I n WATERWEG Vrijwilligers nodig voor elfde haring- en bierfeest i SPDB1 Axel Hermans kan ook een massaspurt winnen UITSLAGEN wioRAitwshud 11:59,* 1 1 I Nieuw! Als eerste bij Kinorama! PRAKTICA' MTL-3 SET Hu of nooHSemUS:2,99 KINORAMA-pültó IE95SL Consequenties van extra kortingen nog niet duidelijk nenlal fanti Bob Rasenberg steekt spaak in 't wiel Ook kandidaten talentenjacht nog welkom a? Jeugdland wil creaties graag ten toon stellen Fietskaart met enkele foutjes Extra middelen gevraagd voor Schuttersveld KTHOF WWV rehabiliteert zich bijna Fortuna start met overwinning ojk de fen. Vïïff- r de nf is n t en 'ten ku* ioen t die Zo 1 een Non me ier kind Vlaardingen De orga nisatie van het haring- en bierfeest, dat dit jaar voor de elfde maal wordt ge- .houden op de eerste zater dag in september, legt momenteel de laatste hand aan de programme ring en aan andere zaken, die nog geregeld moeten gorden. Het ziet er naar uit, dat het haring- en bierfeest van dit jaar een nog grootser karakter zal 'krijgen dan vorige jaren al "het geval was. Er zijn -■meer kinder-activiteiten jngelast, en ook wordt steeds meer aan culturele 'activiteiten gedaan. De verwachting is dan ook dat, als het weer meewerkt, een record aantal bezoekers op die dag naar de Vlaar- dsngse binnenstad zal ko- Omdat het feest op 3 septem ber groter zal zijn dan tot nu toe komen de mensen van de stichting haring- en bier feest, die enkele jaren gele den is opgericht, nog enkele kanden te kort. Zeker op de dag zelf moeten er behoorlijk ^wat vrijwilligers worden in- *gezet om alles in goede ba nen te leiden. Men zoekt daarom nog naar enkele nieuwe medewerkers, die op 3 september met diverse werkzaamheden behulpzaam kunnen zijn. Wie mee wil Het wordt op 3 september weer druk in de Vlaardlngse binnenstad, als het weer meewerkt. Ook vorig jaar al kwamen vele duizenden een kijkje nemen, terwijl de opzet nu nog wat groter werken kan zich melden via de telefoonnummers 347481 en 342288. Talentenjacht Een belangrijk onderdeel van het haring- en bierfeest wordt weer de talentenjacht, die ge presenteerd zal worden door Joop Vos, geassisteerd door Martin Poot. Het gaat niet al leen om een play back-wed strijd: ook goochelaars, zangers of kinderen die een muziekin strument bespelen kunnen aan deze talentenjacht meedoen. Er hebben zich inmiddels al de nodige kandidaten gemeld, maar wie nog mee wil doen kan 2ich nog melden. Dat kan via dezelfde telefoonnummers. De stichting kan ook nog deel nemers inschrijven voor de open Vlaardingse sjoel kampi oenschappen. die tijdens het evenement zullen worden ge houden. Ook collectieve in schrijvingen, bijvoorbeeld een groep leden van een sportver eniging, zijn mogelijk. Voor dergelijke groepen is een wis selbeker beschikbaar. Sjoelbak mee Voor de organisatie van de kampioenschappen heeft de stichting nog enkele sportieve vrijwilligers nodig, die op de dag zelf willen assisteren. Als deze vrijwilligers een sport vereniging of een buurt- of clubhuis vertegenwoordigen, dan krijgen zij na afloop een van de sjoelbakken mee om in het clublokaal of buurthuis te gebruiken. Het complete programma van het haring- en bierfeest is nog niet gepresenteerd. Wel is al bekend, dat er weer volop mu ziek door de gehele binnenstad zal zijn, judo-, vechtsporten-, mod el bootvaren-, kap- en ska teboard-demonstraties, een modeshow, Palestijnse volks dansen, straattheater, een bal lonnenwedstrijd, straatteke- ken, poppenkast, een haring en bierrace en een haring- en bierslalom en ga zo maar door. En dan natuurlijk de grote markt, die door de hele bin nenstad is opgesteld. Bezoekers van bulten het cen trum van Vlaardingen kunnen hun auto weer kwijt op de parkeerterreinen van Cincin nati en aan de Koningin Wil helm inaha ven, waar vandaan gratis bussen naar het centrum van de stad rijden. ADVERTENTIE jgaW i orintrodujqie GRATIS onanelEOredePcoMica DRAAGRIEM Body Praktica MTL-3 spiegelreflexcamera. - Pentacon Multi Coal cd 1.8/50 mm standaardobjectief. - Panagor lichtsterk 4.5/60-200 mm kwaliteits-auto schuif- zoomobjectief, -'Originele Praktica paraatias. - Originele Praktica brede draagriem. -OrwolfT-16 kleurendialilm. 