiliiiiitiilJiiiiiilitiiiiiiiiiliiniiiiiiii Vlaardingen Een 45-jarige Vlaardinger is gisteren in zijn eigen huis mishandeld. Twee mannen belden *s avonds om negen uur aan bij zijn huis aan de Koninginnelaan en dron gen ongevraagd binnen. Het slachtoffer werd vastge grepen door een van de man nen, waarna de ander hem met een paraplu op zijn hoofd begon te slaan. De Vlaardinger liep een snijwond op boven zijn linkeroog. BWDIllIIUUfllllllllllirilllllUIIItllllllllllKIIIIII Maassluis De Maassluïsse politie heeft zaterdagnacht een I9-jarige jongeman op heter daad betrapt in een Turks kof fiehuis in het centrum van de stad. De Maassluizenaar werd gepakt toen hij juist de kassa van het koffiehuis had ge leegd. De dader was rond half vier *f nachts via een ruit ingeklom'- men in het etablissement. Hij werd echter door langswande- lende agenten gezien en aan gehouden. luuiiiiiiiiiiiiniiiiiinmiiiiiiiinMiiiiiiiiniiiifj ADVERTENTIE. ww wrantwoordü Verantwoord afslanken zooder toriger lijden met blijvend fwuRaat door Dr.PJ. Rileyen Dr.j.p. Daymon. Stort 2,95 op gironummer 54.G0.502 Ln.v. Uitgeverij Medl-lnto onder vermelding AFSLANKBROCHURE" en u ontvangt de brochure franco thuis. Useverü Hoakersingd 22 3028 XM ftottirrfam T«t. 010-S23S71 „We willen het festival verder uitbreiden. Het moet in de toe komst het midden houden tus sen het Schiepop van dit jaar en het popfestival in Lochem", vertelt jongerenwerker Nico Curfs. De stichting denkt ero ver volgend jaar als topper een buitenlandse groep naar Schie dam te halen. Plaatselijke pop groepen zouden op de midda gen kunnen optreden. De organisatie van Schiepop moet toch de toegezegde ge meentegarantie van driedui zend gulden gebruiken om de begroting van Schiepop '83 sluitend te maken. In een eer ste reactie na afloop van het festival op koninginnedag dacht de organisatie dit geld niet nodig te hebben. Volgens jongerenwerkers Kees te Gussinklo, Frans Ekel en Nico Curfs zijn er een paar re denen aan te geven waarom men toch moet terugvallen op dit bedrag. Zo blijkt de reke ning van de drankenhandel bijna de helft hoger te zijn dan begroot. Ook is in de nacht na het festival door onbekenden voor enkele honderden gul dens schade aangericht aan de twee keten en zijn lege flessen en fusten gestolen. Schiepop heeft echter nog en kele duizenden guldens tegoed van sponsors, waaronder de Schiedamse Gemeenschap en de SSSN. „Inclusief de ge meentegarantie spelen we net quitte", aldus Kees te Gussin- Ido. „Het festival heeft beter gedraaid dan we hadden ver wacht, maar de vechtpartij en de nacht daarna nekken om bijna." Waar het verbeterde festival volgend jaar wordt gehouden is nog niet bekend. Er wordt gedacht aan het Gusto-terreln. Vervoer naar deze plaats hoeft volgens de bestuursleden van Schiepop geen bezwaar te zijn. Uit eerste contacten met de RET is al gebleken, dat het in zetten van extra bussen geen probleem is. Brussel De Vlaardinger John Knieriem en de Maas sluizenaar Hans van den Berg, beide achttien jaar, heb ben vandaag in Brussel de prijs in ontvangst genomen die bij de door het Algemeen-Nederlands Verbond ge organiseerde wedstrijd 'Ontdek de Topjournalist 1982- 1983' hoort. Na een rondleiding door het gebouw van de gerenommeerde Belgische krant De Standaard en de uitreiking van het geldbedrag zag het tweetal hun artikelen terug in de uitgave van de Topkrant, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd en utgebracht. Van professor Nobel Prijs uit Sesamstraat ts bekend,, dat hij regelmatig grootste dingen uitvindt die later al lang blijken te bestaan. Of deze drie heren ook menen, het wiel uitgevonden te heb ben is niet bekend, maar fo tograaf Ben Biümers vond, het tafereel aangetroffen In de Vlaardingse Pieter Ka- rel Drossaartstraat te aar dig om niet te fotograferen. Er is niets en er komt niets' Hoek van Holland Het bestuur van de vereniging Zwembadfonds in Hoek van Holland treedt tijdens een buitengewone leden vergadering op woensdag 1 juni af. De bestuursle den zien het niet meer zit ten om nog te ijveren voor een eigen overdekt zwem bad in de gemeente. „We zijn moegestreden", zeg- ;en ze. )m tot de bouw van een zwembad te komen heeft het bestuur vele plannen op tafel gelegd. „En als we tenslotte een tekort binnen de grenzen wisten te houden, was er altijd wel een ambtenaar die de cij fers anders zag, zodat het te kort toch weer te groot was", zegt voorzitter Naadorp. Over de rol van het deelraadge meenteraad is het aftredende bestuur evenmin enthousiast. „Wanneer er werkelijk spij kers met koppen moesten wor den geslagen, dan kwam de deelraad niet verder dan een paar politieke pietluttighe den", zegt Naaborg. ,,AUe raadsleden liepen steeds met een grote boog om het project heen. Nooit kregen we echte steun. Daarbij duurde het soms wel drie jaar eer er een besluit werd genomen." Het uitblijven van een besluit over het laatste plan deed voor het bestuur de deur dicht. Twee jaar geleden werd een. uitgewerkt plan ingediend naar een model van een zwembad in Den