16 ROTTERDAM KAAR GRAAG £EDAAN. I bon s-siï,"-- ,'Sgsasp— l 010-144144 Politie stelt vij f eisen aan minister I Het Doeboek voor werkloze weer uit Omrane in M&ftèrdam: Oude Haven décor historische zeildagen Akkoord over fruitpier in de Merwehaven 'Privatisering alleen met ónze inbreng' Passagiere gewond bij aanrijding Hoofdletsel Centrum- markt tussen Blaak en Hoogstraat Arrestaties na branden a Rotterdams Nieuwsblad donderdag 21 juli 1933 RZ/RV/RY/RW Sociale dienst doet beroep op creativiteit werkloze Rotterdam De sociale dienst gaat werklozen vragen zelf initi atieven te nemen om projecten te starten. Voor de uitvoering van de projecten heeft de gemeente een beperkt bedrag gereserveerd. Dit staat in het jaarlijkse Doe boek van de sociale dienst, ge maakt voor mensen met een uit kering. In hei deze week ver schenen Doeboek staat alles wat van belang kart zijn voor de werkloze. Het Doeboek wordt dit jaar ech ter niet per post gestuurd naar de cliënten, maar is gratis af te halen bij de sociale diensten, het arbeidsbureau en het hulp en informatiecentrum. Het Doeboek is zoals gebruikelijk verschenen in zeven talen. Het boek geeft alle informatie over activiteiten, opleidingen en cur sussen waar werklozen tegen een kleine bijdrage gebruik van kun nen maken. Nieuw zijn de klankbordgroepen, bedoeld voor werklozen die wil len meedenken en meepraten over het Rotterdamse werkloos heidsbeleid. Dit jaar is veel aan dacht besteed aan vrijwiLligers- en alternatief werk. Maar ook mensen die een eigen bedrijf wil len opzetten, kunnen in het Doe boek terecht voor informatie en adressen. Wie geen eigen bedrijf wil begin nen, maar een werkproject, kan contact opnemen met het project bureau werkloosheid. Op dit mo ment worden al in verschillende wijken dergelijke projecten opge zet op initiatief van de werklozen zelf. Rotterdamse ha venloodsen: Rotterdam De Rotter damse havenloodsen zijn van mening dat privatise ring van het loodswezen alleen met hun inbreng een succes kan worden. Ze verwachten daarvoor begrip te vinden bij minis ter Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) en haven wethouder Den Dunnen. Na afloop van twee vergade ringen hebben de vertegen woordigers van de havenlood sen in de Beleidscommissie Loodsen Rijnmond gisteren meegedeeld dat een goede overgang van rechtspositiere gelingen voorwaarde is. om het privatiseren van het loods wezen voor hen aanvaardbaar te maken. Hoewel de havenloodsen met nadruk zeggen dat zij niet om integratie met de rijksloodsen of om privatisering van het loodswezen hebben gevraagd, zijn zij van mening dat het plan van minister Smit-Kroes moet uitmonden in één regio naal loodsenkorps, met behoud van specialismen, Verder leg gen ze nadruk op de belangen van Rotterdam bij een veilige en doelmatige beloodsing. De havenloodsen eisen ook dat de integratie met het Rijks loodswezen moet zijn geregeld, voordat er aan privatisering wordt gewerkt. Rotterdam Een 31-jarige vrouw uit De Wijk raakte gis teren ernstig gewond bij een aanrijding op de kruising Groene Kruisweg - J, Oiiesla- gerweg. Het slachtoffer reed als passagiere mee met haar echtgenoot, die één van de twee trekkers met opleggers bestuurde, die met elkaar in botsing kwamen. Het verkeer moest twee uur worden omge- leid. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. De vrouw is in hei Zuiderziekenhuis opge nomen. TAX I Kans op Arabisch exportcentrum 'y. -XvW;,.:^ Rotterdam Een eventueel Arabisch exportcentrum voor West-Europa kan het best in Rotterdam worden gevestigd. Een besluit hier over zal echter in geen geval worden genomen voordat de Euro-Arabische dialoog is hervat. Dit zei de adjunct secretaris-generaal van de Arabische Liga, Omrane, gis teren tijdens zijn bezoek aan Rotter dam en Den Haag. Omrane was op uitnodiging van burgemeester Bram Peper in Rotterdam. In Den Haag sprak hij met minister Van den Broek van buitenlandse zaken behal ve over het handelscentrum ook over de Euro-Arabische dialoog, de situa tie in het Mid den-Oosten, de oorlog tussen Iran en Irak en de Nederland se anti-boycotwetgeving. Omrane heeft duidelijk een verband ge legd tussen het weer op gang komen van de al sinds enkele jaren op een laag pitje slaande dialoog en de eventuele vestiging van een Arabisch exportcentrum in Rot terdam. Eind deze maand komen in het Liga-hoofdkwartier in Tunis de Arabi sche leden van de algemene commissie bijeen om te spreken over een bijeen komst met de Europese Gemeenschap in oktober