8 SPDRT/WATERWEG Huij bregts houdt geen rekening met SVV Gebrek aan concentratie Excelsior'20 fataal m Joke Uitman maakt plaatsing waar Taktisch PSV 'verlamt' Holy Schiedam komt pas laat op gang Bacchus wint pres tiged uel van Gomes Wouter Gerlag pakt titel bij heren Vlaardingers willen alleen maar hard en ver slaan Knap herstel Winst en verliés voor Hermes: Rotterdams Nieuwsblad maandag 4 juli 1983 RW Schiedam 'Met een perfect gevoel voor drama', zo zou de taboe's doorbrekende zanger Robert Long onge twijfeld het voor SW en door Jan Huijbregts samen gestelde competitieprogramma hebben betiteld. De Sehïedamse eerste divisieclub speelt in de eerste vijf wed- Strijden slechts éénmaal thuis (tegen SC Eindhoven), is één maal vrij en mag achtereenvolgens SC Heerenveen (eerste speeldag, zaterdag 20 augustus) en de beide degradanten FC Twente en NEC met een bezoek vereren. Het eerstvolgende duel op Harga plaatst SW zelfs tegenover NAC, de derde degradant. „Een stevig begin", is de eerste voorzichtige reactie van SVV's secretaris Frans Eijkenbroek. „Ik denk, dat we het zwaarste programma van allemaal hebben", klinkt vervol gens de kritiek wat harder. „Maar ja, als wij het niet hadden gehad, dan was er wel een ander geweest", vervolgt Eijken broek, die aan Huijbregts voor een midweekse wedstrijd om een meer regionale opponent had gevraagd. „RBC of NAC, maar nu is het Eindhoven thuis en FC Twente uit". Oefenmeester Huib Ruygrok maakt het allemaal niet uit. „Een dijk van een begin", zegt hij, „maar dan hebben we het in de tweede periode misschien wat gemakkelijker. Je moet iedere wedstrijd toch op zich bekijken, vind ik, en nergens een probleem van maken, maar er gewoon voluit tegenaan gaan". SW opent het oefenprogramma eerder dan gepland. Zaterdag 23 juli is de Haagse derdeklasser Quick op Harga te gast. SVV werkt ook in het nieuwe seizoen alle thuiswedstrijden op zondagmiddag af. SC Cambuur, MVV, NAC, SC Veendam en FC VW spelen alle thuiswedstrijden op zaterdagavond, SC Eindhoven en SC Heerenveen keren in de winter terug naar de zondagmiddag, terwijl NEC vanaf 19 maart de zater dagavond prefereert. Het volledige programma voor de eerste helft van de competitie ziet er alt volgt uit: 20 augustus SC Heerenveen—SW. 24 augustus SVVEindhoven 27/28 agustus SW vrij, 31 augustus FC TwenteSVV, 3/4 september NEC-J SW, 10/11 september SWKAC, 17/18 september De GraafschapSVV 24/2S september SWSC Waganingen, 1 oktober SC CambuurSVv' 15/18 oktober SW—FC WV, 22/23 oktober SC Heracles*74—SVV, 29/30 ok tober SWMW, 5/6 november FC Den HaagSVV, 19/20 november SVV— Telstar,^ 26 november SC VeendamSW, 3/4 december SVVRBC, 10/11 december VitesseSVV, 14/15 januari SWSC Heerenveen, 21/22 januari SC EindhovenSW en 28/29 januari returns van 27 en 28 augustus. Vreugde bij Excelsior'20, nadat een batsman van VRA is gesneuveld. Rupert Go- mes, Rob Koevermans en wicket-keeper Henk Kornet hebben het al lang gezien: LBW. ^ÊiÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^ Schiedam Net op het moment dat de cric- ketsport in het algemeen en Excelsior'20 in het bijzonder zich op een groeiende belang stelling konden verheugen, leken de Schie dammers 'niet thuis' te geven. Tegen VOC werd vorige week kansloos verloren, ter wijl zaterdag VRA sterker bleek. Zondag nam men ech ter op imponerende