ROTTERDAM Oudbei j erlands zwembad mikt op breder pub iek GEGETEN EN GEDRONKEN Vasco daGama bedrijfsassistente/ secretaresse Meedraaien in een klein team en plezier beleven aan veel afwisseling... ASSISTENT© - BELASTINGCONSULENT KOOIJMAN &CO., i kleintjes, i «&S£? Plannen voor recreatieve voorzieningen Ruibbe rmai BELASTINGADVISEURS m 1010-1441441 Rotierdams Nieuwsblad zaterdag v 2 juli 1983. K x; I"wvPiw! W-,■},;;-- Het buitenaanzicht van het zwembad wordt nu nog be paald door de bassins en de ligweide. Dit beeld verandert diastisch wanneer de plan nen van de werkgroep wor den gerealiseerd. Oud-Beijerland Het Oudbeijerlandse zwembad aan de Hortensiastraat is sterk verouderd, te duur in gebruik en voldoet niet meer aan de behoefte. Dat vindt de werkgroep zwembad, die in een rapport aan gemeente en Sportcentrum Beijerland investeringen voorstelt van zo'n 2.8 miljoen gulden om het zwembadbezoek te vergroten en het jaarlijkse tekort terug te dringen - De plannen van de werkgroep, die met gematigd enthousias me zijn ontvangen door het Sportcentrum Beijerland, gaan uit van een vergroting van het overdekte zwemwater, zodat bezoekers minder afhankelijk worden van de weersomstan digheden. „De buitenbaden tijn bij een aanbod van zo'n 50.000 bezoekers gedurende zeventien weken te duur om open te houden. Ongeveer tweederde van het tekort van 385.000 gulden komt ten laste van de buitenbaden zodat de gemeente feitelijk per plons zo'n vier gulden erbij moet leggenzegt secretaris Diek den Ouden van de werkgroep. Uitgaande van deze gegevens dacht de werkgroep eerst aan door Wim Abrahamse een uitbreiding van hot zwem bad door overkapping van het 50- meterbad, hetzij met een verrijdbaar dak, hetzij roet een vast dak. „Deze plannen wa ren voor onze gemeente te duur. Het aanbod van bezoe kers is te klein om een inves tering van zo'n vijf a zes mil joen gulden rendabel te ma ken. Dat kan pas bij een ge meente van zo'n 40.000 mwo* ners"t legt Den Ouden uit. Geen zwemmen, maar vermaak Vasthoudend aan de tendens dan binnenbaden steeds popu lairder worden, zocht de werkgroep naar een andere opzet waarbij de nadruk niet zozeer ligt op het zwemmen maar weer op het vermaak. Dick den Ouden: „De behoefte aan het baantjes zwemmen neemt af. Vooral in het diepe wordt nauwelijks meer ge zwommen. Zelfs op drukke dagen zijn die bassins nooit constant gevuld, maar vinden juist de meeste activiteiten plaats in de ondiepe baden die blijkbaar meer zijn afgestemd op de recreatieve behoefte". Omdat ook het uit 1968 date rende instructiebad bovendien sterk is verouderd - er is bij voorbeeld geen kantine en kleedruimte voor het perso neel - maakte de werkgroep een plan dat voorziet in een uitbreiding en renovatie van het binnenbad. Eén en ander houdt in dat de peuterspeel- bassins verdwijnen en het 50- meterbad wordt 'drooggelegd' en na aanpassing dienst te gaan doen voor recreatieve doeleinden. Daarbij denkt de werkgroep bijvoorbeeld aan tafeltennis, squash, badminton of trampoline springen", ver telt Den Ouden, Het ondiepe bad blijft wél gehandhaafd, maar de 5000 vierkante meter grote ligweide verdwijnt even eens. De grond zou kunnen worden verkocht aan de ge meente om daarna te worden gebruikt voor de uitbreiding van accommodatie waarvoor de tennisvereniging TVO, de voetbalclub SHO, de atletiek vereniging Spirit en de korf balclub Korbatjo al belangstel ling hebben getoond. In het vergrote binnenbad wil de werkgroep bredere zitper- rons langs de bassins realise ren en tafelvoetbal kunnen worden ontplooid. Een sauna cabine met kleedruimte, een warmteplateau voorzien van vloerverwarming en een zon nehemelplateau moet de aan trekkingskracht van het zwembad verder vergroten. „Het