Maassluis opzij geschoven voor Waterweg-Sint Joris Klussenstation naar Oostwijk Maassluis voorzichtig met dominogemeentewerken VLAAROINGS DAGBLAD SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Si- Gevraagd: advies over verdwenen borden 'Kom eens tot een duidelijk beleid' Bedrij fsongeval Twee avondjes welzijn toch héél ver schillend Problemen rond psychiatrisch ziekenhuis Nieuwbouw GGD nu ook onzeker Egel ligt te zonnen 'Bij uitstek geschikt vooreen werkplaats Schrikken van sirenes Fonteinen worden telkens vernield Geen extra controle meer op Kethelweg □WATERWEG WOENSDAG 22 IUNI 1983 Schiedam Als mosterd na de maaltijd hadden de leden van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening zich gisteren over een advies aanvraag moeten buigen over het weghalen van ver keersborden bij een drietal bruggen in Schiedam-Zuid. Het gaat om borden aan weerszijden van de Konin gin Withelminabrug, de Korte Havenbrug en de Willemsbrug, die de volgor de van doorgang van het el kaar tegemoetkomende ver keer regelen. Al geruime tijd geleden zijn de borden weggehaald, omdat ze door vernieuwing van eerste brug en wijziging in de ver keerssituaties bij de andere twee bruggen, niet meer no dig zijn. Maar gisteren prijkte op de agenda van de commissie het voorstel om de borden weg te halen. Wethouder Chris Zijdeveld vond het al te gortig om de commissie te raadplegen en stelde voor de vier A-4 velletjes tellen de adviesnota van gemeen tewerken van de agenda af te voeren. Een woordvoeder verklaar de vanmorgen dat gemeen tewerken waarschijnlijk over het hoofd had gezien dat de borden al lang waren verdwenen, en dat daardoor toch een (overbodig) ambte lijk advies was uitgebracht. GFW voelt gemeente over kraken aan de tand: Vlaardingen CPN-raadslid Hans Poldervaart eist van het Vlaardingse gemeentebestuur klaarheid over het kraken van leegstaande woningen. In vijf vragen voelt hij B en W aan de tand. „Het is van groot be lang dat het gemeentebestuur nu eens tot een duidelijk be leid komt", schrijft hij. Omdat de woningnood steeds nijpender wordt inkomens gaan achteruit, terwijl betaal bare panden worden gesloopt en door dure nieuwbouw ver vangenvraagt de commu nist z|ch af of Vlaardingen van plan is kraakacties oogluikend tee te staan. Indien het gemeentebestuur kraken gedoogt, wil Polder- vaarj weten waaruit dat be staat en of het niet mogelijk is nog soepeler op te treden. Vlaardingen De 47-jarige C.W. de Hoogh uit Made, werknemer bij aannemingsbe drijf Van der Waal, heeft gis termiddag bij een val op de bouwplaats aan de ie Van Heijden Gaelstraat een hoofd wond opgelopen. Hij was bezig toet het monteren van een faam. De hoofdwond moest in bet Holyziekenhuïs behandeld Worden. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Welzijn is zich welbevin den. Vergaderen over wel zijn is dat niet per definitie. Het kan welzijn zijn. Als de welzijnscommissie verga dert, wil dat niet zeggen dat dat heilzaam is voor het welzijn van het publiek. Féêstvieren, omdat je tien jaar in het welzijnswerk zit, is ook nog niet per se wel zijn. Feestvieren kan wel zijn zijn. Hoeft niet. Wie te veel drinkt, is niet wei. Het zaf dus daarom zijn, dat gisteravond, toen op twee plaatsen in Schiedam over welzijn werd gepraat, de sfeer toch zo heel uiteenlo pend was. In het stadskan toor vergaderde de wel zijnscommissie. In dien stencentrum 4 Molens jubi leerde de Schiedamse Fe deratie. Allebei welzijn, maar intussen. In Van Dale staat het trouwens zo: welzijn, o., welvaart, goe de gezondheid: op uw (heildronk). Door die toe voeging tussen haakjes lijkt de Federatie dus dich ter bij welzijn te staan. Schiedam De geplande nieuwbouw voor de ambulancedienst aan de Hargalaan is op losse schroeven komen te staan. „Men zit in Den Haag tegenwoordig zo stevig op de buidel, dat eik nieuw- bouwplan nu ontzettend onzeker aan het worden is," zei wet houder Hafkamp gisteravond in de commissie volksgezondheid in Schiedam. Hij hoopt deze zomer uitsluitsel te krijgen, of de nieuwbouw voor de GGD helemaal van de baan raakt of wel licht toch nog kan doorgaan. Voor de nieuwbouw aan de Harga laan zijn. jarenlang plannen ontwikkeld. Schiedam Volgens de Schiedamse