Tweemaal vechtpartij bij cafés Hoogstraat Prinses Juliana kleuterschool zo goed als nieuw Politie gluurt door sleutelgat en vindt daders VLAARDINGS DAGBLAD SCHHOAMSCHE CODRANT NIEUWE WATERWEG CODRANT Chauffeurs en wagens vallen door de mand I Schiedamse Enny Putters Miss Mikado YVD-kamerlid De Beer: nu inspringen op uitgelekte medianota Symposium over toepassing van windmolens Jongeman in arrest na brand in Gorzen Fietsendief aangehouden Vrouw van fiets gesleurd Op weg naar Griekenland Toren Visbank bezit weer klok Nachtelijk paal Autoradio van 1200 gulden weggenomen MAANDAG 30 MEI 1983 Brielle De 23-jarige Schiedamse Enny Put- ters mag zich sinds gisteravond Miss Mikado ig83 noemen. In de stampvolle nieuwe gelijk- ."'namige discotheek in Brielle won ze de miss- verkiezingen overtuigend. De jury vond dat de kleuterleidster vooral wat betreft presentatie en originaliteit er uit sprong. Behalve Miss Mikado is de donkerblonde, groe- nogige Schiedamse ook Miss Wielerronde '83 geworden, vooruitlopend op de wielerronde die binnenkort in Brielle wordt gehouden. Enny /putters kwam als winnares uit de bus nadat tJacht kandidaten zich van de beste kant hadden /laten zien. De eerste prijs was vijfhonderd gul den. De winnares heeft een diploma kracht- tramster en aerobic-da nee. In deze laatste sport geeft ze ook les. De acht kandidates. Enni Putters (zittend, rechts vooraan) werd Miss Mikado. Maasland Tijdens een grootscheepse tech nische controle op rijksweg A20 bij Maasland 2ijn nogal wat gebreken bij auto's geconsta teerd. Volgens de politie was 45 procent van de motorvoertuigen niet in orde en zaten tien personen behoorlijk aangeschoten achter stuur zaten. In totaal moesten 28 personen de blaastest doen, omdat zij onder invloed van alcohol verkeerden. Tien personen moesten een bloedproef ondergaan. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. Een groot aantal voertuigen viel door de mand, Hierbij zijn de 'gebruikelijke' manke menten geconstateerd: defecte verlichting, gladde banden, versleten remmen en kapotte uitlaten. Tegen de bestuurders en eigenaren is proces-verbaal opgemaakt. Kamerlid Pol de Beer: 'Vlaardingen als exptrimen- teer-gemeente...' 'Vlaardingen klaar voor abonnee-tv' Vlaardingen Vlaardinger en Tweede Kamerlid voor de VVD Pol de Beer ziet in de naaste toekomst nieuwe mogelijkheden voor abonnee-televisie in Vlaardingen. £Dat plaatselijke net zou volgens hem een mix van «nieuws, cursussen, school-tv en informatie uit de regio ■moeten bevatten. Daarnaast zouden er op alle tijden van de dag speelfilms moeten worden uitgezonden. de programma's eruit kunnen kiezen die hem of haar het beste bevallen en zich tegen betaling daarop abonneren. „Net zoals dat ook met tijd schriften mogelijk is", meent Pol de Beer. De kosten hoeven volgens hem niet hoog te zijn. „Voor vijftig, zestig gulden per jaar kan je al tientallen kana len openstellen; per program ma slechts enkele guldens per jaar. De gemeente kan die ka nalen verhuren aan program mamakers. En", bedenkt hij, „wie de programma's niet wenst, hoeft er ook niet voor te betalen." Volgens een woordvoerder van het Gemeentelijk Energie bedrijf (GEWB) zou het hem verbazen, ais de plannen van De Beer op korte termijn kun nen worden verwezenlijkt. Een week of zes geleden heeft het gemeentebestuur de beslis sing genomen een uitbreiding van het kabelnet op de lange baan te schuiven. Zieker de eerste twee jaar zou geen spra ke kunnen zijn van meer ka nalen en dus abonnee-televi sie. Wethouder IJsbrand van der Velden was voor commentaar nog onbereikbaar. Schiedam In samen werking met het Open baar Lichaam Rijnmond hebben de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) een symposium over windenergie georga niseerd. Volgende week maandagmiddag zal in de kantine van de ONS de toepassing van windturbi nes in de Rijnmondge meenten ter sprake ko men. Onder andere de Schiedamse wethouder Reinier Scheeres zal een voordracht houden. In het Rijnmondgebied staan momenteel tien procent (ne gen) van alle windturbines in Nederland. De grote toename een verdubbeling van het aantal was voor Rijnmond aanleiding voor een uitgebreid onderzoek. Zij vroeg zich de wenselijkheid van een ge- meentelijkbeleid af inzake de toelaatbaarheid van windtur bines uit zowel planologisch als enrgiepolitiek oogpunt. Met alle steden in dit gebied Volgende