Woonwagenkamp wil weg van Schiekade Rotterdammers gepakt voor inbraken in Koningshoek 'Positie welzijnsplanning wijzigt nauwelijks' Wij kver eniging heeft huurschuld Prins Mauritsstraat huilt de hele dag Kopje onder met Fiets in erin. Aanleg fietspaden op Schiedamseweg meteen na bouwvak ter meulen VLAARDINGS DAGBLAD SCHfEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Wijzigingen in raadscommissies Astrid vliegt in de brand Fietsen gestolen Broers ruziën óm boot Waardevolle postzegels verduisterd Het is hier ontzettend pluis B en W antwoorden VCW: Duinkerken in de VUT Gemeente krijgt nog duizenden guldens: iSOV MIMI! DINSDAG S JULI 1983 Maassluis De twee Rotterdammers, die zondag op heterdaad zijn betrapt bij een in braak in de Konings hoek, hebben bekend daar zesmaal eerder te hebben toegeslagen. Door de arrestatie heeft politie in één keer alle diefstallen van de laatste weken in dit Maassluise win kelcentrum opgelost. Het duo (30 en 34 jaar) sloeg de laatste week tweemaal toe bij Car touche Mode. Even eens hebben zij de drie inbraken bij modezaak Frank op hun gewe ten. Ook een diefstal bij Fair Lady namen zij voor hun rekening. De tot zondag 'succes volle' werkwijze was telkens hetzelfde: met een glassnijder werd een cirkel in de etala geruit gesneden, waar na met een steen een gat in het raam werd gegooid. De totale buit van een maand plunderen bleek 52.000 gulden te bedragen. Alle gesto len jurken, pantalons en spijkerbroeken werden na een bezoek aan winkelcentrum Koningshoek doorver kocht in Rotterdamse cafés. Het tweetal had het geld nodig om zich van hasj te kunnen voorzien. Slechts vijf mille van de buit is te ruggevonden. Vlaardingen Na de vakan tieperiode zullen in enkele van de raadscommissies van de Vlaardingse gemeenteraad wat wijzigingen in de bezetting ko men. Die wijzigingen ontstaan op verzoek van de fracties van de Socialistiese Partij en SGPVRPF. De SP is op dit moment niet vertegenwoordigd in de com missie voor algemene zaken. „Dit voelen wij thans als een misstand", aldus het socialisti sche raadslid Mieke Paalvast in een brief aan burgemeester Van Lier. De SP stelt voor Remi Poppe in de commissie voor algemene zaken te benoe men. Poppe zou zijn plaats in de commissie voor woonruim teverdeling dan aan Paalvast afstaan, terwijl Paalvast de commissie voor cultuur, eman cipatie en vorming zal verla ten. In die laatste commissie keren de socialisten niet meer terug. Het SGP-raadslid Rien Lens- velt heeft in een brief aan het college bedankt voor het lid maatschap van de commissie voor inspraakaangelegenhe den, Die commissie wordt door de SGP/EPF-fractie daarmee opgegeven, want Lensvelt's fractiegenoot Wim van der Velden neemt zijn plaats niet Waterweg De binnenvaart- tanker MS Astrid is gisteren ter hoogte van Maassluis in de brand gevlogen. Het 398 ton grote schip was op weg van Europoort naar Vlaardingen en was geladen met gasolie en marinediesel. Naar alle waarschijnlijkheid vloog de vlam m de schoor steen. Nadat de tanker had aangelegd aan de steiger bij het veer Maassluis-Rozenburg kon het brandje snel worden geblust. De schipper moest met ademhalingsmoeilijkheden naar het Holyziokenhuis w den gebracht. De Rotterdam rivierpolitie stelt een ond - zoek in. Vlaardingen Twee dagen aa de fietsen-kijkdag b»i de Vlaardingse politie, waar pre cies zeven van de 155 bezoe kers hun vermiste eigendom teruggevonden, stromen de aangiftes van gestolen rijwie len al weer binnen. Drie da mes-en één herenfiets en een Puch Maxi blijken spoorloos. Een Olympiafiets, die bij het Kölpabad werd ontvreemd, kon aan de eigenaar worden teruggegeven. Een 15-jarige tiener had het voertuig gesto len. yiaardingen Met een scheepje als inzet hebben Vlaardingse broers elkaar Bink