Schiedammer al maand gevangen in Spaanse eel Jacob beklad Collége zegt minima niet te kunnen helpen VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Onbekende mannen in huis Havenarbeider gewond Vuilniszakken vol sigaretten Autodieven Vlaardingen in de stank Deltadijk eindelijk in zicht 'Rijk vindt het toch niet goed' Graanbedrij f vestigt zich in Schiedam Jfyu whulp gaat gebreken noteren Koeien grazen nog steeds teveel fluor Weinig kans op betere aansluiting bus en veer DINSDAG 2 AUGUSTUS 1983 ijn- Schiedam/Madrid Een Schiedamse ex-portier zit .sinds een maand vast in een gevangenis in Spanje. -Op 4 juli werd hij in de Spaanse hoofdstad Madrid Moor de Guardia Civil opgepakt. Hij is gearresteerd vvegens het smokkelen van verdovende middelen. Het zou om heroïne gaan. De juiste feiten zijn op het ministerie van buiten landse zaken nog niet bekend. In ieder geval werd de man op verzoek van de Deense autoriteiten in Madrid in hechtenis genomen. Hij zou zich in Scan dinavië hebben bezig gehouden met het smokkelen van hasjies. In de registers van Interpol staat zijn naam dan ook vermeld. Er loopt een internationaal arrestatiebevel tegen hem. Buitenlandse zaken kan geen duidelijkheid ver schaffen of hij in Spanje op heterdaad is betrapt. Denemarken heeft wel om uitlevering gevraagd van de man, die in Schiedam vroeger portier was van .een voormalige disco-dancing. Een woordvoerder van het ministerie zegt, dat het „een ingewikkelde toestand" kan worden. De Schiedammer kan zowel naar Nederland als naar Denemarken worden uitge wezen. Het gerucht, dat hij op het paspoort van zijn broer in het buitenland verbleef en dat de laatste aangifte van diefstal van zijn paspoort heeft gedaan, blijft uiterst vaag. Politiewoordvoerder Van Hof wil niet meer kwijt dan: „Ik kan dié aangifte niet vinden." Vlaardingen Twee Vlaar- dingse vrouwen hebben gister avond laat onbekende manner. uit hun huis en van hun bal kon verjaagd. Beide indringen sloegen na hun ontdekkmg op de vlucht. Een bewoonster van de Bach straat ontdekte rond half elf een onbekende in haar huis Ze zette het op een gillen, waarop de indringer geschrok ken de benen nam. Een be woonster van de Schim mei pen ninckstraat werd rond middernacht wakker van ge stommel. Daar bleek een onbe kende man op het balkon te- zijn geklommen. Ook die sloeg up de vlucht. Schiedam Een 38-jarige Rotterdammer heeft gisteroch tend bij Wilton-Fijenoord zijn rechterkuit gebroken, maar het had erger kunnen aflopen. Hij was bezig een testgewicht met een bovenloopkraan om hoog te takelen, toen het ge wicht begon te zwaaien en de man geschrokken uitgleed. Zijn been kwam over een rand terecht, waar het gewicht van twee ton moest belanden. Hef gewicht kwam bovenop zijn kuit terecht. De man is in het Sint Franciscusziekenhuis in zijn svoonplaats opgenomen. Vlaardingen Dieven die het afgelopen weekeinde binnen drongen bij de Co-op aan de V^n der Driftstraat moeten niet erg gelukkig zijn geweest mét hun buit. Ze stalen eer. grote hoeveelheid sigaretten die echter gistermorgen weer bij de vuilnis werden aange troffen. Met de rookwaar had den ze drie vuilniszakken kunnen vullen. Maassluis Twee tieners uil Maassluis zijn gisteren gearres teerd voor het stelen van een auto. Uit een loods aan de Tfoelstraweg had het duo, 17 en 18 jaar oud, zondag een Opel Ascona gestolen. Het voertuig werd langs de weg in kozen burg teruggevonden. Vlaardingen Bewoners yan het Ylaardingse cen tum en de wijk Holy heb ben gistermorgen veel last gehad van de stank van de chemische industrie aan de oVerkant van de Waterweg. Bij de dienst centraal mï- heuheheer Rijnmond kwa llen tussen negen en tien jnu" ruim twintig klachten binnen. Van welk bedrijf de fterke geur afkomstig was heeft de DCMR nog niet «innen achterhalen. Daar wordt een onderzoek naar «gesteld. Vanaf de walkant is het niet te zien, maar aan bak boordzijde van de 'Jacob van Heemskerk' is flink de draak gestoken met het Schiedamse zeekadetten- korps. Daar staat in rom melige letters: zeekroket ten. En onder de zeekadet- ten schijnt er niet één te zijn, die weet waar dit nou op slaat. Een kadetje kro ket, in plaats van een broodje? Is dat leuk? Bin nenkort houden de zeeka- detten in de Voorhaven, waar de Jacob van Heemskerk ligt, weer hun jaarlijkse manifestatie 'Schiedam roeit'. Het is de bedoeling, dat