Bewoners Floreslaan bang voor herrie Holyziekenhuis steeds voller Resi Fikke: 'Gekkenhuis' Ik wil geen steun, ik wil hard werken' Sportvissersboot blijft aan wal Afrikaanse vissers in (film)beeld VLAARBINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE CBURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Vakantie gangers' slaan slag Special over Vlaardingen Slaapkamer uitgebrand Sint Joris Doele maakt zich op voor vakantie Loodsgelden te hoog Excelsior zit zonder geluid Inbreker actief op Oostsingel Telefooncel in Sleendijk- polder verdwijnt DONDERDAG 21 JULI 1983 De bewo- FJoreslaan S Vlaardingen I ners van de S zijn bang voor geluidso- verlast wannneer de T- ff kruising van de Mara- b thonweg met de Westland- 1 seweg wordt gerecon- strueerd. In een bezwaar- j§ schrift spreken zij hun S verontrusting uit over de B gevolgen voor hun wonin- 1 gen, die paralel aan de 5 Marathonweg staan. Bo- vendien eisen zij een 5 akoestisch onderzoek, waaruit moet blijken in B hoeverre geluidsoverlast kan worden verwacht na de aanpassing van de kruising. Met de reconstructie van de T-kruising, vlakbij de op- en afritten naar rijks- weg 20 beoogt de gemeen- te het vrachtverkeer naar de industriegebieden, dat nu hoofdzakelijk gebruikt B maakt van de Burgemees- E ter Pruissingel, voortaan 1 via de Marathonweg te la- ten rijden. Voor die oplos- 5 sing is gekozen, omdat de bewoners van de Burge- meester Pruissingel voort- durend in de herrie van het voortrazende verkeer zitten. Geluidsmetingen Na aanpassing kruising Marathon wweg/WestIandseweg wijzen uit dat de geluids belasting op de verbin dingsweg met het indus triegebied de daarvoor geldende normen over schrijdt. De bewoners van de Flo reslaan stellen dat zij nu worden opgezadeld met de herrie. Uit de brief aan het college, die door zo'n vijftien gezinshoofden is ondertekend, blijkt dat de Floreslaanbewoners niet veel effecten verwachten van hun protest. „Als rela tief kleinste groep kunnen wij gevoegelijk aannemen dat ons bezwaar hooguit tot enige vertraging in de uitvoering kan leiden doch nimmer tot afstel," schrijft bewoner J. van Dijk namens zijn buren. Behalve voor geluidshin der en stankoverlast zijn de Floreslaanbewoners bang voor schade aan hun huizen, die ruim dertig jaar geleden zijn gebouwd. „Waarschijnlijk zijn ze niet bestand tegen de zwa re belasting, die met name het zware verkeer zal gaan veroorzaken. Te den ken valt onder hierbij on der meer aan schade aan rioleringen en leidingen door verzakkingen.." Te vens achten ze de kans groot dat schade ontstaat aan de gevels. De protesterende bewo ners vragen zich af of de gemeente voor de Mara thonweg een geluidszone gaat vaststellen, die er voor is bedoeld om wonin gen te beschermen tegen geluidshinder. Zij maken het college er op a'tent dat het verplicht is na te gaan of de bewoners van aan grenzende huizen niet aan teveel hinder van het ver keer zullen worden bloot gesteld. De bewoners van de hui zen die op nog geen hon derd meter van de Mara thonweg staan, spreken zelfs de vrees uit dat ge- luidwerenmde voorzienin gen, zoals geluidsscher men, niet afdoende kun nen helpen. Eiiri[IiiIlHIIIIjllllNtIll!?lUllllflllMIIIJIll|j|IIIIIIIHIIIIIiJIlUlllllllllflFrillIilMII!lllllj1IEIfllllll[!lliHHiiIIIIItllHtiII[illIII!lirillllHllllllllltltrJHIItiJf[!IJM!llUlIIIlHllllHlllitllIltlIII[fflllIMI!JI)lllUlJII[fIiltflEFI!l11[Jtll]niIIUJIlJlllllllllllIlli[lllilflltlfllflNlin7 Maassluis Bij de politie in Maassluis zijn gisteren twee aangiftes van diefstallen ge daan, waar 'vakantiegangers' bij betrokken waren. Uit een woning aan de Popu lierendal werd voor vier mille aan sieraden gestolen. De be woners hadden een pension gast opgenomen, die nu met de noorderzon is vertrokken. Hij zei Fransman te zijn, maar de politie vermoedt gewoon met een Nederlander van doen te hebben. Zgaat er vanuit, dat de gast de v. j.ardevolle spullen achtero 'er heeft gedrukt. In de Jx-ofi-markt aan de Noordvliet sloegen een man en een vrouw door de politie als 'Middellandsezee-types' omschreven hun slag. Bij de kassa