12 ROTTERDAM m Miljoenen diefstallen opgelost GRAAG .GEDAAN. BEL VOOR 010-144144 F itness-centrum op het strand m 'Er blij ft te veel rotzooi liggen* PEPER KIJKT OGEN UIT Meer bedrijven, minder mensen Heroïne- koerierster zes jaar cel Vijftien mannen aangehouden terrein Organisator van ponykamp betaalt gedupeerde ouders Hoek van Holland Tijdens de middaguren ziet het strand in Hoek van Holland zwart van de rood- en bruinverbrande mensen. Velen hebben ai vakantie. Dat blijkt wel, als het maandagmiddag bijna even druk is als tijdens het afgelopen sub tropische weekeinde. Donderdag begrafenis Mick Clavan Pony gestolen Speelgoed en kleding gestolen Benzine in Botlek na aanvaring DEENS DANSJE I ™°<">PU,a(S: Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 12 juli 1983 RZ/RV/KY/RW Burgemeester Peper kijkt zijn ogen uit bij zijn werkbezoek aan de veiling Delft-Westerlee in De Lier. „Er zijn meer groenten dan ik had gedacht", zo zei de burgemeester gisteren tijdens zijn rondgang van bijna een uur, nadat hij eerst het fascinerende gebeuren bij de vei- lingklok had meeqemaakt. De' Rotterdamse'burgervader, die ook de scepter zwaait over de deel gemeente Hoek van Holland, was in het Westland op uitnodiging van de Westlandse groenteveilingen. Ook bezocht hij nog een paprikateler, een gerberabedrijf en een potplan tenfirma. - u De actie Schoon Strand moet in de toekomst dit soort taferelen voorkomen. Hoek van Holland De vele in hun miniscule zwembroekjes paraderende bodybuilders kunnen binnenkort hun kracht en spieren op het strand van Hoek van Holland demonstreren. Na drie jaar strijd om een verdunning heeft Stoker's fitnessclub toe stemming gekregen een centrum op het strand te openen, bisteren is met de bouw begonnen. De appa ratuur wordt op een houten vlonder in de open lucht tussen de strandtentjes aangelegd. De toegang gaat vijf gulden per keer kasten. Morgen of donderdag kunnen de krachtpatsers in de zonneschijn hun kunsten vertonen. Het idee voor een club op het strand is komen overwaaien uit Amerika, waar de fitness-rage enorme vormen heeft aangenomen. Volgens de initiatiefnemer Is er grote behoefte aan een centrum in Hoek van Holland, om dat veel bodybuilders vaste strandgangers zijn, die in deze warme periode er niet toe komen in de cen tra in de stad te trainen. Grootscheepse actie voor schoon strand Werkgelegenheids- enquete Rijnmond: Rotterdam Van mei 1981 lol mei 1982 is het aantal bedrij ven en instellingen in Rijn mond met 628 toegenomen. Het aantal werkzame perso nen daalde in datzelfde tijds bestek echter met 4023 perso nen. Totaal telde Rijnmond per 1 mei 1982 34.624 vestigingen met bij elkaar 389.088 werkza me personen. De werkgelegen heid daalde in die periode in Rotterdam, Vlaardingen. Maassluis, Capelle aan den IJssel, Ridderkerk, Krimpen, aan den IJssel, Brielle, West- voome, Be misse en Rhoon, terwijl de werkgelegenheid in Schiedam, Spijkenisse, Helle- voetsluis, Poortugaal en Ba- rendreeht iets toenam. De terugval in werkgelegen heid was het grootst in de re paratiebedrijven, waar 2299 mensen minder aan de slag waren en in de bouwnijver heid met een vermindering van 2282 personen. Alleen in de dienstverlening, banken en het verzekeringswezen was een duidelijke stijging van werkgelegenheid te zien met 18X5 personen. Botterdam i> rechtbank heeft een 25-jarige Rotterdam- se conform de eis veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf- Ue vrouw maakte deel uit van een organisatie die grote par tijen heroïne vanuit Turkije naar Nederland en Spanje ver voerde. In ruil voor 45.000 gul den verzorgde de vrouw drie transporten. Tot de organisatie behoorden ook de moeder en een tante, die enkele weken geleden voor hun aandeel in de organisatie veroordeeld werden tot gevangenisstraffen van drieënhalf tot vier jaar. Rotterdam De Rotterdamse recherche heeft met de arrestaties van 15 personen in de leeftijd van 22 tot 53 jaar een aantal miljoenen-diefstallen opgelost. Het on derzoek kwam in april op gang, nadat in de haven van Antwerpen in een douaneloods was ingebroken, Er was voor 1,8 miljoen gulden aan geluid- en video-appa- ratuur weggenomen. De Belgische politie vermoedde al snel, dat de daders uit Nederland afkomstig waren. 