de liederlij ke grap dan weggepoetst zal zijn. Huurders Dura Coignet betalen onderzoek zelf De Deltaweg, die momen teel wordt gereconstrueerd, en de toekomstige Deltadijk, momenteel nog alleen in de vorm van een zand lichaam te Vlaardingen Al jaren wordt in Vlaardingen gesproken over de aanleg van de toekom stige Deltadijk, die in het ka der van de Deltawerken moet worden gerealiseerd. Al die lijd was er van die dijk nog niets te zien, maar nu is er in middels een stukje van te ont waren: in de vorm van een zandlichaam dat is gestort op langs de Deltaweg, op het ge deelte tussen de overweg ter hoogte van de Parallelweg en de Maassluissedijk. Het betref fende deel van de Deltaweg wordt momcr-i. gerecon strueerd, wa neteen de nodige wer1 ..ieden voor die Deltadijk «vjen verricht. De toekomstige dijk zal vooral consequenties hebben voor de Oostwijk. De dijk komt onder meer te lopen achter de nieuwbouw op het voormalige kaaislagterrein en achter de Zeeheldenbuurt langs. De spoorlijn zal hiervoor zelfs en kele meters- moeten worden opgeschoven. Het zal echter nog geruime tijd duren, voor de dijk zover is opgerukt. Voorlopig blijft het bij het stukje langs de Delta weg. Vlaardingen kan alvast een beetje wennen aan het idee en aan de aanblik van de toekomstige dijk. Schiedam Als de minima worden vrijgesteld van het betalen van ge meentelijke belastingen en heffingen, betekent dat voor de gemeente een ex tra verzwaring, die erg slecht uitkomt in een tijd, waarin door bezuinigingen ook al onplezierige maatregelen voor ambtenaren moeten warden genomen. Hoewel B en W deze reden van onder geschikt belang noemen, speelt het wel mee in hun afwijzing van een CPN-voorstel om de minima te spa ren. Belangrijker noemt het Schiedamse college het feit, dat gemeenten van het rijk geen inkomenspolitiek mo gen bedrijven. Hoewel bijvoorbeeld de hondenbelasting wel naar draag kracht geheven wordt, zou het rijk geen goedkeuring geven aan nieuwe tarieven, die afgestemd zijn op inko mens van de Schiedamse burgers, meent het college van B en W. Dit verbaast de CPN in hoge mate. Het communistisch raadslid IJlferd Bru- seker had verwezen naar de gemeen ten Opsterland, Zaanstad, Wagenin- gen, Wormer, Amersfoort en Weesp, waar men wel interessante belasting constructies heeft bedacht om de mi nima te sparen, maar het college gaat ervan uit dat dit alles geen goedkeu ring krijgt van het rijk. In hun ant woorden aan Bruseker zeggen B en W, dat het daarom ook niet relevant is om naar constructies in andere bc- lastingverordeningen te informeren. Er zullen dan ook door het college geen initiatieven worden genomen om minimuminkomens te ontzien bij de belastingheffing over 1984. Schiedam Het overslagbe drijf J. Soufflet Holland BV gaat zich aanstaande vrijdag in- Schiedam vestigen. Het be drijf, dat zich op de internatio nale graanmarkt roert, is uit haar Rotterdamse behuizing gegroeid en heeft de Lekha ven nu verruild voor een deel van het vroegere terrein van scheepswerf De Nieuwe Wa terweg aan de Wilhelminaha- ven Soufflet komt naar Schiedam, „omdat we daar gemakkelijker grond konden krijgen en het hemelsbreed maar zevenhon derd meter scheelt", weet di recteur Van Dongen. Hoewel het slechts een klein kantoor is, zal van hieruit de handel Op het terrein aan dit deel van de Wilhelminahaven komt het kantoor van Soufflet Holland BV. worden geregeld. Een nieuwe impuls voor de werkgelegenheid betekent het niet. Er werken slechts tien aldus de directeur. In Rotter- mensen. „En dat is voor Schïe- dam blijft enkel een silo ach- dam van weinig betekenis", ter. Vlaardingen De huurdersvereniging van de 512 Dura Coignetwoningen in de West- wijk heeft aan het bureau Bouwhulp in Eindhoven opdracht verstrekt, een bouw technisch onderzoek in te stellen naar de staat van de huizen. Dat onderzoek start in septem ber. Al jarenlang hebben de bewoners klachten over aller lei gebreken, die vooral ver oorzaakt zouden worden door constructiefouten die bij de bouw zijn gemaakt. Dergelijke constructieproblemen zijn er ook bij veel andere Dura Coig netwoningen in andere ge meenten. De belangrijkste klachten heb ben te maken met tocht, lek kage en schimmel. Ook is er een zeer slechte ventilatie in de keuken, in de «louche en op de WC. Het gemeentelijk wo ningbedrijf werkt incidenteel wel eens een klachtje