wijze re vanche tegen HBS. De wedstrijd tegen VRA stond in het leken van de confronta tie tussen de twee West-In diërs Rupert Gomes en Faoud Bacchus. Oude bekenden van elkaar, die beiden voor geen goud het prestigeduel wilden verliezen. Gomes bewees zich zelf en Excelsior een slechte dienst. Eerst liet hij Bacchus (bij een persoonlijke score van 90) op een 'sitter' vallen, ter wijl hij later aan bat 44 runs op. Bacchus (die er precies honderd maakte) moest toege ven. De speler/coach van VRA won dus letterlijk en fi guurlijk het duel op punten van Gomes, maar hij was dat. gezien zijn Test-achtergrond, natuurlijk wel aan zijn stand verplicht. Koos Gouka verloor de toss en hij moest daardoor zijn man nen tot eerst fielden verplich ten. Wat vroeger echter een representatief visitekaartje was, lijkt nu op een beduimeld vodje papier. Het grondwerk en het vangwerk waren duide lijk onder de (boofdklasse- )maat. Vooral Wil van Gelde ren, maar ook Koos Gouka (die overigens wel geblesseerd begonnen was), Wïm Schewe (die Bacchus op 76 miste) en zelfs Rupert Gomes bleken niet voor de volle honderd procent geconcentreerd. Al leen de vangen van Henk Kornet (gestrekt naar voren) en Rob Koevermans (een prachtige running catch die Bacchus elimineerde) mochten er zijn. Geen angst Ook het bowlen liet te wensen over. De nog steeds niet fitte Garfield Charles (2 voor 30 in 10 overs) kon met korte aan loop de batslieden van VRA geen angst inboezemen. Hans Gouka (2 voor 72 in 15 overs) begon weliswaar goed, maar hij werd later door onder an dere Bacchus genadeloos 'de tuin uit' geslagen. Beide slow- bowlers Rob de Leede (0 voor 13 in slechts 3 overs) en Erie Dulfer (2 voor 37 in 10 overs) kwamen in de aanval nog het beste uit de verf. Bij VRA kon eigenlijk aan bat alleen Bacchus imponeren. Minder uitbundig dan Gomes zijn century's pleegt te scoren, door Norbert Kleïnherenbrink maar bijzonder efficiënt. Na tussenstanden van 7 voor 2 en 112 voor 5 eindigden de Am- stelveners op een totaal van 204 all out. De start aan bat van Excelsior was veelbelovend. De drie vie ren van Gomes in zijn eerste over bewezen, dat hij er zin in had. Bij de "thee was de stand 78 voor 0 (Gomes 50). Öp 87 viel het wicket van Gomes (56) na een niet doorgeslagen coverdrive. Twee ballen later was ook Henk Kornet uit. De voor Gomes ingekomen Kor net werd door Wim Schewe opgeroepen voor een run, maar hij ging door een mes scherpe aangooi „run out, zon der zelf ook-maar één bal ge slagen te' 'hebben. Achteraf bleek het uitgaan van Kornet fataal. Rob Koevermans (13) kon wéér het initiatief van Gomes niet overnemen, terwijl ook Charles (15) vroegtijdig moest afhaken, ,na overigens door Defoe schitterend te zijn uitgevangen. .De traag scoren de Wim late cut' Schewe (48) volgde Charles kort daarop. Wil van Gelderen (15), getart door zijn medespelers vanwege zijn slechte fielden, leek sa men met Koos Gouka (12) het tij nog te kunnen keren, maar op een stand van 168 waren ook zij uit. De voor één wed strijd teruggekeerde Wim Put ter (Loek Kornet was wegens werkzaamheden afwezig) kon zijn faam van vroeger niet waarmaken en vond op 178 zijn Waterloo. De vaste staart van Excelsior (Hans Gouka, Eric Dulfer en Rob de Leede) sloeg welgeteld vier runs, waardoor Excelsior op 182 all out was. Schiedam Het lustrum- toernooi