Vertrouwen in SP'er taant Gesprek over toekomst van Sint Joris Doele Premiehuizen aan Kortedijk Voordeur even weg: inbreker ziet kans Groeneweg later aan bod VlAARflINGS DAGBLAD SCHiEDAMSGHE GODRANT NIK* WATERWIG GODRANT Mannen steken banden lek Wethouders:Nonsens en geleuter, Poppe9 Traditie in ere hersteld NS wil bijdrage voor spoorbomen in Kethel Kunstwerk VOP maakt nu kans Autobedrijf krijgt 100.000 gulden toe Staf:Sluiting onaanvaardbaar" Dure spullen voor scholen Bromfietser glijdt uit Delft staakt abrupt wegenbouw Abtswoude DONDERDAG 7 JULI 1983 Schiedam Een bewoner van de Stadhouderslaan heeft een re paratie van zijn voordeur duur moeten betalen. Nadat hij de voordeur uit zijn huis had gehaald om het ding te repareren en hij zelf even naar de kelder was gelopen, zag een inbreker zijn kans schoon en haalde eer» portemonnee met 300 gulden en een zilveren hanger ter waarde van 60 gulden weg. Uit een woning in aanbouw in de Wol kaard erstraat in Schie- dam-Noord zijn onder meer vijf cv-ketels met een waarde van 6000 gulden weggehaald. Schiedam In de afgelopen nacht zijn een 36-jarige Kot- terdammer en een 16-jarige inwoner van Capelle aan den IJssel aangehouden, nadat ze op het Edisonplein de ban den van een auto hadden lekgestoken. Kethel moet Vlaardingen Het begint er alle schijn van te krijgen, dat RemI Poppe van de Socialistische Partij zichzelf on mogelijk maakt in de Vlaardingse gemeenteraad. Wat hij ook betoogt, door zijn manier van optreden lijkt de politiek hem langzamerhand niet serieus meer te ne men. vroegen de wethouders zich af. De politieke partijen hoor den de uiteenzettingen en steken onder water van Zo bestempelden de wethou ders gisteravond in de laatste raadszitting voor de vakantie Poppes argumenten simpel weg tot 'baarlijke nonsens' (IJsbrand van der Velden) en 'geleuter' (Bas Goudri- aan). Het vertrouwen in de SP'er taant meer en meer. Toen hij om specificaties van de kos tenraming voor een nieuwe riolering aan de Maasboule vard vroeg en memoreerde aan zijn eerdere ervaring met het geval van de veel te dure heipalen, kreeg hij de bal teruggekaatst. Het college gaf duidelijk te kennen het te betwijfelen of Poppe dan niet direct die vertrouwelijke cijfers weer in de openbaar heid zou brengen, gezien eer dere ervaringen. De verwijzing ging naar de twee geheime rapporten over het functioneren van het GEWB en gemeentewerken, die het raadslid voortijdig in de publiciteit bracht, waar mee hij de woede van B en W op zijn hals haalde. „Wie geeft ons die zekerheid, dat zoiets niet weer gebeurt?". Poppe.. ..lanend wen... Remi Poppe met amper een half oor aan, hoewel wethou der Goudriaan de SP'er dan toch mededeelde: „Ik heb de eigenschap dat ik schijnbaar snurk, maar toch alles in me opneem..." Poppe moest bakzeil halen, ondanks dat hij zich afvroeg of het aanpassan van een rio leringssysteem niet voor minder dan bijna drie mil joen gulden kan geschieden. „Het is een openbare in schrijving. Maar geen enkele aannemer zal bij zijn aanbe steding nu ooit meer onder dit bedrag komen. Die weten al wat zij kunnen vangen." Bas Goudriaan meende ech ter: „Aannemers gaan echt niet in het Deltahotel zitten om onder het genot van een kopje koffie alvast een mini male prijs vast te stellen. Zo werkt dat in deze tijd niet." Vlaardingen Aan het slot van de gemeente raadsvergadering van Vlaardingen werd gisteren een traditie in ere her steld: een harinkje met co- ren wijn. Tot zes jaar gele den werd op deze wijze de laatste zitting voor de va kantie gevierd. Omdat sindsdien echte Hollandse maatjes uitbleven, ver dween ook deze traditie. Het bleek gisteravond trouwens duidelijk, dat de vakantie-periode is aange broken. Zo kon bijvoor