36 opnamen, inklusiefafwerken. m» kfnoramo „Rus" wil zeggen: Plu» Gratis Fuji HR kleurenf lm. Plu» in 2 dagen gereed. Plu» Niel gced. niet betalen. Plu» Datum op foto. - -jsgpseai Plu» Speciale akties. I oniwu y GROOT VAIW" l* mei honderden slecht d Van uw voor FOTO-FILM-VIDEO ROTTERDAM HOOGSTRAAT 141. TEL010-123801. ROTTERDAM ZUIDPLÖM-KOOG 751. TEL 010-807010. DORDRECHT VOORSTRAAT 274. DEN HAAG VENESTOAAT MO. Geopena- dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00, zaterdag 900-17.00 uur. Op koopavonden geopend tot 21.00 uur- Schiedam Als wethou der Hafkamp nu ruimte beschikbaar stelt, dan wil de organisatie van Jeugd land Schiedam 'graag' alle creaties eens exposeren, die tientallen Schiedamse kinderen de afgelopen drie weken gemaakt hebben. Het zou een leuke gelegen heid zijn om eens te laten zien, wat er bij Jeugdland allemaal gedaan wordt. Foto's zouden deze mini-ex positie kunnen aanvullen. Vanochtend reageerde Jeugdland-medewerkster Riet Immerzeel heel en thousiast op dit idee en ook jeugdconsulent Joop van Broekhoven had er oren naar. „Er zijn zoveel leuke din gen gemaakt Wij hebben enkele nieuwe medewer kers, die wel ervaring met creativiteit hebben en die zijn ervan ondersteboven wat die kinderen allemaal maken. Zij zeggenhet is niet te geloven, je doet het één keer voor en wat ze dan aan ideeën ontwikke len...! Je maakt van klei een kip en dan maken ze heel iets anders. Fan tas- tisch gewoon," aldus Riet Immerzeel. Een expositie zou dat allemaal kunnen tonen. Het is alleen een kwestie van ruimte, want die heeft Jeugdland niet voor ten toonstellingen. Bus daar zou Hafkamp voor moeten zorgen. Ruimte heeft Jeugdland wel voor alle andere activi teiten. Morgen is het al weer de slotdag en gedu rende drie weken was er in elke wijk wel wat te doen voor kinderen, die niet el ders met vakantie waren gegaan. „Het weer werkte ook geweldig mee, natuur lijk." zejft Riet ImmerzeeL „De móóiste maand juli van deze eeuwV' Zij memo reert de fietspuzzeltocht, waar behalve zestig kinde ren ook honderd ouders aan meededen. Jeugdland is voor jong en oud, kenne lijk. Riet Immerzeel Is dolent housiast over de ploeg me dewerkers, waarover Jeugdland kan beschikken. ,J£ij gaan door tot het ui terste. Als zij niet door en door nat aankomen van de transpiratie, dan is het wel van de regen. De inzet is heel groot, die drie weken zijn dan ook omgevlogen." Morgen is op het terrein van Excelsior '20 de slot dag en zaterdagochtend gaat Riet Immerzeel met een met vakantie„Lekker uitrusten. t, 0 'Geef die bal een pets.' Aan die oude hockey-leuze werd gisteren aan de Maasboulevard door verscheidene jongens en meisjes gehoor gegeven. Schiedam De afdeling fi nancien heeft nog geen inzicht of de nieuwste kortingen op de uitkeringen uit het gemeente fonds consequenties zullen hebben voor de hoogte van de bezuinigingen, die in Schie dam de komende jaren nodig zullen zijn. Het college van B en W heeft de bedragen, die nog extra gesnoeid worden op de rijksuitkering, de belang rijkste inkomstenbron van de gemeente, voorlopig voor ken nisgeving aangenomen. Al bij het opstellen van de meerjarenbegroting voor de periode vanaf 1983 was er re kening mee gehouden, dat er ninder binnen zou komen uit het gemeentefonds. Inmiddels is