112 ?f Swarte Schaep9 KERKDIENSTEN GEGETEN EN GEDRONKEN SVZ-woord voer der Gerard Zeebregts: Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 25 jurn 1983 Geen tijd meer om beleid te bakken DE TURBULENTE, achterliggende dagen, weken, maanden misschien wel, lijn hem deze, toch slopend-warme zomermiddag niet aan te zien. SVZ-woordvoerder Gerard Zee bregts (52) begroet zijn bezoeker volstrekt ontspannen, informeert naar de consumptieve wensen en bestelt vervolgens via de telefoon twee thee. 'f|r Op de massief, licht-eiken ver gadertafel deponeert hij een balpen en een pakje sigaretten, dat herhaaldelijk zal worden aangesproken. Een kleine fan, neergezet door een zorgzame secretaresse, blaast venijnig een koel lucht stroompje door de kamer. De heer G.M.W.J. Zeebregts („Eén voorletter is wel vol doende") is sinds oktober '79 directeur arbeidsvoorwaarden beleid van wat nu heet de „Sa menwerkende Vervoer- en Zeehavenondernemingen", destijds Scheepvaart Vereni ging Zuid, zodat de aanduiding SVZ kloppend is gebleven. In de SVZ zijn de werkgevers in de haven verenigd. Sinds weken nu is de heer Zeebregts als woordvoerder van de werkgevers verwik keld in schier uitzichtloos lij kende onderhandelingen met werknemers en vakbondsmen sen over de arbeidssituatie in de stukgoedsector in de haven. Voor deze avond staat de zo veelste vergadering op de agenda. Had hij bij zijn komst, eind '79. enig idee van wat hem boven het hoofd hing? Daar had Gerard Zeebregts in derdaad ->enig idee van, zo blijkt. Hij herinnert er aan dat er toen een staking aan de gang was, vertelt...: „Ja, het was een conflictueuze situatie, dat was wel duidelijk. Op de dag van mijn medische keu ring wandelde ik ook nog even bij de SVZ binnen en toen was er hier aan de Pieter de Hoochstraat net een de monstratie. Een politieagent bracht me naar binnen. Er uit kon ik niet meer," Dat was met bepaald bemoedi gend... Zeebregts, eerlijk: „Nee, dat was niet leuk. Het was zelfs een wat angstige ervaring." Glimlachend, bewust overdrij vend: „Een pak slaag trok me niet erg aan." Zo heet is de soep nooit gege ten, maar een uitputtingsslag is het vooral dit jaar wel ge worden. Zeebregts, met een hopelijk laatste vergadering in het verschiet (en inderdaad is er, zoals nu bekend, een ak koord bereikt), geeft ronduit toe er doodmoe van te zijn ge worden...: „Jawel, hoor. Zo langzamerhand krijg je er wel een sik van, maar dat geldt natuurlijk ook voor de andere partij." Weer voor zichzelf sprekend voegt hij er aan toe: „Je bent de hele week druk bezig en ook nog met andere zaken. Er blijft teveel werk liggen. Alles is ad-hocgericht." Hij verzucht: „Er is geen tijd meer om beleid te bakken." En dat is nu juist wat Gerard Zeebregts altijd graag heeft willen doen. Hij is geboren in Eindhoven, waar zijn vader gemeenteamb tenaar was. In T43 naar het gymnasium, maar...: „We za ten meer onder de banken dan er in. Vanwege de luchtaan vallen. Philips was doelwit, hè. Bovendien was zo'n oorlog voor een avontuurlijk jongetje veel boeiender dan de studie." Na de bevrijding maakt hij niettemin de HBS-A-opleiding af. Een universitaire studie zat er in die dagen financieel niet in en Gerard besluit om naar de toenmalige r.k. school voor maatschappelijk werk te gaan,..: „Ik was al langer be trokken bij de padvinderij, de verkennerij en een man als Van Voorst tot Voorst zei toen; „De jeugdbeweging, het jeugd werk, heeft straks kerels als jullie nodig. Vandaar de Socia le Akademie, zoals dat nu heet." Eenmaal aan de studie, gaat zijn voorkeur uit naar econo mie, arbeidsrecht en bedrijfs psychologie. Bovendien werd al snel duidelijk dat jeugdwerk „niet betaalde Zeebregts stelt dat nu in alle nuchterheid, za kelijk vast. Zijn stages richtte hij dan ook op het bedrijfsleven: Drie maanden