>Ti p Hoogkamer heef t een druk seizoen Doornroosje liep goed af SPORT 11 Satelliet nu al in vorm pmmz. SW speelt op 'heel houden' Bouw technisch onderzoek Fabriplein duurt langer Vooral veel fietsende vakantiegangers mtt nnimiiiii'HMid Verhulsdonk in reactie: Leger des Heils mag wel, maar Amandla niet Sammie America op de Markt Zwaluwen start met nederlaag Frank Vork: blessure Van Leeuwen mag naar Excelsior M Vlaardingen Holy: toch kampioen Sportagenda fchiedam Het zal iets lan- jer duren dan was voorzien, voordat er volledige duide- ljkheid is over de techni- che kwaliteit van de wonin- jen op het Fabriplein en om- jeving, in het stadsvemieu- ringsgebied West 1-A. Iet bouwtechnische onder dek, dat bouw- en woningtóe- ij :cht momenteel uitvoert, is itgelopen. Omdat in legen- telling tot de meeste wonin- jen in West de huizen rond et Fabriplein op palen staan, ril bouw- en woningtoezicht ok de toestand van de funde- ingen bekijken. Pas dan ont- taat een goed beeld van de nogetijkheden om de wonin- en in de toekomst te renove en. a totaal staan in het gebied o'n vierhonderd woningen. !en belangrijk deel van die fuizen is in bezit van de wo- lingbouwvereniging Sehie- öffl Vooruit, terwijl er ook »g een aantal particuliere ei- pnaars is. Of het inderdaad sogelijk zal zijn de huizen te enover en zal voornamelijk an dat bouwtechnische on- erzoek afhangen, aldus pro- jctleider Han de Kluyver op jet stadhuis. „Om dat te kun- en beoordelen heb je een ped afgerond onderzoek no- dg. Als alle gegevens op een ijtje staan gaan we verder faten." n oktober zal het overleg met >e bewoners over de toekomst "an de huizen weer op gang .omen. Op welke manier dat iverleg_ gaat plaatsvinden is log niet helemaal bekend, naar De Kluyver denkt in erste instantie aan een grote fewonersavond, gevolgd door nkele avonden waarin in .Ieinere groepjes aan allerlei deelproblemen kan worden jewerkt. 't. De Nivon-boerderij De Hoogkamer beleeft in deze zomerperiode weer drukke, maar gezellige tijden. Maar er is altijd nog wel een rustig plekje om te vissen. Vlaardingen Hef Nivon- centrum De Hoogkamer in de Van Baerlestraat heeft het weer druk in deze zo mermaanden. De familie Sparreboom, die de voor malige boerderij achterin de Westwijk beheert, komt vaak handen te kort om alle vakantiegangers te helpen. Vooral het afgelo pen weekeinde was het zeer druk in de kampeer boerderij. De Hoogkamer is het enige kampeercentrum dat Vlaar dingen rijk is. Behalve op het kampeerterrein kunnen gas ten ook een slaapplaats krijgen in de boerderij zelf. Daar zijn 32 bedden beschikbaar voor bezoekers. Afgelopen vrijdag echter moesten er zelfs enkele bedden worden bijgeplaatst, om iedereen aan onderdak te helpen. ''«heerder Sparreboom kan goed merken, dat fietsvakan - ties zeker in deze warme zo mer weer erg in trek zijn. „Het wordt steeds drukker met mensen die op de fiets door het land trekken. Velen blij ven een paar dagen en trek ken dan weer verder, op weg naar een van de andere hui zen. Ik denk dat, als de benzi ne almaar duurder blijft wor den, dat in de toekomst steeds vaker zal gebeuren. Het is na tuurlijk ook een uitstekende manier van vakantie houden." De Hoogkamer staat al enkele jaren in een gids, die door de ANWB wordt uitgegeven. Maar sinds die gids is uitge breid met de adressen van de andere Nivon-huizen in Ne derland kan Sparreboom dui delijk merken, dat veel vakan tiegangers kiezen voor een tocht langs zulke accommoda ties- Zeker niet alle bezoekers