Gerenoveerde huizen staan te schimmelen SPORT 11 Danny Rossoni werkt aan z'n zelfvertrouwen Cion en GTB bij elkaar Oude Maasstraat heeft H niet op bomen SAS wil ook Hans en Truus vernoemd zien ■■wm- - Popunie wil meer repetitieruimte Aad van der Vlist weigert te tekenen Timmerkamp van Noord tot Zuid Bromfietster geen voorrang Jongeren rekenen op stalling brandweer LOKAAL Vooral 111 Vlaardingen en Maassluis groot tekort 1 Jonge architecten ontwerpen sporthal 'Ik moet niet te veel denken, maar gewoon gooien' Jacco Palte de beste Frans Schaap naar Vlissingen «SÉ; Schiedam De zo mer gaat aan een hele rij huizen in de Oude Maasstraat voorbij. Nooit eens schijnt er het zonnetje naar bin nen. Vier grote plata nen werpen hun schaduw over het wo ningblok neer en dat zou op zichzelf niet zo rampzalig zijn, ware het niet dat de gevol gen buiten proporties zijn: de huizen staan letterlijk te schimme len en ze zijn nog niet zo lang geleden gerenoveerd. Hartje zomer! Bij ons is het om zeven uur 's avonds al zo denker, dat je de lampen moet aandoen. Die bomen hcuden alle Jicht tegen. Het maakt dat het koud is in de woningen. Er zijn mensen, dis zelfs nu nog stoken. De muren van de buitengeve! warden steeds vochtiger. Het kiuipt omhoog, langs het be hang, en dat laat los en be schimmelt helemaal." Dat zin de klachten van de Oude Maasstraat in Schtedam- Züid. Het gaat om het rijtje woningen aan de even zijde, (xgtnnend bij de Poortugaal- sestraat. D? bewoners van de Oude Maasstraat hebben maar één wjns: die bomen moeten weg. „Het is doodzonde," zeggen ze zdf, „want die bomen staan her prachtig. Het zijn de irooiste bomen van de Gorzen. Maar bij ons binnen is hel gten doen." Schaduw Eén der bewoners schreef er al een brief over aan wethou der Zijdeveld, die in zijn ant- woord inderdaad toegaf dat er van „enige schaduw" sprake is. „Enige, noemt ie dat. Wij zien met anders dan schaduw. Wij leven gewoon in het don ker". zo zijn de reacties in de buurt. Maar men vindt het al heel wat, dat de wethouder tenminste het probleem onder kent en niet doel, alsof zijn neus bloedt. Ergens had men dat een beetje verwacht. De platanen, waaro ver nu geklaagd wordt, passen namelijk precies in het milieu vriendelijke pleidooi, dat Zij develd vooral vroeger vaak af stak over de functie van bo men bij energiebesparing. Een boom aan de zuidzijde van een huis. aldus de wethouder, staat 's zomers in bloei en houdt dan alle zonnesch*"jn tegen. Dat houdt het lekker koel in huis. Maar 's winters vallen de bla deren af en juist als het dan buiten koud is, krijgt de zon toch een kans om door de ra men heen naar binnen te schijnen. Dat scheelt in stook kosten. De Oude Maasstraat is de uit zondering, die deze regel zou moeten bevestigen. Volgens de bewoners gaf noch de wethou der noch de plantsoenendienst er tot dusver blijk van iets aan bet probleem te kunnen of willen doen. Daarom hebben de bewoners zich voorgeno men er deze keer een brief over te schrijven aan de ge meenteraad. De platanen in de Oude Maasstraat zeiten een heel rijtje woningen constant in het donker. Het is er koud en vochtig, zeggen de bewo ners. vlo. tv??'' *5 V 57? j" •'De eerste dagen kwamen erj nog niet veel kinderen en hièld jeugdwerker Richard van der Horst, hier geflan keerd door twee medewer kers, zich voornamelijk bezig rnet het timmeren van een ei gen 'kantoortje'. Maar nu ziet hét timmerkamp in Schie dam-Noord er al wat nijver der uit De bouwspeelplaats 'op het Bach plein, voor kinde ren tot en met twaalf jaar, is voorlopig tot woensdag 3 au gustus weer open. Op het terreintje nabij de Blauwe Brug kunnen zij tegen een geringe vergoeding hun architectonische gaven ten toon spreiden en van het aanwezige hout, dat door de SSSW beschikbaar is ge steld, hutten bouwen. Voor de deelnemertjes worden meer activiteiten gehouden. In de loop van de weken wordt