Philips („Televisie toestellen in elkaar zetten. Je moest een stuk handwerk doen"), drie maanden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau en een halfjaar „ondergronds" bij de Staatsmijn Hendrik...: „Je had daar een vakschool, die parallellen had met de ook naar ideeën van professor Hut ten gestichte haven- en ver- voersschool in Rotterdam." Zijn studie is samen te vatten onder de noemer personeels werk. Ooit spijt gehad van de gemis te, universitaire opleiding De heer Zeebregts: „Ja, nader hand wel. Ik had graag rech ten gedaan, maar aan de ande re kant heb ik toch ook wel de indruk dat ik het met mijn so ciale akademie goed het> ge daan." Hij schetst vervolgens in vlotte volzinnen zijn gevarieerd? succesvol te noemen loopb. an, die na wat kantoorwerk in1 )«"- te begon op zijn 25ste, toen hij benoemd werd als personeels chef bij een 500 man personeel tellende textielfabriek in Til burg. Een voor die tijd nieuwe functie. Dat was een hele verantwoor delijkheid... Zeebregts, relativerend: „Je had toen zo'n veertig textielfa brieken in Tilburg, veelal fa miliebedrijven. De familie be moeide zich heel sterk met het bedrijf. Je was personeelschef ouwe stijl met meer beheers- dan beleidswerk." Hij zwijgt even. illustreert die situatie dan plotseling Brabants kleur rijk met een hartgrondig: „Je was meer een uitvoerende knuppel." mijnen weg, textiel weg, straks ook de havens nog. Nee, schrijf dat maar niet op." Nou ja, een grapje mag best. Dat is nota bene zijn eigen stelregel. Tets anders is of hij destijds al politieke interesse had... Dat kwam later, zo blijkt Zijn loopbaan heeft hem dan al ge voerd naar de Europese, toen nieuwe, vestiging van een Amerikaanse chocoladefabriek in Veghel. Zeebregts: „Daar heb ik het vak eigenlijk ge leerd. Eerst een half jaar een opleiding in Engeland, nadat ik als eerste personeelslid was aangenomen. Ik kon zelf het personeelsbeleid ontwerpen plus de beloningsmethodieken voor de diverse vestigingen in Europa." De laatste twee jaar werkt hij voor deze fabriek in Engeland; introduceert er het werkover leg en het instituut onderne mingsraad. Als hij terugkomt in Nederland is „Veghel" te klein geworden. Zeebregts: „Ik heb nu eenmaal een hekel aan een baan, waarin niet genoeg te doen is." Daar heeft hij nu niet over te klagen. met GijS van Barneveld Hij gaat er nog even op door, ontspannen vertellend, voort durend alert rechtop zittend, soms verstrooid spelend met de balpen...: „Hier had je de havenbaronnen en daar had je de textielbaronnen, maar daar is het wel mis gegaan." Hij schetst de ondergang van de textielindustrie, zegt, nu nog verwonderd: „Zeer grote fami lies moesten leven van zeer kleine bedrijven. Je had er met zeven man directie op honderd man personeel. Ze werkten op de duur met al lang afgeschreven machines." Hij onderbreekt zijn verhaal, constateert lachend: „Staats- In zijn Brabantse periode is hij in zijn toenmalige woonplaats Son (bij Eindhoven) lid gewor den van de VVD. Zeebregts: „Ja, hoe gaat dat in zo'n plaatsje? Ais je twee keer je neus laat zien, zit je in het be stuur." Hij wordt raadslid, fractievoorzitter en als zodanig ook lid van de Agglomeratie- raad Eindhoven. Hij is niet meer actief in de politiek. Zijn werk heeft hem zelfs de mogelijkheid ontno men om zijn favoriete hobby's (honden, paardrijden) uit te oefenen. Hij betreurt dat met mate, zegt berustend: „Dat is het leven." Gerard Zeebregts...Einde lijk in rustiger vaarwater... Wat zijn de perspectieven? Blijft dat zo? Met een bijna vooruitziende blik stelt hij vast: „Ik denk het niet. Van beide kanten, werk nemers en werkgevers, is er nu veel ingeleverd, We komen tot elkaar. Als de man in de haven zekerheid heeft, komen we in rustiger vaarwater." In '79 kwam hij na een korte periode „voor eigen rekening en risico" in de Beneluxlanden te hebben gewerkt als „head hunter" (het opsporen van topmanagers) in contact met de SVZ...: „Dat alleen werken beviel me slecht. Dat was wel een erg solitaire job." Pein zend, hand onder het hoofd...: „Misschien later nog eens. Als ik met pensioen ben." Zo ver is het evenwel nog lang niet. Zijn huidige functie be valt Gerard Zeebregts uitste kend...: „Ik heb hartstikke veel leuke contacten." Licht spottend: ,,'t Is heel wat anders dan chocola maken. De haven is tenslotte per traditie een be langrijke bedrijfstak en het brengt je in contact met alle mogelijke mensen uit over- heids- en bedrijfskringen en met de vakbonden. CAO-on- derhandelingen heb ik trou wens ook al in de Veghelpe- riode moeten voeren." Nog even over het onderhan delen. Vakbondsman Ger Ros is zijn opponent. Drinken ze na afloop samen wel eens een pilsje? Zeebregts, een beetje formeel nu: „Nee, dat gebeurt niet. Ros drinkt alleen een pilsje met zijn biljartvrienden. Nee, we hebben geen sociaal contact. Men doet dat niet en in zekere mate betreur ik dat wel." La chend: „Ja, dan ga je zelf maar een pilsje drinken." Hij verklaart ook waarom...: „Als woordvoerder ben je de hele zit geconcentreerd bezig. Dat brengt wel spanning en vermoeidheid met zich." Hij heeft er geen enkele moei te mee om te bekennen dat hij publiciteit (televisie, radio, in terviews) best leuk vindt...: „Een beetje ijdelheid mag best, denk ik." Oprechtheid kan men de di recteur arbeidsvoorwaarden beleid bepaald niet ontzeggen. L Nadat Rotterdam éérst jarenlang heeft geëxpan deerd naar verre wijken als Alexanderpolder en Ommoord, wordt er nu 'driftig gebouwd waar men na de oorlog eigen lijk had moeten begin nen: in het centrum. Maar: beter laat dan nooit en men had toen zeker niet zo speels ge bouwd. als ~ejT bijvoor beeld nu gebeurd is om en de nabij het Haagse- veer. Wat nu? Uw. horecale be- proever pldtseling in de functie van commentator stadsontwikkeling? Natuur lijk niet, daar heeft deze krant gespecialiseerde jour nalisten voor. 'Maar niette min deze persoonlijke ge dachte, die oprispte op het terras van 't Swarte Schaep': een horeca-onderneming ge vestigd op een kunstmatig schiereilandje in het Rotter damse binnenwater. Nog een paar gondels en het is een soort nieuw-Venetië daar. Een qua locatie zeer aan trekkelijke plek voor een café-restaurant, daar aan de Nobrdmolenwerf, zeker bij mooi weer. Alleen: als u kin deren meeneemt die de zwemkunst nog niet machtig zijn, dan moeten ze wel voorzien worden van een zwemvest, want de vlonder waarop het terras zich uit strekt is niet obnKekt. Binnen toont 't Swarte Schaep redelijk gezellig. Dé kleurstelling (vooral donker bruin, rood en* blauw) is niet helemaal de mijne, maar ja, ieder z'n smaak. Niets te ma ken met persoonlijkevoor keur heeft echter de verzor ging van dat interieur en toebehoren, zoals de planten, 't Staat nogal bizar om aan een van de planten nog een kaartje te zien hangen met 'veel succes' terwijl de bla deren er inmiddels als gera feld perkament bijhangen. De kaart Dat was me evèn lezen en bestuderen! 't Svyarte Schaep heeft een aanbod .van jewel ste. Eerst een collectie 'ge wone' gerechten en als men dan denkt dat men er is, komt er nog een vervolg met een hele.ris 'specialitei ten var» het huis'. Een kaart die aanduidt dat er in dit etablissement zeer wordt ge ijverd om een 'elek wat wils te bieden'. Bovendien zijn er althans op papier vele voorbeelden dat men in de keuken wat anders wil dan gebruikelijk, 'j Overigens bij een kaart zo volgeladen, zou het wel makkelijk zijn om per per soon een exemplaar in han den te krijgep. Anderzijds: we hadden tijd genoeg, want de ober bleef na zijn eerste optreden zowat een half-uur onbereikbaar. Gegeten... Een