van De Hoogkamer zijn lid van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkelings- en Na tuur vrienden werk, zoals het Nivon voluit heet, maar velen worden het na afloop van een bezoek aan zo'n centrum wel. Sparreboom: „Iedereen krijgt een folder over het Nivon mee en het is meestal erg gemak kelijk om bezoekers bd te ma ken, Dat is fijn, want daar moeten we het toch van heb ben." Interessant Nog steeds is Sparreboom er van overtuigd, dat er in deze omgeving veel interessants te vinden is voor vakantiegan gers. „Er is hier heel wat te doen en te bekijken. Vooral voor de fietsers: je kunt m de Vlietianden uitstekend rijden. Voor de autorijders zijn er de eilanden, die erg interessant zijn; het werkeiland Neeïtje Jans, Rotterdam met al zijn at tracties. Nee. er is hier heus genoeg te doen, al moet je het natuurlijk wel gaan ópzoeken. Maar er zijn ook heel wat mensen die, vooral in deze schitteiende zomer, hier in de zon gaan zitten en het verder wel best vinden." Vooral 's avonds is het in de Nivon-boerderij erg gezellig. De meeste bezoekers drinken dan wat in de recreatiezaal, en de sfeer is meestal uitstekend. Zo nu en dan wordt door de Natuurvrienden gezorgd voor levende muziek, zodat de stemming nog wat verhoogd wordt. „We krijgen nog steeds regel matig buitenlanders over de vloer", merkt beheerder Spar reboom op. „Binnenkort bij voorbeeld krijgen we zes Oost- Duitsers lid van een andere vereniging in het kader van een uitwisseling met onze ver eniging. Dat zijn altijd erg leu ke dingen," Schiedam De uit Schiedam vertrokken liberaal Peter Hijpen zal niet snel vergeten worden. Hij heeft op zijn hatste dag in Schiedam enkele pikante uitspraken nage- kten, die deze week Gerard Verhulsdonk hebben geprest bt een schriftelijke reactie. Iierin tracht de VVD-fractie- bider één en ander te ontze- tuwen. Mag wethouder Écheeres geen burgemeester vorden? Die mening van Slij- pn deelt Verhulsdonk niet: Jn mijn politieke onschuld teb ik zeer veel hoogachting wor de VVD-minister van brinenlandse zaken Rietkerk, de uiteraaid ntc-t de gedegen alviezen van de PvdA'er Vro- lik, commissaris der koningin, de profielschets van de S'hiedamse gemeenteraad een «danig besluit zal nemen, dat Schiedam een goede burge meester krijgt. Als Scheeres d:t wordt, heb ik daar vrede free. Of hij autoriteit genoeg is weet ik niet, maar op auto- rieiten zit Schiedam niet te wichten", aldus Verhulsdonk, ai? vervolgens meteen inhaakt Qf-het RN-artikel 'Burgemees- té- Doornroosje' van vrijdag 5 «jUjustus: „Alle sprookjes ein- oijen met de woorden: en zij Jolden nog lang en gelukkig, nat wil je nog meer?" aldus v frhulsdonk. Maar Slijpen had het niet al leen over Scheeres. De schei dende VVD'er zei dat winke liers nu ook over de VVD gaan klagen, nu deze partij wethouders levert. Verhuls donk benadrukt dat de WD geen middenstandspariij is, maar een volkspartij waar de belangen van de middenstand hoog genoteerd staan. Als Slij pen wil dat de gemeente iets doet aan het 'haasje over' van winkeliers op de Hoogstraat, is Verhulsdonk daar tegen: „Eén van de liberale beginselen is dat van vrije vestiging. Wie zich bekwaam acht een winkel te beginnen en zich onderne mer voelt, dient niets in de weg gelegd te worden, mits hij de openbare orde of de goede zeden niet verstoort." Dat Slijpen de schijnwerper zet op het wethouderstrio Scheeres/Zijdeveld/Van Til- borg, vindt Verhulsdonk over dreven: „Net dat deel van het college, dat door zijn functies in staat is