12 GRAAG .GEDAAN. ,'BoaT BEL VOOR 010144144 Pseudo-roulette mag WÊÊBÊÊÈ Laten zien dat we het belastinggeld niet verbranden^ Zandschip op droge Cyanamid- affaire: j flSUTtS OIU lUMg Man bekent brand stichtingen Na uitspraak rechtbank Almelo: Natuur en Milieu: bezwaar tegen vergunningen voor Shell Radio Rijnmond waarschuwt bij eventuele ramp Zeilrace naar Azoren Politie haalt heroïne uit toilet V WtSËÈ Bom in Schiebroek blijft liggen Vuile grond op Slachthuis terrein nu verwijderd f Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 22 juli 1983 RZ/RV/RY/RW Rotterdam De Rotterdamse po litie is niet van plan op te treden tegen het zogenaamde 'vieren twintig spel', een soort roulette, dat vanaf vanmiddag in Rotter damse horeca-gelegenheden ge speeld kan worden. Het besluit om in ieder geval voorlopig niet op te treden, is gebaseerd op een uitspraak van de rechtbank in Almelo, dat dit spel niet onder echt gokken kan worden ver staan, zodat de wet op de kans spelen niet van toepassing is. De rechtbank kwam tot deze con clusie na bestudering van een rapport van TNO, dat vermeldt dat de spelers zelf invloed kun nen uitoefenen op de uitkomst De officier van justitie in Almelo heeft hoger beroep aangetekend tegen deze beslissing. Totdat de juridische strijd tot in de Hoge Raad is uitgevochten, zullen jus titie en politie in Rotterdam niet tegen de het 'vierentwintig spel' optreden. Vanmiddag om drie uur zou het eerste spel in de Maasstad in ge bruik worden genomen in een ho- reca-gelegeheid aan het West- plein. Hierna volgt vanavond de nachtclub El Am ra aan de Hart manstraat. Deze gelegeheid is ei gendom van gok- en sexbaas Henk Smol, onlangs ook een van de mannen achter het mislukte eroscentrum aan de Keileweg. Smol zit al jaren in de gokwe reld. In het verleden moest hij ook voor de politierechter ver schijnen, omdat hij ervan werd beschuldigd illegale gokhuizen te exlpoï ter en- Indien de toeloop in de nachtclub voldoet, zal Smol ook in de nacht club Studio 54, eveneens geves tigd aan de Hartmanstraat en bar-restaurant The Saloon 'vier entwintig spelen' installeren. Smol hoopt door deze mogelijk heid tot legaal gokken, dat zijn slecht lopende clubs meer bezoe kers over de drempel krijgen. De gang van het nachtpuhliek naar de Hartmanstraat is de laatste ja ren sterk teruggelopen. Ook het Hilton-hotel is hezig met voorbereidingen een ruimte vrij te maken voor goklustigen. Het 'vierentwintig spel' ook wel genoemd 'Golden Ten' of 'Derby Roulette', lijkt erg veel op het ge wone roulette. Alleen spelers met erg veel ervaring kunnen onge veer berekenen in welk vakje het balletje terechtkomt. Voor de on ervaren speler zal er geen ver schil zijn met roulette. De verwachting in de horeca-we- reld is dat ook andere onderne mers op deze 'gokmarkt' zullen inspringen. Het staat anderen vrij om ook in hun gelegenheden een 'vierentwintig spel' neer te zetten. De verwachting is dan ook, dat het nieuwtje er snel af zal zijn. Rotterdam De stichting Na tuur en Milieu heeft ernstige bezwaren tegen een aantal mi lieuvergunningen dat het openbaar lichaam Rijnmond wil verlenen aan de Shell-raf- finderij in Pernis. De milieu organisatie zegt dat de eisen in de vergunningen veel te soe pel zijn. Bovendien zou het principe dat de best uitvoerba re technieken moeten worden toegepast, worden losgelaten. Het toestaan van het stoken van hoogzwavelige olieresten, op voorwaarde dat de fornui zen op hoge schoorstenen zijn aangesloten, is. aldus Natuur en Milieu, in strijd met de op stelling van de regering op conferenties over zure regen. Daar is vastgesteld dat het ge bruik van hoge schoorstenen een achterhaalde oplossing is. Rotterdam Bij een dreigen de ramp of calamiteit in het Rijnmondgebied, die gevolgen zou kunnen hebben voor meer dan één gemeente, kan de voorzitter van Rijnmond vanaf- december van dit jaar gebruik maken van Radio Rijnmond. Voor dit doel is een overeen komst gesloten Lussen het openbaar lichaam Rijnmond 'en de stachung Regionale Om roep Rotterdam-Rijnmond e.o. De bestaande afspraken over het geven van informatie via de zender Hilversum I, zoals gepubliceerd in de gouden gids, blijven gehandhaafd. Ra ti 'o Rijnmond geldt als de tweede omroep waarop Rijn mond in geval var» nood een oeroep kan doen. Wanneer