10 WATERWEG Stadsgehoorzaal en Passage vóór verdere samenwerking Vrolijk verklapt meer dan hij eigenlijk wilde ACHTERGROND VERKOCHT RENAULT5 AEROBIC ZO UNIEK DAT U ER SNEL BIJ DE RENAULT5 AEROBIC NU VOOR 'N VERBAZEND FITTE PRIJS. 1 °P Pollepol kan uitbreiden TT VEEL OVERLAPPINGEN IN PROGRAMMA'S PERSOONLIJK RENAULT 5 /kRo&c Drie PvdA-politici uit Rijnmond Sllil g Fietsen- H stalling uit den boze H Co pern ic us - plein DISTRIPARTS NA VIJFTIG JAA R HEEFT M N TROUWE SPIJKER HET DAN EINDELIJK OPGEGEVEN. MORGEN MAAR 'NS IN DEKRANT KIJKEN. AL VANAF Vlaardingen; Dorzo, James Wattweg 12-14, Tel. 010-353533. Maassluis; Automobielbedrijf R, Wijnands Zn., B.V., Mozartiaan 334, Tel. 01899-20066. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 22 juni 1983 KW Schiedam/Vlaardmgen Passagetheater: Ro bert Long en Leen Jon- gewaard, 'Het bleef nog lang onrustig in de stad'. Cabaret (try out) op vrijdag 23 september 1983. Zo staat het in het programma van het Passagetheater en De Teerstoof. Het programma van de Stadsgehoorzaal in Vlaar- dïngen vermeldt hetzelfde, zij het dan dat de voorstelling een dag later wordt gegeven. De comedïe 'Huwelijks-carrousel' is vrijdag 21 oktober te zien in Passage en een dag later in de Stadsgehoorzaal. Wie het theaterprogramma van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen naast dat van het Passagetheater en de Teerstoof legt, komt al snel tot de con clusie dat er overlappingen zijn: regelmatig kunnen voor stellingen een dag eerder of la ter in de buurgemeente wor den bezocht. Samenwerking Marten Putman, directeur van de Vlaardingse Stadsgehoor zaal, geeft dat ruiterlijk toe, maar voegt eraan toe dat het hier om 'musts1 gaat. Voorstel lingen, waar geen theater om heen kan. „Als het blijkt, dat er voldoende behoefte is, waarom zullen we die dan niet achter elkaar plaatsen? Boven dien is het voor een impressa- riaat veel interessanter als ze twee voorstellingen vlak na elkaar kunnen geven binnen een klein gebied. Een motief van zuiver economische aard dus," legt hij uit. Putman wijst erop dat juist de Schiedam Van de vier burgemeesterskandidaten voor Schiedam is toch meer bekend dan mr. Maarten Vrolijk, de commissaris der koningin, heeft wilien open baren. Heeft Vrolijk zelf al leen 'verklapt' dat de vier een overduidelijke voorkeur hebben voor de PvdA, uit zijn woorden valt ook op ie maken dat zij van het man nelijk geslacht zijn en alle vier wonen in het Rijn mondgebied. Op piet Verwiel na, de 48- jarige werkloze Schiedam mer die zélf al bekend maakte dat hij had gesollici teerd, bekleden de sollicitan ten een politieke functie; hoogstwaarschijnlijk in het Rijnmondgebied en niet in provinciale staten of het parlement. PvdA-kamerlid Jacques Wallage valt dus af, maar dat is geen onthulling, want hij had zelf al gezegd dat hij voor vier jaar in hel parlement is gekozen. Wal lage, die vier jaar geleden gepasseerd werd door John te Loo, zei dat hij 'Schiedam' niet nog eens probeert, daags nadat het Rotterdams Nieuwsblad onthulde dat Te Loo voor Leeuwarden was genoemd. Nu blijft Piet Verwiel even buiten beschouwing: men beschouwt zijn sollicitatie als een poging om op de vele Schiedamse problemen (werkloosheid, stadsvernieu wing) te wijzen, maar men ziet hem niet als zwaar ge noeg om burgemeester te worden. Hij zegt zelf tenslot te moeite te hebben om raadsvergaderingen te vol gen, Iaat staan dat hij deze kan voorzitten. Verwiel dus even terzijde. Identiteit Dan komen we, resumerend, op drie mannelijke PvdA- politici uit het Rijnmondge bied, die burgemeestervan Schiedam willen worden. Hoe komen we daarop? Commissaris Vrolijk zei zelf op een gegeven moment, toen hij de Schiedamse ge meenteraad verweet dat deze te zware eisen stelde: „Het lijkt wel alsof die man het allemaal in zijn eentje moet doen." Van een genu anceerd denkend politicus als mr. Vrolijk mag veron dersteld worden, dat als er bij de sollicitanten vrouwen waren geweest, hij niet zo nadrukkelijk 'man' had ge zegd. Dat is één. Verder liet de commissaris der koningin weten, dat hij, tegen zijn