van TSF werd in het dames enkel B een ge willige prooi voor Joke Ritman. De als eerste ge plaatste termister had in de finale van het evene ment, dat meetelde voor het Rotterdams Nieuws- Wapenaar uitgeschakeld Vlaardingen Holy- coach Bob Soudijn kan dit Seizoen waarschijnlijk geen beroep meer doen op eerste honkman Gerard Wapenaar. Foto's wezen uit, dat de 24-jarige honk balier, die bij de Vlaar- dingse tweedeklasser te vens de penningen be heert, een kapotte menis cus heeft opgelopen. Het is nog niet bekend of de knie in het gips wordt gezet of dat operatief ingrijpen noodzakelijk is. Werper Gerrit Droog (31) hoopt na de 'vakantiestop' weer heel voorzichtig een balletje gooien. Droog tobt al geruime tijd met een lastige rugkwetsuur (spit) en wil zich niet forceren. „Na de pauze wil ïk op ro'n gemak in het tweede of derde beginnen", aldus de routinier. „Er zijn nog meer dingen in het leven dan honkbal. Ik heb in ie der geval weinig zin om in een rolstoel terecht te ko men". blad circuit, weinig of geen tegenstand van club genote Luciénne Sigmond. Met de alleszeggende sco re van 6-2 en 6-2 maakte Ritman haar plaatsing volledig waar, Het was gisteren op het tennis park Van Vliet, waar TSF haar onderkomen heeft, een uiterst boeiende finale-dag. Het plaatsingscomité had_ het niet alleen bij de dames bij het rechte eind. Ook de als eerste en tweede geplaatste B-heren drongen tot de finale door. In de eindstrijd had routinier Wouter Gerlag geen enkel probleem met het Maassluise talent Harold van Strijen. Voor het talrijke publiek werd het een uiterst aantrekkelijke wedstrijd, maar Van Strijen kwam telkens net iets tekort om Gerlag serieus te bedrei gen. In de C-klasse had Mirjam Moerkerken geen enkele moeite met Marjolein Vergerg. De Maassluise speelster werd met 6-3 en 6-0 van de baan ge slagen. Bij de heren werd de titel een prooi voor Steven Veldhoven, die wel veel moei te had met Adriaansens, Na drie sets kwam Veldhoven toch als winnaar uit de strijd. Setstanden 6-7, 6-3, 6-4. Hugo van Sandbrink presteer de het om in de D-klasse eer ste te worden. Hans Beiloo miste het juiste ritme en Sand brink profiteerde dankbaar. Met 6-2 en 6-2 kwam hij in het bezit van de titel. Bij de dames had Diane Braak geen enkele moeite met Ineke Overdijk. De eerste set ging helemaal moeiteloos (6-0) en in de twee de set kon Overdijk nog wel iets terug doen, maar hooit echt gevaarlijk worden: 6-4. Vlaardingen De tekens, die PSV-coach Wim Onderstal vliegensvlug van pak, arm, neus, cap en oorlel liet vertrek ken, waren op alle fronten te veel van het goede voor Vlaar dingen Holy. Zonder zelfs ook maar een mi niem gedeelte van een slag beurt gerede kansen te hebben op een 'run' 'behoudens de twee (solo)homeruns van (eerst) Aad van den Bergh en Piet van der Markmoest de plaatselijke honkbalploeg de punten laten (2-7) aan de Bra bantse titelkandidaat bij uit stek. Al betrof het dan een confron tatie op de vertrouwen inboe zemende zondag, opnieuw bleek Holy niet meer dan een willig slachtoffer. Waar het merendeel van de Soudijn-bri gade een lange, verre, hoge haal prefereerde boven een meer rendement sorterende lage tik, daar gaf PSV aan hoe belangrijk zowel de ploeg- als individuele discipline kan zijn. Onder leiding van de als een 'flits' over de honken zoeven de Fred van