SPORT Theo is bloemrijker dan ooit tevoren Winnen verder achterop UITSLAGEN TENSLOTTE Vader niet bij NK DE FRANCE 9Wat een rotdag' 1 Frank Arnesen naar Anderlecht Blanker tekent bij Volendam Feyenoord: 11-0 Wolsink neemt afscheid GP Zandvoort: mil j oenen- zaak APPIE HAPPIE en de BOEMERANG-BANAAN Bernaudeau ging als een speer door de bevoorrading Korea uitgeschakeld Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 23 iuU 19S3 Brussel Anderlecht. win naar van het toernooi om de UEFA-beker, heeft gisteren de onderhandelingen met Frank Arnesen en Valencia afgesloten over de transfer van de Deense international. Arnesen, 26 jaar, tekende een contract voor drie jaar bij de Brusselse club. Arnesen speel de de laatste twee seizoenen bij Valencia, waar hij het laat ste jaar door een knieblessure nauwelijks in actie kwam. De Deense middenvelder ver wierf zijn faam bij Ajax, dat voor het nieuwe seizoen de Oostenrijker Felix Gassehch contracteerde. De Nederlandse kampioen heeft de stichting Arbeidszaken en dus het mi nisterie van Sociale Zaken dat de arbeidsvergunning voor Gasselich verstrekte, er van kunnen overtuigen dat binnen de landen van de Europese Gemeenschap geen speler te vinden was die aan de verlan gens van Ajax voldeed. Volendam Ton Blanker heeft een overeenkomst voor een jaar getekend bij de eredivisieclub Volen dam. Indien Zaragoza toe stemming geeft, speelt Blanker het komend sei zoen bij Volendam. Tot het einde van het voeibaljaar 1983/84 slaat de 22-jarige Blanker onder contract bij de Spaanse vereniging. „De toestemming van Za ragoza is echter slechts een formaliteit", aldus Cor van der Hart, de trainer van Volendam. Aangezien Blanker mo menteel in Nederland zijn militaire dienstplicht ver vult, zal hel Zaragoza goed uitkomen, dat Blanker een club heeft gevonden. Vo rig jaar speelde de vroege re Ajacied op uitleenbasis bij Excelsior. Hen Haag- Feyenoord heeft in een oefenduel in Nieuwe-Pekela tegen de plaa tselijke derd ekiasser PJC met 11-0 gewonnen. Rij rust stonden de Rotter dammers al met 6-0 voor. Ajax won in Langweer een oefenwedstrijd tegen een se lectie uit Sneek en omstre ken gewonnen met 7-1. De ruststand was 3-0. De 400Q kijkers zagen vier doelpun ten van Schoenaker. NEC verloor in Finland met 3-4 verloren van eredivisie club lives. Wim van Zinnen gaf de Nederlandse bekerfi- nalist een 1-0 voorsprong. Pas bij 1-4 zorgde Henk Grim voor de overige doel punten. Amsterdam Moiocrosser Gerrit Wolsink zal zaterdag 27 augustus, tijdens de derde in ternationale stadioncross in het Amsterdamse Olympisch Stadion, afscheid nemen van de actieve wedstrijdsport. Wol sink, inmiddels 36 jaar oud en sinds kort praktiserend tand arts in Den Haag, krijgt een afscheidscross aangeboden met vrijwel alle ex-wereldkampi oenen en collega's uit zijn wedstrijd] oopbaa n. Vught Els Vader zal niet deelnemen aan de strijd om de Nederlandse atletiekkampi- oenschappen, die vandaag en morgen in Vught worden ge houden. De Zeeuwse atlete heeft ruim een etmaal voor de titelstrijd afgezegd. Vader, die zich al heeft verzekerd van een startbewijs voor de