liefhebberij in, deze keer niet bijzondere de tails kon onthullen. Meestal heeft Vrolijk er een handje van om over de sollicitanten bijvoorbeeld te zeggen, dat er zich burgemeesters onder bevinden, of wethouders, en uit welke regio zij komen. Dat deed hij nu niet, omdat slimme speculanten dan te snel de identiteit van de sol licitanten zouden kunnen raden. Vier kandidaten im mers, dat is niet zoveel, hun privacy dient iets beter nog beschermd te worden dan wanneer er tientallen sollici tanten waren, want die raadt nooit iemand allemaal. Vrolijk zei, kortom, niet of er sollicitanten van binnen of buiten de Rijnmond ko men. Als hij dat wel zou zeg gen, zou er te veel verraden worden. Dat kan alleen maar betekenen, dat de solli citanten uit de Rijnmond zelf afkomstig zijn. Want als door Kor Kegel zij dat niet waren, had Vro lijk niet zo bang hoeven te zijn dat hun identiteit ach terhaald zou kunnen wor den. Nederland is tenslotte zo groot- En dat is twee. Gevraagd Nu de namen nog. Van twee Rijnmond-PvdA'ers is be kend dat zij niet vies zijn van de Schiedamse burge meesterszetel. Weliswaar heeft drs. Reinier Scheeres, in Schiedam loco-burge meester en wethouder voor economische en personele zaken, maandagavond ver klaard dat er onder de vier sollicitatiebrieven geen van hem bij is, maar hij kan al tijd nog gevraagd worden. Het is zelfs zeer de vraag, of niet een meerderheid in de Schiedamse gemeenteraad voor hem geporteerd is. Ook Rijnmondgecommitteerde Johan de Jong heeft ver klaard dat hij best naar Schiedam zou willen, maar ook met die restrictie dat hij dan 'gevraagd' wil worden. Scheeres en De Jong beho ren dus niet tot de vier kan didaten. Van de Rotterdamse wet houder Wïm van der Have is wijd en zijd bekend, dat 'hij solliciteert naar alles wat los en vast zit', aldus een in Rijnmondkringen goed inge voerde PvdA'er. Van der Have is ook vier jaar gele den al genoemd voor Schie dam en later voor Vlaardin gen, Opnieuw zou hij nu een poging willen doen, Van der Have kan dat alleen door zelf te solliciteren. Hij hoeft .zich namelijk geen illusies te maken, dat hij gevraagd wordt, zo verzekeren enkele Schiedamse gemeenteraads leden. Behalve Piet Verwiel heb ben we nu dus Wim van der Have ais tweede kandidaat. De weg der logica voert bij het zoeken naar de derde naar Dordrecht. Daar is al sinds vele jaren Piet Janse wethouder (voor onder meer financiën en sociale zaken). Ook is hij loco-burgemees ter. Ook hij is al eerder ge noemd voor Schiedam en Vlaardingen. Hij past boven dien uitstekend in de pro fielschets, die de Schiedamse gemeenteraad maakte op één detail na. Piet Janse is 48. De gemeenteraad wil ie mand van om en nabij de 40 jaar. De vierde blijft duister. Daarop gokken is werkelijk te speculatief. Dat zou elke PvdA'er kunnen zijn. afgelopen jaren de samenwer king tussen de Schiedamse en Vlaardingse theaters is. toege nomen. „Ik ben een vurig voorstander van een geïnte greerd theaterbeleid", zegt hij. „Vorig jaar heeft de samen werking een impuls gehad door de Vlasch-serie. Dit jaar gaan we verder met de samen werking. Het komende seizoen doen we ook twee grootschali ge producties samen. Niet al leen uit financieel oogpunt, maar ook in verband met de faciliteiten hebben we gekozen voor samenwerking bij de nieuwste musical van Annie M. G. Schmidt en de uitvoe ring van de Hoofdstad Operet te." Een mening, die door de door Bert van Elk waarnemend directeur van het Passagetheater, Connie Eg- gink, wordt gedeeld. „We wer ken tenslotte met gemeen schapsgeld. Met name een pro ductie als 'De Dader' van An nie M.G. Schmidt is zo duur dat we hiertoe hebben beslo ten." Publiek Blijft de vraag echter staan, waarom er niet voor de drie theaters één programmaboekje kon worden gemaakt. Connie Eggink zegt er nu gewoon weinig voor te voelen. „Eén programmaboekje uitgeven voor alle theaters in Schiedam en Vlaardingen gaat me nu te ver. Ik denk dat we voor ons eigen publiek moeten blijven werken." Putman zegt er veel voor te voelen in de toekomst nog meer samen te wérken. „Als er wordt uitgegaan