'Nooit toezeggingen aan reder Steinmann' Heropening van Broersvest gelijk met Lange Haven- feest Vlaardings bureau filmt eigen productie Arrestatie drukker verbijstert Schiedam Vragen in Staten over aansluiting veer Maassluis ÏIAAROINGS RAGBIAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Rijnmond ontkent beschuldigingen Jaap Florijn neemt afscheid Ook Van der Waal wil bouwen in Steendijk- polder Alle banden lek Hoofdsteden- buurt schreeuwt om vrijwilligers 'De ene gimmick na de andere Lang wachten op de trein Jeugdland trekt meer deelnemers VRIJDAG 29 JULI 1983 Maassluis Het Vlaar dingse bouwbedrijf Van der Waal BV wil gaan bouwen in de Steendijk- polder-Noord in Maas sluis. Het bouwbedrijf heeft in een brief aan de gemeente kenbaar ge maakt, in het noordelijk gedeelte van de polder een complex goedkope vrije sectorwoningen willen realiseren. De plannen van Van der Waal voor de Steendijkpolder zijn op dit moment nog niet nader uitgewerkt. Of het koop- of huurwoningen worden is op dit moment ook nog niet be kend. Het Maassluisse college van B en W heeft Van der Waal in middels geplaatst op de lijst van gegadigden, die in de Steendijkpolder in de vrije sector willen bouwen. Die lijst is inmiddels behoor lijk lang. Volgens F.Mansens, chef ruimtelijke ordening van de gemeente Maassluis, is er inmiddels een 'vreselijk groot aantal' gegadigden, dat in de Steendijkpolder wil bouwen, „Maassluis is duidelijk in trek. En het zijn bijna allemaal per manente bouwers of beleg gingsmaatschappijen: project ontwikkelaars zijn er niet bij. We hebben keuze zat uit al die aanbiedingen en er zit van al les bij: goedkope koopwonin gen, huurwoningen, wat duur dere koophuizen." Mansens verwacht dat de gemeenteraad en de raadscommissie zich tus sen half september en eind ok tober zullen uitspreken over de verkaveling van de grond. Dan wordt ook besloten wie toestemming krijgt om in de Steendijkpolder-Noord te gaan bouwen. Het Vlaardingse bouwbedrijf Van der Waal ontwikkelt zich meer en meer als zelfstandig bouwer. Al eerder heeft het aannemingsbedrijf voor eigen risico bouwplannen ontwik keld. Binnenkort zat begonnen worden met de bouw van een aantal premie-A woningen in het bungalowgebied in Holy- Noord, eveneens op eigen risi co van de aannemer. Vlaardingen Een Vlaardin- ger uit de Bleekstraat moest gisteren tot zijn schrik ontdek ken dat zijn auto plotseling vier lekke banden had. Dat sterke staaltje moet in de nacht van woensdag op don derdag door een vemielzuchti- je voorbijganger zijn uitge laaid. De auto is eigendom van de werkgever van de on- fortuinelijke man. Vlaardingen De wijkvere- niging Hoofdstedenbuurt in Holy-Noord heeft dringend een aantal nieuwe vrijwilli gers nodig. De groep van zes- regelmaf tig tige medewer kers, waarop de vereniging voor allerlei activiteiten een beroep kan doen, is te klein cm zaken aan te pakken waarmee de vereniging in het nieuwe seizoen zou wil len beginnen. De vraag naar nieuwe activiteiten in de wijk is erg groot, maar daar zijn op dit moment geen mensen voor. Veel van de medewerkers van dit ogen blik hebben al dubbelfunc ties, en zij kunnen er dus niet nog meer werk bijheb ben. Volgens voorzitter Arie van •ter Vlies van de Hoofdste denbuurt moet er op korte termijn ook het een en ander gebeuren in zaal De Deel, die- de vereniging samen met de Soevenbuurt gebruikt voor allerlei cursussen en andere activiteiten. De 'garderobe moet veranderd worden, er moet een nieuwe geluidsin stallatie komen en er is nog zo het een en ander te doen. nmmerlui, schilders en an dere mensen die wat klusjes "dllen opknappen zijn dan ?ok zeer welkom. Wie mee wil werken kan Jjch melden bij Arie van der tel. 746146. Regisseur Antoine van Bentum legt cameraman Fred Spierenburg uit hoe hij het otootje moet filrr.en. De filmploeg (producent Bram van Rij met het draaiboek in de hand) aan het werk. Even uitblazen. Naast regisseur Antoine van Bentum (met zonnebril) zit hoofrolspeler Laurens Steijger. Vlaardingen Je hebt een eigen filmstudio en maakt af en toe een recla mefilmpje, maar genoeg opdrachten zijn er niet. Wat doe je dan? Je maakt een eigen produktie: een lachfilm van een klein half uurtje, die je na vol tooiing probeert te verkopen aan een van de omroepen. Dat is wat Fred Spierenburg en Bram van Rij van het in Vlaardingen gevestigde bureau Fred Spierenburg Productions op dit moment doen. Zo blijven ze aan het werk, want op de gewone markt valt dat niet mee. „Het is een goed beschermde markt, waar je moeilijk tussen komt", weet Van Rij. Deze week zijn de opnamen van Het Otootje, zoals de film gaat heten, begonnen. Er is al gefilmd op locaties in Vlaardingen en Maasland. Ande re locaties zijn Rotterdam er. Reek bij Tilburg. „Voor het verhaal maakt het eigenlijk niet uit, waar we filmen,*' vertelt Bram van Rij. „Het gaat gewoon om een mooie achtergrond." Het bureau hoopt dat een omroep de film kan gebruiken als er toevallig een half uurtje zendtijd over is. Het wordt een stomme film, zodat hij mis schien zelfs kan worden doorverkocht aan buitenlandse stations. Het Otootje is een zogenaamde low-budget film, alles is in eigen beheer en alle spelers zijn amateurs. Het lijkt een beetje op de ouderwetse slapstick, waar Spierenburg, Van Rij en consorten mee bezig zijn. „Een bolwerk van snelheid", noemt Bram van Rij het. „De ene gimmick gaat in de andere over." Hoofdrolspeler Laurens Steijger, die in de film de ietwat sullige en flod derig geklede Piet speelt, beleeft samen met 2ijn buurjongen de meest kol derieke avonturen in een oude Trabant. „De humor ligt op straat", houdt Steijger het simpel. „Je verzamelt allemaal domme dingen, gooit die in een trechter en dan komt er wel wat uit." Hard werken is het wel, vindt Steijger. Dat is het ook voor cameraman Spierenburg en regisseur Antoine van Bentum. Ze hebben twee weken uitgetrokken om de plaatjes te schieten. Daarna hebben ze drie maanden de tijd om het geheel af te werken. Dat is met opzet ruim genomen, want als er een opdracht voor een reclamefilmpje tussendoor zou komen, dan gaat dat voor. Schiedam .De arrestatie van een 37-jarige Schiedamse drukker, die ervan wordt ver dacht betrokken te zijn bij hasj-handel, au todiefstallen en valsheid in geschrifte, is in de binnenstad van Schiedam als een schok ervaren. Iedereen kende de drukker, die, hoewel hij sinds een tijd in Zuidland (Ber- nisse) woonde, de horeca in het centrum van Schiedam frequenteerde. Zijn aanhou ding wekt ronduit verbijstering bij de vele tientallen kennissen, die hij hier had. Velen hebben al een helpende hand willen toeste ken om de drukker en zijn vrouw uit de plotselinge misère te helpen. ~,Hij had altijd wel een grote mond, maar daarachter zat dan toch iemand die heel aardig was," zegt een goede kennis van hem, „Ik had dit niet achter hem gezocht." De drukker, in wiens woning in Bernisse een recordpartij van 1200 kilo hasj werd ge vonden, had er volgens veel van zijn ken nissen niet de aard naar om zich aan zulke vergrijpen schuldig te maken. „Ik ken hem als een vriendelijk haantje de voorste. Een jongen die zijn mond niet houdt en altijd heel gemotiveerd overkomt. Hij 2al hiertoe gedwongen zijn, omdat hij boven zijn stand leefde," zegt één hunner. De drukker stond in de jaren zeventig op de nominatie om in de Schiedamse ge meenteraad te komen, maar zijn partij be haalde net een zetel te weinig. Hij was ook voorzitter van een stichting, die, in het be zit zijnde van enkele woningen in Schie dam, jongeren tracht onder te brengen. Voorts was hij actief bij diverse evenemen ten met een liefdadigheidsdoel. Zijn druk kerij was niet verliesgevend, al sprak men soms van een dreigend faillissement. De hasj-vangst bij de drukker deed de poli tie min of meer bij toeval Er was een on derzoek ingesteld naar een omvangrijke zwendel met voornamelijk Mercedessen, die een bende van tot nu toe negen mensen zo'n negen ton moet hebben opgeleverd. Valse kentekens heeft de politie eveneens in Schiedam en Bernisse aangetroffen bij huiszoekingen. In een leegstaand huis in Keihei, van wie de politie nog niet wist of het om de vroe gere woning van de drukker gaat, werden 1400 kaliber .22-kogels gevonden. Vlaardingen „Rederij Steinmann kan bijna onmogelijk de indruk hebben ge had, dat wij subsidie hebben toegezegd