Slob wil twee werven sluiten 'Zet jongeren aan het werk in monumentenzorg' ROTTERDAMS NIEOWSRlflO Staatssecretaris wil regionalisatie van ziekenfondsen Koninklijk onderscheiden Ontslag aangevraagd voor 165 mensen Griezelen in disco Akkoord bereikt over sociaal plan voor nieuwe terminal ECT Van der Louw bij opening nieuw museum Hellevoet Shell-groep wil drie tankers laten bouwen I Griezelen geblazen in de Bluetfek Disco gister avond. Ook in Rotterdam moest het geprobeerd worden. Dus was er een aantal mensen dat zich vermomde als de beken de figuren uit de bekend ste (en dus vaak niet de beste) griezelfilms. Ruim baan derhalve voor de Dracula's, °de Franken stein# en andere engerds. Alt er in de Rotterdamse binnenstad gegriezeld moet worden lijken ze toch een tikje misplaatst, die griezels horen name lijk thuis uit nauwe straat je en enge krotten. Maar gelukkig was het interieur van de grote discotent aangepast. Rotterdam De Scheeps werf Slob wil de twee pro- duktiebedrijven in Slïe- drccht en Papendrecht op zo kort mogelijke termijn sluiten. Voor het hele per soneel 165 mensenis ontslag aangevraagd. De situatie is zo nijpend dat de directie het Gewestelijk Arbeidsbureau in Dor- dreecht zelfs gevraagd heeft ontheffing te mogen krijgen op de wachttijd van een maand. De directie Rotterdam De onder nemingsraad van het Rotterdam vol-container- bedrijf ECT, met 1400 werknemers, is gisteren akkoord gegaan met het sociaal plan voor de nieu we delta-terminal op de Maasvlakte. Belangrijkste punten uit het sociaal plan zijn dat de huidige terminal op termijn zal blijven be staan, dat geen gedwon gen overplaatsing naar de Maasvlakte zal plaats vinden en dat vacatures opgevuld zullen worden aan de hand van de vaca turebank van de werkge versorganisatie SVZ. Dit heeft or-voorzitter Joop Verroen gisteren meegedeeld. De onderne mingsraad heeft twee da gen met de directie ver gaderd over het sociaal plan, omdat bij het perso neel over een aant al punten verontrusting was ontstaan. Het ging daarbij met name om de loonperspectieven voor de nieuwe terminal en voortbestaan van de hui dige terminal. Verroen vindt het be langrijk dat de directie zich heeft verplicht vaca tures op te vullen via de SVZ-vacaturebank. Op die wijze is volgens hem een betere garantie ge schapen dat overtollig personeel uit de conven tionele stukgoedsector bij de ECT aan de slag kan. „De ECT heeft binnen een jaar behoefte aan on geveer tachtig nieuwe werknemers, waarvan zestig voor de nieuwe terminal en nog eens twintig ter vervanging van vervroegd uitgetre den werknemers van 57,5 jaar en ouder", aldus Verroen. De nieuwe delta-termi nal wordt naar verwach ting op 1 juni 1984 in ge bruik genomen. De bouwwerkzaamheden zijn al gaande. Er komen in eerste instantie twee honderd mensen te wer ken bij een overslag van 80.000 containers per jaar. De ECT, het groot ste col-containerbedrijf ter werekd, slaat nu jaar lijks ruim één miljoen containers over. weigert in dit stadium elk commentaar. Het ongever veertig jaar oude familiebedrijf Slob heeft geen opdrachten meer en de direc tie ziet ook geen mogelijkhe den om dat in de toekomst aan te trekken. Pogingen om sa menwerkingsverbanden met andere kleinere werven aan te gaan, zijn mislukt. Slob bezit zowel in Sliedrecht als in Papendrecht een werf waar binnenvaartschepen, klein baggermaterieel en pon tons kunnen worden gebouwd. Het bedrijf heeft op dit mo ment nog slechts één ponton in aanbouw, voor eigen reke ning. Eerder al werd zo'n zelf de ponton eveneens voor eigen rekening gebouwd. Deze pon ton ligt al maanden te koop. De Industriebond FNV accep teert het ontslag niet. Het dis trict Dordrecht van deze bond heeft een plan opgesteld dat uitgaat van voortzetting van het bedrijf in afgeslankte vorm. Bestuurder L.de Man*. „Wij denken aan korter wer ken voor jongeren, aan ver vroegde uittreding van men sen van zestig jaar en ouder en aan een bijdrage van