wilden zij een stuk cho cola afrekenen. Zogenaamd niet wetend hoe met het Ne derlandse geld om te gaan, moest de cassière het juiste be drag uit de man zijn handen halen. Toen zij evenwel haar kassa opende, graaide de vreemdeling in'de stapel met honderdjes en haastte zich met de vrouw naar een auto met buitenlands kenteken. De buit bedroeg achthonderd gulden. Vlaardingen Hoewel Schie dam straks bij de Tros in het voetlicht treedt, krijgt niet al leen deze stad in het Water weggebied ruime aandacht. De Kamer van Koophandel en Fabrieken (KvK) voor Rotter dam en Beneden Maas gaat voor het oktober-nummer van haar maandblad met dezelfde naam een special maken over Vlaardingen. Kortgeleden heeft de Kamer van Koophandel een bezoek gebracht aan het college van burgemeester en wethouders. „Dat doen we regelmatig", be kent KvK-secretaris Horsting. „We trekken nu vaker de re gio in, omdat we wel eens het verwijt hebben gekregen te veel aandacht aan Rotterdam te geven. Niet helemaal onjuist trouwens." Om die reden brengt het maandblad zo eens in de drie maanden een speciale bijlage uit. Zo is bijvoorbeeld het be drijfsleven in Capelle en Briel- le al een keer onder de loep genomen. Voor oktober is Vlaardingen dus aan de beurt. En ook Schiedam en Maassluis zullen mettertijd worden uit gelicht. „De formule is", aldus de se cretaris, „eerst een openings woord van de voorzitter van de Kamer en van de burge meester. Daarna zal de wet houder van economische za ken (Cees Bot; red.) in een in terview aan het woord ko men." Ook zal er een econi- sche analyse over het gebied worden gemaakt. Horsting: „Wat de problemen zijn, de knelpunten voor het bedrijfs leven in Vlaardingen. Ja, en wat er nog meer in komt, hangt een beetje van Vlaar dingen zelf af; wat zij verder te vertellen hebben." Het Holyziekenhuis: steeds meer patiënten in steeds korter tijdsbestek. Vlaardingen Het Holyziekehuis raakt steeds voller en de druk op het personeel wordt steeds groter. Vorig jaar blijken in alle gevallen veel meer patiënten te zijn opgenomen, terwijl ook de wachtlijst als maar langer wordt. Sommige ingrepen kunnen pas na twee, drie maanden worden, uitgevoerd. „De verhoging van de dienst verlening had ook zijn scha duwzijden", laat de zieken huis-directie weten. „Er werd veel meer van de medewer kers geëist, omdat het toege stane personeelsbestand met slechts twee plaatsen mocht worden uitgebreid." In het gehele jaar 1982 werden 9585 zieken opgenomen. Dat zijn een kleine duizend patiën ten meer in vergelijking met het jaar daarvoor. En ook in de eerste maanden van dit jaar blijkt het aantal opnames fors te stijgen. Holy: „Die opname capaciteit kon worden bereikt door een vermindering van de gemiddelde verpleegduur 11,8 dagen." In het Rijnmondgebied bete kent dat de kortste opname tijd. De beddenbezeiting reikte voor volwassenen tot 90 pro cent. Bij de jeugd iag dat per centage iets lager. Dat komt, aldus het ziekenhuis, „door de grote wisseling in het aanbod van acute patiëntjes." De klinische operaties stegen van 7294 tot 8136; in de opera tiekamers van de poli-kliniek gingen 3568 mensen (ruim zes honderd meer) onder het mes. En meer dan honderdduizend mensen bezochten de poli-kli niek voor meer of minder ern stige letsels. Daaronder vielen bijna 97.000 Vlaardingers en ruim 18,000 Maassluizenaren. Het ziekenhuis is ook niet be paald goed te spreken over de opheffing van de zogenaamde Holybus, die sinds 1 juli uit de dienst is genomen. Maassluize naren zijn zodoende hun ge makkelijke verbinding met het Vlaardingse ziekenhuis kwijt geraakt. Nu moeten ze steeds overstappen, „Een om slachtige en vermoeiende zaak", weet de directie, die echter wel kan begrijpen dat Maassluis in deze tijd zo'n bus niet meer kan betalen. Als de stadsvernieuwing in Oost op gang komt, kunnen ordernemers, zoals hier op de Singel, die hun omzet zien dalen tn aanmerking komen voor een steunregeling. Vlaardingen Door vermoe delijk kortsluiting is gister morgen brand ontstaan in een slaapkamer van een woning aan de Fannius Scholtenstraat Hoewel