bij een ramp of een dreigend incident meer dan één gemeente uit het Rijn mondgebied lijkt te worden betrokken, neemt in dit soort gevallen de voorzitter van Rijnmond de bestuurlijke co ördinatie van rampenbestrij ding en informatie van de be volking op zich. In dit verband wordt de overeenkomst met Radio Rijnmond van groot be lang geacht. Rotterdam Onder de naam 'Rotterdam Mid-Atlan tic '84' houdt de Stichting Specerijen Race volgend jaar Quli/augustus) weer een lan- ge-afstand zeilwedstrijd, met Rotterdam als begin- en eindpunt. De bestemming is Ponta Delgada op de Azoren. Het traject is korter dan dat van de race van Rotterdam naar New York en terug in 1982, opdat een nog groter aantal jachteigenaren aan de wedstrijd kan deelnemen. Een schip op het droge. Bij wijze van blikvanger voor een evenement dat iets verder uit het centrum plaats vindt. Met een kraam werd de ruim twaalf meter meten de zandaak gisteravond uit de Leuvehaven getakeld om enkele uren iaten voor het stadhuis te worden gedepo neerd. Daar zal het tot 10 augustus blijven liggen. Het schip, dat dateert van kort na de eeuwwisseling en de vroegere naam De Drie Gebroeders voert, is bedoeld als aankondiging voor de negende reünie van de Stich ting Openlucht Binnenvaartmuseum op vrijdag 29 en za terdag 30 juli. Een groot gedeelte van dat gebeuren zal plaatsvinden rond de Oude Haven, waar in september het Openlucht Binnenvaartmuseum zai worden geopend. De Drie Gebroeders is eigendom van het maritiem mu seum Prins Hendrik. Rotterdam De narcoti cabrigade heeft in een toiletpot in een woning in de Christiaan de Wet straat 300 gram heroïrib gevonden. De politie hield bij de inval een 34- jarige man aan, van wie men vermoedde dat hij snel enkele kilo's heroïne door de WC had doorge spoeld. Bij het demonte ren van de pot vond men de 300 gram. Tevens werden nog een 27-jarige en 31-jarige man aange houden. EX Naar dokter buiten Oorlogsschepen aan de ParKkade: morgen- en zondagmiddag te bezichtigen voor het pu bliek. Commandant permanente Navo-vloot Rotterdam „Met deze bezoeken tonen we de Navo-solidariteit en laten we de belastingbetalers zien dat we hun geld niet zomaar verbranden." Captain Gregory F. Stree- ter geniet zichtbaar van zijn glas ijsthee, terwijl hij de reden van het bezoekje van de permanente navo- vloot aan Rotterdam ver klaart. Die vloot, die als eerste door de Navo wordt ingezet bij oorlogsdrei ging, is gisterochtend Rot terdam binnengelopen voor een visite van vijf dagen. Een voor een meerden de oorlogsschepen afgemeerd aan de Parkkade en vrijwel onmiddellijk stonden drom men mensen op de kade om het militaire vertoon te be wonderen. Dranghekken waren op eerbiedige afstand van de kademuur neergezet en twee marechaussees pa trouilleerden door de men senmassa heen. Wie er maar een beetje verdacht uit2ag, werd gesommeerd de andere kant van de hekken op te zoeken. Angst voor demon straties misschien; bijvoor beeld door Onkruit? Captain Gregory Streeter maakt zich niet 20 druk over eventuele acties. „We hebben een keer zoiets meegemaakt in Den Helder. Althans: we hebben geruchten gehoord dat er iets door tegenstanders van de Navo werd gedaan. Gezien hebben we zelf niets. Bovendien: we hebben toen in drie dagen honderddui zend bezoekers aan boord van de schepen gehad. Hon derdduizend! Dan stelt zo'n klein groepje toch niets voor." Opdracht „Onze taak is drieledig", ver telt Streeter verder. „We zijn altijd klaar om onmiddellijk ingezet te worden voor elke operatie, die de navo-bevel- hebbers nodig achten. We Captain Gregory F. Streeter moeten samenwerken om technieken en procedures van de verschillende deelne mende landen zoveel moge lijk op elkaar af te stemmen, èn we moeten de Navo-op- dracht duidelijk maken aan de gemeenschap," Zes schepen maken die Navo-opdracht dit weekend duidelijk in Rotterdam: hev Amerikaanse vlaggeschip Dewey en de fregatten 'Com mandante Joao Belo' uit Por tugal, 'Brazen' uit Groot- Brittannie, 'Piet Heyn' uit Nederland en de jagers 'Hes sen' uit West-Duitsland en 'Margaree' uit Canada- Wie belangstelling heeft voor de oorlogsschepen kan morgen- en zondagmiddag een kijkje aan boord gaan nemen. Van twee tot half vijf is iedereen welkom aan de Parkkade. Rotterdam De politie heeft een 32-jarige