beeld burgemeester Fred van Lier het zomerreces niet meer afwachten en droeg loco IJsbrand van der Velden weer eens het ambtsketen. En ook de fractievoorzitters van het CDA en de VVD. Jo Schriel en Mariètte Hoog- end ijk, verkozen rust bo ven de politieke beslom meringen. zelf aan gasleiding meebetalen Schiedam De gemeente Schiedam neemt niet de hele aanleg van gasleidingen naar Kethel-noord voor haar rekening. De bewoners van de Polder weg en de kerkbuurt moeten zelf ook enkele me ters gaspijp betalen, wat inclusief het grondwerk neerkomt op ongeveer zestig gulden per meter. Schiedam - De Nederlandse Spoorwegen gaan niet 'óver tot de installatie van halve auto matische spoorbomen op de gevaarlijke overgang in Ke thel, als niet eerst de gemeen ten Schiedam, en Rotterdam de toezegging doen bij te willen dragen in de kosten 50.000 gulden. Ook van hel hoog heemraadschap Delfland heeft de NS een bijdrage gevraagd. De vier instanties moeten ge zamenlijk de kosten betalen, zo is de NS van mening. Voor Kethel is het wachten nu alleen nog op de resultaten van dit overleg. „Het bedrag lijkt mij toch niet onoverko melijk," zegt Aad Verspeek, woordvoerder van het actie voerende Kethel. Hij heeft over de spoorwegovergang, waar al menigmaal ernstige ongelukkige gebeurden, ook met dodelijke afloop, een brief ontvangen van B en W van Rotterdam. Hierin wordt ge steld, dat de NS ook van de andere drie overheidsinstan ties een financiële bijdrage wil zien, alvorens tot de installatie' van de halve bomen over te gaan. Vlaardingen,Het ziet er naar uit dat het laatste ontwerp, dat twee kunste naars maakten voor het wijkgebouw De Pijpelaar in de Vettenoordsepolder, kans van slagen heeft. Het college van B en W heeft de wijkvereniging laten weten in principe geen bezwaar te hebben tegen het kunstwerk Wel moeten nog enkele vra gen over kleuren en over de sterkte en de stabiliteit van de eonstuctie worden beant woord. Over het kunstwerk, dat in het kader van de zogenaamde 1 %-regeüng in of bij het buurthuis moet komen, is ai een enkele jaren durende strijd aan de gang. Een eerder ontwerp dat door de wijkvere niging was ingediend en dat uitging van een soort super- steiger, die voor de deur van De Pijpelaar zou moeten ko men, werd door de gemeente afgekeurd. Het nieuwe ont werp ziet er iets eenvoudiger uit en bestaat uit een mastach- tige constructie, die ook ge bruikt kan worden om aan kondigingen op te bevestigen. Ben W hebben de wijk overi gens nogmaals op het hart ge drukt, dat de bouwkosten van het kunstwerk exclusief de kosten voor de procedure ter verkrijging van een bouwver gunning de 3500 gulden niet mogen overschrijden. Dat be drag is nog maar over, nadat enkele jaren geleden al een flink deel van he't totale be drag opging aan de betaling van een ander ontwerp, dat tt^t kon worden uitgevoerd. Dat leidt in geen enkel geval tot een aanslag van meer dan duizend gulden op particulie re portemonnees, In die me ning verbeert Polderweg-be woner Aad Verspeek, die met andere buurtbewoners geijverd heeft voor de gas- voorziening naar Kethel. Met de aanleg van gasleidin gen zal de gemeente Schie dam beginnen, zodra van ge deputeerde staten van Zuid- Holland het bericht binnen komt, dat het raadsbesluit is goedgekeurd. Verspeek ver wacht dat dat nog deze maand of anders volgende maand het geval kan zijn. „In dat geval zal de ONS in september moeten kunnen beginnen met de aanleg," zegt hij. Verspeek meent dat begin 1984 de kerkbuurt van Kethel van aardgas voorzien kan zijn. De Groeneweg 2it daar dan nog niet bij. Deze doodlopen de landweg richting Delft ligt te ver van het tracé, dat de hoofdtoevoer zal krijgen. Dat maakt aanleg te duur om in eerste