we reldkampioenschappen, heeft al geruime tijd last van een vi rusinfectie aan de longen. Zandvoort Het organisatie comité van de 32e formule I-race om de Grote Prijs van Nederland heeft op zondag 28 augustus 50.000 betalende be zoekers nodig om uit de kosten te komen. Bij elke toeschou wer meer rinkelt de kassa voor de organisatoren van de Grand Prix, die in totaal 2,6 miljoen gulden moeten uitge ven om de autosportwedstrijd van het jaar in ons land te kunnen laten verrijden. Wie houdt niet van Joaqim Agostinho, de ruim 40- jarige, nog immer zo dapper doortrappende, in weer en wind kromgetrokken en. onder de gloeien de zon zwartgeblakerde olijfboom uit Portugal. En wie een zwak voor hem heeft, moet ook een zwak voor onze eigen Theo Koomen hebben. Het is jam mer dat u die alleen maar hoort. Want zie hem binnenkomen na zo'n slijtageslag in de Alpen. Het gezicht een strak masker, de rimpels vakkundig opgevuld met stof en gruis. Ontmoet hem 's mor gens vroeg, lang voordat de inmiddels danig ge dunde karavaan haar eerste slingerende bewegin gen gaat maken. Hij staat er, 54 jaren jong, een kopje koffie in de hand, opgewekt, blij als een kind dat hij het allemaal voor de 18de maal bele ven mag. Hij verwerkt dag in dag uit de terreur van de he ren aan de touwtjes daar in de NOS-radioploeg. Zegt vergoeilijkend dat die jonge jongens nu een maal zo snel mogelijk naar de top willen klaute ren. U hoort alleen wat hij zegt op de radio 's middags. Dat is al heel wat, maar wij horen daar-, bij nog wel eens die aan de uit zending voorafgaande ge sprekken tussen de heren van de radio-equipe onderling Dan kan je nog wel eens la chen. Ik zag, zegt Theo dan. net aan de kant van de weg een paar borsten, zo hemels van aanblik dat ik er dorst van kreeg Je hoort producer George Tor de mededeling met kromme tenen verwerken want die is stevig op weg car rière te maken en kan met te gen wat hij inefficient geleuter vsndt. Je krijgt een tikje medelijden met Theo als hij overborrelend van Java-achtig nieuws zo snel mogelijk in de uitzending wil en Tor geeft alleen om z'n macht te onderstrepen (want Theo op de motor. Blij als een kind dat hij het voor de 18e keer mag meemaken. door Pim Stoel om de kwaliteit kan het niet zijn) de microfoon eerst aan Harne Jansen, of *>og erger, eerst aan Hennie Ruckert. Ja, neemt Theo dan later live wraak, ik had het u zeven mi nuten geleden al heet van de naald kunnen melden, als ik maar het woord gekregen had, maar meneer zus en zo is ont snapt. Hij krijgt wel eens ten onrech te op zijn donder. Hoe vaak, kermt Tor, heb ik jullie al ge zegd de ploegen en hun kop mannen te noemen. Veront waardiging bij Theo. Ik zeg toch elke keer Mercier, de ploeg waar Zoetemelk kopman is. En dat is inderdaad zo. Merci, zegt Mercier dan wel licht op zijn beurt, alhoewel het Franse fietsenmerk in Ne derland vermoedelijk slechts weinig verkooppunten heeft. Theo is overal voor in. Denk er om Theo, zegt George, nu een tikkeltje opwinding. En daar komt hij. Dames en he ren, het is hier veertig graden in de schaduw maar de rillin gen lopen me over de rug