gebleken dat die korting nog aanmerkelijk groter zal zijn Voor volgend jaar bijvoorbeeld betekent dit op dit onderdeel een extra tegenvaller van bij na een miljoen gulden. Op dit moment bestaat er ech ter nog geen inzicht in het to tale financiële plaatje voor volgend jaar. Daar kunnen ook nog meevallers in zitten, die wellicht dat miljoen voor een deel kunnen compenseren. Pas als dat totale overzicht is gemaakt en daar wordt de komende maanden hard aan gewerkt valt te bekijken, of er nog meer bezuinigd zal moeten worden. Vlaardingen/Schiedam De fietspaden kaart van Rijnmond is niet op alle punten even actueel. De VVV in Schiedam staat er nog op aangegeven op de vroegere plek in het Proveniershuis. Het fietsveer tussen Vlaardingen en Pernis staat er eveneens nog op vermeld. Dit laatste is vooral lastig voor fietsers, die van elders uit het Rijnmondgebied komen en hier geen kennis van hebben genomen. Deze wielrijders kunnen flink bedrogen uit komen, als zij een hele fietsroute op de veerpont willen afstem men. „Dat is knap vervelend," vindt de Schiedamse VVV-direc- teur Ruud Pillard, „want die fietskaarten vliegen bij ons als warme broodjes over de toonbank. Het is jammer, dat nu al bij een zo massale uitgifte zulke belangrijke details achterhaald blij ken te zijn." Schiedam Bij het ministerie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieu heeft de gemeente Schiedam een ex tra contingent nieuwbouwwo ningen aangevraagd voor het Schuttersveld. Dat wil niet zeggen, dat er nog méér wo ningen gebouwd moeten gaan worden; het houdt in dat de gemeente heeft gevraagd of het ministerie meer geld opzij wil schuiven, zodat in een eer der stadium met de bouw kan worden begonnen. Een ge meente krijgt maar een be perkt aantal gesubsidieerde woningen per jaar toegewezen. Als een stad meer wil. moet zij formeel een extra contingent vragen. Rotterdams Nieuwsblad 1 donderdag RW 4 augustus 1983 Schitterende ronde van Maasland Maasland Massaal waren de wielerliefheb- bers gisteren weer naar Maasland gekomen. De vele toeschouwers zul len daar ongetwijfeld geen spijt van hebben gehad, want het legertje amateurs, met vele na tionale toppers, zorgde voor een koers om van te smullen. Dat de wed strijd uiteindelijk finish te met een massaspurt, gewonnen door Axel Hermans, wil niet zeg gen, dat er geen sprake was van strijd. De uitlooppogingen waren im mers veelvuldig, het tempo werd voortdurend hoog ge houden en het aantal vroege afvallers was aanzienlijk. Het Maaslandse wielercomité kon zich andermaal vergenoegd in de handen wrijven. Hun rond je bood weer wielersport van de bovenste plank. Met als enige negatieve bijkomstig heid, dat beroepsrenner Johan van der Velde, die het start schot zou lossen, zonder tegen bericht zomaar wegbleef. Al meteen na het vertrek werd duidelijk, dat meer dan de helft van hel peloton de fi nish niet eens zou halen. De amateurtoppers schroefden het tempo enorm op. John Meijer was de eerste die in de aanval ging. Hij kreeg René de Boer, Chris Koppert, Jan van Dalen, Marco Dijkerman en Kees den Hartog mee. Jos Alberts ging tevergeefs in de achtervolging. Carlo van den Berg, Bart van door Guido Bindels Est en Han Vaan hold volgden. Het peloton stelde echter weer orde op zaken en ook de zes koplopers werden weer snel ingerekend. Waarna Nico Verhoeven, de man die een dag eerder van bondscoach Piet Liebregts te horen had gekregen, dat hij tot de definitieve selectie van het wereldkampioenschap behoor de, aan een solo begon. Een solo, die hem de nodige pre mies, maar niet het gewenste resultaat opleverde. Want, ook nu kwam het peloton, dat steeds meer werd uitgedund terug. Heel wat serieuzer leek de aanval van Jan van Dalen, Kees den Hartog, 'dolle' Dries van Wijhe, Jos Alberts, Piet de Groot en Jannus Slendebroek. Als nationaal kampioen Gewit Solleveld niet plotseling op do pedalen was gaan staan had deze kopgroep een heel eind kunnen komen. 