UAKtTiTr GRAAGÜEDAAN. 'ZE EG EN 6» Tennatio naar Amerika ',BON ter meulen Beurs in Miami lil 'Verdere samenwerking onmogelijk' Gemeente en KvK geven ininder geld Zelfbouw-vlot begonnen aan 'grote reis' HR Korte staking bij SHB Giftige groente gestolen Strand Rockanje in najaar opgehoogd Politie stuurt vakantiegangers naar huis Staking: geen profijt voor Hollandse veren Rotterdam De belangrijkste overweging van kantonrechter pr. E. Bos in de zaak Feye- noórd-Kraay is geweest dat verdere samenwerking tussen manager/coach Hans Kraay het stichtingsbestuur van Feyenoord onmogelijk was. De kantonrechter proefde dat tij dens de zitting. Itlr. Bos heeft niemand na drukkelijk gelijk gegeven. Weliswaar moet het contract per 1 augustus worden ontbon den, maar daar tegenover stel de hij dat Feyenoord een scha devergoeding van 50,000 gul den zal moeten betalen. Deze vergoeding staat echter nog niet vast. Want er loopt pog een (schriftelijke) proce dure, die Kraay tegen Feye noord aanspande aangaande de optie van een jaar, die hij contractueel had laten vastleg gen. Als Kraay ongelijk krijgt deze procedure, hoeft Feye- Overweging rechter in zaak Feyenoord-Kraayt noord niet tot de uitkering over te gaan. Hoewel Hans Kraay 'geen idee had over de uitspraak van de kantonrechter', zoals hij na de zitting zei, moet het resultaat hem toch zijn tegengevallen. Zijn verwijzing naar de presta ties zal de kantonrechter min der hebben aangesproken dan de supporters. Maar dat kan komen doordat de raadsman van Feyenoord de prestaties van Kraay uitvoerig kleineer de tijdens de zitting. Kraay: „Het leek wel alsof ik met Feyenoord veertien in plaats van 54 punten had behaald." Gezien de uitspraak van de kantonrechter is opnieuw dui delijk geworden hoe gecompli ceerd de zaak Feyenoord- Kraay in elkaar stak. Had Feyenoord het recht hem, op grond van gezondheidsrede nen, te ontslaan? Hans Kraay door Piet Ocks heeft recht op arbeid, terwijl hij schade lijdt als hij als ma nager/coach geen club meer vindt, zo luidde de 'gewichtige reden' van zijn raadsman mr.Jan Loorbach. Ook de kantonrechter moet 't geduizeld hebben nadat hij de motieven van beide partijen had aangehoord. Wie moest hij gelijk geven? Hij liet de kerk in het midden. Geen van beide partijen kan tegen de uit spraak van de kantonrechter in hoger beroep gaan, omdat het een raadkamerbehande ling betrof. De situatie was niet ideaal zonder Kraay tijdens de wed strijden op de bank. Dat besef te hij zelf ook wel. Al was de gevonden constructie met hulptrainer Ab Fafié beslist geen slechte. Hans Kraay had manager kunnen worden, zo als de spelers, supporters en sponsors zo vurig hadden ge hoopt. In de loop der maanden maakte hij zich echter onmo gelijk in de ogen van het stich tingsbestuur, dat toen niet an ders kon dan het nemen van de impopulaire maatregel: ont binding van het contract, on geacht de eenzijdige optie van Kraay. Verdere samenwer king of zelfs een nieuw begin was daarna definitief onmoge lijk. Mr. Bos lijkt dat te hebben aangevoeld... De vergeefse noodkreet van de Feyenoord-supporters. Wereldhandelscentrum moet inlcrimpen inelle De „Floating Ener- y" een opmerkelijk vaartuig 'an Ronald en Men no Boer en t$n de Waard uit Rozenburg s"Vanmorgen begonnen aan „grote reis" naar het IJssel- neer. Via de Nieuwe Maas en k,Parkhaven heeft het zelfge- öuwde vlot koers gezet naar Hèft en van daaruit gaat hel iditing Amsterdam. De rond- aart op het IJsselmeer gaat les bij elkaar zo'n dertig da- »n duren. ie Floating Energy ging in 980 te water en bezorgde het njvere drietal toen een fijne rakantie op de Brielse Maas. fadien werd het vlot steeds wreder geperfectioneerd, en vis het jaar daarop in staat nkele weken door de Bies- xjsch te