spectaculaire dingen te doen." Toeval dus, volgens de VVD-leider. Dat Slijpen te vreden is over de PvdA/VVD- i Gerard Verhulsdonk: koortsvrij... coalitie, waarvan hij zich ais een der grondleggers be schouwde, ontlokt Verhuls donk de reactie dat de ontwik kelingen na één jaar inder daad in de goede richting gaan, maar dat niemand dus ook Slijpen niet - de eer ste steen heeft gelegd voor dit college. „Socialisten blijven so cialisten en liberalen blijven liberalen. Wij bestrijden elkaar met respect voor eikaars over tuigingen," zegt Verhulsdonk, die hiermee tevens wil aange ven dat hij niet bepaald vindt dat hij 'is omgeslagen als een blad aan de boom' (RN 5-8). De constatering, dat Slijpen een eerlijke man is, die niet besmet raakte met het slagen- om-de-arm-virus, noopt Ver hulsdonk tot de opmerking dat zijn fractie nog koortsvrij is. Verhulsdonk is met onver deeld gelukkig met Slijpens oordeel. „Hij poneert hier en daar stellingen, als wandelde hij in een bongerd, en Petei plukt af en toe pruimen als ei eren zo groot, wijl niemand het hem verbood. In Spreuken 12-18 staat: Sommigen laten zich woorden omvallen als dolkstoten, maar de tong der wijzen verzacht •3e stichting Lentefeest laai dmderdagavond in. haar pand am de Broersvest vanaf achl uir de bingoballetjes weer rol len, De volgende dag is er van hwi tot drie uur voor hetzelfde P«nd een mini-rommelmarkt, p opbrengst van de activitei- tei komt ten goede aan het ^rk voor gehandicapten. •3e dam- en'schaakclub Holy "tudt elke dinsdag in dien- Jkncentrum Holy aan de Wil- km de Zwijgerlaan een mid- voor liefhebbers van heze denksporten. Alle men- sen die overdag gelegenheid nebben om te schaken of te dammen zijn er van twee tot half vijf welkom. Het maakt niet uit hoe oud de deelnemers zijn of hoe goed zij de sport be heersen. Zwemmers kunnen vanaf maandag winterabonnemen- ten voor het Vlaardingse Holy- en het Kolpabad kopen. In de voorverkoop, die tot het einde van de maand augustus duurt, is de prijs van het wjn- terabonnement negentig gul den voor personen tot 65 jaar en voor 65-plussers tachtig gulden. Die prijzen worden in september respectievelijk twintig en acht gulden hoger. De kaarten zijn geldig voor beide zwembaden in de perio de van september tot mei. De abonnementen zijn te koop aan de kassa's van de zwemba den, waar tegelijk met het in-, schrijfformuher twee pasfoto's moeten worden ingeleverd. J. van "Willigen De directeur van de openbare nutsbedrijven Schiedam (ONS), dr.ir Jaap van Willi gen, gaat meedraaien in de In ternational Gas Union. Hij gaat met toestemming van B en W van Schiedam deel uit maken van commissie B van dit brede samenwerkingsver band. Van Wiiligens nieuwe bijbaan is niet bepaald voor elke directeur van een nutsbe drijf weggelegd. Hij geldt in het energie producerende Ne derland dan ook als eeh des kundige op het gebied van gasbesparing en alternatieve energievormen. Schiedamse Gemeenschap De culturele stichting Schie damse Gemeenschap, die wel iswaar een rapport over haar eigen opheffing in de maak he-'ft, ziet in het bestuur toch nev nieuwe leden benoemd Dat werd tijd, want sommige vacatures bestonden al lang. De opheffing gaat echter lan ger duren dan verwacht was (feitelijk had het in mei al zo ver moeten zijn) en daarom zijn nu gekozen; Ton de Vos (m de vacature-Cees de Graaff), G.A. in 't Veld (in de vacature-Hans Ley te) en Jo Ouwens-Muller (herbenoe ming). De gemeenteraad moet dit nog'goedkeuren. Vlaardingen Het Komitee