'De Sol' sleur de echter Aric Hassink, Harrie de Boer, Peter Hogervorst, Leo van Beusichem, Geert Schip per, Axel Hermans, Riny Lug- ten en Ger Slot mee naar vo ren. Toen dat was gebeurd viel het tempo vooraan even stil en konden Peter Koppert, Bart van Est en Nico Verhoeven de grote groep weer bij brengen. Dertien kilometer moesten er op dat moment nog worden af gelegd en ondanks alle pogin gen ging de finale in met een gesloten peloton. Een peloton, dat echter nog steeds erg on rustig was. Favorieten De Boer, Van Dalen, Solleveld en Alberts waren daar in eer ste instantie verantwoordelijk voor. Met nog vijf van de 85 omlopen te gaan demarreerde Harry de Boer, de leider van het Westlandsche Courant klassement. Hij kreeg echter weinig ruimte. Het aantal fa vor' ten in de groep was im mers nog veel te groot. Een massale aankomst was het lo gische gevolg en Axel Her mans toonde zich daarin ver reweg de sterkste. In bonkige stijl, hard aan zijn fiets trekkend, was hij alles en iedereen de baas. „In de laat ste bocht zat ik helemaal aan de buitenkant", keek Hermans later terug op de finish. „Ik legde meteen de dertien erop en zette aan. Toen we de bocht uitkwamen had ik een paar meter en dat was genoeg". „Knap werk van die Her mans", zei Arie Hassink, die derde werd (achter Arie Otte- vanger). „Als je na afloop van zo'n harde wedstrijd - het par cours liep nogal vreemd, aan de achterkant hadden we de wind in de rug en aan de voorkant tegen - zoiets nog kunt verdien je respect". Respect kreeg Axel Hermans gisteren inderdaad. Van het publiek, van de organisatie, van zijn collega-renners, van zijn vriendin Beatrix, die miss- Westland is, en zeker ook van die paar mensen, die voor de ronde van Maasland nog twij felden aan de spurtsnelheid van de coureur van de Mark- thof/Bonfanti/Continental- ploeg. Axel Hermans, winnaar van de ronde van Maasland, neemt glunderend de felicitaties van zijn vriendin en rondemiss Bea trix in ontvangst. WIELRENNEN Ronde van Maailand Amateur»; 1. Axel Hermans (Den Haag) 102 km in 2.17,14, 2 A. Otte- vanger (Vught), 3. A. Hassink (Neede). 4. N. Verhoeven (Berkel-Enscbot). 5. C. Koppert (Poeldtik), 6. P. Koppert (Rotterdam). 7. G. Rutten (Den Bosch). 8. G. Ratlerman (Mijdrecht), 9, H. de Boer (Hilversum), 10. J. Meij er (Vlaardingen). 11. R. Lugten (Lage Zwaluwe), 12. P. Kugs (Vlaardingen), 13. P. de Groot (HazerSwoude), 14. B. van Est (Dïnteloord, 15. «J. van Dalen (Den Haag). 16. B. Maas (Amster dam). 17. C. v.d. Berg (Den Haag), 18. en volgende ex-aquo. Junioren: 1. Bob Rasenberg (Terhetj- den), 2. O. Anten (Kwintsheul), 3. G. Tukker (Nieuwpoort), 4. J. Verbeek (De Lier), 5. M. Middelburg (Poeldijk), 6. R. Poortvliet (Oeftt), 7. Koornstra, 8. E. de Lange (Pijnacker), 9. E. Vrouwdeunt (Rijswijk), 10. J. van dar Plas (Oss). NMuwalirvgen: 1. Henme Bel/er (Zaandam). 2. B. de Wit (Zegge), 3. A. Tdk (Oud-Ge3tel), 4. R. Wennekes (Den Haag), 5. M. Zanoli (Wilnis), 6. E. Koevoels (Sint WIHIbrord), 7. A. Streek (Woubrugge), B. M. van der Sman (Den Haag), 9. J. Dekker (Pur- merend), 10. M. Vuldors (Veghol), 11. R. Hermes (Berkel), 12. W. Hollaar (Maasdijk). 17. P, van Leeuwen (Zoe- termeer), 20. M. Som er s (Zoeter- meer). Ltomebbera/vaieraoen; 1. Piet Kralt (Rijnsburg), 2. J. Storm ('s-Graven- zande). 3. F. van de Enden (Monster). 4. K. Zomer (Schermerhorn), 5. J. Tettelaar (Vlaardingen), 6. W. van Uenden (Berkel), 7. A. Jorgajan (Rot terdam), 8. T. van Dijk (Zoetermeer), 9. A. Bogaard (Haarlem). 