'Het onderzoek werd aan de Rotterdamse recherche over gedragen. Een speciaal team van verschillende recherche afdelingen arresteerde ten slotte de drie inbrekers en twaalf helers. De mannen wonen verspreid over heel Nederland. Vier van hen zijn Rotterdammers. Uit het onderzoek bleek dat de mannen ook in de Rotterdam se haven actief waren geweest. Eind maart waren zij betrok ken bij de diefstal van een grote container met oplegger vanaf een parkeerterrein aan de Smirnoffweg. In de contai ner zaï 21 ton ansjovis met een waarde van 38.000 gulden. Kennelijk verwachtten de da ders een andere inhoud, want enkele dagen later werden container met inhoud en de oplegger in Capelie aan den IJssel teruggevonden. Begin maart stalen de mannen aan de Giessenweg een contai ner met medische apparatuur ter waarde van 1,6 miljoen gulden. Deze buit, alsmede de helft van de electrische appa ratuur uit de loods in Antwer pen, is door de recherche in een schuur in Leidschendam teruggevonden. De drie inbre kers zijn door de officier van justitie in voorlopige hechtenis gehouden. Van de opbrengst van de buit leidden zij een luxe leventje. De bewoners van het Slachthuisterrein zijn nog altijd verontrust over de bodemvervuiling. Na eerdere gifvondsten op het terrein, waar het slachthuis heeft gestaan, hebben ze nu weer nieuwe vuiligheid opgegraven. Eerder al had de gemeente na vondsten van zwarte drab en oude drums het terrein laten schoonmaken en afdekken. De bewoners zijn echter bang, dat er nog meer rommel onder de afdeklaag zit. Een beetje graafwerk in de grond leverde weer een kwalijk riekende laag op. Rotterdam Dick Slik, de organisator van een kin derponykamp in Ouddorp, zal de ouders die vorig jaar gedupeerd werden, het geld terugbetalen als de verze kering zijn brandschade vergoedt. De Rotterdammer had vorig jaar op de manege La Ha cienda een kinderponykamp georganiseerd, maar toen de stallen afbrandden, kon het kamp niet doorgaan. De ouders eisten daarop hun geld terug. Slik, die aanvankelijk werd verdacht van brandstich ting maar wegens gebrek aan bewijs werd vrijgelaten, heeft zelf geen geld om de ouders terug te betalen. On zeker Is echter of de verzekering de Rotterdammer de brandschade terugbetaalt. De gedupeerde ouders hebben voor hel kinderpony kamp vierhonderd gulden betaald. De Stichting Om budsman heeft zich voor de ouders ingezet en tracht nu het geld alsnog terug te krijgen, Volgens Dick Slik, die nu een café heeft in Rotterdam, komt alles voor elkaar, ook al duurt het erg lang. De tegenstelling is enkele uren later groot. Het vrolijke tafe reel van zorgeloos vakantie vierende mensen heeft plaats gemaakt voor een beeld, dat veel triester aandoet. Na zes uur lijkt het strand meer op een terrein, waar even tevoren een popfestival heeft plaatsge vonden. Het zand is vooral be dekt met blikjes, maar ook an der afval. „Bemoei je er niet mee. Die mensen worden er toch voor betaald om het strand schoon te houden. Anders worden ze toch maar werkloos, net zoals wii", reageert een groepje jon gelui, nadat ze er vriendelijk op is gewezen, dat de duinen te mooi zijn om er minstens dertig bierblikjes in achter te laten. „Het is verschrikkelijk wat de mensen aan afval laten liggen. Volgens mij wordt het steeds door Dirk Mellema derwetse manier het vuil met een stok oppikken. De duinen zijn daarom na een paar druk ke dagen behoorlijk vervuild", zegt Wurtz, die toegeeft, dat het aantal afvalbakken in de duinen erg klein is. Op het strand niet. Vanaf de pier in Hoek van Holland, tot aan de grens met 's-Gravenïande staan tegenwoordig 450 afval bakken. Blikjes en achteloos wegge worpen glas veroorzaken ook op een andere wijze overlast. Hoewel het gisteren naar ver houding nog rustig was in de EHBO-post, meldden zich toch nog twintig mensen, van wie het merendeel in glassplinters had getrapt. „Maar ook die nippeltjes van de bierblikjes leveren nogal wat snïjwonden Op. De mensen