Gulik was Holv derhalve al na vier volledige innings een geslagen ploeg. Slechts kortestop Ab Bruine- kooï, met vier veldfouten (Bruinekool: 'Maar dat gravel tussen twee en drie is kei- en keihard. Het is bijna onmoge lijk om een tik goed te ver werken') bijzonder vee) gelij kend op een beginnend 'pea nut', wees Holy de weg. Met drie zuivere honkslagen op vier beurten gaf de oud-inter national aan, dat PSV's 'ster werper' Geert Wilms beslist le raken was. Het was echter vooral het achter hem opere rende gedeelte van de slaglijst door Donald Bax (Rignald Mari, Cedrie Pierre, Piet van der Mark en Aad van den Bergh), dat zulks niet in de gaten had. Sirene De homeruns van Aad van den Bergh (vijfde innings, 1-4) en Piet van der Mark (zeven de innings, 2-6), die elk als openingsman de eerste de bes- te bal over het hek (ruim 95 meter) sloegen, mochten welis waar de splinternieuwe sirene in de geluidscabine in werking stellen, veel effect had het al lemaal niet. Daarvoor pres teerde Holy te weinig aan slag en had het in het veld vooral geen vat op de snelle honklo pers, die door Onderstal be kwaam in goede banen wer den geleid. „Een goeie, hele goeie ploeg, dit PSV", kon Bob Soudijn, die deze keer aan Ronald Tar- mond op de heuvel de voor keur had gegeven boven Dan ny Ro5soni, na afloop niet an ders zeggen. „Bij een linkshan dige werper ligt het altijd an ders", ontkende Soudijn de te Ab Bruinekool was aan slag de beste speler van Holy. De angst van PSV voor de oud- Neptuniaan was zo groot, dat werper Geert Wilms hem zo dicht mogelijk bij het eerste honk wilde houden. Ook op deze foto is Bruinekool 'safe' door deze 'head first sliding*. grote gretigheid aan slag. „Die ballen draaien allemaal naar de slagman toe", meende de coach, die volgende week in en tegen koploper Tilburg met Holy wil afrekenen met de wat mindere resultaten van de voorbije weken, CIJFERS Vloardingon Holy 00001010 0=2 PSV 1 1 2 0 0 2 0 1 0=7 Werpcijfers: Vlaardingan Holy: Ro nald Tarmond 5-4-9-6. PSV: Geert Wilma 6-0-7-1. Slaggemiddelden: Vlaardingen Holy: Ab Bruinekool 0.750, Aad van den Bergh 0.500, Rignald Mari 0.250 en Pief van dor Mark 0.250. PSV; Fred van Gulik 0.750, Harri» Nieuwenhui- zen 0.500, Jan Baa 0.333, Eric Groo- thoH 0250, Jan van der Gevel 0250 en Frits Varhagen 9200. Wout van der Have: 'Niet echt bang geweest' Schiedam Ook de honkballers van Feniks konden de zegereeks van Schiedam niet stopzetten. Het werd een 5-0 overwinning, maar die zege kwam wel heel erg moeizaam tot stand. Coach Wout van der Have: „Ieder een wil nu natuurlijk van ons winnen. De druk op de jongens wordt met de week groter." Tot aan de zevende innings niks gevangen. In de altijd mocht Feniks de illusie koes- belangrijke zevende innings teren van een sensatie. Aan kwam echter de ommekeer. slag kwarp Schiedam niet door. Er werden wel veel klappen geproduceerd, maar de meeste ballen werden door het achterveld van Fe- Toen Eric Zorgdrager eenmaal voor het eerste Sehïedamse punt had getekend, viel de druk bij de meeste spelers yeg. Fred Reymer, Henk Meijer en Hans van Galen, til den de productie vervolgens naar 4-0, waarmee Feniks een geslagen ploeg was. „Ik ben niet eenmaal echt bang ge weest dat de zege in gevaar zou komen," analyseerde Wout van der Have na afloop op zijn gemak de wedstrijd. De slagmensen