weg, maar de bewoners zijn er van overtuigd dat een algehele op knapbeurt, waarbij alle con structiegebreken worden opge heven, de enige oplossing is. De huurdersvereniging "heeft onlangs al eens enkele enquê tes gehouden, waarvan vooral de laatste een duidelijk beeld gaf van de vele klachten die de huurders lebben. Voorzit ter Ton Cox van de vereni ging: „Maar zo'n enquête is of ficieel natuurlijk niet veel waard, en dus hebben we Bouwhulp ingeschakeld om een bouwtechnisch onderzoek te doen. Dan heb je een ambls- edig rapport in handen. De kosten van dat onderzoek, zo'n duizend gulden, betalen we zelf. We zijn geen vereniging die gaat zitten potten: als er voldoende geld is moet je dat gewoon doen." ïs het wei zo nodig dat er nog een onderzoek naar de huizen komt? Er ligt immers een uit gebreid rapport van de Natio nale Woningraad, waarin ook de problemen van de Dura Coignetwoningen worden be sproken? Cox kan daar slechts schamper op reageren. „De Woningraad is met karre- vrachten vol papier gekomen, maar je hebt er niet zoveel aan. Ze hebben in onze wonin gen in elk type één steekproef genomen. Het geeft zeker geen compleet beeld. En dan te be denken dat de gemeente op basis van dat rapport dacht zo'n zeven miljoen van het rijk le krijgen om alle gemeente woningen op te knappen. Daar is de geldkraan dichtgedraaid, en dus is dat rapport eigenlijk weggegooid geld geweest." Cox moppert ook over de ma nier, waarop het woningbe drijf omgaat met klachten van bewoners. Echt opgelost wor den de klachten niet; het blijft vaak bij lapmiddelen. „Maar toen ik vorig jaar tegen de huurverhoging in beroep ging bij de huurcommissie, kwam men ineens allerlei gebreken verhelpen. Er werden lekka ges aan de ramen opgelost, er werd een nieuw hardhouten tuimelraam geplaatst, er kwam een nieuwe binnendeur en nog zo het een en ander. Toen kon het ineens allemaal wél. Toen iemand van de huurcommissie naar aanlei ding van mijn klachten kwam kijken waren ze volop bezig. Dat bezwaarschrift werd dus ook prompt afgewezen." De huurdersvereniging is van plan, als het rapport van Bouwhulp eenmaal klaar is, de gemeente te pressen de con structiefouten weg te werken. Vlaardingen Het gras van de weilanden ten westen van Vlaardingen, in het Licke- baertgebied, bevat nog steed teveel fluor. Dat blijkt uit het jaarverslag van de dienst cen traal milieubeheer van Rijn mond over 1982. De DCMR heeft vorig jaar weer op vijf plaatsen maandelijkse mon sters van het gras genomen om het fluorgehalte in de gaten te kunnen houden. Die fluor is afkomstig van de industrie aan de overkant van dé Nieuwe Waterweg. In 1982 "was een duidelijke verbetering te constateren van het fluorgehalte in het gras ten opzichte van de periode 1975 tot 1978, toen erg hoge concentraties werden aange troffen. Toch wordt de kritie ke grens, die door deskundi gen is bepaald op 30 tot 40 mil ligram per kilo gras. nog regel matig benaderd of overschre den. Met name in februari werd een uitschieter tot 300 milligram per kilo genoteerd. Dat komt volgens de DCMR omdat gras in die maand nau welijks groeit. Het gevolg van het te grote fluorgehalte kan zijn, dat de opbrengst aan melk of vlees lager ligt dan onder normale omstandigheden. Ook al krij gen koeien die op een derge lijk weiland grazen er wel erge goede tanden van. Maassluis/Den Haag Een verbetering op korte termijn van de aansluiting tussen het veer Maassluis-Rozenburg en de busverbinding van Westne derland zit er niet in. De pro blemen, die bij andere over- vaar-tijden zouden ontstaan voor zowel de veerdienst als bij de provincie blijken te in grijpend om midden in het sei zoen de dienstregeling te ver anderen. Wel is een werk groep ingesteld om de komen de maanden de diverse knel punten onder de loep te ne men en oplossingen uit te wer ken. Van de zijde van de veerdienst is naar voren gebracht dat de nu bestaande dienstregeling met circa tien minuten zou moeten worden veranderd. Een groot deel van de veerge- bruikers zou door de veran derde tijden in verwarring worden gebracht ten gerieve de slechts enkele reizigers die hun reis op het hele uur met bus 132 willen vervolgen. Sinds de nieuwe dienstrege ling zien gebruikers van de veerpont die willen overstap pen op bus 132 halverwege de .oversteek de bus al wegrijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1