er gebarbecued, wor den er poffertjes gebakken en wordt er soep gemaakt. Het timmerkamp is tijdens de vakantie op werkdagen van tien tol vijf geopend en zater dags een uurtje korter. In Schiedam-Zuid gaat het tim merkamp op het Hoofdplein maandag 18 juli van start. Deze bouwspeelplaats blijft zes weken open en wordt vrijdag 26 augustus afgeslo ten met een barbecue. Op dinsdag en donderdag wor den steeds speciale evene menten gehouden. Schiedam Met hun actie '•voor het vernoemen van straatnamen naar bekende Nederlandse feministen heb- .jben Truus de Nijs en Hans van Kleef een aardigheidje op hun hals gehaald. De twee PvdA-raadsleden zou den, als beloning voor hun schriftelijke vragen hierover aan B en W, zelf een straat naar 2ich vernoemd moeten krijgen, zo vinden de Sa menwerkende Actiegroepen Schiedam (SAS). Het SAS denkt aan een Truus de Nijshofje en een Gedempte Hans van Kleefs- loot. „Dat is weer eens wat j anders dan een Van Cleeff- i straat, want die hebben we h^r tenslotte al," redeneert het SAS over de laatste naam. Een De Nijslaan acht men minder geschikt, want zolang draait het betreffende PvdA-raadsiid nog niet mee. aldus het SAS Vandaar hei hofje. Hei 20U ook een plein of steeg mogen zijn. Het SAS viel eerder al op door het plaatsen van ^de bordjes 'Schiedam blabla- vrije gemeente' aan de stads grenzen. Overigens hebben De Nijs en Van Kleef nog geen antwoord op hun vra gen om enkele straten in Woudhoek-Noord te vernoe men naar 'vrouwvriendelij ke' persoonlijkheden zoals Aletta Jacobs, Harriet Free zer en Dolle Mina. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 6 juli 1983 Sdvedam Een 21-jarige Vlaardmgse is gisterochtend met haar bromfiets onder een auto gekomen, waarna zij met een hersenschudding en kneu zingen in het Schielandzieker {j huis moest worden opgeno men. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Daan van Bo- Tes en de Churchillwegin Sehiedam-Noord. De bromfiet ster zou geen voorrang hebben verleend aan de 36-jarige auto mobiliste. Schiedam Het voornemen om in een oude stalling van de Schiedamse brandweer een klein jongerencentrum te rea liseren is in zo'n ver stadium gekomen, dat de jeugd uit Sehiedam-West er nu vast op rekent. Bij de gemeente wordt het Frans Halsplein gezien als zeer gunstige locatie voor een kleinschalig jongerenproject. De stalling van de brandweer aan het plein wordt op dit ogenblik bekeken op haar bruikbaarheid. De afdeling CSJ op het stadskantoor bere kent de financiële consequen ties. Met buurtbewoners, de bewo nersvereniging Schiedam- West en de jongeren zelf zal contact worden opgenomen via daartoe geeigende kanalen, aldus hebben B en W van Schiedam besloten. Aad Zoutendijk geeft don derdag tussen de middag weer als vanoudseen zoge naamd luchconcert in de Gro te Kerk in Vlaardmgen. Bij Lentefeest in Schiedam is het donderdagavond om acht uur weer bingotljd. De prijzen bestaan uit huishoudelijke en gebruiksartikelen. Een dag la ter is er de at even bekende mini-markt (tussen tien en vier uur). De geldopbrengst komt ten goede aan gehandi capten- en bejaardenwerk. Waterweg Aan de oefenruimten voor popgroepen is altijd al een schreeuwend tekort Ook de situatie in het Waterweggebied is verre van rooskleurig. Met name nu het gemeentebestuur van Schiedam de popgroepen in enkele lege scholen (waaronder de Theo Thijssen- school aan het Edisonplein) ruimte heeft aangeboden ziet de toekomst er in die gemeente echter iets zonni ger uit. In Vlaardingen en Maassluis is het minder goed gesteld met de repetitie rui mum. In Maas sluis kunnen de beoefenaars van popmuziek alleen terecht in Coco en de Vliegende Knorrepot. In ruil voor de re petitieruimte moeten zij een of twee maal per jaar optreden m het jongerencentrum. Aan deze 'misstanden' kan een ein de komen door het opzetten van regionale oefenruimten. Dat staat te lezen