toegetakeld. Er ontstond ruzie over het eigendomsrecht van hun sleepboot Condor, die in de Oude Haven voor anker ligt De politie moest ingrijpen 0|n de twee broers uit elkaar tejhalen. Schiedam Een verzame laar van postzegels en mun ten uit de Ampèrestraat in Schiedam is gisteren enkele waardevolle albums aan een inbreker kwijtgeraakt. De inhoud vertegenwoordigde een waarde van ruim twin tigduizend gulden. Vooral de postzegelalbums waren voor de 50-jarige eigenaar enorm belangrijke exemplaren. In de Tuinlaan is ingebroken bij een 35-jarige man, die constateerde dat de dader foto-apparatuur, sieraden en Franse en Noorse valuta had meegenomen. Met een valse sleutel moet de inbreker in de woning gekomen zijn. Schiedam Met zakdoeken voor het gezicht lopen bewoonsters van de Prins Mauritsstraat in Schiedam boodschappen te doen. „Anders is het niet uit te houden", zeggen ze. Zij beschermen zich met die zakdoeken tegen de piuïges, die de hele dag door van de populieren m hun straat waaien. Het gros van de bewo ners krijgt de kriebels van die pluisjes. Wie van de pluisjes wat minder last heeft, kan er leuk mee speten, 't Is aardig spul voor een donzen kussentje en het brandt ook zo lekker. „Wij lopen allemaal de hele dag te huilen," aldus mevrouw L. P. Beljaars, de eerste die gisteren het ongenoegen in de straat naar buiten bracht. De seizoenplaag, in de Prins Mauritsstraat veel erger dan elders, prikkelt ogen, neus en mond. „Mijn zoontje ligt ge woon met koorts op bed", I Bewoners bang voorgoed in uithoek te blijven Schiedam De gemeenteraad heeft de woonwa genbewoners in de noordoostelijke punt van Schiedam nauwelijks kunnen overtuigen, dat de locatie-Schiekade geen definitieve plek meer is voor het kamp. De woonwagenbewoners zijn bang, dat met de plannen voor de Koekoekslaan en het Schuttersveld nu helemaal geen haast meer wordt gemaakt. René van Leeuwen op z'n een wieier t je in de haven van Zierikzee. Vlaardingen Volgens het college van B en W zal de positie van het bureau voor de democratische planning, het huidige Vlaardings Centrum voor "Welzijnsbeleid, nauwelijks veranderen wanneer dit bureau haar zelf standige huisvesting verliest en in de gemeentesecreta rie wordt opgenomen. Dat schrijft het college van B en W in reactie op een brief van het VCW naar aanleiding van het laatste voorstel, dat het dagelijks bestuur van de gemeente over de democrati sche planning heeft gedaan. In dat voorstel heeft het colle ge haar aanvankelijke voorne men, om het VCW vrijwel ge- Vlaardingen Gemeentesecretaris Nieo Duinkerken gaat per 1 januari de gemeentedienst verlaten. Duinker ken heeft het college van Ben W van Vlaardingen laten weten met Ingang van die datum gebruik te willen ma ken van de VUT. De formele ontslagaanvrage van de gemeentesecretaris is nog niet binnen. Eerst moet de normale procedure wor den afgewerkt via het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, omdat de directie van dit fonds de beslissing moet nemen of Duinkerken voor de VUT in aanmerking komt. Een dergelijke procedure is echter alleen formaliteit. Hoewel de kwestie van de opvolging van de gemeentese cretaris op dit moment nog niet aan de orde is, is het ze ker dat rar. P. C, Franken, momenteel hoofd van de afde ling juridische en kabinetszaken, de meeste kans maakt om begin volgend jaar de nieuwe gemeentesecretaris te worden. Franken is al gedurende een reeks van jaren loco-secretaris. In die functie is hij ook de eerste vervan ger van Nico Duinkerken. heel op te heften, laten varen. Er valt echter met te omko men aan het opgeven van de zelfstandige huisvesting van het planningsorgaan. «et VCW heen in een reactie op dit laatste voorstel de vrees uitgesproken, dat haar zelf standigheid binnen de ge meentesecretarie