bij zoveel spanning en sensatie. Als neutraal waarnemer zie je het peloton op zo'n moment net gezellig keuvelend voorbij fietsen, men eet een appel, men schilt een peer, men bakt een ei. Op de banken De mensen staan op de ban ken van enthousiasme, zei Theo gisteren toen ene Leleu als eerste over de streep kwam na de slaapverwekkende etap pe Morzine-Dyon. Er heerste echter een grafstemming aan de finish want nu er geen duel om de gele trui viel te zien hoopte het publiek natuurlijk op de spectaculaire massa sprint met alle risico's van dien. Bedrog van Theo? Ach, een marktkoopman prijst zijn wa ren nu eenmaal ook aan als ze al een dagje hebben liggen sto ven in de zon. Hij kan boos worden. Als hij net het volk verteld heeft hoe fantastisch Lubberding op kop ligt en in de studio in Hilver sum vult de presentator dat nieuws aan met de opmerking: die zal dan wel flink uit de huisapotheek gesnoept hebben. Dat neemt Theo niet. Dan wordt duidelijk dat de Tour voor hem heilig is, ook al is het zijn 18de. Als het zo moet, griept hij richting George Tor, dan stap ik af, dan schei ik uit, dan zoeken jullie het maar uit, ik doe mijn werk serieus, dan moeten ze dat in Hilversum ook doen. Rustig, rustig, sist Tor dan, het is maar een grapje, en even la ter vermant Theo zich en trekt weer ouderwets van leer of er niks gepasseerd is. Wij hebben op een dag de stoute schoenen aangetrokken en het hem op de man af ge vraagd. De 18de keer Theo, hoe kun je het nog steeds op brengen, dat ongebreidelde enthousiasme voor de presta ties van Peter, Gerard, Henk, Frits, Joop en al die andere toch uit een geheel andere nieuwere wereld stammende fietsers. Theo Ja, zegt Theo dan, illustere voorgangers van mij die zei den altijd, als ze meneer tegen je gaan zeggen moet je opstap pen. Nou, ik ben 54, maar het is overal waar ik op de motor in het peloton verschijn, ha Theo, hoe is het Theo, hou je vast Theo, val er niet af Theo. Hij zegt ook beter in vorm te zijn dan andere jaren. Tien jaar, verklaart hij, slikte hij valium. Na een auto-ongeluk. Dat had gevolgen voor zijn re putatie. Hij kon vaak niet snel genoeg formuleren. Maar hij is van dat goedje af nu. Dat heeft hem een paar lastige maanden bezorgd, maar nu gaat het goed. En nu op topdagen, je hebt natuurlijk ook minder goede dagen in zo'n Tour, dan zeggen de andere jongens: Theo, je bent bloemrijker dan ooit tevoren. ,En dan tenslotte, zegt hij een tikje verlegen, dat hij het alle maal echt nog mooi vindt, gek hè, maar het raakt hem nog steeds als een wielrenner, het liefst een Nederlander, de rug kromt en een poging onder neemt om te ontsnappen aan de zuigkracht van dat het liefst alles en iedereen opslor pende monster, dat het grote peloton heet Het moge derhalve duidelijk zijn, er is nog steeds een tijd van Koomen, maar nog lang niet van gaan. Gelukkig, ei genlijk, want met gemak bo ven de grauwsluier die over de rest van de NOS-radio-equipe hangt uitpiekend, is hij nog steeds een radioman in hart en nieren. En dat is een deugd... ''C'Ü" Dijon In Dïjon had Pe ter Winnen een gezicht als een oorwurm. Hij was vier