in de nota Popnood van de Popunie, een overlegorgaan van popcollec tieven uit de provincie Zuid- Holland. Hierbij 2ijn onder meer de drie popoverlegplat forms van Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis aangeslo ten. Door collectief muziekinstru menten aan te schaffen wil de Popunie in de toekomst de kosten voor amateurmusici drukken. In Rotterdam ge beurt dit at en in Maassluis worden op dit moment pogin gen ondernomen gemeen schappelijk muziekinstrumen ten aan te schaffen De Popu nie wil een bedrag van 40.000 gulden hebben voor het opzet ten van een provinciaal podi- umcircuit. Voor dit bedrag zouden per jaar 200 optredens moeten werden gegeven. In eerste instantie kan de Po punie al uit de voeten met een subsidie van 10.000 gulden, In dat geval kunnen bij 64 con certen een bijdrage worden ge geven van maximaal 155 gul den per concert, als de gage van de muzikanten niet kan worden betaald. De Popunie stelt in de nota dat er tussen de popgroepen in de provincie en de muziekscholen samenwerking moet komen om zo de deskundigheid van de popmusici te bevorderen. Op conservatoria is nu nog geen mogelijkheid zich te spe cialiseren m de popmuziek. Om demo-tapes (demonstratie opname in een geluidsstudio) te kunnen maken moet er een lijst worden aangelegd met de bestaande studio's in Zuid-Hol land. Als het nodig is moet er zelfs een provinciale studio warden opgezet om het opne men van de tapes mogelijk te maken. Boven deze hele orga nisatie moet een provinciaal bureau komen, dat coördine rend optreedt en de supervisie krijgt over de provinciale stu dio. Bovendien zou dit bureau de musici kunnen adviseren over belastingtechnische aan gelegenheden, Vlaardingen/Maasland Ton Poot en Willem-Jan Droog, twee jonge architecten uit Maasland en Vlaardingen, hebben het gemeentebestuur van Maasland gistermiddag hun ontwerp voor een sporthal in die gemeente aangeboden. Ze zijn daar nogal laat mee: de gemeente is al lang over een sporthal bezig en de besluit vorming is in een vergevor derd stadium. Woensdag praat de gemeenteraad over de hal. Toch hebben ze het gepro beerd, omdat 2e denken dat ze met hun ontwerp iets nieuws te bieden hebben. De architecten weten dat ze niet zoveel kans maken.. „We zijn bij de gemeente Maasland geweest", vertelt Ton Poot. „Daar zeiden ze tegen ons dat we maar nergens op moesten rekenen, maar dat we het al tijd konden proberen." Ze heb ben het plan toch maar inge diend Volgens de twee is hun ont werp wezenlijk anders dan de andere plannen voor een sporthal in Maasland. Poot: „Het is een sober en helder ge bouw geworden." Ze willen de hal zo 'open' mogelijk maken. De kleedruimtes en de kantine zijn in een soort halve ring om het sportgedeelte heen ge pland. De kantine ziet uit op een terras, dat weer uitziet over een ruim plein, waar vol gens de architecten bij mooi weer allerlei sportieve activi teiten kunnen plaatsvinden. In het ontwerp wordt ook op energie bespaard. De twee architecten, die in Vlaardingen een bureau heb ben, vinden dat er tussen de vier ontwerpen die nu op tafel liggen een open 'competitie' moet zijn. „Voor een klein plaatsje als Maasland is de bouw van een sporthal een be langrijke gebeurtenis. Hel komt de besluitvorming ten goede als er een keuze moge lijk is tussen verschillende ontwerpen", zegt Poot. „Daar moet een goede discussie over worden gevoerd." Schiedam Aad van der Vlist weigert voor alsnog het hem door SVV voorgelegde con tract te ondertekenen. De Schiedammer, al acht jaar in loondienst bij de eerste-divisievere- nïging, wil een hoger door Chris Woerts contract, maar daar wil het bestuur niets van weten. De getergde middenvelder: Zoals het er nu naar uitziet zal ik niet tekenen ook. Ik heb al jaren hetzelfde con tract. Na zoveel jaar mag ik toch wel een verhoging ver langen. Voor de jongens uit de eigen kweek wordt erg weinig