WATERWEG Veehouder laat provincie toe op vervuilde bodem ACHTERGROND SPORT IT oBALDADIGo Aquarellen en broodfiguren in Zonnehuis Burgemeester Doornroosje Rijnmondtrofee van start Reserves naar Monster Motorrijder breekt schouder Agenten met versterking naar kroeg Vlaardingers de stad uit Honderd jaar slaap over Schiedam MM Wallage Binnenskamers Maassluis onderzoekt Viditel- informatie Auto rijdt in Nieuwe Vaart Stoevelaar Jeugdtrainer >ij Fortuna Sportagenda 'Softbalteam Holy bijna kampioen Offermans voor de laatste maal Rob van Leeuwen naar Excelsior M j Maasland „Wanneer de provincie weer langs komt voor een onderzoek, kunnen ze zo hun gang gaan/' zegt veehouder A. Boekestïjn aan de Kwa- kelweg in Maasland. Zijn jt bedrijf staat op de lijst van vijf bedrijven, waar de l provincie tot nog toe geen l onderzoek heeft kunnen rdoen naar eventuele bo- demverontreiniging. De .yijf hebben elk een brief l ^gekregen met het drin- 1 'gende verzoek alsnog me dewerking te verlenen ij aan het onderzoek. De provincie wil degenen, i die blijven weigeren, dwin- gen door gebruik te maken i van een artikel in de sinds 1 kort geldende Interimwet Bodemsanering. Op de lijst van tientallen plaatsen in de provincie, die voor onderzoek in aanmer king komen staan ook nog idrie plaatsen in Wateringen. •Het onderzoek wordt ver richt door TNO, die bodem- proeven neemt. De gemeente MaJsland is niet exact op de hoogte van de eventuele verontreïnmgen op het bedrijf aan de Kwakelweg. ,-Jedere verontreiniging lijkt ons echter in eigen nadeel voor de veehouder", zegt een woordvoerder van de gemeen te. De verontreiniging aan de Kwakelweg zou volgens de veehouder kunnen zijn ont staan door ophogingen; „We ;willen niet in een plas zitten, 'en dan ben je wel gedwongen (er iets aan te doen." Volgens •de veehouder is er enige tijd je rug op zijn bedrijf schraapsel f'gestort afkomstig van boten, '„Ze waren er toen echter als 'de kippen bij en het is weer -direct afgevoerd. Het was een "soort zwart zand, maar ik heb nog nergens last van gehad. Hier mag het niet liggen, maar ze hebben het ergens anders gestort, waar het blijkbaar wel mag", zegt Boekestijn. „Ik heb er nu intnaakgras op liggen en dat gaat prima." Op het terrein is ter ophoging ook puin gestort door het Vlaardingse bedrijf van Piet Kooij. Daarvoor was volgens de veehouder toestemming. ;Het hout, dat tussen de steen- brokken zat, werd verbrand. „Ze zijn tegenwoordig bang, dat je er al snel een vuilstort plaats van maakt", zegt Boe kestijn. „Ik vind het wel goed, dat ze er zo op letten. Op veel plaatsen zijn ze vroeger veel te laks geweest. Toestanden als in Dordrecht zijn maar niks. De boerderij aan de Kwakelweg, waaronder de grond vervuild zou zi|n Schiedam Een 20-jarige mo torrijder uit Rotterdam heeft gisterochtend zijn schouder ge broken, toen een auto hem aanreed op de hoek van de Lorentzlaan en de Buys Bal lotsingel. De motorrijder maakte een keiharde smak te gen het wegdek en bleef ver doofd liggen. Toch kon hij na behandeling in het Sehieland- ziekenhuis reeds naar huis. De auto werd bestuurd door een 62-jarige Schiedammer, die komend vanaf de Buys Ballot singel de van de Franselaan Afrijdende motor helemaal niet had gezien. Schiedam Twee 30-jarige Rotterdammers hebben gister avond in café Windmill op de Vlaard ingerd ijk strijd geleverd ntet een aantal politiemannen, die zelfs na versterking vanuit het hoofdbureau nog moeite hadden met de twee kempha nen. De politie was gealar meerd, omdat de Rotterdam mers in het café amok maak- ten. Er was al flink wat