of november. Volgens een vertegenwoordiger van de Arabische Liga in Den Haag zouden de leden van de Europese Gemeenschap in de commissie voor handelsvraagstukken de vestiging van een Arabisch exportcen trum in Rotterdam kunnen voorstellen. Het valt in de vakantie-periode niet mee om ais moeder met je koters vanuit de stad weer veilig thuis te komen. Neem je dan de tram of pak je liever de taxi.... Dat iijkt het dilemma van deze moedereend met tien kleintjes, die het razenddrukke Stationsplein in het hartje van Rotterdam oversteken, op weg waarschijn lijk naar water..,. Niet direct akkoord met sluiting politieschool I J&&CÏ Gisteren voeren de eerste historische bedrtjfsvaartutgen de Oude Haven binnen. De haven biedt plaats aan 25 schepen. =e Rotterdam De s Rotterdamse poli- tie wil pas praten over opheffing van de politie- s school in de Maas- li stad indien minis- H ter Rietkerk van binnenlandse za- ken aan vijf eisen j voldoet- Dit heeft s de korpsleiding in g een schrijven la- s ten weten aan de commissie voor g politie- g aangelegenheden, s die maandag ver- gadert. S De politie wil dat de 5 minister de rechtspo- S sitie van de docenten van de opleidings- school regelt. Rotter- damse instructeurs i| zouden op de regïo- nale scholen als men- toren voor de Rotter- S damse leerlingen S moeten optreden. Mede daarom wil de korpsleiding dat alle Rotterdamse adspi- ranten (leerling agenten) op één poli tieschool worden op geleid en niet wor den verspreid over de vier regionale po litieopleidingen, die Nederland kent. ■Hierbij wordt ge dacht aan de school in Leusden. De korpsleiding stelt dat zij een eigen stempel wil drukken op de regionale school, voordat de adspiran- ten daar worden on dergebracht De huidige politie school in Rotterdam moet volgens het mi nisterie van binnen landse zaken haar poorten sluiten, om dat alle politiescho len samen een over capaciteit hebben van ongeveer hon derd procent. Minis ter Rietkerk ziet de sluiting van de Rot terdamse school vooral daarom als een verantwoorde bezuiniging. De politie-opleiding in Rotterdam is pas drieënhalf jaar gele den in gebruik geno men Daarvoor zat de school in een oud ge bouw in de Boezemd warsstraat. De nieu we opleiding bevindt zich in een groot kantoorgebouw aan de Heer Bokelweg, waarin door de poli tie een aantal etages is geh u u rdDaaro m formuleert de korps leiding als laatste eis, dat het ministerie een vergoeding geeft voor onnodig aange gane huur verplich tingen- De eventuele sluiting 2ou samenvallen met de start van. een nieuwe opleiding voor adspiranten. die per 1 oktober moet beginnen. De voor naamste veranderin gen zijn, dat de oplei dingsduur wordt ver lengd en dat er een stage-periode voor de adspiranten is inge last Rotterdam De Oude Haven bij de Blaakoverbouwing is bijna ge reed voor drie historische zeilda- gen. Dezer dagen wordt nog hard gewerkt om de helling 'de Ko- nïngspoort' af te maken, waarop straks de bedrijf svaartui gen wor den getakeld, klaar voor de repa ratie en het feest. Het oudste haventje van Rotter dam, bij het Witte Huis, heeft ja renlang rust gekend, maar als het aan de stichting Openlucht Bin nen vaartmuseum ligt, zal de be drijvige oude tijd wederkeren. In 1978 kwam wijkorgaan 'Centrum' op het idee dit rustieke plekje weder om een bestemming te geven. Direc teur van het maritiem museum Prins Hendrik, Pieter van Empelen, voelde hier wel voor en besprak het met de landelijke vereniging tot Behoud van het Zeilend Bedrijisvaartuig. Deze vereniging maakte een plan voor een haventje met 25 ligplaatsen voor his torische schepen en een reparatie werfje. De gemeente ging akkoord en met be hulp van 120 bedrijven kwam ook het financiële plaatje rond. Op 16 septem ber zal de Oude Haven, met recht kan deze naam nu weer worden gebruikt, officieel worden geopend door burge meester Bram Peper. Maar allereerst zal de haven in het te ken staan van de negende reünie van de Stichting Openlucht Binnenvaart- museum. Vrijdag 29 juli tegen 18.00 uur worden de eerste zeilende be- drijfsvaartuigen verwacht in het Ha ringvliet en aan de Oosterkade. De schippers en natuurlijk belangstellen den ontmoeten elkaar op het terras van de Blaakoverbouwing op de kop van de Oude Haven. Zaterdag 30 juli om 12.00 uur precies, hoopt men het startschot te geven voor de wedstrijd van de vaartuigen. Rondom deze wedstrijd zijn er diverse activiteiten aan de Maaskade zoals boegsprxetlopen, kussengevechten, vJotvaren. De dag erna zullen