Thorbeckeschool laatste bij ONS GRAAG GEDAAN. Vakmanschap herken je zo. SSSN-werknemers mogen eigen kantoor niet in VMARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT i^hdams hieuw: Bejaarde overleden na botsing Ruim zevenhonderd deelnemer*, aan project 'Godgeklaagd dat mijn parti j hier vóór is' Anderhalf miljoen voor Schuurkerk en museum Getergde minderheid: 9Voor de elitejra' *$*RDTTct»i> mo n UWSBLAO i Maassluis massaal op de pedalen Werkplaats brandt uit Verkeer moet om voor Deltadijk Organisaties gehandicapten bundelen zich WOENSDAG 29 JUNI 1983 Viaardingen De 75-jarige mevrouw H. van der Meijden uit Viaardingen is gistermid dag overleden, nadat zij eerder bij een aanrijding op de Dil lenburgsingel zwaar gewond was geraakt. Zij bezweek aan haar verwondingen, vlak na dat zij per ambulance- in het Holyziekenhuis was gearri veerd. Mevrouw Van der Meijden reed op haar fiets op de Dil lenburgsingel in de richting van de Zwanenburgsingel. Ter hoogte van de huisnummers 122 tot 126 sloeg zij plotseling linksaf, zonder op het achter opkomende verkeer te letten. Zij werd aangereden door de personenauto van een 35-jari- ge inwoner van Maassluis, die in dezelfde richting reed als het slachtoffer. Maassluis CDA-loyalist Jan Kuiken werd gister avond overvallen door de motie van de VVD. Hij had allang buiten op straat wil len staan alvorens het Sehuurkerkje ter sprake zou komen. Opnieuw hield hij er een an dere dan de algemene CDA- mening op na, maar had dat niet publiekelijk bekend willen maken. Door de mo tie moest hij evenwel kleur bekennen en stemde dus als enig CDA-raadslid tégen het voorstel. „Door voortijdig te vertrek ken had ik mijn stem willen onthouden. Want als ik vrij van spreken zou zijn", gat Kuiken later openlijk toe, „zou ik de mening van Van der Griend onderschrijven. Eigenlijk is het... ja, godge klaagd, dat mijn partij er vóór is. Wie gaat er nou straks naar de Schuurkerk toe? Bijstandsmoeders en buitenlanders, die hebben dat geld veel harder nodig. Wanneer je hun ellende hoort..." Hij maakt er geen punt van, dat hij nog wel eens een af wijkend standpunt inneemt. „Dat moet kunnen in deze partij. En ik heb het toen ik raadslid werd ook van tevoren gezegd. Mijn eigen mening blijft voor mij door slaggevend." Overschot verscheurt Maassluis Maassluis Anderhalf miljoen gulden is er sinds gis teravond beschikbaar om het Gemeentemuseum uit te kunnen breiden en om van het historische Sehuur kerkje een luxe multi-functioneel theater te maken. Het was wel kantje boord, want na veel vijven en zes sen bleek slechts een krappe meerderheid in de ge meenteraad van Maassluis bereid dit bedrag boven ta fel te brengen. iiitiiiiiitiiiiiiiimiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittmiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiijitiiiiifiiijiiiiiiiiiiiriiiiiiiaiii iiiiiiiiiifriiiiiiiiimiiiiiriiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiniiiiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiJiMiiiitiitiiitiiiiiihiiiiiiitdiJiiiiKi De leerlingen van de Thorbeckeschool helpen bij het kraken van grof vuiJ. Schiedam Staande op de weegbrug van de ONS sloten 22 leerlingen van de derde klas van de Thorbeckeschool uit Schiedam gistermorgen het milieupro ject van de afdeling onderwijs van de gemeente Schiedam af. De wandeling over de be drijfsterreinen van de ONS aan de Van Heektraat volgde na theoretisch onderwijs in de kantine. Ruim 750 Schiedamse leerlin gen van 37 scholen hebben in het afgelopen jaar op school lessen gehad, die het milieu tot onderwerp hebben. Elk jaar krijgen de Schiedamse lagere scholen een brief van de afde ling onderwijs, dat het project wordt gehouden. Het toeval wilde alleen dat juist de Thor beckeschool enkele jaren gele den zich als eerste lagere school aanmeldde en dit jaar de laatste was. Tijdens het bezoek van