ver- nield. De agenten liepen lichte i verwondingen op. Uiteindelijk kon het tweetal worden over- l jneesterd en worden opge- bracht naar het bureau. Gaardingen Het aantal in woners van Vlaardingen ver mindert nog steeds. In de maand juni daalde het aantal Vlaardingers met 62. Sinds het begin van dit jaar is het inwo- „nertal gedaald van 77072 naar 76774. is ,niet zo dat er alleen 'baar mensen de stad uitstro men. Tot nu toe vertrokken er m 1983 meer dan 1300 mensen, 'inA kwamen er echter bijna 1000 voor terug. Vlaardingen In het Ontmoetingspunt van het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel 5 in Vlaardingen wordt dinsdag een expositie geopend van aquarellen van Judith Mogoginta en van beschilderde brooddeegfiguren van Petra Pedroz. Judith Mogoginta is Maassluisse. Aanvankelijk hield ze zich vooral bezig met allerlei tekentechnieken, waarbij onder meer gebruik werd gemaakt van houtskool, conté, grafiet, pastel- en vetkrijt. Vooral portrettekenen en het maken van clownsportretten is in die tijd een specialiteit van haar ge weest. Tegenwoordig is ze meer bezig met aquarellen, vooral in de vorm van landschappen. Ook in die kunstvorm kan ze nog volop werken met pastelkleuren, als dat bij het onder werp past, en dat doet ze nog steeds met plezier. Rita Pedroz heeft wat aanvankelijk een hobby was tot kunst verheven: het maken van geboetseerde en beschilderde brooddeegfiguren. In het verleden maakte ze vooral poppen van textiel, maar sinds ze in aanraking kwam met de rood- deegtechniek heeft ze zich hier bijna geheel op toegelegd. De figuren die ze maakt worden eerst uit brooddeeg geboet seerd, vervolgens gebakken en dan geverfd en gevernist. Op die manier ontstaan fantasierijke stukjes, die weer eens een heel ander effect geven dan andere kunstvormen. Een aan tal van die brooddeegfiguren zijn in het Ontmoetingspunt in vitrines opgesteld. De expositie in het verpleegtehuis, die dinsdag om 15.15 uur wordt geopend, is te zien tot en met 10 september. Ook niet- bewoners van het Zonnehuis kunnen komen kijken. Het Ontmoetingspunt is dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur geo pend. Schiedam Peter Slijpen is een eerlijke man, die in de po litiek niet besmet geraakt is met het slagen-om-de-arm-vi- rus. Als scheidend lid van de Schiedamse VVD-afdeling (hij vertrok dit weekend naar Bra bant) heeft hij nog even de knuppel tn het hoenderhok gegooid door te verklaren, dat Pvd A-wethouder Reinier Scheeres beter geen burge meester kan worden. Dat durft geen VVD-raadslid hem na te zeggen. De liberalen koesteren de coalitie met de PvdA bijzonder. Zelfs fractie leider Gerard Verhulsdonk is sinds een jaar omgeslagen als door Kor Kegel een blad aan een boom: geen plaagstootje meer richting so cialisme, geen hoongelach, geen kik. De VVD is taktisch geworden, erkende Slijpen op de valreep voor zijn vertrek uit Schiedam. Als oppositie kon er vroeger meer gezegd worden dan nu de partij zelf wethouders levert, was zijn conclusie. Dat geldt voor de direct be trokken VVD'ers meer dan voor 'gewone' leden. Slijpen, die noch in de fractie noch in het VVD-bestuur zat, gaf zijn persoonlijke kijk en dat kan voor de PvdA geen reden zijn de huidige coalitie op het spel te zetten. Nu was de PvdA het telkens dreigen met 'opblazen' overigens wel ontwend. De PvdA/VVD-coalitie lijkt in die kring ook beter te bevallen dan het hopeloos op de klip pen gelopen huwelijk met het CDA. Voelde de ex zich voort durend bevreesd om op straat gezet te worden, de PvdA be wijst haar nieuwe partner juist zulke aardige