de schepen weer vertrekken uit het Ha ringvliet. De kosten voor de restauratie van de Oude Haven bedragen rond de 1,5 miljoen gulden. Naast de helling is een houtloodsje gebouwd en een sme derij in oude stijl. De liggelden zullen varieren van 500 tot 800 gulden, af hankelijk van de breedte van de vaar tuigen. Rotterdam Een 2B-jarige vrouw uit Hellevoetsluis heeft gisteravond ernstig hoofdletsel opgelopen bij een aanrijding op de kruising Botlek weg - Welplaatweg. De vrouw reed Rotterdam De Rotterdamse stukgoed bedrijven Seaport Terminals en Müller-Thomsen hebben overeenstemming be-, reikt over de gezamenlijke aanleg van een moderne fruit pier in de Merwehaven. De werkzaamheden beginnen rond de jaarwisseling. De bestaande accommodatie wordt uitgebreid met koel ruimten en andere opslagfaciliteiten. Beide stuwadoors houden het voor mogelijk dat ze daarmee nieuwe klanten aantrekken en voor uitbreiding van de werkgelegenheid in de bedreigde stukgoedsector zorgen. Hun akkoord leidt er in elk geval toe dat de banen van vierhonderd havenwer kers in de fruitsector veilig zijn gesteld. Seaport, onderdeel van het Furness-concern, en Müller- Thomsen (Intematio-Müller) hebben bijna drie jaar onder handeld over samenwerking. Het eerste bedrijf krijgt een aandeel van 82 procent in het project, het belang van Mül ler-Thomsen wordt twaalf procent. Die verhouding is in overeenstemming met de hoeveelheid fruit die beide stuwa doors momenteel verwerken. De Vervoersbond FNV heeft voortdurend aangedrongen op samenwerking, uit vrees dat de grote fruitimporteurs, goed voor enkele honderdduizenden tonnen lading, naar Antwer- pen of Hamburg zouden gaan, als de nieuwe fruitpier niet op redelijke termijn beschikbaar zou zijn. De importeurs hebben dc koelruimten nodig, om hun fruit op te slaan tot de tijd dat ze er een hogere prijs voor kunnen krijgen. Müller-Thomsen heeft de pier in dc Merwehaven en twee andere lokaties verkocht aan de gemeente Rotterdam. Zij verhuurt het haventerrein aan de combinatie Seaport/Mül- ler-Thomsen. Over de investeringen valt nog niets te zeg gen, zo lang het overleg met de fruitimporteurs en het ge meentelijk havenbedrijf over de inrichting nog niet is afge rond. Rotterdam De centrum- markt Rotterdam, naast de nieuwe bibliotheek tussen de Blaak en de Hoogstraat, wordt komende zaterdag weer 'ei gendom' van de marktkooplie den. Het terrein is sinds 1980 gebruikt door dc bouwer van de nieuwe bibliotheek, maar tijdens de afgelopen weken weer gebruiksklaar gemaakt voor de markt. Door deze werkzaamheden was de een- trummarkt tijdelijk gevestigd op de Hoogstraat en een ge deelte van de Botersloot, De bloemen- en plantenmarkt krijgt een definitieve stand plaats op het gedeelte tussen de Botersloot en de Nieuwe Markt. De Rotterdamse centrum- markt lijdt al jaren een zwet- vend bestaan. Tot de tweede wereldoorlog was de markt ge situeerd op de Goudse Singel en na het bombardement tijde lijk op het Noordplein. De her bouw van het centrum voerde de markt vanaf 28 augustus 1958 naar het gebied Hoog- straat-Binenrotte. In de hierna volgende jaren werden er door- verbouwingen steeds weer in grijpende wijzigingen aange-, bracht in het marktterrein. Rotterdam De politie heeft afgelopen nacht twee Rotter dammers (22 en 23 jaar? aan gehouden, die ervan worden verdacht branden in twee wo ningen en bij een trekker met oplegger te hebben gesticht. Vannacht ontstond eerst brand, in twee naast elkaar gelegen renovatie-woningen aan de Nijverheidstraat. Hieraan gin-- gen twee ontploffingen vooraf. Twee gasflessen kwamen hier door op straat terecht. De bo venverdiepingen van de wo ningen brandden uit. De hui zen waren onbewoond. Even half uur eerder was er brand gesticht bij een trekker met oplegger, die op de Per- soonsdam stond. De vrachtau to was met een brandbare vloeistof overgoten. De politie arresteerde beide mannen, omdat zij zich verdacht in de omgeving ophielden. op een fiets en kwam door on bekende oorzaak in botsing met een personenauto Zij is in het Dhkzigt zieken hu is opgeno men. De politie verzoekt getui gen van dit ongeval contact op te nemen via tel. no. 143144 .toestel 3453. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. f 4rfres. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst pG en goed beloond! Want voor die kleine» - Cocte; moeile krijgt u een telefoonklapper. Q akch,. W°°«B Uals. Adj 'reS;_ °stcode W0l Te/e)oon; S.tut*rdehQ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4