instantie uit te voe ren. Pas in een later stadium zal bekeken worden hoe de Groeneweg aan gas, of ten minste goedkoper stoken te helpen is. „In ieder geval la ten wij de Groeneweg niet vallen," aldus Aad Verspeek. In Kethel lijkt men er tot dusver niet moeilijk over te doen, dat de zijleidingen maar tot tien meter van de hoofdleiding door de ge meente wordt betaald. Een flink aantal huizen staat bin nen die tien meter en de be woners hiervan betalen dus niets extra. Andere huizen staan slechts enkele meters uit de tien-meter-strook. Vlaardingen Het automo bielbedrijf Van der Kooy heeft 100.000 gulden van de ge meente Vlaardingen toegestopt gekregen om een aantal pan den te ruilen. Van der Kooy krijgt de voormalige Dr.de Visserschool om daar een showroom van te maken, ter wijl hij wat pandjes aan de Kortestraat afctaat. De school- zou lang niet zoveel waard zijn als de verkregen huizen. Liberaal George Neijssel vroeg zich gisteravond in alle on schuld af wat de gemeente had bijbetaald. „Dal staat nergens in het voorstel. Ja, het kan om een gulden gaan, maar ook om twintig miljoen. En dat wil ik toch graag even van tevoren weten." Dat mag beKend worden ge acht, meende loco-burgemees ter IJsbrand van der Velden en bediende Neijssel op zijn wenken door te onthullen, dat Van der Kooy een ton had ontvangen. En wethouder Cees Bot alle paperassen op zijn schoot doorwerkend op zoek naar de juiste gegevens— knikte instemmend. Het clubhuis De Doele. Open jongerencentrum of niet? Schiedam Tweeëndertig regelmatige bezoekers van de Sint Joris Doele zijn gistermorgen naar de afdeling cultuur, sport en jeugdzaken van het Schiedamse stads kantoor gestapt, omdat zij meer duidelijk wilden heb ben over de toekomst van 'hun' clubhuis De Doele. De onrust hierover was ontstaan door de bezuinigingen in de sociaal-culturele sector. Ambtenaar Ben Hakken- broek wilde de bezoekers in eerste instantie de deur wij zen. Zij bleven echter en drongen aan op een onder houd met wethouder Luub Vlaardingen Voor de scholen in Vlaardingen zullen enkele 'noodza kelijke voorzieningen en aanschaffingen* worden gedaan. Dat be tekent dat de onder wijsinstellingen in to taal voor bijna 120.000 gulden aan nieuwe spullen kunnen kopen. Raadslid Jan van He~ mert (VVD), zelf on derwijzer, vroeg zich gisteravond tijdens de raadsvergadering ech ter af of sommige uit- gaves voortaan niet iets goedkoper kunnen. Soms blijken kosten rijkelijk aan de dure kant uit te vallen. Zo mag de Weteringschool twee prikborden van 420 gulden aanschaffen voor dc documentatie- hoek; in de Kraanvo- gelschool komen leg planken in het maga zijn voor 1.600 gulden; en de Kohnstamm- school krijgt één af sluitbaar kastje van 358 gulden. Voor de conrectorska mer van de scholenge meenschap Professor Casïmir mag voor 285 gulden een kapstok aangekocht worden. Hafkamp. Er is een afspraak gemaakt voor vrijdagmiddag. „Mocht dit onderhoud geen resultaten opleveren, dan staat de groep maandag weer op de stoep. Met alle gevol gen van dien", voorspelt jon gerenwerker Johan Janssen. Van de zijde van de gemeen te wordt in alle toonaarden ontkend dat De Doele in de toekomst als open jongeren centrum (OJC) gebruikt wordt. „De grootst mogelijke onzin", werd gesteld. De stafleden van De Doele noemen eventuele sluiting onaanvaardbaar. „We zitten niet te wachten op het ver anderen van De Doele in een open jongerencentrum. Daarmee wordt een groep mensen gepakt, die nergens meer terecht kan. Wij be schikken als enige niet-wijk- gebonden clubhuis over een hechte kern bezoekers. Veel mensen die vroeger in de omgeving van De Doele woonden en later naar Schiedam-Oost zijn verhuisd, zijn nu nog vaste bezoekers bij ons", zegt staflid