16 Van Brienenoordbrug moet wachten op spoortunnel Europese havens willen comm unica tienet GRMGJSEPAAN. BEL VOOR 010-144144 IBom Rotterdam koopt slooppand voor I 165.000gulden j De brug is er weer... m Vrouw beroofd Breytenbach inW. Pieterse Rotterdam krijgt zes milj oen voor steun bedrijven Kraan met kraan ontvreemd Verkeersdode Inbraak via dak Beranova signeert SHV- dochter krijgt Spaanse opdracht Coalitie prijst optreden van wethouder J. Laan Boei bij Ketel binkie Kleiweg gestremd Acht maanden ceï voor 'plaag van Westland' f— f '834- 981 I Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 10 jum 1983 RZ/RV/RY/RW Ridderkerk Een 40-jarige vrouw uit Rotterdam is don derdagmorgen in de Amer- straat in Ridderkerk, bij het verlaten van een supermarkt, beroofd van haar boodschap pentas, waarin ook haar hand tas zat Die bevatte ruim 1100 gulden, een gouden ketting en betaalcheques. Twee mannen, waarvan een gekleed in een blauwe spijker- Broek met beige coltrui en met een litteken op zijn gezicht, ontnamen haar de tas en stap ten in een oude auto. Een der de medeplichtige zat achter het stuur. Rotterdam Maandagmiddag 13 juni om 16.30 wordt in boekhandel 'W. Pieterse in poezie' (Van Oldenbarnevelt- straat) een tentoonstelling geo pend van 45 tekeningen van de schilder en dichter Breyten Breytenbach. De tekeningen zijn voor een groot deel ge maakt in Zuidafrikaanse ge vangenissen. De expositie, die in het kader van Poetry International wordt gehouden, zal in aanwe zigheid van de kunstenaar worden geopend door Poetry- organïstor Martin Mooij. Brey tenbach was vanaf 1971 nauw betrokken bij het Rotterdamse pcézie-f esti val De dichter speelt dit jaar een belangrijke rol in het festival. Zondagmiddag 12 juni treedt hij op in Het Park, donderdag avond 16 juni is hij te horen in het Poetry-programma in de Doelen en de slotavond, op za terdag 19 juni, is na de pauze geheel aan zijn werk gewijd. Rotterdam Rotter dam krijgt voor dit jaar ruim zes miljoen gulden om bedrijven in stads vernieuwingsgebieden te ondersteunen. Staats secretaris van Zeil maakte gisteren de ver deling van 30 miljoen gulden over de grote steden bekend. Rotterdam heeft twee miljoen gulden meer gekregen dan vorig jaar. Met de zes miljoen gulden kan de gemeen te ruim 150 bedrijven financieel ondersteu nen. Rotterdam Onbekenden hebben op een terrein bij de Binnenhaven een hydrauli sche kraan ontvreemd ter waarde van vijftienduizend gulden. De kraan stond ver pakt in een container. Na dit omhulsel te hebben openge broken is de twee ton zware kraan met een andere kraan omhoog getakeld en vervol gens per vrachtauto afgevoerd. Rotterdam De 25-jarige J.A. Markus uit Zevenhuizen is gis teravond in Bodegraven door een verkeersongeval om het leven gekomen. De man raak te met zijn motor in een bocht door onbekende oorzaak van de weg, waarna hij tegen een lichtmast botste en op slag dood was. Rotterdam Een inbraak in een woning aan het Middel landplein heeft een buit opge leverd van vijfduizend gulden, een videorecorder, versterker, casettedeck en sierraden. De 'inbrekers hadden zich toegang tot de woning verschaft door op het dak een raam te vernie len en vervolgens met een val se sleutel de eerste etage bin nen te dringen. Omdat hier niets van hun gading werd aangetroffen vervolgden zij hun tocht naar de tweede eta ge. Hierna verdwenen zij met hun buit. ^illlliHlliUttillllIilUli[!!i!!llll!!illll]l!ii|]!IIIIIIIII!lililli!lllll!l]illlinill!lllillll[llllll[lnnmn[HJ Rotterdam De gemeente Rotterdam koopt aan de s Heemsraadssingel 320 een pand voor een bedrag van 5 rond 165.000 gulden om het te slopen. Met de stem- S men van CDA. VVD en SGP tegen besloot de ge- meenteraad de koop te sluiten. Sj Volgens wethouder ir. P.O. Vermeulen kan de ge- S meenie het pand op dit moment in eigendom verwer- s ven. Als de gemeente het pand in de toekomst nodig p heeft, zal de koopprijs volgens hem aanmerkelijk ho- E ger liggen en is er kans, dat er een onteigeningsproee- 5 dure moet volgen. S CDA-fractievoorzitter B.F. Bohré betwijfelde of de H koopprijs in de toekomst hoger zal uitvallen. Hij vond de prijs in ieder geval te hoog om een pand voor sloop 3 te verwerven. .TriifitiBiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiifjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiKiiuHiiirtiiiiiiiiiiiiiifrtiiiiüuiifiiiiiiirrH Rotterdam In de literaire boekhandel 'De Boeken beurs' signeert morgen van 14.00 tot 15.00 de dichteres Ja na Beranova haar nieuwe dichtbundel 'Geen hemel zo hoog'. Jana Beranova is geboren in Tsjechoslowakije. Zij is oprichtster van de Stichting Cultura Slavica. 