groot aanböcL.tè groot. ADRES: Noordmolonwerf 171, Rotterdam. OPENINGSTIJDEN: Dagelijks van 11.00 tot middernacht. TELEFOON: 010 14 40 99. CATEGORIE: Café-restaurant (men spreekt zelf over 'herberg'). INTERIEUR: Bruin hout/plavuizen in moderne vattïng. CAPACITEIT: In het restaurantgedeelte 35 plaatsen. BAR: Aparte, ruims bar. PRIJZEN: Gewone kaart koude voorgerechten (10) van 5,50 tot 16,50; tussengerechten (4) van 3,50 tot 8,75; soepen (5) van 4,- tot 5,50; visgerechten (5) van 14,50 tot 27,50 dagprijs voor de tong; vleesge rechten (16) van 14,75 tot 27,50 gerecht voor 2 pers. a ƒ59,50. Specialïteitenkaart Koude voorge rechten (6) van ƒ7,50 lot 19,50; warme voorgerechten (4) van ƒ8,50 tot ƒ14,75; soepen (3) van ƒ4,- tot ƒ6,-; vleesgerechten (II) van ƒ16,75 tot ƒ32,50; visgerechten (2) ƒ27,50 en ƒ32,50. MENU: Niet op de kaart. KINDERMENU: Niet op de kaart. ONZE BESTELLING: Champignons 'Cigale' (in bierbe slag gefrituurde champignons met béarnaisesaus, toast en boter, 7,50) en soep 'Espané' (koude soep van to maten, knoflook, worteltjes, ui en paprika ƒ6,-); gepo cheerde kikkerbiilen gewikkeld in gerookte zalm met 'zeevissaus' 27,50) en lamskoteletten 't Swarte Schaep' (gevuld met mint en verder een veenbessen- sauB, ƒ27,50). VERDERE BIJZONDERHEDEN: Men kan desgewenst ook op het terras eten. Men kan in de keuken wel heel veel willen, maar het moet ook nog een keer te 'behappen' zijn. Geproefd de gerechten die wij selecteer den, lukt dat de bemanning van 't Swarte Schaep maar summier. Tinky treurde bo ven haar gefrituurde cham pignons dat slechts de toast en boter werkelijk in orde waren, mijn koude soep smaakte vlak en eenzijdig naar tomaten. door Mark van Vlierberghé De hoofdgerechten kwamen ook niet boven 'redelijk* uit. De kwaliteit van de ingre diënten was weliswaar goed, maar de uitwerking bleef tussen kant en wal. Ons ad vies (welgemeend, want 't Swarte Schaep* heeft veel om toch een unieke tent te kunnen worden): beperk het aanbod en geef het resteren de meer aandacht. ...en Gedronken De huiswijn van *t Swarte Schaep' (Bonverre) lieten we, na de witte editie als aperitief geconsumeerd te hebben, maar in het rek. Een hele fles voor slechts ƒ14,50 lijkt geen geld, maar het ranzige geurtje dat we boven de witte roken ver klaarde zelfs die prijs tot te duur. Gelukkig stonden er op de kaart voor even eens aantrekkelijke prijzen nog andere wijnen en de rode Cöteaux du Tricastin '81 (/19,50) leverde zelfs een vloeibaar feestje op. Aanbe volen De koffie (met koekje) verg de ƒ1,75 per kopje en smaak te goed, zonder meer. De bediening De nagels maar ingehouden, want de ene ober die (be houdens de baas) op het mo ment van ons bezoek de hele gelegenheid moest bestieren, kon het allemaal niet bijhou den. Met het zweet op 't voorhoofd deed hij zijn best, maar kon niet voorkomen dat de "wachttijden ruim te lang waren eri de service qua attentie veel te kort schoot. En een café, én een bar, én een terras, én een restaurant exploiteren met zo'n minieme personeelsbe zetting kan gewoonweg niet. De cijfers Voorgerecht 6; hoofdge recht 6,5; bediening 6; sfeer 7; koffie 7,5; in ventiviteit 1 punt extra voor dan maar de poging tot een uitgebreide kaart; algemene indruk 6,5; dat is 40,5 uit maximaal 70 punten. Hervormde Gemeenten Centrum: Laurenskerk. 9.30 ds. J. Visser. 11,00 ds. N. van Oosterzee. diens» van sehriit en tafel, 17.00 ds. C.A. Korevaar. Prinsekerk: 10.00 ds. HJ. v.d. Steen. Pauluskerk: 10.30 ds G.K. Korporaal uit "Woudrichem. Op- standingskerk. Lisplein: 10.00 ds, RJ. Mooi uit den Haag, Het Trefpunt. 10,30 ds. J, van Dok. Delfshaven: Oude Kerk Aelbrecht- skoLk 9.00 dhr- J.K. Verbree uit den Haag, 10.30 ds. W. Dekker, viering H.A. 17.00 ds. W. Dekker, dankzeg ging en avondmaal, 19.00 ds. G. Juc- Jcetna uit Berkel en Rodenrijs, kerk dienst voor iedereen, m.m.v. dhr. A de Graaf. zang. Emmauskapel: 930 ds. W. Vos Krallngen; HoUaankerk: 10.00 ds. E.L. Ruitenberg. 