kruisen. Motorpech erhinderde vorig jaar de reis ti^ar het IJsselmeer, maar nu ijn de voorbereidingen dusda- ii£ dat het grote avontuur kan beginnen. Zo zijn de vaten die i^t vlot het drijf vermogen 'erschaffen nu zo gestroom- ijhd dat het verbruik en de nelheid met ruim vijfentwin- ig procent verbeterd zijn, ter- Wijl de wendbaarheid is verbe terd door het aanbrengen van i'en boegschroef. Na de vakan- :ie wordt het vlot afgemeerd n Amsterdam, waar het op 3 leplember een speciale attrak- .te vormt tijdens het evene ment „Het Schip Utopia" waar lan allerlei alternatieve drijf seis" te bezichtigen zijn. ADVERTENT!^ Volop keuze... Er is een ruime keuze uit deze fabnekspartij gordijnstof in di verse dessins en kleuren 120 cm breed, Uit de prijsklasse van 9,- tot 12,- Per meter voor De bemanning van de vooravond van de 'grote reis' ✓/A Floating Energy' aan de Rotterdam De controleurs bij de gezamenlijke arbeids pool in de Rotterdamse haven, de SHB, hebben vrijdag korte tijd gestaakte uit protest tegen wat zij noemen de „toenemen de taakverzwaring, die niet strookt mei de functie-om- schrijving". De directie heeft nog dezelfde dag twee van de drie eisen van de stakers inge willigd, waarop de actie werd beëindigd. Volgens bestuurder Van Nim- wegen van de Vervoersbond FNV worden de controleurs nu niet langer verplicht werk zaamheden te verrichten die niet in hun functie-omschrij ving staan. Bovendien worden sancties op eerdere weigerin gen van de controleurs terug gedraaid- De SHB-dïreetie is echter niet tegemoet gekomen aan de eis de controleurs de gestaakte dag door te betalen. De Ver voersbond FNV heeft daarop besloten zelf de controleurs deze dag uit te betalen, aldus Van Nimwegen. Ridderkerk Uit een tuin aan de Kievitsweg bij de Kruisweg is een hoeveelheid groente ge stolen die een dag tevo ren is bespoten met een giftige stof. De consump tie van deze groenten tuinbonen, zomerpeen, rode kool, prei en spits kool— kan gevaar ople veren voor de gezond heid. Rotterdam Het Wereldhandelscentrum moet inkrimpen. De gemeente Rotterdam en de Kamer van Koophandel, die deze in stelling financieren, hebben in het kader van bezuinigingen volgend jaar aanzienlijk minder geld over voor het vijf jaar geleden met veel ophef in het Beursgebouw geopen de World Trade Center (WTC). Gevolg is dat drie van de acht personeelsleden toch al geen grote staf weg moeten. Het ta kenpakket zelf zal worden aangepast. Het Wereldhandelscen trum ontvangt dit jaar on geveer 1,2 miljoen gulden, zeventig procent (850.000 gulden) daarvan komt van de gemeente en dertig van de Kamer van Koop handel. De gemeente heeft zestig procent van de aandelen, de Kamer veertig. De raad van commissarissen heeft WTC-directeur Heiman H. Schurink opdracht gegeven de sanering door te voeren. Aan het eind van het jaar moet de reorganisatie afgerond zijn. „Het is natuurlijk een slechte zaak, zo'n drastische inkrim ping. En moeilijk, zeker waar wij ons vooral moeten concen treren op de exportbevorde ring van het midden- en kleinbedrijf. Dat is zeer ar beidsintensief en vraagt veel tijd, Je moet die mensen als 't ware bij de hand nemen, om dat ze zelf weinig weten. Een groot bedrijf vraagt doorgaans minder aandacht", aldus Schu rink. Hij meent dat het voor Rotter dam als draaischijf van de eco nomie en de internationale handel een negatieve ontwik keling is. „Je slaat in het bui tenland een slecht figuur. Daar hoor je dat het onbegrij pelijk is dat de grootste haven ter wereld er niet in slaagt een Wereldhandelscentrum goed in stand te houden. Men vindt dat belachelijk." kent dat. Hij spreekt m dit verband over een verlegging van taken. Volgens Van Schaïk is het huidige perso neelsbestand te groot voor wat het WTC doet. „Het kan wor