voor zijn veer van Vlaardingen naar Pernis." Op die manier wijst een woord voerder van Rijnmond het verwijt van Steinmann van de hand, dat het open baar lichaam het initiatief van de reder de nek heeft omgedraaid. „We kunnen geen toezegging gedaan hebben, want we hebben geen subsidiepotje." Rijnmond vindt dat het alles heeft geprobeerd om het bestaan van het veer voor fietsers en voetgangers te garanderen. „We hebben ons ui terste best gedaan om bij verkeer en waterstaat geld los te kloppen. Dat is altijd een zaak van de lange adem en hier was snel geld nodig." Het lukte echter niet om snel geld op tafel te krijgen en op 19 mei besloot Steinmann om het veer uit de vaart te nemen. Het ministerie heeft onlangs definitief afwij zend beschikt over de aanvraag voor een struc turele subsidie. De rijksoverheid geeft alleen subsidie aan openbaar vervoer. Het veer Vlaar- dingen/Pernis verdient die naam volgens het rijk niet. Steinmann meent dat Rijnmond de zaken on nodig vertraagd heeft door structurele subsidie aan te vragen bij het rijk. Een eenmalige subsi die was volgens de reder genoeg geweest, maar de woordvoerder van Rijnmond bestrijdt dat. „Al in september, voor het veer ging varen, bleken de cijfers teleurstellend. Theoretisch was er een behoefte, maar er kwamen minder mensen dan Steinmann had verwacht." Volgens Rijnmond zou het veer nooit hebben kunnen draaien zonder een structurele subsi die. „In de toekomst zul je altijd dat extra geld nodig hebben." En die toekomst was volgens Rijnmond niet zeker te stellen, want alleen de provincie kwam met geld over de brug. Behal ve het ministerie weigerden ook de oeverge meenten een bijdrage. Na het wegvallen van het veer Vlaardingen- /Pemis is het oude plan voor een fietsbus door de Beneluxtunnel weer van stal gehaald. Dat plan werd in het begin van 1982 gelanceerd, maar het bleef liggen omdat Steinmann met het veer ging varen. „Daardoor", zegt de woordvoerder van Rijnmond, „is dat plan nog steeds in een beginstadium," Vlaardingen De reizigers van Maas sluis en Vlaardingen naar Rotterdam moesten gisteren aan het einde van de middag lange tijd op hun trein wachten. Door een defect aan een treinstel, eerst op Rotterdam Centraal en later op Vlaardin gen Centrum, vielen maar liefst zes trei nen uit. Vertragingen van meer dan een kwar tier waren voor Vlaardingers en Maassluizers die de trein wilden nemen geen uitzondering. De uitgedunde dienstregeling hield in dat tussen half vier en half vijf twee treinen van Rotter dam naar Maassluis, twee van Rotterdam naar Vlaardingen en twee in de omge keerde richting niet reden. Even na half vijf hadden de Ne derlandse Spoorwe gen de problemen opgelost en reden de treinen weer nor maal. Schiedam De Broersvest wordt op 17 september officieel heropend. Dan zijn eindelijk alle werkzaamheden aan het wegdek voorbij die deze drukke winkelstraat en verkeersader zo lang een rommelig aangezicht hebben gegeven. De heropening van de Broersvest gaat gepaard met de officiële start van het Lange Haven-feest, dat drie dagen zal duren. Hierover heeft gisteren een laatste voorbereidende vergadering plaatsgevonden. De eerste tram over de Broersvest zal op 12 september gaan rijden en ook dat wordt feestelijk gevierd. Er was even sprake van dat het al een weekje eerder kon, maar de grote man achter het tramproject, wethouder Zijdeveld, was op de aanvankelijke datum verhinderd. Ook al in september is in de nabijheid aan de Plantage het 25e drumbandfestival. Er komen dan tientallen fanfarekorpsen en rnajorettepelotons uit heel Nederland naar Schiedam. De winkeliers van de Broersvest en de Hoogstraat willen het bij deze activiteiten niet laten. Hierover zal binnenkort meer bekend worden gemaakt. De drie dagen, dat het Lange Haven-feest duurt, bevatten ook vele activiteiten, waarover men nog even een sluier van geheimzinnigheid wil laten liggen. Even in gedachten verzonken daalde Jaap Florijn, de scheidende directeur van de Sociale Dienst van Vlaardingen, samen met zijn vrouw de trappen af van het stadhuis. Op weg naar zijn eigen receptie, want de GSD-man in hart en nieren maakt gebruik van de VUT. „Hoe