met gewaar borgd is. Ook maakte het bureau be zwaar tegen het 'inleveren' van een administratieve kracht. Het college wordt ge vraagd, de vermindering van het personeel tot maximaal een halve formatieplaaLs te be perken, Het college laat m haar antwoord weten, de ad ministratieve formatieplaats voor 20 uur per week ter on dersteuning van drie plan- mngsmedewerk^rs 'niet onre delijk' te vinden. Burgemeester en wethouders hebben het VCW tenslotte la ten weten, dat het met de be doeling is binnen de gemeen tesecretarie een dusdanige re organisatie op touw te zetten, dat er één secretane-atdehng welzijn met één wethouder voor het hele beleidsterrein komt. De organisatiestructuur die op de secretarie aanwezig is voldoet goed en wordt ge handhaafd, aldus B en W. Maassluis Maas- sluizenaar Joris van Koppen (32) en René van Leeuwen (25) uit Maasland zijn van avond op de televisie te bewonderen. Ten minste, zolang zij hun hoofd boven water weten te houden, want het tweetal heeft af zonderlijk meegedaan aan het Tros-program- ma Fiets 'm erin. Op letten is belangrijk: de beide deelnemers verdwijnen bijna di rect onder uit het beeld de haven van Zierikzee in... Op een wonderlijk ge bouwde tandem met wielen van plastic pij pen slaagde Joris van Koppen en zijn meer ijder Ferry Schouw er niet in de overkant te halen. Na 15 meter dook het als engeltjes verklede duo het kou de water in, „Maar het was een vreselijk ge zellige ervaring", blikt de Maassluize- naar terug op z'n der de Fiets 'm erin-erva- ring. „Volgend jaar zijn we zeker weer van de partij. In janu ari al gaan we een nieuw, groot gevaarte bouwen." Maaslander René van Leeuwen kwam nog minder ver dan zijn Il lustere voorgangers. „Al gelijk na de start dook ik het water in. Thuis had ik op een plank op stenen geoe fend, maar ik ging nu toch meteen richting water. De stichting samenlevingsop bouw woonwagenbewoners Schiedam (SSWS) was daar bevreesd voor, omdat de ge meenteraad enige tijd geleden de Schiekade aanwees als cen trum voor woonwagens. Een bezwaarschrift werd daartegen ingediend. Dat is nu onlangs ongegrond verklaard. De gemeente rede neert, dat de aanwijzing van de Schiekade niets verandert aan de huidige situatie, maar slechts formeel noodzakelijk was als gevolg van het ophef fen van het woonwagenschap regio Westland. De gemeente Schiedam is nu weer zelf ver antwoordelijk voor het woon- wagenbeleid en moest wette lijk een locatie aanwijzen. Volgens de gemeente kan het alleen zo zijn, dat dan ook de plek, die als zodanig in ge bruik is, aangewezen moet worden en dat de wet er niet van uitgaat dat intenties wor den uitgesproken. Kortom, de gemeente kon moeilijk de Koekoekslaan of het Schut tersveld of nog een derde plek aanwijzen, want realisatie van een woonwagencentrum al daar kan eenvoudig nog met. In het geval-Koekoekslaan lig gen er honderden bezwaar schriften tegen de komst van zo'n centrum. Juist dit gegeven geeft de woonwagenbewoners echter het onbehaaglijke gevoel, dat de Koekoekslaan uiteindelijk aan hun neus voorbij zal gaan Bovendien zullen niet alle woonwagenbewoners naar het Schuttersveld kunnen verhui zen, als hier eenmaal de voor hen bedoelde woningen zijn gebouwd. En omdat tenslotte nog steeds niet gesproken is over een derde locatie voor een centrum, die dichter bij de bebouwde kom ligt, zijn zij bang voorgoed aan de afgele gen Schiekade te moeten blij ven. De gemeente ontkent dat. Men wil de kampbewoners zowel mondeling als schriftelijk dui delijk maken, dat de Schieka de slechts een voorlopige plaats voor het kamp is. klaagde gisteravond een be woonster, die samen met haar buren stond te overwegen om "harde actie' te voeren: eigen handig de bomen omzagen dus, want de Schiedamse plantsoenendienst heeft