ROTTERDAM V Man slaat hondje dood tegen paal CRAAG .GEDAAN, 'Wiedus' wordt 'Ziezo' en zwarte hand' PvdA neemt afstand van kritiek op politie Gratis filmfeest plus veel muziek LIGT EEN HUIS IN CAPELLE BINNEN BEREIK? Opleidingsschip van Amerika 's oudste zeevaartschool drie dagen in Rotterdam «88SS**. '-■SSKSgSSte-. Politie moet dader ontzetten Lantaren 2 maanden dicht Wonen in Capelle is een haalbare kaart. Maar hoe is 't met de bereikbaarheid in letterlijke zin? Capelle heeft prima verbindingen met Rotterdam. I Met de sneltram of via de vrije busbaan ben je rap uit en thuis, t b.-stabon Capelle geeft aansluiting op de trajecten kotterdam-Gouda en Rotterdam-Amsterdam. En met de auto naar Den Haag, Utrecht of Breda is een wipje. I\Iee, t is zo gek nog niet, wonen in Capelle. Bel nu 't Gemeentehuis, afdInformatie gemeente Publiciteit, tel 010-589201. aan den IJssel Rotterdams Nieuwsblad zaierdag 25 juni 3983 Rotterdam Met meer dan 560 kadetten van het Mariti me College in New York aan boord is het opleidings schip Empire State voor een driedaags bezoek aan Rot terdam in de Merwehaven gearriveerd. Het is voor de eerste keer sinds 1970 dal een schip van die 100-jarige zeevaartschool de oudste van de Verenigde Staten in de Maasstad afmeert. De Empire State, ruim dertig jaar geleden als passagiers schip van een Amerikaanse lijndienstrederij in de vaart genomen, maakt elk jaar één reis van ongeveer een maand, om de leerlingen van het Ma- ritime College op de brug, aan ;dek en in de machinekamer praktische ervaring te laten opdoen. De rest van het jaar doet het schip dienst als drij vende school. Het Maritime College is een 1 onderdeel van de universiteit van New York en leidt kadet- ten op voor stuurman, scheep s w erktu igk und ige, scheepsbouwkundige en voor transportfuncties aan de wal. Op de terugreis naar New York zal de Empire State (ruim 900 opvarenden) voorde kust van de staat Rhode Island een ontmoeting hebben met de beide 12-meter zeiljachten van het Maritime College, de Free dom en de Liberty, die deelne men aan de voorselectie voor deelneming aan de wedstrijd om de America's Cup aan het einde van de zomer. Tijdens een ontvangst aan boord heeft de heer Ivo Blom, chef kabinet van burgemeester Bram Peper, kapitein Douglas A. Hard gistermiddag een ko pergravure van Rotterdam aangeboden. t" Het opleidingsschip Empire State van de Staten. oudste zeevaartschool in de Verenigde Rotterdam De twee produktiegroepen van de Stichting Kinderthe ater Wiedus zullen niet langer onder dezelfde naam 'Wiedus' werken. Door onder meer een voledige splitsing van de artistieke leiding, heeft men het wense lijk geacht om de groe pen ook wat betreft naamgeving gescheiden te laten functioneren. De groep die zich het af gelopen seizoen, onder leiding van Louis Koc- kelmann, met 'Liefde en van dattum' en 'Doe nor maal joh!' op jeugdthea ter specialiseerde, gaat voortaan 'De zwarte hand' heten. De groep onder leiding van Louis Lemaire, die in 1982/'83 met onder meer 'Ze noe men me Charlie' kinder theater presenteerde, gaat verder onder de naam 'Ziezo', ontleend aan de programmaserie die Lemaire c.s. voor de Nederlandse Onderwijs Televisie maakte. Louis Kockeimann Louis Lemaire 'De zwarte hand' een naam die overigens geen zakelijk of artistiek ver band aanduidt met het RO-theSter, dat een zwarte hand als beeld merk heeft komt het komende seizoen met één nieuwe produktie uit: 'De komst van Da niel Roos', geschreven door Flip Broekman. Première: november. 'Doe normaal joh!' blijft op het repertoire. De me dewerkers van 'De zwar te hand' zijn: John Buys- man, Carla Dekker, Her man Douw, Don van Dijke, Rini Galama, Louis Kockeimann, Jos van der Plicht en Janny Vos. 'Ziezo' heeft voor 1983/'84 twee nieuwe produkties vastgesteld. Voor kinderen van 7 tot 13 jaar gaat begin okto ber 'De rode bank' in première. Eind novem ber volgt, voor kinderen van 4 tot 8 jaar 'Zie zo', Louis Lemaire schreef voor beide voorstellingen de tekst. De medewer kers van 'Ziezo' zijn: Els Beekman, Loek Beumer, Joep Dorren, Toon Ek- kers, Ingrid van Leeu wen, Louis Lemaire, Christine Wehrli en Ilo- na van Wijk. Rotterdam Niet alieen de 44-jarige huisschilder A. van Leeuwen en zijn vrouw uit de Weizichtstraat zijn er ka pot van, dat hun hondje op gruwelijke wijze is ver moord. De gehele buurt spreekt vol afschuw over wat zich 's avonds op de hoek van de Beukelsweg heeft afgespeeld. Was de da der nog niet juist door de po litie