Zuidelijk Afrika mag in perio de van 20 november tot 3 de cember niet collecteren in het Vlaardingse winkelhart. Dat recht is namelijk al van ouds her toebedeeld aan het Leger Des Heils, dat in die tijd zijn zogenaamde kerstpotten op de meest strategische punten neerzet. Het Komitee Zuidelijk Afrika beijvert zich voor de opheffing van de apartheid en voor de zelfstandigheid van onder meer Namibië. Maatschappelij ke, medische en technische hulp is daarbij onontbeerlijk. Het Komitee geeft het twee maandelijkse tijdschrift Amandla uit, waarin de ont wikkelingen in Zuidelijk Afri ka nauwlettend worden ge volgd. De gemeente Vlaardingen gaat ervan uit dat het de overzich telijkheid met ten goede zou komen als verschillende col lectanten door elkaar heen draven. Het Leger Des Heils heeft de oudste rechten en daar komt eigenlijk memand meer tussen. Vlaardingen Sammie Ame rica's MAM, in de zomer van 1981 herrezen uit de as van de formatie Sammie America's Gaspetti, is de topper van het popconcert dat zaterdag op de Markt voor het stadhuis in Vlaardingen wordt gehouden. Daarvoor treedt de gelegen heidsformatie Swjneburgh City op, die bestaat uit musici van andere Vlaardingse bands. De vierraansformatie uit Til burg Sammie America's MAM, die juist de opnamen voor een eerste elpee achter de rug heeft, wordt algemeen gezien als een van de meestbelovende hedendaagse Nederlandse pop groepen Vara-radio en Vpro- tv zonden al optredens uit van de groep, Swmeburgh City bijt zaterdag om twaalf uur het spits af van het concert op de Markt. De groep, die voor een eenmalig optreden bij elkaar komt, speelt volgens de organisato ren vlotte, moderne muziek. Het concert is een onderdeel van het zomerprogramma dat de Vlaardingse kunststichting en het popoverleg Vlaardingen in elkaar sleutelden. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 10 augustus 1983 Vlaardingen Zwaluwen kon het in de eerste oefen- wedstijd niet bolwerken te gen DHS. Het werd uiteinde lijk 0-1 voor de Schiedam mers. VDL moest op eigen terrein het onderspit delven tegen Hoekse Boys (2-4), ter wijl Satelliet in eigen huis veel te sterk was voor Schie dam: 3-0. Zwaluwen-DHS 0-1 Beide ploegen waren goed tegen el kaar opgewassen. Zwaluwen kon wegens vakantie van doelman Peter Eijkelenboom en Ernest Kegel nog niet vol ledig aantreden. DHS had al een oefenwedstrijd in de be nen zitten en dat was aan het samenspel te merken ook. Jan Viergever scoorde voor rust de enige treffer. Na de hervatting drong Zwaluwen nog wel even aan, maar kwam niet ver. Vlaardingen-Ursus 2-2 Ursus startte bijzonder sterk. De Schiedamse afdelingsclub, die nog geen gebruik mag maken van de eigen velden, speelde onbevangen en Vlaardingen had daar geen verweer tegen. Aanvoerder Cock van der Tuyn opende de score voor de Schiedammers, die werd uitge bouwd door de de uit de A-ju nioren overgekomen Rick Wouters. Na de rust kwam Vlaardingen beter in het spel. Ron van Baarle bracht de thuisploeg weer terug in de wedstrijd en Danny Molendijk, terug op het oude nest, scoorde diep in de tweede helft de ge lijkmaker: 2-2. Satelliet-Schiedam 3-0 Satel liet is nu al in vorm. Het elftal van Wim Poulus is vergeleken met vorig jaar dan ook veel sterker geworden. De nieuwe aanwinsten Boudewijn Groen (ex-DSS '26), Kippuw (ex- TSB), Richard Jansen (ex- VFC) en Harry Hartog (ex-De Hollandiaan). willen zich na drukkelijk bewijzen en daar plukt Wim Poulus de vruchten van. Schiedam, dat veel spe lers naar elders zag vertrek