17.00 dr. G.G. de Kruijf. Oosterkapel; 9.30 uur ds. A. Oliemans. Laankerk: JO.OO ds. S.A. Meijer uït Ouderkerk a d. Ussel, J7.00 ds. J. Korpershoek. Immanuel- kerk 9-30 ds. J. Korpershoek, viering H-A Aula P.J. Evertseschool Malmd- pad: 10.00 dr. G.G. de Kruijf. viering HA. Hill egers berg; HiRegondakerk: 10.00 ds. M.H- Geertsenxa uit Pijnac- ker, 19.00 ds. J, Kraima uit Mijnsher- enland. Mcssiaskerk 10.00 ds. B. Duisterhof. Oranjekerk: 10.00 ds. R. Alers. Alexanderkerk: 10.00 ds. K. Schipper uit Dordrecht. 17.00 ds. W.H. van Kooien uit Sommeisdijk. - Goede Herderkerk: JO.OO ds. T.D. van Soest Bergkapel; 10.30 ds. mevr. W, Hudig- Open Hofkerk: 9.30 ds. H.W. Doomink, 17.00 ds. J. Lems van Kra lingen. Varenhof 11.00 ds. H.W. Doomink. Zevenkamp: 10.00 ds. J. Snijder. OVerschie: Grote Kerk: 10.00 ds. E. van Wieringen. Adventkerk: 10,00 ds. B- Bordewijk. Jic t terdam-Z uid: Betlehemkerk 10.00 ds. G. van Doom uit Alpben a.d. Rijn. CamissehulK Lepelaarsin gel; 20,00 ds, J- van Vliet, viering H-A. Johannes kerk; 10,00 ds. J.G. Koor en. viering HA. Credokerk 17.00 ds. D.H. Bosma van Ussel mon de. m.m.v. het MAVO-jeugdkoor O.I.V. mevr. de Jong-Geluk, open deurdienst. Elimkerk 9 30 ds. H. v.d. Heuvel uit Hoogvliet, 17.00 ds. JJ. van Thiel Maranathakerk: 10.00 en 17.00 ds. Iz. Kok, Vtenng H.A. Open Hofkerk Mjddelhamisstraat: 10.00 ds. J.J. van Thiel. viering H.A. Morgen- sterkerk 10.00 ds. mevr. M.A. Sij- brandij-Verbist uit den Haag. Vre- deskerk: 10.00 ds. L. de Wu, dienst van schrift en tafel. Oude Kerk; io.DO ds. J. Vermaas. Sonneburgh: 10.30 dhr. JJ. Rooimans, voorbereiding H.A. Zuiderkapel; 10.00 en 15.00 ds. A.H. van Gent uit Vught Jjsselmonde: Adr. Janszkerk: 10.00 ds. D.H. Bosma. De Hoeksteen: 10,00 ds. B. Baks. Pelgnmskerk: 10.00 ds. E. Bouman. Nieuw Sonneburgh; 9.30 ds. C- Heiboer, viering H.A. Mcer- weide: geen diensten. Diensten voor gehoorgestoorden: Rehobothkerk Noordsingel: 10,30 mevr. C. Rip. Breepleinkerk (ingang van Malsemstraai): 9.45 dhr. B. Bnu- Zie^enhuizen: Dijkzïgt: 9.30 ds. A, v.d. Klaauw, dienst van woord en ta fel. Bergwegziekenhuis: 10.30 ds. P.N.B. Pool, viering H.A. Van Dam- /Bethesda: 10.15 dr. G. de Ru. Daniël den Hoedkliniek; 9.30 ds. Jac. de Mars uit Dordrecht Havenzieken huis 10.00 ds. mevr. P. Sijsling-Bik- ker. De Twee Bruggen: 19.30 ds. G. Samsom. Eudokia: 10.30; ds. G. Aal- bersberg uit Vlaardir.gen. Ikazia Zie kenhuis; 10.30 ds. J.A- Compagner. Sint Claraziekenhuis: 14.45 dhr. G.M, Francke. Sint Franciscus: 9.00 ds. E. van Wienngen. Zuideraekenhuis: 10.45 ds. Jac. de Mars uit Dordrecht Gereformeerde Kerken: Rotterdam-Centrums Statensingel- kerk 10.00 ds. P. Sijtsma, 17.00 ds. BJ. Oldeohuis van Charlois. Nieuwe Oosterkerk: 10 00 ds. B. van Dijken. Kerkzaal Atrium; 10.00 ds, J. Snijder. Kerkzaal Eudokia 10,30 ds. G. Aal- bersberg uit Vlaardïngen. Jeugdha- ven "t Ruim, Van Speyksiraat: 11.45 ds. B. ter Haar. Studentengemeente: Doopsgezinde Kerk Noordmolen- wen: 13.00 Dienst van schrift en maaltijd, voorganger H. Steendarrt Delfshaven: Kerk Duyslstraat: 10.00 ds. F. van Zuthem, themadienst. Zaal Burg Meineszstraat 17.00 ds. F. van Zuthem. Aula techn. school "De Poort'; 10.00 ds. S. v.d. Veen uit Rijs wijk. De Rustenburg: 10.30 ds. J. Vrolijk. Kraiingen: Pro Rege: 10.00 ds. C.J. Honig. Hoflaankerk: 17,00 ds. G.G. de Kruijf, gez. dienst. Overschie: Maranathakerk; 10.00 ds. H-J. Kamperbeek uit H.I. Ambacht, 17.00 ds. H. de Boer uit Honselersdyk. Terb regge/Ommoo rd/Ze venkamp: Mcssiaskerk: 10.00 ds. B. Duisterhof, gez, dienst Open Hof: 9 30 ds, H.W. Doomink, 17.00 ds. J. Lems van Kra lingen. Varenhof: 11.00 ds. H.W. Doomink. Gebouw