attenties. Het la ten varen van een belangrijk programmapunt afkoop van erfpacht werd plotseling weer mogelijk gemaakt is daar van het fraaiste voorbeeld. Van niet te onderschatten im portantie is ook het door Slij pen geroemde driemanschap Scheeres/Zijdeveld/Van Til- borg. De eerste twee zijn wet houders van de PvdA, de der de van de VVD. Dit is een hecht span. Waarom adviseert Slijpen dan toch, dat Scheeres beter geen burgemeester kan worden, als deze huidige loco-burgemees ter het zo goed met de VVD kan vinden? Slijpen zegt het uit protectionisme. Het zou Scheeres persoonlijk geen goed doen als hij leiding moest gaan geven aan een politieke club, de Schiedamse gemeenteraad, waar hij al zovele jaren als 'ge lijke' in optreedt. Scheeres als t Reinier Scheeres: sleutels In handen... burgemeester, dat levert een tof f e-jongens-krentebrood - politiek op, hij zou de autori teit missen. Daar doelt Slijpen op. Het is juist die broederlijke ge negenheid van Scheeres, die de PvdA-fractie sympathiek doet staan tegenover zijn be noeming tot burgemeester. Men brenge in herinnering, hoe in 1979 de naam Jacques Wallage werd genoemd als burgemeesterskandidaat. De toenmalige Groningse wethou der, tegenwoordig lid van de Tweede Kamer, werd beoogd omdat hij een sterk inspireren de, vernieuwende rol zou kun nen spelen in de nogal lauwe Schiedamse politiek. Wallage werd het uiteindelijk niet. hij werd gepasseerd door de bur gemeester van Winschoten, John te Loo en de zittende wethouders moeten in die da gen een zucht van verlichting hebben geslaakt. Men was Wallage gaan vrezen. De man, die in Groningen onder ande re onderwijs in zijn wethou- dersportefeuille had, had in Schiedamse PvdA-kring niet nagelaten zijn verwondering uit te spreken over het onder wijsbeleid van Posthoorn. En over de politiek van Scheeres en Zijdeveld, zoals die hem ge schetst was. Het hij zich achter de schermen ook niet bepaald lovend uit. Zijn benoeming had in het college heibel kun nen geven. Te Loo was een ge matigde figuur, een behouden de socialist. Dat was geen man, die steentjes gooide in Schie dams rustige politieke vijver. Tegenwoordig lijkt de ge meenteraad ingeslapen. Frisse ideeën komen zelden uit de bus en het gemis daaraan tracht een invloedrijke partij als de PvdA te versluieren door minder contact met de achterban te onderhouden en door verschillen van inzicht, zo die er zijn, binnenskamers te houden. Dat maakt niet be paald discussies los en het leidt tot merkbare desinteresse van de Schiedamse burgerij. Het heeft er de schijn van, dat de public relations van de PvdA/VVD-coalitie volstrekt haaks staat op het beginsel: het geeft niet hoe ze over je pra ten, als ze maar over je praten. Welnu, wie praat er over dit college? In een situatie, dat de rust ver oorzaakt wordt door politiek binnen vier muren, ontlenen de PvdA en de VVD ten on rechte hieraan het idee, dat zij het dus kennelijk goed doen. Beter zou het zijn om de resul taten van het beleid te presen teren. Maar hier wordt vooral de PvdA voorzichtig. Afkoop van erfpacht: dai klinkt niet socialistisch, In zee gaan met een pensioenfonds: het lijkt mooi, maar raadpleging van PvdA-econoom Hans van den Doel zou een ander beeld ople veren, waar Schiedam liever niet mee te koop zal lopen. In deze gevallen is Scheeres de man met de sleutels in han den. Wie van Doomrooqe houdt,, zal met de huidige Schiedamse politiek tevreden zijn en als dat een meerderheid is, past daar een burgemeester bij, die honderd jaar slaap over Schie dam bewaart: dat is wat Slij pen ongeveer