ontzet, danowas hij op zijn minst zeer ernstig ge wond. Hoewel hij door klap pen van hevig verontwaar digde buurtbewoners en voorbijgangers enkele ver wondingen opliep, bleken die nogal mee te vallen. Vol gens een mededeling van de politie zou de man voorlopig op de psychiatrische afde ling van een ziekenhuis zijn opgenomen. Het kinderloze echtpaar Van Leeuwen had twee Maltezer leeuwtjes, de 7-jarige Chindy en de 3-jarige Chan tal. Met door een door tranen verstikte stem vertelt mevrouw Van Leeuwen, dat zij op verzoek van haar man een haring ging halen in een snackbar in de buurt. Het jongste hondje nam ze mee. Klap „Op de hoek van de Weizicht straat en de Beukelsweg kwam een man op me af," al dus mevrouw Van Leeuwen. Voordat ik besefte wat er ge beurde, had ik zonder ook maar de minste aanleiding een klap te pakken. Toen pakte hij het honderiempje uit m'n han den en slingerde Chantal een paar maal boven zijn hoofd. Zij klapte met haar kopje te gen een paal. Daarna kwakte die vent d'r op de straat." De herinering aan het drama wordt mevrouw Van Leeuwen weer te machtig. Haar man zegt verslagen: „We waren zo gek op die hondjes. Ik vraag me steeds af: waarom heeft die het gedaan? Waarom?" Getuigen, bij wie mevrouw Kemp-Van Dijk hebben van de Beukelsweg, hebben Chan tal erbarmelijk horen gillen. Mevrouw Kemp: „Ik zag die man het hondje —ik dacht, dat het een wit poedeltje was—bo ven zijn hoofd zwaaien om het vervolgens met grote kracht weg te slingeren. Het was zo door Ben Swaep ontzettend weerzinwekkend. Volgens mij leefde het diertje nog nadat het de eerste keer op straat was geworpen. Hij pakte het weer op en smeet het opnieuw weg. De derde keer, dat hij dit deed, moet het hondje volgens mij al dood zijn geweest. Mevrouw van Leeu wen gilde. A ch ter volging Terwijl Chantal met verbrij zeld kopje op de stenen lag, ging de dader op straat zitten, Hij mompelde iets van „Sorry, sorry" en plotseling vluchtte hij de Essenburgsingel op. Tientallen mensen, ook de heer Van Leeuwen, zetten de achtervolging in en enkele van hen grepen hem beet. Daarbij liep hij rake klappen op. Op dat moment kwamen drie politiewagens aanracen en konden agenten de dader be vrijden. Eerf vrouw zou met geweld door een agent zijn verwijderd. De politie van het bureau Marconiplein heeft proces ver baal opgemaakt en de familie Van Leeuwen heeft bezoek gehad van inspecteur G.C. van Beek van Dierenbescherming, De Dierenambulance heeft het dode hondje weggehaald. 'r zijn mensen die onze krant nog niet 1 lezen. Uw beste vriend of vriendin 1 misschien. Breng daar even ff ^axn; verandering in. m Adies. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst ff PostCOcj en goed beloond! Want voor die kleine» moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. 'f ""«"Pfaate, fStu"rals d een vergil,. zegej Het verslagen echtpaar Van Leeuwen met Chindy. De wat stormachtig opge lopen discussie over de kritiek op het Rotterdam se politiekorps is door vragen van PvdA-fractie- voorzitter Johan Hender son aan de burgemeester op het niveau geplaatst, waarop zij zonder verdere emotie kan worden afge sloten. Zijn zakelijke vra gen zullen wel een even zakelijk antwoord krij gen; misschien wordt er in de raadscommissie voor de openbare orde nog over nagepraat; daar na kan er een punt achter worden gezet. Feitelijk heeft Henderson zelf verdere discussie al overbodig gemaakt door uitdrukkelijk uit te spre ken 'dat het Rotterdamse korps een uitstekende staat van dienst heeft, waarop vrijwel niets valt aan te merken. Al kun je er natuurlijk in alle open heid over praten, zo voegt hij er ter vergoelijking van het artikel van Fer- nande Hazewinkel aan toe. Juist die duidelijke uit spraak van de fractie voorzitter van de PvdA doet je afvragen waarom al die drukte dan eigen lijk is ontstaan. De groot ste partij in de Rotter damse raad blijkt best te vreden over het functione ren van de politie. Wat is dan de zin geweest van het kritische artikel van Fernande Hazewinkel De vraag is of Henderson niet wat te simpel rea geert Het is op zichzelf verstandig de discussie van zijn heftigheid te ont doen. Maar dat doet niets af aan het feit, dat de co- motie door een artikel in zijn partijblad is begon nen. Wat is de status van het officiële informatiebulle tin van het gewest Rotter dam van de PvdA Het is een lezenswaardig blad, waarin bestuurders en partijleden uitleg geven over het beleid van hun partij en opinies worden weergegeven, die