D.GS.W. Roer 20; 10.00 ds, B. ter Haar van Deifeha- Hillegersbcrg/Schicbroek: Vrede- vomkerk: 17.00 ds. J. v.d Wal. Nas- saukerk: 10.00 en 17.00 ds. H. Meyer, viering H.A. Goede Herderkerk 9.30 Dienst, Kralingseveen 10.00 ds. S.A. Meyer, 17.00 ds. J. Korpershoek, Lambardijen: Petrakerk: 9.30 Dienst, 17.00 drs. K. Kuip®*"- Elf Ranken: 14.30 dr. J, Vlaardmger- broek van Charlois Alexanderstad: Verrijzeniskerk: 9.30 ds. B. Koekkoek, 17.00 ds. J. Moet ut Berkel en Rodenrijs Rotterdam-Zuid: Breepleinkerk: 9.30 ds. P. Wilschut uit Monster, 17.00 ds. P. Reedijk. Feijcnoord: Kerkgebouw Pr. Hen- dnklaan; 10.00 ds, J.J. Bom uit Lei derdorp. Heyplaat: Elimkerk; 9.30 ds. H. v.d Heuvel, gez. dienst. Kerkgebouw Al- corstraat 17 00 Dienst Charlois: BetheJkerk; 9.30 ds. BJ. Oldenbuis, 16.30 dr. J, Vlaardinger- broek. Waelestein: 9.30 dr. J. Vlaar- dïngerbroek. Pendrecht: Chr. Triomfatorkerk: 9.30 en 17.00 ds. H. Bénard. IJsseLmonde: Groene Tuinkerk: 9.30 ds. D. Boüknegt, 17.00 ds. H.J. Btu ning. Zomerlandkerk: 9.30 ds. H.J. Bruning. Sonneburgh: 9.30 ds. C. Hei boer, viering HA. Zdidwijk: Credokerk: 10,00 ds, AJ. Jansaens, 17.00 ds. D.H. Bosma van Usselmonde, m.m.v. het MAVO- jeugdkoor o.l.v. mevr. de Jong-Ge luk, opendeurdienst Katholieke Kerken: Oud-Katholieke Kerk Petrus en Paulus-Paradijskerk; zon dag 9.30 H.mts. Laurentius en Maria Magdalena Nabelstraat 22: 10.00 H, Mis in Schiedam, Dam 30, Rooms-katholieke Kerk Centrum: Bosje: zat 18 30, zond. 10.30 en 12.00. Eendrachtskerk; zat. 18.00 (Spaans), zond. 10.00, 11.30 (Spaans) en 12.45. Jozef'Paradijskerk: zat. 17.30, zond. 11.00. Steiger: zat 18,30, zond- 10.30 en 12.Ï5. Kapel (Karei Doormanstraat)' zond- 1100 (Italiaans). Schipperscentrum: zond 11.Q0. A rau nag e m een te in de Doops gezinde Kerk Noordmolonwerf: zond. 8.45. Apostolaat ter Zee: zat 20.00, zond. 10,00 en 20.00. West: Antonius Abt, Mathencsserdijk 459. zat. 18.45. Kapel Franciscus-col- iege: zond. 10.30 (Franse Mis). Lau rentius en Elizabeth (kathedraal) zat 19.00, zond. 09.45, 11.30 en 13.00 (Kroatisch). Oud-Mathenessc (H.Hart): zat 17.00, zond. 9.30. WUli- brord; zat 19.00, zond. 9.45 en 11.30. Spangen (Nicolaas): zond. 11,00. Ka- jiel Hondiusstraal: zat 18 00 (Portu gees). Overschle: Q.L. Vrouw v. altijdd. bij stand: zaL 18 45, zond 9.00, 10.30, 12.00 en 18,45. St Petrus Banden (Delftweg 13), zat 18,45, zond 9.15 en 10.30. Noord: Blijdorp: zat 19.00, zond. 11.30. Crooswyk Nieuwe Kerk Bar- bara-Verlosser Crooswijkseweg 35: zat 18.00, zond. 9 30, 10.30 en 12,00 (Portugese- Mis). Familiekerk (Berg- singel): zat 18.45. zond. 9.30 en 11.00. Hildegardis: zat. 18.00, zond. 10.30, 12.00 en 18.00. Provenier (Diensten centrum Walenburgerweg): zond. 10.00. Kapel Walenburg: zond. 11.00 (Engelse mis). Hillegersberg/Schiebroek: Christus Konmg: zat 18.30, zond. 9.30 en 11.30, Lïduïna: zat 19.00, zond. 9 30, 21.00, 12.30 en 19.00. Paulus: zat. 19.00, zond. 9,30 en 11.30, Verrijzeniskerk; zat. 19.00, zond. 9.30 en 11.00. Oost: Kralïngen Lambertuskerk: zat. 19.00. zond. 9.00.10 J0, 12.15 en 19.00. Alexanderpolder (Caecilta): zond. 10.00. Ommoord (Open Hof): zat. 19.00, zond. 11.30. Charlois: Michael en Clemens: zal 19.00, zond. 8.30, 10.30 en 12 00. Pen drecht Bavo: zat. 19 00. zond. 10,00 en 11.30, Zuid wijk (Parochie Ó.L. Vrouw onbevlekt Ontvangen): zat. 19.00, zond. 10.00 en 11.30. Zuid-West: Heyplaat (Bonifatïus). zat 19,00, zond. 1000. Hoogvliet (Ma- riakork): zat. 18.30, zond. 10 30 en 28.00. Hoogvliet-Meeuwenplaat; zat 18.30, zond. 11,00. Pernis (Emanuel- kerk). zond. 9.00. Zuid-C: H. Franciscus van AssisiÖ (Huize Maas veld Afrikaanderplein): zat 19.00, zond. 9.45. H.H. Martelaren van Gorcum en O.L.Vrouw van Lourdes, Stiehjesstraat 14: zat. 18.30 en zond 9.30, 11.00. H. Margaretha M. Alaccxjue: zond. 