bedoelt. Maassluis De gemeente Maassluis onderzoekt de mogelijkheid om informa tie over tarieven van gas, water en elektriciteit en tips over energiebesparing via Viditel te gaan ver strekken. De directeur van het energiebedrijf ziet daar goede mogelijkheden in, om een extra stukje infor matie aan de bevolking te kunnen geven via dat me dium. In eerste instantie was de bedoeling, dat de gemeente die Viditel-informatie zelf zou gaan verzorgen. Inmid dels is echter gebleken dat de VEGIN, de vereniging van Gasexploitanten Nederland, al een soortge lijk project uitvoert. De VEGIN fungeert daarbij als 'paraplu', waarbij af zonderlijke gemeenten zich kunnen aansluiten. Dat zou het voor de gemeente Maassluis goedkoper ma ken om op Viditel infor matie te verstrekken dan wanneer ze dat zelfstandig zou doen. Volgens gemeente-secreta ris Huiskes is het overi gens nog lang niet zeker, dat het project inderdaad doorgaat. „Je kunt je af vragen of je wel met Vidi tel door moet gaan, want dat is een systeem dat nog erg duur is en dat zeker nog geen algemene ingang heeft gevonden. Als zou blijken dat er slechts vier Maassluizers de appara tuur hebben om Viditel te ontvangen, dan kun je je natuurlijk afvragen of je er wel geld aan moet uitge ven." Poeldijk Een 54-jarige in woner van Capelle aan de IJssel is gistermiddag rond half vijf naar het Leijen- burgziekenhuis in Den Haag gebracht. De man was met rijn auto in de Nieuwe Vaart bij Poeldijk terecht gekomen. Het slacht offer had water in zijn lon gen gekregen. Daarbij liep hij een hoofdwond op. Omstanders visten de auto mobilist uit het water. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 5 augustus 1983 Geen vreemde beslissing van Fortuna Vlaardingen om vrouwen gratis toegang te geven Het merendeel van het bestuur bestaat uit vrijgezellen Arie Noord- hoek en Arie Kalkman heb ben nu al voorpret Ook de vrijgezellen in de selectie zijn bijzonder goed te spre ken over de maatregel Arie Kalkman deed eerder deze week zijn naam alle eer aan Samen met Ger 'buf fer* Don en Arie Noordhoek kalkte hij de lijnen van het eerste en tweede veld Aad van Dijk en Frans Eijken- broek wachten nog steeds op de flessen champagne van Bas van Noortwijk 'Kale* Bas weet echter van niets De naam van de Holle Bolle Gris van de efteling is in middels veranderd in Holle Bolle Bas Wout van Meete- ren gaat keepen ia het ze vende van SVV De vetera nen wilden eerst Toon Eg- gers aantrekken, maar deze voelde zich nog te jong Het veld van Vlaardingen heeft veel weg van een dierentuin Op één avond werden 47 konijnen, 1 haas en 2 kievi ten gesignaleerd Ook nog eens 24 konijneholen en on telbare kale plekken Jager Bas 'Saturday Nightfever' van den Berg is echter op vakantie Sjaak Maat heeft echter geen jaagvergunning Excelsior '20 heeft geen last meer van konijnen De konijnen hebben domicilie gekozen in de tuin van Joost Fannekoek Zijn tuintje heeft nu meer weg van een strand De selectie van Her- mes DVS heeft inmiddels kennis gemaakt met de trai ningsmethoden van Leen Admiraal Sommigen dach ten dat Hennes DVS een nieuwe tak van sport was gestart: atletiek Excelsior M werkte de gehele week heerlijk met bal Wim Pou- lus liet zowel Olympus Schiedam als Satelliet 'heer lijk' lopen "Voetballen le ren kan ik ze niet, conditie bij brengen wel', is het mot to van Poulus De handbal lers en de korfballers zijn inmiddels ook weer met trainen begonnen Voor de cricketers is het seizoen bij na ten einde Wim 'easy catch' Bruning gaat op de fiets naar de wedstrijd VOC- Excelsior '20 Henk 'koprol' Zuyderwijk