gedaan. Kijk, het be stuur gaat er vanuit, je kunt tekenen of mei. Praten is gewoon niet mogelijk. Het besruur weet niet eens wat mijn eisen zijn." Aad van der Vlist is inmid dels op zoek naar een ge schikte amateurciub Tot 15 juli heeft hij de tijd. Dan moet het groene formulier bij de KNVB zijn „Het valt me allemaal wel een beetje tegen," aldus de speler, die een vernietigend schot in de benen heeft „Je mag na zo veel jaren trouwe dienst toch wel iets terug verwach ten. Ik neem aan dat de nieuwe jongens ook met voor mets komen Nee, ze trekken liever een amateur aan die toch ook 7.000 gul den kost. Veel meer dan mijn persoonlijke eisen." Over het afgelopen seizoen is Aad van der Vlist niet he lemaal ontevreden: „Ik heb een constant jaar achter de rug met weinig uitschieters. Dat constante is natuurlijk ook wel iets waard." Mocht Van der Vlist toch nog met het bestuur van SVV rond komen, dan zal hij niet zomaar zijn handte kening onder het hem aan geboden contract zetten. „Zeker niet. We krijgen nog steeds salaris over de maan den april mei en juni. Maar weinig mensen weten dat we nog geld van de club krijgen Ik vind dat we eerst het achterstallige geld moe ten krijgen, voordat ik een nieuwe verbintenis met SVV aanga." Vlaardingen De onver wacht snelle ontwikkeling lijkt, van hogerhand bevo len, ietwat tot staan te zijn gebracht. Danny Rossoni, de achttienjarige werper van Vlaardingen Holy, heeft tijdelijk, zowel let terlijk als figuurlijk, het veld moeten ruimen voor de één jaar jongere, links handige Ronald Tarmond. Hetgeen overigens geen verwondering mag wek ken, omdat het toekomsti ge 'heuvelaas' van de tweedeklasser twaalf maanden geleden, als ju nior nog, z'n dadendrang als rechtsvelder of kortes- top mocht ventileren. Terecht dan ook, dat Rossom en Tarmond van verschillende door Donald Bax kanten de hand boven het hoofd wordt gehouden. „Laat die twee nou eerst maar eens lekker wat ervaring opdoen", is het steevast terugkerende woordenpatroon, dat in en rond de Vlaardingse dug-out valt te beluisteren. Maar toch, de verschillen openbaren zich nu al. Waar Ronald Tarmond ogenschijnlijk onverschillig z'n opponenten tegemoet treedt, daar raakt Danny Rossoni toch een beetje in de war, zodra de honken ook maar een luttele seconde bezet zijn. „Ik denk, dat het een kwestie van zelfvertrouwen is", meent Rossoni de directe oorzaak te weten. „Op die momenten let ik nog meer op de honken dan op de bal die ik moet gooien. Als ik een paar keer vier wijd heb gegooid, dan moet ik me zelf dwingen met een goeie bal te komen. En, meestal gaat het dan fout. Ik moet proberen dat te vergeten, hopen, dat het de volgende keer beter gaat Niet te veel denken dus, maar doodgewoon die ballen gooien. Ook dat heeft allemaal met zelfvertrouwen te maken en daar werk ik nu hard aan". Verrassing Het was overigens ook voor Schiedam Jacco Palte is jeugdviskampioen van Schie dam geworden. Tijdens de twee wedstrijden die meetel den voor het kampioenschap presteerde hij het om in totaal 646 centimeter vis de kant op te haien. Tijdens de tweede wedstrijd haalde de jeugdige Schiedammer in totaal 312 centimeter vis uil het water. Dennis Krabbendam, tweede in het eindklassement won de laatste wedstrijd met een to taal van 430 centimeter. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Jacco Palte (646 centimeter), 2 Dennis Krabbe- dam (527 centimeter), 3 Edwin Muilwijk (322 centimeter), 4 Nieki Frehe (318 centimeter), 5 René Bravenboer (195 centi meter). 6 Johan Gouw (149 cebtimeier), 7 Jaap Poot (141 centimeter). 