de brandweer vrij snel Ier plaatse was kon die niet voorkomen dat de slaapkamer gedeeltelijk uitbranddde. Vlaardingen Het was gistermiddag een 'gekken huis*, zegt Resi Fikke. Sinds bekend is geworden dat haar man Quentijn tien dagen lang levend en wel op de Javazee had rondgezwalkt en al als vermist werd opgegeven, waarover het Rotterdams Nieuwsblad gis teren als eerste melding maakte, staat de telefoon bij haar roodgloeiend. Een telefoon overigens, die pas nog stuk was, omdat haar zoonlje het ding door alle drukte uit zijn handen liet vallen. Haar man is plotseling een nationale bekendheid ge worden. In Djakarta, waar hij momenteel in een hotel verblijft, heeft hij zijn belevenissen ook al in geuren en kleuren moeten vertellen. Nieuwsgierige mensen kwamen langs, net zoals buurtbewoners, die het naadje van de kous wilden weten. Wat Resi Fikke echter minder prettig vond, waren „die persmuskieten", zoals zij het noemde. De twee grote landelijke ochtendbladen liepen bij haar de deur plat en niet altijd op even fatsoenlijke wijze. Alle overige kranten en weekbladen volgden tot in de avonduren. Tekst en uitleg moest ze geven. En veel foto's... want iedereen wilde een plaat van helicopter- piloot Quentijn Fikke. Schiedam -Het clubhuis Sint Joris Doele in Schiedam maakt zich op voor de zo mervakantie. Als afsluiting van het seizoen houdt het ontmoetingscen trum aan het Doeleplein za terdag 30 juli een zeskamp, waaraan een ieder gratis kan meedoen. De zeskamp be staat uit een hindernisbaan over de Schie, wedstrijden kanovaren, bankdruk-wed- strijden, touwtrekken, een zeephellïng en als klapstuk het demonteren van auto's. *s Avonds besluit men de dag met een barbecue. Het club huis is daarna gesloten tot 14 september. Schiedam Als in Schiedam-Oost de stadsver- bang waren dat zij ..in de steun" zouden gaan nieuwing straks goed op gang komt en er (aan lopen. Zo riep een slager behoorlijk ongerust de Stationsstraat) gesloopt gaat worden, zullen uit: „Ik wil helemaal geen steun. Ik wil hard de winkeliers in die buurt tijdelijk minder werken. Je moet niet over steun gaan praten, klanten hebben. maar hoe ik normaal kan blijven draaien, ge- Het economisch bureau van de gemeente Schie- woon in de huidige situatie." dam legde dat probleem deze week aan 23 geïn teresseerde ondernemers uit Oost voor, maar Roep erkende dat 'steun' een ongelukkige term het viel ambtenaar Jan Roep niet mee om dui- is. De verordening beval officieel dit woord delijk te maken dat de gemeente een tijdelijke wel, maar bedoeld is 'bijdrage', aldus Jan Roep. steunmaatregel kan toepassen. Hij legde uit, dat het streven is om te komen tot Via een speciale verordening, die de gemeente- drie winkelclusters in Schiedam-Oost. Dat zijn raad in 1980 aannam en tot dusver alleen geldig een soort winkelcentra op buurtniveau. met was in Schiedam-West, kunnen ondernemers, voorzieningen wa?r de wijkbewoners hun da- die door stadsvernieuwing gedupeerd worden, gelijkse benodigdheden kunnen halen: een een tijdelijke bijdrage krijgen die hun inkom- groenteboer, kruidenier, slager en bakkerij zijn stenverlies moet helpen beperken. Het is ten- voor de hand liggende voorbeelden. De ge- slotte hun schuld niet, dat zij gedurende een pe- meente Schiedam zou echter samen met de riode, ongeveer een jaar, minder klanten krij- winkeliers willen uitzoeken, waar de wijk nog gen, behoefte aan heeft. Roep gebruikte echter zulke enorme volzinnen Ook dat was moeilijk voor Roep om duidelijk te om dat duidelijk te maken, dat niet iedereen maken. „En als er nou een sexclub komt in zijn lange uitwijdingen kon volgen en er na een plaats van een schoenenwinkel, dan houd je dat uur praten nog ondernemers waren, die zowat toch niet tegen," mopperde een ondernemer. Vlaardingen In het kader van de 'Film van de maand' vertoont het Visserijmuseum binnenkort een film over de visvangst in Sierra Leone, een land aan de westkust van Afrika. De eerste zaterdag van augustus (de zesde) en van september (de derde) zal de film worden gedraaid. De opzet van deze cyclus is de