zonnehemelplateau fun geert als een soort zonnebank. Het is echter geen solarium, zonnekanon of bruinbank want daarvoor is de intentiteit te gering maar het bruint wel", zegt Dick den Ouden. Een centrale ruimte, terras met buffet, kantine voor het personeel, onderkomen voor de bedrijfsleider en uitbreiding plus renovatie van de kleedea- bines moet de accommodatie op acceptabel niveau brengen, Wat betreft het zwemgedeelte heeft de werkgroep plannen uitgewerkt, die kunnen wedij veren met de recreatieve voor zieningen van het recrea tieoord Bmnenbedijkte Maas in Mijnsheerenland. „De werkgroep heeft naast het be staande bassin, dat gehand- haaft blijft, een tweede ge pland, waarin onder meer een ligplateu komt met fontein en zogenaamde 'Jetstream'. Bo vendien wordt een brug aan gebracht die in verbinding staat met een 23 meier lange glijbaan en een 'whirlpool' met lichtkoepel", vertelt de secre taris van de werkgroep. Wanneer al deze voorzienin gen zijn aangebracht verwacht de werkgroep dat het bezoe kersaantal, dat nu jaarlijks rond de 260.000 schommelt, toeneemt tot ongeveer 300.000. Den Ouden: „Die 300.000 be zoekers moeten makkelijk ge haald kunnen worden, het is een voorzichtige inschatting van de Nederlandse Bond voor Bad- en Zweminrichting (NBBZ) gebaseerd op tien tot twaalf bezoeken per inwoner. Inclusief de omringende dor pen zou het zwembad maxi maal zo'n 600.000 bezoekers per jaar kunnen trekken". Hoewel de gemeente Oud- Beijerland met een tekort van rond de vier ton in vergelij king met zwembaden elders nog 'redelijk goed' zit. worden de prijzen in de nieuwe situa tie iets opgetrokken. Tegen over de voorgestelde uitbrei ding van het zwembad staat een verhoging van twee kwar tjes, waardoor een dagkaart 3.50 gulden gaat kosten. Daar voor kan iedereen gebruik maken van alle voorzieningen, behalve de sauna en de zonne hemel die respectievelijk 12.50 en 1 gulden gaan kosten", al dus Den Ouden tot slot. Een dwars doorsnede van het binnenbad, met onder meer de waterglijbaan die 23 meter lang en 4 meter hoog wordt. - Als u daaivan houdt, bent u welkom bij Rubberrnaid Nederland B.V. in Rotterdam, vestiging van 's werelds grootste producent van rubber-en kunststofartikelen voor de huishouding. Op korte termijn zoeken wij een dïe bereid én in staat is een grote verscheidenheid éan werkzaamheden te verrichten. Zoals: telefoon, telex en telecopier bedienen, administratie voeren, orderbehandeling, correspondentie uitwerken van dictaat in het Engels en Duits en wat er nog meer te doen valt in een jong, dynamisch bedrijf. Vereisten^ Ten minste MAVO, foutloze beheersing van Engels en Duits, zelfstandige werkinstelling, vlot optreden, goede contactuele en organisatorische kwaliteiten en een groot verantwoordelijkheidsgevoel. En tenslotte: een meerjarigeadministratieve/secretariaatservaring. Leeftijd 18-23 jaar. Wij bieden: een levendige werksfeer in een hecht team, met veel internationale contacten en een grote mate van zelfstandigheid. Plus een goede salariëring en dito secundaire voorwaarden. Belangstelling? Stuur een bondige brief aan mevrouw J. van Lent van Rubbermaid Nederland B.V., Marten Meesweg 117, 3068 AV Rotterdam. Kooijman Co. is een landelijk werkende maatschap van belasting adviseurs, die nauw samenwerkt met registeraccountants en organisatie-adviseurs. Voor de vestiging NAALDWIJK vragen wij op korte termijn een assistent(e)-belastingconsulent, die belast zal worden met de aangiftepraktijk inkomsten- en vennootschapsbelasting. Daarnaast zullen werkzaamheden op het gebied van de overige belastingen tot zijnyhaar taak behoren. - Afhankelijk van kennis en ervaring zal hijfzïj de belastingadviseur van de vestiging Naaldwijk bij diens werk assisteren. Wat opleiding betreft gaan onze gedachten uit naar iemand studerend voor het Federatiediploma. Goede contactuele eigenschappen zijn van belang i.v.m. veelvuldig contact met cliënten en fiscus. Voor informatie kunt u bellen: mr. H, Bevers, telefoon (01740) 2 16 67 of (070) 46 92 93. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring kunt u richten aan; Kooijman Co., Stokdijkkade 12, 2671 GW Naaldwijk. Het 'Vasco da Gama* van nu verraadt in feite het suc cesverhaal van een nijvere ondernemer. Jaren geleden was Vasco nog een beschei den buitenlands eettentje, een curieus hapw in keltje. Maar toen al wei: goede spullen, beste kwaliteit, oor spronkelijke gerechten en goede service. En met die leverantie werd gaandeweg zo'n brede klantenkring op- door Mark van Vlierberghe gebouwd, dat Vasco's dtrec- besloot tot uitbreiding alsmede intense verbou wing, zulks waarschijnlijk samenspel met de ge meente Rotterdam, die mo menteel nogal spectaculair renoveert op het Noorderei land. 'Vasco da Gama' is niet al leen spiegel fris verbouwd, het is ook nog eens een zaak van jewelste geworden voor wat betreft de plaatsruimte. Zelf raakten we de tel kwijt, maar informatie van uit dc bediening leerde dat ongeveer 125 personen er aan tafel kunnen En of er bij een min of meer volle bak dan toch nog adequaat en snel gewerkt kan wor den, werd al tijdens ons be- niiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiuifiiiiUHiiiiiuiiiiiHiiiiiiiiiiiii ADRES: Prins Hendrikkade 64/65, Rotterdam TELEFOON: 010-14.11.01 CATEGORIE: Portugees restaurant INTERIEUR: Modern verbouwd oud pand, met bruinhou ten meubilair, naar Vasco da Gama en zijn schip verwij zende tegeltableaus en kleurige verlichting CAPACITEIT: circa 125 plaatsen BAR: Grote en kleine bar, beide terzijde van het restau rantgedeelte PRIJZEN: Voorgerechten (14 stuks) van ƒ7,50 tot 14,-; 'fruits de mer' (11) van ƒ5,50 tot ƒ17,50 plus dagprijs; soepen (5) van ƒ5,50 tot ƒ6,50; visgerechten (29) van 22,- tot ƒ31,- plus ƒ44,- (2 gerechten) voor 2 pers.; vleesgerechten (26) van ƒ23,- tot ƒ30,-; kipgerechten (6) van 22,-tot ƒ25,- MENU: Niet op de kaart KINDERMENU: Niet op de kaart ONZE BESTELLING: soep 'a la Portuguesa' (groente soep, ƒ5,50) en champignons met stukjes varkensvlees 10,-); kalfsbiefstuk 'a la Vasco da Gama' (met ge droogde ham en gebakken ei, ƒ25,-) en heek 'belta hori- zonte' (ƒ25,-) VERDERE BIJZONDERHEDEN: Faciliteit voor 'levende' muziek iiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitii Alphen aan den Rijn, Amsterdam, Antwerpen, Arnhem, Breda, Brussel, Capelle a/d IJsse/, Dordrecht, Eindhoven, Geleen, 's-Gravenhage, Helmond, Naaldwijk. Nijmegen, Roosendaal, Sittard, Tilburg, Utrecht. ROTTERDAMS NIEUWSBLAD ITE KOOP f .1 AANGEBODEN 20®/, to 40% Korting op alls mer ken GASHAARDEN. Div. de monstratie - scbouwmodellen en inruilhaarden met 1 jaar ga rantie v.a. f 200.-. Inruilgeisers v.a. f 100,-. Reparaties en schoonmaken met garantie van alle merken gashaarden, cv-in- stall. en geisers. Erkend G.E.B.- Instaliaieur, Fa, Otie en v. Kol v.h. Fa. Roos 4 Co., Zaagmolen straat 153, tel. 010-667883. Nieuwe en demonstratie GAS HAARDEN m. kolen of houtvuur m. 3 jr. garantie v.a. 795.-. in ruil gashaarden en gevelkachels v.a. 165.-, nwe. gevetkachels v.a. 369.-. Gelderse potka chels v.a. 795.-. Div. koelkas ten. fornuizen en 4-pitskomfoor met garantie, Mathenesserweg 76 en Mijnsheerenlaan 106. Vrijd. koopavond. T.k. hele en halve VARKENS f 6.10 p. kg. Voor- en achter bouten veulen-, kalfs-, schape en geitevlees. Gratis uitge beend en thuisbezorgd. Tel. 08872-1742. ITE KOOP GEVRAAGD f V| Tafelmodel KOELKAST en 4- pits gaskomfoor en vrieskastje t.k. gevr. Tel. 010-844621. Te koop gevr.: schouwmode! GASHAARD met kolen- of hout vuur. Tel. 01O-152219. I AUTO'S TE KOOP GEVRAAGD AUTOSLOPERIJ D. B. Barls. In en vark. schadeauto's «n gebr. onderd. 