'Geen hemel zo hoog' is, na enkele bibliofiele uitgaven, haar eerste grote dichtbun del. Rotterdam Systems Engineer ing Consultants in Rotterdam, onderdeel van SHV, heeft nu de finitief de opdracht gekregen om de bouw en de exploitatie van een nieuwe kolenterminal in de haven van Bilbao te onderzoe ken. De SHV-dochter had voor eigen rekening al studie naar de haal baarheid van een dergelijk pro ject verricht. De autoriteiten in de Noordspaanse haven hebben nu een maatschappij (Terminal de Graneles de Bilbao) opgericht die tot doel heeft de terminal te realiseren. Die maatschappij heeft aan Systems Engineering de opdracht verstrekt. De Oude Haven bij Het Witte Huis heeft zijn zijn oude brug weer te rug. Enige tijd geleden werden de brugdelen verwijderd voor een grondige opknapbeurt. In die periode gingen de werkzaamheden aan de in binnenvaartmuseum veranderde haven ge staag verder. Een antie ke scheepshelling en historische schepen zul len van de haven een bezienswaardigheid ma ken. En hierbij past ook de brug, die gisteren weer op zijn plaats werd gelegd. Een stukje his torie tegen het decor van gestaag vorderende nieuwbouw... tX'&ïél Ir. H. Molenaar, direc teur van het gemeente lijk havenbedrijf, heeft gisteren namens de ge meente officieel een boei van het vroegere schip Edam van de Hol land Amerika Lijn in ontvangst genomen. Hij deed dat bij het op de Willemskade staande beeldje van Ketelbinkie, die op de Edam al thans in het beroemde lied heeft gevaren. De boei, een geschenk van de Stichting Ketel binkie, is in plexiglas verpakt en naast het beeld neergezet. In de boei is de tekst van het Ketelbinkie-lied aange bracht. De 'plechtigheid' werd opgeluisterd door zang van het Rotterdams Jongenskoor. Rotterdam De coalitie in de Rotterdamse ge meenteraad heeft wethouder drs. J. Laan niet laten vallen. PvdA, D'66, PSP-PPR en CPN ondersteun den het beleid van de wethouder, die niet bereid is met minister Smit-Kroes te praten over verbreding van de Van Brienenoordbrug, voordat de minister besloten heeft een spoortunnel onder de Nieuwe Maas aan te leggen. Het VVD-raadslid drs. G.W. van Gent viel, tijdens een in terpellatie in de gemeenteraad' over dit onderwerp, de wet houder fel aan. Hij wees op het belang van verbreding van de brug en verbetering aan de aansluitende rijkswegen voor Rotterdam en voor het sluip- verkeer door Hillegersberg en Schlebroek. De handelswijze van de wethouder, om mede werking aan de verbreding te laten afhangen van het besluit vóór een spoortunnel, noemde hij stom. „Het is niet óf een spoortunnel óf een bredere Van Brienen oordbrug, maar én een goede spoorverbinding én de verbre ding", betoogde de heer Van Gent. „Er was niets op tegen geweest om de minister duide lijk te maken, hoeveel belang 'Rotterdam aan een spoortun nel hecht, maar het is onge hoord om van de minister te eisen, dat ze haar standpunt daarover herziet, voordat er over de Van Brienenoordbrug kan worden gesproken", zei hij. „De wethouder had zaken met de minister moeten doen in het belang van Rotterdam. Zijn opstelling heeft de spoor tunnel geen stap dichterbij ge bracht, maar alleen de verbre ding van de Van Brienenoord brug met minstens een half jaar vertraagd." Volgens de heer Van Gent kan het gevolg van het optre den van wethouder Laan zijn, dat Rotterdam blijft zitten met een verouderde spoorbrug en dat de verbreding van de Van Brienenoordbrug niet door gaat. Hij deed het voorstel om het overleg met de minister over de Van Brienenoordbrug snel te hervatten. Er tegenaan Wethouder Laan legde uit, dat hij er op verzoek van de ge meenteraad eens flink tegen aan gegaan is in Den Haag. Hij ontkende de eis te hebben ge steld, dat de minister haar standpunt ten opzichte van de spoortunnel moet herzien. Hij heeft alleen meegedeeld, dat Rotterdam de medewerking aan de verbreding van de Van Brienenoordbrug opschort tot er een besluit over de spoor tunnel is genomen, „Ik heb daarmee gehandeld in de lijn van de raad. De raad heeft in 1979 uitgesproken, dat Rotterdam geen medewerking aan de verbreding van de Van Brienenoordbrug zou verle nen, voordat er een positief besluit over de spoorverbin ding over de Nieuwe Maas is genomen", zei hij. „De raad heeft meermalen uitgesproken de voorkeur te geven aan openbaar vervoer boven het autoverkeer. Als er dan 250 miljoen beschikbaar is voor de hrugverbreding, maar geen geld voor een spoortunnel, rijmt dat niet met die voor keur." 