Helder. „Kan niet, te goedkoop. Daar moet iets niet goed mee zijn", was volgens het bestuur de reactie in Rotterdam. „We wilden het er toen al bij laten zitten, maar de deelraad wist ons om te praten. Het is nu mei 1983 en die beslissing moet nog steeds worden geno men. Er is niets en er komt niets." Vlaardingen In de landelijk politiek is de VVD er onlangs mee begonnen, in Vlaardingen wil de PvdA het in de praktijk brengen: de permanente ver kiezingscampagne, De Vlaar dingse socialisten hebben een ADVERTENTIE. voor de prachtige BULTHAUP- Keukens in onze showroom? Kom dan deze week nog maar eens terug en onderhandel over de prijs, die U voor zo'n droomkeuken overheeft Dat kan nu, want... wegens sluiting van deze showroom. Levering uiteraard met volledige garantie. Kruiskade 6, to. Hilton, Rotterdam, tel. 010-132780. paar keer hun partijblad de Achterban persoonlijk bij le den aan de deur gebracht. Een veel gehoorde klacht van de mensen was, dat de partij de kiezers alleen weet te vinden als er verkiezingen voor de deur staan. De afdeling heeft zich die ver wijten van de leden aange trokken. „Alleen als er stem men gewonnen moeten wor den zien we jullie en verder nooit", kregen de PvdA'ers bij de huis-aan-huis bezoeken te horen. „Toen is het idee van een permanente campagne al geboren", schrijft afdelings voorzitter Aad van der Well in de Achterban van deze maand. De 'permanente campagne' be gint aan het einde van deze maand, als de wijk Babber- spolder wordt bezocht. Begin juli wil de PvdA op een zater dag in de Westwijk contacten leggen met het winkelend pu bliek. De afdeling hoopt daar voor een aantal Tweede Ka merleden te strikken. Vlaardingen Een dronken Vlaardinger van 23 jaar heeft zondagavond op de Mamix- laan twee verkeerszuilen uit de grond gereden. De man bleek niet alleen te veel alco hol in zijn bloed te hebben; hij was bovendien niet in het be zit van een rijbewijs. Zijn auto werd in beslag genomen voor een technisch onderzoek. Zoals het hoort was de verkie zing tot 'topjournalist* voor wel Hans van den berg als John Knieriem een verrassing. „Ik dacht, toen ik die brief kreeg", herinnert Hans zich, „het is zo'n. dik ding; ze sturen m'n stukken terug, Ik heb meegedaan, omdat mijn opstel len altijd wel goed lukken". En Hans: „Ik verwachtte ei genlijk, dat ik helemaal in de meute ten onder zou gaan." Aanmoediging Ze zijn het er beide over eens: die geldprijs een bedrag van tweehonderd gulden is niet zo belangrijk. Het is meer een aanmoediging, de waardering voor hun werkstukken die zij op prijs stellen. In de rubrielc 'voorpaginanieuws* schreef Van den Berg, net zijn examen op Westland-Zuid achter de rug en met weinig ervaring, onder de kop Syrië biedt de Palestijnen land aanover een definitieve vrede in het Mid den-Oosten. „Als je ze nou een stuk land geeft, is het hele probleem op gelost. 'k Heb zitten kijken in de atlas en een gedeelte van Syrië zou het beste zijn." Hij ziet zelf evenwel in de re cente ontwikkelingen in het Midden-Oosten staven dal dat het waarschijnlijk een on uitvoerbaar plan is. „In theorie kan het wel, maar het vraagt van alle partijen een hoop goe de wil." Lou Grant John Knieriem, leerling op de scholengemeenschap Casimir en daar door anderen als 'hoofdredacteur' van het schoolkrantje betiteld, had meerdere verhalen ingezon den. „Een interview met Frits Spits, die disc-jockey; een stuk over fascisme en dan het arti kel over schoolreizen als edu- catiemiddel", vertelt de Vlaar dingse scholier. Hij viel met dat laatste verhaal in de prij zen. „Ik vond het zelf wel: een behoorlijk stuk. De beste van de drie ook." Terwijl bij John vooral het rechtvaardigheidsgevoel als verslaggever een grote rol wil spelen, voelt Hans van den Berg zich juist niet zo'n nieuw tjes-jager. Beide hebben wel ambitie om in de journalistiek te gaan, maar „het zal allicht niet zo veel sensatie zijn als bij Lou Grant", merken ze des kundig op. 'Topjournalisten' John Knieriem en Hans van den Berg, te gast op de Vlaardingse redactie van het RN. Even proeven van de sieer op een echte krant. Schiedam Het inzamelen van oud papier in Schiedam krijgt een vervolg. De zoge naamde papierwagen van net reinigingsbedrijf rijdt morgen weer door de stad. In de och tenduren, tussen acht en tien uur, wordt Schiedam-Oost aangedaan, 's Middags zet de* papierwagen de reis voort naar Zuid, waar tussen één en drie uur de rommel wordt weggehaald. Het doel van de actie is het oud palier bij de bron: het huisgezin te scheiden en de afvalstromen te beperken. Als de proef niet rendabel blijkt te zijn zal het reinigingsbedrijf onderzoeken hoe dan de schei ding tussen oud papier en het andere huisvuil kan worden gestimuleerd en gestructu reerd. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daareven f Naam verandering in. - AdreB Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f en goed beloond! Want voor die kleine, moeite krijgt u een kruidenwijzer. -Adres:. I p°steodT 6lelocQ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1