11.15. Kruisvin- dingkerk: zat 1900, zond, 9,30 en 11.00. Teresiakapel (Lange Hilleweg): zat. 18.30, zond. 9.30, Zuid Oost: Lombardijen (Engelbe waarders): zat. 19,00, zond. 10.00. Us selmonde (Kruisverheffing): zat. 19.00, zond. 10,00 en 11.30. Usselmon de (Wederkomst): zat. 19.00, zond. 9.30 en 11.30. Barendrecht: St Augustinuskerk: zat 19.00 Eucharistieviering, zond. 9.00 Eucharistieviering, 10.30 Hoog mis. Overige diensten: Vrijzinnig Hervormden: De Scheepsbrug, Stationsplein: 10.30 dr. J. Buitkamp. Doopsgezinde Gemeente: Doopsge zinde Kerk Noordxnolenwerf, 1030 ds. H. Wethmar. Evangelisch Lutherse Kerk: An- dreaskerk. Heer Vrankcstraat 51" 20 00 ds. J. Visbeek uit Maassluis. Lu- Uterkapei, Nozemanstraat 10.00 geen dienst, i.v.m. week in Dalfsen. Vaste Burchtkerk, van Swietenlaan 1: 10.00 ds. B.B. Wem. Kinderdiensten elke zondag 10 00 in Andreaskerk en Vas te Burchtkerk, Remonstrantse Gemeente: Mathe- nesseriaan: 10.30 drs. G. Berveling. Stichting Alledagkerlc St. Lau- renskerk: drnsd. 21 juni. 12,40 ds. C.A, Korevaar. Vrije Evangelische Gemeente: R'dam-cenirum: 1000 ds J. Moer land. Pinkstergemeente: Filadelfiacen- trum Espelo: 10.00 en 19.30 dhr. P. Quist maandag 20 00 Bijbelstudie, dinsdag 20.00 Interkerkelijk Jonge ren Contact, Woensdag 14.30 Kinder Bijbelclub, Pinkstergemeente 'Gemeente Gods'; Bonaventurastraat: 10.00 br. K. van Balen. Gereformeerde Gemeente: Rotter dam-West. Willem van Zuylenstraat: 10.00 en 17.00 ds. J. Mol. Rotterdam- Zuid, Mijnsherenplein 9; 10.00 en 16.30 Leesdienst. Alexanderpolder Romanohof: 10.00 en 16.00 ds. T.M. van Dijk. - Kerk van de Nazarener Camissc- singel 240: 10.30 ds.ój, Smink, 15.00 ds. E. Meenderink, doopdiensl, 19.00 ds. J. Smink. t Evangelische Broedergemeente: Avenue Concordia 111, ILOO Dienst. Baptisten Gemeente: Rotterdam- Centrum; 10.00 ds.(H. Jutjuit Voor schoten. Rotterdam-Zuid" Jagerslaan 9; 9.30 ds. A.1 Kik.J Usselmonde Kreekpad 7: 9.30 en 18-30-Dienst Nieuw-Apostolische, Kerk: Rotter dam-Zuid (Hülevüet,.139) "09.30 en 16.00 Dienst. Rotterdam-West (Gerrit v.d. lindestraat 63a),' 9.30 en 16.00 Dienst dond. 20.00 dienst. Rotter dam-Hoogvliet (Kmis'neQaan 200) 9,30 en 16,00 Dienst Gereformeerde Kerken, (vrijge maakt): Rotterdam-Centrum Schie- kade: 9.30 en 16.30 ds. C.J. de Ruyter. Delfshaven Kuiperstraat; 9.30 en 16.30 ds. C. v.d. Leest Rotterdam- Noord Larixlaan: 9.30 en 17.00 ds. C, B ijl, dienst des woords. Roïterdom- Oost Berlagestraat: 8.15 cn 16.30 ds. A. Veefkind. Rotterdam-Zuid/Ussel- monde Bollenland: 9,30 en 16.30 ds. P. Plaatsman. Chariot TalingstrsaU 9,30 en 16.30 Dienst Leger des HeiLs: Centrum, Congres zaal (William Boothlaan-6-10): 10.00 Heiligmgssamenkomst,.-18jpEvange- lisatïesamenkoznst, Jcapt en mevr. J.C.Y. van Vliet Noord (Teilinger- straat 13-15): lO.ÜQ "Heligingssaroen- kemst, 19.30 Evangcuratiesaraen- komst Delfshaven (Goodwilcentrum Spanjaardstraat II): 19.3D Evanglisa- tiesamen komst, Zr. Druyve uit Kra lingen. Kralïngen (HogfcBoezem 1-2): 10.00 Heiligingssamenkbmst, 18 00 Evangelisatiesamenkomst, kapt G,T. Peereboom. Rotterdam-Zuid -(Texel- sestraat 37): 10.00 Hefiigingssamen- komst 19.00 Evabgdisaüesamen- komsl, kapt. S. Kruizinga. Feijenoord (Oranjeboomstraat 74): 10,00 Heli- gingssam en komst, 18.30 Evangelisa- Lesamenkomst luit en mevr. T. Scholtens-Stuurop, m.m.v. muziek en zangbrigade. Spijkenïssc: - Antbonïs v.d. Nootstraat 8: 10.00 Heligingssa- menkomst, 19.00 Evangelisatiesamen komst kapt R. v.d. Laan. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen: Rotter dam-Noord Oosteïnde 73; Bisschop J. Stam; 9,30 Avondmaalsvergadering. 10.50 zondagschool. 