neemt liever de auto Baldadig gaat wel lo pen De reserves van SVV soelen ook mee in het C| _J| toernooi om de Rijnmond-trofee. oin iu om Vlaardingen De strijd om de Rijnmond-Trofee start dit jaar op dinsdag 23 augustus. Ook een groot aantal verenigingen uit het Waterweggebied doen aan het inmiddels traditioneel geworden toernooi mee. Het evenement is een initiatief van de vier betaald voetbalor- ganisatie's in het Rijnmond gebied. Sparta, Feyenoord, Ex celsior en SVV nemen met hun reserve elftallen deel. Uit deze regio doen DHS, Excel sior '20, Hermes DVS, Excel sior M en Vlaardingen mee. De poule-indelingen, zien er als volgt uit: Poule B: Bolnes, DHS, Excelsior '20, Feye- noord-2, Hermes DVS, Xerxes (zo). Poule C: Excelsior M, HOV, Overmaas, Sparta-2, WCR, De Zwervers, Poule D; Papendrecht, SHO, Sparta (am), Spijkenisse, SVV-2, Vlaardingen. Het wedstrïjdschema is als volgt: 23 augustus: Excelsior '20—Hermes DVS (19.00 uur), DHSBolnes (19.30 uur), Ex celsior MSparta2 (19.00 uur, SpijkenisseSVV2 (19.00 uur), SHOViaardin- jen (19.30 uur). 30 augsutus ïermes DVSFeyenoord2 (19.30 uur), DHS—Excelsior '20 (19.30 uur). Excelsior M De Zwervers (19.00 uur), Spar ta (am)—SVV—2 (19.00 uur), VlaardingenPapendrecht (19.30 uur), 6 september Xer xesDHS (19,00 uur). Excel sior '20—Feyenoord2 (19.00 uur). BolnesHermes DVS (19.30 uur), Vlaardingen SVV2 (19.30 uur). Over maasExcelsior M 19.00 uur). 13 september Excelsior '20 Xerxes (19.00 uur), Hermes DVSDHS (19.30 uur), Excel sior MWCR (19.00 uur), Spij kenisseVlaardingen (19.00 uur), PapendrechtSVV2 (19.30 uur). 20 september: Bol nesExcelsior '20 (19.30 uur), Hermes DVSXerxes (19.30 uur), DHSFeyenoord—2 (19.30 uur), HOVExcelsior M <19.30 uur), Vlaardingen Sparta (am), SHO—SVV—2 (19.30 uur). De nummers 1 en 2 van iedere poule gaan door naar twee fi nale-poules van ieder vier teams. Die wedstrijden worden gespeeld op 4, 11 en 18 okto ber. De finale-avond staat dit jaar gepland voor dinsdag avond 1 november en zoals ook in andere jaren het geval was, wordt die partij weer op het terrein van SVV afge werkt. Ook de wedstrijd om de derde en vierde plaats wordt op het complex in Harga ge houden. Is het slecht weer, dan wijkt men voor die ont moeting uit naar DHS. Het prijzenpakket is voor de verenigingen uiterst aantrek kelijk. In totaal zijn er zes prij zen te verdelen. Het 'pakket* ziet er als volgt uit: een sport- reïs naar keuze, een etmaal durend trainingskamp in sportcentrum Bosschenhoofd, 16 paar voetbalschoenen, 20 toegangsbewijzen voor de Rot terdamse Zesdaagse, radio-cas setterecorder (voor de topsco rer) en wedstrijdballen voor de makers van ieder 100-ste doel punt. Het puntensysteem van het toernooi wijkt af van dat ge hanteerd wordt in de normale competitie. Een overwinning levert drie punten op, een ne derlaag geen punten en bij een gelijkspel moeten strafschop pen worden genomen. De win naar krijgt dan twee punten en de verliezende ploeg één punt. in de commissie Rijnmond Troffee hebben zitting Sjaak Roggeveen (Excelsior R), Hen drik Nolies (Feyenoord), Ge rard Rovers (Sparta) en Frans Eijkenbroek (SVV). Vlaardingen Fortuna Vlaardingen heeft een nieu we jeugdtrainer aangetrok ken. Gerrit Stoevelaar, eer der werkzaam bij Sparta, zal het komende seizoen de jeugd onder zijn hoede ne men. Stoevelaar volgt Jan Baksteen op, die bij de Rot terdamse eersteklasser HION aan de slag gaat. De oefenwedstrijd Zwart Wit '28-Fortuna Vlaardingen is omgezet in een thuiswed strijd voor Fortuna. In ver band met de prestatieloop van de Vlaardingse voetbal vereniging eerder die dag wordt om 16.00 uur aan de Marathonweg begonnen. Vrijdag: 5 augustus; Tennis: C-, en D-toernooi op tennispark Holy in Vlaardingen; Voetbal: 20.00 uur SC Cambuur-SW (in Appelscha); Zater-da# 6 augustus: Tennis: C- en D-tocrnooi op tennispark Holy in Vlaardingen; Voetbal: 14 30 uur Ex celsior M-DVO '32. 