bezoeker ken nis te laten nemen van onderwerpen op het gebied van de visvangst en vangtechnieken, die niet direct tot de Nederlandse zeevisserij behoren. In de film over Sierra Leone zal de kleinschaligheid van de visserij op meren, in ten. Vooral dit laatste is uiterst spectaculair, rivieren en langs de kust in beeld worden omdat er een grote behendigheid aan te pas gebracht. komt. De film (aanvang elf uur 's morgens) Prauwen, bemand met hoogstens drie vis- geeft tevens een beeld van de woon- en leef- sers. ve'rschalken de buit met haken en net- omstandigheden van de vissers in Afrika. Hoek van Holland Het dagelijks bestuur van de Hoekse deel- gemeenteraad is van plan om steun te verlenen aan een beroep schrift van de eigenaar van de Truman. Met dit schip kunnen sportvissers op zee gaan vissen vanuit Hoek van Holland. Tot nu toe heeft de eigenaar geen ontheffing gekregen voor het betalen van loodsgelden. Dat zou ongeveer duizend gulden per aan komst zijn; een bedrag, da' volgens de eigenaar niet is op te brengen. In principe zijn alle schepen die de Nieuwe Waterweg bin nen komen verplicht loodsgeld te voldoen, los van het feit of ze nu wel of geen loods aan boord nemen. Havens als Scbeveningen en Stellendam kennen die loodsgelden niet, zodat er dus volgens de eige naar een vorm van oneerlijke concurrentie ontstaat. De gedachte van onder meer de deelraad, dat het ministerie van verkeer en waterstaat zou meegaan met het idee dat de Hoekse recreatie zou zijn ge diend met het varen van de 'Truman', bleek te optimis tisch. Weliswaar zijn er moge lijkheden tot het verlenen van vrijstelling van loodsgelden, maar de minister vindt de re denen niet dwingend genoeg, zo staat in de brief die zakelijk waarnemer Frans de Jong ont ving. Binnen dertig dagen hebben de exploitanten gelegenheid om tegen de beslissing in be roep te gaan. Deelraadsvoor zitter dr. ir. P.J.A.L. de Lint is van mening dat een mogelijk heid tot sportvissen op zee een wezenlijk onderdeel is van een badplaats als Hoek van Hol land en dat er grote behoefte aan bestaat De Jong is inmiddels minder optimistisch over de verdere gang van zaken. Hij gaat zeker in beroep, maar die procedure brengt voor het lopende sei zoen geen redding meer. Een groot aantal volgeboekte rei zen moest al worden afgezegd en ook in de komende vakan tieweken zal de 'Truman' voor anker moeten blijven. Schiedam Bij een inbraak in de kantine van Excelsior in sportpark Thurlede heb ben onbekenden de geluids apparatuur gestolen. De buit vertegenwoordigt een waar de van vierduizend gulden. Uit een kelder aan de Rotter- damsedijk is elektrisch ge reedschap met een waarde van 650 gulden ontvreemd. Schiedam Op klaarlichte dag zijn, vlak na elkaar, twee inbraken iri huizon aan de Oostsingel gepleegd. In beide gevallen kon het on gewenste bezoek binnen ko men doordat een deur of raam open stond terwijl de bewo ners even weg waren. De wo ningen werden grondig door zocht, De politie vermoedt dal het om dezelfde dader(s) gaat. „Ik denk dat iemand aan het ophalen is geweest," aldus een politiewoordvoerder. De bewoners van het ene hu», missen een klok, sieraden en wat contant geld met een tota le waarde van zo'n duizend gulden. Uit de andere woning werden enkele zilveren gul dens en rijksdaalders en een spaarbankboekje gestolen. Bij een inbraak in een woon huis aan de Lange Kerkstaat is een video-recorder en een por temonnee buit gemaakt. Maassluis Het bezuinigings beleid van de PTT om weinig gebruikte telefooncellen te la ten vervallen heeft ook in Maassluis gevolgen. De enige telefooncel in de Steendijkpolder, aan de Ein- thovendreef, zal binnenkort het veld moeten ruimen. En in de Dijkpolder zal de cel aan het Iependal verdwijnen. De gemeente is met de PTT overeengekomen dat bij de re alisering van Steendijkpolder- Noord weer een cel in de wijk zal worden geplaatst bij het winkelcentrum Westeinde. Burgemeester en wethouders zullen er al het mogelijke aan doen dat de PTT zich in de toekomst aan die belofte houdt x-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1