10. D Schouten (Haarlem), 1fl. N. van der Sman (Nootdorp). Maasland Bijna haalden de junioren van Wcstland Wil Voor uit/Van der Meer BV een volledige rehabilitatie van hun zwak ke prestaties tijdens voorgaande Westlandse rondjes. In Maas land was Marco Middelburg de strijdlustigste renner en eindigde als vijfde, was ook Joost van Adrichem sterk op dreef, eindigde Onno Anten als tweede en Jos Verbeek als vierde. Echter, Bob Rasenberg uit Terheijden (Noord-Brabant) stak een stevige spaak m het wiel door als eerste te eindigen. Tot groot verdriet van vooral Heulenaar Anten, die vqï woede op zijn door Gerard van den fcnde stuur beukte toen hij als tweede de meet passeerde. Hij had zich zelf voor de spurt de meeste kans gegeven. „Ik trok de sprint aan, net als altijd. Meestal eindig ik dan ook als eerste. Nu helaas niet, de afstand was te lang". Zodoende kon Rasenberg zijn ze vende zege van het seizoen binnenhalen. Minder sterk Toch eert herstel van WWV, dat vorig jaar nog oppermachtig was In eigen regio maar dit seizoen nauwelijks kon imponeren. Hoewel Anten daar wel enige kanttekeningen bij zette. „Het was nu een minder sterk veld Stevenhagen en Van de Klundert waren er met bij Waarom wij met zoveel winnen als vorig jaar, komt doordat wtj als Westlanders en ook als ploeg met goed sa menwerken Iedereen pakt iedereen terug. Vandaag ging dat ei genlijk ook zo" Hoe het wel kan heten Verbeek (De Lier) en Anten zien. Na talloze demarrages met daarbij Middelburg en Van Adrichem was er een groep van een man of 20 weg. Ook al omdat de£e niet doorzette, konden Verbeek en Anten aansluiting vinden. De Lierenaar bleef met achteraan hangen, maar ging direct door, gevolgd door Anten. Rasenberg reageerde hierop als eerste en G. Tukker pakte zijn wiel. De achtervolgers reageerden te laat en de vier konden onderling uitmaken wie welke prijs zou pakken. Anten zette daarbij te vroeg aan en Rasenberg zegevierde. Tukker werd derde. Vlaardingen/Schiedam Fortuna Vlaardingen begon de oefencampagne met een klin kende 3-0 overwining op Alexandria '66. Het elftal van coach Jan Bouman straalde ambitie uit en vooral Ron Ber- velmg, André de Haas en Man Visser maakten een meer dan goede indruk. Fortuna Vlaar dingen speelde vooral in. het eerste bedrijf uiterst gretig en nam terecht een voorsprong. Mari Visser deponeerde eerst de bal op de lat. De terugsprin gende bal werd een prooi voor Hans Struis, die vervolgens Ron Bervelmg op maat be diende waarna de Rotterdamse doelman op de fraai ingekopte bal kansloos was. In het tweede bedrijf waren de Vlaardingers wederom supe rieur. De verhouding binnen de lijnen werd in doelpunten uitgedrukt door eerst Wim van den Berg en later door André de Haas: 3-0. Jan Bouman was na afloop, ondanks het verstappen m de laatste twintig minuten toch tevreden: „De jongens wilden dolgraag, waren misschien iets te gretig, maar over heL resul taat ben ik tevreden. Alleen jammer dat het de laatste twintig minuten fout ging. Ze werden toen veel te makke lijk." De reserves van SVV behaal den tegen VFC een 4-2 over winning. De Vlaardingers na men in de eerste helft verras send een 0-1 voorsprong via Hans Jansen, na een fout van Michael van Alphen. Johan Wouters bracht de clubs weer op gelijke hoogte, waarna het elftal van Aad Putters defini tief afstand nam van VFC. Van Alphen revancheerde zich op sportieve wijze door zelf de tweede treffer voor zijn rekening te nemen. Na een vloeiende combinatie was het Michel Makor die voor 3-1 zorgde. Fred Langhorst kon nog iets terug doen voor VFC (3-2), waarna Edwin Bleiksloot voor de 4-2 eindstand zorgde. Rick Westdijk moest met een min of meer ernstige knie- blesssure het veld verlaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3