van de ef ficiency en er gelet wordt op faciliteiten, waarom dan niet waar mogelijk samen?" Over een gezamenlijk programma boekje voor beide gemeenten durft hij nog geen uitspraak te doen. De Vlaardingse theaterdirec teur vindt dat de samenwer king tussen de theaters in de toekomst nog verder kan wor den uitgebouwd en noemt de samenwerking van het aller grootste belang. „Juist omdat die samenwerking de laatste jaren is opgebloeid, wordt de benoemingsprocedure van een nieuwe directeur door ons met argusogen bekeken. Daar ligt de basis van de samenwerking. Ik zou het raar vinden als ie mand, die al twee jaar plaats vervangend directeur is, niet zou worden benoemd." Connie Eggtnk zegt eveneens voorstander te 2ijn van een verdere samenwerking tussen de drie theaters op de punten waar dat mogelijk is. „Het zal noch aan mij noch aan de heer Putman liggen", zegt zé. Hoe die samenwerking gestalte krijgt weet ze nog niet. De Stadsgehoorzaal. H.H. Sliep Na een dienstverband van 45 jaar bij Van Dijk Scheepsuit rustingen BV in Schiedam is H. H. Sliep onderscheiden met de zilveren eremedaille, ver bonden aan de orde van Oran- je-Nassau. Loco-burgemeester Scheeres heeft hem de onder scheiding uitgereikt op het be drijf aan de 's-Gravelandse- weg. De heer Sliep is met ver vroegd pensioen gegaan. Hij heeft bij Van Dijk vooral scheepszeilen en ander tuig vervaardigd. Bij Van Dijk ge beurt dat grotendeels nog met de hand. i Hel Passagetheater. Maasland Het jongerencentrum Pollepol aan de Langetaam in Maasland kan uitbreiden en verbouwen. Nadat eerder al het be stemmingsplan was aangepast, is nu ook de financiering rond. Naar verwachting kan nu snel met de verbouwing van het pand, dat eigendom is van de gemeente, worden begonnen. Om de kosten zoveel mogelijk te beperken heeft het gemeente bestuur getracht enkele arbeidskrachten aan te trekken op basis van de werkgelegenheidsverruimende maatregelen (WVM). Het gemeentebestuur is van mening dat door de WVM en de zelfwerkzaamheid de verbouw- en uitbreidingskosten beperkt zullen blijven. Schiedam De bewo ners van het Coperni- cusplein in Schiedam mogen geen fietsenber ging bouwen. Zij had den daar de gemeente om gevraagd, want er vinden in Schiedam- Oost nogal wat fietsen diefstallen plaats. Ech ter, B en W hebben be schikt dat de fietsenber ging belemmerend kan werken op het uitvoe ringsplan voor de om- geving-Laurens Coster- straat. Hier zal stads vernieuwing plaatsvin den. Hoewel, nog niet bekend is hoe en of de sanering gaat plaatsvin den, willen B en W geen nieuwe beletselen opgeworpen zien. Woensdag 22 juni De Lantaren: 21.00: Eiko en Koma met "Trilogy". Arena: 21.30: Roger Chapman Band (Engelse rock). Stad huisplein: 12.00; Dal Skolekorps uit Oslo. 15.00: Oppdal juniorenkorps be staande uit 64 muzikanten. De Schouwburg: 20.15: Holl. Festival; Ned. Danstheater met nieuwe ballet ten van Forsylhe, Kylian/Bruce, Mu zikale begeleiding het Ned. Balletor kest o.l.v, David Porcelijn, De Lanta ren: 20.30: Stichting Dansproduktie; Nieuw projekt met choreografiën van Bianca an Dillen, Ton Lugterink en Hans van Manen. Theater Zuid- plein: 20.30: Ted Keiiser 'It's all Dutch to me!' clowneske mime uil Australië. Luxorlheaten vanaf 12.30: Diverse Japanse films in het kader van het Holl. Festival. Poppenthea ter Belle Psss: 14.30: Poppentheater Belle Psss. In de kijkdoos van Klko. Permanente Poppenkast: Binne- wegplein, 13.00-16.OD Poppenkast voorstelling. Donderdag 23 juni De Lantaren: 21,00: Eiko en Koma met "Trilogy". Het Berenei: 22.00: Session (jazz-bop). De Lantaren: 20.30: Stichting Dansproduktie: Nieuw projekt met choreografiën van Bianca an Dillen. Ton Lugterink en Ham van Manen. Theater Zuidplein: 20.30: Ted Keij- ser 'It's all Dutch to me!' clowneske mime uit Australië. De Kandelaar: 20.00: Film; "Pollyanna'. Bioscopen Alhambra 1: "Flying High-2' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Alhambra 2: "Sophie's Choice' (16) dag. 2.00 en 8,15 u, Calypso 1: 'Gandhi' (al) dag. 1.45 en 8.00 u. Calypso 2: Tootsie' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 