gister morgen werd ingegaan op de leefomgeving van de leerlin gen. Milieucontroleur Theo van der Meer en voorlichter Mari Dingenouts van de ONS spraken nog eens met de leer lingen over enkele delen van de lesbrief, die bij het project hoorde. Hierdoor moesten de leerlingen vertrouwd raken met natuur en cultuur. „Dan gaan de leerlingen het belang inzien van het milieu. Vanda lisme is hiermee onlosmakelijk verbonden. Juist het vandalis me doet afbreuk aart. de lee foingeving. Ket is de bedoeling dat de leerlingen meer bewon dering voor de natuur krijgen, zodat zé er verantwoord ge bruik van maken en zinvol ge nieten van wat cultuur en na tuur te bieden hebben", aldus Dingenouts. In een diaserie die hierop volgde werd onder andere in gegaan op de vervuiling van water, lucht en bodem en wat er tegen kan worden gedaan. Deze diaserie was voor het frootste gedeelte gemaakt in chiedam. „Daardoor wordt het herkenbaar voor de leer lingen", 2egt de ONS-voorlich- ter. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezenUw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f "aam; verandering in. a Adres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f Posfcoj""" en goed beloond! Want voor die kleine* e: moeite krijgt u een nnmi kruidenwijzer. oc"iplaals. Adres;. I Postcode; f ,tVoo,lp'«te. Tefefoc I buurdehc „Om leuke dingen voor de mensen mee te doen", zo be titelden CDA en PvdA de uitgave. Maar voor wie dan wel precies?, vroegen de ove rige partijen zich getergd af. „Hier is enkel een kleine groep bij gebaat", merkte VVD'er John Scheerstra op. „Dit zijn twee voor elite be stemde uitbreidingen", knalde Jaap van der Griend (PPR) jn de microfoon. „Een totaal on verteerbare zaak. Je moet voorrang verlenen aan achter standsgroepen. Aan het soci aal-cultureel werk, waar je het geld door alle bezuinigingen ook hebt weggehaald." Daarbij haalde Scheerstra zich de woede van wethouder IzaSk van der Knaap op zijn nek door te beweren, dat hij zich niet aan de afspraken zou hebben gehouden. „Hoe steekt het totale financiële plaatje, dat ons is beloofd, in elkaar?", wilde de liberaal weten. Zijn fractie is geenszins van plan de vetpot die de raad nog ter beschikking heeft enkele miljoenen dik in één keer te verteren. Boos Door jaar in iaar uit drasti scher dan noodzakelijk was te bezuinigen, heeft de gemeente Maassluis een overschot opge bouwd van tegen de drie mil joen gulden, waar nu gebruik van wordt gemaakt. Net als D'66 en RPF wil de VVD ech ter liever zuinigjes aan doen en de fracties vroegen daarom gezamenlijk in een motie (ook gesteund door PPR, hoewel met andere motieven) de voor stellen nog drie maanden in de ijskast te laten staan. Deze par tijen wilden eerst duidelijk heid, of door zo'n uitgave nog wel geld resteert voor jonge rencentra, een moskee en de centralisatie van gemeente werken. Boos was-ie daarover, de wet houder. „Van der Knaap, denk ik wel eens, hoe lang moet je nu nog werken? We praten hier al zeven, acht jaar over. De Schuurkerk is gerestau reerd; de bakkerij aangekocht voor uitbreiding van het mu seum. Niet om het verder leeg te laten staan natuurlijk, maar om onze plannen af te ronden. Ze zeggen wel eens: Van der Knaap, je moet wat aan de werkgelegenheid doen. En dan komen ze 2elf niet verder dan de bouw van een tweede- hands-fietsenstallinkje. Wel", schamperde hij emotioneel, „nu creëert het college werk..." Wat afgekoeld voegde hij er aan toe, dat het fonds 'onvoor ziene doeleinden' ook het mil joenenbedrag voor het jeugd werk kan ophoesten. „Die ze kerheid heb ik u gegeven." Van der Knaap kreeg van het CDA en de PvdA voldoende bijval om de twee voorstellen door de raad te loodsen. Op potten heeft geen enkele zin, vinden zij. Socialist Robert Punt: „De uitbreidingen voor het welzijnswerk moeten nu maar eens komen." Ruim zevenhonderd fietsers zijn