8 Mark Baan (123 centimeter), 9 Johan Klem (109 centimeter) en 10 Robert Luyck (109 centimeter). Schiedam Frans Schaap, die1 van SVV geen contract meer krijgt aangeboden, speelt vol gend seizoen voor de tweedek lasser Vlissingen. De voorma lige voetballer van Hermes DVS, De Musschen en DHS, traint een keer per week bij deze zondageersteklasser. Hij blijft in Schiedam wonen. -"%y? SS: Danny Rossoni...'Het gaat de laatste tijd een beetje slech ter'... Rossom een levensgrote ver rassing, dat de via een omweg naar het Bredase Trisave Jeka op het oude nest teruggekeer de coach Bob Soudijn hem in de aanloop naar het nieuwe seizoen als werper in zijn se lectie opnam. Een deels uit nood geboren verjonging, die veel had te maken met het ontbreken van diepte in de werpersstaf van de blauw-wit ten. Ab Bruinekool, die ooit als Neptuniaan het oranje shirt rond zijn ouders mocht laten vallen, prefeieerde een positie in het binnenveld als kortes- top, terwijl Soud ijn naast 'good-old' Gernt Droog dn seizoen door een rugblessure nog nauwelijks op de heuvel gestaan— en Bas van Hees veelal opererend in het tweede negental van Hoiytoch ze ker behoefte had aan nog één of twee voor die plaats capabe le krachten, „Ik werd er in de zaal door Soudijn bij gehaald voor de werperstrainmg", zegt Rosso ni. „Vorig jaar werd ik ineens in toernooien door Dick La- met, onze vorige coach, ais werper ingezet. 'Probeer jij het maar', zei hij tegen me En, ik vond 't wel leuk Het grote verschil met de jeugd en het eerste team is, dat ik nu veel meer moet denken Als we van innings wisselen, vertelt Soud 11 n me altnd waar ik op moet letten. De laatste tijd gaat het een beetje slechter. Dan moet Ronald het doen. Daar heb ik geen enkel probleem mee. De beste moet op de heu vel staan en de ander moet dan terugknokkeri". T oekomst Danny Rossoni, die dn seizoen als werper alleen uit tegen PSV (6-3 verlies) en thuis te gen CA Zwijndrecht (12-1 winst) de westrijd volmaakte, heeft zich nog niet de met iets verdere toekomst bezig gehou den Zoals hij het ook nog niet heeft meegemaakt om een ge vaarlijke slagman bewust een vrije loop naar één te schen ken "Ik maak het dan toch liever zelf af, maar als het 111 het belang van de ploeg is, zal ik zo letv tnrh moeten doen". Rossoni ('De catchers inden buitenkant laag goed bij mij') heeft trouwens geen enkele reden om Hoiy gedag te zeg gen en nu al te kiezen voor het hoger aangeslagen Neptu- nus of Sparta. De nuchtere Schiedammer. „Het belang rijkste is, dat ik hier veel erva ring opdoe. Ik heb het ook uit stekend naar m'n zin bij Holy. Er is geen enkele reden om weg te gaan. Mocht het lekker blijven gaan, dan kan ik later atujd nog wel 21en Vlaardmgen De KNVB. afdeling Rotterdam heeft de indelin gen van de afdelingselubs bekend gemaakt. Bij de zaterdagvere nigingen speelt het gepromoveerde GTB m één afdeling met Cion. SVDPW-zaterdag, dat dit jaar voor het eerst in de compe titie uitkomt, is ingedeeld in de derde klasse van de RVB. In de eerste klasse bij de zondagamateurs is IB ongetwijfeld de meest interessante. In die afdeling spelen de Waterweg-verenigingen Demos. MSV'71 en SFC tegen elkaar. De indelingen zien er ais volgt uit: Zaterdag: IA: Sportclub Botlek, BVCB. Cion, Flakkee, Gouds- waardse Boys, Groen Wit Rotterdam, GTB, Hellevoetsluis, Oude Maas en Stellendam; 1B: DES'67, DOS'32. GSS, Hermandad, Lombardïjen. OFB, Rhoon, Rockanje, Srnitshoek en Zuidland; 2B: Nationale Nederlanden, NBSVV, Ned Lloyd. Nelson, Pa- wan'8l, SDV, SVDBR, VDL. Veronica, VVHR en Zinkwegse Boys; 3A: Bermsse, Energie Boys, GGK, KD, LSV'61, MASC, NRC/Ommoord, Oldi. SRA, SSV, SVDPW. VVOH en Zwarte Waal; Zondag: IA: Animo Hoogvliet, AVS, DEH, DESV, DRZ, The Harvards, NP'81, Olympus Schiedam, OHVV, Reai Parbo en RKWIK; IB: Aeolus, Bolnes, Demos, Dirksland, DRC, Germi nal, MSV'71, SC De Roef, SFC en SC Zuiderster; IC: Abben- broek, Dilettant, Eureka, Euro Sport, Progress, Schiebroek, SCR/Zwart Wit, SVDPW, Ursus en VOB; 2B: Activitas, FSV Pretoria, Nado V, NRC OrnmAti, Rockanje, Schiedamse-'Boys, FC Schulpweg. Steeds Hooger, Victoria Rotterdam en WICQ;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3