11.40 Friestersch, verg. en zusters hulp ver. 10,50 Jeugdwerk. Rotterdam-Zuid Bas Jungeriusslraat 121: Bisschop C.A. van Dodewaard; 9.30 Avondraaals- vergadering, 10.50 zondagschool, 11.40 Priestersch. verg. en zusters hulp ver. 10 50 Jeugdwerk. Schie- dam/Vlaardïngen Schiedam se weg 115 Vlaardingen: Pres. J.M. de Wijk; 9.30 Priesterschap verg. en zusters hulp ver. 10.30 zondagschool, 11.20 Avondmaalsvergadering, 9.30 Jeugd werk, Nederlandse Protestantenbond: Het Nieuwe Verbond Jagerslaan; 11.00 ds. E. Westra uit Voorburg, Schiedam kerkgebouw Westvest 92: 10.30 ds. H J. Bos. De Christelijke Wetenschap: (Schiedamscvcst 190) 11.00 thema 'De Christelijke wetenschap', avonddien sten le en 3e woensdag van de maand 20.00. Pinkstergemeente 'De Kandelaar'; (Nieuwe Binnenweg 326) 19.30 br, A. Lock, en gastspreker. Gereorganiseerde Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste dagen: Groenezoom 256, 11.00 Dienst. Scandinavische Kerken: Den Nore- ke Sjömannskirke, Noorse Kerk Drooglever Fortuynplein 4: kl. 11. Höymesse, kl. 20. Anensang og fest, Assistent Eirik Endresen. Kong Olavs Kapell, Europaweg 224 Euro poort Rozenburg: kl. 19.30 Aftensang og fest, pastor Alle Johansen, Svens- ka Sjömanskyrkan, Zweedse Kerk Parklaan 5; Lördag kl. 15.30, Mid- sommarfest med aftonandakt, Sön- dag ingen gudstjSnst, Pastor Kari Gustav Lundmark.. Dansk Sümands- kirke, Deense Kerk Coolhaven 1-7: kl 20. Gudstjeneste, Pastor Viggo Ja- cobsen. Suomen Merimieskirkko, Finska Sjömanskyrkan, Finse Kerk 's GravendijkwaJ 64: klo. 19. Juma- lanpalvelus, kl, 19. GudstjSnst, Pastor Kaarlo Kalkala. Waalse Kerk: (Schiedamsevesr) 9.30 Pasteur R. Gigandet. Deutsche Evangelische Gemeinde: (Centrum 's Gravendijkwal 65) 10.00 uhr Piarrer Nocke. Scotch Church: (Schiedamsevest 119) 10.30 Dienst. St. Mary's Church: (Church of Eng land) Rev. Canon J.R. Taylor, 9.15 am. holy communion. 10.30 a.m. Holy Communion 1st, 3rd, and 5th Sunday, Morning prayer 2nd. and 4th. l'J.30 p.m. Evening prayer. Russisch Orthodoxe Kerk: (Persijn- straat) 10.30 Heilige liturgie, za. 19.30 Vigilie. Omgeving: Hoogvliet: Antwoordkerk: 10.00 ds. A. de Jong uit Rotterdam. Vaste Burchtkerk; 10.00 dhr. B, de Haan uit Rozenburg opendeurdienst. Delta- kerk: 10.00 dhr. J.A. Venema uit Hoogvliet, 17.00 ds. mevr. J- de Ruy ter uit Nootdorp. Dorpskerk: 19 00 ds. L. de Wit uit R'dam-Zuid. De Bron: 19.00 ds. J.C. de Bie uit Papendrechl (Geref. Bond). Pernls: Nederlands Hervormd® Kerk: 9.30 ds. C, van Wijngaarden. 18.30 ds. M-C, Malipaard. Gerefor meerde Kerk: 9.30 en 17.00 ds. P. van Hall, viering HLA. Baptisten Gemeen te: 9.45 ds. G. Vegter uit Deventer. R.K. Emanuelkerk: zond. 9.30 H.mis. Rhoon: Ned. Herv. Kerk Dorpsdijk 9.30 ds. H.C. van Itterzon uit Gouda. 17.00 kand. dhr. Lafeber uit Hoog vliet, gez. dienst. Maranthakerk, Kleidijk: 9.30 dhr. J. Andela uit SpjJ- kenisse, 17.00 Gezamelijke dienst in de Ned. Herv. Kerk, Ger. Kerk (vrij gemaakt): 9.30 en 15.00 ds. C. Bijl utt Zwolle. Rooms Katholieke WüUbxor- duskerk: zat. 19.00 H.mis, zond. 10.30 Hoogmis, dond. 9.30 Eucharistievie ring. Kapel Deltaziekenhuis (Poortu- taal); zond. 9.00 H.mis. i uid land: Gereformeerde Kerk 9-30 en 17.00 ds. H.J. van Dalen, viering H.A. Bleiswljk: Ned. Hervormde Kerk 9.00 kand. van Meerveld uit Berg- schenhoek. 18.30 uur dienst. 13-39 uur; Tentsamenkomst Rottemeren. Gereformeerde Kerk: 10.30 Mevr. W. Terwiel uit Zoetermeer, 18.30 ds. JJ- van der Bom uit Leiderdorp. Rooms Katholieke Kerk: Zaterdag 19.00 ims. zondag 8.30 mis, 10,00 hoogmis. 113° Mis. Berkel en Rodenrijs: Ned. Her vormde Kerk: 10.00 ds. H. Huung uit Rotterdam, 19.00 ds. P.P. Steegman uit Ridderkerk, Rodenrijs: 10.0D ds. C. Vermeulen uit Valkenburg (ZH). Gereformeerde Kerk: 9.30 en 17.CÖ dienst. i Berkel: Rooms Katholieke Kerk Za- terdag 19.00 jongerenmis,-zondag 9-W hoogmis, 11.30 gewone mis. Rodenrijs: Zaterdag 18.00 gewon® mis, zondag 10.15 gezinsviering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2