3: "One from the heart' (al) dag. L45- 6.45 en 9.15 u. Centraal: 'Weekend- sex In het Paradijs' (18) dag. 12.15, 2.00, 3.45, 5.30, 7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Street fighters' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cineac (Bijen korf): 'Kamp der verdoemden' (12) dag. 7.00 en 9.30 u, di. en vrij. 2.00- 7.00 en 9.30 u, woe. 2.00 u. Cinerama 1: 'Merry Christmas Mr. Lawrence' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Cinera ma 2: '48 Hours' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cinerama 3: 'Five days, one summer' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 4: 'An officer and a gen tleman" (al) dag. 6.45 en 9.15 u. ma. en di. 1.45 u. Cinerama 5: 'Tootsie' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.15 u. Corso: Thor, de verschrikkelijke' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30. Kriterlon: 'Ameri can gigolo' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. Lumiere 1: 'Lone wolf McQuade' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'First Blood' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Jaws-1' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Battle Truck' (16) dag. 1.45-G.45 en 9.15 u, zat. en woe. 6.45 en 9.15 u. Metro 1: 'Zij noemde hem bulldozer' (al) vrij. 7.00 en 9.30 u, zat. en zond, 2.Q0-7.0Ö en 9.30 u, ma. di. en woe bingo. Me tro 2: The hot bubblegum maagd' (16) ma. di. en woe. 8.00 u. Rex: 'Het sexleven van Jennifer Welles* (18) dag. van 10.30 u. s'morgens tot 11.00 s' avonds. Thalia: 'Dc Lift' (16) dag. 2.00-7.00 cn 9,30 u. 't Venster-1: 'He artbeat* (16), dag. 19.30 en 22.00 u. ma. gesloten. *t Venster-2: 'Het ze vende zegel' (16) dag. 20.00 en 22.30 u, ma. gesloten, 't Venster-3: "Comc back to the five and dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean' (16) 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten. De Lantaren: 'Stadt der verlorenen, seelen' (16). dag. 20.00, 'Othello* dag. 22.30 u. ma. gesloten. Kindervoors tellingen Cinerama-4: 'E.T' woo. 1.45 u. Lu- miere-4: 'Als je begrijpt wat ik be doel' woe. 1.45 u. Metro-2: 'Asterïx en Cleopatra' woe. 2,00 u. Passage: 'De bende van hiernaast' woe. 2.ÖÖ u. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercen trum Botterdam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130. Telefonische Hulp dienst Rijnmond: Rotterdam 010- 362244, Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geeste lijke noden. Telefonische hulp dienst voor jongeren: Tel: 010- 552539, dag. van 17.00-24,00 u. PETJE AF VOOR KONI DF PUL*: NEDERtANOSt SCHOK- IXMPER MCT WTRflDKEPUTARE Ki mi -t bi >kdi -m -rs m »r vi -i lig rijden floor bet juMo wiel-weg KnnLiVt onder alle omstandig- beden. Kont schokdempers. n,is(elb,»ar du- hli pend veilig én mei twee i.i.u jiiMtihr. KON('.ALTrji,» VOOK l\W>ORRAAI) Gustoweg 29-31 Rotterdam Tel. 010 - 73.97.77 Tel. 010 - 73.99.21 Daar zit u dan. Een heerlijk huis op 't oog, maar eerst moet u mooi uw huidige woning kwijt De beste manier: een advertentie op opvallend formaat. Dat kost minder dan u denkt en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. In iL-üslwenna 1.14.750.- Hier is de Renault 5. Aerobic, uniek in uiterlijk, uniek in prijs! Met verba zend veel extra's, zoals: Extra snefJe wieldoppen. Sporfieve spotter. Speciale „lucht- bappe/'opde motorkap. Bijdetijdse striping. Twee typen de Renault 5 (850 cc) en de Renault 5 TL (1100 cc) zijn tijdelijk verkrijgbaar in Aerobic uitvoeringNiet zoals gebruikelijk tegen een forse meerprijs, maar juist vooreen extra lage prijs. Haast u, zouden we ■Afwillen zeggen. De Renault 5 Aerobic is spotgoedkoop, i|| maar slechts bepenÈléyerbaar. Kom deRènaults 5 ■Aerobic bewon- gtgjï deren in onze showroom Renault adviseert elf oliën. 0e Renault 5 Aerobe va 112750 - ind BTW. Afievenngskosten 1337.- Afgebeeld de Renault 5 TL Aerobic. Ook kunnen wij u utgebreri informeren over een snelle en soepele fmanpeunrj en leasng vna Renault Leasing Nederland. Wijzigingen voorbehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2