wel de fut er nog lang niet uit is", merkte wethouder Jeile Wijnstok, die op de foto eveneens peinzend voortschreidt, in zijn toespraak op. „Het is een vreemde gewaarwor ding afscheid van hem te moeten nemen. Maar Florijn heeft een goed geoliede dienst achtergela ten." De Burgerzaal van het Vlaardingse stadhuis zat gistermiddag bijna tot de nok toe vol met genodigden. Sprak Wijnstok het enige colle gelid, dat niet op vakantie is over de vele verdiensten van Jaap Florijn; zijn opvolger Miltenburg (geheel links op de foto) haalde en kele geschiedkundige feiten op van de periode Florijn. Zij noemde de scheidende directeur ook een 'rots in de branding'; „U bleef bij alle problemen gewoon op uw post", Namens de hoofden van dienst droeg ook geneesheer-directeur Trommel van het Holyziekenhuis een woordje bij. iiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiMiniiiiiiiiiiijiiiiiaiiftiiimiifiiHfiiiiininiiiiiiiiffiifimtfiiimiii Maassluis Het CDA-statenhd ir. A.B.J.de Koning heeft bij mr. Maarten Vrolijk, voorzitter van het colle ge van gedeputeerde staten, schriftelijke vragen inge diend over de aansluiting van veerdiensten op het openbaar vervoer, en met name over de problemen bij de veerdienst Maassluis - Rozenburg. Het lid van het provinciebe stuur wil van GS weten, wel ke stappen men heeft onder nomen om de aansluitingen tussen het openbaar vervoer en de vertrek- en aankomst tijden van het veer met el kaar in overeenstemming te brengen, en hoe de wachttij den bij deze aansluitingen zijn. Ook wil het statenlid weten of gedeputeerde staten bereid zijn stappen te onder nemen, als lange wachttijden tot ongewenste situaties lei den. Bijna twee weken geleden klaagden regelmatige gebrui kers van het veer Maassluis - Rozenburg nog in deze krant over het feit, dat Westneder land-bus 132 naar Den Haag al vertrekt, wanneer de veerpont pas halverwege de oversteek is. Soms wacht de chauffeur nog wel even, maar meestal is men niet zo coulant: volgens de nieuwe dienstregeling, die in mei van kracht is geworden, iiiiiiiiiiiiiiiiiimiifiiuiiiiiiiiimiiiiHiimiiiuiniiiniiuiiiifiiiiiitiiiiniiiuiiiiifimiuiiiiniiHimimi moet enkele minuten voor de aankomst van de veerboot worden vertrokken. Inmiddels bestudeert West nederland of aan het pro bleem toch iets te doen is. Er wordt bekeken of de veero- vertoeht enkele minuten kan worden vervroegd. Woord voerder W.J van den Eshof van het vervoerbedrijf: „Die aansluiting is ons ook een doorn in het oog. We hebben onderzocht of er nog enige speling in onze dienstiege- ling zit, maar dat bleek niet het geval. Daarom pogen we nu de oplossing bij het veer te vinden. Maar ook dat is niet eenvoudig." Wel voegt de vervoersmaat schappij daar aan toe, dat het maar om een betrekkelijke gering aantal reizigers gaat, dat door het probleem wordt getroffen. Ook zal er, indien er tussentijds geen oplossing voor wordt gevonden, bij de nieuwe dienstregeling op worden toegezien dar dit knelpunt wordt opgelost. Schiedam Hoewei nog maar twee van de drie Jeugdland-weken voorbij zijn kan de organisatie van het Schiedamse vakantie festijn nu al constateren, dat er aanzienlijk meer kinde ren hebben deelgenomen dan vorig jaar. Volgens me vrouw Immerzeel van het bureau Jeugdland van de gemeente is vooral de eerste week vreselijk druk ge weest. „Je kunt bij alle acti viteiten merken, dat er veel minder kinderen op vakan tie zijn. Vooral de uittocht van buitenlandse kinderen is veel kleiner. Het gaat echt geweldig, en het weer werkt natuurlijk fantastisch mee.'1 Gistermiddag was het voor al buitengewoon druk op het Fabripleïn, waar bloem schikken op het programma stond. Maar ook bij alle acti viteiten in andere delen van de wijk hebben de mede werkers dagelijks de han den vol om alle kinderen te assisteren. Veel belangstel ling wordt verwacht voor de viswedstrijd, die zaterdag in het Beatrixpark wordt gehouden. Volgende week gaat Jeugd land de laatste week in, De grote afsluiting gebeurt vrij dag, wanneer vrijwel het gehele Beatrxipark en het terrein van Excelsior '20 op stelten staan van alle J eugdland-attracties.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1