hen gezegd er niets aan te kunnen doen. „De plantsoenendienst neemt niet eens meer telefoon tjes uit on2e straat aan," zeg gen de bewoners. Van omhakken kwam het gis teravond niet. Hoewel een man voortdurend mopperde: „Geef me een bijl, dan ga ik ze te lijf", kwam niemand zover om inderdaad de bomen te veilen. „Als je nou alleen een boete kreegmaar bomen zijn zo duur. Dat gaat je een paar duizend gulden kosten", zei een mevrouw uit het groepje anti-pluizers. „Je kunt niet zeggen, dat het in deze straat niet pluis is," zei een van hen. „Het is hier juist ontzettend pluis. Overal pluis en nog eens pluis. Het sneeuwt er gewoon van." Inderdaad lag het hele wegdek ermee bedekt. Enkele kinde ren, die er minder last van hadden, schiepen er behagen in om de aansteker erbij te houden, want die pluisjes ont vlammen heel snel. In een mum van tijd is het weg. „Als je nog een donsbedje nodig hebt. kan je hier komen ra- 1 pen", zei een bewoonster. Maassluis De wijk vereniging Steendijkpolder heeft een huurschuld van meer dan vierduizend gulden bij de gemeente Maassluis. Vóór woensdag 12 juli moet de wijkverening met het bedrag van 4210 gulden tevoor schijn komen om in het gebouwtje aan de Lijsterlaan gehuisvest te blijven. Deze huur krijgt de gemeen te nog over 1982. Als het be drag niet binnen die periode is overgemaakt, wil Maas sluis de kantonrechter in schakelen om de huurover eenkomst te laten ontbinden, met alle gevolgen van dien voor de buurtvereniging. De huur van het gebouw be draagt honderd gulden in de week. Maassluis probeert op ver schillende manieren de huur alsnog binnen te krijgen. Een restje subsidie van 790 gul den, dat de wijk vereniging nog van de gemeente over 1982 krijgt, wordt niet meer overgemaakt maar van de huurschuld afgetrokken. Ook het voorschot van de subsidie voor dit jaar van 2600 gulden krijgt Steendijk- polder niet te zien. Het wordt verrekend met de huur, die nog moet worden betaald voor de eerste zes maanden van 1983. Ook die is nog niet binnen. Over de laatste zes maanden van dit jaar moet ook nog eens 2600 gulden worden betaald. Het bestuur van de vereni ging blijft echter in alle talen zwijgen en wil niet reageren op deze situatie. „Geen com mentaar", zegt voorzitter Ruud van Beers. „Laat ik er dan dit van zeggen: we tillen er niet 20 zwaar aan." Vol gens Van Beers is de brief van de gemeente nog maar net binnen en het bestuur heeft er nog niet over verga derd. „Tot die tijd wil ik er niets over kwijt." Vlaardingen De fietspaden, die in het verkeerscirculatieplan van Vlaardingen zijn geprojecteerd op de Schiedamseweg zullen al meteen na de bouwvakvakantie worden aangelegd. Tot deze versnelling is besloten, omdat de Schiedamseweg dan toch van een nieuw wegdek moet worden voorzien. Tegen te verwaarlo zen meerkosten kunnen bij deze werkzaamheden meteen de fietspaden worden aangelegd. De Schiedamseweg zal na de bouwvakvakantie worden geasfal teerd. Het wegdek verkeert momenteel in een slechte toestand, zodat onderhoud dringend nodig is. Voor asfalteren in plaats van bestraten is besloten, omdat de weg ook in de toekomst een belangrijke ontsluitingsweg voor de Oost wijk zal blijven. Tijdens de werkzaamheden zullen meteen bodemverbeteringen worden uitgevoerd, die de boomgroei langs de weg zullen bevor deren. Dat gebeurt overigens voorlopig alleen op die gedeelten van de Schiedamseweg, waar de komende twee jaar geen riole ringswerkzaamheden hoeven worden verricht. advertentie. Prodent tandpasta. 2 Grote tubes tandpasta met fluor van 3,25 voor iCaloderma crème. vochtgevenüe creme^ Trekt snel in de huid Van 4,95: vaorj Max Factor nagellak Ultra lucent nagel lak in 10 verschil lende kleuren van 5,95 voor i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1