Janssen. Hij schat het gemiddelde aantal bezoekers op ongeveer vierhonderd in de week. „Het trieste is, dat de helft van de bezoekers niet betaalt en daarom voor de gemeente niet meetelt. Er wordt gesub sidieerd over het aantal beta lende bezoekers." Door De Doele tot OJC te maken komt het kinder- en volwassenenwerk in de knel. „Het" klinkt allemaal erg mooi, maar het verplaatsen van die aktiviteiten naar clubhuis Oost wordt door die verbondenheid van de bezoe kers met De Doele geen suc ces. Theoretisch kun je alles wel verplaatsen." Volgens Janssen is de ver bouwing van de zolder van De Doele door de gemeente 'een miskleun1 geweest. „Er is voor meer dan een half miljoen gulden ingepompt, maar het is er niet aan af te zien. De zolder staat nog steeds leeg. Het is veel har der nodig, dat de vloer van de gymzaal van De Doele wordt gerepareerd en één van de zalen boven onder handen wordt genomen." „Er moet in de toekomst worden voorkomen, dat de welzijnsinsteUingen elkaar naar het leven gaan staan. Het is toch al moeilijk de jon gerenwerkers van Schiedam op één lijn te krijgen. Dat wordt er door de bezuinigin gen niet makkelijker op", be sluit hij. Schiedam Een 56-jarige bromfietser uit Schiedam is gisteren aan het begin van de avond op de Broersvest, nabij de Singelstraat, uitge gleden. In zijn val gleed de man een 28-jarige fietster on dersteboven, die vanuit het Emmaplein kwam aanrijden. De beide rijwielen raakten beschadigd, maar er werd niemand gewond. De man bleek teveel alcohol gedronken te hebben. De blaastest weigerde hij, maar hij liet wel op het politiebu reau bloed afnemen. Met een proces-verbaal is hij later h eengezonden. Delft De gemeente Delft heeft deze week na intern spoedberaad beslo ten voorlopig een punt te zetten achter de aanleg van een nieuwe randweg, ten zuiden van de nieuw bouwwijk Tanthof. Die weg zou vooral verkeer uit Schiedam-Kethel en Vïaardingen-Holy om de wijk heen moeten leiden. De weg zou Abtswoude lm het verlengde van de Harreweg) gaan verbinden met de Tan- thofdreef. De aanleg van die weg is ab rupt gestaakt, nadat een aantal bewoners uit de buurt maan dag had gedreigd met een kort geding. Zij waren tot de ont dekking gekomen, dat de randweg voor een deel veel dichter bij hun huizen zou ko men te liggen, dan de gemeen te had aangekondigd. Via niet-officiele kanalen wa ren de bewoners achter een te kening van openbare werken gekomen, waaruit bleek dat de weg nabij Abtswoude met een merkwaardige 'knik' pal ach ter de woningen was geprojec teerd. Het nieuwe tracé van de weg zou ter hoogte van de Plevier hof een slinger in noordelijke richting gaan maken en dan langs de sloot, een meter of tien van de bestaande wonin gen vandaan, naar het Abts woude lopen. Deze weg krijgt ten noorden van dat punt een stop, zodat hel (sluip)verkeer tussen Delft en Schiedam- /Vlaardingen er gebruik van moet maken Vlaardingen Drie archi tecten hebben de opdracht gekregen een schetsontwerp te maken voor acht premie- A-koopwoningen, die over anderhalf jaar gebouwd wor den aan de Kortedijk in Vlaardingen. Aan de archi tect die met het meest ge slaagde ontwerp komt, wordt de definitieve opdracht ver strekt. De koophuizen zullen wor den gebouwd tussen de num mers 48 en 78 op de Korte dijk. Kandidaten voor deze woningen kunnen zich al melden; voor toekomstige bewoners wordt een uitge breide inspraakprocedure in gesteld. De oedoelïng is dat zij zich uitspreken over de woningplattegronden, over de materialen, de afwerking en dergelijke. Geïnteresseerden v kunnen hun reacties sturen aan pro ject-coördinator Ad Smit Duyzentkunst op de afdeling stadsontwikkeling van het stadhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1