den ingekrompen nu de taken worden geevalueerd. We gaan ons meer richten op de kleine en middelgrote bedrijven. Meer doen aan marktonder zoek en exportcursussen. Het WTC gaat in kwaliteit eerder vooruit dan achteruit. Laat ik 't zó zeggen: het wordt wat minder gewichtig dan 't was, ma«r wel béter." Van Schaik zegt dat er twee redenen zijn om het WTC te herstructureren. Dat is door voering van een andere opzet èn bezuinigen, als voornaam- door Ger Bestebreurtje en Bram Oosterwijk „Het gekke "is natuurlijk", al dus Schurink, „dat wij bij de start met vijf mensen zijn be gonnen en dat de groei in geld, dus toen het WTC meer ging verdienen, omgezet is in meer personeel. Nu wordt de kraan dichtgedraaid en is na allerlei berekeningen besloten drie mensen te ontslaan. Bij zo'n toch al bescheiden bezetting is dat funest voor de dienstverle ning." Te groot WTC-commissaris W.L. van Schaik, directeur Economische Zaken van de gemeente, ont- ste aanleiding. „De gemeente doet dat laatste ook", aldus Van Schaik, „en het door de gemeente gesubsidieerde WTC ontkomt daar eveneens dus niet aan." De inkrimping, die onder het personeel veel onrust heeft veroorzaakt, valt uitgerekend aan het eind van het eerste lu strumjaar, Het vijfjarig bestaan van het WTC wordt op 30 au gustus 'gevierd'. Premier Lub bers is dan gastspreker tijdens een jubileumbijeenkomst. Los van deze bezuinigingsope ratie stond het al vast dat het Wereldhandelscentrum de huidige ruimten in het Beurs gebouw zal verruilen voor een kleinere oppervlakte in de bo ven het complex te realiseren kantoortoren, die World Trade Tower zal worden genoemd en die in 1986 gereed zal zijn. Overigens krijgt de structuur van het Wereldhandelscen trum zelf ook een andere op zet. Zowel de NV Beurs van Koophandel eigenaar van het Beursgebouw— als de World Trade Club —een orga nisatie van de leden van het WTCgaan elk voor vijf pro cent in het aandelenkapitaal deelnemen. Beide krijgen ook een lid in de raad van commis sarissen. De Beurs van Koop handel gaat het World Trade Center Restaurant runnen. Rockanje Het badstrand van Rockanje kan tot en met het naseizoen normaal door de recre anten worden gebruikt. De eigenlijke ophoging van het strand begint pas op 1 oktober. Dat blijkt uit het tijdschema dat voor de werkzaam heden is opgesteld. Half augustus wordt begonnen met de aanleg van een persleiding van de Maasvlakte naar Rockanje. Zoals bekend wordt het strand opge spoten met zand dat vrijkomt bij de verlenging van de Hartelhaven op de Maasvlakte. De pers leiding zal zoveel mogelijk de voet van de Brielse Gatdam en de duinvoet volgen. De persleiding wordt twaalf kilometer lang en krijgt een tussenliggend pompstation. Het auto strand van Oostvoome blijft bereikbaar van een provisorische overgang over de persleiding. Op 1 oktober wordt gestart met het opspuiten van het strand bij strandpaal 11.500, even ten noorden van het badstrand van Rockanje, on geveer zeshonderd meter ten noorden van de Tweede Slag. Het strand wordt opgehoogd tot strandpaal 14.500, ruim ten zuiden van het Roc- kanjese badstrand, ongeveer ter hoogte van de Panweg. Waar nodig wordt tevens de waterke- rende duinrigel verzwaard. Op of omstreeks 1 december is het werk voltooid. Omdat het ei genlijke opspuiten in oktober en november plaatsvindt, zal het badseizoen geen hinder on dervinden van de strandophoging. Het werk is nodig omdat in de afgelopen tien jaar het strand door afslag sterk is verlaagd. Rotterdam Politieagenten hebben gis termiddag tijdens een controle op het Kralingseplein vakantiegangers naar huis gestuurd, die met een caravan op pad waren gegaan waarvan de as nog slechts met twee bouten aan het chassis vast zat. De bewuste caravan zal eerst geheel in orde