gisteravond vanaf het stad huis van Maassluis in Koningshoek vertrokken in verband met de avondfietsvierdaagse. Dit jaarlijks terugkerend evene ment trekt elk jaar grote aantallen deelnemers. De fietsvier daagse werd weer georganiseerd door de gemeente in sa menwerking met de Tourclub Maassluis. De fietsers rijden vier avonden lang gemiddeld vijfentwintig kilometer over routes die zijn uitgekozen door de Tourclub. De eerste avond reden de deelnemers door het oeverbos naar Viaardingen. vandaar naar Schipluiden en via Maasland weer naar Maassluis. Een tocht van ruim 28 kilometer. Wie vier avonden op de pedalen blijft, krijgt na afloop een medaille. De plaatselijke middenstand zorgt onderweg voor een versnapering. Schiedam Het blijft tobben met de SSSN, de stichting voor samenlevingsop bouw in Schiedam-Noord, die volgens de betrokken wijkbewoners steeds min der aan opbouwwerk doet en steeds meer aan afbraak. Niet alleen voor de vrijwilli gers, maar zelfs voor de eigen stafkrachten, voor zover die overgebleven zijn, is het SSSN-kantoor in de Blauwe Brug nu gesloten. De beroepskrachten hebben hun sleutels moeten inleveren, zeggen zij, en het slot op de deur is vervangen door een slot waarvan alleen het dage lijks bestuur de sleutel heeft. Niettemin verlangen voorzit ter Paul Verspeek en secieta- ris Henk Ravensbergen van de overgebleven werknemers, dat dezen elke week een schrifte lijke rapportage indienen om trent hun werkzaamheden, Wordt daar niet aan voldaan, dan zal het SSSN-bestuur niet schromen om ontslagaanvra gen in te dienen. Dat staat in een door Ravensbergen en Verspeek ondertekende brief, die de beroepskrachten begin deze week tot hun verbijste ring ontvingen. Hieruit blijkt, dat de problemen allang niet meer betrekking hebben op de slordige boekhouding van de SSSN, De strijd in Noord is een puur persoonlijke kwestie geworden, waarbij volgens jongerenwerker Jaap van der Graaf het vervelende is, dat een bestuur, dat er nog maar kort zit, ongestraft de banen van enkele beroepskrachten op het spel weet te zetten. SSSN-bestuurslid Richard van der Horst kan de ellende bin nen de SSSN inmiddels niet meer aan. „De emmer van ir ritatie en verontwaardiging heeft zich langzaam gevuld en nu zijn de eerste druppels over de rand gewipt," schrijft hij in een brief, waarin hij ontslag neemt uit het bestuur. Hij wil voor de controverses niet lan ger verantwoordelijkheid dra gen. Gisteren heelt Van der Horst die brief op de post ge- iaan. Er kleeft een pikant detail aan iie brief. Van der Horst, die in net bestuur zat namens de 5SSN-werkgroep jeugdwerk, jal niet door iemand anders uit die werkgroep vervangen worden. Omdat al eerder be stuurders uit onvrede vertrok ken, is de SSSN nu op een aantal van zes bestuursleden gekomen. Dat ligt onder het statutaire minimum van ze ven, menen enkele ex-be- ïtuurders, die van mening zijn dat de SSSN daarmee zijn be staansrecht verspeeld heeft. verenigingen, onder meer be woners- en huurdersvereni gingen, die het 'vreselijk* vin den dat een betrekkelijk klei ne kern van nieuwe SSSN-be- stuurders zoals Verspeek in een half jaar tijd het opbouw werk „volledig om zeep heb ben geholpen.' De verenigingen willen gaan proberen het zittende SSSN- bestuur („een schim van het vroegere bestuur") weg te krij gen. De verenigingen betreuren het bijzonder, dat de politieke par tijen zo lauw reageren op de ontstane situatie. „Er gebeuren de meest ongelofelijke din gen", foetert jongerenwerker Jaap van der Graaf, voor wie door het SSSN-bestuur ontslag is aangevraagd. „Het bestuur haalt van alles uit en het enige dat de politiek doet is: komen met een bezuinigingsvoorstel voor het opbouwwerk." Ook de verenigingen in Schiedam- Noord staan er versteld van, hoe op die manier hun belan gen 'verkwanseld' worden. Van der Graaf heeft een brief geschreven aan het