van Feniks kon den totaal niet imponeren. Henk Meijer had geen enkele moeite om de tegenstanders van scoren af te houden. Na dewinst op Feniks volgt een ^bijzonder interessant weekeinde. Schiedam komt dan tweemaal uit tegen de enig overgebleven concurrent, het Delftse Blue Birds. Wout van der Have: „We moe ten minimaal één wedstrijd in winst omzetten. Het verschil blijft dan vier punten en dan mag het voor ons eigenlijk niet meer fout gaan. Het zullen wel twee heel moeilijke wedstrij den worden. Maar gezien de resultaten moeten we toch in -staat worden geacht om pun- 'ten te pakken." Den Haag Bijzonder ver rassend won Excelsior'20 van het op de tweede plaats staande HBS. Eerst battend kwamen de Schiedammers op een nat veld tot 169 runs. Gomes (81), Rob Koever mans (13) en Garfield Char les (33 runs en onterecht LBW gegeven) waren de voornaamste batters. Het fielden was een stuk beter verzorgd dan tegen VRA. Geen minuut is HBS.eigen lijk in de wedstrijd geweest. Na tussenstanden van 4 voor 2 en 89 voor 7 waren de Hagenaars op 104 all out. Rob Koevermans was een openbaring met bowlen eh' pakte na de thee twee b<*-i langrijke wickets. Ook Eric' Dulfer (3 voor 13 in -11 overs) bowlde een prima partij. Schiedam De cricketers 'van Hermes DVS hebber) uit het dubbel programma niet de volle winst gehaald. Van VOC 2 werd in een spannende wedstrijd uiteind delijk gewonnen, waarna van De Kieviten kansloos werd verloren. Tegen VOC moest eerst worden gefield. Door de slechte gesteldheid van het terrein ging dit niet naar behoren, waardoor de Rot terdammers op het hoge to taal van 249 voor 7 strand den. Steven Brown had met 4 voor 56 de beste cijfers. ïn de aanval ontbrak Pieter van Noord, die met darm klachten aan de wedstrijd was begonnen. Na een stand van 14 voor 3 trad via de 'import' van Hermes, Brown en Langridge, het herstel in. Brown (84) en Langridge (63) legden de basis voor de overwinning, die door dér dit seizoen prima op dreef zijnde Paul de Roos (39) eij John Beïjer (27 not out) ge stalte kreeg. In de laatste;- over moest de doodzieke: nummer elf. Van Noord, e?; nog aan te pas komen om Beijer in staat te stellen d£' benodigde runs (3) te laten slaan. Op de voorlaatste „bal sloeg de captain pas de be? vrijden de vier. Tegen De Kieviten is He ri mes er niet aan te pas geko-i men. Bij het batten ontsier den vier run outs de in-, nings van de Schiedammers nadrukkelijk. Ook Langrid-V ge moest er de laatste bal voor de lunch nog aan gelo-C ven. Jan Bart VollebregO (14), Marcel Braat (28), Rob< ter Braak (25), John Ver** weij (38) en Steven Browif» (29) zorgden voor het totaal' van 152 all out. Tegen eert» klasse team als de Kieviten bleek dit duidelijk te wefr nig. Austin (73 not out) en, Mansell (45 not out) pas;1; seerden het totaal voor hel< verlies van slechts één wie? ket. Sparta naar Zwaluwenlaan Vlaardingen Holy zet mor genavond de voor het publiek aantrekkelijke nederlaags'erie voort tegen Sparta. De sterke Rotterdamse hoofdklasser treedt om 19.00 uur met 'de 'volledige selectie de Vlaardin gers aan de Zwalu wen laan ^te gemoet, Schiedam speelt, ook al in het teken van een neder laagserie, tegen eersteklasser Feyenoord. Op Harga wordt eveneens om 19.00 uur begon nen. - Ik heb 'n krant in mijn hand!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2