het per soneel voor arbeidstijdverkor ting. Mogelijk kan dan één van de twee werven openblij ven". De Industriebond FNV, die nog niet precies weet hoeveel arbeidsplaatsen daarmee be houden zullen kunnen blijven, bespreekt dit plan vanavond met de werknemers. André van der Louw onthult de maquete Hellevoetsluis Jonge werklozen zou den aan het werk moeten worden gezet in de monumentenzorg. Dat heeft de voormalige minister van erra en nu voorzitter van het openbaar lichaam I Rijnmond André van der Louw gister- i middag gezegd tijdens de opening van i het nieuwe historisch maritieme mu seum 'Gesigt van 't Dok in Hellevoet- sluis. De oud-bewindsman, die destijds de nodige kritiek kreeg op zijn gemeenschapstaken- plan hield zijn pleidooi in het licht van de enorme werkloosheid in de bouwwereld. Volgens zijn zeggen is een derde van de werklozen uit afkomstig uit de bouw. De Rijnmond-voorzitter vond het overigens 'hartstikke leuk' dat hij in de voormalige marinestad het nieuwe museum mocht ope nen. „Het is erg belangrijk om in deze lijd in het cultuurbeleid de culturele vernieu wing te steunen. Even wezenlijk is het om, wanneer je in een nieuwe richting wilt gaan, je te spiegelen aan de dingen van gis teren' Van der Louw zei dat het belang rijk is er voor te waken dat in deze crisis tijd behalve de economie ook de cultuur achteruit gaat. „Want dan wordt het een erg arme tijd". Burgemeester Ch. de Cloe van Hellevoetsluis hield een warm pleidooi voor het herstel van het dok in de gemeen te. Deze reddingsoperatie zou, evenals bij de opzet van het nieuwe museum het geval is geweest, in zijn ogen moeten worden ver richt als uitvloeisel van een intensieve sa menwerking tussen de Stichting Historie Hellevoetsluis, het bedrijfsleven en overhe den. Op eigen kracht kan een gemeente zo iets niet meer bekostigen. Hij had voor deze actie 'Herstel van het Doek' een uitstekend moment uitgekozen want in de stampvolle Nederlandse hervormde kerk waar de ope ningsplechtigheid zich afspeelde waren alle drie de categorieën ruim vertegenwoordigd. Ook de heer J.F. Grosveld, voorzitter van bovengenoemde stichting, die het beheer van het museum op zich heeft genomen, liet doorschemeren dat de stichting nog heel wat potjes op het vuur heeft staan. „De opening van dit museum is de start' voor Confetti De opening van het museum in het Kleine Kerkje aan de Oostzanddijk leverde de Rijnmond-voorzitter een haardos vol con fetti op. Want zodra hij had aangebeld aan de deur van het museum werd vanaf de bo venverdieping het veelkleurige papier naar beneden geworpen. De openingshandeling zelf bestond uit het onthullen van dc geheel gerestaureerde historische maquete van de vesting van Hellevoetsluis, Dit kunstwerk uit 1834 is gemaakt door de meesterknecht timmerman Klaas Vermaes, en vormt het stralende middelpunt van dit kleine, doch bijzondere museum. De maquete en de ten toonstelling er omheen geven een beeld van de belangrijke moderniseringen van het marinedok en de werf die in de periode 1787 tot 1834 zijn uitgevoerd, en waarbij de waterbouwkundige Jan Blanken Jansz. lange tijd de leiding had. De overige ruimte van het museum wordt in beslag genomen door voorwerpen en afbeeldingen uit Hel- lcvoets rijke maritieme verleden. In de hai is de VVV gevestigd en op het balkon en de zolder is plaats voor wisselende exposities. Hel museum is vanaf vandaag dagelijks ge opend voor het publiek. iiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiitiiii{iijiiiiririiiiiiiiiijiiiiiiiiiiEiiiji{iiiMiiMii]iiiiiiiir!i[]iiii(iiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiii!rtiii]iiiiiifiii!tiiiiiiiiiiiiimiiif!iiirftr][iiiiji!Miinnl? Barendrechter T. Dijkstra is gisteren door de gemeentesecretaris van Rotter dam, mr. J. G. Bannink. benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. De 70-jarlge Dijkstra kreeg de onderschei ding tijdens zijn afscheidsreceptie als voorzitter van de Stichting