plaatsen achter, maar in dezelfde tijd als gele-trui- drager Laurent Fignon over de eindstreep van de twintigste etappe geko men. Dagwinnaar Philippe Leleu. die 280 kilometer de zon mee dogenloos in de nek voelde branden maar optimaal profi teerde van de rugwind. was al lang gehuldigd toen de num mer twee in het algemeen klassement het eerste flesje bronwater in de droge keel goot. Zijn humeur werd er niet beier op. Vragenstellers wer den door Peter Winnen afge snauwd. „Wat een rotdag", jammerde hij, „bijna driehon derd kilometer op de fiets en er was geen seconde rust. Er waren renners die meteen in de aanval gingen. Alsof de rjt maar tachtig kilometer was". De plannen, die door Peter Post en zijn renners waren uit gedacht, mislukten allemaal Dat was de reden van Win- nens chagrijn. De lange, hete tocht van Morzine naar Dijon was zo'n beetje zijn laatste kans nog iets te ondernemen. Algemeen is de verwachting, dal klimmer Peter Winnen in de tijdrit van vijftig kilometer rond het autocircuit, een pak voor de broek zal krijgen van Bernard Hinaults onverstoor bare stand-in. Wilde Fignon nog aangepakt worden, dan moest dat gebeuren in de op een na langste etappe. Zelfs de aanwijzingen van Gerne Knetemann hebben er met toe bijgedragen, dat Win nen winst boekte op Fignon. Knetemann was op de motor en in een van de auto's van de NOS-radio aanwezig in de ka ravaan. Hij kreeg daarvoor speciale toestemming van de wedstrijdleiders. Tussen Mor zine en Dijon fungeerde Kne temann als boodschappenjon gen van Peter Post door via de radio opgedragen aanwijzin gen door te spelen naar de coureurs in het peloton. „Twee kilometer voor de eindstreep is nog een klimmetje", gaf Knetemann door in de ver wachting dat daar nog iets ge daan kon worden. Winnen kon het niet. Op deze dag kon Winnen alleen maar verhezen. De niet-tijd rijder was ook een niet-sprinter. Zo liep Fignon bij vier tussensprints met twee tweede plaatsen en twee derde plaatsen 24 seconden op hem uit. Op een tel na werd de af stand weer drie minuten. In de tijdrit van vandaag moet Winnen eerder moeite doen om Lucien van Impe achter zich te houden. De afstand tus sen de winnaars van L'Alpe d'Huez en Avoriaz bedraagt slechts negen seconden. De enige die gisteren flinke tijdwinst boekte was Philippe Leleu. Een Breton zoals 2ijn bijna-buurman Bernard Hi- nault. Leleu was het speerpunt van een grote Franse coalitie.- Zijn ploeg had nog geen dag prijs gewonnen. Hij reed weg bij een premiesprint en had een paar minuten voorsprong voor hij er zelf erg in had. Hij was niet gevaarlijk voor het klassemem en het was voor de Franse renners van belang dat zijn ploeg ook wal won en dus enige publiciteit kreeg. Het peloton neemt het ervan in de lange, hete etappe naar Dijon. Van links naar rechts Van Impe in de bolletjestrui, Laurent Fignon in de gele trui en Sean Kelly in het groene tricot. WIELRENNEN Tour <Je Franca Twintigste etappe, een rit van 291 ki lometer van Morzine naar Dijon: 1. Leleu (Fra-Boishardy). 