wethouder voor volksgezondheid Luub Hafkamp zal de ge meente Maassluis niet meer meedoen aan de tot standkoming van een al gemeen psychiatrisch zie kenhuis (APZ) voor het gebied Nieuwe Waterweg- Noord. Er zijn signalen, aldus Haf kamp, dat Maassluis door de rijksinspectie voor de volksge zondheid ingedeeld blijft bij het psychiatrisch verzorgings- bied Bloemendaal in Den gebied Haag. Officieel is de gemeente Maas sluis hiervan nog niets meege deeld; het komt dan ook over als een hele schok, omdat Schiedam, Vlaardingen en Maassluis al enkeie jaren hun samenwerking zeer aan het verstevigen zijn. Hafkamp heeft die signalen gehoord, toen hij maandag overleg voerde met het be stuur van het Deiftse gasthuis Sint Joris, Deze inrichting is partij in de plannen voor een Waterweg-APZ, want gedu rende de eerste jaren zal Sint ^>V.: v V.' S s Met zijn neus tegen het wegdek gedrukt, met vlakbij het voortsnellend autoverkeer, ligt dit Vlaardingse egeltje te zonnen midden cp de Kethel- weg. Het is met geen stok te bewegen tot actie. Want warm was het, ook in Vlaardingen. Vlaardingen Het Klus senstation, een werklozen- project dat vanuit de wijk- vereniging Vettenoordse- polder naar voren is geko men, heeft een pand ge kregen in de Oosterstraat. Barry de Pree, een van de initiatiefnemers, verklaart dat de mensen liever van uit de VOP gewerkt had den. „Omdat het initiatief hier is ontstaan." Maar het Klussenstation is niet ontevreden; „Het is niet alle maal rozegeur, maar we kun nen iets voor werklozen gaan doen en daar ging het om." Het project kan aan twaalf mensen werk bieden. De initiatiefnemers hadden aanvankelijk hun zinnen gezet op een pand in de Stations straat waar vroeger Muylaert's meubelstoffeerderjj zat. Ze hielden daar ook na een afwij zend besluit van burgemeester en wethouders aan vast. In een gesprek met wethouder Bas Goudriaan echter bleek, dat ze dat pand echt moesten opgeven. Dat deel van de Sta tionsstraat maet tegen de vlak te om in 1985 plaats te maken voor woningwetwoningen. Het Klussenstation komt nu in een honderd jaar oud gebouw aan de Oosterstraat 4, oor spronkelijk neergezet als vïs- afslag. Het is het laatst ge bruikt door de firma Asbipro, die er isolatiematerialen op sloeg. „Het is bij uitstek ge schikt om er een werkplaats in te vestigen", meent Jan Landsheer, projectambtenaar voor de Oostwijk. De klussers uit de VOP, die onderswerk gaan doen voor mensen die de schilder en de timmerman niet kunnen beta len, willen in augustus begin nen met hun werk. „Maar dat is een beetje afhankelijk van de onderhoudsstaat van dat gebouw", aldus De Pree. Over dat onderhoud hoeven de deelnemers aan het project zich volgens Landsheer geen zorgen over te maken. „Het zal alleen wel een staalborstel en een flinke lik verf kunnen gebruiken." De achtergelegen kantoren van Asbipro worden afgebroken. Voordat dat ge beurt mag het Klussenstation daar nog alle bruikbare mate rialen uïtslopen. Vlaardingen Tal van Vlaardingers schrokken de afgelopen nacht omstreeks een uur van een loeiende si rene, die opklonk van de overzijde van de Nieuwe Waterweg. Vijftien verontruste mensen belden de politie, om te vra gen wat er aan de hand was. Bij navraag bleek de sirene te loeien, omdat bij het kunstmestbedrijf UKF op de Vondelingenplaat een contai ner in brand stond. De poli tie kon de ongeruste bewo ners melden, dat Vlaardin gen geen gevaar liep. Maassluis De raadsle den van Maassluis hebben nog geen mening over het 'spelletje domino' van wethouder IzaSk van der Knaap: het miljoenenplan om de dienst Gemeente werken in één groot ge bouwencomplex te huis vesten. Zolang er nog geen betrouwbare inven tarisatie van de kosten be staat, willen zij zich niet duidelijk uitspreken. Van der Knaap mag zijn filan verder uitwerken, zo- ang het maar globaal blijft. „We willen niet, zoals wel vaker, voor voldongen feiten worden geplaatst", is de me ning van Robert Punt van de PvdA. Hij is niet zo over tuigd van de noodzaak van nieuwbouw. „Ik wil eerst wat meer weten over het fi nanciële plaatje." Zijn partij genoot Pieter Hoogenraad benadrukt, evenals fractie leidster Wil van Dinter van het CDA, echter vooral het feit, dat er een hoop ruimte