'Onze lof' Het PvdA-raadslid R. van Middelkoop zei namens de coalitie het optreden van de wethouder in Den Haag geheel juist te vinden. „Het is een goed voorbeeld van hoe Rot terdam zich in Den Haag dui- Wethouder J. Laan ...gehandeld in de lijn van de raad... delijk kan laten horen.'Onze lof", aldus de heer Van Mid delkoop, Voor zijn fractie ligt de noodzaak tot verbreding van de Van Brienenoordbrug lager dan de aanleg van een spoortunnel en voor sommige coalitiegenoten is die noodzaak er zelfs nauwelijks. „Het gaat te ver om niet verbreden van de brug desastreus voor Rot terdam te noemen", beëindig de hij zijn betoog. Afbreuk Wethouder Laan verweet de VVD door de interpellatie schade aan Rotterdam te heb ben toegebracht. „Daardoor is een normale wijze van onder handelen en uitvoeren van raadsbesluiten voor mij niet meer mogelijk. De discussie doet eerder afbreuk aan onze onderhandelingspositie, dan dat hij die dient", zei hij. Het voorstel van de VVD om de onderhandelingen snel te hervatten kreeg alleen steun van VVD, CDA en SGP. De coalitie in de raad betuigde unaniem steun aan de wethou der. Het dagelijks bestuur van de deelgemeente Hillegersberg- Schiebroek en de bewonersor ganisaties rond de sluiproutes hebben hun afkeuring over de handelswijze van de wethou der uitgesproken. Rotterdam De Europese Vereniging voor Haveninfor- matïea (EvKA) waarin 24 havens uit ache Westeuropese landen en alle Britse havens zijn aangesloten wil dat er een internationaal communi catienet tussen de diverse ha vens komt. Met dit systeem kunnen de havens veiliger en sneller reageren op, en wer ken met gevaarlijke ladingen. De in 1979 opgerichte EVHA heeft dat voorstel vandaag ge lanceerd op het 13e internatio nale havencongres in Vancou ver (Canada). Het is gebaseerd op de resultaten van een proefproject dat het afgelopen jaar in negen belangrijke ha vens, waaronder Rotterdam, in zeven verschillende landen in Europa is gehouden. Volgens EVHA-voorzitter B. Vleugels, directeur van het Antweprse havenbedrijf, loopt de informatie over scheepsla dingen teveel achter op het werkelijke transport, waar door in havens kostbare ver tragingen ontstaan. De 'chip' moet een oplossing bieden voor dit wereldwijde pro bleem, zo zei Vleugels tijdens het congres. Een communicatienet kan zor gen voor directe internationale samenwerking tussen de ha vendiensten, schepen en re ders, verladers, handel en nau tische instanties. Enkele ha vens hebben al eigen informa tiesystemen, maar die zijn nog niet op elkaar afgestemd. Rotterdam Van morgen avond zeven uur tot zondaga vond einde dienst zal in ver band met railwerkzaamheden de Kleiweg, richting Straat weg vanaf de Statenlaan, in één richting afgelsoten zijn voor alle verkeer. Hierdoor zulten de buslijnen 35, 40 en N-6 vanaf de Kleiweg de Sta tenlaan inslaan, om vervol gens bij de Straatweg rechtsaf te slaan. Hierna wordt weer de bestaande route gevolgd. Pas sagiers kunnen uitstappen bij de halte tramlijn 4 op de Straatweg hoek Kleiweg. Voor tramlijn 6 is de Kleiweg in beide richtingen afgesloten. Voor dit gedeelte wordt een pendelbus ingezet. Passagiers kunnen uitstappen op de Kootsekade hoek Straatweg, waar een pendelbus gereed staat. Deze rijdt via de Staten laan naar het eindpunt van 'tramlijn 6 op de Kleiweg. Van af dit punt rijdt weer een pen delbus naar de Straatweg hoek Kootsekade, waar de passa giers weer per tram hun route kunnen vervolgen. Rotterdam Een 23-jarige Rotterdammer, door de offi cier van justitie bij de Haagse .rechtbank 'de plaag van het Westland' genoemd, is veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. De man was verdacht van diefstallen en inbraken in Naaldwijk- De straf is gelijk aan de eis. Uit een beddenzaak liet hij en kele dekbedden verdwijnen en uit een drogisterij aan het Wil- helminaplein stal hij parfum en geld. Verdachte was al eer der veroordeeld wegens inbra ken en diefstal. Hij zou tot zijn daden gekomen zijn als gevolg van verslaving aan verdoven de middelen. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f -Naam.-, verandering xn„ Ad, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f Postco j en goed beloond! Want voor die kleine» VYo moeite krijgt u een telefoonklapper. °nPf«iate: PosteodS' Wo, ab°nnee. 'beloon: I Stüurdehn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4