291 km in 7 uur 22 minuten en 56 seconden, met tijdsvergoedtng 7.22.26. gemiddelde snelheid 39.419 km/uur. 2. Gauthier (Fra-Danguillaume) 7.32.13, met tijds- vergoedmg 7.31.53, 3. Kelly (ter-De Gribaldy) 7.32.17, met iijdsvergoe- ding 7.32.07. 4, Glaus (Zw-Girard) 7.32.17. 5. Van der Poel (Ned-De Bruyne), 6. Pirard (Ned-Poggiali), 7. Manders (Ned-De Bruyne), 8 Ludwig Wijnants (BeWnssart). 9. Fignon (Fra- -Gumnard), 10 Vanoverschelde (Fra- -C repel), 11 Roche (fer-Berland), 12 Russen berger (Zwi-Girard). 13 Win nen (Ned-Post). 14. Van Impe (Beï- -Poggiall), 15, Uröany (Lux-Jossart). 16. Bernaudeau (Fra-Boisbardy), 17. De Rooy (Ned-Post), 18. Gallepm (Fra-Crepel), 19. Linard (Fra-Serland). 20 VandenBroucke (Bel-Crepel). 24. Lubberding (Ned-POSt). 34. Van Hou- welingen (Ned-Jossart). 47. Zoete melk (Ned-Danguillaume), 68. De Keulenaar (Bei-Post), 76. Veldschol- ten (Ned-Post) allen dezelfde tijd als Glaus, 87. Lammerts <Ned-Post) 76 32.53, 88 en laat&te. Ju.'es (Fra- -Guimard) 7.37.35 Poisson (Fra-Guimard) staakte de Strijd Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra-Guimard) 98 uur 25 mi nuien en 18 seconden, 2 Winnen (Ned-Post) op 2 minuten en 59 se conden, 3. Van impe (Bel-Poggiaii) op 3.08. 4. Arroyo (Spa-6cbevarri> op 3.29. 6. Alban (Fra-CrepeJ) op 4.35, 6- Bernaudeau (Fra-Boishardy) op 5.16, 7. Kelly (Ier-De Gribaldy) op 10.11. 8. Maüiot (Fra-Gulmard) op 11.34, 9. Boyer (VSt-De Gribaldy) op 15.21, 10. Anderson (Aus-Berland) op 15.43. 11. Lubberding (Ned-Post) op 16.54, 12. Agostinho (Por-De Gribaldy) op 17.45. 13, Jimenez (Col) op 18.37. 14, Millar (Gbr-Berland) op 19.23, 15. Ro che (ler-Berland) op 20.53, 16. Corre- dor (Col) op 2132, 17. Delgado (Spa-Echevarri) op 23.26. 13. Mi- chaud (Fra-Danguillaume) op 31.03. 19. Criqulelion (Bei-De Kimpe) op 31.40. 20. Ba2zo {Fra-Danguillaume) op 35.38, 23. Zoetemelk (Ned-Dan- guillaume) op 44.33. 27. Veld schol ten (Ned-Post) op 53.16, 29. De Rooy (Ned-Post) op 57,15. 41. Van der Poel (Ned-De Bruyne) op 1 uur 28 minuten en 32 seconden, 43. Pirard (Ned-Pog- giaii) op 1.35.42, 71. Lammerts (Ned- -Post) op 2.12.59. 72. De Keulenaer (Bei-Post) op 2.13.50, 80. Van Hou- welmgen (Ned-Jossart) op 2.42.38, 81. Manders (Ned-De Bruyne) op 2.44.21, 88 en laatste Laurens (Bel- -De Bruyne) op 3.52.20. Dag ploeg en klassement 1. Ploeg Boishardy 22 uur 27 minuten en 30 seconden, 2. Ploeg Danguillau- me 22.36.47, 3. Ploeg Jossart 22,35.51, 4. Ploeg Crepel zelfde tijd, 5. Ploeg Post zelfde tijd. Ploegenklassemenl 1. Ploeg DanguiHaume 302 uur 24 mi nuten en 46 seconden. 2. Ploeg Post op 25 seconden, 3 Ploeg Beriand op 10 minuten en 38 seconden, 4. Ploeg Guimard op 35.56, 5. Ploeg De Gri baldy op 39.56. Bé rgk lease ment 1. Van Impe 267 pnt. 2. Jimenez 191 pnt, 3. Millar 157 pnt, 4, Delgado 133 pnt, 5. Miehaud. Bernaudeau en Ar royo 117 pnt, S. Winnen 102 pnl. Puntenklassement 1. Kelly 330 pnt, 2. Pirard 126 pnt, 3. Lubberding 96 pnt, 4, Van der Poel 95 pnt, 5. Andersen 93 pnt, 6. Fignon 91 pnt. Debutantenkfaaiement 1. Fignon, 2, Arroyo op 3 minuten en 29 secorden. 