week bij de ONS: heeft Rijnmond in het laatste half jaar hier gesprekken over gevoerd. De nota, die er als re sultaat uit voortvloeide, doet aanbevelingen over de hoogte en de plek. waar turbines toe laatbaar zijn. Rijnmond be veelt de omliggende gemeen ten eveneens aan na te gaan of zij zelf m samenwerking met de plaatselijke nutsbedrij ven geen windmolens kun nen opzetten. Tijdens het symposium zullen deze zaken, voor- en nadelen aan de orde komen. Bij elke voordracht kunnen vragen worden gesteld. En in de de slotdiscussie kan deze Rijn mond-nota besproken worden. Ook zal de windturbine van de ONS worden bezichtigd. Schiedam Na een uit slaande brand, die van nacht om half twee heeft gewoed in een bovenwo ning aan de Rhoonse- straat, heeft de politie de 24-jarige bewoner gearres teerd. Het wordt niet uit gesloten geacht, dat hij de brand veroorzaakt heeft. Kort voor de brand was de man nog in het huis geweest. De brandweer kon niet voor komen dat belendende per celen rook- en waterschade opliepen. Ook de beneden woning, die toebehoort aan een broer van de arrestant, werd beschadigd. Vandaag heeft de politie de bewoner van het uitgebrande pand aan een verhoor onderwor pen. De Beer wil inspringen op de 'medianota van minister Brinkman van WVC. Hoewel die gegevens nog geheim zijn, is al enige tijd geleden een voorontwerp uitgelekt. Daarin staat onder meer dat nog vijf gemeenten moeten worden aangewezen voor het experi ment met individuele kabel televisie. -De VVD'er denkt dat hier mo gelijkheden voor Vlaardingen liggen. „Zij moet klaar staan "om zich als één van de eerste "wtpirimenteer-gemeentes aan ;te melden", hield hij de finan- 'ciêle commissie van de ge meenteraad pas voor. „De ge meente kan zich daarbij beroe pen, dat het over een dubbel net beschikt. Zonder veel pro blemen kunnen zestig tot hon derd kanalen beschikbaar ko men en dat is meer dan ge noeg om bedrijven en indivi duele organisaties een kans te geven mee te doen aan abon nee-tv." Verbazen Iedere inwoner die op het ka belnet is aangesloten, zou dan I Schiedam Op de Hoogstraat in Schiedam j is zaterdagnacht en fikse r knokpartij ontstaan. Voor café De Pul kreeg een 32-jarige Engelsman met twee Engelse meis jes aan zijn zijde ruzie met vijf Schiedammers. Hoewel de politie niet precies de reden weet voor de klappen, is het waarschijnlijk dat het vijftal trammelant zocht. De Brit verdedigde zich echter fel. Toen agenten ter plekke kwamen, konden zij een 19- en een 2D-jarige Schie dammer inrekenen. De Engelsman bleek evenwel flink boven zijn theewater te zijn. Toen hij de jongste van zijn tegenstanders in de achterbak van de poli tiewagen zag 2itten, opende hij plotseling het portier en begon keihard op de jon gen in te stompen. Er on stond groot tumult en slechts met veel moeite konden de agenten de ar restant weer ontzetten. Daarop werd de buitenlan der eveneens opgepakt, terwijl de gemolesteerde knaap met een hersen schudding naar het Schie- landziekenhuis moest wor den overgebracht. Hij ligt daar nu nog, Eèn van de vijf knapen is nog op vrije voeten. In het sportcafé van Bram Ballen vanger was eerder op de avond een ruzie ont staan, die op straat werd uitgevochten. Een 36-jarige Schiedammer kreeg mot met een andere klant, die hem een dusdanig pak rammel gaf, dat hij in het Schielandziekenhuis moest worden behandeld aan een gescheurde wenkbrauw en een gescheurd oor. Schiedam In Schiedam beeft ce politie vrijdagavond twee broers van 28 en 29 jaar aangekouden wegens diefstal van fbtsen. De Schiedammers hadden vier fietsen 's middags jngekden in een bestelwagen tn ha centrum van Spijkenis- se. ün. winkelier vertrouwde het aakje niet en waarschuw de de politie. Toen de agenten arriveerden, was tb wagen echter al ver trokken. In Schiedam kon de- politie de mannen aanhouden, De betuurder van de bestel- ïwagei was dronken. De fiet sen zjn gestolen in Spijkenis- se, Verpolders en Rozenburg. Vlaardingen Een 25-jarige Bij de schermutseling, die ont- vrouw is zondag op de Europa- stond, liep de vrouw een boulevard, nabij de busbaan blauw oog op. Volgens de naar Schiedam, door twee jon- Vlaardingse waren de jongens gens van haar fiets gesleurd en circa zestien jaar oud- mishandeld- Vlaardingen „Ik ben op weg naar Griekenland." Dat zei een 36-jarige Griek tegen een politieman, die hem in de nacht van vrij dag op 2aterdag