voor Gezins verzorging en Gezinshulp 'Huiszorg' Dijkstra was van 1947 tot 1959 aan deze stichting verbonden als adviseur. Van 1959 tot 1980 was hij penningmeester.' Vanaf 1980 was Dijkstra voorzitter van de Stichting 'Huiszorg'. Rotterdam De Shell-groep wil drie produktentankers van elk 85.000 ton draagver mogen laten bouwen. Voor deze ongeveer 200 miljoen gulden omvattende order zijn de Nederlandse werven Van der Giessen - de Noord in Krimpen aan den IJssel, Verolme in Heusden en de NDSM in Amsterdam in de slag. Ook Japanse en Zuid- koreaanse werven hebben een offerte ingediend. De sehepen, die eind 1984 in de vaart moeten zijn, zullen mogelijk bij de Nederlandse rederij Shell Tankers in ex ploitatie komen. Dat hangt af van de omvang van de inves teringssubsidie van de Neder landse overheid en van de mo gelijkheid met een beperkt aantal bemanningsleden te gaan varen. Shell wil de schepen gaan ge bruiken voor het transport van in het Midden-Oosten ge raffineerde olieprodukten. De tankers zullen tevens echter geschikt moeten zijn voor het vervoer van ruwe olie. Shell heeft voor het laatst in 1981 schepen in ons land be steld: twee smeerolietankers (19.000 ton elk), bij de Verol- me-werf in Heusden. Beide schepen zijn inmiddels in de vaart. ZATERDAG IS JUNI 1983 Zwijndrecht Ziekenfondsen in Nederland mogen in de toe komst pas dan nieuwe gebou wen neerzetten als zij voldoen aan de eisen van regionalisa tie. Dit zei staatssecretaris drs. J.P. van der Reijden van WVC gisteren bij de opening van het nieuwe kantoor van het zie kenfonds Zuid-Hollandse Ei landen in Zwijndrecht. De staatssecretaris vindt dat Ziekenfondsen eenzelfde ge bied moeten bestrijken als bo- vengemcenteiijke organen, streek- en stadsgewesten. De fusie van ziekenfondsen juicht hij dan ook toe. Hij volgt hier mee het advies van de Zieken fondsraad, die het wenselijk vindt dat ziekenfondsen zich provinciaal of regionaal orga niseren. Dit omdat de grenzen van de werkgebieden van zie kenfondsen niet altijd over eenkomen met de grenzen van gezondheidsregios. In sommi ge regio's zijn zelfs twee of meer ziekenhuizen in dezelfde gebieden werkzaam. Een der gelijke reorganisatie wordt be langrijk geacht om de zieken fondsen een centrale rol te la ten spelen bij de informatie voorziening, die nodig is voor de plannen in het kader van de wet voorzieningen gezond heidszorg. De staatssecretaris noemde dan ook het nieuwe gebouw in Zwijndrecht "de afsluiting van de oude nieuwbouw'. De ope ningshandeling bestond uit het doorprikken van een zak met geld, die ais een infuus boven een pop in een ziekenhuisbed hing. Actiecomité Voordat hij het nieuwe zie kenfondsgebouw betrad, werd de staatssecretaris aangehou den door in verpleegsterskle- ding gehulde leden van het ac tiecomité Bouw ziekenhuis Oost-IJsselmonde. Ze hadden voor het kantoor een met leu zen beplakte caravan neerge zet, die symbolisch dienst deed als mobiel ziekenhuis met twee bedden. Zij boden Van der Reijden een knutselboek aan met artikelen over de zie- kenhuisproblematiek in de Drechtsteden, Tevens kreeg hij een papieren bedje met daarop een kaart van de regio. Deze kaart toont de afstanden in de huidige situatie naar de ziekenhuizen in de omgeving aan en de gewenste situatie met het eigen ziekenhuis :n Zwijndrecht in de toekomst. Ridder Tijdens de receptie na de ope ning speldde hij aan zieken fondsdirecteur H.M. van der Ree de versierselen op, beho rend bij diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Van der Ree is sinds 1942 werkzaam geweest bij het ziekenfonds, Hij begon -in Mijnsheerenland als bureau chef, een functie die hij na de samenvoeging met het kantoor van Zwijndrecht hield, In 1968 werd hij directeur van het zie kenfonds. Nu is hij met ver vroeg pensioen. Buiten zijn werkkring heeft hij een lange staat van dienst in diverse be sturen van gezondheidsorgani saties.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1