3. Jimenez op 18.37, 4. Millar op 19.23. Ronde van Rijntand-Palta Tiende etappe: 1. Mike Kluge (WDl) 147 kilometer In 3 uur 26 minuten en 57 seconden, 2. Peter Muckanhuber (Oos), 3. Bert Wekema (Ned), 4. Wer ner Muller (WDl), 5. Jiri Skoda (Tsj), 6. Gert-Jan Theunisse (Ned), 7. Heinz lm boden (2wi), 8. Kurt Zellhofer (Oos), 9. Volker Meier (WDl), 10. Pe ter Hilse (WDl) allen dezelfde tijd als Kluge; 39. Nico Verhoeven (Nad) op 49 seconden, 40. Hans Daams (Ned) zeilde tijd, 57. Hans Boom (Ned) op 6 minuten en 21 seconden. 58. Maarten Ducrol (Nèd) op 6.44. Eindklassement: 1. Dan Radlke (ODI) 38 uur 6 minuien en 20 seconden, 2. Milan Jurco (Tsj) op 49 seconden, 3. Peter Hitse (WDl) op 52 sec, 4. Darnel Wyder (2wi) Op 22e Etappe HOMMS MOM Afar Amaojisine 53 sec, 5. Bernd Drogan (ODI) op 2 minuten en 5 sec, 17. Nico Verhoeven op 12.52 minuten, 20. Bert Wekema op 15-48, 32. Maarten Oucrot op 35.13, 43. Gert-Jan Theunisse op 46.10, 51. Hans Daams op 54.27, 62. Hans Boom op 55.32. TENNIS Open Nederlandse kampioenschap pen in Hilversum Herenenkel, kwartfinales: Balasz Ta- roczy (Hon) - Rolt Gehring (Wdl) 6-2, 6-2; Roland Stadler (Zwi) - Eliott Telt- SCher (Vst) 6-4. 6-3; Dubbelspel, kwartfinales: Tomas Smid/Jan Kodes (Tsj) - Haroon Is- mail/Pater Johnston (2im/Aus) 6-1 6-2; Heinz Gunthardt/Balasz Taroczy (Zwi/Hon) - Helmut Beerman/Frank Lapre (Wdt/Ned) 7-6 (7-5) 6-2. f vetz MAAR, JCÜW ecgME- ftf 'T FV&U0X \V. HCOP MAAS? wr nc-en-Nte- MAND WÖMD-.. J£ 2AI 20M-Q4-\ Dl/Jt3 -TEöeM JE I UL <CX> fj Ik ben wel blij dat het nu langzamerhand afgelopen is. Ook gisteren was het weer erg ver en erg warm. Zie warmste etappe mis schien wel in de ronde. Bo vendien had ik gisteren niet bepaald m'n beste dag. Ik was dan ook blij dat er één weg was. Al drie of vier da gen achter mekaar ben ik behoorlijk in de beugel ge weest Maar dat is normaal, hè, dat je dan een keer een dagje iets minder bent. In eeste instantie zouden we met de ploeg onderweg wat tegen die bonifactiesprints doen. Dat is niet zo gewel dig gelukt. Maar ook weer niet zó slecht Winnen heeft niet zo veel verloren. De hoofdzaak was eigenlijk ook het ploegenklassement een beetje in de peiling te hou den. Alleen op het laatst sprong er iemand weg, die Gauthier, maar daarvoor hadden we al achter een groep van vier man zitten te rijden. En toen ging er één van La Redoute weg, die pakte ik nog terug, ja, en toen Gauthier ging, toen kon ik even niet meer. Ik had daarvoor ook ai flink op kop zitten rijden, dus ik kon er net niet bijkomen. Maar het was toch ook weer niet zó erg, want het waren maar vier seconden die die pakte. We gunden die Leleu trou wens de overwinning wel. In ieder geval meer dan een ploegmaat van hem, Ber naudeau. Die demareerde midden in de bevoorrading. En daar waren nogal wal renners flink boos over. Want dat is ook niet het sy steem eigenlijk. Kijk, als die tassen aangegeven moeten worden en ze vliegen daar als speren langs die soig- neurs heen. dat is natuurlijk levensgevaarlijk. Kijk, ais ze allemaal goed tassen aan kunnen geven, is het niks. Maar d'r staan mannen tus sen, nou, die staan te zwaai en met die tassen, dus voor hetzelfde geld slaan ze een keer een tas in het voor wiel, gaat er dan één over de kop, nou dan