moeten besef fen, dat vooral spelende kin deren daar nogal eens de dupe van worden", zegt de vrijwil ligster, die het EHBO-kantoor- tje bemand. erger, nu de strandgangers in koelboxen steeds meer ver pakte spullen van huis meene men. Ete rotzooi laten ze vaak liggen", zegt W. Wurtz, plaats vervangend chef van de dienst voor sport en recreatie in Hoek van Holland. „Daarom zijn we pas als proef begonnen met de actie Schoon Strand", zegt Wurtz. Een van de belangrijkste onderdelen van de actie is de aanschaf van honderdvijftigduizend grote plastic draagtassen. Strandgan gers krijgen op drukke dagen van medewerkers van de dienst voor sport en recreatie een grote witte draagtas uitge reikt, waarin ze hun afval kwijt kunnen. Dc uitdelers' staan op strategi sche punten, zoals het par keerterrein en bij de strand- wacht. Ook zijn er containers neergezet, waarin de volle zakken gedeponeeerd kunnen worden. De actie is nu ruim twee weken bezig. De actie heeft vooral de be doeling de mensen opnieuw ervan bewust te maken, dat het afval milieu-vervuilend werkt. Zo zal er volgende week een reclamevliegtuig over het strand scheren, met de tekst: 'Doe mee aan de actie schoon strand.' Elke dag, vaak in de vroege morgenuren, wordt het strand van Hoek van Holland gerei nigd met behulp van de zoge naamde strandreinigingsma- chine. Deze machine ploegt auor het zand en veegt het meeste afval op. De tourist wordt eigenlijk te veel ver wend in Hoek van Holland. „De volgende dag treffen ze weer een schoon strand aan, dat lijkt op een vers geharkt voortuintje", zegt Wurtz trots. Heel anders is dat in de dui nen. Hoek van Holland is één van de weinige badplaatsen, waar de duinen voor de zon- aanbidders toegankelijk zijn. Uit de hoeveelheden afval, die de mensen in dit mooie na tuurgebied achterlaten, blijkt dat velen niet beseffen hoe uniek dat is. De strandreini- gingsmaehine kan er niet ko men en daarom blijft het afval vaak dagen liggen. „Als het druk is, gaan we om de paar dagen met een ploeg van twintig man de duinen in. We moeten dan nog op de ou- Den Haag-De oud-voetbal ler Mick Clavan, die gisteren op 54-jarige leeftijd aan een hartaanval overleed, zal don derdag worden begraven. Mick Clavan begon en eindig de zijn carrière bij ADO. Ook speelde hij als prof voor wat later Holland Sport zou wor den. De begrafenis is donderdag om 09.45 uur plaats op de r.-k. be graafplaats Sint Barbara aan de Binckhorstlaan. Rotterdam Vanuit een wei land aan de Schuttevaerweg is een tien jaar oude pony gesto len. De waarde van het dier is ongeveer 3500 gulden. Rotterdam Uit een kelder 'van een pand aan de Honie- nissestraat is voor tienduizend gulden aan cassette-recorders en electrische speelgoed-trei nen gestolen. Om de kelder binnen te komen, is van een valse sleutel gebruik gemaakt. Vanuit een winkel aan de Zwartjanstraat is voor twintig duizend gulden aan kleding weggenomen. Het slot van de toegangsdeur was geforceerd. Rotterdam De binnenvaart- tanker Simon heeft gister avond in de monding van de Botlek na een aanvaring met een duweenheid, negendui zend liter superbenzine verlo ren. De binnenvaarttanker liep boven de waterlijn een scheur op in één van de laad ruimen, waardoor de benzine in het water stroomde. De duweenheid liep nagenoeg geen schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ontploffingsgevaar was na een uur geweken, De benzine is gedeeltelijk wegge stroomd en vervlogen. De mi lieudienst van Rijnmond kreeg uit het nabij gelegen Spijkenis se 66 klachten over stank bin- m De zang- en dansgroep Tingluk uit Denemarken heeft giste ren op het Stadhuisplein opgetreden. Het mooie weer zorgde voor een groot aantal toeschouwers dat na het optreden ver koeling zocht op de terrasjes. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daareven f ^aa^n.-. verandering in. ^dres Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I Postca, en goed beloond! Want voor die kleine» jy e' moeite krijgt u een r.. kruidenwij zer. Noteer m U maandaboi '""ee -dls Tel®/, 9 ^tü»rdebo 1 p,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4