arbeidsbu reau, waarin hij de redenen, die het SSSN-bestuur geeft voor de ontslagaanvraag, stuk voor stuk bestrijdt. Zo verwijt het bestuur hem onder meer, dat hij leiding gaf aan de be zettingsactie van het SSSN- kantoor, enkele maanden gele den. Dat wordt in een gisteren geschreven brief aan het ar beidsbureau bestreden door zijn collega's Edgar Kerxsen- berg en Jaco Troost, die de volle medeverantwoordelijk heid willen dragen. Bovendien heeft wethouder Hafkamp tij dens 2ijn bemiddeling gesteld, dat de bezettingsactie geen re den voor ontslag mocht zijn. Het gisteren opgestapte be stuurslid Van der Horst stelt, dat de bestuursmaatregelen „op zijn zachtst gezegd te strak zijn". Het bestuur functioneert volgens het ex-lid ondemocra tisch en gaat volgens hem ook voorbij aan de statuten, omdat geheimhouding in plaats van openbaarheid langzamerhand de gewoonte werd. Om zeep Er is intussen een mobilisatie in Schiedam-Noord op gang gekomen van een flink aantal 4DVERTENT1E> Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proef je tn uui proei jc. w In de Celsiusstraat in Schiedam is vannacht een werkplaats van een fietsenmaker volledig uitgebrand. De brand werd even voor twee uur gemeld en de brandweer rukte met drie voertuigen en vijftien man personeel uit om het vuur te bestrijden. Bij aankomst stond de loods al in lichterlaaie. Om tien voor half drie kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De loods, die gedeelteijk leegstond, brandde volledig uit. Er kon worden voorkomen dat de brand oversloeg naar de panden in de omgeving, die in verband met de renovatie van de Gelciusstraat gedeeltelijk onbewoond zijn. Hoe groot de schade is, kon nog niet worden vastgesteld. De recherche stelt nog een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. V;i km an schap is Meesterschap Viaardingen In ver band met de aanleg van de Deltadijk en de recon structie van de Deltaweg zal deze weg in Viaardin gen de komende maanden voor doorgaand verkeer worden afgesloten. Bedrij ven, die langs de Deltaweg liggen, zullen in die perio de wel bereikbaar zijn. Het verkeer wordt omgeleid via de Industrieweg. De werkzaamheden begin nen op 4 juli. Het gedeelte dal moet worden aange pakt ligt tussen de spoor wegovergang Maassluisse- dijk/Marathonweg en de spoorwegovergang Delta- weg/Wagnerstraat. Het zal zeker tot het eind van het jaar duren voor het gehele karwei is afgerond. Inlichtingen over de werkzaamheden en over de maatregelen, die geno men worden om bedrijfs- verkeer mogelijk te hou den, worden gegeven door de Vlaardingse dienst van gemeentewerken of het Hoogheemraadschap van Delfland in Maassluis. Viaardingen Op initia tief van het Regionaal Overleg Revalidatie (ROR) heeft een aantal Vlaardingse organisaties voor gehandicapten de koppen bijeen gestoken, om te traenten een plaat selijke overleggroep te vormen, die in contacten met de overheid en ande re hulpverleningsorgani saties coördinerend kan optreden. De groep wordt voorlopig ondersteund door het hoofd van de afdeling revalidatie van het Holyziekenhuis, de heer K.W. van Baarlen. Van Baarlen is ook lid van de werkgroep planning van het ROR. De bedoeling is dat in het Waterweggebied zowel in Viaardingen als in Schiedam en Maassluis een dergelijke plaatselijke groep zal ont staan. Viaardingen heeft daarmee het voortouw geno men. De verwachting is dat door deze bundeling van krachten de belangen van de gehandicapten beter kunnen worden behartigd, onder meer omdat het overleg met bijvoorbeeld de overheid eenvoudiger wordt. Er is inmiddels een voorlopig werkbestuur gevormd, dat de plannen verder zal uit werken. Deze groep bestaat uit vertegenwoordigers van het WAO-project, de Parkin son Patiënten Vereniging, de Nederlandse Biindenbond en de Algemene Nederlandse Invaliden Bond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1