gaan er nog veel meer als ze 60 of 70 in het uur door die bevoorra ding rijden. Normaal wordt dat ook niet gedaan. Maar zo af en toe gebeurt het eens. En dan kun je er donder op zeggen dat er in het peloton net zo lang hard wordt gereden, totdat die mannen terug zijn. En dan Js er niet één ploeg die rijdt, nee, dan rij den ze allemaal. En de helft van het peloton nog met de etenstassen op de rug ook. Die zijn natuurlijk allemaal giftig dat ze die tassen eerst niet behoorlijk hebben kun nen leegmaken. En dat gebeurde dus giste ren ook. Toen we die Ber naudeau tenslotte terugpak ten, toen viel het in één keer stop, helemaal stop en toen demarreerde zijn ploegmaat Leleu. En toen zei ik nog tegen Lammerts, kijk, dat is nou het goede moment. Hij was gelijk weg ook. Toen vonden ze het al lemaal goed. Bernaudeau maakt zich op die manier niet bijster po pulair. Die rit duurt bijna 300 kilometer, ik vind, dan zijn er momenten genoeg om te demarreren en dan hoeft dat niet speciaal in de bevoorrading. Ikzelf had me zakken al vol gedaan, hoor, ik zat toch van voren, je bent misschien twintig plekken terug, maar je bent tenminste die tassen kwijt. Maar wat denk je van die jongens die achterin het pe loton zitten en net op hun gemak die tassen aanpak ken, die hadden het ver schrikkelijk zitten natuur lijk. Die gingen vreselijk te keer tegen die Bernaudeau. Maar die zei alleen: ja, maar ik meest demarreren van mijn ploegleider. Maar dat is natuurlijk makkelijk ge zegd. Henk Lubberding Antwerpen Tot de negende en dus laatste innings tegen Nicaragua liet het Nederlandse honkbalteam wereldkampioen Korea en de Belgische organi satoren van de Intercontinen tal Cup in onzekerheid. In die laatste slagbeurt scoorde Oran je echter zes punten, won daardoor met 16-10 van de Middenamerikanen, zodat Ko rea op grond van onderlinge resultaten tegen Chinees Tai- peh (derde) en Nederland (vierde) werd uitgeschakeld voor de play-offs. Het bijzonder sterke Cuba, huizenhoog favoriet bij vriend en vijand, was superieur gis termiddag in de eerste wed strijd van de play-offs tegen Nederland. Zestien puntgave honkslagen, waaronder vier homeruns van 'beest' Antonio Munoz en Fernando Sanchez (ieder twee), zorgden voor een 11-0 zege in zeven innings. Werper Jerry Remmerswaal (2-1-11-0) werd na drie innings opgevolgd door Ed Kruijs van Amstel Tijgers (0-0-5-1), die in de resterende vier slag beurten de Cubanen slechts één punt toestond. Cuba-werper Rogerlio Garcia (13-1-1-0) bleek een 'kanjer'. „Bijna alle ploegen in Ameri ka hebben hem op het verlan glijstje. Hij is direkt inzetbaar in de Major League", aldus Jim Stoeckel, manager van door Erik Winkster Oranje gedurende ruim drie weken. Tegen een pitcher van dit kaliber had de Nederlandse aanval totaal geen kijk. Slechts Frank Bos (honkslag) en Harm Horeman (vier wijd) kwamen op de kussens. Een ingecalcu leerde nederlaag voor Oranje, dat vanmiddag tegen USA in Bart Volkerijk de leider van de defensie heeft. Later op de avond won de Verenigde Staten met 8-3 van Chines Taipeh.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6