ken, had het dan ook bijzonder moeilijk. Kwam aanvallend bijna niet aan de bak en moest zich vooral in de eerste helft beperken tot verdedigen. Voor Satelliet scoorden Boude wijn Groen (tweemaal) en Richard Jansen de doelpunten. HVO-PPSC 0-0 PPSC, dat het moest stellen zonder een vier tal vaste krachten, had het niet echt moeilijk tegen HVO, maar kon de kansen die het kreeg niet benutten. Jan 't Hoen, Peter van der Meijden en Ron de Bruin faalden m de afwerking. In het elftal van Arie Kurver ontbrak de lijn. HVO was zeker niet de minde re aan de eersteklasser. Kreeg ook kansen (John Westerdijk, Ed Seymoer en Teun Kor- naat), maar niemand had het vizier nog op scherp staan. VDL-Hoekse Boys 2-4 Bij VDL deden de voor FC Maes- lantsluys geselecteerden niet mee. De van Excelsior M over gekomen doelman John van der Meij kreeg zo een kans en hij maakte een meer dan goe de indruk. Hoekse Boys had er echt zin en was vooral aanval lend (counter) veel gevaarlij ker. Dat resulteerde al snel in een 0-2 voorsprong via doel punten van Ed van Dijk en Ron Sellers. Uit een voorzet van Bennie Thureau passeerde John Broeder doelman Dick Bos met een kopbal. Hoekse Boys kwam direct hierna op 1- 3 door wederom Sellers. Tom van der Pijl zorgde voor een 1- 4 stand, waarna Ben Thureau er vlak voor tijd 2-4 van maakte. De wedstrijd VDL- Hoekse Boys was een eerste in een reeks van drie, die meetelt '5 ./XV - ?,„v> <v Jan 't Hoen (rechts) miste voor PPSC een mooie kans teaen HVO. y Gouda „Aan dergelijke wedstrijden heb je dus typisch helemaal niets". De kritiek van SW-tramer Huib Ruy- grok aan het adres van het Goudse ONA was terecht niet aan de malse kant. SVV won met 3-0, dat wel, maar erger was, dat de Schiedammers op nieuw drie licht geblesseerde spelers rijker waren. Mark Wotte, Rob Koevermans en Jeffrey Oost gingen met spier blessures voortijdig onder de douche, waardoor reserve doelman Erik Ta nis z'n debuut mocht maken als veld speler. „Je kunt", vervolgde Ruygrok, die met deze stelling unaniem steun kreeg van zijn spelers groep, „beter anderhalf uur trainen dan zo'n wedstrijd spe len. Fors er in gaan, dat is niet erg. maar deze overtredingen ontstonden louter en alleen door lamlendigheid". Kortom, ONA versus SVV stelde slechts één helft iets voor, toen de Goudse derdeklasser nog wel enige tegenstand kon bie den en SVV nog iets dat op ambitie leek ten toon spreidde. Positief daarentegen was het optreden van voorstopper Henk Salari, die deze keer de volle negentig minuten acteer de, Na afloop had zich nog geen vocht gemeld in de som tijds tot puinhoop omgetoverde knie. Ook voor hem geldt, dat vanavond tijdens de groeps training moet blijken in hoe verre zijn gewricht bestand is geweest tegen de inspannin gen. Salari: „Ik heb nergens last van gehad. Dat stemt hoopvol". Mark Wotte, de constant diep gaande middenvelder, nam de door Donald Bax openingstreffer voor zijn reke ning. Akelig secuur mikte hij vanaf een dikke dertig meter de bal in de rechter boven hoek achter Adne Degen- kamp. Daar bleef het lot de rust bij. Na de hervatting te kende Rob van Hemert, uit een kort passje van Jan Kone- mann, voor de tweede treffer. Het laatste doelpunt werd ge maakt door Harry van Kapel uit een hoekschop bij de eerste paal van Van Hemert. Opstelling SVV: Dirven, Van der Heide, Warnaar, Sa lari, Oost (Tanis), Van Ka pel, Könemann, Wotte (Koe vermans, Bekker), Van He mert, Dercks en Swanen- burg. \K- in de strijd voor de Knete- mann-bokaal. Wie VDL