in het gewest leven. Fernande Hazewinkel is voor de PvdA lid van de Staten van Zuid-Holland. Haar stem heeft enig ge zag. Als de redactie van het informatiebulletin - waarin de top van het ge west is vertegenwoordigd - dan haar artikel publi ceert waarin zij zich zeer kritisch uitlaat over het functioneren van en de geest in het Rotterdamse politiekorps, dan moet men aannemen, dat zij daarmee een mening weergeeft, die in bredere kring van haar partij leeft. Het is dan wel goed vast te stellen, dat de voorzit ter van de fractie van die kritiek nadrukkelijk af stand neemt, maar het is wat al te lichtvaardig het artikel te beschouwen als een bijdrage aan een open discussie over de politie. Daarvoor is de kritiek van mevrouw Hazewin kel te zeer toegesneden op het Rotterdamse korps. Mevrouw Hazewinkel vervult een niet onbelang rijke functie in haar par tij. Als zij over een onder werp een mening geeft, dan mag men verwachten dat het een op feiten ge fundeerd oordeel is. In dit geval heeft zij een analy se van de ontwikkelingen in de Nederlandse polltie- wereld in het algemeen laten uitmonden in een aanval op het Rotterdam se korps. Maar om dat verantwoord te doen moet je wel van het gebeuren in het Rotterdamse korps op de hoogte zijn. Ze geeft er echter geen enkel blijk van de Rotterdamse poli- tiewereld door en door te kennen. Een aantal inci denten wordt tot uitvloei sel van een beleid verhe ven. Dan speel je met vuur. Het is alleszins gerecht vaardigd, dat een politie ke partij een discussie probeert aan te zwengelen over het functioneren van de politie in Rotterdam. Maar voor je gaat praten moet je dan wel weten waarover je praat. Dan is het onverantwoord in het officiële orgaan van je partij zonder enige nadere toelichting de mening van een bepaalde stroming te door Koos de Gast. laten etaleren. Dan moet je wel duidelijk maken dat het in dit artikel om de persoonlijke mening van de schrijfster gaat En dan nog Is het de vraag Gf het in de loop van de sollicitatieproce dure voor een hoofdcom missaris toelaatbaar is de aanval op één van de kan didaten te richten. Henderson schrijft aan de burgemeester dat men open over de politie moet kunnen spreken, zoals men over het functione ren van alle gemeentelij ke bedrijven in de raad praat. Het politiekorps is een "gemeentelijk bedrijf, maar in zijn contacten met de burgerij is het na tuurlijk geen gewone dienst'. Zo men al kritiek op het doen en laten heeft, dient men zich er voor te hoeden dat de discussie gezagsondermijnend werkt. Blijkt men het er op het beleid uitvoerende niveau in de partij over eens te zijn, dat 'het korps een uitstekende staat van dienst heeft, waarop vrij wel niets valt aan te mer ken', dan dient men nog zorgvuldiger te werk te gaan. Aan die zorgvuldigheid heeft het ontbroken. Het gaat dan wat erg ver ook uog excuses te vragen voor een felle reactie van de hoofdcommissaris. Een ongenanceerd artikel le vert nu eenmaal een onge nuanceerde reactie op. Dat is een kwestie van ooraak en gevolg, en niet andersom. Rotterdam Met een avond vol muziek en film neemt de Lantaren op woensdag 29 juni voor twee maanden af scheid van het publiek. Om deze laatste avond extra fees telijk te maken is de toegang gratis. Vanaf 19.30 uur zijn over drie zalen de volgende films geprogrammeerd: 'Bof' en 'Themroc' van Claude Feral- do, 'Lightning over water' van Wim Wenders, 'La Com- mare Secca' van Bernardo Berolucci, 'Effi Birest' van Rainer Werner Fassbinder, Tl miostero di Oberwaid' van Michelangelo Antonioni, 'Taxi turn Klo' van Frank Ripploh en 'Stadt der verloh- rene Seelen' van Rosa von Praunbeim. Om 21.00 uur start het optre den van drie Rotterdamse formaties, waarvan twee 'Du Moment' en 'Kiem' zijn voortgekomen uit de Rotterdamse popgroep Willy Nilly. Naast deze groepen staat de formatie 'Foreign Bodies', die voor Rotterdam geen toelichting behoeft. Cees IJzemans van 'Kiem' bespeelt een slagwerk van ongehoord kaliber. De drum set waar IJzermans op slaat is door hem zelf gearran geerd en bestaat (afgezien van een 'syndrum') uit on- aambeeld, vuilnisvat, anker- derdelen van het sleepschip ketting, scheepsbel eri koe- Corrie, te weten: oliedrum, voeten. Daaropvolgend is er een dis co in de foyer van de Lanta ren om 23.00 uur, waarmee het seizoen vrolijk uitgeleide wordt gedaan. De Lantaren heropent op 1 september. Ontdek je plekje in Capelle aan den IJssel £t Capelle

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3