Rotterdammer aan gehouden, die maandagochtend vroeg de branden heeft gestieht in de scholengemeenschap voor voortgezet bijzonder onderwijs aan de Burgemeester Josselin de Jonglaan en het ontwennings centrum voor drugsverslaafden de Bouman-kliniek aan de Ave nue Concordia. De dader meldde zichzelf. Hij verklaarde moei lijkheden thuis en op zijn werk te hebben. De school brandde geheel uit, terwijl in het drugscentrum de schade beperkt bleef tot een geblakerde bank, die in allerijl naar buiten werd gegooid. Rotterdam Werknemers hebben om buiten de bedrijfsartsen om een dokter te raadplegen, als zij vrezen dat hun gezondheid door het werk wordt aangetast. Dat as het ge volg van een uitspraak van het centraal me disch tuchtcollege in de zaak tegen de Rotter damse huisarts De Jong. De Jong onderzocht werknemers van het bedrijf Cyanamid, omdat dezen geen enkel vertrouwen meer hadden in de bedrijfsgeneeskundige dienst. De inspec teur voor de volksgezondheid diende daarop een klacht in bij het medisch tuchtcollege. Vorig jaar kwam dat (lagere) medisch tucht college al tot de conclu sie dat De Jong wel de gelijk recht had om pa tiënten te onderzoeken die het vertrouwen in de bedrijfsgeneeskundige dienst hadden verloren, ïoen werd De Jong ge heel in het gelijk gesteld en ging de inspecteur voor de volksgezondheid in hoger beroep. Nu heeft huisarts De Jong toch een waarschuwing ge kregen, omdat hij in zijn rap port dat bestemd was voor leken, niet voldoende had aangegeven dat hij in zijn onderzoek slechts 'signaleer-' de'. Bovendien vond het- Centraal Medisch tuchtcolle-' ge dat De Jong contact had moeten opnemen met de be drijfsarts over het resultaat' van zijn onderzoekingen, op dat die bedrijfsarts eventuele bedenkingen aan het rapport had kunnen toevoegen. Huisarts De Jong beschouwt de uitspraak als een over winning, omdat zijn handel wijze op zich als juist wordt beschouwd. Rotterdam Zonder er erg in te hebben gehad heeft een 21-jarige bewo ner aan de Schiebroekse Molenstraat sinds enkele maanden een explosieve oefenbom in zijn bezit. Pas gisteren ontdekten bezoekers dat de oefen- bom, die in een garage ligt, nog steeds geladen is. De inderhaast gewaar schuwde explosievdh op ruimingsdienst heeft toe gezegd de bom in dc loop van de volgende week te zullen ophalen. Het gaat hier om een bom in de ca tegorie C, hetgeen bete kent dat er geen ontplof fingsgevaar bestaat, mits het projectiel onaange roerd blijft. De bom is vermoedelijk van Engelse makelij en afkomstig van het af- werpterrein van de ko ninklijke luchtmacht op Terschelling- De oefen- bommen worden gebruikt om de piloten te laten zien of het doel al dan niet geraakt is. De bom in Schiebroek wordt door de opruimingsdienst eerder weggehaald dan gebruike lijk is bij dit soort mel dingen. De reden hiervoor is dat de dienst er vanuit gaat dat door de recente ramp in de legerplaats 't Harde, de angst onder de omwonenden groter kan zijn dan onder andere om standigheden het geval zou zijn geweest. Overi gens verwerkt de explo sieven opruimingsdienst van het leger jaarlijks vierduizend van dit soort meldingen. Rotterdam Vandaag hoopt de gemeente het werk af te ronden op het voormalige Slachthuisterrein in Croos- wijk, dat ernstige vervuiling vertoonde. Dit gebeurde op verzoek van wijkbewoners om mogelijke gevaarlijke situaties voor kinderen (met water ge vulde putten) te voorkomen. Inmiddels is de met stook- en gasolie vervuilde grond ver wijderd. Het met lood-veront- remigde stuk grond werd ge stort in de put, die is ontstaan na verwijdering van de stook olie-houdende grond. De ge meente heeft verder een laag schone grond aangebracht op het betrokken gebied. Op dit stuk zal openbaar groen ko men. Wethouder J. Laan heeft naar aanleiding van klachten van het wijkorgaan bij ge meentewerken om een rapport gevraagd over de uitvoering en controle van de sloopwerk zaamheden van dit terrein. Ex zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar even f Waanj. verandering in. Adres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I en goed beloond! Want voor die kleineb yy moeite krijgt u een iTrm irff1" kruidenwijzer. irt^boLerhr''^9: """plaat:. Adres:_ f Po-teode:_ W°OnpI, TsJefooo l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4