vrijkomt voor welzijn. Momenteel is Gemeentewer ken op negen verschillende locaties in de stad gehuisvest. Door de dienst onder één dak te herbergen mogelijk op de 'groene driehoek' bij de Koningshoek, het indus trieterrein in de Kapelpolder of achter het poltïebureau komen die panden vrij en daarin zou onder andere weer een moskee en het toe komstige jeugdhonk Ozo- vlugh kunnen worden on dergebracht. Ook de brand weer zou uitbreiding kunnen krijgen. De eerdere gedachte van wethouder Van der Knaap om gebruik te maken van de bedrijfspanden van Filtrête op het Verto-terrein moest hij terugnemen. Doordat het rijk dan een subsidie zou in trekken, zou het Maassluis scheppen met geld kosten. Daarvoor kan dan beter nieuwbouw worden verwe zenlijkt. Manda Kapil (D'66) voelt zich om die reden „blij- gemaakt met een dode mus." In minder sterke bewoording laat Herman van Hoeven (RPF) zich uit. Zijn 'grote twijfel en zorgen' worden vooral gewekt door de mil- joenenuitgave in vrij korte tijd. Izaök van der Knaap is echter van mening dat je wel eens wat nuttigs met het geld moet doen. „Op deze manier steun je toch de werkgele genheid. En je verdient ook weer wat terug door hoge exploitatiekosten van pan den, die je nu kan laten slo pen." Joris deze nieuwe inrichting onder zijn vleugels -nemen. Eventueel zou de Waterweg vestiging van Sint Joris in la tere instantie een zelfstandige stichting kunnen worden, zo stelt het Deiftse APZ zich dat voor. Sint Joris deed volgens Haf kamp 'verontrustende mede delingen'. Van de zijde der rijksinspectie is in diverse overlegsituaties meegedeeld, dat onder druk van de bezui nigingen van het kabinet-Lub- bers de totstandkoming van elk nieuw APZ kritisch wordt bekeken. Als Sint Joris alleen met Schiedam en Vlaardingen verder moet, dus zonder Maas sluis, dan komt daar nog een tweede eis bij. Volgens de 'sig nalen', die Hafkamp vernam, zal het Waterweg-APZ bere kend moeten zijn op 400 pa tiënten in plaats van de 200, waarvan de betrokken instan ties tot nu toe uitgingen. In Schiedam hadden sommigen met die 200 al moeite, omdat het APZ dan tegen de inzich ten in de psychiatrie in te grootschalig zou worden. Dat is bij een bestand van 400 he lemaal het geval. Hafkamp zegt de signalen niet zo te begrijpen. Hij liet gister avond de commissie volksge zondheid in Schiedam weten, dat hij zich vooralsnog niets wil aantrekken van die be richten, zolang hij niets offi cieels heeft gehoord uit Den Haag. Maar hij overweegt ook om met Vlaardingen èn beslist ook Maassluis contact op te ne men om te zien, of de drie ge meenten niet beter recht streeks naar minister Brink man (WVC) kunnen stappen. Schiedam De plant soenendienst beklaagt zich over de vernielin gen, die steeds vaker worden aangericht aan de acht fonteinen, die in Schiedamse stadssin gels staan te spuiten. Vandalen zoeken hun plezier in het kapot- goolen van de tamelijk dure sproeiknoppen. Volgens Mari Dinge- nouts van de openbare nutsbedrijven Schie dam (ONS) loopt de schade al gauw op tot enkele duizenden gul dens. De ONS wijst op de nuttige functie, die fon teinen hebben, niet al leen voor de stadsver- fraaiing, maar vooral voor de waterkwaliteit. De circulatie brengt meer zuurstof In het water, wat goed is voor de visstand, en dat is dan weer goed voor het natuurlijk evenwicht in het water. Doordat het water in beweging blijft, wordt bovendien het botulis- me bestreden. Die vo gelziekte breidt zich vooral uit in warm, stilstaand water en wordt doorgaans voor al verspreid via kada vers van vissen of vo gels. Vlaardingen Er zijn niet zo veel automobilisten die te snel rijden op de Kethelweg. Dat is althans de conclusie uit een beperkte snelheidscontrole, die de politie deed na terugkeren de klachten van bewoners. Van de 209 auto's die gister middag tussen vier en zes uur over de Kethelweg kwamen reden er maar vier te snel. Die vier reden niet harder dan zestig tot zeventig kilometer per uur. „Dat is niet zo veel. Er is geen aanleiding meer voor extra controle op die weg", meent een politiewoord voerder. De controle werd ge daan tussen de Van Hogendor- plaan en de Burgemeester Heusdenslaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1