slapend aantrof op het trottoir van de Zeemanstraat. Omdat de man niet over middelen van bestaan be schikt, werd hij naar het politiebureau gebracht om zijn roes uit te slapen. Vlaardingen De toren van het Vlaardingse monumentje De Visbank is sinds enige tijd weer in het bezit van haar klok. De wijzers en de over brenging zijn vernieuwd, zodat het fraaie uurwerk weer loopt en met opvallend geluid zelfs slaat. Dat er een nieuwe huur der voor het historische pandje is gevonden er komt een soort bierhuis in staat bui ten de reparatie van de klok. De opknapbeurt is door de fir ma Èijsbouts ter hand geno men. De wijzeplaten zijn op nieuw geschilderd en de ver lichting is enigszins veranderd. In plaats van lichtjes aan de klok zelf is er nu sprake van een indirecte verlichting van binnen uit. De kosten hiervoor rond de tienduizend liggen gulden. Op een ongebruikelijk tijdstip heeft de Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld de eerste paal geslagen voor de tunnel onder de spoorbaan bij de Nieuwe Damlaan. Rond elf uur zaterdagavond verrichtte hij de eerste handeling voor het heiwerk dat in de nacht van zaterdag op zondag werd gedaan, om de treinenloop zo min mogelijk te hinderen. Het viaduct Is nodig voor de sneltramverN- ig van de binnenstad nuui Schiedam- Noord. Naast een hoofdtunnel voor de tram en snelverkeer komen er twee zijtunnels die bestemd zijn voor fietsers en voetgangers. De heiwerkzaamheden langs de spoorbaan worden de komende twee zondagen voortgezet. De treinen kunnen dan normaal blijven rijden, omdat er steeds op een spoor zal worden gewerkt, terwijl de zondagsdienstregeling van de Spoorwegen op het andere spoor zal worden uitgevoerd. Voor het werken op zondag is voor dit speciale werk ontheffing verleend. 'Wie overkomt (lit nog in deze dure tijd' Schiedam De renovatie en uitbreidingswerkzaamheden aan de Schiedamse Prinses Julianakleuterschool zijn af gerond. „Het is allemaal een stuk mooier geworden", meldt hoofdleidster Ineke Zuidgeest enthousiast. „Wie overkomt dit nog in deze dure tijd. Het is een zo goed als nieuwe school." Volgende week woensdag zal de chris telijke kleuterschool aan de Oostsingel 9 feestelijk wor den heropend. De plannen voor renovatie en uitbreiding dateren al van een jaar of zes geleden. „Het heeft weliswaar lang geduurd, maar we zijn nu ook reuze tevre den", zegt de hoofdleidster. Vooral het schoolbestuur heeft in die periode naar allerlei we gen gezocht met als uiteinde lijk resultaat, dat in januari met de werkzaamheden waarvoor het rijk grotendeels de kosten draagt kon wor den begonnen. Vanaf kerstmis was de kleu terschool dan ook onderge bracht in de Julia na-lagcre- school. De twee lokalen zijn nu groter geworden, doordat er een gang is bijgetrokken. Ook is er nu een echte speel ruimte. Ineke Zuidgeest met onverheulde trots: „Met een echte sportvloer erin. Nu kun nen we ook ons klimrek kwijt." Verder znn door aannemer Van de Tempel de plafonds verlaagd, de toiletten en de buitenspeelplaats verbeterd. „Het is totaal veranderd. Ei genlijk is het een nieuwe school geworden", aldus de hoofdleidster. Maassluis Aan de Marnix- kade in Maassluis is in de loop van zaterdag een personenwa gen open gebroken en leegge plunderd. De dief bleek een vette buit te hebben, want de eigenaar was zijn autoradio cassetterecorder van 1200 gul den kwijt. Maassluis De Maassluise politie heeft twee jongens opge pakt, die vrijdagmorgen de fiets van een postbode hadden gestolen. Het tweetal, beide twintig jaar, had gedacht een flinke slag te kunnen slaan door giro-cheques te verzilveren. Nadat zij de fiets hadden meegepikt, werden de twee post- tassen in een bergruimte onder een flat op girobetaalkaarten gecontroleerd. Het resultaat was een vijftigtal cheques, waarmee een van de jongens naar Rotterdam vertrok om ze te verzilveren. Omdat hij evenwel geen pasje had, mislukte dit. De postbode had ondertussen aangifte bij de politie gedaan, terwijl een vrouw meldde dat zij een fiets had 2ien staan met rondom wat brieven en enveloppen. Ze vond dat nogal verdacht, liet zij de politie weten. Agenten ontdekten daarop al snel dat de fiets aan de postbo de toebehoorde. Al glurend door de sleutelgaten van alle bergruimtes ontdekten zij snel de overige post, waarna de twee jongens konden worden ingerekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1