moeten zijn gebracht voordat de po litie het licht op groen zet. Het was het dieptepunt tijdens een ge richte politie-actie, waarbij van 's mor gens negen uur tot acht uur 's avonds ïn totaal zeventig caravans onder de loep zijn genomen. Bij veel voertuigen werden kleine gebre ken geconstateerd» zoals onvoldoende richtingaanwijzers, rij-reflectoren en spiegels. Ook was bij een aantal het ken tekenbewijs niet in orde- Zoals bij vori ge controles al is gebleken, verkeerden veel caravans in slechte staat van onder houd. Zo waren in vijftien gevallen de asrubbers versleten en werden bij twee caravans scheurtjes in het chassis ont dekt. Vijf jaar geleden: prins Claus opent met een druk op de knop het Wereldhandelscentrum, rechts wethouder Henk van der Pols. Rotterdam De Nederlandse veerdiensten op Engeland kunnen nauwelijks profiteren van de op 9 juli begonnen en nog steeds voortdurende sta king bij de Britse rederij Townsend Thoresen, die de passagierslijn Zeebrugge-Fe- lixtowe en de vrachtroute tus sen Europoort en Fehxtowe heeft stilgelegd. De Maatschappij Zeeland (Hoek van Ho Hand-Harwich) en de Olau-lijn (Vlissingen-S- heerness) zeggen dat nu het hoogseizoen in volle gang is, veel afvaarten voor zowel pas sagiers met auto's als vracht verkeer reeds zijn volgeboekt. Bovendien vaart dit veer te noordelijk voor de Thorensen- klanten. Rotterdam Het tentoon stellingsbureau Tennatio, dat vrijwel al zijn vakbeur zen in Ahoy' organiseert, treedt over de grenzen. Volgend vooijaar (van 15 tot en met 18 maart) wordt in Miami Beach de 'Cargo and Material Handling' ge houden, vergelijkbaar met de in Rotterdam inmiddels populaire Freight Show. In Miami zullen ongeveer driehonderd exposanten uit de lucht- en zeevracht sector en het wegvervoer deelnemen. Daarbij zijn zo'n 25 Nederlandse, erg veel andere Westeuropese en natuurlijk een flf-;k aantal Amerikaanse bec j- ven. Tennatio-directeur Jan de Klerk belegt de komende weken her en der m Euro pa bijeenkomsten om het belang van de tentoonstel ling uit de doeken te doen. 'Maar nu al hebben we veel positieve reacties. Het is voor de Europese onder nemers natuurlijk een prachtige gelegenheid om de Amerikaanse vervoers markt beter te leren ken nen'. De Klerk, die al zeven ori ëntatiereizen naar de Vere nigde Staten heeft ge maakt, kiest bewust voor Amerika omdat hier de markt erg klein is en daar volgens nem grote moge lijkheden liggen. Tennatio wil uitbreiden en dat kan via Amerika, waar we met een eigen kantoor begin nen en een Amerikaanse directeur, Michael G. Bres- low, een expert op het ge bied van tentoonstellingen. Er liggen daar nog nieuwe markten. De concurrentie is weliswaar groot, maar dat is niet erg', aldus Jan de Klerk. De Tennatio-directeur blijft uiteraard ook in Rot terdam actief, onder ande re met een computerbeurs, Afvaltech en een horeca- beurs. Voor de door hem dit jaar aan de gemeente verkochte Freight Show en Haven Binnenvaart zal hij zelfs een halve hal hu ren om Amerikaanse be drijven in onder te bren gen. 'Een nuttige wissel werking', noemt hij dat. 'Er zijn natuurlijk al men sen die zeggen dat ik grote risico's neem met dat Ame rikaanse avontuur. Maar ik ga uiteraard niet over één nacht ijs. Ik geloof heilig in het succes. Er zijn volop kansen. Met goede mede werkers, en die heb ik, moet het lukken*. Ei zijn mensen die onze krant nog mei lezen. Uw besie vriend of vriendin misschien. Breng daar even f verandering in. m Ac/fes. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst 1 p, en goed beloond.' Want voor die kleine. 0 lönnth'»^ a/s r°s/cod( moeite krijgt u een telefoonklapper. moejfg aPPer ziaar f Postcod, Woon I /"Oplaat; ^eie/oo/i Stuurde «4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 9