14 30 uur Satel- hei-GTB, 14.30 uur WRW-PPSC, 14 30 uur DSS "26-Bolnes, 19.00 uur BEW-SVV (in Vleddcr). Zondag 7 augustus: Tennis: Finales en D-toernoot op tennispark Holy Vlaardingen. Cricket: 11.00 uur Excelsior '20-Quick Haag, H.00 uur Hilversum CC-Hermes DVS; Voet bal: 14 00 uur Olyphia-SVV (in Noordwolde), 14 30 uur FlOS-Olym- pus Schiedam. 14 30 uur De Hollandi- aan-SCR. 14 00 uur Zeist-Fortuna Vlaardingen (KNVB-sportcerurum). 14,00 uur Velo-Schiedam; Honkbal: 14 00 uur Schiedom-Thunderbirds; Maandag 8 augustus: Tennis: BI-, B2-, C-. en D-toemooi op tennispark Soenda in Vlaardingen; Dinsdag 9 augustus: Tennis: Bi-, B2-, C-, en D-toernooi op tennispark Soenda in Vlaardingen, Voetbal: 19 00 uur Ursus-Vlaardingen, 19 00 uur Zwaluwen-DHS. 19 00 uur Satel- liet-Schiedam. 1900 uur HVO-PPSC, 19.15 uur uur ONA-SVV, 19.00 uur Monster-SVV-2. Honkbal: 19 00 uur Vlaardingen Holy-ADO (nederlaag- sent); Softbal; 19.00 uur MSV *71- Vlaardingen Holy: Vlaardingen Het dames softbalteam van Vlaardingen Holy kan dinsdag kampioen worden als er in Maassluis te gen MSV *71 minimaal gelijk wordt gespeeld. De Vlaarding se dames zijn dan onbereik baar geworden voor concur rent Botlek. De wedstrijd in de Steendïjkpolder start om 19.00 uur. Voor de nederlaagserie spelen de honkballers van het eerste team van Vlaardingen Holy aan de Zwaluwenlaan tegen ADO uit Den Haag. Ook hier wordt om 19.00 uur begonnen. Maassluis De wedstrijd FC Maeslantsluys-FC Ant werp, die op woensdag 10 augustus wordt gespeeld, zal worden geleid door scheidsrechter Krijn Of fermans uit Vlaardingen. Het is de laatste maal dat Offermans als scheids rechter zal functioneren. In verband met drukke werkzaamheden moet hij zijn hobby stopzetten. De arbiter zal worden geassis teerd door de uit Maassluis afkomstige grensrechters John Duin en Bert Kap. Maassluis Rob van Leeu wen heeft overschrijving aan gevraagd van Barendrecht naar Excelsior Maassluis. De blonde verdediger, die twee jaar geleden overbodig was ge worden bij SVV, kan zijn draai niet vinden bij Baren drecht en wil daarom terug naar Excelsior M, waar hij ooit de beginselen van de voetbal sport leerde. Probleem is ech ter dat Van Leeuwen ie laat overschrijving heeft aange vraagd. Het is nu nog maar de vraag of de KNVB dit verzoek honoreert. Monster Monster houdt nsdag 9 en zaterdag 13 au gustus het tweede toernooi am de Polanenbokaal. De winnaar van vorig jaar, het tweede team van Sparta, verdedigt de titel. Nieuwkomers in het ge zelschap zijn de semi-profs van het Schiedamse SVV 2 en de zondag-tweedeklasser Ver- burch. Het toernooi begint dinsdag met om 19.00 uur Sparta 2 Monster en om 20.15 uur SVV 2Verburch. Zaterdag 13 au gustus spelen de verliezers van deze duels om 13,15 uur tegen elkaar. De finale begint om 15.00 uur. Sparta 2 werd in het afgelopen seizoen voor de tweede achter eenvolgende keer Nederlands kampioen bij de betaalde re serve teams. SVV 2 komt uit in de reserve eerste divisie B. Bijzonderheid bij Monster is het feit dat Han Verkade en Ger Oosterveen bij de eerste elftalselectie van zestien man staan. Verkade voetbalde het afgelopen seizoen niet. Ooster veen is afkomstig van 's-Gra- venzandse SV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3