de grootste nederlaag toebrengt kom in het bezit van de bo kaal, die beschikbaar werd ge steld door oer-VDL'er Knete- mann. In de reeks volgen nog de wedstrijden tegen Zwalu wen en MVV '27. Verburch-SVV 2 2-0 De reser ves van SVV waren in het toernooi om de Polanenbokaal van en in Monster niet opge wassen tegen het fysieke ge weld dat Verhurch als strijd middel hanteerde. De Schie dammers kwam al snel op een 1-0 achterstand. Vijf minuten voor tijd besliste een straf schop definitief in Poeldijks voordeel. MVV'27-Naaldwijk 2-3 In de eerste helft was Naaldwijk heer en meester en lieten dat ook in de score blijken: 0-3. Na de pauze speelde MVV'27 met meer interesse en inzet. Arie van Aalst en Gilbert Reméus brachten daardoor de span ning terug tot 2-3. Maassluis Het is twijfelach tig of Frank Vork vanavond met FC Maesiantsluys aan kan treden tegen FC Antwerp. De laatste man van Excelsior M heeft hinder van een bloeduit storting op zijn enkel. Een opstelling heeft trainer Fer Groene weg nog niet prijs gegeven. Maandagavond heeft hij de selectie, die bestaat uit spelers van VDL. Excelsior M, MSV '71 en MVV '27, bij el kaar gehad. Op het laatste moment moest MVV '27 vervangers aanwij zen voor Wim van Aalst en Hans Laseroms, die om uiteen lopende redenen niet konden spelen. De plaatsen van de Maaslandse voetballers werr- den ingenomen door routinier Leo Jansen en verdediger Jan Poot. Maassluis Rob van Leeu wen heeft gistermiddag telefo nisch te horen gekregen, dat mets een tussentijdse over schrijving naar eersteklasser Excelsior Maassluis in de weg staat. De vleugel verdediger, die problemen had met de rei safstand Maassiuis-Baren- drecht-Amsterdam en daar door bedankte bij Baren- drecht, verwacht in de loop van volgende week een schrif telijke bevestiging te krijgen. Gisteravond trainde hij voor het eerst mee mei de selectie van Excedlsior-trainer Fer Groene weg. Maassluis De softbaldames van Vlaardingen zijn toch kampioen geworden. Even zag het er naar uit dat de Vlaar dingse da roes het promotie feest nog een week zouden moeten uitstellen, want MSV'71 profiteerde van de ze nuwen bij de Vlaardingse da mes en won met 10-9. De enig overgebleven concurent Bot lek kon het echter ook niet bolwerken en ging in Ridder kerk tegen Rowdies met 12-8 ten onder, Een gebrek aan zelfvertrou wen brak Vlaardingen Holy m de wedstrijd tegen MSV'71 op. De zenuwen gierden de dames door de keel en MSV'71 had geen medelijden en strafte de vele fouten van het veld van Holy goed af. Het werd een ui terst spannende aangelegend- heid, die aanvankelijk slecht afliep voor Vlaardingen Holy. Totdat het bevrijdende tele foontje kwam uit Ridderkerk. Toen konden de dames alsnog gaan feesten. Woenedag 10 augustus: Tennis: B1-, B2-, C- en D-toernool op tennispark Soenda in Vlaardingen; Voetbal: 19.00 uur MVV-Naaldwijk, 19.00 uur 's-Gravenzande-Hoekse Boys, 20.00 uur FC Maesiantsluys-FC Antwerp. 19.00 uur Barendrecht-Fortuna Vlaar dingen. 19.00 uur DSS '26-TDC, 19.00 uur Olympus Schiedam-St. LO- dewljk, 19.00 uur De Hollandidaan- CW (Klinkenberg-bokaal); Wielren nen: 19.00 uur Ronde van Hoek van Holland voor amateurs; Donderdag 11 augustus: Tennis; B1-, B2-, C- en D-toernooi op tennispark Soenda In Vlaardingen; 19,00 uur MSV "71-Meeuwenplaat. 19.00 uur Excelsior M-Excelstor '20. 19.00 uur DVO '32-Alexandrla '66. Vrijdag 12 augustus: Tennis: B1- B2-, C- en D-toernool op tennispark Soenda In Vlaardingen;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3