010-80.00.00. zoek aangetoond. Want er was een bruiloftsmaal gaan de in Vasco. Een club van een tachtig feestvierders. Een bewerkelijke klus dus voor een restaurant. Voor uitlopend op het hoofdstuk je 'bediening': qua service was er niettemin niets om over te klagen. De kaart 'Vasco da Gama" eft een wel zeer ruime aanbieding. Een eerste blik op de kaart doet hogelijk verbazen over zoveel verschillends Nade re bestudering leert echter, dat er bij deze Portugees ongeveer net zo wordt aan geboden als bij de Chinees: steeds een basis van een soort vis of vlees, met daar op dan een aantal variaties. Niettemin een verscheiden aanbod, zeker ook in vis en schelpdieren, voor prijzen die redelijk genoemd mogen worden. De kaart vertelt ook, dat er bij 'Vasco da Gama' eerder wordt gestreefd naar gulle schotels, dan naar subtilitei ten. Geen bijzondere inven tiviteit, wel enkele markan te combinaties, zoals var kensvlees met zeeschelpen, een gerecht dat we enkele jaren geleden in deze ru briek al lauwerden. Gegeten... Zoals gezegd: gulle schotels, die heel verzorgd worden opgebracht en aan tafel worden uitgeserveerd. Over de basiskwaliteit kan geen verschil van mening be staan, die is 2onder meer goed. De uitwerking zou echter wat meer raffine ment mogen hebben. Bij voorbeeld: de Portugese groentesoep die ik genoot was (niét gebonden, in te genstelling tot de melding op de kaart) rijk aan verse ingrediënten, maar miste nèt de toets die naar anders dan anders doet proeven. De moot hoek (een zeer smakelijke kabeljauwachti ge) die ik als hoofdgerecht enderhanden nam, was be paald wel anders dan an ders, maar dat kwam door de deklading mayonaise. 'Met mayonaise?", vroeg de ober toen ik heek 'bella ho- rizonte' herstelde. 'Ja', zei ik, wam dat zou er wel bij horen, niet verwachtend dat de moot geheel schuil zou gaan onder een smaak bezwangerende dikke laag van dat gele goed. Tinky constateerde dat haar bief stuk waarschijnlijk een stoom behandeling had ge kregen, waardoor de mal- sigheid enigszins fietsen was. Toch, en dat nu met na druk, goed, eerlijk eten. Er zijn kanttekeningen, maar 'Vasco da Gama" biedt zon der meer waar voor het geld. ...en Gedronken De huiswijn bekoorde ons bij het aperitief al zo, dat we geen enkele behoefte hadden om de wijnkaart aan een beslissend onder zoek te onderwerpen. Op die kaart overigens alleen Portugese wijnen en behal ve dat ik weet dat een 'vin- ho verde' een frisse witte is en een Dao-wijn een stevige rode. reikt mijn onderschei dingsvermogen tn deze met. Die huiswijn if 4,- per glas, overigens een stevig prijsje) proefde in de witte versie aangenaam licht en vrolijk, de rode was fors, vol, met een verrassend genuan ceerd nasmaakje. De koffie bleek espresso, voor ƒ2,- per kopje ('kaal'). De smaak was goed (Tinky) tot Iets te sterk bij mij, om dat het kopje al onder het apparaat was verwijderd voordat het gehele kwan tum water door de filter was gegaan. De bediening Met twee, drie obers in wis selende dienst bij onze tafel, verliep de bediening even efficient als aardig, van be gin tot einde, ondanks de bruiloftsclub voornoemd. En bovendien snel. Wat in direct ook een pluim is voor de keuken van 'Vasco da Gama', omdat men daar blijkbaar volledig berekend is op het in tempo klaarma ken van vele diversen. De cijfers Voorgerecht 7,5; hoofd gerecht 7; sfeer 7.5; bediening 8t5; koffie 7,5; inventiviteit 2 pun ten extra voor het brede aanbod; algemene indruk 7,5; dat is 47,5 uit maxi maal 70 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4